Katalógus
Belépés | Könyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal. |
Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.
ko4026. könyv/történelem/magyar/1527-1711 Mika Sándor, Szilágyi Sándor: Weiss Mihály. I. Rákóczy György.Budapest. 1893. Magyar Történelmi Társulat. illusztrált. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 25x17 cm. ELKELTMagyar történeti életrajzok.
Mika Sándor: Weiss Mihály. Egy szász államférfiu a XVII. századból. 219 p. Szilágyi Sándor: I. Rákóczy György 1593-1648. 424 p. | ![]() |
ko4051. könyv/aprónyomat, papírrégiség Törley.hn. én. kn. . magyar nyelvű.méret: 14x7 cm. ELKELTSzámolócédula. | ![]() |
ko4059. könyv/aprónyomat, papírrégiség Törley.hn. én. kn. . magyar nyelvű.méret: 14x7 cm. ELKELTSzámolócédula. | ![]() |
ko4061. könyv/aprónyomat, papírrégiség Törley.hn. én. kn. . magyar nyelvű.méret: 14x7 cm. ELKELTSzámolócédula. | ![]() |
ko4062. könyv/aprónyomat, papírrégiség Törley.hn. én. kn. . magyar nyelvű.méret: 14x7 cm. ELKELTSzámolócédula. | ![]() |
ko4109. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Hedim Svem: Ázsia sivatagjain keresztül.Budapest. én. Lampel R. 221 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x16 cm. ELKELTátdolgozta: Thirring Gusztáv.
kihajtható illusztrációval. | ![]() |
ko4181. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Holub: Tizenegy év Dél-Afrikában.Budapest. én. Franklin-Társulat. 140 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 21x14 cm. ELKELTVilágjárók. | ![]() |
ko4182. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Vilhjalmur Stefansson: Amerika legészakibb tájain.Budapest. én. Franklin-Társulat. 147 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 21x14 cm. ELKELTVilágjárók. | ![]() |
ko4183. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Gustav Nachtigal: Szahara és Szudán.Budapest. én. Franklin-Társulat. 162 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 21x14 cm. ELKELTVilágjárók. | ![]() |
ko4184. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Georg Schweinfurth: Afrika szívében.Budapest. én. Franklin-Társulat. 163 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 21x14 cm. ELKELTVilágjárók. | ![]() |
ko4185. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Valter V. Rummel: Napsütötte országokban.Budapest. én. Franklin-Társulat. 130 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 21x14 cm. ELKELTBolyongás Japánban és a Csendes-óceán szigetein
Világjárók. | ![]() |
ko4186. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Arthur Berger: Az örök tavasz szigetein (Hawaii).Budapest. én. Franklin-Társulat. 129 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 21x14 cm. ELKELTVilágjárók. | ![]() |
ko4207. könyv/művészet/képzőművészet Mányokitól Aba Novákig.Budapest. 1988. Képzűművészeti. 341 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 29x21 cm. ELKELTMagyar képzőművészet a szovjetunió múzeumaiban. | ![]() |
ko4208. könyv/mese, gyerek, ifjúsági Tutsek Anna: Cilike búcsúja.Budapest. én. Singer és Wolfner. 115 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 26x20 cm. ELKELT | ![]() |
ko4211. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Almássy László: Autóval Szudánba.Budapest. én. Lampel. 240 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 22x15 cm. ELKELTMagyar Földrajzi Társaság. | ![]() |
ko4212. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Agostitni, Alberto: Tíz esztendő a Tűzföldön.Budapest. én. Lampel. 209 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 22x15 cm. ELKELTMagyar Földrajzi Társaság. | ![]() |
ko4213. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Pfizenmayer: Kelet-Szibiria őslakói.Budapest. én. Lampel. 206 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 22x15 cm. ELKELTMagyar Földrajzi Társaság. | ![]() |
ko4214. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Baktay Ervin: A boldog völgy országa. Barangolások Kasmírban.Budapest. én. Franklin. 220 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 22x15 cm. ELKELTMagyar Földrajzi Társaság. | ![]() |
ko4215. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Baktay Ervin: A világ tetején. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain nyugati TibetbeI-II. köt.Budapest. én. Lampel. 312 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 22x15 cm. ELKELTMagyar Földrajzi Társaság. | ![]() |
ko4216. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Balbo, Italo: Repülőrajokkal az óceánon át.Budapest. én. Lampel. 188 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 22x15 cm. ELKELTMagyar Földrajzi Társaság.
Kopott. | ![]() |
ko4218. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Cholnoky Jenő: A FÖLD TITKAI. I-VI. köt.Budapest. 1930. Magyar Földrajzi Társaság-Singer és Wolf. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x15 cm. ELKELTI, A napsugár diadala. 314 p.
II, A jégvilág. A sarkkutatások története. 231 p. III, Az ember drámája. 351 p. IV, Az egyenlítőtől a sarkvidékig. 331 p. V, A tenge... | ![]() |
ko4219. könyv/bibliofilia, első kiadás Jókai Mór: Összes művei. Nemzeti kiadás. I-C köt.Budapest. 1894-1898. Révai Testvérek. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x13 cm. ELKELTTöbb kötet kopot,minimálisan sérült.
1. kötet: Erdély aranykora. Regény. 1894. 282p. 2-3. kötet: Törökvilág Magyarországon. Történeti regény. 1-2. rész. 1894. 4-5. kötet: Egy ... | ![]() |
ko4309. könyv/bibliofilia, első kiadás Thomas Menn: Halál Velencében.Gyoma. 1914. Kner Izidor. 109 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 21x14 cm. gerincen kis szakadás. ELKELT | ![]() |
ko4311. könyv/bibliofilia, első kiadás Kosztolányi Dezső: Páva.Budapest. én. Légrády. 173 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 18x13 cm. gerincen kis szakadás. ELKELTI. kiadás. | ![]() |
ko4312. könyv/bibliofilia, első kiadás Karinthy Frigyes: Beszéljünk másról.Budapest. én. Athenaeum. 122 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 18x12 cm. gerincen nagy szakadás. ELKELTI. kiadás
Gerincének negyede hiányzik. | ![]() |
ko4321. könyv/földrajz, térképészet, útleírás ÁTI kisatlasz.Budapest. én. Magy. Kir. Áll. Térképészeti Intézet. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 22x16 cm. ELKELT56 sokszínű és 155 szövegközti térkép. | ![]() |
ko4327. könyv/régiség TRALLIANI, ALEXANDER (Trallianus, Tralles ): Paraphrases in libros omneis Alexandri Tralliani medici periodeuti : super singularum humani corporis partium a summo vertice ad imam usque plantam, morborum ac febrium causis, signis, remediisque tum communibus, tum propriis / recens in lucem, quam casti.Basileae (Basel). 1541. Excudebat Henricus Petrus, Mense Martio. 411 p. pergamen. latin nyelvű.méret: 30x20 cm. minimálisan foltos. ELKELTFirst edition!
Alexander Trallianus c. 525- ca.605 Greek physician, born at Tralles in Lydia, lived probably about the middle of the 6th century and practised medicine with success at Rome. -------... | ![]() |
ko4332. könyv/történelem/magyar/1826-1849 Varga Ottó (szerk): Aradi vértanúk Albuma.Budapest. 1892. Könyves Kálmán. 426 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 28x21 cm. ELKELTaranymetszés. | ![]() |
ko4361. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Friedrich Hellwald: DIE ERDE UND IHRE VÖLKER I-II.Stuttgart, Berlin, Leipzi. 1890. Union Deutsche Verlagsgesellschaft. 1266 p. vászonkötés. német nyelvű.méret: 25x17 cm. címlapon tulajdonosi bejegyzés. ELKELT624, 642 p. | ![]() |
ko4384. könyv/bibliofilia, első kiadás Kölcsey Ferencz: Minden munkái I-VII (I-X).Budapest. 1886. Franklin-Társulat. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 18x13 cm. ELKELTTeljes!
Gerincen kicsi kopás. | ![]() |
ko4386. könyv/bibliofilia, első kiadás Arany János: Kisebb költeményei I-VIII.Budapest. én. Ráth Mór. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 18x13 cm. ELKELTGerincen kicsi kopás. | ![]() |
ko4403. könyv/régiség Blasii, Gerardi ( Blasius , Gerardus): Medicina Curatoria Methodo Nova In gratiam discipulorum conscripta.Amsterdam. 1680. Apud Henricum & Theodorum Boom. 351 p. pergamen. latin nyelvű.méret: 16x10 cm. ELKELTGerardus Blasius (1625-1682)
The pathologist/anatomist Gerardus Blasius, who had been appointed Professor of Medicine ten years previously, received permission in 1669 to give ‘bedside education’... | ![]() |
ko4404. könyv/régiség Heisteri, Laurentii ( Heister, Lorenz): Compendium Anatomicum.Venetiis (Velence). 1792. Typis Sebastiani Coleti. 477 p. illusztrált. kartonkötés. latin nyelvű.méret: 19x13 cm. ELKELT9 t. copper engraving.
HEISTER, LORENZ [Heister, Lorenz] , 1683-1758, German surgeon. Having studied anatomy under the famous Dutch master Frederik Ruysch (1638-1731), Heister served as an army surge... | ![]() |
ko4405. könyv/régiség SENNERT, Daniel: Epitome institutionum medicinae, et libr. de febribus.Amsterdam. 1655 (1653. Jodocum Janssonium. 711 p. pergamen. latin nyelvű.méret: 14x8 cm. gerincen kis szakadás. ELKELTEpitome Librorum de Febribus.
Amsterdam. 1654. Jodocum Janssonium. 192 p. Daniel Sennert (* 25. November 1572 in Breslau; † 21. Juli 1637 in Wittenberg) war ein deutscher Arzt. | ![]() |
ko4406. könyv/bibliofilia, első kiadás Tompa Mihály: Összes költeményei I-IV.Budapest. 1870. Méhner Vilmos. 1566 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 18x13 cm. ELKELT355, 412, 417, 382 p.
Gerincen kicsi kopás. | ![]() |
ko4407. könyv/néprajz, népművészet Berze Nagy János (szerk): Baranyai magyar néphagyományok I-III.Pécs. 1940. Baranya Vármegye Közönsége. 1838 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 21x14 cm. címlapon tulajdonosi bejegyzés. ELKELT802, 623, 413 p.
viseltes állapotú. | ![]() |
ko4408. könyv/bibliofilia, első kiadás Tormay Cecile: Műveinek gyűjteményes emlékkiadása I-XI.Budapest. én. Genius. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 21x14 cm. ELKELTszámozott: 15 sz.
Emberek a kövek között. A régi ház. Viaszfigurák. Magyar Legendárium. Virágok városa. Bujdosó Könyv I-II. Megállt az óra. Küzdelmek. Emlékezések. Az ősi ... | ![]() |
ko4466. könyv/történelem/magyar/1302-1526 Fraknói Vilmos: Mátyás király élete.Budapest. 1890. Franklin. 416 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELTGazdagon illusztrált. Díszkiadás!
Fraknói Vilmos, 1874-ig Frankl (Ürmény, 1843. febr. 27. – Bp., 1924. nov. 20.): történetíró, kanonok, c. püspök, az MTA tagja (l. 1870, r. 1873, ig. 18... | ![]() |
ko4467. könyv/divat, viselet Szendrei János: A magyar viselet történeti fejlődése.Budapest. 1905. MTA. 223 p. illusztrált. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 35x24 cm. ELKELTA címlap sérült, javított.
Szendrei János, Wagner (Miskolc, 1857. márc. 28. – Bp., 1927. szept. 25.): művészeti író, történész, az MTA l. tagja (1903). Jogi és bölcsészeti tanulmán... | ![]() |
ko4468. könyv/hadtörténet, rendőrség, kémkedés Berkó-Gyalókay-Markó-Pilch: A magyar katona vitézségének ezer éve. I-II. köt.Budapest. 1933. Franklin. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 27x18 cm. ELKELT484, 506 p.
Kopott, viseltes példány. | ![]() |
ko4561. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Stanley H. M: Utazásom Közép-Afrikában I-II.Budapest. 1883. Révai. 1801 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT163 fametszettel és az utazás átnézeti térképével.
551, 530 p. A 15. lap kijár és szakadozott. Az első kötet fűzése javításra szorul, lapok kijárnak. | ![]() |
ko4565. könyv/régiség Seneca: L. Annaei Senecaei Philosophi.Amsterdam. 1619. Janssonius. pergamen. latin nyelvű.méret: 18x11 cm. ELKELTL(ucii) Annaei Senecae M(arci) F(ilii) philosophi operum pars altera variorum notis illustrata.
Amstelodami, Apud Ioannem lanssoniurn, 1619.498 p. M(arci) Annaei Senecae rhetoris Suasoriae, Cont... | ![]() |
ko4569. könyv/régiség Harenberg, Joh. Christoph- Latzke, Ernst Gottlieb: Disputatio historica, politica aeque ac ecclesiastica De primis Tatarorum vestigiis victricibus Silesiae funestis, quam CAROLI ducis.Wolfenbuttelae (Wolfenbüt. 1750. Ducali. 84 p. kartonkötés. német nyelvű.méret: 20x17 cm. ELKELTHarenberg Johann Christoph , evangelischer Theologe, Orientalist und Geschichtschreiber, geboren am 28. April 1696 zu Langenholzen bei Alfeld im Hildesheimischen, † am 12. November 1774
Lit: http:/... | ![]() |
ko4575. könyv/régiség Pub. Virgilii Maronis ( Publius Vergilius Maro): Bucolica,Georgica, Aeneis, Culex. In usum Gymnasium.Dilingae (Dilingen). 1674. Joannem Federle. 426 p. pergamen. latin nyelvű.méret: 13x8 cm. gerincen kis szakadás. sarka megtörve. ELKELTSzúrágott!. | ![]() |
ko4576. könyv/régiség Dionysii: Dionysii Carthusiani Liber vtilissimus: de quatuor hominis nouissimis. Nempe I Morte, II Iudicio, III Inferni paenis, IIII Gaudis caeli. Eiusdem item, Colloquium de particulari iudicio animarum. Modus optimus subueniendi, tum in extremis vita, tum in purg.Coloniae Agrippinae (Köln. 1602. Bernardi Gualtheri. 512 p. pergamen. latin nyelvű.méret: 12x7 cm. foltos. gerincen nagy szakadás. szélén beszakadás. ELKELTSzúrágott, viseltes!. | ![]() |
ko4589. könyv/aprónyomat, papírrégiség Harry paszta.hn. én. kn. . magyar nyelvű.méret: 12x7 cm. ELKELTSzámolócédula. | ![]() |
ko4666. könyv/bibliofilia, első kiadás Dandé József: Szegénység utján.hn. én. Szépmives Műhely. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 30x22 cm. gerincen nagy szakadás. ELKELTMagyar grafikusok könyvei III.
számozott: 400/131. 12 linóleummetszet. | ![]() |
ko4670. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Vigyázó János (szerk): Turistaság és Alpinizmus.hn. 1921. Vigyázó János. 309 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELTXI. évfolyam. | ![]() |
ko4671. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Vigyázó János (szerk): Turistaság és Alpinizmus.hn. 1920. Vigyázó János. 307 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELTX. évfolyam. | ![]() |
ko4672. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Vigyázó János (szerk): Turistaság és Alpinizmus.hn. 1922. Vigyázó János. 243 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELTXII. évfolyam. | ![]() |