embléma

Sós Antikvárium

alapítás éve 1985

Katalógus   in english   BelépésKönyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal.

Elkelt tételek

 könyv | térkép | metszet | levelezőlap | kézirat 

Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.

<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->

ko4026.   könyv/történelem/magyar/1527-1711

Mika Sándor, Szilágyi Sándor: Weiss Mihály. I. Rákóczy György.

Budapest. 1893. Magyar Történelmi Társulat. illusztrált. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.
méret: 25x17 cm.

ELKELT

Magyar történeti életrajzok.
Mika Sándor: Weiss Mihály.
Egy szász államférfiu a XVII. századból. 219 p.

Szilágyi Sándor: I. Rákóczy György 1593-1648. 424 p.
Mika Sándor, Szilágyi Sándor: Weiss Mihály. I. Rákóczy György

ko4051.   könyv/aprónyomat, papírrégiség

Törley.

hn. én. kn. . magyar nyelvű.
méret: 14x7 cm.

ELKELT

Számolócédula.
Törley

ko4059.   könyv/aprónyomat, papírrégiség

Törley.

hn. én. kn. . magyar nyelvű.
méret: 14x7 cm.

ELKELT

Számolócédula.
Törley

ko4061.   könyv/aprónyomat, papírrégiség

Törley.

hn. én. kn. . magyar nyelvű.
méret: 14x7 cm.

ELKELT

Számolócédula.
Törley

ko4062.   könyv/aprónyomat, papírrégiség

Törley.

hn. én. kn. . magyar nyelvű.
méret: 14x7 cm.

ELKELT

Számolócédula.
Törley

ko4109.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Hedim Svem: Ázsia sivatagjain keresztül.

Budapest. én. Lampel R. 221 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ELKELT

átdolgozta: Thirring Gusztáv.
kihajtható illusztrációval.
Hedim Svem: Ázsia sivatagjain keresztül

ko4181.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Holub: Tizenegy év Dél-Afrikában.

Budapest. én. Franklin-Társulat. 140 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ELKELT

Világjárók.
Holub: Tizenegy év Dél-Afrikában

ko4182.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Vilhjalmur Stefansson: Amerika legészakibb tájain.

Budapest. én. Franklin-Társulat. 147 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ELKELT

Világjárók.
Vilhjalmur Stefansson: Amerika legészakibb tájain

ko4183.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Gustav Nachtigal: Szahara és Szudán.

Budapest. én. Franklin-Társulat. 162 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ELKELT

Világjárók.
Gustav Nachtigal: Szahara és Szudán

ko4184.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Georg Schweinfurth: Afrika szívében.

Budapest. én. Franklin-Társulat. 163 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ELKELT

Világjárók.
Georg Schweinfurth: Afrika szívében

ko4185.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Valter V. Rummel: Napsütötte országokban.

Budapest. én. Franklin-Társulat. 130 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ELKELT

Bolyongás Japánban és a Csendes-óceán szigetein
Világjárók.
Valter V. Rummel: Napsütötte országokban

ko4186.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Arthur Berger: Az örök tavasz szigetein (Hawaii).

Budapest. én. Franklin-Társulat. 129 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ELKELT

Világjárók.
Arthur Berger: Az örök tavasz szigetein (Hawaii)

ko4207.   könyv/művészet/képzőművészet

Mányokitól Aba Novákig.

Budapest. 1988. Képzűművészeti. 341 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 29x21 cm.

ELKELT

Magyar képzőművészet a szovjetunió múzeumaiban.
Mányokitól Aba Novákig

ko4208.   könyv/mese, gyerek, ifjúsági

Tutsek Anna: Cilike búcsúja.

Budapest. én. Singer és Wolfner. 115 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 26x20 cm.

ELKELT

Tutsek Anna: Cilike búcsúja

ko4211.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Almássy László: Autóval Szudánba.

Budapest. én. Lampel. 240 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x15 cm.

ELKELT

Magyar Földrajzi Társaság.
Almássy László: Autóval Szudánba

ko4212.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Agostitni, Alberto: Tíz esztendő a Tűzföldön.

Budapest. én. Lampel. 209 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x15 cm.

ELKELT

Magyar Földrajzi Társaság.
Agostitni, Alberto: Tíz esztendő a Tűzföldön

ko4213.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Pfizenmayer: Kelet-Szibiria őslakói.

Budapest. én. Lampel. 206 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x15 cm.

ELKELT

Magyar Földrajzi Társaság.
Pfizenmayer: Kelet-Szibiria őslakói

ko4214.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Baktay Ervin: A boldog völgy országa. Barangolások Kasmírban.

Budapest. én. Franklin. 220 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x15 cm.

ELKELT

Magyar Földrajzi Társaság.
Baktay Ervin: A boldog völgy országa. Barangolások Kasmírban

ko4215.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Baktay Ervin: A világ tetején. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain nyugati TibetbeI-II. köt.

Budapest. én. Lampel. 312 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x15 cm.

ELKELT

Magyar Földrajzi Társaság.
Baktay Ervin: A világ tetején. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain  nyugati TibetbeI-II. köt

ko4216.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Balbo, Italo: Repülőrajokkal az óceánon át.

Budapest. én. Lampel. 188 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x15 cm.

ELKELT

Magyar Földrajzi Társaság.
Kopott.
Balbo, Italo: Repülőrajokkal az óceánon át

ko4218.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Cholnoky Jenő: A FÖLD TITKAI. I-VI. köt.

Budapest. 1930. Magyar Földrajzi Társaság-Singer és Wolf. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x15 cm.

ELKELT

I, A napsugár diadala. 314 p.
II, A jégvilág. A sarkkutatások története. 231 p.
III, Az ember drámája. 351 p.
IV, Az egyenlítőtől a sarkvidékig. 331 p.
V, A tenge...
Cholnoky Jenő: A FÖLD TITKAI. I-VI. köt

ko4219.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Jókai Mór: Összes művei. Nemzeti kiadás. I-C köt.

Budapest. 1894-1898. Révai Testvérek. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm.

ELKELT

Több kötet kopot,minimálisan sérült.
1. kötet: Erdély aranykora. Regény. 1894. 282p.

2-3. kötet: Törökvilág Magyarországon. Történeti regény. 1-2. rész. 1894.

4-5. kötet: Egy ...
Jókai Mór: Összes művei. Nemzeti kiadás. I-C köt

ko4309.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Thomas Menn: Halál Velencében.

Gyoma. 1914. Kner Izidor. 109 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x14 cm. gerincen kis szakadás.

ELKELT

Thomas Menn: Halál Velencében

ko4311.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Kosztolányi Dezső: Páva.

Budapest. én. Légrády. 173 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x13 cm. gerincen kis szakadás.

ELKELT

I. kiadás.
Kosztolányi Dezső: Páva

ko4312.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Karinthy Frigyes: Beszéljünk másról.

Budapest. én. Athenaeum. 122 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm. gerincen nagy szakadás.

ELKELT

I. kiadás
Gerincének negyede hiányzik.
Karinthy Frigyes: Beszéljünk másról

ko4321.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

ÁTI kisatlasz.

Budapest. én. Magy. Kir. Áll. Térképészeti Intézet. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x16 cm.

ELKELT

56 sokszínű és 155 szövegközti térkép.
ÁTI kisatlasz

ko4327.   könyv/régiség

TRALLIANI, ALEXANDER (Trallianus, Tralles ): Paraphrases in libros omneis Alexandri Tralliani medici periodeuti : super singularum humani corporis partium a summo vertice ad imam usque plantam, morborum ac febrium causis, signis, remediisque tum communibus, tum propriis / recens in lucem, quam casti.

Basileae (Basel). 1541. Excudebat Henricus Petrus, Mense Martio. 411 p. pergamen. latin nyelvű.
méret: 30x20 cm. minimálisan foltos.

ELKELT

First edition!
Alexander Trallianus c. 525- ca.605
Greek physician, born at Tralles in Lydia, lived probably about the middle of the 6th century and practised medicine with success at Rome.
-------...
TRALLIANI, ALEXANDER (Trallianus, Tralles ): Paraphrases in libros omneis Alexandri Tralliani medici periodeuti : super singularum humani corporis partium a summo vertice ad imam usque plantam, morborum ac febrium causis, signis, remediisque tum communibus, tum propriis / recens in lucem, quam casti

ko4332.   könyv/történelem/magyar/1826-1849

Varga Ottó (szerk): Aradi vértanúk Albuma.

Budapest. 1892. Könyves Kálmán. 426 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 28x21 cm.

ELKELT

aranymetszés.
Varga Ottó (szerk): Aradi vértanúk Albuma

ko4361.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Friedrich Hellwald: DIE ERDE UND IHRE VÖLKER I-II.

Stuttgart, Berlin, Leipzi. 1890. Union Deutsche Verlagsgesellschaft. 1266 p. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 25x17 cm. címlapon tulajdonosi bejegyzés.

ELKELT

624, 642 p.
Friedrich Hellwald: DIE ERDE UND IHRE VÖLKER I-II

ko4384.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Kölcsey Ferencz: Minden munkái I-VII (I-X).

Budapest. 1886. Franklin-Társulat. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x13 cm.

ELKELT

Teljes!
Gerincen kicsi kopás.
Kölcsey Ferencz: Minden munkái I-VII (I-X)

ko4386.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Arany János: Kisebb költeményei I-VIII.

Budapest. én. Ráth Mór. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x13 cm.

ELKELT

Gerincen kicsi kopás.
Arany János: Kisebb költeményei I-VIII

ko4403.   könyv/régiség

Blasii, Gerardi ( Blasius , Gerardus): Medicina Curatoria Methodo Nova In gratiam discipulorum conscripta.

Amsterdam. 1680. Apud Henricum & Theodorum Boom. 351 p. pergamen. latin nyelvű.
méret: 16x10 cm.

ELKELT

Gerardus Blasius (1625-1682)
The pathologist/anatomist Gerardus Blasius, who had been appointed Professor of Medicine ten years previously, received permission in 1669 to give ‘bedside education’...
Blasii, Gerardi ( Blasius , Gerardus): Medicina Curatoria Methodo Nova In gratiam discipulorum conscripta

ko4404.   könyv/régiség

Heisteri, Laurentii ( Heister, Lorenz): Compendium Anatomicum.

Venetiis (Velence). 1792. Typis Sebastiani Coleti. 477 p. illusztrált. kartonkötés. latin nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ELKELT

9 t. copper engraving.
HEISTER, LORENZ [Heister, Lorenz] , 1683-1758, German surgeon. Having studied anatomy under the famous Dutch master Frederik Ruysch (1638-1731), Heister served as an army surge...
Heisteri, Laurentii ( Heister, Lorenz): Compendium Anatomicum

ko4405.   könyv/régiség

SENNERT, Daniel: Epitome institutionum medicinae, et libr. de febribus.

Amsterdam. 1655 (1653. Jodocum Janssonium. 711 p. pergamen. latin nyelvű.
méret: 14x8 cm. gerincen kis szakadás.

ELKELT

Epitome Librorum de Febribus.
Amsterdam. 1654. Jodocum Janssonium. 192 p.
Daniel Sennert (* 25. November 1572 in Breslau; † 21. Juli 1637 in Wittenberg) war ein deutscher Arzt.
SENNERT, Daniel: Epitome institutionum medicinae, et libr. de febribus

ko4406.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Tompa Mihály: Összes költeményei I-IV.

Budapest. 1870. Méhner Vilmos. 1566 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x13 cm.

ELKELT

355, 412, 417, 382 p.
Gerincen kicsi kopás.
Tompa Mihály: Összes költeményei I-IV

ko4407.   könyv/néprajz, népművészet

Berze Nagy János (szerk): Baranyai magyar néphagyományok I-III.

Pécs. 1940. Baranya Vármegye Közönsége. 1838 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x14 cm. címlapon tulajdonosi bejegyzés.

ELKELT

802, 623, 413 p.
viseltes állapotú.
Berze Nagy János (szerk): Baranyai magyar néphagyományok I-III

ko4408.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Tormay Cecile: Műveinek gyűjteményes emlékkiadása I-XI.

Budapest. én. Genius. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ELKELT

számozott: 15 sz.

Emberek a kövek között.
A régi ház.
Viaszfigurák.
Magyar Legendárium.
Virágok városa.
Bujdosó Könyv I-II.
Megállt az óra.
Küzdelmek. Emlékezések.
Az ősi ...
Tormay Cecile: Műveinek gyűjteményes emlékkiadása I-XI

ko4466.   könyv/történelem/magyar/1302-1526

Fraknói Vilmos: Mátyás király élete.

Budapest. 1890. Franklin. 416 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ELKELT

Gazdagon illusztrált. Díszkiadás!
Fraknói Vilmos, 1874-ig Frankl (Ürmény, 1843. febr. 27. – Bp., 1924. nov. 20.): történetíró, kanonok, c. püspök, az MTA tagja (l. 1870, r. 1873, ig. 18...
Fraknói Vilmos: Mátyás király élete

ko4467.   könyv/divat, viselet

Szendrei János: A magyar viselet történeti fejlődése.

Budapest. 1905. MTA. 223 p. illusztrált. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.
méret: 35x24 cm.

ELKELT

A címlap sérült, javított.
Szendrei János, Wagner (Miskolc, 1857. márc. 28. – Bp., 1927. szept. 25.): művészeti író, történész, az MTA l. tagja (1903). Jogi és bölcsészeti tanulmán...
Szendrei János: A magyar viselet történeti fejlődése

ko4468.   könyv/hadtörténet, rendőrség, kémkedés

Berkó-Gyalókay-Markó-Pilch: A magyar katona vitézségének ezer éve. I-II. köt.

Budapest. 1933. Franklin. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 27x18 cm.

ELKELT

484, 506 p.
Kopott, viseltes példány.
Berkó-Gyalókay-Markó-Pilch: A magyar katona vitézségének ezer éve. I-II. köt

ko4561.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Stanley H. M: Utazásom Közép-Afrikában I-II.

Budapest. 1883. Révai. 1801 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

163 fametszettel és az utazás átnézeti térképével.
551, 530 p.
A 15. lap kijár és szakadozott. Az első kötet fűzése javításra szorul, lapok kijárnak.
Stanley H. M: Utazásom Közép-Afrikában I-II

ko4565.   könyv/régiség

Seneca: L. Annaei Senecaei Philosophi.

Amsterdam. 1619. Janssonius. pergamen. latin nyelvű.
méret: 18x11 cm.

ELKELT

L(ucii) Annaei Senecae M(arci) F(ilii) philosophi operum pars altera variorum notis illustrata.
Amstelodami, Apud Ioannem lanssoniurn, 1619.498 p.

M(arci) Annaei Senecae rhetoris Suasoriae, Cont...
Seneca: L. Annaei Senecaei Philosophi

ko4569.   könyv/régiség

Harenberg, Joh. Christoph- Latzke, Ernst Gottlieb: Disputatio historica, politica aeque ac ecclesiastica De primis Tatarorum vestigiis victricibus Silesiae funestis, quam CAROLI ducis.

Wolfenbuttelae (Wolfenbüt. 1750. Ducali. 84 p. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 20x17 cm.

ELKELT

Harenberg Johann Christoph , evangelischer Theologe, Orientalist und Geschichtschreiber, geboren am 28. April 1696 zu Langenholzen bei Alfeld im Hildesheimischen, † am 12. November 1774
Lit: http:/...
Harenberg, Joh. Christoph- Latzke, Ernst Gottlieb: Disputatio historica, politica aeque ac ecclesiastica De primis Tatarorum vestigiis victricibus Silesiae funestis, quam CAROLI ducis

ko4575.   könyv/régiség

Pub. Virgilii Maronis ( Publius Vergilius Maro): Bucolica,Georgica, Aeneis, Culex. In usum Gymnasium.

Dilingae (Dilingen). 1674. Joannem Federle. 426 p. pergamen. latin nyelvű.
méret: 13x8 cm. gerincen kis szakadás. sarka megtörve.

ELKELT

Szúrágott!.
Pub. Virgilii Maronis ( Publius Vergilius Maro): Bucolica,Georgica, Aeneis, Culex. In usum Gymnasium

ko4576.   könyv/régiség

Dionysii: Dionysii Carthusiani Liber vtilissimus: de quatuor hominis nouissimis. Nempe I Morte, II Iudicio, III Inferni paenis, IIII Gaudis caeli. Eiusdem item, Colloquium de particulari iudicio animarum. Modus optimus subueniendi, tum in extremis vita, tum in purg.

Coloniae Agrippinae (Köln. 1602. Bernardi Gualtheri. 512 p. pergamen. latin nyelvű.
méret: 12x7 cm. foltos. gerincen nagy szakadás. szélén beszakadás.

ELKELT

Szúrágott, viseltes!.
Dionysii: Dionysii Carthusiani Liber vtilissimus: de quatuor hominis nouissimis. Nempe I Morte, II Iudicio, III Inferni paenis, IIII Gaudis caeli. Eiusdem item, Colloquium de particulari iudicio animarum. Modus optimus subueniendi, tum in extremis vita, tum in purg

ko4589.   könyv/aprónyomat, papírrégiség

Harry paszta.

hn. én. kn. . magyar nyelvű.
méret: 12x7 cm.

ELKELT

Számolócédula.
Harry paszta

ko4666.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Dandé József: Szegénység utján.

hn. én. Szépmives Műhely. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 30x22 cm. gerincen nagy szakadás.

ELKELT

Magyar grafikusok könyvei III.
számozott: 400/131.
12 linóleummetszet.
Dandé József: Szegénység utján

ko4670.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Vigyázó János (szerk): Turistaság és Alpinizmus.

hn. 1921. Vigyázó János. 309 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

XI. évfolyam.
Vigyázó János (szerk): Turistaság és Alpinizmus

ko4671.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Vigyázó János (szerk): Turistaság és Alpinizmus.

hn. 1920. Vigyázó János. 307 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

X. évfolyam.
Vigyázó János (szerk): Turistaság és Alpinizmus

ko4672.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Vigyázó János (szerk): Turistaság és Alpinizmus.

hn. 1922. Vigyázó János. 243 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

XII. évfolyam.
Vigyázó János (szerk): Turistaság és Alpinizmus
<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->
Sós Antikvarium 1056 Budapest Váci utca 73.   lap tetejére