embléma

Sós Antikvárium

alapítás éve 1985

Katalógus   in english   BelépésFizethet kényelmesen utánvéttel. (20000 Ft-ig)

könyv



ko3179.   könyv/színháztörténet, film   berak a kosárba

Reif Guido ( Herausgegeben): GESTALTUNG UND GESTALTEN. Jahrbuch der Dresdner Staatstheater.

Dresden. (1951). Dresner Verlag. 213 p. illusztrált. félvászonkötés. német nyelvű.
méret: 21x21 cm.

ár: 4.56 EURO

Reif Guido ( Herausgegeben): GESTALTUNG UND GESTALTEN. Jahrbuch der Dresdner Staatstheater

ko3181.   könyv/színháztörténet, film   berak a kosárba

Heinrich Allmeroth (Herausgegeben): GESTALTUNG UND GESTALTEN. Jahrbuh fer Dresdner Staatstheater.

Berlin. 1954. Henschelverlag. 227 p. illusztrált. félvászonkötés. német nyelvű.
méret: 25x20 cm.

ár: 4.56 EURO

Heinrich Allmeroth (Herausgegeben): GESTALTUNG UND GESTALTEN. Jahrbuh fer Dresdner Staatstheater

ko3184.   könyv/színháztörténet, film   berak a kosárba

Winds, Adolf: Der Schauspieler in seiner Entwicklung vom Mysterien- zum Kammerspiel.

Berlin. 1919. Schuster&Loeffler. 284 p. félvászonkötés. német nyelvű.
méret: 23x15 cm.

ár: 4.56 EURO

Winds, Adolf: Der Schauspieler in seiner Entwicklung vom Mysterien- zum Kammerspiel

ko3304.   könyv/színháztörténet, film   berak a kosárba

Katona Ferenc (szerkesztő): A debreceni színészet története.

Debrece. 1976. DMVT. 513 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 4.56 EURO

Katona Ferenc (szerkesztő): A debreceni színészet története

ko3305.   könyv/színháztörténet, film   berak a kosárba

Lewanski, Julian: A lengyel színház Báthory István királysága idelyén.

Budapest. 1962. Színháztud. Int. 60 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.52 EURO

Lewanski, Julian: A lengyel színház Báthory István királysága idelyén

ko3306.   könyv/színháztörténet, film   berak a kosárba

Kántor Lajos: Hamlet a bántott félhez tartozik.

hn. én. Héttorony. 87 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x17 cm.

ár: 1.14 EURO

Kántor Lajos: Hamlet a bántott félhez tartozik

ko3307.   könyv/színháztörténet, film   berak a kosárba

Theatrum. 1962. Színháztudományi értesítő.

Budapest. 1962. Síznháztud. Int. 402 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.52 EURO

Érvénytelen könyvtári bélyegzővel.
Theatrum. 1962. Színháztudományi értesítő

ko3308.   könyv/színháztörténet, film   berak a kosárba

Kelecsényi László: Vaszilij Suksin.

Budapest. én. kn. 112 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 16x11 cm.

ár: 1.14 EURO

Filmbarátok Kiskönyvtára.
Könyvtári selejtezés.
Kelecsényi László: Vaszilij Suksin

ko8594.   könyv/színháztörténet, film   berak a kosárba

Büky Béla: Árny-és bábjátékok.

Budapest. én. NPI. 129 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x14 cm.

ár: 4.56 EURO

Bábjátékos Kiskönyvtár 74.
Büky Béla: Árny-és bábjátékok

ko8734.   könyv/színháztörténet, film   berak a kosárba

RédeyTivadar: Ódry Árpád.

Budapest. 1942. Franklin. 30 p. dedikált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm. kopott.

ár: 4.56 EURO

RédeyTivadar: Ódry Árpád

ko8779.   könyv/színháztörténet, film   berak a kosárba

Bajza József: Szózat a pesti Magyar Színház ügyében.

Budapest. 1986. Magvető. 92 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.14 EURO

Bajza József: Szózat a pesti Magyar Színház ügyében

ko650.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

M. Ph. De Golbéry: Histoire et description de La Suisse et du tyrol.

Paris. 1838. Firmin Didot Freres. 460 p. illusztrált. papírkötés. francia nyelvű.
méret: 22x14 cm.

ár: 136.88 EURO

1 map/térkép
91 metszet/engraving.
M. Ph. De Golbéry: Histoire et description de La Suisse et du tyrol

ko762.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Carl Ludwig Frommel: Baden-Baden.

Dortmund. 1979. Harenberg Kommunikation. 152 p. illusztrált. papírkötés. német nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 5.32 EURO

Die bibliophilen Taschenbücher.
Carl Ludwig Frommel: Baden-Baden

ko1263.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Andrej V. Ikonnyikov: Leningrád és környéke.

Budapest. 1975. Corvina. 100 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 26x23 cm.

ár: 1.14 EURO

Andrej V. Ikonnyikov: Leningrád és környéke

ko1312.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Verzár István: Portugáliai utazások.

Budapest. 1980. Panoráma. 262 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x12 cm.

ár: 1.52 EURO

Panoráma külföldi útikönyvek.
Az utolsó néhány lap vízfoltos.
Verzár István: Portugáliai utazások

ko1559.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Thor Heyerdahl: Tutajjal a Csendes-óceánon (A Kon-tiki expedíció).

Budapest. 1969. Gondolat. 234 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ár: 1.52 EURO

Thor Heyerdahl: Tutajjal a Csendes-óceánon (A Kon-tiki expedíció)

ko1735.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Alfred Brehm: Az egyenlítőtől az északi fokig.

Budapest. 1965. Gondolat. 300 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x15 cm.

ár: 2.66 EURO

Klasszikus útleírások.
címlapon tulajdonosi bejegyzés.
Alfred Brehm: Az egyenlítőtől az északi fokig

ko1850.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Sailer-Bloss: Izrael.

Budapest. 1989. Polyglott. 64 p. illusztrált. fűzve. magyar nyelvű.
méret: 19x12 cm.

ár: 0.95 EURO

Sailer-Bloss: Izrael

ko2275.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Szentirmai József: Japán.

Budapest. 1975. Panorama. 642 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 3.04 EURO

Képekkel, térképekkel gazdagon illusztrált.
Szentirmai József: Japán

ko2282.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Cseke László: Dunakanyar.

Budapest. 1973. Panoráma. 139 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x12 cm.

ár: 1.52 EURO

Cseke László: Dunakanyar

ko2284.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Bács Gyula: Belgrád.

Budapest. 1981. Panoráma. 222 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x12 cm.

ár: 1.37 EURO

Bács Gyula: Belgrád

ko2294.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Berciu Und Anghel: Alba Julia/ Gyulafehérvár/.

Bukarest. 1965. Meridiane. 69 p. illusztrált. fűzve. német nyelvű.
méret: 16x11 cm.

ár: 1.14 EURO

Berciu Und Anghel: Alba Julia/ Gyulafehérvár/

ko2296.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Huba László: Siófok. Balatonaliga. Balatonvilágos. Balatonszabadi.

Budapest. 1958. Panoráma. 64 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 16x11 cm.

ár: 0.46 EURO

Kopott.
Huba László: Siófok. Balatonaliga. Balatonvilágos. Balatonszabadi

ko2297.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Kun Károly- Nagy Zoltán: Hajdúszoboszló gyógyfürdő.

hn. 1975. kn. 93 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 16x12 cm.

ár: 0.76 EURO

Kun Károly- Nagy Zoltán: Hajdúszoboszló gyógyfürdő

ko2299.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Szövényi István: Kőszeg.

hn. 1973. kn. 107 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 16x12 cm.

ár: 0.76 EURO

Szövényi István: Kőszeg

ko2300.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Gimes Endre: Nagycenk.

hn. 1974. kn. 117 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 16x12 cm.

ár: 0.76 EURO

Gimes Endre: Nagycenk

ko2301.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Marót János: Fertőd.

hn. 1972. kn. 105 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 16x12 cm.

ár: 0.76 EURO

Marót János: Fertőd

ko2304.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Molnár Imre: Szigetvár és környéke.

hn. 1989. kn. 79 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 16x12 cm.

ár: 0.76 EURO

Molnár Imre: Szigetvár és környéke

ko2392.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Nádas Ferenc: Az Északamerikai Egyesült Államok.

Budapest. 1943. Cserépfalvi. 157 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 2.28 EURO

Gazdaság- és társadalompolitikai tanulmány.
Nádas Ferenc: Az Északamerikai Egyesült Államok

ko2816.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Házi Jenő: Pozsony vármegye középkori földrajza.

Pozsony. 2000. Kalligram. 614 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ár: 5.32 EURO

Új ára: 2700 Ft.
Házi Jenő: Pozsony vármegye középkori földrajza

ko3394.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Zeitschrift des Deutschen und Österreichischen Alpenvereins 1932.

Innsbruck. 1939. Verlag D.Ö.A. 368 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 26x19 cm.

ár: 13.69 EURO

Zeitschrift des Deutschen und Österreichischen Alpenvereins 1932

ko4103.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Auguste Piccard: A tenger mélyén.

Budapest. 1961. Gondolat. 290 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x15 cm.

ár: 1.9 EURO

Auguste Piccard: A tenger mélyén

ko4107.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Thor Heyerdahl: Tutajjal a Csendes óceánon. A Kon-tiki expedició.

Budapest. 1962. Gondolat. 233 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ár: 1.52 EURO

Világjárók 1.
Thor Heyerdahl: Tutajjal a Csendes óceánon. A Kon-tiki expedició

ko4110.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Ernst F. Löhndorff: Az óceán pokla.

Budapest. én. Utazási Könyvek Kiadóhivatala. 245 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ár: 2.28 EURO

A világjárás hősei.
Ernst F. Löhndorff: Az óceán pokla

ko4330.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Bokor Imre: München és Bajorország.

Budapest. 1933. Magyar Goethe-Társaság. 128 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x13 cm.

ár: 4.56 EURO

Bokor Imre: München és Bajorország

ko4410.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Mátra útikalauz.

Budapest. 1978. Sport. 310 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x12 cm.

ár: 1.9 EURO

Térképmelléklettel.
Mátra útikalauz

ko4557.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Fehérdy Iván - Dukay Tóth Romola: Kanada.

Budapest. 1985. Panoráma. 555 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 4.56 EURO

Fehérdy Iván - Dukay Tóth Romola: Kanada

ko4559.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Románia.

Budapest. 1979. Panoráma. 678 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 2.28 EURO

Románia

ko4979.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Szabó R. Jenő: Egyiptom.

Budapest. 1979. Panoráma. 621 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 3.42 EURO

Szabó R. Jenő: Egyiptom

ko4980.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Kis Csaba: Amerikai Egyesült Államok.

Budapest. 1982. Panoráma. 744 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 3.42 EURO

Kis Csaba: Amerikai Egyesült Államok

ko4982.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Doromby Endre: Spanyolország.

Budapest. 1976. Panoráma. 647 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 3.42 EURO

Doromby Endre: Spanyolország

ko4983.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Szabó R. Jenő: Nagy-Britannia és Észak-Írország.

Budapest. 1981. Panoráma. 479 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 3.04 EURO

Szabó R. Jenő: Nagy-Britannia és Észak-Írország

ko4986.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Polonyi Péter: Kína.

Budapest. 1985. Panoráma. 615 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 3.42 EURO

Polonyi Péter: Kína

ko4987.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Vincenzik Dénes: Mexikó.

Budapest. 1985. Panoráma. 503 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 3.42 EURO

Vincenzik Dénes: Mexikó

ko5149.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

OSNABRüCK 12 TRINKS=POSTKARTEN.

Leipzig. én. Trinks. illusztrált. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 14x10 cm.

ár: 2.28 EURO

OSNABRüCK 12 TRINKS=POSTKARTEN

ko5150.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

FüHRER DURCH SALZBURG UND UMGEBUNG.

Salzburg. én. Hermann Nagelsbach. 37 p. illusztrált. papírkötés. német nyelvű.
méret: 14x11 cm.

ár: 4.56 EURO

FüHRER DURCH SALZBURG UND UMGEBUNG

ko6540.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Bengt, Berg: ABU MARKUB. MIT DER FILMKAMERA UNTER ELEFANTEN UND REISENSTöRCHEN.

Berlin. 1940. Reimer. 187 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 25x18 cm. foltos.

ár: 9.51 EURO

Bengt, Berg: ABU MARKUB. MIT DER FILMKAMERA UNTER ELEFANTEN UND REISENSTöRCHEN

ko6659.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Rapcsányi László: Jeruzsálem.

Budapest. 1984. Gondolat. 349 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ár: 2.28 EURO

Rapcsányi László: Jeruzsálem

ko7049.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Asztalos-Horváth: Gödöllő, a Rákos és a Galga mente.

Budapest. 1989. Dunatours. 124 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x11 cm.

ár: 1.52 EURO

Asztalos-Horváth: Gödöllő, a Rákos és a Galga mente

ko7588.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Tardy Lajos (összeállító): Orosz és ukrán utazók a régi Magyarországon.

Budapest. 1988. Gondolat. 262 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x11 cm.

ár: 2.28 EURO

Tardy Lajos (összeállító): Orosz és ukrán utazók a régi Magyarországon

ko7705.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Szabó M. Attila-Szabó M. Erzsébet: Erdélyi helységnévszótár.

Bukarest. 1992. Kriterion. 250 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x12 cm.

ár: 3.04 EURO

Szabó M. Attila-Szabó M. Erzsébet: Erdélyi helységnévszótár

ko8008.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

ODESSZA, OGYESSZA,.

hn. ca. 1910. kn. vászonkötés. angol nyelvű.
méret: 11x16 cm.

ár: 30.42 EURO

20 t. fotó.
ODESSZA, OGYESSZA,

ko8115.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Marco Polo: Utazásai.

Bukarest. 1986. Kriterion. 319 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x10 cm.

ár: 1.52 EURO

Marco Polo: Utazásai

ko8116.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Brehm Alfred Edmund: Az Északi-sarktól az Egyenlítőig.

Bukarest. 1988. Kriterion. 322 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x10 cm.

ár: 1.52 EURO

Brehm Alfred Edmund: Az Északi-sarktól az Egyenlítőig

ko8117.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Golescu Dinicu: Utazásaim leírása. 1824, 1825, 1826.

Bukarest. 1978. Kriterion. 226 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x10 cm.

ár: 1.52 EURO

Golescu Dinicu: Utazásaim leírása. 1824, 1825, 1826

ko8119.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Utazások a régi Európában.

Bukarest. 1976. Kriterion. 218 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x10 cm.

ár: 1.52 EURO

Utazások a régi Európában

ko8120.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Kőváry László: Tájképek utazási rajzokban.

Bukarest. 1984. Kriterion. 262 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x10 cm.

ár: 1.52 EURO

Kőváry László: Tájképek utazási rajzokban

ko8237.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Molnár Gábor: Makk és jaguár.

Budapest. 1972. Szépirodalmi. 414 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x15 cm.

ár: 2.28 EURO

Molnár Gábor: Makk és jaguár

ko8239.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Justus Petrhes Taschen Atlas.

Gotha. 1952. Justus Perthes. 68 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x10 cm. kopott.

ár: 2.28 EURO

26 térkép.
Justus Petrhes Taschen Atlas

ko8240.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Molnár Gábor-Hegyi Klára: Négy hágó sziklavadonában.

Gotha. 1970. Szépirodalmi. 545 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 2.28 EURO

Molnár Gábor-Hegyi Klára: Négy hágó sziklavadonában

ko8242.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás   berak a kosárba

Molnár Gábor: Pálmakunyhó az őserdőben.

Budapest. 1963. Gondolat. 444 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ár: 2.28 EURO

Molnár Gábor: Pálmakunyhó az őserdőben

ko771.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Franz Mehring: A történelmi materializmusról.

Budapest. 1979. Kossuth. 157 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x15 cm.

ár: 1.37 EURO

Címlapon tulajdonosi bejegyzés.
Franz Mehring: A történelmi materializmusról

ko778.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Benedetto Croce: A szabadság hitvallása.

Budapest. 1990. Kossuth. 68 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x10 cm.

ár: 0.68 EURO

Benedetto Croce: A szabadság hitvallása

ko784.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Charles Fourier: A négy mozgás és az általános rendeltetések elmélete.

Budapest. 1977. Gondolat. 513 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 4.56 EURO

Charles Fourier: A négy mozgás és az általános rendeltetések elmélete

ko789.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Nyikolaj Alekszandrovics Dobroljubov: Három tanulmány.

Budapest. 1972. Magyar Helikon. 289 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x10 cm.

ár: 1.52 EURO

Címlapon tulajdonosi bejegyzés.
Nyikolaj Alekszandrovics Dobroljubov: Három tanulmány

ko791.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Spinoza: Politikai tanulmány és levelezés.

Budapest. 1980. Akadémiai. 384 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ár: 3.42 EURO

Maximilien Lucas és Johannes Colerus Spinoza-életrajzaival.
Spinoza: Politikai tanulmány és levelezés

ko1491.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Pászka Imre(szerk): A bölcsesség útja.

Bukarest. 1988. Kriterion. 308 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x11 cm.

ár: 1.52 EURO

Ókori kínai gondolkodók írásaiból.
Pászka Imre(szerk): A bölcsesség útja

ko1633.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Isaac Newton: A világrendszeréről és egyébb írások.

Budapest. 1977. Magyar Helikon. 426 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x10 cm.

ár: 4.56 EURO

Isaac Newton: A világrendszeréről és egyébb írások

ko1739.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Immanuel Kant: A gyakorlati ész kritikája.

Budapest. 1996. Cserépfalvi. 219 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x12 cm.

ár: 3.42 EURO

Immanuel Kant: A gyakorlati ész kritikája

ko1854.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Judith N. Shklar: Montesquieu.

Budapest. 1994. Atlantisz. 164 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x12 cm.

ár: 3.04 EURO

Címlapon tulajdonosi bejegyzés.
Judith N. Shklar: Montesquieu

ko1951.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Galvano della Volpe: Az ízlés kritikája.

Budapest. 1970. Gondolat. 296 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 1.14 EURO

Stúdium könyvek 66.
Galvano della Volpe: Az ízlés kritikája

ko2225.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Friedhelm Boll: Frieden ohne Revolution?.

Bonn. 1980. Neue Gesellschaft. 296 p. papírkötés. német nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 1.52 EURO

Friedhelm Boll: Frieden ohne Revolution?

ko2403.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Shaftesbury: Értekezés az arényről és az érdemről.

Budapest. 2004. Magyar Helikon. 146 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x10 cm.

ár: 5.32 EURO

Új ára: 1990 Ft.
Shaftesbury: Értekezés az arényről és az érdemről

ko3650.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Hypereidés: Az athéni Hypereidés beszédei és stílusának ókori megítélése.

Budapest. 2001. Pallas-Attraktor. 240 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ár: 4.56 EURO

Új ára: 2350 Ft.
Hypereidés: Az athéni Hypereidés beszédei és stílusának ókori megítélése

ko3655.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Gennádiosz Szkholáriosz: Petrus Hispanus mester logikájából.

Budapest. 1999. Jószöveg. 237 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x11 cm.

ár: 2.28 EURO

Új ára: 1298 Ft.
Gennádiosz Szkholáriosz: Petrus Hispanus mester logikájából

ko4034.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Bourdeau János: A jelenkori gondolkozás mesterei. Taine, Spencer, Nietzsche, Ruskin,.

Budapest. 1907. MTA. 246 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm. kopott.

ár: 3.04 EURO

Bourdeau János: A jelenkori gondolkozás mesterei. Taine, Spencer, Nietzsche, Ruskin,

ko4035.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Émile Boutroux: Tudomány és vallás a jelenkori philosophiában.

Budapest. 1914. MTA. 435 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm. címlapon tulajdonosi bejegyzés.

ár: 4.56 EURO

A kötéstábla laza.
Émile Boutroux: Tudomány és vallás a jelenkori philosophiában

ko4299.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Alexandru Balaci: Niccoló Machiavelli.

Budapest. 1974. Gondolat-Albatrosz. 237 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ár: 1.52 EURO

Alexandru Balaci: Niccoló Machiavelli

ko5024.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Huszár Tibor: Nemzetlét - nemzettudat - értelmiség.

Budapest. 1984. Magvető. 728 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 1.9 EURO

Tanulmányok.
Elvek és utak.
Huszár Tibor: Nemzetlét - nemzettudat - értelmiség

ko5678.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Dobroljubov, Nyikolaj Alekszandrovics: Három tanulmány.

Budapet. 1972. Magyar Helikon. 289 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x10 cm.

ár: 1.14 EURO

Dobroljubov, Nyikolaj  Alekszandrovics: Három tanulmány

ko5887.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Pető Gábor Pál: Tudományok ás áltudományok. Esszék és cikkek.

Budapest. 1991. kn. 73 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x12 cm.

ár: 0.76 EURO

Z-füzetek/31.
Pető Gábor Pál: Tudományok ás áltudományok. Esszék és cikkek

ko6049.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Molnár Tamás: Én, Symmachus. Lélek és gép.

Budapest. 2000. Európa. 211 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x11 cm.

ár: 3.42 EURO

Molnár Tamás: Én, Symmachus. Lélek és gép

ko6098.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Kolakowski, Leszek: Isten nem adósunk semmivel.

Budapest. 2000. Európa. 375 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x11 cm.

ár: 4.56 EURO

Kolakowski, Leszek: Isten nem adósunk semmivel

ko6394.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Szalai Sándor: Bevezetés a társadalomtudományba.

Budapest. 1948. OKT. 185 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x15 cm.

ár: 1.14 EURO

Szalai Sándor: Bevezetés a társadalomtudományba

ko6441.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Nádor György (összeállította): Spimoza műhelyében.

Budapest. 1963. Gondolat. 219 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 4.56 EURO

Európai Antológia.
Nádor György (összeállította): Spimoza műhelyében

ko6453.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Huxley Aldous: Divatok a szerelemben.

Budapest. 1984. Európa. 401 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x13 cm.

ár: 2.28 EURO

Huxley Aldous: Divatok a szerelemben

ko6602.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Apáczai Csere János: Magyar logikácska.

Bukarest. 1975. Kriterion. 214 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 16x12 cm.

ár: 1.52 EURO

Téka.
Apáczai Csere János: Magyar logikácska

ko7186.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Barth, Paul: DIE STOA.

Stuttgart. 1903. Frommanns. 191 p. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ár: 5.7 EURO

Barth, Paul: DIE STOA

ko7449.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Ancsel Éva: Írás az éthoszról.

Budapest. 1981. Kossuth. 102 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 4.56 EURO

Ancsel Éva: Írás az éthoszról

ko7504.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Halasy-Nagy József: Az erkölcsi élet.

Kolozsvár-Szeged. 2002. Pro Philosophia. 429 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 4.56 EURO

Halasy-Nagy József: Az erkölcsi élet

ko7505.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Bartók György: Válogatott filozófiai írások.

Kolozsvár-Szeged. 2001. Pro Philosophia. 300 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 2.28 EURO

Bartók György: Válogatott filozófiai írások

ko7506.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Halasy-Nagy József: A filozófia.

Szeged. 2004. Lectum. 404 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm.

ár: 3.04 EURO

Halasy-Nagy József: A filozófia

ko7507.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Szabó Tibor ( Szerkesztő): Tanulmányok Halasy-Nagy József filozófiájáról.

Szeged. 2004. Lectum. 190 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 3.04 EURO

Szabó Tibor ( Szerkesztő): Tanulmányok Halasy-Nagy József filozófiájáról

ko7616.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Klasszikus német filozófia.

Budapest. 1966. Gondolat. 251 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 3.04 EURO

Klasszikus német filozófia

ko7617.   könyv/filozófia   berak a kosárba

A korai francia felvilágosodás.

Budapest. 1961. Gondolat. 258 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 3.04 EURO

A korai francia felvilágosodás

ko7914.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Jean-Paul, Sartre: FREUNDSCHAFT UND EREIGNIS. BEGEGNUNG MIT (MAURICE) MERLEAU-PONTY. ÜBERTRAGEN VON HANS HEINZ HOLZ.

Frankfurt Am Main. 1962. Insel. 79 p. papírkötés. német nyelvű.
méret: 23x15 cm.

ár: 11.41 EURO

Erste Deutsche Ausgabe.
Jean-Paul, Sartre: FREUNDSCHAFT UND EREIGNIS. BEGEGNUNG MIT (MAURICE) MERLEAU-PONTY. ÜBERTRAGEN VON HANS HEINZ HOLZ

ko8053.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Kristó Nagy Gyula (szerkesztő): Bölcsességek könyve. I-II. köt.

Budapest. 1982. Gondolat. 145 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 4.56 EURO

Kristó Nagy Gyula (szerkesztő): Bölcsességek könyve. I-II. köt

ko8210.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Ancsel Éva: Az ember mértékhiánya.

Budapest. 1991. Akadémiai. 30 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x11 cm.

ár: 1.52 EURO

Ancsel Éva: Az ember mértékhiánya

ko8444.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Tagai Imre: John Dewey.

Budapest. 1982. Kossuth. 95 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 0.76 EURO

Könyvtári selejtezés.
K.
Tagai Imre: John Dewey

ko8445.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Csejtei Dezső: José Ortega Y Gasset.

Budapest. 1980. Kossuth. 111 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 0.76 EURO

Csejtei Dezső: José Ortega Y Gasset

ko8446.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Dietz-Hesse: Szexológia.

Budapest. 1975. Gondolat. 447 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 1.71 EURO

Dietz-Hesse: Szexológia

ko8450.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Fichte, Johann Gottlieb: Az ember rendeltetése.

Budapest. 1976. Magyar Helikon. 285 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x9 cm. címlapon tulajdonosi bejegyzés.

ár: 5.7 EURO

Fichte, Johann Gottlieb: Az ember rendeltetése

ko8452.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Ágh Attila: \"Népek nagy hazája\" A világrendszer-elméletek történetéhez.

Budapest. 1988. Akadémiai. 143 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 16x12 cm.

ár: 1.14 EURO

Ágh Attila: \

ko8453.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Popper Péter: Az istennel sakkozás kockázata.

Budapest. 1995. Türelem Háza. 199 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 16x11 cm.

ár: 1.52 EURO

Popper Péter: Az istennel sakkozás kockázata

ko8455.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Szigethy Gábor: A machiavellizmus.

Budapest. 1977. Magvető. 121 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x10 cm.

ár: 0.76 EURO

Szigethy Gábor: A machiavellizmus

ko8502.   könyv/filozófia   berak a kosárba

Csernisevszkij: Esztétikai tanulmányok.

Budapest. 1979. Akadémiai. 286 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.14 EURO

Válogatott filozófiai művei I.
Csernisevszkij: Esztétikai tanulmányok

ko56.   könyv/pszichológia   berak a kosárba

Völgyesi Ferenc: Beszédzavarok hypnosisgyógymódja.

Budapest. 1942. Novák Rudolf és Tsa. 39 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ár: 13.69 EURO

2 színes műmelléklettel.
Völgyesi Ferenc: Beszédzavarok hypnosisgyógymódja

ko299.   könyv/pszichológia   berak a kosárba

Harkai Schiller Pál: Lélektani tanulmányok hatodik kötet.

Budapest. 1943. Pázmány Péter Tudományegyetem. 173 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ár: 3.42 EURO

Harkai Schiller Pál: Lélektani tanulmányok hatodik kötet

ko643.   könyv/pszichológia   berak a kosárba

C. W. Leadbeater: Az álmokról.

Budapest. én. kn. 64 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm.

ár: 2.28 EURO

felvágatlan példány.
C. W. Leadbeater: Az álmokról

ko1293.   könyv/pszichológia   berak a kosárba

Alekszej Nyikolajevics Leontyev: Tevékenység, tudat, személyiség.

Budapest. 1979. Gondolat, Kossuth. 341 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 1.14 EURO

Alekszej Nyikolajevics Leontyev: Tevékenység, tudat, személyiség

ko3051.   könyv/pszichológia   berak a kosárba

Thurzó Jenő: Az idegességről.

Budapest. én. Tudományos Könyvkiadóvállalat. 88 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ár: 4.56 EURO

Gerincén szakadás.
Thurzó Jenő: Az idegességről

ko3074.   könyv/pszichológia   berak a kosárba

Ludas M. László(szerk): A szexualitásról a fogamzástól a felnőtté válásig.

Budapest. 1975. Tankönyvkiadó. 263 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.14 EURO

(Az Élet és Tudomány cikksorozata alapján).
Ludas M. László(szerk): A szexualitásról a fogamzástól a felnőtté válásig

ko3249.   könyv/pszichológia   berak a kosárba

Kornilow, K. N: Einfürung in die Psychologie.

1950. Berlin-Lei. Volk Und Wissen Verlag. 143 p. félvászonkötés. német nyelvű.
méret: 23x17 cm.

ár: 1.52 EURO

Kornilow, K. N: Einfürung in die Psychologie

ko3392.   könyv/pszichológia   berak a kosárba

Harkai Schiller Pál (szerkesztő): Lélekteni tanulmányok. Ötödik kötet.

Budapest. 1941. Pázmány P. Tudegy. 188 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x15 cm.

ár: 3.42 EURO

Harkai Schiller Pál (szerkesztő): Lélekteni tanulmányok. Ötödik kötet

ko3833.   könyv/pszichológia   berak a kosárba

Ranschburg Jenő: Félelem, harag, agresszió.

Budapest. 1979. Tankönyvkiadó. 160 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x11 cm.

ár: 3.04 EURO

Ranschburg Jenő: Félelem, harag, agresszió

ko4694.   könyv/pszichológia   berak a kosárba

Schiller, Paul V: AUFGABE DER PSYCHOLOGIE EINE GESCHICHTE IHRER PROBLEME.

Wien. 1948. Springer. 233 p. papírkötés. német nyelvű.
méret: 24x16 cm. címlapon tulajdonosi bejegyzés.

ár: 4.56 EURO

Schiller, Paul V: AUFGABE DER PSYCHOLOGIE EINE GESCHICHTE IHRER PROBLEME

ko4695.   könyv/pszichológia   berak a kosárba

Allen, Clifford: MODERN DISCOVERIES IN MEDICAL PSYCHOLOGY.

London. 1949. Macmillan. 235 p. vászonkötés. angol nyelvű.
méret: 22x15 cm. címlapon tulajdonosi bélyegző.

ár: 3.42 EURO

Allen, Clifford: MODERN DISCOVERIES IN MEDICAL PSYCHOLOGY

ko7609.   könyv/pszichológia   berak a kosárba

Freud Sigmund: Esszék.

Budapest. 1982. Gondolat. 491 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x15 cm.

ár: 4.56 EURO

Freud Sigmund: Esszék

ko7610.   könyv/pszichológia   berak a kosárba

Jones Ernest: Sigmund Freud élete és munkássága.

Budapest. 1983. Európa. 681 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x12 cm.

ár: 4.56 EURO

Jones Ernest: Sigmund Freud élete és munkássága

ko8416.   könyv/pszichológia   berak a kosárba

Mérei-Ajkay-Dobos-Erdélyi: A pszichodráma önismereti és terápiás alkalmazása.

Budapest. 1987. Akadémiai. 214 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 6.84 EURO

Mérei-Ajkay-Dobos-Erdélyi: A pszichodráma önismereti és terápiás alkalmazása

ko8418.   könyv/pszichológia   berak a kosárba

Rövid dinamikus pszichoterápia.

Budapest. 1992. Animula. 219 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 4.56 EURO

Rövid dinamikus pszichoterápia

ko8422.   könyv/pszichológia   berak a kosárba

Behaviorizmus.

Budapest. 1970. Gondolat. 305 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 4.56 EURO

Behaviorizmus

ko8423.   könyv/pszichológia   berak a kosárba

Hermann Imre: A pszichoanalízis mint módszer.

Budapest. 1988. Gondolat. 246 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 3.04 EURO

Hermann Imre: A pszichoanalízis mint módszer

ko8424.   könyv/pszichológia   berak a kosárba

Pedagógiai szociálpszichológia.

Budapest. 1976. Gondolat. 728 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 4.56 EURO

Pedagógiai szociálpszichológia

ko8429.   könyv/pszichológia   berak a kosárba

Lélekelemzési tanulmányok. Dolgozatok a pszichoanalízis főbb kérdéseiről.

Budapest. 1993. Párbeszéd. 811 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 4.56 EURO

Írták a Magyarországi Pszichoanalitikai Egyesület tagjai.
Az 1933-as kiadás hasonmása.
Lélekelemzési tanulmányok. Dolgozatok a pszichoanalízis főbb kérdéseiről

ko8431.   könyv/pszichológia   berak a kosárba

Szondi Lipót: Ember és sors. Három tanulmány.

Budapest. 1996. Kossuth. 141 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x11 cm.

ár: 4.56 EURO

Szondi Lipót: Ember és sors. Három tanulmány

ko8433.   könyv/pszichológia   berak a kosárba

Jelenits-Tomcsányi (szerkesztők): Tanulmányok a vallás és lélektan határterületeiről.

hn. 1988. kn. 383 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 2.28 EURO

Jelenits-Tomcsányi (szerkesztők): Tanulmányok a vallás és lélektan határterületeiről

ko8434.   könyv/pszichológia   berak a kosárba

A pszichoanalízis és modern irányzatai.

Budapest. 1971. Gondolat. 479 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 4.56 EURO

A pszichoanalízis és modern irányzatai

ko8435.   könyv/pszichológia   berak a kosárba

Pszichoterápia.

Budapest. 1981. Gondolat. 629 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 4.56 EURO

Pszichoterápia

ko8500.   könyv/pszichológia   berak a kosárba

Kretschmer Ernst: Orvosi pszichológia.

Budapest. 1941. Novák. 376 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x15 cm. kopott. címlapon tulajdonosi bejegyzés.

ár: 1.9 EURO

Kretschmer Ernst: Orvosi pszichológia

ko534.   könyv/helytörténet   berak a kosárba

Szepesházy Róbert (Összeállító): SZOMBATHELY SAVARIA multja-jelene-jövője.

Szombathely. 1947. Szabad Vasmegye Nyomdavállalat. 180 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x15 cm.

ár: 6.84 EURO

Szepesházy Róbert (Összeállító): SZOMBATHELY SAVARIA multja-jelene-jövője

ko872.   könyv/helytörténet   berak a kosárba

Törs Kálmán: Margit-sziget.

Pest. 1872. Athenaeum. 137 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x14 cm.

ár: 60.84 EURO

Szines litografált térképmelléklettel, mérete: 78x60 cm
Címlapon tulajdonosi bejegyzés.
Törs Kálmán: Margit-sziget

ko952.   könyv/helytörténet   berak a kosárba

A neoabszolutizmus évei (Tolna megye 1849-1867 között).

Budapest. 1983. Tolna Megyei Levéltár. 606 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 25x18 cm.

ár: 3.42 EURO

Évszázadokon át.
Tolna megye történetének olvasókönyve II.
A neoabszolutizmus évei (Tolna megye 1849-1867 között)

ko956.   könyv/helytörténet   berak a kosárba

Töttős Gábor: Történelmi séták Szekszárdon.

Szekszárd. 1986. Városi Tanács V. B. 207 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 4.56 EURO

Töttős Gábor: Történelmi séták Szekszárdon

ko961.   könyv/helytörténet   berak a kosárba

Komoróczy György: A városigazgatás 1720-1848 között.

hn. én. kn. 41 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 1.06 EURO

Különlenyomat.
Komoróczy György: A városigazgatás 1720-1848 között

ko964.   könyv/helytörténet   berak a kosárba

Hegyi András: Szőreg és népe (Tanulmányok).

Szeged. 1977. Szeged Megyei Városi Tanács. 403 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 3.42 EURO

Hegyi András: Szőreg és népe (Tanulmányok)

ko990.   könyv/helytörténet   berak a kosárba

Szántó Imre: Egy dunántúli falu (Alsópáhok története).

Budapest. 1960. Tankkönyvkiadó. 310 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 25x18 cm.

ár: 4.56 EURO

Szántó Imre: Egy dunántúli falu (Alsópáhok története)

ko995.   könyv/helytörténet   berak a kosárba

Varsány.

Varsány. 2000. kn. 263 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 3.04 EURO

Varsány

ko1762.   könyv/helytörténet   berak a kosárba

Debrecen város magistratusának jegyzőkönyvei 1554/1555.

Debrecen. 1983. Hajdú-Bihar Megyei Levéltár. 67 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 2.28 EURO

Hajdú-Bihar Megyei Levéltár forráskiadványai 5.
Debrecen város magistratusának jegyzőkönyvei 1554/1555

ko1764.   könyv/helytörténet   berak a kosárba

Tanulmányok Tolna megye történetéből VIII.

Szekszárd. 1978. Tolna Megyei Tanács Levéltára. 440 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x18 cm.

ár: 4.56 EURO

Tanulmányok Tolna megye történetéből VIII

ko1767.   könyv/helytörténet   berak a kosárba

Tanulmányok Deák Ferencről.

Zalaegerszeg. 1976. Zala Megyei Levéltár. 451 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 5.7 EURO

Zalai gyűjtemény 5.
Tanulmányok Deák Ferencről

ko1868.   könyv/helytörténet   berak a kosárba

Szíj Rezső: Várpalota.

Budapest. 1960. Gondolat. 643 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x15 cm.

ár: 4.56 EURO

Viseltes állapotú példány. Kötéstábla széle körben kissé szakadozott.
Szíj Rezső: Várpalota

ko2031.   könyv/helytörténet   berak a kosárba

Edelény múltjából.

Edelény. 1973. Edelényi Közös Községi Tanács. 722 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 5.7 EURO

borítón szakadás.
Edelény múltjából

ko5573.   könyv/helytörténet   berak a kosárba

Gecsi Lajos-Lipták István: Postatörténeti emlékek Békés Vármegyéből.

Békéscsaba. 1970. MABÉOSZ. 230 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x12 cm.

ár: 9.51 EURO

Számozott példány: 700/240.
Gecsi Lajos-Lipták István: Postatörténeti emlékek Békés Vármegyéből

ko5743.   könyv/helytörténet   berak a kosárba

VÁCI KÖNYV. A Váci Hírlap jubileumára.

Vác. 1938. Pestvidéki Nyomda. 526 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm. kopott.

ár: 13.69 EURO

Cikkek, tanulmányok Vácról.
VÁCI KÖNYV. A Váci Hírlap jubileumára

ko7272.   könyv/helytörténet   berak a kosárba

Rómer Flóris: Árpás és a móriczhidai szent Jakabról cimzett prépostság története.

Pest. 1869. Aigner. 107 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x15 cm.

ár: 22.81 EURO

Rómer Flóris: Árpás és a móriczhidai szent Jakabról cimzett prépostság története

ko7282.   könyv/helytörténet   berak a kosárba

Belitzky János: Sopron vármegye története. Első kötet, unicus!.

Budapest. 1938. kn. 1015 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x15 cm.

ár: 45.63 EURO

Több kötet men jelent meg!.
Belitzky János: Sopron vármegye története. Első kötet, unicus!

ko7321.   könyv/helytörténet   berak a kosárba

Szentgyörgyi Mária: Kővár vidékének társadalma.

Budapest. 1972. Akadémiai. 189 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 4.56 EURO

ÉRTEKEZÉSEK A TÖRTÉNETI TUDOMÁNYOK KÖRÉBŐL. 56.
Szentgyörgyi Mária: Kővár vidékének társadalma

ko7333.   könyv/helytörténet   berak a kosárba

Kugler Alajos ( Szerkesztő): Emléklap a soproni Széchenyi-szobor leleplezésére.

Sopron. 1897. kn. 63 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 31x23 cm.

ár: 45.63 EURO

Kugler Alajos ( Szerkesztő): Emléklap a soproni Széchenyi-szobor leleplezésére

ko7555.   könyv/helytörténet   berak a kosárba

Budapest.

Budapest. én. B.F.L. 700 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ár: 5.7 EURO

Budapesti Negyed 10-11. szám.
Budapest

ko7560.   könyv/helytörténet   berak a kosárba

A város alatt.

Budapest. én. B.F.L. 243 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ár: 2.28 EURO

Budapesti Negyed 5. szám.
A város alatt

ko7561.   könyv/helytörténet   berak a kosárba

Koncepció és vízió.

Budapest. én. B.F.L. 212 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ár: 2.66 EURO

Budapesti Negyed 2. szám.
Koncepció és vízió

ko7562.   könyv/helytörténet   berak a kosárba

Budapest metamorfózisa.

Budapest. én. B.F.L. 213 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ár: 2.66 EURO

Budapesti Negyed 14. szám.
Budapest metamorfózisa

ko7566.   könyv/helytörténet   berak a kosárba

Kultúrák találkozása.

Budapest. én. B.F.L. 225 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ár: 2.66 EURO

Budapesti Negyed 4. szám.
Kultúrák találkozása

ko7673.   könyv/helytörténet   berak a kosárba

Csiffáry Tamás ( Szerkesztő): Magyar történelmi helynevek.

Budapest. én. Könyvmíves. 494 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x15 cm.

ár: 3.42 EURO

Csiffáry Tamás ( Szerkesztő): Magyar történelmi helynevek

ko7681.   könyv/helytörténet   berak a kosárba

Orbán Balázs: Torda város és környéke. I-II. köt.

Budapest. 1986. Európa. 1160 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x11 cm.

ár: 4.56 EURO

Orbán Balázs: Torda város és környéke. I-II. köt

ko1.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Karl Fuchs: Geschichte des Münchener Buchgewerbes mit besonderer Berücksechtigung des Buchdruckes.

München. 1912. Müchener Buchdruck. 70 p. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ár: 4.56 EURO

Karl Fuchs: Geschichte des Münchener Buchgewerbes mit besonderer Berücksechtigung des Buchdruckes

ko3.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Tony Kellen: Das Zeitungswesen.

Kempten und München. 1908. Jos. Köselschen Buchhandlung. 212 p. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 17x12 cm.

ár: 3.42 EURO

Tony Kellen: Das Zeitungswesen

ko4.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Verlagskatalog von Friedr. Vieweg & Sohn in Braunschweig 1786-1911.

Braunschweig. 1911. Druck von Friedr. Vieweg & Sohn. 475 p. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 22.81 EURO

HERAUSGEGEBEN AUS ANLASS DES
HUNDERTFÜNFUNDZWANZIGJAHRIGEN
BESTEHENS DER FIRMA
GEGRÜNDET APRIL 1786.
Verlagskatalog von Friedr. Vieweg & Sohn in Braunschweig 1786-1911

ko5.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Gerhard Lüdtke: Minerva Jahrbuch der gelehrten welt.

Berlin, Leipzig. 1937. Walter de Gruyter & Co. 1765 p. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 21x15 cm.

ár: 13.69 EURO

Gerhard Lüdtke: Minerva Jahrbuch der gelehrten welt

ko6.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Karl Fr. Pfau: Die Buchhaltung des Buchhandlers mit Unterstützung eines bewahrten Fachmannes bearbeitet.

Leipzig. én. Karl Fr. Pfau. 39 p. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 22x15 cm.

ár: 5.7 EURO

Karl Fr. Pfau: Die Buchhaltung des Buchhandlers mit Unterstützung eines bewahrten Fachmannes bearbeitet

ko7.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

J. A. Farrer: Literarische Falschungen.

Leipzig. 1907. Theod. Thomas. 223 p. félvászonkötés. német nyelvű.
méret: 22x15 cm.

ár: 6.08 EURO

J. A. Farrer: Literarische Falschungen

ko11.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Karl Trübner: Wissenschaft und Buchhandel.

Leipzig. 1903. Gustav Fischer. 128 p. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 23x15 cm.

ár: 2.28 EURO

Karl Trübner: Wissenschaft und Buchhandel

ko16.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Ehmde: Drei Jahrzehnte Deutscher Buchkunst 1890 - 1920.

Berlin. 1922. Euphorion Verlag. 47 p. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 22x14 cm.

ár: 3.04 EURO

Ehmde: Drei Jahrzehnte Deutscher Buchkunst 1890 - 1920

ko19.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Worringer Wilhelm: Die Altdeutsche Buchillustration.

München. 1921. R. Ripper & Co. 152 p. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 27x19 cm.

ár: 11.41 EURO

Gazdagon illusztrált. Richly illustrated.
Worringer Wilhelm: Die Altdeutsche Buchillustration

ko21.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Friedrich Lippmann: Der Kupferstich.

Berlin. 1914. Verlag Georg Reimer. 253 p. félvászonkötés. német nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 30.42 EURO

mit 131 abbildungen

Gazdagon illusztrált. Richly illustrated.
Friedrich Lippmann: Der Kupferstich

ko22.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Hans W. Singer: Der Kupferstich.

Bielefeld und Leipzig. 1904. Velhagen & Klafing. 142 p. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 26x18 cm.

ár: 13.69 EURO

Mit 107 Abbildungen

Gazdagon illusztrált. Richly illustrated.
Hans W. Singer: Der Kupferstich

ko33.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Adolf Keysser: DIE OEFFENTLICHEN BIBLIOTHEKEN UND DIE SCHCENE LITERATUR MIT BESONDERER BEZIEHUNG AUF DIE COELNER STADTBIBLIOTHEK.

Coeln. 1903. M. Du Mont-Schauberg. 25 p. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 25x17 cm.

ár: 4.56 EURO

German language.
Adolf Keysser: DIE OEFFENTLICHEN BIBLIOTHEKEN UND DIE SCHCENE LITERATUR MIT BESONDERER BEZIEHUNG AUF DIE COELNER STADTBIBLIOTHEK

ko36.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Otto Schroeder: VOM PAPIERNEN STIL.

Leipzig, Berlin. 1908. B. G. Teubner. 102 p. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ár: 2.28 EURO

German language.
Otto Schroeder: VOM PAPIERNEN STIL

ko37.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Organisationsanwalt v. Sazenhofen: Die Durchschreibe Buchfűhrung.

Freiburg. én. Walter Momber. 162 p. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 2.28 EURO

German language.
Organisationsanwalt v. Sazenhofen: Die Durchschreibe Buchfűhrung

ko41.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Die Arbeifen des Sortimenters.

Leipzig. én. Gustav Uhl. 316 p. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 22x14 cm.

ár: 7.6 EURO

German language
Ein ausführliches Lehrbuch der Praxis des Sortiments- buchhandels von Wilhelm Franz Baedeker
Bearbeifef und herausgegeben von Gustav Uhl.
Die Arbeifen des Sortimenters

ko44.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Hans Brunckhorst: Grundsatzliches und praktisches von der verbreitung guter billiger jugend- und volkslektüre.

Hamburg. 1912. Selbstverlag der Prüfungsausschüsse. 63 p. fűzve. német nyelvű.
méret: 23x15 cm.

ár: 1.14 EURO

German language.
Hans Brunckhorst: Grundsatzliches und praktisches von der verbreitung guter billiger jugend- und volkslektüre

ko45.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Adolf Reinecke: Die Sprache des Buchhandels und der Schriftstellerei.

Leipzig. én. Gustav Uhl. 16 p. fűzve. német nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ár: 1.14 EURO

German language.
Adolf Reinecke: Die Sprache des Buchhandels und der Schriftstellerei

ko50.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Kolbs Lesebuch in Handschriften.

Stuttgart. 1908. J. B. Metzlerschen Buchhandlung. 104 p. félvászonkötés. német nyelvű.
méret: 21x15 cm.

ár: 4.56 EURO

German language.
Kolbs Lesebuch in Handschriften

ko52.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Wilhelm Krause: Mit Quellstift und Feder.

Berlin. én. Schriftfunde & Schriftunterricht Heintze. 54 p. fűzve. német nyelvű.
méret: 25x19 cm.

ár: 10.65 EURO

German language.
Wilhelm Krause: Mit Quellstift und Feder

ko53.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

125 JAHRE MUSIKALIEN- UND INSTRUMENTEN- HANDLUNG HUG & Co.

Zürich. én. Buchdruckerei Berichthaus. 30 p. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 26x19 cm.

ár: 22.81 EURO

German language.
125 JAHRE MUSIKALIEN- UND INSTRUMENTEN- HANDLUNG HUG & Co

ko54.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Urthur Hek: Die Sünden im deutschen Buchhandel.

Stuttgart. 1913. T. Hek. 27 p. fűzve. német nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 2.28 EURO

German language.
Urthur Hek: Die Sünden im deutschen Buchhandel

ko175.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Allodiatoris Irma (Összeállító): A Kárpát-medence antropológiai vizsgálata. Bibliographie der Antropologie des Karpatenbeckens.

Budapest. 1958. Akadémiai. 183 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 4.56 EURO

Allodiatoris Irma (Összeállító): A Kárpát-medence antropológiai vizsgálata. Bibliographie der Antropologie des Karpatenbeckens

ko176.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Bendefy László ( szerkesztő): Magyar geodéziai irodalom 1961-1970.

Budapest. 1974. Műszaki. 414 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 5.7 EURO

Bendefy László ( szerkesztő): Magyar geodéziai irodalom 1961-1970

ko177.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Katarina Závadová: Slovak towns and castles in the baroque grafic arts. /Old Hungarian fortresses and castles./.

Bratislava, Pozsony. 1974. Tatran. 143 p. vászonkötés. több nyelvű.
méret: 27x24 cm.

ár: 30.42 EURO

322 picture. Slovak language, polyglot register.
A felvidéki várak képes rendszerezése.
Katarina Závadová: Slovak towns and castles in the baroque grafic arts. /Old Hungarian fortresses and castles./

ko178.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Tóvári Judit (összeállító): Borsod-Abaúj-Zemplén megye műemléki bibliográfiája.

Miskolc. 1983. BAZ MA. 322 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ár: 4.56 EURO

Tóvári Judit (összeállító): Borsod-Abaúj-Zemplén megye műemléki bibliográfiája

ko186.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Szép Gyuláné-Dulai András: Kiskőrös történetének irodalma.

Kiskőrös. 1982. Városi Könyvtár. 205 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 6.84 EURO

Gazdagon illusztrált.
Szép Gyuláné-Dulai András: Kiskőrös történetének irodalma

ko323.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Fabó Irma: A radikális sajtó kialakulása: Világ 1910-1914.

Budapest. 1966. kn. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ár: 0.38 EURO

Különlenyomat a Magyar Könyvszemle 1966/4. számából.
Fabó Irma: A radikális sajtó kialakulása: Világ 1910-1914

ko867.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Fitz József: Hess András a budai ősnyomdász.

Budapest. 1932. Magyar Bibliophil Társaság. 195 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 27x20 cm.

ár: 26.62 EURO

A könyvtest laza.
Fitz József: Hess András a budai ősnyomdász

ko1348.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Maurica Craig: Irish Bookbindings.

Budapest. én. kn. illusztrált. papírkötés. angol nyelvű.
méret: 25x15 cm.

ár: 4.56 EURO

Plusz lapokat tartalmaz kötéstábla rajzokról.
Maurica Craig: Irish Bookbindings

ko1413.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Dezsényi Béla: A magyar hirlapirodalom első százada(1705-1805).

Budapest. 1941. OSZK. 66 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ár: 5.7 EURO

gerincén beszakadás.
Dezsényi Béla: A magyar hirlapirodalom első százada(1705-1805)

ko2059.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Erdélyi János: Könyvművészeti kiállítása a debreceniKossuth Lajos Tudományegyetem díszudvarában/ 1977. május 23-június 23.

hn. 1977. kn. 28 p. illusztrált. fűzve. magyar nyelvű.
méret: 22x20 cm.

ár: 1.52 EURO

Hozzá tartozik Juhász Ferenc költő megnyitó beszéde.
4 sztl. lev.
Erdélyi János: Könyvművészeti kiállítása a debreceniKossuth Lajos Tudományegyetem díszudvarában/ 1977. május 23-június 23

ko2964.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Előadások Erdélyi János könyvművész életmű-kiállítása alkalmából.

Debrecen. 1977. kn. 65 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 2.28 EURO

Előadások Erdélyi János könyvművész életmű-kiállítása alkalmából

ko3596.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Dirk Soechting: Schloss burg als postkarte.

Remscheid. 1980. Ute Kierdorf. 235 p. illusztrált. papírkötés. német nyelvű.
méret: 15x15 cm.

ár: 1.37 EURO

Dirk Soechting: Schloss burg als postkarte

ko4396.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

K. Zoege Von Manteuffel: DER DEUTSCHE KUPFERSTICH.

München. én. Hugo Schmidt. 111 p. illusztrált. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 22x15 cm.

ár: 13.69 EURO

K. Zoege Von Manteuffel: DER DEUTSCHE KUPFERSTICH

ko4423.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Reguli Ernő (szerk): József Attila bibliográfia.

Budapest. 1975. Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár. 319 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x15 cm.

ár: 4.56 EURO

Reguli Ernő (szerk): József Attila bibliográfia

ko5110.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Karl, Faulmann,: ILLUSTRIERTE GESCHICHTE DER SCHRIFT.

Wien-Pest-Leipzig. 1880. Hartleben. 632 p. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ár: 91.25 EURO

Gazdagon illusztrált!
Carl Faulmann wuchs als Sohn eines Tagelöhners aus Halle in ärmlichsten Verhältnissen auf. Er wurde 1849 Setzerlehrling bei der Buchdruckerei von Gebauer und Schwetschke in ...
Karl, Faulmann,: ILLUSTRIERTE GESCHICHTE DER SCHRIFT

ko5623.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Magyar írók, művészek és tudósok ex librisei. Leíró katalgus.

Budapest. 1964. OSZK Kisgrafika B. Köre. 51 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x16 cm.

ár: 5.7 EURO

Magyar írók, művészek és tudósok ex librisei. Leíró katalgus

ko5892.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Magyar Könyvkereskedő.

Budapest. 1913. M.K. és Z.A.O.E.K. . magyar nyelvű.
méret: 32x24 cm.

ár: 2.28 EURO

Középen hajtva.
1913 április. 4. szám.
Magyar Könyvkereskedő

ko5893.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Magyar Könyvkereskedő.

Budapest. 1913. M.K. és Z.A.O.E.K. . magyar nyelvű.
méret: 32x24 cm.

ár: 2.28 EURO

Középen hajtva.
1913 május. 5. szám.
Magyar Könyvkereskedő

ko5894.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Magyar Könyvkereskedő.

Budapest. 1913. M.K. és Z.A.O.E.K. . magyar nyelvű.
méret: 32x24 cm.

ár: 2.28 EURO

Középen hajtva.
1913 aug-szept. 8-9. szám.
Magyar Könyvkereskedő

ko5895.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Magyar Könyvkereskedő.

Budapest. 1914. M.K. és Z.A.O.E.K. . magyar nyelvű.
méret: 32x24 cm.

ár: 2.28 EURO

Középen hajtva.
1914 január. 1. szám.
Magyar Könyvkereskedő

ko5967.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Tevan Andor: A könyv évezredes útja.

Budapest. 1984. Gondolat. 315 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x12 cm.

ár: 5.7 EURO

Tevan Andor: A könyv évezredes útja

ko6324.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

200 DECORATIVE TITLE-PAGES: AN ANTHOLOGY OF COPYRIGHT-FREE ILLUSTRATIONS FOR ARTISTS AND DESIGNERS.

New York. 1963. Dover. papírkötés. angol nyelvű.
méret: 28x21 cm.

ár: 5.7 EURO

203 plates.
200 DECORATIVE TITLE-PAGES: AN ANTHOLOGY OF COPYRIGHT-FREE ILLUSTRATIONS FOR ARTISTS AND DESIGNERS

ko6347.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Steinhofer Károly: Régi könyvek mesterei.

Budapest. 1912. Lampel. 61 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm. kopott.

ár: 6.84 EURO

Steinhofer Károly: Régi könyvek mesterei

ko6643.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Colas, René: Bibliographie générale du costume et de la mode. I-II. köt.

New York. 1969. Hacker Art Books. vászonkötés. francia nyelvű.
méret: 25x17 cm.

ár: 136.88 EURO

1412 hasáb.69 p.
Reprint edition.
Colas, René: Bibliographie générale du costume et de la mode. I-II. köt

ko6772.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Sugár Jenő: A jövő könyvkereskedelméről.

Budapest. 1912. kn. 16 p. dedikált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x13 cm. sérült.

ár: 5.7 EURO

Sugár Jenő, a Rózsavölgyi cégvezetője.
Sugár Jenő: A jövő könyvkereskedelméről

ko7050.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Irodalmi tájékoztató. Válogatott magyar könyvek jegyzéke. 1930.

Budapest. 1930. Révai. 384 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x13 cm.

ár: 4.56 EURO

Irodalmi tájékoztató. Válogatott magyar könyvek jegyzéke. 1930

ko7225.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Tiltott könyvek jegyzéke. V.

hn. 186?. kn. 1 p. . magyar nyelvű.
méret: 34x22 cm.

ár: 4.56 EURO

Tiltott könyvek jegyzéke. V

ko7334.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

NYOMDA- ÉS ROKONIPAR. A könyvnyomdai.....munkaadók lapja.

Budapest. 1925. kn. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 34x24 cm.

ár: 45.63 EURO

I. évfolyam
1-24 szám teljes.
NYOMDA- ÉS ROKONIPAR. A könyvnyomdai.....munkaadók lapja

ko7443.   könyv/könyvészet, könyvtörténet   berak a kosárba

Pillin: DU UND DIE SCHWARZE KUNST.

Mainz. 1940. Gutenberg-Gesellschaft. 40 p. papírkötés. német nyelvű.
méret: 22x15 cm. gerincen kis szakadás.

ár: 2.28 EURO

Pillin: DU UND DIE SCHWARZE KUNST

ko3598.   könyv/évkönyv, naptár, almanach   berak a kosárba

"Kantate" Taschen=Almanach für Buchhandler 1907 für das Jahr 1907.

Leipzig. 1907. Richard Hintzsche. 196 p. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 16x10 cm.

ár: 34.22 EURO


ko8711.   könyv/évkönyv, naptár, almanach   berak a kosárba

Népszava naptár.

Budapest. 1938. Népszava. 148 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ár: 4.56 EURO

Népszava naptár

ko170.   könyv/régiség   berak a kosárba

[Bajza József Ignác]:: Antidoton katholika-béli vallás Magyar-országban-való fön-tartásáért.

hn. 1792. kn. 130 p. bőrkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x10 cm.

ár: 91.25 EURO

Bajza József Ignác kanonok (1755 Peredmér)-(� Pozsony, 1836. december 1.).
[Bajza József Ignác]:: Antidoton katholika-béli vallás Magyar-országban-való fön-tartásáért

ko308.   könyv/régiség   berak a kosárba

Koretz Lőrincz: Elemi mennyiségtan, Elemi mértan.

Pest. 1852. Lukács. 218 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ár: 60.84 EURO

2 mű egy kötetben.
5 nagy méretű kihajtható tábla mértani rajzokkal.
Gerince javított.
Koretz Lőrincz: Elemi mennyiségtan, Elemi mértan

ko545.   könyv/régiség   berak a kosárba

IANI PANNONII (Jannus Pannonius) EPISCOPI QUINQVEECCLES: ILLUS ANTIQUIS.

Budapest. 1972. Akadémiai. nyl kötés. latin nyelvű.
méret: 20x15 cm.

ár: 19.01 EURO

Az 1569-es kiadás fakszimiléje.
IANI PANNONII (Jannus Pannonius) EPISCOPI QUINQVEECCLES: ILLUS ANTIQUIS

ko1436.   könyv/régiség   berak a kosárba

Andream Matúsík: Alphabetum et orthographia universalis.

Rozsnyó. 1837. Josephi Kek. 82 p. papírkötés. latin nyelvű.
méret: 20x13 cm.

ár: 34.22 EURO

gerince kissé sérült
little damadge on the bone.
Andream Matúsík: Alphabetum et orthographia universalis

ko1437.   könyv/régiség   berak a kosárba

Klío, vagy lélek-nemesít, részént eredeti részént fordított, darabok kötött és kötetlen beszédben.

Győr. 1825. Kis János. 146 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x12 cm.

ár: 34.22 EURO

Kis János (Rábaszentandrás, 1770. szept. 22. – Sopron, 1846. febr. 19.): költő, műfordító, ev. szuperintendens, az MTA r. tagja (1830). Kazinczy Ferenc baráti köréhez tartozott. Jobb...
Klío, vagy lélek-nemesít, részént eredeti részént fordított, darabok kötött és kötetlen beszédben

ko1578.   könyv/régiség   berak a kosárba

Lamy, Bernard: Apparatus biblicus, sive manuductio ad Sacram Scripturam.

Tyrnaviae, Nagyszombat. 1762. Typ. Acad. 645 p. bőrkötés. latin nyelvű.
méret: 21x16 cm.

ár: 171.1 EURO

12 t. (3 térkép).
Lamy, Bernard: Apparatus biblicus, sive manuductio ad Sacram Scripturam

ko1791.   könyv/régiség   berak a kosárba

Moore: Egy irlandus útazása az igaz vallás felkeresése végett.

Nagyvárad. 1836. Tichy János. 579 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x11 cm.

ár: 68.44 EURO

2 rész egybekötve. 294, 285 p.
A könyvtest a kötéstáblától elvált. Az első rész címlapján bélyegző.
Moore: Egy irlandus útazása az igaz vallás felkeresése végett

ko1792.   könyv/régiség   berak a kosárba

Salomon, J. (herausgegeben): Lehrbuch der Arithmetik und Algebra zum öffentlichen Gebrauche und Selsbstunterrichte.

Wien, Triest. 1821. Geistinger. 310 p. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ár: 45.63 EURO

Salomon, J. (herausgegeben): Lehrbuch der Arithmetik und Algebra zum öffentlichen Gebrauche und Selsbstunterrichte

ko2259.   könyv/régiség   berak a kosárba

Jahn, Friedrich Ludwig: Die Deutsche Turnkunst.

1816/1961. Berlin/Fra. kn. 355 p. illusztrált. pergamen. német nyelvű.
méret: 20x12 cm.

ár: 22.81 EURO

Reprint Edition.
Friedrich Ludwig Jahn
(* 11. August 1778 in Lanz (heute Brandenburg), † 15. Oktober 1852 in Freyburg/Unstrut (heute Sachsen-Anhalt)) war deutscher Turnvater.
Jahn, Friedrich Ludwig: Die Deutsche Turnkunst

ko2267.   könyv/régiség   berak a kosárba

Ruszek József: A filozofiának elöljáró értekezései.

Veszprém. 1812. Számmer Kláre. 378 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm.

ár: 95.06 EURO

Ruszek József
(Pápa, 1779. márc. l. - Veszprém, 1851. nov. 9.)
kanonok, egyházi író

Iskoláit Pápán és Gyõrben végezte, teológiai tanulmányait Veszprémben és Pozsonyban. 1814-...
Ruszek József: A filozofiának elöljáró értekezései

ko2409.   könyv/régiség   berak a kosárba

Abbildung und Beschreibung der gefährlichsten Gifzpflanzen und Giftschwämme Deutschlands, nebst Warnungen vor einigen andern zu wenig bekannten Giften, durch welche schon viele Menschen um Gesundheit und Leben gekommen sind, und Mittel dagegen. Dritte Au.

Regensburg. ca. 1810. Daisenberg. 78 p. illusztrált. félbőr-kötésben. német nyelvű.
méret: 16x11 cm.

ár: 171.1 EURO

3 t. Coloured copper engraving.
Abbildung und Beschreibung der gefährlichsten Gifzpflanzen und Giftschwämme Deutschlands, nebst Warnungen vor einigen andern zu wenig bekannten Giften, durch welche schon viele Menschen um Gesundheit und Leben gekommen sind, und Mittel dagegen.  Dritte Au

ko2413.   könyv/régiség   berak a kosárba

C. Plinii Caecilii Secundi ( Plinius ): Epistolae et Panegyricus.

Lips. Et Regiomonti. 1746. Eckard. 780 p. bőrkötés. latin nyelvű.
méret: 14x9 cm.

ár: 152.09 EURO

4 t. térkép/ map/.
C. Plinii Caecilii Secundi  ( Plinius ): Epistolae et Panegyricus

ko2948.   könyv/régiség   berak a kosárba

Schaffnit: Geometrische Konstruktionslehre oder darstellende Geometrie.

Darmstadt. 1837. Heyer. 238 p. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 18x11 cm.

ár: 34.22 EURO

9 t. geometrische Kupferstich. Cplt.
Schaffnit: Geometrische Konstruktionslehre oder darstellende Geometrie

ko3034.   könyv/régiség   berak a kosárba

Princeps Alexander a Rudna et Divék-ujfalu ... ad clerum et populum archi-dioecesis suae occasione solennis in dignitatem archi-episcopalem installationis Strigonii 16ta Maji 1820.

Buda. 1820. Regiae Universitatis Hungaricae. 24 p. papírkötés. latin nyelvű.
méret: 20x12 cm.

ár: 14.45 EURO

Rudnay Sándor (Nyitraszentkereszt, 1760. okt. 4. – Esztergom, 1831. szept. 13.): esztergomi érsek, bíboros-hercegprímás. 1784-ben szentelték pappá. 1805-brn esztergomi kanonok, 1815-ben e...
Princeps Alexander a Rudna et Divék-ujfalu ... ad clerum et populum archi-dioecesis suae occasione solennis in dignitatem archi-episcopalem installationis Strigonii 16ta Maji 1820

ko3221.   könyv/régiség   berak a kosárba

Jallosits, Andreas: Elegia Honoribus Excellentissimi......Petri Klobusitzky ...Archi-Episcopi.

Pest. 1827. Trattner. 7 p. papírkötés. latin nyelvű.
méret: 22x18 cm.

ár: 6.84 EURO

Jallosits, Andreas: Elegia Honoribus Excellentissimi......Petri Klobusitzky ...Archi-Episcopi

ko3602.   könyv/régiség   berak a kosárba

Horváth, Joannis: Elementa physiciae.

Buda. 1807. Universitatis. 656 p. félbőr-kötésben. latin nyelvű.
méret: 20x12 cm.

ár: 106.46 EURO

7 t. kihajtható rézmetszet.
A címlapon lyuk van.
Horváth Ker. János (Kőszeg, 1751. júl. 13. – Buda, 1799. okt. 20.): jezsuita, tanár. A nagyszombati ak.-án bölcseletet, 1769-től 1791-ig...
Horváth, Joannis: Elementa physiciae

ko4087.   könyv/régiség   berak a kosárba

[CANNING, George]: POETRY of the ANTI-JACOBIN.

London. 1807. Printed For William Miller. 240 p. bőrkötés. angol nyelvű.
méret: 16x10 cm. gerincen kis szakadás. szélén beszakadás.

ár: 136.88 EURO

[CANNING, George]: POETRY of the ANTI-JACOBIN

ko4690.   könyv/régiség   berak a kosárba

Graff, Joannem, Andream (Grafe, Johann Andreas): General-Sturm/ Der Herrlichen Haupt-Stadt In Engelland/ Mit allen Kriegs-Geschütz und Präparatorien versehen/ Das ist: Geistlicher Gewalt/ mit allen Sonntag-Predigen vollkommentlich zu Ständen gerichtet.

Augsburg. 1700. Schlütter. pergamen. német nyelvű.
méret: 20x15 cm. foltos.

ár: 190.11 EURO

574, 171 p. 1 t. címkép. (frontispiece).
Graff, Joannem, Andream (Grafe, Johann Andreas): General-Sturm/ Der Herrlichen Haupt-Stadt In Engelland/ Mit allen Kriegs-Geschütz und Präparatorien versehen/ Das ist: Geistlicher Gewalt/ mit allen Sonntag-Predigen vollkommentlich zu Ständen gerichtet

ko5112.   könyv/régiség   berak a kosárba

Payer, Joannis Leopoldi: MEDICINA APHORISTICA ...COMMENTARIUS SEU NOVA THEORIA MEDICA.

Graecij. 1710. Typis Haeredum Widmanstadij. 124 p. . latin nyelvű.
méret: 15x9 cm.

ár: 91.25 EURO

Gerince leszakadt, kötéstábla lejár.
Payer, Joannis Leopoldi: MEDICINA APHORISTICA ...COMMENTARIUS SEU NOVA THEORIA MEDICA

ko5128.   könyv/régiség   berak a kosárba

Werdenhagen, Johan. Angelius: GERMANIA SUPPLEX DIVO FERDINANDO III. CAESARI INVICTISSIMO & IMPERII ROMANO-GERMANICI SEMPER AUGUSTO.

Frankfurt. 1641. Merianum Matthaeum. 249 p. pergamen. latin nyelvű.
méret: 17x10 cm. foltos. gerincen nagy szakadás. szélén beszakadás. sarka megtörve. szúrágott.

ár: 209.13 EURO

1 t. címkép.13 szövegközti portré , rézmetszet ( német-római császár ill magyar király ábrázolás). 1 táblázat.
A kötés erősen viseltes, sérült.
Werdenhagen, Johan. Angelius: GERMANIA SUPPLEX DIVO FERDINANDO III. CAESARI INVICTISSIMO & IMPERII ROMANO-GERMANICI SEMPER AUGUSTO

ko5129.   könyv/régiség   berak a kosárba

Huszár Gál: A keresztyényi gyülekezetben való isteni dicséretek.

Budapest. 1983. Akadémiai. bőrkötés. magyar nyelvű.
méret: 15x9 cm.

ár: 30.42 EURO

Bibliotheca Hungarica Antiqua. XII.
Huszár Gál: A keresztyényi gyülekezetben való isteni dicséretek

ko5134.   könyv/régiség   berak a kosárba

DEFENSIO FRANCISCI DAVIDIS AND DE DUALITATE TRACTATUS FRANCISCI DAVIDIS (CRACOVIAE) 1582.

Budapest. 1983. Akadémiai. 492 p. vászonkötés. latin nyelvű.
méret: 16x10 cm.

ár: 9.13 EURO

DEFENSIO FRANCISCI DAVIDIS AND DE DUALITATE TRACTATUS FRANCISCI DAVIDIS (CRACOVIAE) 1582

ko5135.   könyv/régiség   berak a kosárba

Baronyai Detsi Janos (Baranyai Decsi János): Az Caius Crispus Salustiusnac ket Historiaia ( Az Caius Crispus Sallustiusnak Két Históriája).

Budapest. 1979. Akadémiai. bőrkötés. magyar nyelvű.
méret: 15x10 cm.

ár: 30.42 EURO

A szebeni 1596-os kiadás reprintje.
Bibliotheca Hungarica Antiqua X.
Baronyai Detsi Janos (Baranyai Decsi János): Az Caius Crispus Salustiusnac ket Historiaia ( Az Caius Crispus Sallustiusnak Két Históriája)

ko5175.   könyv/régiség   berak a kosárba

GEOGRAPHIAE COMPENDIUM, ET HISPANIAE, GALLIAE AC ITALIAE TOTIUS, BREVIS ACCURATA DESCRIPTIO.

Utrecht. 1659. Typis Gisberti à Zyll, & Theodori A. 474 p. pergamen. latin nyelvű.
méret: 12x8 cm. foltos.

ár: 285.17 EURO

GEOGRAPHIAE COMPENDIUM, ET HISPANIAE, GALLIAE AC ITALIAE TOTIUS, BREVIS   ACCURATA DESCRIPTIO

ko5177.   könyv/régiség   berak a kosárba

Ambrosio, Marliano,: THEATRUM POLITICUM.

Augsburg. 1741. Christoplori Bartl. 472 p. bőrkötés. latin nyelvű.
méret: 16x11 cm. foltos. gerincen kis szakadás.

ár: 91.25 EURO

Ambrosio, Marliano,: THEATRUM POLITICUM

ko5178.   könyv/régiség   berak a kosárba

Jaszvitz, Johann Franz: RECHNUNGS-TABELLEN UBER DIE SIBENZEHNER UND SIBNER 5. STUCK AUF JEDEN WURF GERECHNET.

Wien. 1757. Gedruckt Bey Joseph Kurzboeck. bőrkötés. német nyelvű.
méret: 22x14 cm. foltos. gerincen nagy szakadás.

ár: 68.44 EURO

Jaszvitz, Johann Franz: RECHNUNGS-TABELLEN UBER DIE SIBENZEHNER UND SIBNER 5. STUCK AUF JEDEN WURF GERECHNET

ko5288.   könyv/régiség   berak a kosárba

E.E, Haberle,: METEOROLOGISCHE APHORISMEN ZUR ERLERNUNG WISSENSCHAFTLICHER WITTERUNGS-BEURTHEILUNG UND ERFOSCHUNG FüR GEBILDETE MENSCHEN AUS ALLEN STäNDEN.

Weimar. 1812. Landes -Industrie-Comptoirs. 116 p. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 20x12 cm.

ár: 95.06 EURO

E.E, Haberle,: METEOROLOGISCHE APHORISMEN ZUR ERLERNUNG WISSENSCHAFTLICHER WITTERUNGS-BEURTHEILUNG UND ERFOSCHUNG FüR GEBILDETE MENSCHEN AUS ALLEN STäNDEN

ko5518.   könyv/régiség   berak a kosárba

Lányi (Jacobi) Theophil Késmárki: LIS TRANSYLVANICA SEU PRACTICA, TRANSYLVANORIUM LITIGANDI METHODUS, QUAM.

Claudipoli (Kolozsvár). 1799. Hochmeister, Martini. 116 p. papírkötés. latin nyelvű.
méret: 18x11 cm. kopott.

ár: 60.84 EURO

Lányi (Jacobi) Theophil Késmárki: LIS TRANSYLVANICA SEU PRACTICA, TRANSYLVANORIUM LITIGANDI METHODUS, QUAM

ko5568.   könyv/régiség   berak a kosárba

Romano Venantio: SUPPLEMENTUM AD SYLLABUM PRAESULUM JAURIENSIUM.

Jaurini (Győr). 1822. Streibig. 115 p. félbőr-kötésben. latin nyelvű.
méret: 22x17 cm.

ár: 68.44 EURO

Hozzákötve:
Venantio: Supplementum ad Syllabum Praesulum Jaurinensium.
Jaurini. 1822. Streibig. 70 p.
-----------------------------
Győr, helytörténet,egyháztörténet.
Romano Venantio: SUPPLEMENTUM AD SYLLABUM PRAESULUM JAURIENSIUM

ko5571.   könyv/régiség   berak a kosárba

Paulo Kolosvari (Kolosvári Pál): GEOGRAPHIA NOVA VETERUM LOCORUM, REGNORUMQUE NOMINIBUS, ET HISTORICA SYNOPSI AUCTA, ET HONORIBUS ... COMITIS JOANNIS CASPARI ESZTERHáZY DE GALANTHA ... OBLATA A CONDISCIPULIS PHYSICIS.

Tyrnaviae (Nagyszombat). 1724. Fridericum Gall. 208 p. bőrkötés. latin nyelvű.
méret: 13x8 cm. gerincen nagy szakadás.

ár: 91.25 EURO

Kolosvári Pál,
Jézus-társasági áldozópap és tanár, szül. 1684. nov. 24. Kolozsvárt unitárius szülőktől. Rákóczy Ferencznek 1707-1708-ban titkára volt. E minőségében a Moldvába s...
Paulo Kolosvari (Kolosvári Pál): GEOGRAPHIA NOVA VETERUM LOCORUM, REGNORUMQUE NOMINIBUS, ET HISTORICA SYNOPSI AUCTA, ET HONORIBUS ... COMITIS JOANNIS CASPARI ESZTERHáZY DE GALANTHA ... OBLATA A CONDISCIPULIS PHYSICIS

ko5645.   könyv/régiség   berak a kosárba

Frisii Joannis ( Johannes Frisius): DICTIONARIUM Latino-Germanicum nec non Germanico-Latinum.

Coloniae Agrippinae. 1723. Metternich. 1126 p. pergamen. több nyelvű.
méret: 19x11 cm. foltos. kopott.

ár: 171.1 EURO

1 t. portre.
Johannes Frisius (eigentlich Hans Fries)
ist 1505 in Greifensee im Kanton Zürich geboren. Er war Stipendiat der Schola Carolina in Zürich, wo er sich mit dem jüngeren Conrad Gesner ...
Frisii Joannis ( Johannes Frisius): DICTIONARIUM Latino-Germanicum nec non Germanico-Latinum

ko5701.   könyv/régiség   berak a kosárba

Szörény Alexandro (Szörény Sándor),: PHILIPPICAE SACRAE SEU ORETIONES DOCTISSIMORUM AEQUE, AC SANCTISSIMORUM ECCLESIAE PROCERUM NOMINE, IN CORONATOS ORTHODOXAE RELIGIONIS, AUT PIETATIS HOSTES VIBRATAE.

Tyrnaviae (Nagyaszombat). 1762. Typ. Coll. Acad. Soc. Jesu. 106 p. . latin nyelvű.
méret: 13x8 cm. aranymetszés.

ár: 57.03 EURO

Korabeli, dekorativ, vaknyomásos bőrkötésben.

Szörény Sándor, Szörényi
(Nyitra, 1664. febr. 24. – Nagyszombat, 1719. szept. 16.): jezsuita tanár. Tanult Grazban. Tanított Grazban...
Szörény Alexandro (Szörény Sándor),: PHILIPPICAE SACRAE SEU ORETIONES DOCTISSIMORUM AEQUE, AC SANCTISSIMORUM ECCLESIAE PROCERUM NOMINE, IN CORONATOS ORTHODOXAE RELIGIONIS, AUT PIETATIS HOSTES VIBRATAE

ko5705.   könyv/régiség   berak a kosárba

Fischer Leopold: BREVIS NOTITIA URBIS VETERIS VINDOBONæ EX VARIIS DOCUMENTIS COLLECTA JOSEPHO II. ROMANORUM REGI SEMPER AUGUSTO AB AUSTRIACA JESU SOCIETATE OBLATA.

Vindobonae (Wien). 1764. Trattner. 257 p. bőrkötés. latin nyelvű.
méret: 26x19 cm.

ár: 106.46 EURO

Mit gest. Frontispiz, 1 gest. Vignette mit Gesamtansicht Wiens, 1 gest. Initiale, 10 doppelblattgroßen Tabellen.
1 t. hiány.(1 t.fehlen)
Repaired binding!.
Fischer Leopold: BREVIS NOTITIA URBIS VETERIS VINDOBONæ EX VARIIS DOCUMENTIS COLLECTA JOSEPHO II. ROMANORUM REGI SEMPER AUGUSTO AB AUSTRIACA JESU SOCIETATE OBLATA

ko5784.   könyv/régiség   berak a kosárba

Jones. William: HINDU GESETZBUCH ODER MENU' S VERORDNUNGEN NACH CULLUCAS ERLäUTERUNG.

Wiemar. 1797. Industrie-Comptoirs. 528 p. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 20x12 cm. címlapon tulajdonosi bélyegző.

ár: 136.88 EURO

Jones. William: HINDU GESETZBUCH ODER MENU' S VERORDNUNGEN NACH CULLUCAS ERLäUTERUNG

ko5847.   könyv/régiség   berak a kosárba

Ignatio Kassics (Kassics Ignác): Laurea virtutis seu tractatus de praerogantivis nobilum inclyti Regni Hungariae.

Pest. 1826. Trattner. 419 p. kartonkötés. latin nyelvű.
méret: 23x14 cm.

ár: 34.22 EURO

Kassics Ignácz (kisfaludi),

ügyvéd, m. kir. udvari ágens, szül. 1792. jan. 29. Világosvárott (Aradm.); 1838. júl. 19. kapott nemességet kisfaludi előnévvel. Veszprém, Békés, Somogy, H...
Ignatio Kassics (Kassics Ignác): Laurea virtutis seu tractatus de praerogantivis nobilum inclyti Regni Hungariae

ko6183.   könyv/régiség   berak a kosárba

Jacobum Masenium (MASENIUS Jacobus): ANIMA HISTORIAE HUJUS TEMPORIS, INJUNCTO CAROLI V. ET FERDINANDI I. FRATRUM IMPERIO, REPRAESENTATA PER R. P. JACOBUM MASENIUM č SOC. JESU.

Coloniae (Köln). 1672. Ioannis Wilhelmi Friessem. 410 p. pergamen. latin nyelvű.
méret: 22x17 cm. kopott.

ár: 342.21 EURO

Apponyiban Ez a kiadás nem szerepel!
2389. 1709
MASENIUS (Jacobus).
Anima Historiae hujus temporis, injuncto Caroli V. et Ferdinandi I. fratrum Imperio, repraesentata per R. P. Jacobum Masenium č...
Jacobum Masenium (MASENIUS Jacobus): ANIMA HISTORIAE HUJUS TEMPORIS, INJUNCTO CAROLI V. ET FERDINANDI I. FRATRUM IMPERIO, REPRAESENTATA PER R. P. JACOBUM MASENIUM č SOC. JESU

ko6190.   könyv/régiség   berak a kosárba

Martini, Jacobi: DE TRIBUS ELOHIM LIBER PRIMUS PHOTINIANORUM NOVORUM ET CUM PRIMIS GEORGII ENIEDINI.

(Wittenberg). 1614. Zachariae Schur. 384 p. pergamen. latin nyelvű.
méret: 17x10 cm.

ár: 342.21 EURO

Hozzákötve:
Jacobi Martini : Liber Secundum de Tribus Elohim.....disputatio B. Keckermanum & Adamum Goslavium.
Wittenberg 1615. Zachariae Schureri. 512 p.
HUNGARICA. Apponyiban nem szerepel.
En...
Martini, Jacobi: DE TRIBUS ELOHIM LIBER PRIMUS PHOTINIANORUM NOVORUM ET CUM PRIMIS GEORGII ENIEDINI

ko6261.   könyv/régiség   berak a kosárba

Néhai R. Sz. Birodalombéli gróf méltóságos széki Teleki Jósef úr sírhalma.

Pest. 1819. Trattner. 261 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm. foltos.

ár: 34.22 EURO

Néhai R. Sz. Birodalombéli gróf méltóságos széki Teleki Jósef úr sírhalma

ko6335.   könyv/régiség   berak a kosárba

Kassics Ignácz: Extractus benignarum resolutionum regiarum= A' Magyar országi mester-embereket, ezeknek legényeit, és tanítványait, nem külömben a' mester-czéheket illető kegyelmes királyi rendeleteknek kivonatai.

Bécs. 1835. Haykul Antal. 356 p. kartonkötés. több nyelvű.
méret: 22x14 cm. kopott.

ár: 95.06 EURO

Latin, magyar nyelvű.

Kassics Ignácz (Kisfaludi),

ügyvéd, m. kir. udvari ágens, szül. 1792. jan. 29. Világosvárott (Aradm.); 1838. júl. 19. kapott nemességet kisfaludi előnévvel. Ves...
Kassics Ignácz: Extractus benignarum resolutionum regiarum= A' Magyar országi mester-embereket, ezeknek legényeit, és tanítványait, nem külömben a' mester-czéheket illető kegyelmes királyi rendeleteknek kivonatai

ko6495.   könyv/régiség   berak a kosárba

Martini, Szent-Ivany: OECONOMIA PHILOSPHICA EX TRIBUS TOMIS.

Tyrnaviae (Nagyszombat). 1754. Soc. Jesu. 300 p. félbőr-kötésben. latin nyelvű.
méret: 17x10 cm. címlapon tulajdonosi bélyegző.

ár: 68.44 EURO

Szentiványi Márton, Szent Iványi (Szentivány, 1633. okt. 20. – Nagyszombat, 1705. márc. 5.): író, tanár. 1653-tól jezsuita. Főisk. tanulmányait Nagyszombatban és Bécsben végezte. 1667-...
Martini, Szent-Ivany: OECONOMIA PHILOSPHICA  EX TRIBUS TOMIS

ko6632.   könyv/régiség   berak a kosárba

Vulson De La Colombiére Marcus: LA SCIENCE HEROIQUE, TRAITANT DE LA NOBLESSE, ET DE L\'ORIGINE DES ARMES; DE LEURS BLASONS, & SYMBOLES........ AVEC LA GéNéALOGIE DE LA MAISON DE ROSMADEC, EN BRETAGNE.

Paris. 1644. Sebastien Cramoisy, Bagriel Cramoisy. félpergamen. francia nyelvű.
méret: 36x25 cm.

ár: 1711.03 EURO

With an engraved frontispiece, an engraved vignette to the title, som 124 supeb full page copper engraved plates and a number of engraved illustrations to the text.

8 leaves, 494 pages, 9 leaves. ...
Vulson De La Colombiére Marcus: LA SCIENCE HEROIQUE, TRAITANT DE LA NOBLESSE, ET DE L\'ORIGINE DES ARMES; DE LEURS BLASONS, & SYMBOLES........ AVEC LA GéNéALOGIE DE LA MAISON DE ROSMADEC, EN BRETAGNE

ko6907.   könyv/régiség   berak a kosárba

Hoenn, Georg Paul: BETRUGS - LEXIKON, WORINNEN DIE MEISTEN BETRüGEREYEN IN ALLEN STäNDEN NEBST DENEN DARWIDER GUTEN THEILS DIENENDEN MITTELN ENTDECKET. ZWEYTE NEUE UND VERBESSERTE AUFLAGE.

Coburg. 1761. Johann Carl Findeisen. 524 p. bőrkötés. német nyelvű.
méret: 17x10 cm. foltos. kopott. szúrágott.

ár: 342.21 EURO

Es beschreibt betrügerische Techniken von: Ärzten, Friseuren, Buchhändlern, Köchen, Mönchen und Nonnen, Soldaten, Kaufleuten, Beamten, Dienstboten usw.
(16), 524, (4) p.
Hoenn, Georg Paul: BETRUGS - LEXIKON, WORINNEN DIE MEISTEN BETRüGEREYEN IN ALLEN STäNDEN NEBST DENEN DARWIDER GUTEN THEILS DIENENDEN MITTELN ENTDECKET. ZWEYTE NEUE UND VERBESSERTE AUFLAGE

ko7010.   könyv/régiség   berak a kosárba

Antonio, Bresztyenszky Adalberto: ELEMENTA GEOMETRIAE ET TRIGONOMETRIAE PLANAE.......... IN COMMODUM SUORUM AUDITORUM CONSCRIPTA.

Jaurini (Győr). 1827. Leopoldi Streibig. 430 p. félbőr-kötésben. latin nyelvű.
méret: 20x13 cm. foltos. kopott.

ár: 106.46 EURO

5 t.
Bresztyenszky (Bresztyanszky) Béla (Adalbert Antal),

bölcselettudor, tihanyi apát, a m. tud. akadémia lev. tagja, szül. 1786. aug. 5. Német-Prónán Nyitramegyében; a gymnasiumot Privi...
Antonio, Bresztyenszky Adalberto: ELEMENTA GEOMETRIAE ET TRIGONOMETRIAE PLANAE.......... IN COMMODUM SUORUM AUDITORUM CONSCRIPTA

ko7137.   könyv/régiség   berak a kosárba

Johann, Hübner: GEOGRAPHICA GLOBI TERRAQUEI SYNOPSIS, A MULTIS PRAESERTIM QUOD HUNGARIAM ATTINET, ERRORIBUS, QUI IN CELEBERRIMO ALIAS GEOGRAPHO HüBNERO, ALIISQUE CIRCUMFERUNTUR, EXPURGATA, IN QUA OMNIUM MUNDI REGIONUM, ET LOCORUM SITUS PRO MAPPARUM GEOGRAPHICARUM USU EXA.

Tyrnaviae (Nagyszombat). 1745. Soc. Jesu. 353 p. bőrkötés. latin nyelvű.
méret: 17x11 cm. foltos. kopott. gerincen nagy szakadás.

ár: 45.63 EURO

Irodalom: http://de.wikipedia.org/wiki/Johann_H%C3%BCbner.
Johann, Hübner: GEOGRAPHICA GLOBI TERRAQUEI SYNOPSIS, A MULTIS PRAESERTIM QUOD HUNGARIAM ATTINET, ERRORIBUS, QUI IN CELEBERRIMO ALIAS GEOGRAPHO HüBNERO, ALIISQUE CIRCUMFERUNTUR, EXPURGATA, IN QUA OMNIUM MUNDI REGIONUM, ET LOCORUM SITUS PRO MAPPARUM GEOGRAPHICARUM USU EXA

ko7139.   könyv/régiség   berak a kosárba

Döttler Remegio: ELEMENTA PHYSICAE.

Viennae. 1811. Josephum Geistinger. 520 p. illusztrált. kartonkötés. latin nyelvű.
méret: 19x12 cm. kopott.

ár: 57.03 EURO

VI t. Kupferstich.Copper engraving.
Döttler Remegio: ELEMENTA PHYSICAE

ko7158.   könyv/régiség   berak a kosárba

Baranyi Pál: Imago vitae et mortis. Az életnek és halálnak képe, avagy halotti predikácziók. Második része.

Nagyszombat. 1719. Gáll Friderik. 1000 p. bőrkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x15 cm. foltos. sérült. kopott.

ár: 136.88 EURO

Baranyi Pál,

jezsuita hitszónok, szül. 1657. jan. 25. Jászberényben; a jezsuita rendbe lépett Gyöngyösön 1674-ben. Végezvén tanulását, világi ruhába öltözködve hatolt be Erdélybe...
Baranyi Pál: Imago vitae et mortis. Az életnek és halálnak képe, avagy halotti predikácziók. Második része

ko7160.   könyv/régiség   berak a kosárba

NICOLE PIERRE, Pseud.:) De DAMVILLIERS: LES IMAGINAIRES ET LES VISIONNAIRES. TRAITé DE LA FOY HUMAINE. JUGEMENT EQUITABLE TIRé DES œUVRES DE S. AUGUSTIN [SUIVI DE] LETTRE DE MESIRE NICOLAS PAUILLON.

Cologne (Köln). 1683. Pierre Marteau. 696 p. vászonkötés. francia nyelvű.
méret: 20x12 cm.

ár: 136.88 EURO

Lit:
http://www.epal.fr/mediatheque/catalogues/catalogue_auteurs_17%E8me_2.htm.
NICOLE  PIERRE, Pseud.:) De DAMVILLIERS: LES IMAGINAIRES ET LES VISIONNAIRES. TRAITé DE LA FOY HUMAINE. JUGEMENT EQUITABLE TIRé DES œUVRES DE S. AUGUSTIN [SUIVI DE] LETTRE DE MESIRE NICOLAS PAUILLON

ko7161.   könyv/régiség   berak a kosárba

Alexandre), Dulard (Paul: LA GRANDEUR DE DIEU DANS LES MERVEILLES DE LA NATURE, POEME.

Paris. 1751. Nicolas Pierron. 243 p. bőrkötés. francia nyelvű.
méret: 20x13 cm. kopott. gerincen nagy szakadás.

ár: 45.63 EURO

Alexandre), Dulard  (Paul: LA GRANDEUR DE DIEU DANS LES MERVEILLES DE LA NATURE, POEME

ko7179.   könyv/régiség   berak a kosárba

Wideburgio Bernhardo ( Johann Bernhard Wiedeburg ): MATHESIS BIBLICA SEPTEM SPECIMINIBVS COMPREHENSA : EXHIBENS EXPLICATIONES LOCORVM MATHEMATICORVM QVAE PER VNIVERSAM SCRIPTVRAM V. ET N. TESTAMENTI OCCVRVNT.

Jena. 1730. Francisci Bortoletti. félpergamen. latin nyelvű.
méret: 21x16 cm. kopott. címlapon tulajdonosi bélyegző.

ár: 228.14 EURO

1,
Mathesis Biblica Specimen Primus.
Jena. 1731. 96 p.
2,
Mathesis Biblica Specimen Secundum.
Jena. 1735. 80 p.
3,
Mathesis Biblica Specimen Tertium.
Jena. 1736. 96 p.
4,
Mathesis Bi...
Wideburgio Bernhardo ( Johann Bernhard Wiedeburg ): MATHESIS BIBLICA SEPTEM SPECIMINIBVS COMPREHENSA : EXHIBENS EXPLICATIONES LOCORVM MATHEMATICORVM QVAE PER VNIVERSAM SCRIPTVRAM V. ET N. TESTAMENTI OCCVRVNT

ko7182.   könyv/régiség   berak a kosárba

Rhenferdii, Jacobi: COLLIGATUM: DISSERTATIONES PHILOLOGICAE DE DECEM OTIOSIS SYNAGOGAE. HOZZáKöTVE: ANIMADVERSIONUM IN V. CI. DECEM-VIROS OTIOSOS.

Franekerae. 1686-1688. Gyselaar. bőrkötés. latin nyelvű.
méret: 20x17 cm. címlapon tulajdonosi bélyegző.

ár: 171.1 EURO

296, 132 p.
Rhenferd, Jakob (1654-1712. Orientalist, \"Prof. in Franeker\").
Rhenferdii, Jacobi: COLLIGATUM: DISSERTATIONES PHILOLOGICAE DE DECEM OTIOSIS SYNAGOGAE. HOZZáKöTVE: ANIMADVERSIONUM IN V. CI. DECEM-VIROS OTIOSOS

ko25.   könyv/művészet/építészet   berak a kosárba

Willy Van den Steene: Der Palast Der Nation.

hn. én. kn. 266 p. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 30x26 cm.

ár: 17.11 EURO

German language.
Richly illustrated, beautiful book, with original black case.
Willy Van den Steene: Der Palast Der Nation

ko26.   könyv/művészet/építészet   berak a kosárba

Michel Mopin, Bernard Pingaud, Werner Szambien, Véronique Barjot-Faux, Catherine Guigon: L'assemblée nationale.

Tours. 1992. kn. 189 p. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 33x30 cm.

ár: 13.69 EURO

Photographies do Yann Layma

French language.
Richly illustrated, beautiful book, with original red case.
Michel Mopin, Bernard Pingaud, Werner Szambien, Véronique Barjot-Faux, Catherine Guigon: L'assemblée nationale

ko28.   könyv/művészet/építészet   berak a kosárba

Le Sénat de la Le Sénat de la République.

hn. én. kn. 169 p. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 31x25 cm.

ár: 13.69 EURO

Photographies de Francois Bibal.
numbered edition: 751/162.

French language.
Richly illustrated, beautiful book, with original case.
Le Sénat
de la
Le Sénat de la République

ko29.   könyv/művészet/építészet   berak a kosárba

Marie de Médicis et le Marie de Médicis et le Palais du Luxembourg DELEGATION A L.

hn. én. kn. 285 p. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 29x25 cm.

ár: 13.69 EURO

French language.
Richly illustrated, beautiful book.
Marie de Médicis
et le
Marie de Médicis et le Palais du Luxembourg DELEGATION A L

ko139.   könyv/művészet/építészet   berak a kosárba

Héjj Miklós: Visegrád.

Budapest. 1957. Képzőművészeti Alap. 79 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.14 EURO

Műemlékeink.
Gazdagon illusztrált.
Héjj Miklós: Visegrád

ko544.   könyv/művészet/építészet   berak a kosárba

Marcel Laurent, Willem Van Der Pluym: Les Chefs-d'oeuvre de la Sculpture et de l'Architecture.

Paris. én. Ernest Flammarion. 370 p. illusztrált. vászonkötés. francia nyelvű.
méret: 28x21 cm.

ár: 17.49 EURO

Ouvrage orné de 350 illustrations et de 13 planches en couleur ou en teintes.
Marcel Laurent, Willem Van Der Pluym: Les Chefs-d'oeuvre de la Sculpture et de l'Architecture

ko1277.   könyv/művészet/építészet   berak a kosárba

H. Gyürky Katalin: Az egykori budai Domonkos kolostor.

Budapest. 1976. Pannonia. 59 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.14 EURO

Műemlékeink.
H. Gyürky Katalin: Az egykori budai Domonkos kolostor

ko1280.   könyv/művészet/építészet   berak a kosárba

Dercsényi Dezső, Gerő László: A sárospataki Rákóczi-vár.

Budapest. 1963. Képzőművészeti Alap. 97 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.14 EURO

Műemlékeink.
Dercsényi Dezső, Gerő László: A sárospataki Rákóczi-vár

ko1281.   könyv/művészet/építészet   berak a kosárba

Storno Pál: A soproni Storno-ház.

Budapest. 1962. Képzőművészeti Alap. 36 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.14 EURO

Műemlékeink.
Storno Pál: A soproni Storno-ház

ko1283.   könyv/művészet/építészet   berak a kosárba

Gerő László: A Budai vár.

Budapest. 1962. Képzőművészeti Alap. 42 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.14 EURO

Műemlékeink.
Gerő László: A Budai vár

ko1284.   könyv/művészet/építészet   berak a kosárba

Entz Géza, Szalontai Barnabás: Nyírbátor.

Budapest. 1959. Képzőművészeti Alap. 61 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.14 EURO

Műemlékeink.
Entz Géza, Szalontai Barnabás: Nyírbátor

ko2638.   könyv/művészet/építészet   berak a kosárba

Géfin Gyula: A szombathelyi székesegyház.

Szombathely. 1943. Martuneum Ny. 166 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 9.13 EURO

Géfin Gyula: A szombathelyi székesegyház

ko3555.   könyv/művészet/építészet   berak a kosárba

Vajda Pál: A százéves Lánchid.

Budapest. 1942. Orsz. Közművelődési Szöv. 63 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm.

ár: 3.42 EURO

Közművelődés könyvei.
A gerince ragasztópapírral javítva.
Vajda Pál: A százéves Lánchid

ko3559.   könyv/művészet/építészet   berak a kosárba

Az új városháza.

Budapest. 1941. Mgya. Mérnök- és Építész-Egylet. 66 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 31x23 cm.

ár: 6.08 EURO

Az 1940. évi december havában tartott ankét anyaga.

Értekezések, beszámolók
1941-II. füzet.
Az új városháza

ko4164.   könyv/művészet/építészet   berak a kosárba

Orbán Balázs: Torda város és környéke.

Budapest. 1984. Helikon. 479 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 29x21 cm.

ár: 5.7 EURO

Melléklet: Orbán Balázs eszméi. kisérőtanulmány.
Orbán Balázs: Torda város és környéke

ko4903.   könyv/művészet/építészet   berak a kosárba

Major Máté: Építészettörténet I-II.

Budapest. 1954. Műszaki. 817 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 25x18 cm.

ár: 9.51 EURO

306, 511 p.
Major Máté: Építészettörténet I-II

ko5309.   könyv/művészet/építészet   berak a kosárba

Magyar műemlékvédelem 1959-1960.

Budapest. 1964. Akadémiai. 267 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 30x21 cm.

ár: 15.21 EURO

Magyar műemlékvédelem 1959-1960

ko5311.   könyv/művészet/építészet   berak a kosárba

Heuer, Ann Rooney: IRISH COUNTRY.

New York. 1998. Friedman - Fairfax. 96 p. illusztrált. kartonkötés. angol nyelvű.
méret: 25x25 cm.

ár: 13.69 EURO

Heuer, Ann Rooney: IRISH COUNTRY

ko6000.   könyv/művészet/építészet   berak a kosárba

Pevsner, Nikolaus: Az európai építészet története.

Budapest. 1972. Corvina. 506 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 4.56 EURO

Pevsner, Nikolaus: Az európai építészet története

ko6352.   könyv/művészet/építészet   berak a kosárba

Détdhy Mihály-Kozák Károly: Az egri várban álló gótikus palota helyreállítása.

Budapest. én. kn. 40 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 30x20 cm. kopott.

ár: 1.14 EURO

Klny.
Détdhy Mihály-Kozák Károly: Az egri várban álló gótikus palota helyreállítása

ko7553.   könyv/művészet/építészet   berak a kosárba

Lees Andrew- LeesLynn Hollen (szerkesztők): A modern metropolisz. Nyugat-európai és amerikai értelmezések, tervek és városfejlesztések századunkban.

Budapest. én. B.F.L. 272 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ár: 2.28 EURO

Budapesti Negyed 6-7. szám.
Lees Andrew- LeesLynn Hollen (szerkesztők): A modern metropolisz. Nyugat-európai és amerikai értelmezések, tervek és városfejlesztések századunkban

ko8013.   könyv/művészet/építészet   berak a kosárba

Kemény Mária-Váliné Pogány Jolán: A Magyar Tudományos Akadámia palotájának pályázati tervei. 1861.

Budapest. 1996. MTA. 151 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 29x20 cm.

ár: 6.84 EURO

Kemény Mária-Váliné Pogány Jolán: A Magyar Tudományos Akadámia palotájának pályázati tervei. 1861

ko8186.   könyv/művészet/építészet   berak a kosárba

Ruskin: Velencze kövei. I-III. köt.

Budapest. 1896. MTA. 1336 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 57.03 EURO

Ruskin: Velencze kövei. I-III. köt

ko8226.   könyv/művészet/építészet   berak a kosárba

Kelényi György: Kastélyok, kúriák, villák.

Budapest. 1974. Corvina. 122 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x20 cm.

ár: 3.42 EURO

Kelényi György: Kastélyok, kúriák, villák

ko8566.   könyv/művészet/építészet   berak a kosárba

Zádor Anna: A magyar nemzeti Múzeum.

Budapest. 1961. KA. 58 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.14 EURO

Zádor Anna: A magyar nemzeti Múzeum

ko8570.   könyv/művészet/építészet   berak a kosárba

Gerő László: A Siklósi vár.

Budapest. 1958. KA. 46 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.14 EURO

Gerő László: A Siklósi vár

ko8571.   könyv/művészet/építészet   berak a kosárba

Éri István: Nagyvázsony.

Budapest. 1959. KA. 68 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.14 EURO

Éri István: Nagyvázsony

ko1306.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

Művészeti lexikon.

Budapest. 1965. Akadémiai. 679 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 25x18 cm.

ár: 2.28 EURO

Első kötet A-E.
Művészeti lexikon

ko1307.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

Szíj Rezső: Művészbarátok évkönyve.

Budapest. 1981. Budapesti Műgyűjtők és Műbarátok Egy. 263 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 3.04 EURO

Szíj Rezső: Művészbarátok évkönyve

ko1543.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

Artner Tivadar: Ismerkedés a művészettel.

Budapest. 1963. Móra. 179 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x13 cm.

ár: 0.91 EURO

Búvár könyvek.
A címlapon idegen embléma.
Artner Tivadar: Ismerkedés a művészettel

ko1708.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

Alexej Pludek: Carolus Quartus.

Prague, Prag. 1978. Orbis Press. 74 p. illusztrált. vászonkötés. több nyelvű.
méret: 31x31 cm.

ár: 6.08 EURO

Romanorum iperator et Boemie rex.
Charles IV Roman emperor and king of Bohemia
Karl IV. Römischer kaiser und könig von Böhmen
Charles IV empereur Romain et roi de Boheme
English, German, French.
Alexej Pludek: Carolus Quartus

ko1713.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

Georg Schmidt: Schweizer Malerei und Zeichnung im 15. und 16. Jahrhundert.

Basel. én. Im Holbein. 86 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 33x24 cm.

ár: 7.6 EURO

Georg Schmidt: Schweizer Malerei und Zeichnung im 15. und 16. Jahrhundert

ko1725.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

The arts of Britain: Edwin Mullins.

Oxford. 1983. Phaidon. 288 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.
méret: 29x22 cm.

ár: 9.51 EURO

The arts of Britain: Edwin Mullins

ko2978.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

A BELGA MŰVÉSZET fejlődését feltüntető KIÁLLÍTÁS TÁRGYMUTATÓJA.

Budapest. 1927. OMKT. 67 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x15 cm.

ár: 3.42 EURO

96 kép.
A BELGA MŰVÉSZET fejlődését feltüntető KIÁLLÍTÁS TÁRGYMUTATÓJA

ko3374.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

Kerber, Bernhard: Amerikanische Kunst seit 1945.

Stuttgart. 1971. Reclam. 228 p. illusztrált. papírkötés. német nyelvű.
méret: 21x15 cm.

ár: 3.04 EURO

Kerber, Bernhard: Amerikanische Kunst seit 1945

ko4450.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

Lajta Edit (szerk): Művészeti kislexikon.

Budapest. 1980. Akadémia. 687 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 4.56 EURO

Lajta Edit (szerk): Művészeti kislexikon

ko5151.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

MüNCHENER KUNSTAUSSTELLUNG.

hn. 1921. Glaspalast. 52 p. illusztrált. papírkötés. német nyelvű.
méret: 16x11 cm.

ár: 1.52 EURO

MüNCHENER KUNSTAUSSTELLUNG

ko5248.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

Spolarich lászló (szerk): Stiltani és stilusismertetési jegyzetkönyv I-II.

Budapest. én. Magy. Kir. Áll. Nőipariskola. 471 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x17 cm.

ár: 9.13 EURO

207, 264 p.
Spolarich lászló (szerk): Stiltani és stilusismertetési jegyzetkönyv I-II

ko5672.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

Realizmus a nyugat művészetében.

Budapest. 1964. Képzőművészeti Alap. 173 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 1.14 EURO

Realizmus a nyugat művészetében

ko6044.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

Müller, K(arl) O(tried),: HANDBUCH DER ARCHäOLOGIE DER KUNST.

Breslau. 1835. Josef Max Und Komp. 720 p. félvászonkötés. német nyelvű.
méret: 21x14 cm. kopott. címlapon tulajdonosi bélyegző.

ár: 45.63 EURO

Müller, K(arl) O(tried),: HANDBUCH DER ARCHäOLOGIE DER KUNST

ko6132.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

Zolnay László-Szakál Ernő: A budavári gótikus szoborlelet.

Budapest. 1976. Corvina. 56 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ár: 0.76 EURO

Zolnay László-Szakál Ernő: A budavári gótikus szoborlelet

ko6431.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

Reinach Salamon: A m,űvészet kistükre.

Budapest. 1906. Athenaeum. 346 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x11 cm.

ár: 4.56 EURO

600 képpel.
Reinach Salamon: A m,űvészet kistükre

ko6451.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

Gink Károly-Rubovszky Éva: A perzsa művészet évezredei.

Budapest. 1982. Corvin. 18 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 25x22 cm.

ár: 4.56 EURO

112 kép.
Gink Károly-Rubovszky Éva: A perzsa művészet évezredei

ko6515.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

Hoffmann Edit: Barabás Miklós.

Budapest. 1950. Művelt Nép. 56 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 3.42 EURO

Hoffmann Edit: Barabás Miklós

ko6815.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

A romantika.

Budapest. 1978. Gondolat. 345 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x10 cm.

ár: 2.28 EURO

A romantika

ko6848.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

Artner Tivadar: Az ókor művészete.

Budapest. 1979. Móra. 363 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 3.42 EURO

Artner Tivadar: Az ókor művészete

ko6916.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

Hekler Antal: Az újkor művészete.

Budapest. én. Egy. Ny. 251 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x15 cm.

ár: 4.56 EURO

Hekler Antal: Az újkor művészete

ko6917.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

Hekler Antal: A középkor és a renaissance művészete.

Budapest. én. Egy. Ny. 231 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x15 cm. gerincen kis szakadás.

ár: 4.56 EURO

Hekler Antal: A középkor és a renaissance művészete

ko6918.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

Hekler Antal: Antik művészet.

Budapest. én. Egy. Ny. 183 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x15 cm. gerincen kis szakadás.

ár: 4.56 EURO

Hekler Antal: Antik művészet

ko7005.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

Duby Georges: A katedrálisok kora.

Budapest. 1984. Gondolat. 331 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 4.56 EURO

Duby Georges: A katedrálisok kora

ko7069.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

Sz. Kürti Katalin: Köztéri szobrok éa épületdíszítő alkotások Debrecenben és Hajdú-Biharban.

Debrecen. 1977. HBT. 219 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 9.13 EURO

Sz. Kürti Katalin: Köztéri szobrok éa épületdíszítő alkotások Debrecenben és Hajdú-Biharban

ko7476.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

Bryan's: DICTIONARY OF PAINTERS AND ENGRAVERS. I-V. köt.. NEW EDITION REVISED AND ENLARGED UNDER THE SUPERVISION OF GEORGE C. WILLIAMSON.

London. 1918. Bell And Sons. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.
méret: 27x20 cm. foltos. kopott.

ár: 68.44 EURO

Az angol nyelvterület jelentős művészeti , életrajzi lexikona.
Antikváriusi, művészeti kézikönyv.
Bryan's: DICTIONARY OF PAINTERS AND ENGRAVERS. I-V. köt.. NEW EDITION REVISED AND ENLARGED UNDER THE SUPERVISION OF GEORGE C. WILLIAMSON

ko7478.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

SELECTION FROM THE GUGGENHEIM MUSEUM COLLECTION. 1900-1970.

New York. 1970. Guggenheim Foundation. 437 p. illusztrált. papírkötés. angol nyelvű.
méret: 25x20 cm.

ár: 4.56 EURO

SELECTION FROM THE GUGGENHEIM MUSEUM COLLECTION. 1900-1970

ko7517.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

Maurice Denis: A szimbolizmustól a klasszicizmusig.

Budapest. 1983. Corvina. 164 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x16 cm.

ár: 3.42 EURO

Maurice Denis: A szimbolizmustól a klasszicizmusig

ko8020.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

Mueller, Gustav Adolf (Hrsg.): Deutschlands, Oesterreich-Ungarns und der Schweiz Gelehrte, Künstler und Schriftsteller in Wort und Bild.

Leipzig-Gohlis. 1908. Volger. 606 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 25x16 cm.

ár: 34.22 EURO

Az első levél kijár.
Mueller, Gustav Adolf (Hrsg.): Deutschlands, Oesterreich-Ungarns und der Schweiz Gelehrte, Künstler und Schriftsteller in Wort und Bild

ko8205.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

Pótó János: Emlékművek, politika, közgondolkodás. Budapest köztéri emlékművei.1945-1949.

Budapest. 1989. MTA. 163 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ár: 1.52 EURO

Pótó János: Emlékművek, politika, közgondolkodás. Budapest köztéri emlékművei.1945-1949

ko8274.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

Clark Kenneth: Nézeteim a civilizációról.

Budapest. 1985. Gondolat. 386 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 25x17 cm.

ár: 4.56 EURO

Clark Kenneth: Nézeteim a civilizációról

ko8376.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

A szimbolizmus.

Budapest. 1965. Gondolat. 288 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x10 cm.

ár: 2.28 EURO

A szimbolizmus

ko8384.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

KUNSTPREISVERZEICHNIS 1961-1962. BAND XVII.

München. én. Kunst Und Technik. 548 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 21x14 cm. kopott. gerincen nagy szakadás.

ár: 2.28 EURO

KUNSTPREISVERZEICHNIS 1961-1962. BAND XVII

ko8385.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

KUNSTPREISVERZEICHNIS 1963-1964. BAND XIX.

München. én. Kunst Und Technik. 552 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 21x14 cm. kopott.

ár: 4.56 EURO

KUNSTPREISVERZEICHNIS 1963-1964. BAND XIX

ko8386.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

KUNSTPREISVERZEICHNIS 1964-1965. BAND XX.

München. én. Kunst Und Technik. 560 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 21x14 cm. kopott.

ár: 4.56 EURO

KUNSTPREISVERZEICHNIS 1964-1965. BAND XX

ko8387.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

KUNSTPREISVERZEICHNIS 1967-1968. BAND XXIII.

München. én. Kunst Und Technik. 551 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 21x14 cm. kopott.

ár: 4.56 EURO

KUNSTPREISVERZEICHNIS 1967-1968. BAND XXIII

ko8388.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

KUNSTPREISVERZEICHNIS 1974-1975. BAND XXX.

München. én. Kunst Und Technik. 590 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 21x14 cm. kopott.

ár: 4.56 EURO

KUNSTPREISVERZEICHNIS 1974-1975. BAND XXX

ko8389.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

KUNSTPREISVERZEICHNIS 1968-1969. BAND XXIV.

München. én. Kunst Und Technik. 555 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 21x14 cm. kopott.

ár: 4.56 EURO

KUNSTPREISVERZEICHNIS 1968-1969. BAND XXIV

ko8498.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

A. Donath: Psychologie des Kunstsammelns.

Berlin. 1920. Richard Carl Schmidt. 214 p. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 22x14 cm.

ár: 13.69 EURO

Bibliothek für Kunst.- und Antiquitätensammler, Band 9.
A. Donath: Psychologie des Kunstsammelns

ko8541.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

GEMäLDE UND ANTIQUITäTEN AUS AUSLäNDISCHEM BESITZ. ERSTER TEIL.

Wien. 1928. Dorotheum. 21 p. papírkötés. német nyelvű.
méret: 26x19 cm.

ár: 0.76 EURO

GEMäLDE UND ANTIQUITäTEN AUS AUSLäNDISCHEM BESITZ. ERSTER TEIL

ko8546.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

SCHMITZ HERMANN: STIL UND GESCHMACK. EIN KURZER HISTORISCHER ÜBERBLICK UND EINE KULTUR-PSYCHOLOGISCHE DARLEGUNG VON J. MEIER-GRAEFE.

Berlin. 1924. Flatow & Priemer. 30 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 19x14 cm. kopott.

ár: 22.81 EURO

Erste Ausgabe.. Numerierte:400/50.
SCHMITZ HERMANN: STIL UND GESCHMACK. EIN KURZER HISTORISCHER ÜBERBLICK UND EINE KULTUR-PSYCHOLOGISCHE DARLEGUNG VON J. MEIER-GRAEFE

ko8589.   könyv/művészet/általános művészet   berak a kosárba

Karl, Grober: DAS PUPPENHAUS DER DEUTSCHEN FURSTIN AUGUSTA DOROTHEA VON SCHWARZBURG-URNSTADT.

Taunus Und Leipzig. ca.1920. Eiserne Hammer. 32 p. illusztrált. papírkötés. német nyelvű.
méret: 20x15 cm.

ár: 5.7 EURO

Karl, Grober: DAS PUPPENHAUS DER DEUTSCHEN FURSTIN AUGUSTA DOROTHEA VON SCHWARZBURG-URNSTADT

ko1063.   könyv/művészet/képzőművészet   berak a kosárba

Pólya Tibor (rajzolta): A nagy zarándok út.

Budapest. én. kn. 135 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 32x24 cm. kopott.

ár: 13.69 EURO

Pólya Tibor (rajzolta): A nagy zarándok út

ko1569.   könyv/művészet/képzőművészet   berak a kosárba

Harsányi Zoltán: Maillol.

Budapest. 1979. Gondolat. 277 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 0.76 EURO

szemtől szemben.
Harsányi Zoltán: Maillol

ko1711.   könyv/művészet/képzőművészet   berak a kosárba

Karl Voll: Frankreichs klassische Zeichner im XIX. Jahrhundert.

Berlin, Wien. 1923. Benjamin Harz. 63 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 30x23 cm.

ár: 26.62 EURO

Karl Voll: Frankreichs klassische Zeichner im XIX. Jahrhundert

ko1716.   könyv/művészet/képzőművészet   berak a kosárba

Gute Partien in Zeichnung und Kolorit.

hn. én. Der Akademie Der Künste. 343 p. illusztrált. papírkötés. német nyelvű.
méret: 30x21 cm.

ár: 17.11 EURO

Gute Partien in Zeichnung und Kolorit

ko1718.   könyv/művészet/képzőművészet   berak a kosárba

Dieter Bolduan, Peter Goralczyk, Heinz Mahlan, Horst Weiss: Karl Friedrich Schinkel 1781-1841.

Berlin. 1982. Berlin-Information. 84 p. illusztrált. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 28x25 cm.

ár: 4.56 EURO

Dieter Bolduan, Peter Goralczyk, Heinz Mahlan, Horst Weiss: Karl Friedrich Schinkel 1781-1841

ko1722.   könyv/művészet/képzőművészet   berak a kosárba

Edit Lajta: La pintura gótica de francia.

Budapest. 1979. Corvina. 28 p. illusztrált. vászonkötés. francia nyelvű.
méret: 24x21 cm.

ár: 3.04 EURO

48 t. illusztráció.
Edit Lajta: La pintura gótica de francia

ko1723.   könyv/művészet/képzőművészet   berak a kosárba

Fortbildung von Lehrern aller Schularten im Bereich graphischer Ausdrucksmöglichkeiten Ein Modellversuch.

Stuttgart. 1986. Edition Cantz. 326 p. illusztrált. papírkötés. német nyelvű.
méret: 28x23 cm.

ár: 13.69 EURO

Fortbildung von Lehrern aller Schularten im Bereich graphischer Ausdrucksmöglichkeiten Ein Modellversuch

ko3383.   könyv/művészet/képzőművészet   berak a kosárba

PICTURES AND DRAWINGS (Illustrations). Wallace Collection Catalogues.

London. 1949. William Clowes. 214 p. illusztrált. papírkötés. angol nyelvű.
méret: 25x15 cm.

ár: 3.04 EURO

PICTURES AND DRAWINGS (Illustrations). Wallace Collection Catalogues

ko3494.   könyv/művészet/képzőművészet   berak a kosárba

Fenyő Iván: Dürer 1471-1528.

Budapest. 1964. Képzőművészeti Alap. 32 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x13 cm.

ár: 1.14 EURO

50 t. illusztráció.
Fenyő Iván: Dürer 1471-1528

ko3581.   könyv/művészet/képzőművészet   berak a kosárba

Malcolm C. Salaman (editor/szerk): Fine prints of the year.

London-New York. 1928. Halton&Truscott Smith-Minton,Balch&Comp. 19 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.
méret: 29x23 cm.

ár: 34.22 EURO

100 plate/tábla

Az előzéklapon Komjáti ( Wanyerka) Gyula ajánló sorai feleségének. 1928 London.
Komjáti 1827-től londonban él és alkot.
Az évkönyv tartalmaz róla szóló kritiká...
Malcolm C. Salaman (editor/szerk): Fine prints of the year

ko4168.   könyv/művészet/képzőművészet   berak a kosárba

Faludy anikó: Bizánc festészete és mozaikművészete.

Budapest. 1982. Corvina. 62 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x21 cm.

ár: 4.56 EURO

48 t. illusztráció.
Faludy anikó: Bizánc festészete és mozaikművészete

ko5154.   könyv/művészet/képzőművészet   berak a kosárba

SCHEIZER KUNST UND HELVETICA 18 BIS. 20. JAHRHUNDERT.

Zürich. 1991. Sotheby's. 139 p. illusztrált. papírkötés. német nyelvű.
méret: 27x21 cm.

ár: 4.56 EURO

SCHEIZER KUNST UND HELVETICA 18 BIS. 20. JAHRHUNDERT

ko5155.   könyv/művészet/képzőművészet   berak a kosárba

LOUIS CORINTH VON RUDOLF KLEIN MIT ZWEI VIERFARBENTAFELN, EINER TONDRUCKTAFEL UND VIERUNDVIERZIG ORIGINAL-REPRODUKTIONEN.

Berlin. én. Otto Beckmann. 59 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 31x25 cm.

ár: 4.56 EURO

LOUIS CORINTH VON RUDOLF KLEIN MIT ZWEI VIERFARBENTAFELN, EINER TONDRUCKTAFEL UND VIERUNDVIERZIG ORIGINAL-REPRODUKTIONEN

ko5162.   könyv/művészet/képzőművészet   berak a kosárba

CENTENAIRE DE TOULOUSE-LOATREC.

Paris. 1964. Ministere D'état Affaires Culturelles. 193 p. illusztrált. papírkötés. francia nyelvű.
méret: 21x16 cm.

ár: 3.04 EURO

CENTENAIRE DE TOULOUSE-LOATREC

ko6374.   könyv/művészet/képzőművészet   berak a kosárba

Heitler László: Beck Ö. Fülöp.

Budapest. 1969. Corvina. 34 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 16x15 cm.

ár: 1.14 EURO

Heitler László: Beck Ö. Fülöp

ko6642.   könyv/művészet/képzőművészet   berak a kosárba

Tasnádi Attila: Cs. Kovács László.

Budapest. 1985. Képzőművészeti. 62 p. dedikált. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 9.51 EURO

Tasnádi Attila: Cs. Kovács László

ko6851.   könyv/művészet/képzőművészet   berak a kosárba

Török Gyöngyi: A jánosréti Szent Miklós főoltár.

Budapest. 1989. Helikon-Corvina. 46 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 25x19 cm.

ár: 1.9 EURO

Török Gyöngyi: A jánosréti Szent Miklós főoltár

ko6959.   könyv/művészet/képzőművészet   berak a kosárba

Ybl Ervin: Lotz Károly élete és művei.

Budapest. 1981. Képzőművészeti. 106 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 31x23 cm.

ár: 5.7 EURO

Ybl Ervin: Lotz Károly élete és művei

ko6971.   könyv/művészet/képzőművészet   berak a kosárba

Farkas Zoltán: Paál László.

Budapest. 1954. Képzőművészeti. 61 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x21 cm.

ár: 3.04 EURO

Farkas Zoltán: Paál László

ko7477.   könyv/művészet/képzőművészet   berak a kosárba

Sweet Frederick: JAMES MCNEILL WHISTLER.

Chicago. 1968. M.W.P.I. 131 p. illusztrált. kartonkötés. angol nyelvű.
méret: 25x18 cm. kopott.

ár: 4.56 EURO

James McNeill Whistler
American Tonalist Painter and Printmaker, 1834-1903.
Sweet Frederick: JAMES MCNEILL WHISTLER

ko7484.   könyv/művészet/képzőművészet   berak a kosárba

John Rothenstein: EDWARD BURRA.

London. 1973. Tate Gallery. 100 p. illusztrált. kartonkötés. angol nyelvű.
méret: 21x21 cm.

ár: 3.42 EURO

Edward Burra
(29 March 1905 – 22 October 1976) was an English painter,.
John  Rothenstein: EDWARD BURRA

ko7838.   könyv/művészet/képzőművészet   berak a kosárba

Vasari Giorgio: A legkiválóbb festők, szobrászok és építészek élete. I-II. köt.

Budapest. 1983. Európa. 1004 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x11 cm.

ár: 3.42 EURO

Vasari Giorgio: A legkiválóbb festők, szobrászok és építészek élete. I-II. köt

ko7915.   könyv/művészet/képzőművészet   berak a kosárba

KAEMMERER Ludwig: Chodowiecki.

Bielefeld U. Lpz. 1897. Velhagen & Klasing. 131 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 26x18 cm.

ár: 13.69 EURO

KAEMMERER  Ludwig: Chodowiecki

ko8539.   könyv/művészet/képzőművészet   berak a kosárba

DAS BRUEGEL BUCH.

Wien. Schroll. 1936. 23 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 25x20 cm. kopott.

ár: 1.14 EURO

DAS BRUEGEL BUCH

ko8544.   könyv/művészet/képzőművészet   berak a kosárba

DIE WELT MAX KLINGERS.

Berlin. 1918. Erschienen Im Furche. 12 p. illusztrált. papírkötés. német nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ár: 1.52 EURO

DIE WELT MAX KLINGERS

ko8545.   könyv/művészet/képzőművészet   berak a kosárba

Max, Boehn: MINIATUREN UND SILHOUETTEN.

München. 1917. Bruckmann. 207 p. illusztrált. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 20x14 cm. gerincen kis szakadás.

ár: 9.13 EURO

Max, Boehn: MINIATUREN UND SILHOUETTEN

ko8549.   könyv/művészet/képzőművészet   berak a kosárba

Tóth Ervin: Mata János fametszetei.

Debrecen. 1962. TIT. 20 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 5.7 EURO

Tóth Ervin: Mata János fametszetei

ko8555.   könyv/művészet/képzőművészet   berak a kosárba

Rohnert Ernst Theo: Heinrich von Zügel. Ein Malerleben.

Berlin. 1941. Rembrandt. 136 p. illusztrált. félvászonkötés. német nyelvű.
méret: 26x21 cm. kopott.

ár: 2.66 EURO

Rohnert Ernst Theo: Heinrich von Zügel. Ein Malerleben

ko8557.   könyv/művészet/képzőművészet   berak a kosárba

Hermann, Jedding: RAOUL DUFY.

Wiesbaden-Berlin. én. Vollmer. 45 p. illusztrált. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 20x14 cm. kopott.

ár: 1.52 EURO

Hermann, Jedding: RAOUL DUFY

ko8658.   könyv/művészet/képzőművészet   berak a kosárba

FELICIEN ROPS ET SON OEUVRE. PAR ARSENE ALEXANDRE, E. BAILLY....OCTAVE UZANNE, EMILE VERHAEREN, ETC.

Bruxelles. 1897. Edmond Deman. 185 p. . francia nyelvű.
méret: 26x19 cm. kopott.

ár: 136.88 EURO

Paper binding, original half-leather case.
Numbered edition: 310/276.
FELICIEN ROPS ET SON OEUVRE. PAR ARSENE ALEXANDRE, E. BAILLY....OCTAVE UZANNE, EMILE VERHAEREN, ETC

ko8700.   könyv/művészet/képzőművészet   berak a kosárba

Kurth, Julius: DER JAPANISCHE HOLZSCHNITT. EIN ABRISS SEINER GESCHICHTE.

München. 1922. Piper. 172 p. illusztrált. félvászonkötés. német nyelvű.
méret: 25x17 cm. gerincen kis szakadás.

ár: 13.69 EURO

Kurth, Julius: DER JAPANISCHE HOLZSCHNITT. EIN ABRISS SEINER GESCHICHTE

ko754.   könyv/művészet/iparművészet   berak a kosárba

Albrecht Bangert: Kunst-und Antiquitatenmarkt (Auktionen, Preise, Expertisen).

München. 1983. Mosaik. 159 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 5.7 EURO

Albrecht Bangert: Kunst-und Antiquitatenmarkt (Auktionen, Preise, Expertisen)

ko1261.   könyv/művészet/iparművészet   berak a kosárba

Lívia Nékám: Meissner Porzellan.

Budapest. 1980. Corvina. 44 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 18x17 cm.

ár: 2.66 EURO

Lívia Nékám: Meissner Porzellan

ko3028.   könyv/művészet/iparművészet   berak a kosárba

A Zsolnay cég ipari kerámia katalógusa.

Budapest. én. kn. 66 p. illusztrált. papírkötés. több nyelvű.
méret: 15x23 cm.

ár: 9.51 EURO

viseltes.
A Zsolnay cég ipari kerámia katalógusa

ko3029.   könyv/művészet/iparművészet   berak a kosárba

A Zsolnay cég ipari kerámia katalógusa.

Budapest. én. kn. 8 p. illusztrált. papírkötés. több nyelvű.
méret: 15x23 cm.

ár: 5.7 EURO

viseltes.
A Zsolnay cég ipari kerámia katalógusa

ko4089.   könyv/művészet/iparművészet   berak a kosárba

Lacroix, Paul: HISTOIRE DE L' ORFEVRERIE-JOAILLERIE ET DES ANICENNES COMMUNAUTES ET CONFRERES D'ORFEVRES-JOAILLIERS DE LA FRANCE ET DE LA BELGIQUE.

Paris. 1850. Librairie Historique. 216 p. illusztrált. félbőr-kötésben. francia nyelvű.
méret: 27x17 cm. foltos.

ár: 136.88 EURO

Lacroix, Paul: HISTOIRE DE L' ORFEVRERIE-JOAILLERIE ET DES ANICENNES COMMUNAUTES ET CONFRERES D'ORFEVRES-JOAILLIERS DE LA FRANCE ET DE LA BELGIQUE

ko4394.   könyv/művészet/iparművészet   berak a kosárba

Karl Berling: Altes Zinn.

Berlin. 1920. Richard Carl Schmidt. 245 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 22x15 cm.

ár: 34.22 EURO

EIN HANDBUCH FÜR SAMMLER UND LIEBHABER.
Karl Berling: Altes Zinn

ko5313.   könyv/művészet/iparművészet   berak a kosárba

Rarlsruhe, Hermann Götz: ILUSTRIRTE KUNSTGEWERBLICHE ZEITSCHRIFT FüR INNEN-DEKORATION.

Darmstadt. én. Alexander Koch. 196 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 37x27 cm.

ár: 45.63 EURO

Rarlsruhe, Hermann Götz: ILUSTRIRTE KUNSTGEWERBLICHE ZEITSCHRIFT FüR INNEN-DEKORATION

ko5906.   könyv/művészet/iparművészet   berak a kosárba

László Gyula: Lehel kürtje.

Jászberény. 1973. Jászberényi Múzeumbaráti Kör. 23 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x15 cm.

ár: 1.14 EURO

László Gyula: Lehel kürtje

ko6363.   könyv/művészet/iparművészet   berak a kosárba

Buß, Georg: DER FÄCHER.

Bielefeld Und Leipzig. 1904. Verlag Von Velhagen & Klasin. 139 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 26x18 cm. foltos. kopott. gerincen kis szakadás.

ár: 17.11 EURO

Sammlung illustrierter Monographien.
Buß, Georg: DER FÄCHER

ko6523.   könyv/művészet/iparművészet   berak a kosárba

Schmidt Robert: Das Glas. Mit 218 Abbildungen.

Berlin. 1912. Georg Reimer. 401 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm. kopott.

ár: 22.81 EURO

Schmidt Robert: Das Glas. Mit 218 Abbildungen

ko8010.   könyv/művészet/iparművészet   berak a kosárba

JANNEAU GUILLAUME: LE LUMINAIRE DE L'ANTIQUITE AU XIX SIECLE - 105 ILLUSTRATIONS.

Paris. 1934. D'ART R. DUCHER. 62 p. illusztrált. kartonkötés. francia nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ár: 13.69 EURO

Gyertyatartó, világítás.
JANNEAU GUILLAUME: LE LUMINAIRE DE L'ANTIQUITE AU XIX SIECLE - 105 ILLUSTRATIONS

ko8273.   könyv/művészet/iparművészet   berak a kosárba

EINFüHRUNG IN DAS GRüNE GEWöLBE.

Dresden. 1987. Staatliche Kunstsammlung. 119 p. illusztrált. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 3.42 EURO

EINFüHRUNG IN DAS GRüNE GEWöLBE

ko8275.   könyv/művészet/iparművészet   berak a kosárba

Porzellansammlung im Zwinger.

Dresden. 1985. kn. 130 p. illusztrált. papírkötés. német nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ár: 3.42 EURO

Porzellansammlung im Zwinger

ko8538.   könyv/művészet/iparművészet   berak a kosárba

SAMMLUNGEN R. ZAHN, PLAUEN. ABTEILUNG I. ANTIQUITäTEN.

München. 1917. Galerie Helbing. 38 p. illusztrált. papírkötés. német nyelvű.
méret: 29x22 cm. gerincen nagy szakadás.

ár: 1.9 EURO

SAMMLUNGEN R. ZAHN, PLAUEN. ABTEILUNG I. ANTIQUITäTEN

ko8649.   könyv/művészet/iparművészet   berak a kosárba

CAROLSFELD, Ludwig Schnorr Von: PORZELLAN DER EUROPäISCHEN FABRIKEN DES 18. JAHRHUNDERTS.

Berlin. 1916. Richard Carl Schmidt. 288 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 22x14 cm. kopott. gerincen kis szakadás.

ár: 13.69 EURO

Bibliothek für Kunst- und Antiquitätensammler. Band 3.
CAROLSFELD,  Ludwig Schnorr Von: PORZELLAN DER EUROPäISCHEN FABRIKEN DES 18. JAHRHUNDERTS

ko572.   könyv/néprajz, népművészet   berak a kosárba

Hegyi András: Szőreg és népe (tanulmányok).

Szeged. 1977. Szeged Megyei Városi Tanács. 403 p. illusztrált. nyl kötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 4.56 EURO

Hegyi András: Szőreg és népe (tanulmányok)

ko2127.   könyv/néprajz, népművészet   berak a kosárba

Regdon Rezsőné: Balassa Iván irodalmi munkássága 1939-1974.

Budapest. 1975. kn. 37 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ár: 2.28 EURO

Regdon Rezsőné: Balassa Iván irodalmi munkássága 1939-1974

ko2922.   könyv/néprajz, népművészet   berak a kosárba

Paládi-Kovács Attila: Magyar tájak néprajzi felfedezői.

Budapest. 1985. Gondolat. 485 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 3.04 EURO

Paládi-Kovács Attila: Magyar tájak néprajzi felfedezői

ko3084.   könyv/néprajz, népművészet   berak a kosárba

Kállay Ferenc: Magyar régiségek nyomozása. Tálasi István tanulmányával.

Budapest. 1990. Magy. Néprajzi Társaság. 57 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.14 EURO

Magyar Néprajzi Társaság Reprint Kiadványai II.
Kállay Ferenc: Magyar régiségek nyomozása.  Tálasi István tanulmányával

ko4368.   könyv/néprajz, népművészet   berak a kosárba

Eperjessy Kálmán: A magyar falu története.

Budapest. 1966. Gondolat. 299 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x13 cm. címlapon tulajdonosi bejegyzés.

ár: 4.56 EURO

Eperjessy Kálmán: A magyar falu története

ko6473.   könyv/néprajz, népművészet   berak a kosárba

Sebestyén Gyula (szerkesztő): Ethnographia. A Magyar Néprajzi Társaság értesítője.

Budapest. 1917. MNT. 320 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 25x17 cm.

ár: 26.62 EURO

Sebestyén Gyula (szerkesztő): Ethnographia. A Magyar Néprajzi Társaság értesítője

ko6844.   könyv/néprajz, népművészet   berak a kosárba

Láng János: Az őstársadalmak.

Budapest. 1978. Gondolat. 422 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 4.56 EURO

Láng János: Az őstársadalmak

ko8395.   könyv/néprajz, népművészet   berak a kosárba

Felső-magyarországi orvosi helyiratok. Történeti-néprajzi források a 18-19. századból.

Debrecen. 2004. Györffi I. Egy. 390 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 4.56 EURO

Felső-magyarországi orvosi helyiratok. Történeti-néprajzi források a 18-19. századból

ko8561.   könyv/néprajz, népművészet   berak a kosárba

Gunda Béla: A rostaforgató asszony.

Budapest. 1989. Múzsák. 311 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 3.04 EURO

Gunda  Béla: A rostaforgató asszony

ko8563.   könyv/néprajz, népművészet   berak a kosárba

Frazer James G: Az aranyág.

Budapest. 1963. Gondolat. 440 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm. kopott.

ár: 4.56 EURO

Frazer James G: Az aranyág

ko8565.   könyv/néprajz, népművészet   berak a kosárba

Dobos Ilona: Paraszti szájhagyomány városi szóbeliség.

Budapest. 1986. Gondolat. 292 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 2.28 EURO

Dobos Ilona: Paraszti szájhagyomány városi szóbeliség

ko558.   könyv/szakácskönyv, gasztronómia   berak a kosárba

Barta Miklós: Mindennapi gyümölcseink ételben és italban.

Budapest. 1987. Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. 110 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x29 cm.

ár: 1.52 EURO

Barta Miklós: Mindennapi gyümölcseink ételben és italban

ko1362.   könyv/szakácskönyv, gasztronómia   berak a kosárba

Frau F. Nietlispach: 200 Mittagessen mit farbigen Abbildungen von 66 Essen 12 Vorspeisen und 12 Dessertplatten und Ratgeber für richtige Ernahrung sowie andere praktische Fragen.

Berlin, Leipzig, Stuttgar. én. Deutsches Verlagshaus Bong & Co. 136 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ár: 9.51 EURO

Frau F. Nietlispach: 200 Mittagessen mit  farbigen Abbildungen von 66 Essen 12 Vorspeisen und 12 Dessertplatten und Ratgeber für richtige Ernahrung sowie andere praktische Fragen

ko1463.   könyv/szakácskönyv, gasztronómia   berak a kosárba

Kapitán Mária: A sertés házi feldolgozása.

Komárom. 1941. Kapitán Mária. 32 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.9 EURO

Kapitán Mária: A sertés házi feldolgozása

ko2056.   könyv/szakácskönyv, gasztronómia   berak a kosárba

Kapitán Mária: Zöldség és gyümölcs házi konzerválása.

Budapest. 1944. Kapitán Mária. 62 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.52 EURO

Kapitán Mária: Zöldség és gyümölcs házi konzerválása

ko3601.   könyv/szakácskönyv, gasztronómia   berak a kosárba

(Altenhoff): Der wohlerfahrne Destillateur und Liquorist.

Altona. 1793. Eckstorff. 404 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x11 cm. foltos.

ár: 171.1 EURO

Mit 1 (statt 2) gefalt. Kupfertaf.
(Altenhoff): Der wohlerfahrne Destillateur und Liquorist

ko7141.   könyv/szakácskönyv, gasztronómia   berak a kosárba

Albrecht, Sophie: ALLGEMEINES DEUTSCHES KOCHBUCH FüR DIE BüRGERLICHE KüCHE. NACH VIELJäHRIGEN ERFAHRUNGEN ALS PRAKTISCHES HANDBUCH BEARBEITET. FüNFTE VERMEHRTE UND VERBESSERTE AUFLAGE.

Erfurt. ca. 1850. Hennings. 114 p. velúr. német nyelvű.
méret: 16x10 cm. kopott.

ár: 68.44 EURO

Albrecht, Sophie: ALLGEMEINES DEUTSCHES KOCHBUCH FüR DIE BüRGERLICHE KüCHE. NACH VIELJäHRIGEN ERFAHRUNGEN ALS PRAKTISCHES HANDBUCH BEARBEITET. FüNFTE VERMEHRTE UND VERBESSERTE AUFLAGE

ko8011.   könyv/szakácskönyv, gasztronómia   berak a kosárba

Schuh Gotthard: TIRGGEL. EIN ALTES WEIHNACHTSGEBäCK. MIT EINER KULTURHISTORISCHEN EINFüHRUNG VON EDWIN ARNET.

Zürich-Leipzig. 1941. Amstutz, Herdeg. 116 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 24x20 cm.

ár: 15.21 EURO

Mézeskalács!!.
Schuh Gotthard: TIRGGEL. EIN ALTES WEIHNACHTSGEBäCK. MIT EINER KULTURHISTORISCHEN EINFüHRUNG VON EDWIN ARNET

ko8321.   könyv/szakácskönyv, gasztronómia   berak a kosárba

Halász Zoltán: Könyv a magyar borról.

Budapest. 1981. Corvina. 209 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x24 cm.

ár: 9.51 EURO

Halász Zoltán: Könyv a magyar borról

ko8499.   könyv/szakácskönyv, gasztronómia   berak a kosárba

Zobel-Weibelzahl-Mrose: Nyers ételek.

Budapest. 19840. Mezőgazdasági. 188 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.52 EURO

Zobel-Weibelzahl-Mrose: Nyers ételek

ko8652.   könyv/szakácskönyv, gasztronómia   berak a kosárba

Frank Júlia: Édes és sós főtt tészták.

Budapest. 1992. Ciceró. 112 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.52 EURO

Frank Júlia: Édes és sós főtt tészták

ko8653.   könyv/szakácskönyv, gasztronómia   berak a kosárba

Guignet Florence (összeállította): Omlettek.

Budapest. 1992. Pesti Szalon. 60 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.52 EURO

Guignet Florence (összeállította): Omlettek

ko8747.   könyv/szakácskönyv, gasztronómia   berak a kosárba

(Menon): LA CUISINIÈRE BOURGEOISE, SUIVIE DE L'OFFICE, à L'USAGE DE TOUS CEUX QUI SE MêLENT DE DéPENSES DE MAISONS.

Paris. 1778. Guillyn. 435 p. bőrkötés. francia nyelvű.
méret: 17x10 cm. kopott. gerincen nagy szakadás.

ár: 228.14 EURO

(Menon): LA CUISINIÈRE BOURGEOISE, SUIVIE DE L'OFFICE, à L'USAGE DE TOUS CEUX QUI SE MêLENT DE DéPENSES DE MAISONS

ko100.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Babits Mihály: Beszélgetőfüzetei 1938 1940-1941 I-II.

Budapest. 1980. Szépirodalmi Könyvkiadó. 1168 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x15 cm.

ár: 4.56 EURO

I. köt. 689 p.
II. köt. 479 p.
Babits Mihály: Beszélgetőfüzetei 1938 1940-1941 I-II

ko163.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Toldy Ferencz: A Magyar költészet története.

Pest. 1867. Heckenast Gusztáv. 475 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x13 cm.

ár: 17.11 EURO

Toldy Ferencz: A Magyar költészet története

ko255.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Világirodalmi lexikon 6. Kamc-Lane.

Budapest. 1979. Akadémiai Kiadó. 899 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 4.56 EURO

Világirodalmi lexikon 6. Kamc-Lane

ko260.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Bizám Lenke: Theodore Dreiser.

Budapest. 1963. Gondolat. 164 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 16x10 cm.

ár: 0.68 EURO

Irodalomtörténeti kiskönyvtár.
Bizám Lenke: Theodore Dreiser

ko262.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Mihályi Gábor: Roger Martin du Gard.

Budapest. 1960. Gondolat. 105 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 16x9 cm.

ár: 0.68 EURO

Irodalomtörténeti kiskönyvtár.
Mihályi Gábor: Roger Martin du Gard

ko265.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Vendel-Mohay Lajosné: "Áll a régi ház még...".

Szekszárd. 1983. kn. 56 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ár: 1.14 EURO

Múzeumi füzetek
Babits füzet.
Vendel-Mohay Lajosné:

ko266.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Nagy Péter: Határkő.

Budapest. 1996. Argumentum. 297 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.14 EURO

Nagy Péter: Határkő

ko267.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Szunyogh Szabolcs: Arany János (1817-1882).

Budapest. 1988. Garabonciás. 187 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 1.14 EURO

Szunyogh Szabolcs: Arany János (1817-1882)

ko718.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Fried István: Lélektől lélekig (Osztrák-magyar-közép-európai összefüggések).

Szeged. 2000. József Attila Tudományegyetem. 127 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 2.28 EURO

Fried István: Lélektől lélekig (Osztrák-magyar-közép-európai összefüggések)

ko795.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Enyedi Sándor: Öt év a kétszázból.

Budapest. 1991. Magyarságkutató Intézet. 219 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ár: 0.76 EURO

A kolozsvári Maygar Színház története 1944 és 1949 között.
Enyedi Sándor: Öt év a kétszázból

ko796.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

K. Nagy Magda: A koorunk szerkesztési elvei és kultúrakoncepciója (1926-1940).

Budapest. 1980. kn. 33 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x15 cm.

ár: 0.57 EURO

Különlenyomat a Párttörténeti Közlemények 1980. évi 4. számából.
K. Nagy Magda: A koorunk szerkesztési elvei és kultúrakoncepciója (1926-1940)

ko797.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Nagy Géza: Az egyedi egyetemes (Jean-Paul Sartre).

Budapest. 1980. Akadémia. 173 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 1.52 EURO

Egy polgári filozófus-művész egyéni és társadalmi kalandjai a XX. században.
Nagy Géza: Az egyedi egyetemes (Jean-Paul Sartre)

ko801.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Kardos László: Hármaskönyv.

Budapest. 1978. Szépirodalmi. 523 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x13 cm.

ár: 0.91 EURO

Kísérletek, viták, vallomások.
Kardos László: Hármaskönyv

ko803.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Szerb Antal: Magyar irodalomtörténet.

Budapest. 1972. Magvető. 494 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x15 cm.

ár: 3.04 EURO

Szerb Antal: Magyar irodalomtörténet

ko816.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Most-Punte-Híd.

Budapest. 1989. Zenit. 264 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x17 cm.

ár: 1.14 EURO

A Tiszatáj kelet-európai szemléiből.
Címlapon tulajdonosi bejgyzés.
Most-Punte-Híd

ko817.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Az orosz irodalom kistükre (Ilariontól Ragyiscsevig XI-XVIII. sz.).

Budapest. 1981. Európa. 793 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 3.42 EURO

Címlapon tulajdonosi bejgyzés. A védőborító kopott.
Az orosz irodalom kistükre (Ilariontól Ragyiscsevig XI-XVIII. sz.)

ko832.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Rdődy Edit, Magyar Niklós, Tverdota György: Magyar irodalom a XX. században II. szöveggyűjtemény.

Budapest. 1992. NHK. 374 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ár: 1.14 EURO

Rdődy Edit, Magyar Niklós, Tverdota György: Magyar irodalom a XX. században II. szöveggyűjtemény

ko838.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Vita Zsigmond: Jókai Erdélyben.

Bukarest. 1975. Kriterion. 285 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 4.56 EURO

Vita Zsigmond: Jókai Erdélyben

ko839.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Juhász Gyula 1883-1937.

Budapest. 1962. Magvető. 733 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x18 cm.

ár: 4.56 EURO

Juhász Gyula 1883-1937

ko848.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Béládi Miklós: Ilyés Gyula.

Budapest. 1987. Kozmosz. 108 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 16x11 cm.

ár: 0.76 EURO

Az én világom.
Béládi Miklós: Ilyés Gyula

ko849.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Gondos Ernő: Bálint György alkotásai és vallomásai tükrében.

Budapest. 1969. Szépirodalmi. 235 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x13 cm.

ár: 1.52 EURO

Arcok és vallomások.
Gondos Ernő: Bálint György alkotásai és vallomásai tükrében

ko851.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Rónay László: Devecseri Gábor alkotásai és vallomásai tükrében.

Budapest. 1979. Szépirodalmi. 292 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x12 cm.

ár: 1.37 EURO

Arcok és vallomások.
Rónay László: Devecseri Gábor alkotásai és vallomásai tükrében

ko855.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Kónya Judit: Nagy Lajos.

Budapest. 1980. Szépirodalmi. 229 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x12 cm.

ár: 1.52 EURO

Kónya Judit: Nagy Lajos

ko857.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Bajomi Lázár Endre: Anatole France világa.

Budapest. 1973. Európa. 166 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 1.9 EURO

Bajomi Lázár Endre: Anatole France világa

ko859.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Bakcsi György: Blok világa.

Budapest. 1978. Európa. 231 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 1.9 EURO

Bakcsi György: Blok világa

ko860.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Hegedűs Géza: G. B. Shaw világa.

Budapest. 1970. Európa. 190 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 1.9 EURO

Hegedűs Géza: G. B. Shaw világa

ko861.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Bakcsi Görgy: Gogol világa.

Budapest. 1986. Európa. 228 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 1.9 EURO

Bakcsi Görgy: Gogol világa

ko1081.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Constantin Dobrogeanu-Gherea: A kritikáról.

Budapest. 1978. Kriterion. 301 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x11 cm.

ár: 1.14 EURO

Téka.
Constantin Dobrogeanu-Gherea: A kritikáról

ko1082.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Szalay Károly: Minden másképpen van.

Budapest. 1987. Kozmosz. 254 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x15 cm.

ár: 1.52 EURO

Karinthy Frigyes munkássága viták és vélemények tükrében.
Szalay Károly: Minden másképpen van

ko1085.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Romain Rolland: Napló a háborús évekből 1914-1918.

Budapest. 1960. Gondolat. 343 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 1.9 EURO

(Válogatás).
Romain Rolland: Napló a háborús évekből 1914-1918

ko1275.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Tarnóc Márton: Egy kuruckori vers szövegtörténetéhez.

Szeged. 1972. József Attil Tudományegyetem. 6 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 0.38 EURO

Különlenyomat az Acta Historiae Litterarum Hungaricarum X-Xi. (1972) kötetéből.
Tarnóc Márton: Egy kuruckori vers szövegtörténetéhez

ko1464.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Gömöri György: Angol-magyar kapcsolatok a XVI-XVII. században.

Budapest. 1989. Akadémia. 137 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 1.52 EURO

Gömöri György: Angol-magyar kapcsolatok a XVI-XVII. században

ko1557.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Sükösd Mihály: Hemingway világa.

Budapest. 1977. Európa. 208 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x13 cm.

ár: 1.52 EURO

Sükösd Mihály: Hemingway világa

ko2181.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Névy László: A magyar nemzeti irodalom történetének vázlata irodalomtörténeti olvasókönnyvel.

Budapest. 1877. Hoffmann és Molnár. 380 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x14 cm.

ár: 9.13 EURO

Névy László: A magyar nemzeti irodalom történetének vázlata irodalomtörténeti olvasókönnyvel

ko2936.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Bori Imre: A jugoszláviai magyar irodalom rövid története.

Budapest. 1982. Forum. 317 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x12 cm.

ár: 1.52 EURO

Bori Imre: A jugoszláviai magyar irodalom rövid története

ko2970.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Gellért Oszkár: Levelezésem a kortársaimmal.

Budapest. 1955. Művelt Nép. 200 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x15 cm.

ár: 1.52 EURO

Gellért Oszkár: Levelezésem a kortársaimmal

ko3032.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Hegedüs Géza: Heltai Jenő alkotásai és vallomásai tükrében.

Budapest. 1971. Szépirodalmi. 213 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm.

ár: 1.52 EURO

Hegedüs Géza: Heltai Jenő alkotásai és vallomásai tükrében

ko3068.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Hatvany Lajos: Ady.

Budapest. 1977. Szépirodalmi. 833 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ár: 3.42 EURO

Cikkek, emlékezések, levelek.
Hatvany Lajos: Ady

ko3143.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Csehi Gyula: A kritika jelentése és utóélete.

Budapest. 1979. Magvető. 252 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x11 cm.

ár: 0.76 EURO

Gyorsuló idő.
Csehi Gyula: A kritika jelentése és utóélete

ko3144.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Horgas béla: Csokonai Vitéz Mihály (1773-1805).

Budapest. 1988. Garabonciás. 167 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x13 cm.

ár: 1.14 EURO

Horgas béla: Csokonai Vitéz Mihály (1773-1805)

ko3145.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Gaál Gábor: Korunk.

Budapest. 1976. Magvető. 234 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 1.52 EURO

Válogatás a 1929-1940 közötti számokból.
Gaál Gábor: Korunk

ko3204.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Marcuse, Ludwig: Heine,Heinrich.

hn. 1960. Rowohlt. 178 p. illusztrált. papírkötés. német nyelvű.
méret: 19x11 cm.

ár: 1.52 EURO

Marcuse, Ludwig: Heine,Heinrich

ko3265.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Radó Antal: Az olasz irodalom története. I-II. köt.

Budapest. 1896. MTA. 1067 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 6.84 EURO

Radó Antal
(Mór, 1862. jún. 29. – Bp., 1944. nov. 22.): költő, műfordító, irodalomtörténész. 1879-től a bp.-i egy. bölcsészettudományi karán tanult, ahol 1883-ban tanári és b...
Radó Antal: Az olasz irodalom története. I-II. köt

ko3275.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Váczy János: Tompa Mihály életrajza.

Budapest. 1913. MTA. 303 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 4.56 EURO

Váczy János: Tompa Mihály életrajza

ko3303.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Ungvári Tamás: Avantgarde vagy realizmus?.

Budapest. 1979. Magvető. 299 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x10 cm.

ár: 1.14 EURO

Ungvári Tamás: Avantgarde vagy realizmus?

ko3316.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Strachely, G. L: A frabcia irodalom fő irányai.

Budapest. 1914. Franklin. 168 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x10 cm.

ár: 11.41 EURO

Strachely, G. L: A frabcia irodalom fő irányai

ko3317.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Siklós Olga: A magyar drámairodalom útja. 1945-1957.

Budapest. 1970. Magvető. 514 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 1.52 EURO

Siklós Olga: A magyar drámairodalom útja. 1945-1957

ko3321.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Szeberényi Zoltán: A vox humana poétája. Győry Dezső csehszlovákiai költészete.

Bratislava. 1972. Madách. 270 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x11 cm.

ár: 1.14 EURO

Szeberényi Zoltán: A vox humana poétája.  Győry Dezső csehszlovákiai költészete

ko3483.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Arany János: Összes művei XIII. Hivatali iratok 1.

Budapest. 1966. Akadémia. 601 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x15 cm.

ár: 1.9 EURO

Arany János: Összes művei XIII. Hivatali iratok 1

ko3499.   könyv/irodalomtörténet, film, sajtó   berak a kosárba

Szabó Dezső: Ady.

Budapest. 1982. Magvető. 59 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.14 EURO

Gondolkodó Magyarok.
Szabó Dezső: Ady

ko148.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Bartók Béla levelei.

Budapest. 1955. Zeneműkiadó. 504 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x15 cm.

ár: 4.56 EURO

Bartók Béla levelei

ko1881.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Richard Petzoldt: Richard Strauss élete képekben.

Budapest. 1961. Zeneműkiadó. 69 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x12 cm.

ár: 1.52 EURO

Richard Petzoldt: Richard Strauss élete képekben

ko1882.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Várnai Péter: Goldmark Károly élete képekben.

Budapest. 1957. Zeneműkiadó. 41 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x12 cm.

ár: 1.52 EURO

Várnai Péter: Goldmark Károly élete képekben

ko2694.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Láng György: Bartók élete és művei.

Budapest. 1940. Grill Károly. 144 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x16 cm.

ár: 1.9 EURO

Láng György: Bartók élete és művei

ko3173.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Gehrmann, Hermann: Carl Maria von Weber.

Berlin. 1899. Harmonie Verlagsgesellschaft Für Literat. 117 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 26x18 cm.

ár: 9.51 EURO

Gehrmann, Hermann: Carl Maria von Weber

ko3174.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Laux, Karl: Carl Maria von Weber.

Leipzig. 1978. VEB Deutscher Verlag Für Musik. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 30x21 cm.

ár: 5.7 EURO

23 p. 147 kép( picture).
Laux, Karl: Carl Maria von Weber

ko3185.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Weissmann, Adolf: CHOPIN.

Berlin Und Leipzig. én. Schuster&Loeffler. 187 p. félvászonkötés. német nyelvű.
méret: 23x15 cm.

ár: 1.9 EURO

Kopott.
Damaged.
Weissmann, Adolf: CHOPIN

ko3186.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Gysi, Fritz: Richard Strauss.

Potsdam. én. Akademische. 156 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 29x23 cm.

ár: 9.13 EURO

Kopott.
Demaged.
Gysi, Fritz: Richard Strauss

ko3189.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Vuillermoz, Émile: Histoire de la Musique.

Paris. 1962. Arthéme Fayard. 501 p. papírkötés. francia nyelvű.
méret: 16x11 cm.

ár: 1.52 EURO

Vuillermoz, Émile: Histoire de la Musique

ko3190.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Champigneulle, Nernard: Histoire de la Musique.

Paris. 1961. Presses Universitaires De France. 127 p. papírkötés. francia nyelvű.
méret: 18x11 cm.

ár: 1.14 EURO

Champigneulle, Nernard: Histoire de la Musique

ko3191.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Rolland, Romain: Musiciens D'Aujoued'Hui.

Paris. én. Hachette. 278 p. papírkötés. francia nyelvű.
méret: 19x12 cm.

ár: 1.14 EURO

Rolland, Romain: Musiciens D'Aujoued'Hui

ko3197.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Gräfer, Manfred: Konzertführer. Neue Musik.

Frankfurt Am Main. 1958. Fischer. 222 p. papírkötés. német nyelvű.
méret: 18x11 cm.

ár: 1.14 EURO

Gräfer, Manfred: Konzertführer. Neue Musik

ko3199.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Gal, Hans: Brahms.

Frankfurt Am Main. 1961. Fischer. 161 p. illusztrált. papírkötés. német nyelvű.
méret: 18x11 cm.

ár: 1.52 EURO

Gal, Hans: Brahms

ko3200.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Jankélévitch, Vladimir: Maurice Ravel in Selbstzeugnissen und Bilddokumenten.

hn. 1958. Rowohlts. 167 p. illusztrált. papírkötés. német nyelvű.
méret: 19x11 cm.

ár: 1.52 EURO

Jankélévitch, Vladimir: Maurice Ravel in Selbstzeugnissen und Bilddokumenten

ko3201.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Bourniquel, Camille: Frédéric Chopin in Selbstzeugnissen und Bilddokumenten.

hn. 1960. Rowohlt. 178 p. illusztrált. papírkötés. német nyelvű.
méret: 19x11 cm.

ár: 1.52 EURO

Bourniquel, Camille: Frédéric Chopin in Selbstzeugnissen und Bilddokumenten

ko3202.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Schneider, Marcel: Franz Schubert.

hn. 1958. Rowohlt. 175 p. illusztrált. papírkötés. német nyelvű.
méret: 19x11 cm.

ár: 1.52 EURO

Schneider, Marcel: Franz Schubert

ko3203.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Boucourechliev, André: Robert Schumann.

hn. 1958. Rowohlt. 167 p. illusztrált. papírkötés. német nyelvű.
méret: 19x11 cm.

ár: 1.52 EURO

Boucourechliev, André: Robert Schumann

ko3205.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Steger-Howe: Operbführer von Monteverdi bis Hindemith.

Frankfurt Am Main. 1959. Fischer. 267 p. papírkötés. német nyelvű.
méret: 18x10 cm.

ár: 1.14 EURO

Steger-Howe: Operbführer von Monteverdi bis Hindemith

ko3214.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Szabolcsi Bence: A melódia története. Vázlatok a zenei stílus múltjából.

Budapest. 1957. Zeneműkiadó. 358 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x15 cm.

ár: 3.04 EURO

Szabolcsi Bence: A melódia története. Vázlatok a zenei stílus múltjából

ko3863.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Nándor Tamás: Antonio Vivaldi.

Budapest. 1973. Zeneműkiadó. 174 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm. címlapon tulajdonosi bejegyzés.

ár: 1.9 EURO

Nándor Tamás: Antonio Vivaldi

ko4133.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Szabolcsi Bence: Beethoven.

Budapest. 1948. Uj Idők Irodalmi Intézet. 318 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ár: 3.42 EURO

Szabolcsi Bence: Beethoven

ko4134.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Szabolcsi Bence (szerk): Régi muzsika kertje.

Budapest. 1957. Zeneműkiadó. 177 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x12 cm.

ár: 2.28 EURO

Szabolcsi Bence (szerk): Régi muzsika kertje

ko6310.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Zolnay László: A magyar muzsika régi századaiból.

Budapest. 1977. Magvető. 417 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 2.28 EURO

Zolnay László: A magyar muzsika régi századaiból

ko6445.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Parouty Michel: Mozat , isten kegyeltje.

Budapest. 1991. Park. 192 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 2.28 EURO

Parouty Michel: Mozat , isten kegyeltje

ko6465.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Németh Amadé: Zenei kaleidoszkóp.

Budapest. 1959. Zeneműkiadó. 199 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 16x16 cm.

ár: 3.42 EURO

Németh Amadé: Zenei kaleidoszkóp

ko6752.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Várnai Péter( Szerkesztő): Miért szép századunk zenéje.

Budapest. 1979. Gondolat. 461 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x17 cm.

ár: 2.28 EURO

Várnai Péter( Szerkesztő): Miért szép századunk zenéje

ko7187.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Pfrogner Hermann: DIE ZWÖLFORDNUNG DER TÖNE.

Zürich-Leipzig-Wien. 1953. Amalthea. 280 p. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 20x12 cm. kopott.

ár: 4.56 EURO

Pfrogner Hermann: DIE ZWÖLFORDNUNG DER TÖNE

ko8055.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Hamburger Klára: Liszt kalauz.

Budapest. 1986. Zeneműkiadó. 423 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x11 cm.

ár: 2.28 EURO

Hamburger Klára: Liszt kalauz

ko8056.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Hamburger Klára: Liszt.

Budapest. 1980. Gondolat. 483 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x12 cm.

ár: 2.28 EURO

Hamburger Klára: Liszt

ko8505.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Somogyi-Molnár: Pataky Kálmán.

Budapest. 1968. Zeneműkiadó. 68 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x20 cm.

ár: 1.52 EURO

Hanglemez melléklettel.
Somogyi-Molnár: Pataky Kálmán

ko8506.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Bernstein Leonard: A megválaszolatlan kérdés. Hat előadás a Harvard Egyetemen.

Budapest. 1979. Zeneműkiadó. 386 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x20 cm.

ár: 4.56 EURO

Hanglemez melléklettel.
Bernstein Leonard: A megválaszolatlan kérdés. Hat előadás a Harvard Egyetemen

ko8507.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Copland Aaron: Az új zene.

Budapest. 1973. Zeneműkiadó. 231 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 2.28 EURO

Copland Aaron: Az új zene

ko8509.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Réti Zoltán: Rózsavölgyi Márk.

Budapest. 1975. Zeneműkiadó. 183 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 2.28 EURO

Réti Zoltán: Rózsavölgyi Márk

ko8510.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Breuer János (szerkesztő): Kodály-mérleg 1982. Tanulmányok.

Budapest. 1982. Gondolat. 445 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x17 cm.

ár: 1.14 EURO

Breuer János (szerkesztő): Kodály-mérleg 1982. Tanulmányok

ko8511.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Láng Györg: Haydn.

Budapest. 1959. Gondolat. 256 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x13 cm.

ár: 1.52 EURO

Láng Györg: Haydn

ko8512.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Eősze László: Giuseppe Verdi életének krónikája.

Budapest. 1966. Zeneműkiadó. 175 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.52 EURO

Eősze László: Giuseppe Verdi életének krónikája

ko8513.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Székely Júlia: Bartók tanár úr.

Budapest. 1978. Kozmosz. 243 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 4.56 EURO

Nyilassy Judit rendezőnőnek dedikálva.
Székely Júlia: Bartók tanár úr

ko8516.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Falk Géza: Beethoven összes szimfóniája.

Budapest. 1943. Szöllősy. 175 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ár: 4.56 EURO

Falk Géza: Beethoven összes szimfóniája

ko8517.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Iwaszkiewicz Jaroslaw: Chopin.

Budapest. 1958. Bibliotheca. 299 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm. címlapon tulajdonosi bejegyzés.

ár: 1.14 EURO

Iwaszkiewicz Jaroslaw: Chopin

ko8518.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Barabás Tibor: Beethoven.

Budapest. 1955. Magvető. 139 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x12 cm.

ár: 1.14 EURO

Barabás Tibor: Beethoven

ko8693.   könyv/zene. tánc   berak a kosárba

Tytler Sarah: MUSICAL COMPOSERS AND THIER WORKS.

London. 1885. WM. Isbister. 428 p. bőrkötés. angol nyelvű.
méret: 18x12 cm. gerincen kis szakadás.

ár: 45.63 EURO

Tytler Sarah: MUSICAL COMPOSERS AND THIER WORKS

ko309.   könyv/történelem/ókor   berak a kosárba

Virgil: Aeneise.

Pest. 1851. Magyar Mihály. 68 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 26.62 EURO

Virgil: Aeneise

ko1208.   könyv/történelem/ókor   berak a kosárba

Ulrich Wilcken: Griechische Geschichte im Rahmen der Altertumsgeschichte.

München, Berlin. 1931. R. Oldenbourg. 256 p. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 5.7 EURO

Kihajtható térképmelléklettel.
Ulrich Wilcken: Griechische Geschichte im Rahmen der Altertumsgeschichte

ko1209.   könyv/történelem/ókor   berak a kosárba

Elisabeth Charlotte Welskopf: Probleme der Musse im alten Hellas.

Berlin. 1962. Rütten & Loening. 320 p. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 4.56 EURO

Elisabeth Charlotte Welskopf: Probleme der Musse im alten Hellas

ko1211.   könyv/történelem/ókor   berak a kosárba

Elisabeth Rohde: Pergamon Burgberg und Altar.

Berlin. 1972. Henschelverlag Kunst und Gesellschaft. 102 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 22x15 cm.

ár: 3.42 EURO

4 térképmelléklettl (karte).
Elisabeth Rohde: Pergamon Burgberg und Altar

ko1212.   könyv/történelem/ókor   berak a kosárba

Walter Andrae: Das wiedererstandene Assur.

Leipzig. 1938. J. C. Hinrichs. 231 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 25x18 cm.

ár: 26.62 EURO

86 tábla illusztráció+térképmelléklet.
Walter Andrae: Das wiedererstandene Assur

ko1213.   könyv/történelem/ókor   berak a kosárba

Johannes Bumüller: Leitfaden der Vorgeschichte Europas I-II.

Augsburg. 1925. Benno Filser. 302 p. illusztrált. félvászonkötés. német nyelvű.
méret: 25x18 cm.

ár: 13.69 EURO

85 tábla illusztráció.
Címlapon tulajdonosi bejegyzés.
Johannes Bumüller: Leitfaden der Vorgeschichte Europas I-II

ko1218.   könyv/történelem/ókor   berak a kosárba

Pais István: Antik bölcsek, gondolatok, aforizmák.

Budapest. 1988. Pais István. 343 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x15 cm.

ár: 1.9 EURO

Pais István: Antik bölcsek, gondolatok, aforizmák

ko1907.   könyv/történelem/ókor   berak a kosárba

Sarkady János: Gazdasági élet az ókori Görögországban.

Budapest. 1970. Gondolat. 256 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 6.08 EURO

Sarkady János: Gazdasági élet az ókori Görögországban

ko2062.   könyv/történelem/ókor   berak a kosárba

Dissertationes Pannonicae III/3.

Budapest. 1985. kn. 165 p. papírkötés. német nyelvű.
méret: 28x20 cm.

ár: 1.52 EURO

Dissertationes Pannonicae III/3

ko4943.   könyv/történelem/ókor   berak a kosárba

Cox György: Görög regék.

Budapest. 2003. Könyvmíves. 34 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x15 cm.

ár: 1.9 EURO

Cox György: Görög regék

ko4949.   könyv/történelem/ókor   berak a kosárba

Trencsényi-Waldapfel Imre: Mitológia.

Budapest. 1974. Gondolat. 418 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x18 cm.

ár: 4.56 EURO

Trencsényi-Waldapfel Imre: Mitológia

ko5057.   könyv/történelem/ókor   berak a kosárba

Gérard Walter: Brutus és a köztársaság végnapjai.

Budapest. 1975. Európa. 278 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 2.28 EURO

Gérard Walter: Brutus és a köztársaság végnapjai

ko5066.   könyv/történelem/ókor   berak a kosárba

Gaius Julius Caesar: Római történetírók.

Budapest. 1986. Európa. 797 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x12 cm.

ár: 5.7 EURO

Gaius Julius Caesar: Római történetírók

ko5168.   könyv/történelem/ókor   berak a kosárba

Szilágyi János György: A campaniai vörösalakos vázafestészet történetéhez.

Budapest. 1970. kn. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 25x17 cm. gerincen nagy szakadás.

ár: 1.14 EURO

különlenyomat az Antik tanulmányok 1970. évi XVII/1. számából.
Szilágyi János György: A campaniai vörösalakos vázafestészet történetéhez

ko5190.   könyv/történelem/ókor   berak a kosárba

Dobó Andor: Az athéni demokrácia.

hn. 1992. Prodinform. 87 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x12 cm.

ár: 1.14 EURO

Dobó Andor: Az athéni demokrácia

ko5191.   könyv/történelem/ókor   berak a kosárba

Dobó Andor: Az athéni demokrácia bukása.

hn. 1993. Prodinform. 79 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x12 cm.

ár: 1.14 EURO

Dobó Andor: Az athéni demokrácia bukása

ko5550.   könyv/történelem/ókor   berak a kosárba

Keller Lajos: Martialis régiségtani adatai.

Trencsén. 1904. Gansel Lipót. 134 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x15 cm.

ár: 3.42 EURO

Keller Lajos: Martialis régiségtani adatai

ko5891.   könyv/történelem/ókor   berak a kosárba

FRITZ, NOETLING: DIE KOSMISCHEN ZAHLEN DER CHEOPSPYRAMIDE.

Stuttgart. 1921. Schweizerbart'sche Verlagsbuchhandlung. 181 p. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 23x15 cm.

ár: 22.81 EURO

FRITZ, NOETLING: DIE KOSMISCHEN ZAHLEN DER CHEOPSPYRAMIDE

ko6879.   könyv/történelem/ókor   berak a kosárba

Szabó Árpád: Hellász hősei.

Budapest. 1985. Móra. 267 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 3.42 EURO

Szabó Árpád: Hellász hősei

ko7509.   könyv/történelem/ókor   berak a kosárba

Plinius Caecilius Secundus: Panegyricus. Traianus császár dicsőítése.

Szeged. 2006. Lectum. 178 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x10 cm.

ár: 3.42 EURO

Plinius Caecilius Secundus: Panegyricus. Traianus császár dicsőítése

ko7513.   könyv/történelem/ókor   berak a kosárba

Hoffmann Zsuzsanna: "Feci quod potui" "Tettem amit tudtam" A nyolcvanéves Maróti Egon tiszteletére.

Szeged. 2007. Lectum. 314 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 9.13 EURO

Hoffmann Zsuzsanna:

ko7727.   könyv/történelem/ókor   berak a kosárba

Borzsák István (szerkesztő): Görög történeti chrestomathia.

Budapest. 1977. Tankönyvkiadó. 291 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 3.42 EURO

Borzsák István (szerkesztő): Görög történeti chrestomathia

ko7729.   könyv/történelem/ókor   berak a kosárba

Ritoók-Sarkady-Szilágyi: A görög kultúra aranykora.

Budapest. 1984. Gondolat. 781 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 25x19 cm.

ár: 5.7 EURO

Ritoók-Sarkady-Szilágyi: A görög kultúra aranykora

ko7828.   könyv/történelem/ókor   berak a kosárba

Suetonius Gaius Tranquillus: A caesarok élete.

Budapest. 1975. Helikon. 377 p. nyl kötés. magyar nyelvű.
méret: 12x13 cm.

ár: 4.56 EURO

Számozott.
A védőborító foltos.
Suetonius Gaius Tranquillus: A caesarok élete

ko7835.   könyv/történelem/ókor   berak a kosárba

Cicero Marcus Tullius: Philippicák Marcus Antonius ellen.

Budapest. 1990. Európa. 359 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 12x13 cm.

ár: 3.04 EURO

Cicero Marcus Tullius: Philippicák Marcus Antonius ellen

ko7849.   könyv/történelem/ókor   berak a kosárba

Kertész István: Híres és hírhedt római caesarok.

Budapest. 1992. Kossuth. 72 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 1.9 EURO

A VILÁGTÖRTÉNELEM NAGY ALAKJAI.
Kertész István: Híres és hírhedt római caesarok

ko7850.   könyv/történelem/ókor   berak a kosárba

Kertész István: Hellén államférfiak.

Budapest. 1992. Kossuth. 72 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 1.9 EURO

A VILÁGTÖRTÉNELEM NAGY ALAKJAI.
Kertész István: Hellén államférfiak

ko7919.   könyv/történelem/ókor   berak a kosárba

Schliemann Heinrich: Életem , kalandjaim.

Budapest. 1963. Gondolat. 345 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 3.42 EURO

Schliemann Heinrich: Életem , kalandjaim

ko7920.   könyv/történelem/ókor   berak a kosárba

Tótfalusi István: Ki kicsoda az antik mítoszokban.

Budapest. 1993. Móra. 268 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 2.28 EURO

Tótfalusi István: Ki kicsoda az antik mítoszokban

ko7921.   könyv/történelem/ókor   berak a kosárba

Hoffmann Wilhelm: Hannibal.

Budapest. 1971. Gondolat. 204 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm. kopott.

ár: 1.14 EURO

Hoffmann Wilhelm: Hannibal

ko8291.   könyv/történelem/ókor   berak a kosárba

Castiglione László: Pompeji.

Budapest. 1973. Corvina. 153 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x17 cm.

ár: 3.04 EURO

Castiglione László: Pompeji

ko622.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Jasper H. Stembridge: A Brit birodalom atlasza.

Budapest. 1944. kn. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 1.52 EURO

20 térképpel és magyarázó szöveggel.
Oxfordi füzetek világkérdésekről. 65. szám.
Jasper H. Stembridge: A Brit birodalom atlasza

ko623.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

J. A. Williamson: A Brit birodalom születése és kifejlődése.

Budapest. 1940. kn. 37 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 1.52 EURO

Oxfordi füzetek világkérdésekről. 29. szám.
J. A. Williamson: A Brit birodalom születése és kifejlődése

ko624.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Graham Spry: Kanada.

Budapest. 1941. kn. 43 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 1.52 EURO

Oxfordi füzetek világkérdésekről. 47. szám.
Graham Spry: Kanada

ko625.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Ernest Barker: Nagybritannia és a Brit nép.

London, New York, Toronto. 1945. Longmans, Green & Co. 186 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 1.52 EURO

Ernest Barker: Nagybritannia és a Brit nép

ko679.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Fialla Lajos: Reminiscente de razboi 1877/78 - Háborús Emlékek 1877/78.

Budapest. 1977. Kriterion. 212 p. kartonkötés. több nyelvű.
méret: 20x12 cm.

ár: 1.52 EURO

2 nyelvű: magyar, román.
Fialla Lajos: Reminiscente de razboi 1877/78 - Háborús Emlékek 1877/78

ko680.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Galántai József: Az első világháború.

Budapest. 1980. Gondolat. 546 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 4.56 EURO

Galántai József: Az első világháború

ko681.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Dániel Anna: A világ Színpadán (Bertha Von Suttner élete).

Budapest. 1982. Kossuth. 199 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 1.52 EURO

Nők a történelemben.
Dániel Anna: A világ Színpadán (Bertha Von Suttner élete)

ko699.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Kis Aladár: A duce.

Budapest. 1989. Zrínyi. 468 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 2.28 EURO

Kis Aladár: A duce

ko703.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Mayer Mária: Világtörténet (Tájékoztató a külföldi történeti irodalomról).

Budapest. 1970. MTA. 273 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.14 EURO

21. szám.
Mayer Mária: Világtörténet (Tájékoztató a külföldi történeti irodalomról)

ko706.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Mózes Mihály: Az ipari forradalmak kora.

Budapest. 1990. IKVA. 121 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x13 cm.

ár: 1.52 EURO

Mózes Mihály: Az ipari forradalmak kora

ko712.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Albert Manfred: Robespierre.

Budapest. 1986. Európa. 271 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x10 cm.

ár: 1.14 EURO

Albert Manfred: Robespierre

ko716.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Dániel Anna: Roland polgártársnő.

Budapest. 1977. Gondolat. 289 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 1.37 EURO

Dániel Anna: Roland polgártársnő

ko717.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Egon Friedell: Az újkori kultúra története V.

Budapest. 1993. Holnap. 367 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 1.9 EURO

Romantika és liberalizmus.
A bécsi kongresszustól a német-francia háborúig.
Egon Friedell: Az újkori kultúra története V

ko896.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Horváth Zoltán, Parragi György: Világtörténelmi lexikon I. rész K. e. 4800-K. u. 1699.

Budapest. 1943. Grill Károly Könyvkiadóvállalata. 436 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x13 cm.

ár: 5.7 EURO

Horváth Zoltán, Parragi György: Világtörténelmi lexikon I. rész K. e. 4800-K. u. 1699

ko1243.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Heinrich Cunow: Geschichte und kultur des inkareiches.

Amsterdam. én. Elsevier. 208 p. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ár: 6.84 EURO

Heinrich Cunow: Geschichte und kultur des inkareiches

ko1245.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Walter Wadepuhl: Die alten Maya und ihre Kultur.

Leipzig. 1964. VEB E.A.Seemann. 52 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 32x25 cm.

ár: 4.56 EURO

Walter Wadepuhl: Die alten Maya und ihre Kultur

ko1451.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Szakály Ferenc: Vesztőhely az út porában.

Budapest. 1986. Helikon. 149 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x12 cm.

ár: 1.14 EURO

Labirintus.
Szakály Ferenc: Vesztőhely az út porában

ko1552.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Farkas Márton: A császári sas lehull.

Budapest. 1982. Kossuth. 197 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 1.14 EURO

Népszerű történelem.
Farkas Márton: A császári sas lehull

ko1641.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Szerencsés Károly: A politikai fejlődés fő irányai a II. világháború után.

Budapest. 1990. IKVA. 107 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x13 cm.

ár: 1.37 EURO

Korszerű történelem érettségizőknek és felvételizőknek.
Szerencsés Károly: A politikai fejlődés fő irányai a II. világháború után

ko1945.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Mádl Antal: A német felvilágosodás.

Budapest. 1968. Gondolat. 230 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 2.66 EURO

Mádl Antal: A német felvilágosodás

ko2407.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Schütte, Anton: Die Wiener Oktober-Revolution. Aus dem Tagebuche des Dr. Schütte. Genaue Darstellung aller Ereignisse und Zustände in Wien vom 6. Oktober bis 4. November nebst den noch späteren hierauf bezüglichen Vorfällen und einer vollständigen Zusammenstellung.

Praga. 1848. Friedrich Ehrlich. 156 p. papírkötés. német nyelvű.
méret: 23x15 cm.

ár: 45.63 EURO

Viseltes.
Schütte, Anton: Die Wiener Oktober-Revolution. Aus dem Tagebuche des Dr. Schütte. Genaue Darstellung aller Ereignisse und Zustände in Wien vom 6. Oktober bis 4. November nebst den noch späteren hierauf bezüglichen Vorfällen und einer vollständigen Zusammenstellung

ko3026.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Árkossy Károly: A tömegek golgotáján.

Budapest. 1934. Horizont. 232 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x14 cm.

ár: 6.84 EURO

Árkossy Károly: A tömegek golgotáján

ko3264.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Escott, T. H. S: A mai Anglia I-III. köt.

Budapest. 1905-1907. MTA. 1174 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x13 cm.

ár: 15.21 EURO

Escott, T. H. S: A mai Anglia I-III. köt

ko3533.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Mark Elvin: Fejlődés és stagnálás a kínai történelemben.

Budapest. 1977. Kossuth. 395 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 3.04 EURO

Mark Elvin: Fejlődés és stagnálás a kínai történelemben

ko3544.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Gorilovics Tivadar (szerk): A korai francia felvilágosodás.

Budapest. 1961. Gondolat. 258 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x12 cm.

ár: 3.42 EURO

Gorilovics Tivadar (szerk): A korai francia felvilágosodás

ko3577.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Laszlo Nagy: Katanga.

Lausanne. 1965. Rencontre. 192 p. dedikált. illusztrált. kartonkötés. francia nyelvű.
méret: 27x17 cm.

ár: 13.69 EURO

Pilinszky Jánosnak dedikálva!!!
Nagy László (Bp., 1921. szept. 2.-): újságíró, történész, a →Cserkészmozgalom Világszervezete fõtitkára. - Bpen 1927-31: a Tóth Kálmán u. elemi isk...
Laszlo Nagy: Katanga

ko3651.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

César de Saussure: Törökországi levelek és útirajzok 1730-1739.

Budapest. 1999. Pallas-Attraktor. 368 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x17 cm.

ár: 5.7 EURO

César de Saussure: Törökországi levelek és útirajzok 1730-1739

ko4680.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Waltther Pahl: AFRIKA ZWISCHEN SCHWARZ UND WEISS.

Bern - Leipzig - Wien. 1936. Wilhelm Goldmann. 87 p. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 20x12 cm.

ár: 4.56 EURO

Waltther Pahl: AFRIKA ZWISCHEN SCHWARZ UND WEISS

ko4681.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Paul Schmitz-Kairo: Agyptens Weg zur Freiheit.

Bern - Leipzig - Wien. 1937. Wilhelm Goldmann. 117 p. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 20x12 cm.

ár: 5.7 EURO

Paul Schmitz-Kairo: Agyptens Weg zur Freiheit

ko4684.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Gerhard Herrmann: Die Dardanellen.

Bern - Leipzig - Wien. 1936. Wilhelm Goldmann. 94 p. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 20x12 cm.

ár: 5.7 EURO

Gerhard Herrmann: Die Dardanellen

ko4940.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Ormos Mária: Mussolini.

Budapest. 1987. Kossuth. 461 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x13 cm.

ár: 1.9 EURO

Ormos Mária: Mussolini

ko4950.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Kulcsár Zsuzsanna: Rejtélyek és botrányok a középkorban.

Budapest. 1978. Gondolat. 514 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 2.66 EURO

Kulcsár Zsuzsanna: Rejtélyek és botrányok a középkorban

ko5345.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Bányász Rezső: Downing Street 10.

Budapest. 1988. Zrínyi. 267 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x15 cm.

ár: 1.52 EURO

Miniszterelnökök a második világháborútól a falklandi ütközetig.
Bányász Rezső: Downing Street 10

ko5352.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Ránki György: A második világháború története.

Budapest. 1976. Gondolat. 648 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 3.42 EURO

Ránki György: A második világháború története

ko5577.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Laboulaye Edouard: Lengyelország első felosztása.

Budapest. 1878. Ráth Mór. 120 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x11 cm.

ár: 4.56 EURO

Laboulaye Edouard: Lengyelország első felosztása

ko6823.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Epperlein Siegfried: Nagy Károly.

Budapest. 1982. Gondolat. 192 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 2.28 EURO

Epperlein Siegfried: Nagy Károly

ko6824.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Zöllner Walter: A keresztes háborúk története.

Budapest. 1980. Kossuth. 305 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 2.28 EURO

Zöllner Walter: A keresztes háborúk története

ko6873.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Jászi Oszkár: A Habsburg-monarchia felbomlása.

Budapest. 1982. Gondolat. 597 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x15 cm.

ár: 4.56 EURO

Jászi Oszkár: A Habsburg-monarchia felbomlása

ko7511.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Nótári Tamás (fordító): Források Salzburg kora középkori történetéhez.

Szeged. 2005. Lectum. 230 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 4.56 EURO

Nótári Tamás (fordító): Források Salzburg kora középkori történetéhez

ko7547.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Raffay Ernő: A vajdaságoktól a birodalomig. Az újkori Románia története.

Szeged. 1989. JATE. 253 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x12 cm.

ár: 2.28 EURO

Raffay Ernő: A vajdaságoktól a birodalomig. Az újkori Románia története

ko7548.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Boorstin Daniel J: Az amerikaiak. A gyarmatosítás kora.

Budapest. 1991. Gondolat. 539 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm.

ár: 3.42 EURO

Boorstin Daniel J: Az amerikaiak. A gyarmatosítás kora

ko7551.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Zimányi Vera: Lepanto, 1571.

Budapest. 1983. Móra. 217 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x17 cm.

ár: 2.28 EURO

Zimányi Vera: Lepanto, 1571

ko7569.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Orosz forradalmárok a XIX. században.

Budapest. 1970. Gondolat. 221 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 3.04 EURO

Orosz forradalmárok a XIX. században

ko7571.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Arnold H. John: Történelem. Nagyon rövid bevezetés.

Budapest. 2005. Corvina. 158 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x11 cm.

ár: 2.28 EURO

Arnold H. John: Történelem. Nagyon rövid bevezetés

ko7572.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Palaczky Frantisek: A huszitizmus története.

Budapest. 1984. Európa. 726 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x12 cm.

ár: 3.04 EURO

Palaczky Frantisek: A huszitizmus története

ko7573.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Iliver Cromwell: Beszédeiből, leveleiből.

Budapest. 1960. Gondolat. 287 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x13 cm.

ár: 3.04 EURO

Iliver Cromwell: Beszédeiből, leveleiből

ko7619.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Engelmann Bernt: Poroszország. A lehetőségek hazája.

Budapest. 1986. Gondolat. 464 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 3.42 EURO

Engelmann Bernt: Poroszország. A lehetőségek hazája

ko7620.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Hill Christopher: Az angol forradalom évszázada. 1603-1714.

Budapest. 1968. Kossuth. 282 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm. kopott.

ár: 3.42 EURO

Hill Christopher: Az angol forradalom évszázada. 1603-1714

ko7622.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Paléologue Maurice: A cárok Oroszországa az első világháború alatt.

Budapest. 1982. Európa. 471 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm.

ár: 3.04 EURO

Paléologue Maurice: A cárok Oroszországa az első világháború alatt

ko7623.   könyv/történelem/egyetemes   berak a kosárba

Vadász Sándor: Emberek és eszmék a francia forradalomban. 1789-1799.

Budapest. 1989. Gondolat. 285 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 4.56 EURO

Vadász Sándor: Emberek és eszmék a francia forradalomban. 1789-1799

ko410.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Lovag Zsuzsa: A magyar koronázási jelvények.

Budapest. 1978. Magyar Nemzeti Múzeum. 35 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 16x11 cm.

ár: 1.14 EURO

Lovag Zsuzsa: A magyar koronázási jelvények

ko413.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Bertényi Iván: A magyar korona története.

Budapest. 1978. Kossuth. 169 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 1.52 EURO

Népszerű történelem.
Bertényi Iván: A magyar korona története

ko414.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Benda Kálmán, Fügedi Erik: A magyar korona regéyne.

Budapest. 1979. Magvető. 253 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 16x12 cm.

ár: 3.42 EURO

Benda Kálmán, Fügedi Erik: A magyar korona regéyne

ko415.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Rácz István: Tanulmányok Erdély történetéről.

Debrecen. 1988. Csokonai. 312 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 1.9 EURO

Szakmai konferencia Debrecenben 1987. október 9-10.
Rácz István: Tanulmányok Erdély történetéről

ko419.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Balás Gábor: A Székelyek nyomában.

Budapest. 1984. Panoráma. 373 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 3.42 EURO

Balás Gábor: A Székelyek nyomában

ko421.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Magyarország történeti kronológiája I-IV. (teljes).

Budapest. 1981. Akadémiai Könyvkiadó. 3276 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 9.51 EURO

I. köt. 350 p.
II köt. 668 p.
II. köt. 1000 p.
IV. köt. 1258 p.
Magyarország történeti kronológiája I-IV. (teljes)

ko445.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Tóth Zoltán: Magyar történeti bibliográfia 1825-1867 II. kötet Gazdaság.

Budapest. 1952. Akadémiai Kiadó. 260 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 28x21 cm.

ár: 2.28 EURO

Tóth Zoltán: Magyar történeti bibliográfia 1825-1867 II. kötet Gazdaság

ko449.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Kovács Éva, Lovag Zsuzsa: A magyar koronázási jelvények.

Budapest. 1980. Corvina. 97 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 25x22 cm.

ár: 4.56 EURO

Kovács Éva, Lovag Zsuzsa: A magyar koronázási jelvények

ko451.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Vida P. István: Egyetemes és magyar történelmi kronológia.

Budapest. 1996. Nemzeti Tankönyvkiadó. 223 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.52 EURO

Vida P. István: Egyetemes és magyar történelmi kronológia

ko3409.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Szentpéteri József (szerkesztő): SZÜRKE EMINENCIÁSOK a magyar történelemben.

Budapest. 2003. Kossuth. 239 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 30x24 cm.

ár: 11.41 EURO

Gazdagon illusztrált.
Új ára: 6990,- Ft.
Szentpéteri József (szerkesztő): SZÜRKE EMINENCIÁSOK  a magyar történelemben

ko4226.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Pölöskei Ferenc: Tisza István.

Budapest. 1985. Gondolat. 280 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 1.52 EURO

Magyar História.
Pölöskei Ferenc: Tisza István

ko4229.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Kövér György: Iparosodás agrárországban.

Budapest. 1982. Gondolat. 256 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 1.52 EURO

Magyar História.
Kövér György: Iparosodás agrárországban

ko5737.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Angyal Dávid (szerkesztő): A Gróf Klebelsberg Kunó Magyar Történetkutató Intézet Évkönyve.

Budapest. 1935. kn. 331 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 27x20 cm. felvágatlan.

ár: 9.13 EURO

Rossz fűzés,lapok felcserélve, hiánytalan.
Angyal Dávid (szerkesztő): A Gróf Klebelsberg Kunó Magyar Történetkutató Intézet Évkönyve

ko5990.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Kovács Endre (főszerkesztő): Magyarország története tíz kötetben. 1848-1890. I-II. köt.

Budapest. 1979. Akadémiai. 1760 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 13.69 EURO

Gerincén foltos.
Kovács Endre (főszerkesztő): Magyarország története tíz kötetben. 1848-1890. I-II. köt

ko6571.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Tardy Lajos: Kaukázusi magyar tükör. Magyarok, grúzok, cserkeszek a kezdetektől 1848-ig.

Budapest. 1988. Akadémiai. 383 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 1.52 EURO

Tardy Lajos: Kaukázusi magyar tükör. Magyarok, grúzok, cserkeszek a kezdetektől 1848-ig

ko6829.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Csomor Lajos: Magyarország szent koronája.

Vaja. 1987. V.Á.M.B.K. 291 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ár: 5.7 EURO

Csomor Lajos: Magyarország szent koronája

ko6871.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Szekfű Gyula: A magyar állam életrajza.

Budapest. 1988. Maecenas. 263 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm.

ár: 3.42 EURO

Szekfű Gyula: A magyar állam életrajza

ko7068.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Vég Gábor: Magyarország királyai és királynői.

Budapest. 1990. Maecenas. 159 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x17 cm.

ár: 4.56 EURO

Vég Gábor: Magyarország királyai és királynői

ko7340.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

MATUSIK Nep. János: Az ausztriai közbirodalom honisméje, különös tekintettel Magyar- és Erdélyországra.

Pest. 1857. Eggenberger. 117 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm.

ár: 91.25 EURO

1 kihajtható térkép 24x28 cm.
MATUSIK Nep. János: Az ausztriai közbirodalom honisméje, különös tekintettel Magyar- és Erdélyországra

ko7372.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

BerlászJenő: A történettudományi tájékoztatás segédkönyvei.

Budapest. 1975. OSZK. 108 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x15 cm. címlapon tulajdonosi bélyegző.

ár: 2.66 EURO

BerlászJenő: A történettudományi tájékoztatás segédkönyvei

ko7545.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Ünnepi tanulmányok Sinkovics Itsván 70. születésnapjára.

Budapest. 1980. kn. 437 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x17 cm.

ár: 4.56 EURO

Ünnepi tanulmányok Sinkovics Itsván 70. születésnapjára

ko7674.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

A magyar nacionalizmus kialakulása és története.

Budapest. 1964. Kossuth. 463 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 4.56 EURO

A magyar nacionalizmus kialakulása és története

ko7717.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Bölöny-Hubai: Magyarország kormányai 1848-2004.

Budapest. 2004. Akadémiai. 549 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 6.84 EURO

Bölöny-Hubai: Magyarország kormányai 1848-2004

ko7725.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Bán Péter (szerkesztő): Magyar történelmi fogalomtár.

Budapest. 1989. Gondolat. 576 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 6.84 EURO

Bán Péter (szerkesztő): Magyar történelmi fogalomtár

ko7882.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Fallenbüchl Zoltán: Magyarország főméltóságai.1526-1848.

Budapest. 1988. Maecenas. 159 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 4.56 EURO

Fallenbüchl Zoltán: Magyarország főméltóságai.1526-1848

ko7931.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Kovács Endre: Magyarok és lengyelek a történelem sodrában.

Budapest. 1973. Gondolat. 341 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 4.56 EURO

Kovács Endre: Magyarok és lengyelek a történelem sodrában

ko7932.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Nagy László: Magyarország Európában.

Budapest. 1993. Honffy. 309 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 25x19 cm.

ár: 2.28 EURO

Nagy László: Magyarország Európában

ko7936.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Kósa László (szerkesztő): A magyarságtudomány kézikönyve.

Budapest. 1991. Akadémiai. 809 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm.

ár: 5.7 EURO

Kósa László (szerkesztő): A magyarságtudomány kézikönyve

ko7938.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Várkonyi Ágnes: Thaly Kálmán történetírása.

Budapest. 1961. Akadémiai. 502 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ár: 5.7 EURO

Várkonyi Ágnes: Thaly Kálmán történetírása

ko7939.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Gunst Péter: Acsády Ignác történetírása.

Budapest. 1961. Akadémiai. 314 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ár: 4.56 EURO

Gunst Péter: Acsády Ignác történetírása

ko7940.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Márkus László: A szociáldemokrata történetfelfogás fejlődéséhez.

Budapest. 1963. Akadémiai. 210 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ár: 1.52 EURO

Több helyen tulajdonosi bélyegző.
Márkus László: A szociáldemokrata történetfelfogás fejlődéséhez

ko8022.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Benda Kálmán (főszerkesztő): Magyarország történeti kronológiája I-IV. (teljes)1970-ig.

Budapest. 1981. Akadémiai. 3276 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 9.89 EURO

Hozzá tartozik:
Magyar történeti kronológia 1971-1990
Budapest.1994.Ikva.176 p.
Benda Kálmán (főszerkesztő): Magyarország történeti kronológiája I-IV. (teljes)1970-ig

ko8027.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

A magyar történettudomány válogatott bibliográfiája. 1945-1968.

Budapest. 1971. Akadémiai. 855 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 3.42 EURO

A magyar történettudomány válogatott bibliográfiája. 1945-1968

ko8028.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Dömötör Attila-Buzek Zsuzsanna: Történelmi lexikon.

Budapest. 1999. Saxum. 426 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 4.56 EURO

Dömötör Attila-Buzek Zsuzsanna: Történelmi lexikon

ko8029.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Történelmi lexikon.

Budapest. 2000. Szalay. 508 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 4.56 EURO

Történelmi lexikon

ko8032.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Tardy Lajos: Kis magyar történetek.

Budapest. 1986. Kozmosz. 297 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x11 cm.

ár: 2.28 EURO

Tardy Lajos: Kis magyar történetek

ko8088.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Diószegi István: A magyar külpolitika útjai.

Budapest. 1984. Gondolat. 419 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x12 cm.

ár: 3.04 EURO

Diószegi István: A magyar külpolitika útjai

ko8089.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Dümmerth Dezső: Írástudók küzdelmei.

Budapest. 1987. Panoráma. 407 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x12 cm.

ár: 3.42 EURO

Dümmerth Dezső: Írástudók küzdelmei

ko8091.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Kerékgyártó Árpád: Magyarország emléknapjai.

Budapest. 1993. Könyvesház. 712 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 4.56 EURO

Kerékgyártó Árpád: Magyarország emléknapjai

ko8110.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Horváth Mihály: Polgárosodás, liberalizmus, függetlenségi harc.

Budapest. 1986. Gondolat. 510 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm.

ár: 3.04 EURO

Horváth Mihály: Polgárosodás, liberalizmus, függetlenségi harc

ko8111.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Domanovszky Sándor: Gazdaság és társadalom a középkorban.

Budapest. 1979. Gondolat. 370 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm.

ár: 3.04 EURO

Domanovszky Sándor: Gazdaság és társadalom a középkorban

ko8112.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Marczali Henrik: Világtörténelem-magyar történelem.

Budapest. 1982. Gondolat. 561 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm.

ár: 3.04 EURO

Marczali Henrik: Világtörténelem-magyar történelem

ko8114.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Szekfű Gyula: Forradalom után.

Budapest. 1983. Gondolat. 243 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm.

ár: 1.9 EURO

Szekfű Gyula: Forradalom után

ko8150.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

A korona kilenc évszázada. Történelmi források a magyar koronáról.

Budapest. 1979. Európa. 599 p. illusztrált. bársonykötés. magyar nyelvű.
méret: 20x11 cm.

ár: 3.42 EURO

A korona kilenc évszázada. Történelmi források a magyar koronáról

ko8151.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Zrinyi Miklós: Hadtudományi munkái.

Budapest. 1976. Zrinyi. 457 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 2.66 EURO

Zrinyi Miklós: Hadtudományi munkái

ko8172.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Herczegh Géza: Magyarország külpolitikája. 896-1919.

Budapest. 1987. Kossuth. 385 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 4.56 EURO

Herczegh Géza: Magyarország külpolitikája. 896-1919

ko8192.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Pető Andrea (szerkesztő): Hanák Péter -a Város polgára.

Budapest. 1998. BN. 305 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ár: 2.66 EURO

Budapesti Negyed 22.
Pető Andrea (szerkesztő): Hanák Péter -a Város polgára

ko8193.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Károlyi Mihály: Hit illúziók nélkül.

Budapest. 1982. Európa. 506 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x13 cm.

ár: 1.9 EURO

Károlyi Mihály: Hit illúziók nélkül

ko8791.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Acta Universitatis debreceniensis de Ludovico Kossuth nominatae. Series Historica IV.

Debrecen. 1965. KLTE. 151 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 1.52 EURO

Acta Universitatis debreceniensis de Ludovico Kossuth nominatae. Series Historica IV

ko8792.   könyv/történelem/magyar/általános történelem   berak a kosárba

Acta Universitatis debreceniensis de Ludovico Kossuth nominatae. Series Historica V.

Debrecen. 1966. KLTE. 147 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x14 cm. foltos.

ár: 1.14 EURO

Acta Universitatis debreceniensis de Ludovico Kossuth nominatae. Series Historica V

ko155.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Alexandr Petrovics Scserbatov: Paszkevics Magyarországon.

Budapest. 1984. Európa. 445 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 2.66 EURO

Alexandr Petrovics Scserbatov: Paszkevics Magyarországon

ko372.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Széchenyi-emléknapok.

Budapest. 1980. Magyarok Világszövetsége. 340 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ár: 2.28 EURO

Széchenyi-emléknapok

ko375.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Bona Gábor: Tábornokok és törzstisztek a szabadságharcban 1848-49.

Budapest. 1983. Zrínyi. 395 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ár: 4.56 EURO

Bona Gábor: Tábornokok és törzstisztek a szabadságharcban 1848-49

ko378.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Közlemények Székesfehérvár történetéből. 1848-49.

Székesfehérvár. 2000. Székesfehérvár Város Levéltára. 227 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ár: 2.28 EURO

Az 1998 május 13-án, szeptember 29-én és a november 12-én rendezett tudományos tanácskozás előadásai.
Közlemények Székesfehérvár történetéből. 1848-49

ko382.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Szabolcs-Szatmár-Beregi levéltári évkönyv XIV. /1848-as szám/.

Nyíregyháza. 2000. Szab-Szatm-Ber Levéltár. 320 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x17 cm.

ár: 4.56 EURO

Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Levéltár kiadványai I. Évkönyvek 14.
Szabolcs-Szatmár-Beregi levéltári évkönyv XIV. /1848-as szám/

ko384.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Széchenyi István: A Magyar Akadémia körül.

Budapest. 1981. Magvető. 70 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.14 EURO

Széchenyi István: A Magyar Akadémia körül

ko387.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Görgey István: 1848 júniusától novemberéig, Okmánytár.

Budapest. 1980. Magyar Helikon. 434 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 2.28 EURO

Görgey István: 1848 júniusától novemberéig, Okmánytár

ko390.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Szőts István: Gróf Batthyány Lajos főbenjáró pere és vértanúsága.

Budapest. 1987. Magvető. 252 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x11 cm.

ár: 1.52 EURO

Nemzet és emlékezet.
Szőts István: Gróf Batthyány Lajos főbenjáró pere és vértanúsága

ko392.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Kosáry Domokos: Széchenyi Döblingben.

Budapest. 1981. Magvető. 306 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x11 cm.

ár: 1.33 EURO

Tények és tanúk.
Kosáry Domokos: Széchenyi Döblingben

ko400.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Kűzdelem, bukás, megtorlás I-II.

Budapest. 1979. Szépirodalmi. 1020 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ár: 5.7 EURO

Emlékiratok, naplók az 1848-49-es forradalom és szabadságharc végnapjairól,
Magyar századok
I. köt. 539 p.
II. köt. 481 p.
Kűzdelem, bukás, megtorlás I-II

ko406.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

A Batthyányi-kormány igazságügyi minisztere.

Zalaegerszeg. 1998. Zala Megyei Levéltár. 322 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 3.8 EURO

A Batthyányi-kormány igazságügyi minisztere

ko423.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Várady Géza: Ezernyolcszáznegyvennyolc, te csillag.

Budapest. 1976. Gondolat. 278 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 1.52 EURO

Magyar História.
Várady Géza: Ezernyolcszáznegyvennyolc, te csillag

ko1092.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Deák Farkas: Fogságom története.

Budapest. 1972. Kriterion. 203 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x11 cm.

ár: 1.14 EURO

Téka.
Deák Farkas: Fogságom története

ko1871.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Kossuth Lajos: Írások és beszédek 1848-1849-ből.

Budapest. 1987. Európa. 651 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x12 cm.

ár: 3.42 EURO

Kossuth Lajos: Írások és beszédek 1848-1849-ből

ko2435.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Pusztaszeri László: Görgey Artúr a szabadságharcban.

Budapest. 1984. Magvető. 775 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x11 cm.

ár: 2.28 EURO

Nemzet és emlékezet.
Pusztaszeri László: Görgey Artúr a szabadságharcban

ko4363.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Arany László: A magyar emigráció mozgalmai.

Budapest. 1983. Magvető. 106 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.14 EURO

Arany László: A magyar emigráció mozgalmai

ko5202.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Széchenyi István: A Magyar Akadémia körül.

Budapest. 1981. Magvető. 70 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.14 EURO

Gondolkodó magyarok.
Széchenyi István: A Magyar Akadémia körül

ko5300.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

AFFAIRS OF HUNGARY, 1849-1850. Message from the president of the United States, transmitting corresprodence with A. Dudlex Mann (1849-1850) in response to senate resolution no. 85., off december 7, 1909, relating to affairs of Hungary.

Washington. 1910. Senate. 38 p. vászonkötés. angol nyelvű.
méret: 22x14 cm.

ár: 15.21 EURO

Dudley Mann az Egyesült Államok követe, 1849 június 18-án érkezett Magyarországra.
http://en.wikipedia.org/wiki/A._Dudley_Mann.
AFFAIRS OF HUNGARY, 1849-1850. Message from the president of the United States, transmitting corresprodence with A. Dudlex Mann (1849-1850) in response to senate resolution no. 85., off december 7, 1909, relating to affairs of Hungary

ko5395.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Tóth Gyula (szerk): A föld megőszült I-II.

Budapest. 1985. Szépirodalmi. 1294 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ár: 5.7 EURO

Emlékiratok, naplók az abszolutizmus (Bach) korából
757, 537 p.
Tóth Gyula (szerk): A föld megőszült I-II

ko5637.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Hatvany Lajos: Petőfi márciusa.

Budapest. 1955. Magvető. 51 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x12 cm.

ár: 3.04 EURO

Hatvany Lajos: Petőfi márciusa

ko6353.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Batthyány és az aradi tizenhárom. 1849. október 6.

Budapest. 1984. MNM és Múzsák. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 28x20 cm.

ár: 3.42 EURO

14 t. portré + füzet+.
Batthyány és az aradi tizenhárom. 1849. október 6

ko6791.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Tóth Péter: Napló. 1836-1842.

Budapest. 1984. Magvető. 597 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 16x12 cm.

ár: 1.52 EURO

Magyar Hírmondó.
Tóth Péter: Napló. 1836-1842

ko7540.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Urbán Aladár: Pákozd, 1848.

Budapest. 1984. Móra. 198 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x17 cm.

ár: 2.28 EURO

Urbán Aladár: Pákozd, 1848

ko7584.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Hajnal István: A Batthyány-kormány külpolitikája.

Budapest. 1987. Gondolat. 180 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x11 cm.

ár: 1.9 EURO

Hajnal István: A Batthyány-kormány külpolitikája

ko7696.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Czaga Viktória-Jancsó Éva (válogatta-összeállította): Közcsend és Közbátorság Budán, Pesten és Óbudán 1848-49-ben.

Budapest. 1998. BFL. 293 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x15 cm.

ár: 2.28 EURO

Czaga Viktória-Jancsó Éva (válogatta-összeállította): Közcsend és Közbátorság Budán, Pesten és Óbudán 1848-49-ben

ko7722.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Kosáry Domokos: Magyarország és a nemzetközi politika 1848-1849-ben.

Budapest. 1999. MTA. 348 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 5.7 EURO

Kosáry Domokos: Magyarország és a nemzetközi politika 1848-1849-ben

ko7784.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Borus József: Dembinski fővezérsége és a kápolnai csata.

Budapest. 1975. Zrinyi. 375 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 4.56 EURO

Borus József: Dembinski fővezérsége és a kápolnai csata

ko7785.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Rosonczy Ildikó ( Válogatta): A magyarországi hadjárat 1849. Orosz szemtanúk a magyar szabadságharcról.

Budapest. 1988. Európa. 948 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x13 cm.

ár: 4.56 EURO

Rosonczy Ildikó ( Válogatta): A magyarországi hadjárat 1849. Orosz szemtanúk a magyar szabadságharcról

ko7786.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Varga János: A jobbágyfelszabadítás kivívása 1848-ban.

Budapest. 1971. Akadémiai. 367 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 4.56 EURO

Varga János: A jobbágyfelszabadítás kivívása 1848-ban

ko7789.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Ács Tibor: Tudós és katona. Kiss Károly élete és hadtudományi munkássága. ( 1793-1866).

Budapest. 1982. Zrinyi. 145 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 1.9 EURO

Ács Tibor: Tudós és katona. Kiss Károly élete és hadtudományi munkássága. ( 1793-1866)

ko7792.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Széchenyi pesti tervei.

Budapest. 1985. Szépirodalmi. 392 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x13 cm.

ár: 4.56 EURO

Széchenyi pesti tervei

ko7844.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Kossuth Lajos: Írások és beszédek 1948-1849-ből.

Budapest. 1987. Európa. 651 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x11 cm.

ár: 2.28 EURO

Kossuth Lajos: Írások és beszédek 1948-1849-ből

ko7846.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Budavár bevételének emlékezete.

Budapest. 1989. Európa. 621 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x11 cm.

ár: 3.04 EURO

Budavár bevételének emlékezete

ko7942.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Spira György: Jottányit se a negyvennyolcból.

Budapest. 1989. Gondolat. 436 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x15 cm.

ár: 2.28 EURO

Spira György: Jottányit se a negyvennyolcból

ko7943.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Széchenyi István: Adó és két garas.

Budapest. én. MHB. 308 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 15x10 cm.

ár: 4.56 EURO

Reprint.
Széchenyi István: Adó és két garas

ko7948.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Sárközi Zoltán: Az erdélyi szászok a nemzeti ébredés korában. (1790-1848).

Budapest. 1963. Akadémiai. 152 p. dedikált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 6.84 EURO

Sárközi Zoltán: Az erdélyi szászok a nemzeti ébredés korában. (1790-1848)

ko8031.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Az aradi vértanúk. I-II. köt.

Budapest. 1983. Európa. 1007 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x11 cm.

ár: 4.56 EURO

Az aradi vértanúk. I-II. köt

ko8084.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Hermann Róbert: Az 1848-1849-es szabadságharc nagy csatái.

Budapest. 2004. Zrinyi. 408 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 25x20 cm.

ár: 15.21 EURO

Hermann Róbert: Az 1848-1849-es szabadságharc nagy csatái

ko8085.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Spira György: A magyar forradalom 1848-49-ben.

Budapest. 1959. Gondolat. 676 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm. kopott.

ár: 5.7 EURO

Spira György: A magyar forradalom 1848-49-ben

ko8129.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Wesselényi Miklós: Balitéletekről.

Bukarest. 1974. Kriterion. 265 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x10 cm.

ár: 1.9 EURO

Wesselényi Miklós: Balitéletekről

ko8130.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Aradi vértanúk naplói.

Bukarest. 1991. Kriterion. 288 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x10 cm.

ár: 1.52 EURO

Aradi vértanúk naplói

ko8146.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

1848. Arcok, eszmék, tettek. Tanulmányok.

Bukarest. 1974. Kriterion. 286 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 3.42 EURO

1848. Arcok, eszmék, tettek. Tanulmányok

ko8147.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Kosáry Domokos: Nemzeti fejlődés,művelődés- európai politika.

Budapest. 1989. MTA. 108 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 1.52 EURO

Kosáry Domokos: Nemzeti fejlődés,művelődés- európai politika

ko8687.   könyv/történelem/magyar/1826-1849   berak a kosárba

Balás P. Elemér: A Széchenyi-Kossuth ellentét hírlapi vitájuk tükrében.

Kolozsvár. 1943. Ferenc J. Tud.Egy. 230 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x15 cm.

ár: 13.69 EURO

Balás P. Elemér: A Széchenyi-Kossuth ellentét hírlapi vitájuk tükrében

ko1100.   könyv/történelem/magyar/őstörténet   berak a kosárba

Bartha Antal: A magyar honalapítás.

Budapest. 1987. Tankönyvkiadó. 140 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x11 cm.

ár: 1.52 EURO

Bartha Antal: A magyar honalapítás

ko4380.   könyv/történelem/magyar/őstörténet   berak a kosárba

Dümmerth Dezső: Álmos, az áldozat.

Budapest. 1986. Panoráma. 135 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 3.42 EURO

Dümmerth Dezső: Álmos, az áldozat

ko7992.   könyv/történelem/magyar/őstörténet   berak a kosárba

Kristó Gyula: Az augsburgi csata.

Budapest. 1985. Akadémiai. 123 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 3.04 EURO

Kristó Gyula: Az augsburgi csata

ko350.   könyv/történelem/magyar/1000-1301   berak a kosárba

Érszegi Géza: Árpád-kori legendák és intelmek.

Budapest. 1983. Szépirodalmi. 227 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x18 cm.

ár: 3.42 EURO

Érszegi Géza: Árpád-kori legendák és intelmek

ko351.   könyv/történelem/magyar/1000-1301   berak a kosárba

László király emlékezete.

Budapest. 1977. Magyar Helikon. 79 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 26x19 cm.

ár: 4.56 EURO

László király emlékezete

ko352.   könyv/történelem/magyar/1000-1301   berak a kosárba

István király emlékezete.

Budapest. 1973. Magyar Helikon. 84 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 26x20 cm.

ár: 4.56 EURO

István király emlékezete

ko353.   könyv/történelem/magyar/1000-1301   berak a kosárba

Szent István tisztelete.

Budapest. 1988. Apostoli Szentszék. 123 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x12 cm.

ár: 1.14 EURO

Szent István tisztelete

ko3527.   könyv/történelem/magyar/1000-1301   berak a kosárba

Engel Pál: Beilleszkedés Európába a kezdetektől 1440-ig.

Budapest. 1990. Háttér. 388 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x15 cm.

ár: 5.7 EURO

Magyarok Európában I.
Engel Pál: Beilleszkedés Európába a kezdetektől 1440-ig

ko6827.   könyv/történelem/magyar/1000-1301   berak a kosárba

Györffy György: István király és műve.

Budapest. 1983. Gondolat. 665 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 5.7 EURO

Györffy György: István király és műve

ko7816.   könyv/történelem/magyar/1000-1301   berak a kosárba

A Tatárjárás Emlékezete.

Budapest. 1987. Európa. 469 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x11 cm.

ár: 3.42 EURO

A Tatárjárás Emlékezete

ko7819.   könyv/történelem/magyar/1000-1301   berak a kosárba

István király intelmei.

Budapest. 1982. Magvető. 75 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.14 EURO

István király intelmei

ko349.   könyv/történelem/magyar/1302-1526   berak a kosárba

Dümmerth Dezső: Az Anjou-ház nyomában.

Budapest. 1982. Panoráma. 542 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x12 cm.

ár: 4.56 EURO

Címlapon tulajdonosi bejegyzés.
Dümmerth Dezső: Az Anjou-ház nyomában

ko433.   könyv/történelem/magyar/1302-1526   berak a kosárba

Kisfaludy Katalin: Matthias rex.

Budapest. 1983. Gondolat. 210 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 1.52 EURO

Magyar História.
Kisfaludy Katalin: Matthias rex

ko439.   könyv/történelem/magyar/1302-1526   berak a kosárba

Kulcsár Péter: A jagelló-kor.

Budapest. 1981. Gondolat. 241 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 1.52 EURO

Magyar História.
Kulcsár Péter: A jagelló-kor

ko1643.   könyv/történelem/magyar/1302-1526   berak a kosárba

Draskóczy István: A magyar nép története 1526-ig.

Budapest. 1990. IKVA. 103 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x13 cm.

ár: 1.37 EURO

Korszerű történelem érettségizőknek és felvételizőknek.
Draskóczy István: A magyar nép története 1526-ig

ko4220.   könyv/történelem/magyar/1302-1526   berak a kosárba

Hegyi Klára: Egy világbirodalom végvidékén.

Budapest. 1976. Gondolat. 291 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm. gerincen kis szakadás.

ár: 1.52 EURO

Magyar História.
Hegyi Klára: Egy világbirodalom végvidékén

ko6894.   könyv/történelem/magyar/1302-1526   berak a kosárba

Dümmerth Dezső: A két Hunyadi.

Budapest. 1985. Panoráma. 277 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 3.42 EURO

Dümmerth Dezső: A két Hunyadi

ko7805.   könyv/történelem/magyar/1302-1526   berak a kosárba

Demény Lajos: Parasztfelkelés Erdélyben 1437-1438.

Budapest. 1987. Gondolat. 206 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x11 cm.

ár: 1.9 EURO

Demény Lajos: Parasztfelkelés Erdélyben 1437-1438

ko7814.   könyv/történelem/magyar/1302-1526   berak a kosárba

Elekes Lajos: Hunyadi jános.

Budapest. 1952. Művelt Nép. 100 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.52 EURO

Elekes Lajos: Hunyadi jános

ko7815.   könyv/történelem/magyar/1302-1526   berak a kosárba

Fügedi Erik: Uram, királyom. A XV. századi Magyarország hatalmasai.

Budapest. 2004. Fekete Sas. 251 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 4.56 EURO

Fügedi Erik: Uram, királyom. A XV. századi Magyarország hatalmasai

ko7993.   könyv/történelem/magyar/1302-1526   berak a kosárba

Kristó Gyula (szerkesztő): Magyarország vegyesházi királyai.

Pécs. 2002. Szukits. 123 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 30x13 cm.

ár: 4.18 EURO

Kristó Gyula (szerkesztő): Magyarország vegyesházi királyai

ko7994.   könyv/történelem/magyar/1302-1526   berak a kosárba

Kristó Gyula: A rozgonyi csata.

Budapest. 1978. Akadémiai. 111 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 2.66 EURO

Kristó Gyula: A rozgonyi csata

ko361.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

Magyari István: Az országokban való sok romlásoknak okairól.

Budapest. 1979. Magyar Helikon. 223 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x18 cm.

ár: 2.66 EURO

Címlapon tulajdonosi bejegyzés.
Magyari István: Az országokban való sok romlásoknak okairól

ko363.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

Nagy László: Hajdúvitézek (1591-1699).

Budapest. 1983. Zrínyi. 356 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 3.04 EURO

Nagy László: Hajdúvitézek (1591-1699)

ko366.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

Bethlen Gábor.

Budapest. 1980. Európa. 646 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x11 cm.

ár: 2.28 EURO

Bethlen Gábor

ko367.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

Köpeczi Béla, R. Várkonyi Ágnes: II. Rákóczi Ferenc.

Budapest. 1976. Gondolat. 533 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 6.84 EURO

Köpeczi Béla, R. Várkonyi Ágnes: II. Rákóczi Ferenc

ko368.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

Köpeczi Béla: II. Rákóczi Ferenc az államférfi és az író.

Budapest. 1976. Magvető. 179 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x10 cm.

ár: 0.76 EURO

Gyorsuló idő.
Köpeczi Béla: II. Rákóczi Ferenc az államférfi és az író

ko369.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

Rákóczi Ferenc emlékiratok.

Budapest. 1985. Szépirodalmi. 373 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 1.9 EURO

Rákóczi Ferenc emlékiratok

ko370.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

II. Rákóczi Ferenc emlékiratai.

Budapest. 1979. Szépirodalmi. 284 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x11 cm.

ár: 1.14 EURO

II. Rákóczi Ferenc emlékiratai

ko431.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

Barta Gábor: Az erdélyi fejedelemség születése.

Budapest. 1979. Gondolat. 275 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 1.52 EURO

Magyar História.
Barta Gábor: Az erdélyi fejedelemség születése

ko1406.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

Péter Katalin: Esterházy Miklós.

Budapest. 1985. Gondolat. 206 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x13 cm.

ár: 1.52 EURO

Magyar história.
Péter Katalin: Esterházy Miklós

ko1550.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

Esze Tamás, Köpeczi Béla: Esze Tamás.

Budapest. 1951. Művelt Nép. 83 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 0.95 EURO

Esze Tamás, Köpeczi Béla: Esze Tamás

ko3033.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

Bitskey István: Hitviták tüzében.

Budapest. 1978. Gondolat. 249 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 1.52 EURO

Bitskey István: Hitviták tüzében

ko3526.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

Szakály Ferenc: Virágkor és hanyatlás 1440-1711.

Budapest. 1990. Háttér. 368 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x15 cm.

ár: 5.7 EURO

Magyarok Európában II.
Szakály Ferenc: Virágkor és hanyatlás 1440-1711

ko4886.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

Sugár István: Lehanyatlik a török félhold.

Budapest. 1983. Zrínyi. 494 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x15 cm.

ár: 3.42 EURO

Sugár István: Lehanyatlik a török félhold

ko4901.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

Nagy László: "Nem jöttünk égi hadak-útján...".

Budapest. 1982. kn. 494 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 3.04 EURO

vázlatok és tanulmányok a XVII. századi Kurucokról
Elvek és utak.
Nagy László:

ko5200.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

Barta János: Budavár visszavétele.

Budapest. 1985. Kossuth. 253 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x12 cm.

ár: 2.28 EURO

Barta János: Budavár visszavétele

ko5470.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

Nagy László: Tündérkert fejedelme Báthory Gábor.

Budapest. 1988. Zrínyi. 298 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x12 cm.

ár: 1.52 EURO

Nagy László: Tündérkert fejedelme Báthory Gábor

ko6309.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

Takáts Sándor: Buda két árulója.

Budapest. 1979. Szépirodalmi. 338 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x11 cm.

ár: 1.52 EURO

Takáts Sándor: Buda két árulója

ko6869.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

Nagy László: A török világ végnapjai Magyarországon.

Budapest. 1986. Zrinyi. 412 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 4.56 EURO

Nagy László: A török világ végnapjai Magyarországon

ko7541.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

Nagy László: Az erősfekete bég. Nádasdy ferenc.

Budapest. 1987. Zrinyi. 287 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x12 cm.

ár: 2.28 EURO

Nagy László: Az erősfekete bég. Nádasdy ferenc

ko7542.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

Hangay Zoltán: Erdély választott fejedelme. Rákóczi Zsigmond.

Budapest. 1987. Zrinyi. 229 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x12 cm.

ár: 2.28 EURO

Hangay Zoltán: Erdély választott fejedelme. Rákóczi Zsigmond

ko7543.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

R. Várkonyi Ágnes: Buda visszavívása, 1686.

Budapest. 1984. Móra. 374 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x17 cm.

ár: 3.04 EURO

R. Várkonyi Ágnes: Buda visszavívása, 1686

ko7576.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

Veress Dániel ( összeállító): Erdélyi magyar emlékírók.

Kolozsvár. 1983. Dacia. 368 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x12 cm.

ár: 1.9 EURO

Veress Dániel ( összeállító): Erdélyi magyar emlékírók

ko7585.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

Heckenast Gusztáv: Ki kicsoda a Rákóczi-szabadságharcban.

Budapest. 2005. MTA. 510 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ár: 7.6 EURO

Heckenast Gusztáv: Ki kicsoda a Rákóczi-szabadságharcban

ko7645.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

Nagy László: Bocskai István a hadak élén.

Budapest. 1981. Zrinyi. 253 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x17 cm.

ár: 4.56 EURO

Nagy László: Bocskai István a hadak élén

ko7798.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

Esze-Köpeczi: Esze Tamás.

Budapest. 1951. Művelt Nép. 83 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.9 EURO

Esze-Köpeczi: Esze Tamás

ko7801.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

Hopp Lajos: A Rákóczi-emigráció Lengyelországban.

Budapest. 1973. Akadémiai. 227 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 4.56 EURO

Hopp Lajos: A Rákóczi-emigráció Lengyelországban

ko7802.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

R.Várkonyi Ágnes: A fejedelem gyermekkora.

Budapest. 1989. Móra. 255 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 4.56 EURO

R.Várkonyi Ágnes: A fejedelem gyermekkora

ko7803.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

Török hadak Magyarországon.

Budapest. 1984. Panoráma. 237 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 4.56 EURO

Török hadak Magyarországon

ko7806.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

Szekfű Gyula: Bethlen Gábor.

Budapest. 1983. Helikon. 301 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 2.66 EURO

Szekfű Gyula: Bethlen Gábor

ko7812.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

Mohács emklékezete. A mohácsi csatára vonatkozó legfontosabb magyar , nyugati és török források.

Budapest. 1979. Európa. 476 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x11 cm.

ár: 3.42 EURO

Mohács emklékezete. A mohácsi csatára vonatkozó legfontosabb magyar , nyugati és török források

ko7896.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

Demény-Pataki: Székely oklevéltár. Udvarhely széki törvénykezési jegyzőkönyvek. 1569-1591.

Bukarest. 1983. Kriterion. 395 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 3.04 EURO

Demény-Pataki: Székely oklevéltár. Udvarhely széki törvénykezési jegyzőkönyvek. 1569-1591

ko7897.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

Demény-Pataki: Székely oklevéltár. Udvarhelyszéki törvénykezési jegyzőkönyvek. 1591-1597.

Bukarest. 1985. Kriterion. 435 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 3.04 EURO

Demény-Pataki: Székely oklevéltár. Udvarhelyszéki törvénykezési jegyzőkönyvek. 1591-1597

ko7965.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

Alvinczi Péter: Magyarország panaszainak megoltalmazása.

Budapest. 1989. Európa. 307 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 3.04 EURO

Alvinczi Péter: Magyarország panaszainak megoltalmazása

ko7966.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

Benkő-Demény-Vekov (szerkesztők): Székely felkelés előzményei, lefolyása, következményei . 1595-1596.

Bukarest. 1979. Kriterion. 246 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x24 cm.

ár: 2.66 EURO

Benkő-Demény-Vekov (szerkesztők): Székely felkelés előzményei, lefolyása, következményei . 1595-1596

ko7970.   könyv/történelem/magyar/1527-1711   berak a kosárba

Bánkúti Imre: A szatmári béke.

Budapest. 1981. Akadémiai. 161 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 3.04 EURO