Katalógus
Belépés | Könyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal. |
Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.
ko3218. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Cholnoky Jenő, Germanus Gyula, Kéz Andor- Baktay Ervin,-Bulla Béla,-Juhász Vilmos-Temesy Győző,- Mendöl Tibor: A Föld felfedezői és meghódítói. I-V. kötet.Budapest. 1938. Révai. illusztrált. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 24x15 cm. ELKELTI. Európa, Kisázsia, Belső- és Kelet-Ázsia. [2], 474, [6] l., 24 t. kétoldalas illusztráció.
II. Észak- és Dél-Afrika. [2], 373, [5] l., 15 t. kétoldalas illusztráció. III. India, Ausz... | ![]() |
ko3219. könyv/régiség P. Virgilii Maronis (Vergilius Maro, Publius): P. Virgilii Maronis ... Vniuersum poema cum absoluta Serui Honorati Mauri ... & Badij Ascensij interpretatione; Probi & Ioannis Viuis in Eclogas allegorijs; quibus accesserunt Ludouici Celij ... , Ioan. Scoppae ... , Iacobi Constantij ... , Francisci Camp.Venetiis. 1584. Apud Ioannem Gryphyum. illusztrált. bőrkötés. latin nyelvű.méret: 31x21 cm. ELKELT3 sztl. lev, 389 lev. 17 szövegközti rézmetszet.17 copper engraving in text.
( az utolsó 2 lev. pótolt)(the last 2 letters reprint)! Szalai Veronika restaurálásával, és kötésével. Resto... | ![]() |
ko3220. könyv/régiség Felséges Első Ferentz Ausztriai Császár, Magyar És Cseh Ország Koronás Királlyától Buda Szabad Királyi Fővárosába 1807-dik Esztendőbenn, Sz. György -Havának 5-dik Napjára Rendeltetett Magyar Ország Gyűlésének Jegyző-Könyve.Pest. 1807. Landerer. 1398 p. kartonkötés. több nyelvű.méret: 37x23 cm. ELKELTMagyar-latin nyelvű. | ![]() |
ko3222. könyv/régiség Elenyák, Georgius: Ode quam Honoribus... Antonii Cziráky.Pest. 1827. Trattner. 7 p. papírkötés. latin nyelvű.méret: 22x18 cm. ELKELT | ![]() |
ko3223. könyv/régiség Ode Illustrissimo...Ladislao Pirker...Episcopo.Miskolc. 1819. Szigethy. 11 p. papírkötés. latin nyelvű.méret: 22x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko3252. könyv/vártörténet Faller Jenő: Adatok Várpalota történetéhez.Veszprém. 1936. Egyházmegyei Nyomda. 36 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 23x15 cm. ELKELT | ![]() |
ko3255. könyv/történelem/magyar/1302-1526 Fógel József: II. Ulászló udvartartása. 1490-1516.Budapest. MTA. 1913. 166 p. dedikált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x15 cm. ELKELT | ![]() |
ko3256. könyv/történelem/magyar/1302-1526 Fógel József: II. Lajos udvara. 1516-1526.Budapest. 1917. Hornyánszky. 161 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 23x16 cm. ELKELT | ![]() |
ko3258. könyv/történelem/magyar/1826-1849 Horváth Mihály: Huszonöt év Magyarország történelméből. 1823-1848. I-III. köt.Budapest. 1886. Ráth. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 22x14 cm. ELKELTI. köt. 461 p.
II. köt.466 p. III. köt. 508 p. A harmadik kötet gerincén 2 cm-es szakadás. | ![]() |
ko3259. könyv/történelem/magyar/általános történelem Hóman Bálint-Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V köt.Budapest. 1935. Egy. Ny. illusztrált. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELT | ![]() |
ko3260. könyv/vadász, horgász Herman Ottó: A magyar halászat könyve. I-II. kötet.Budapest. 1887. Természettudományi Társ. 860 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 27x17 cm. ELKELTXV, 552 p. 12 t. + [4] 553-860 [4] p. 9 t. (lith.). Háromszáz szövegközti ábrával.
Erősen kopott pld. Laza könyvtest, lapok kijárnak. Fűzésre szorul. -------------------------------------... | ![]() |
ko3262. könyv/történelem/magyar/általános történelem Csengery Antal: Összegyüjtött munkái. I-V köt.Budapest. 1884. Kilián. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x13 cm. ELKELTI-II. köt. Történeti tanúlmányok és jellemrajzok. 387 p.
III. köt. Deák Ferenc. Történetírók és a történetírás. 411 p. IV. köt. Publicistai dolgozatok és beszédek. 424 p. V. kö... | ![]() |
ko3271. könyv/történelem/ókor, klasszika filológia, ókori irodalo Curtius, Ernő: A görögök története. I-VI. köt.Budapest. 1875. MTA. 3000 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x13 cm. ELKELT | ![]() |
ko3277. könyv/történelem/ókor, klasszika filológia, ókori irodalo Gardner A. Ernst: A régi Athén I-II. köt.Budapest. 1912. MTA. 627 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x13 cm. ELKELT264, 363 p.
Kihajtható térképmelléklettel: A régi Athén helyrajza. | ![]() |
ko3291. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Lőrinc Ernő: Könyvkereskedői alapismeretek.Budapest. 1944. Szerző. 212 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. foltos. ELKELT | ![]() |
ko3293. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Müller Sándor (szerkesztő): Grafikus művezetők évkönyve. 1931.Budapest. 1931. MOSZ. 160 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x15 cm. ELKELTKifogástalan állapotú példány. | ![]() |
ko3296. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Steinhofer Károly: A könyv története. I-II. köt.Budapest. 1915. Lampel. 218 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELTAz első kötet közepe szétnyílt. | ![]() |
ko3325. könyv/családtört. címertan, segédtudományok Fejérváry József: Vásárhely története családok tükrében.Hódmezővásárhely. 1929. Erdei Ny. 736 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 30x23 cm. ELKELTRestaurált kötéstábla. | ![]() |
ko3333. könyv/bibliofilia, első kiadás Képes Géza (válogatta és Fordította): Finn versek és dalok.Budapest. 1959. Európa. 233 p. dedikált. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x12 cm. ELKELTPassuth Lászlónak dedikálva. I. kiadás!
Képes Géza (Mátészalka, 1909. febr. 1. – Bp., 1989. aug. 19.): költő, műfordító, Baumgarten-díjas (1949), József Attila-díjas (1950, 1952, 19... | ![]() |
ko3384. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat ZEITUNGS-KATALOG 1929.Berlin. 1929. Annoncen-Expedititon Rudolf Mosse. vászonkötés. német nyelvű.méret: 30x20 cm. foltos. ELKELT4°. XXVII, 572, 547 S. Mit 30 farb. Karten. OLn. Einbd. | ![]() |
ko3393. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Wencker-Wildberg, Friedrich: Abessinien das Pulverfass Afrikas.Düsseldorf. 1935. Bagel. 100 p. papírkötés. német nyelvű.méret: 22x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko3397. könyv/bibliofilia, első kiadás Karinthy Frigyes: Hogyan kell bánni a férfiakkal?.Budapest. én. Kultura. 76 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 17x12 cm. gerincen nagy szakadás. ELKELT | ![]() |
ko3398. könyv/bibliofilia, első kiadás Karinthy Frigyes: Kacsalábon forgó kastély.Budapest. én. Kultura. 89 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 17x12 cm. gerincen nagy szakadás. ELKELT | ![]() |
ko3412. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Thirring Gusztáv: BUDAPEST KÖRNYÉKE. Gyakorlati kalauz kirándulók, turisták és a természet kedvelői számára.Budapest. 1900. MTEBO. 389 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 16x10 cm. ELKELTGazdagon illusztrált.
Thirring Gusztáv (Sopron, 1861, dec. 25. - Bp., 1941. márc. 31.): statisztikus, földrajztudós, az MTA tagja (l. 1902, r. 1926). Földrajz-természetrajz szakos tanári okl... | ![]() |
ko3416. könyv/mese, gyerek, ifjúsági Blaskó Mária: A KISKIRÁLY.BUDAPEST. 1924. Pallas. 90 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 30x23 cm. ELKELTA gerincén foltos. | ![]() |
ko3417. könyv/mese, gyerek, ifjúsági Crane, Walter: The Baby's Opera. A book of old rhymes with new dresses. The music by the earliest masters.London.New York. Ca. 1890. Frederick Warne. 56 p. illusztrált. félvászonkötés. angol nyelvű.méret: 18x19 cm. ELKELTWalter Crane
(August 15, 1845 - March 14, 1915) was an English artist. Born in Liverpool, he was part of the Arts and Crafts movement. He produced paintings, illustrations, children's books, ceramic... | ![]() |
ko3419. könyv/történelem/magyar/1527-1711 Szádezky-Marczali-Szilágyi: Kovacsóczy Farkas-Mária Terézia- II. Rákóczy György.Budapest. 1891. MTT. illusztrált. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELTI/ Szádeczky Lajos: Kovacsóczy Farkas. 1576-1594.
Budapest.1891. Magyar történelmi Társulat. 140 p. II/ Marczali Henruk: Mária Terézia. 1717-1780. Budapest. 1891. Magyar Tört... | ![]() |
ko3441. könyv/családtört. címertan, segédtudományok Gothaischer genealogischer Hof-Kalender.1856.Gotha. 1856. Justus Perthes. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 11x7 cm. ELKELT730, 76 p.7 t.portré (acélmetszet,steel engraving, Stahlstich). | ![]() |
ko3442. könyv/családtört. címertan, segédtudományok Gothaischer genealogischer Hof-Kalender.1859.Gotha. 1859. Justus Perthes. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 11x7 cm. ELKELT842, 62 p. 6 t. portré (acélmetszet,steel engraving, Stahlstich). | ![]() |
ko3542. könyv/régiség PELBARTO DE THEMESWAR. (Temesvári Pelbárt): Stellarium Coronae Gloriosissimae Virginis.Venetiis (Velence). 1586. Antonium Bertanum. pergamen. latin nyelvű.méret: 22x16 cm. ELKELT12 sztl. 206 lev.
RMK III: 751. TEMESVÁRI PELBÁRT: 1435 körül - Buda, 1504. jan. 22.): egyházi író és szónok, Ferencrendi szerzetes. 1458-ban a krakkói egy.-en tanult, 1483-ban a ference... | ![]() |
ko3545. könyv/bibliofilia, első kiadás Nagy Endre: Phőbus védencei.Budapest. én. Légrády Testvérek. 138 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 18x11 cm. ELKELTKötéstábla laza. | ![]() |
ko3549. könyv/régiség Pankl, Mathaeo ( Pankl, Pankel Máté /Mátyás): Compendium oeconomiae ruralis.Buda. 1810. Universitatis. 372 p. papírkötés. latin nyelvű.méret: 20x12 cm. gerincen kis szakadás. ELKELTA kötet végén 5 nyelvű szószedett.
Pankl Máté (Mátyás), Pankel (Oszlop, 1740. aug. 13. – Pozsony, 1798. márc. 23.) jezsuita, mezőgazdász. A rend eltörlése (1773) után mint világi... | ![]() |
ko3556. könyv/régiség Georgii Maioris (Major, Georg 1502-1574): Warhafftiger bericht ....... Colligatum.Wittemberg. 1570. Hans Lufft. pergamen. német nyelvű.méret: 20x15 cm. gerincen kis szakadás. ELKELT1, Warhafftiger bericht vnd kurtze Warnung der Theologen beider Vniuersitet Leipzig vnd Wittemberg Von Den newlich zu Jhena im Druck ausgangenen Acten des Colloquij, so zu Aldenburg in Meissen gehalte... | ![]() |
ko3560. könyv/szakácskönyv, gasztronómia. háztartás Fiumei Első Magyar Rizshántoló- és Rizskeményitőgyár Részvény Társaság.Fiume. én. Battara P. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x10 cm. ELKELT | ![]() |
ko3564. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Italo Balbo: Repülőrajokkal az óceánon át.Budapest. 1931. Lampel R. 188 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x16 cm. ELKELTA Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.
65 képpel és 1 térképpel. | ![]() |
ko3565. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Chun Károly: Mélytengerek világa.Budapest. 1902. Lampel Róbert. 280 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x16 cm. gerincen kis szakadás. ELKELTA Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.
73 képpel és 15 melléklettel. | ![]() |
ko3573. könyv/judaika Heller Bernát: A héber mese.Budapest. én. Népszerű Zsidó Könyvtár. 61 p. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x13 cm. címlapon tulajdonosi bejegyzés. ELKELTA kötéstábla rossz állapotú. | ![]() |
ko3579. könyv/természettudomány/biológia, mezőgazdaság/általános Richard J,: Oczeánográfia.Budapest. 1912. K. M. Természettudományi Társulat. 576 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x16 cm. ELKELT | ![]() |
ko3580. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Tíz írás a nyomdászatról.Budapest. 1942. Hungária. 217 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 25x20 cm. ELKELTKilencedik Hungária könyv. | ![]() |
ko3581. könyv/művészet/képzőművészet Malcolm C. Salaman (editor/szerk): Fine prints of the year.London-New York. 1928. Halton&Truscott Smith-Minton,Balch&Comp. 19 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.méret: 29x23 cm. ELKELT100 plate/tábla
Az előzéklapon Komjáti ( Wanyerka) Gyula ajánló sorai feleségének. 1928 London. Komjáti 1827-től londonban él és alkot. Az évkönyv tartalmaz róla szóló kritiká... | ![]() |
ko3603. könyv/régiség Cavallo, Tiberius: Vollständige Abhandlung der theoretischen und praktischen Lehre von der Elektricität nebst eignen Versuchen. Aus dem Englischen übersetzt und mit einigen Anmerkungen und Zusätzen begleitet (von J. S.). Vierte, sehr vermehrte und verbesserte Auflage. I.II.Leipzig. 1797. Weismannischen Buchhandlung. illusztrált. félbőr-kötésben. német nyelvű.méret: 20x11 cm. ELKELT8 t. kihajtható rézmetszet.
CAVALLO, TIBERIUS (1749-1809), Anglo-Italian electrician and natural philosopher, was born on the 30th of March 1749:at Naples, where his father was a physician. In 1771... | ![]() |
ko3680. könyv/történelem/magyar/1302-1526 Pór Antal: Nagy Lajos. 1326-1382.Budapest. 1892. MTT. 628 p. illusztrált. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELTGazdagon illusztrált.
Magyar Történeti Életrajzok. Pór Antal: (Esztergom, 1834. okt. 18. – Esztergom, 1911. szept. 8.): történész, egyházi író, az MTA tagja (l. 1872, r. 1892). 1849-b... | ![]() |
ko3681. könyv/történelem/magyar/1527-1711 Gindely-Acsády-Fraknói: Bethlen Gábor-Mátyás király.Budapest. 1890. MTT. illusztrált. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. gerincen nagy szakadás. ELKELTGindely Antal-Acsády Ignácz: Bethlen Gábor és udvara. 1580-1629.
Fraknói Vilmos: Hunyadi Mátyás király. 1440-1490. Budapest. 1890. MTT. 264, 416 p. Gazdagon ill. | ![]() |
ko3683. könyv/régiség Anleitung zur Messkunst, zum Gebrauche der Nationalschulen in dem Königreiche Ungarn und die damit verbundenen Staaten.Ofen. 1827. Univ. 168 p. illusztrált. kartonkötés. német nyelvű.méret: 19x11 cm. foltos. ELKELT4 t. rézmetszet. | ![]() |
ko3797. könyv/bibliofilia, első kiadás Karinthy Frigyes: Az ezerarczu lélekről és egyébb elbeszélések.Budapest. én. Lampel R. 66 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 15x10 cm. ELKELT1. kiadás. | ![]() |
ko3995. könyv/bibliofilia, első kiadás William Shakespeare: összes szinművei I-VI.Budapest. 1902. Franklin-Társulat. 3249 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELT609, 558, 451, 471, 605, 555 p.
A felső lapszéleken aranymetszés. | ![]() |
ko3997. könyv/bibliofilia, első kiadás "Rácz Ernő távozó kir. főügyész úrnak emlékül".Győr. 1934. kn. illusztrált. bársonykötés. magyar nyelvű.méret: 20x17 cm. aranymetszés. ELKELTRácz Ernő győri főügyész.
Schima Bandi (iparművész, aranykoszorús mester) által készített rézveretes, csattos címeres, bársony díszkötésben. Készült egy példányban. 17 fotóva... | ![]() |
ko3998. könyv/régiség Gebhardi, Ludwig Albrecht: Geschichte des Grossfürstenthums Siebenbürgen und der Königreiche Gallizien, Lodomerien und Rothreussen.Pesth ( Pest). 1803. Leyrer. 317 p. papírkötés. német nyelvű.méret: 20x17 cm. foltos. sarka megtörve. ELKELTHozzákötve:
Gebhardi, Ludwig Albrecht: Geschichte der Königreiche Galizien, Lodomirien und Rothreussen. Pesth. 1804. Leyrer. 124 p. Az első mű címképmetszete hiányzik. 1 engraving is missi... | ![]() |
ko4002. könyv/régiség Tudományos gyűjtemény.Pest. 1817. Trattner Tamás. 152 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 22x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko4025. könyv/történelem/magyar/1527-1711 Merényi Lajos: Herczeg Esterházy Pál.Budapest. 1896. Magyar Történelmi Társulat. illusztrált. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 25x17 cm. ELKELTMagyar történeti életrajzok.
Széchy Károly: Gróf Zrinyi Miklós I. 334 p. Merényi Lajos: Herczeg Esterházy Pál. 282 p. | ![]() |