Katalógus
Belépés | Könyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal. |
Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.
ko1404. könyv/bibliofilia, első kiadás Móricz Zsigmond: Forró mezők.Budapest. 1927. Athenaeum. 307 p. dedikált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 16x11 cm. ELKELTviseltes állapotú. | ![]() |
ko1409. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Máté Sándor: A Budapesti Magyar Királyi Tudomány-egyetem könyvtára 1774-1895.Budapest. 1896. kn. 21 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x15 cm. ELKELT | ![]() |
ko1413. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Dezsényi Béla: A magyar hirlapirodalom első százada(1705-1805).Budapest. 1941. OSZK. 66 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELTgerincén beszakadás. | ![]() |
ko1419. könyv/mese, gyerek, ifjúsági Verne Gyula: Hatteras kapitány kalandjai.Budapest. 1899. Franklin-társulat. 479 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELTVerne Gyula összes munkái. | ![]() |
ko1420. könyv/mese, gyerek, ifjúsági Verne Gyula: Az új hazában.Budapest. 1901. Franklin-társulat. 247 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELTVerne Gyula összes munkái. | ![]() |
ko1421. könyv/mese, gyerek, ifjúsági Verne Gyula: A bégum ötszáz milliója. A.Budapest. 1903. Franklin-társulat. 238 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELTVerne Gyula összes munkái. | ![]() |
ko1422. könyv/mese, gyerek, ifjúsági Verne Gyula: Antifer mester csodálatos kalandjai.Budapest. 1896. Franklin-társulat. 448 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELTVerne Gyula összes munkái. | ![]() |
ko1423. könyv/mese, gyerek, ifjúsági Verne Gyula: Senki fia I-II.Budapest. én. Franklin-társulat. 624 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELT210, 414 p.
Verne Gyula összes munkái. | ![]() |
ko1428. könyv/bibliofilia, első kiadás Khern Ede: Az utósó czaporog.Brassó. 1860. Pfeifer Ferdinánd. 226 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x13 cm. ELKELT | ![]() |
ko1429. könyv/vallás, egyháztörténet A Szent-István-Társulat XV. közgyülésének jegyzőkönyve 1864-re.Pest. 1864. Szent-István-Társulat. 134 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 18x12 cm. ELKELT | ![]() |
ko1430. könyv/bibliofilia, első kiadás Kis Lajos: Hunnia.Pest. 1866. kn. 47 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 18x13 cm. ELKELTCímlapon könyvtári bélyegző. | ![]() |
ko1431. könyv/régiség Dalberg Károly Thodor: Visgálódások a' mindenség felett.Pest. 1828. Lánghy István. 124 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 19x12 cm. ELKELT | ![]() |
ko1434. könyv/bibliofilia, első kiadás Balázs Béla: Doktor Szélpál Margit.Gyoma. 1918. Kner Izidor. 97 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 21x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko1436. könyv/régiség Andream Matúsík: Alphabetum et orthographia universalis.Rozsnyó. 1837. Josephi Kek. 82 p. papírkötés. latin nyelvű.méret: 20x13 cm. ELKELTgerince kissé sérült
little damadge on the bone. | ![]() |
ko1437. könyv/régiség Klío, vagy lélek-nemesít, részént eredeti részént fordított, darabok kötött és kötetlen beszédben.Győr. 1825. Kis János. 146 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 19x12 cm. ELKELTKis János (Rábaszentandrás, 1770. szept. 22. – Sopron, 1846. febr. 19.): költő, műfordító, ev. szuperintendens, az MTA r. tagja (1830). Kazinczy Ferenc baráti köréhez tartozott. Jobbágyc... | ![]() |
ko1438. könyv/régiség Csokonai Vitéz Mihály: Poétai munkái.Bécs. 1816. kn. 224 p. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 16x11 cm. ELKELTI. kötet, tartalmazza: Tavasz, Lilla, Ódák
3 rész egybekötve, az első rész címlapja fénymásolva. | ![]() |
ko1444. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Serpa Pinto utazása Afrikán keresztül az Atlanti oczeántól az Indiai oczeánig.Budapest. 1884. Franklin-társulat. 310 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 21x15 cm. ELKELTHozzákötve:
Asbóth János: A Zaharától az Arabáhig. Utazás Egyiptomban és Palesztinában. Budapest. 1883. Franklin. viseltes állapotú. | ![]() |
ko1445. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Nordenskiöld Ádolf Erik: Ázsia és Európa körülhalyózása a Vegán.Budapest. 1883. Franklin-társulat. 311 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 21x15 cm. ELKELT | ![]() |
ko1446. könyv/történelem/ókor, klasszika filológia, ókori irodalo Desjardins, Ernő: A Magyar Nemzeti Muzeum római feliratos emlékei.Budapest. 1873. kn. 202 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 39x30 cm. ELKELT61 táblával.
Desjardins francia szövegét fordította és kiegészítette Rómer Flóris. A kötéstábla elöl, hátul kopott. | ![]() |
ko1495. könyv/irodalomtörténet, sajtó Shakespeare-Breviárium.Budapest. 1924. Világirodalmi. 287 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 12x9 cm. ELKELT | ![]() |
ko1513. könyv/történelem/magyar/1826-1849 Boross Vilmos(szerk): 1848 1898 Szabadságharczunk Emléke.Budapest. 1898. Laurencic Gyula. 187 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 16x19 cm. ELKELTA tartalomjegyzék ceruzával firkálva.
A fűzés a tartalomjegyzéknél szétválik. | ![]() |
ko1514. könyv/bibliofilia, első kiadás Balázs Béla: A fekete korsó.Gyoma. 1919. Kner Izidor. 95 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 17x12 cm. ELKELT | ![]() |
ko1515. könyv/vadász, horgász Széchenyi Zsigmond: Hengergő homok.Budapest. én. Széchenyi Zsigmond. 135 p. aláírt. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 22x15 cm. ELKELTVadászexpedíció a lybiai sivatagban. | ![]() |
ko1516. könyv/vadász, horgász Széchenyi Zsigmond: Csui!... Afrikai vadásznapló.Budapest. 1940. Vajna és Bokor. 223 p. aláírt. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 25x17 cm. ELKELTKötéstáblán kis nyomódások, a gerincén középen kis szakadás. Egyes lapszélek foltosak. | ![]() |
ko1517. könyv/vadász, horgász Nadler Herbert: Cserkészeten és lesen Nagymagyarországon.Budapest. 1926. Franklin-társulat. 266 p. dedikált. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 25x18 cm. ELKELT80 eredeti fényképfelvétellel. | ![]() |
ko1518. könyv/vadász, horgász Széchenyi Zsigmond: Elefántország.Budapest. én. Vajna György és Társa. 259 p. aláírt. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELTAfrikai vadásznaplójegyzetek
(1932-33, 1933-34) Gerincén hosszú beszakadás, lapszélek enyhén foltosak, viseltes állapotú. | ![]() |
ko1519. könyv/vadász, horgász Nadler Herbert: Vadásznapok vadászévek.Budapest. 1937. Vajna Görgy és Társa. 279 p. dedikált. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko1520. könyv/vadász, horgász Igali Mészáros József: A hal, a horog és az ember.Budapest. én. Fővárosi Könyvkiadó. 231 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELTA kötéstábla piszkos. | ![]() |
ko1521. könyv/vadász, horgász K. Rhédey Zoltán: Verébtől a szarvasbikáig.Budapest. 1943. Vajna és Bokor. 286 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 21x15 cm. ELKELTA kötéstábla foltos. | ![]() |
ko1522. könyv/vadász, horgász Nadler Herbert: A keleti- és déli Kárpátokban.Budapest. 1943. Vajna és Bokor. 295 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 21x16 cm. ELKELTvadásznapló. a szerző 82 eredeti fényképével.
Hozzá tartozik Nadler Herbert fotója. (13x9 cm) A kötéstábla sérült. Kopott védőborító. | ![]() |
ko1523. könyv/vadász, horgász Nemeskéri-Kiss Sándor: Egyszer volt.Budapest. én. Vajna György és Társa. 320 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x16 cm. ELKELTEgy vadászember emlékeiből.
viseltes példány. | ![]() |
ko1524. könyv/vadász, horgász Reminiczky Károly: Kassai vadászhistóriák.Kassa. 1940. "Wiko". 191 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x16 cm. ELKELT | ![]() |
ko1525. könyv/vadász, horgász Zsindely Ferenc: Dunáról fúj a szél.Budapest. én. Franklin-társulat. 352 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 25x18 cm. ELKELTElbeszélések vadról, halról, fűről, fáról.
A kötéstábla, és a 158-159. lap szennyezett. | ![]() |
ko1526. könyv/vadász, horgász Reminiczky Károly: Bemutatom a vadászokat.Budapest. én. Vajna és Bokor. 174 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x16 cm. ELKELT | ![]() |
ko1527. könyv/vadász, horgász Zsindely Ferenc: Isten szabad ege alatt.Budapest. én. Franklin-társulat. 277 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 25x18 cm. ELKELTElbeszélések vadról, vadászatról vadászemberekről.
Viseltes állapotű példány. | ![]() |
ko1528. könyv/vadász, horgász Igali-Mészáros József: Magyar vizeken.Budapest. én. Lampel R. 151 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x16 cm. ELKELTA kötéstábla koszos, hátul foltos. | ![]() |
ko1530. könyv/vadász, horgász Koácsházy Vilmos: Horgászbottal.Budapest. 1943. Vajna és Bokor. 225 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 21x15 cm. ELKELT | ![]() |
ko1531. könyv/vadász, horgász Id. Bánó Iván: Hej, boldog vadászidők!.Budapest. én. Hungária. 175 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 21x15 cm. ELKELTMulatságos vadásztörténetek és egyébb emlékek. | ![]() |
ko1532. könyv/vadász, horgász Nemeskéri-Kiss Sándor: Hol nem volt.Budapest. 1943. Vajna és Bokor. 437 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x16 cm. ELKELTViseltes állapotú. | ![]() |
ko1533. könyv/vadász, horgász Kittenberger Kálmán: A megváltozott Afrika.Budapest. én. Franklin-társulat. 374 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 25x18 cm. ELKELT109 képpel. | ![]() |
ko1534. könyv/vadász, horgász Avarffy Elek: Vadászutakon.Budapest. 1942. Vajna és Bokor. 202 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELT43 képpel
gerince kopott, kicsi szakadás. | ![]() |
ko1535. könyv/vadász, horgász Averffy Elek: Hej! Vadászok!.Budapest. én. Averffy Elek. 157 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELTA kötése viseltes állapotú. | ![]() |
ko1536. könyv/vadász, horgász Apponyi Henrik: Úti- és vadásznaplóm.Budapest. 1931. Vajna György és Társa. 400 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELTIndiából és a Himalayából 1930
221 képpel Kötéstábla enyhén viseltes állapotú. | ![]() |
ko1537. könyv/vadász, horgász Széchenyi Zsigmond: Két kecske.Budapest. 1942. Vajna és Bokor. 195 p. aláírt. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELTEgyes lapok széle foltos. | ![]() |
ko1538. könyv/vadász, horgász Maderspach Viktor: Havasi vadászataim.Budapest. 1942. Vajna és Bokor. 230 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 22x15 cm. ELKELT | ![]() |
ko1539. könyv/vadász, horgász Maderspach Viktor: Páreng-Retyezát.Budapest. én. Vajna György és Társa. 199 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 22x15 cm. ELKELTVadászataim a déli Kárpátokban. | ![]() |
ko1560. könyv/természettudomány/matematika Deák István: Véletlenszámgenerátorok és alkalmazásuk.Budapest. 1986. Akadémia. 235 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELTAz operációkutatás matematikai módszerei 3. | ![]() |
ko1573. könyv/történelem/magyar/1850-1919 Umlauft, Friedrich: Die Österreichisch-Ungarische Monarchie. Geographisch- statistisches Handbuch.Wien. 1883. Hartleben. 967 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELTDúsan aranyozott kiadói vászonkötésben. | ![]() |
ko1574. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Körner, Friedrich: Vaterlandische Bilder aus Ungarn und Siebenbürgen., der Woiwodina und dem Banat, Kroatien, Slavonien, der Militargrenze sowie Dalmatien.Leipzig. 1858. Otto Spamer. 302 p. illusztrált. félvászonkötés. német nyelvű.méret: 19x14 cm. ELKELTGeographische Bilder aus Oesterreich.
III. Band/ 1-2 Abtheilung. Cplt. | ![]() |
ko1576. könyv/judaika Holberg, Ludvig: Jüdische Geschichte. Von Erschaffung der Welt bis auf gegenwärtige Zeiten. Von der unumschränkten Regierung der Makkabaer bis auf gegenwärtige Zeiten. Oversat af Georg August Detharding. I-II.Altona Und Flensburg. 1747. Korte. 1433 p. bőrkötés. német nyelvű.méret: 22x18 cm. ELKELT(24) + 714 + (10) + 719 p.
Javított korabelí bőrkötésben. | ![]() |