Katalógus
Belépés | Könyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal. |
Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.
ko2503. könyv/Baloldali kiadványok1945 előtt Egy Földmunkás: Szózat a föld népéhez!.Budapest. én. Népszava. 23 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 21x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko2504. könyv/Baloldali kiadványok1945 előtt Varga Ferenc: A korbács hatalma.Szeged. 1913. Szegedi Szociáldemokrata Párt. 32 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko2505. könyv/Baloldali kiadványok1945 előtt Wolfner Pál: A XIX. század történelméből.Budapest. 1905. Politzer Zsigmond és Fia. 19 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 25x17 cm. ELKELTI. A februári forradalom
A huszadik század könyvtára 6. Különlenyomat a Huszadik század-ból. | ![]() |
ko2506. könyv/Baloldali kiadványok1945 előtt Rudas Béla: Tul a fordizmuson.Budapest. 1928. Munkáskultura. 69 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELTMunkáskultura-könyvtár. | ![]() |
ko2507. könyv/Baloldali kiadványok1945 előtt Buchinger Mano: Ez a demokrácia.Budapest. én. Népszava. 16 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 21x15 cm. ELKELTA Kunfi-garda könyvei. | ![]() |
ko2508. könyv/Baloldali kiadványok1945 előtt Büchler József: A községpolitikáról.Budapest. 1930. Népszava. 23 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELTSzociáldemokrata községpolitikai könyvtár. | ![]() |
ko2509. könyv/Baloldali kiadványok1945 előtt Barabás Tibor: Az európai szellem magyar úttörői.Budapest. 1942. Szociáldemokrata Párt. 95 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 23x16 cm. ELKELT | ![]() |
ko2510. könyv/Baloldali kiadványok1945 előtt Marx Károly: Osztályharcok Franciaországban.Budapest. 1924. Népszava. 152 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 21x15 cm. ELKELTGerince szakadt. | ![]() |
ko2511. könyv/Baloldali kiadványok1945 előtt Marx, Engels: A kommunista kiáltvány.Budapest. 1919. Népszava. 68 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELTGerince szakadt, a könyvtest a kötéstáblából kijár. | ![]() |
ko2512. könyv/Baloldali kiadványok1945 előtt Adolf Wagner: A tudományos gondolkodás alapvonalai.Budapest. 1923. Népszava. 76 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko2513. könyv/Baloldali kiadványok1945 előtt Rio: A Ferrer-gyilkosság.Budapest. 1909. Biraucz. 72 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 22x15 cm. ELKELTGerince szakadt, a könyvtest a kötéstáblából kijár. | ![]() |
ko2514. könyv/Baloldali kiadványok1945 előtt Engels Frigyes: Szocializmus fejlődése utópiától a tudományig.Budapest. 1897. Népszava. 71 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 18x11 cm. ELKELTGerincén beszakadás, kopott példány. | ![]() |
ko2520. könyv/bibliofilia, első kiadás Ady Endre: A menekülő élet.Budapest. 1912. Nyugat. 141 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 21x13 cm. ELKELTI. kiadás.
Gara Arnold borítójával. Viseltes példány!. | ![]() |
ko2521. könyv/bibliofilia, első kiadás Ady Endre: Igy is történhetik. Novellák.Budapest. 1910. Nyugat. 143 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 21x13 cm. ELKELTI. kiadás!
Falus Elek borítójával. Viseltes példány!. | ![]() |
ko2522. könyv/filozófia Charles Hansen Toll: Die erste Antinomie Kants und der Pantheismus.Berlin. 1910. Reuther & Reichard. 46 p. félvászonkötés. német nyelvű.méret: 23x16 cm. ELKELT | ![]() |
ko2525. könyv/bibliofilia, első kiadás Szomory Dezső: A selyemzsinór.Budapest. 1921. Genius. 104 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 12x10 cm. ELKELTI. kiadás!
Kopott. Szomory Dezső (Pest, 1869. jún. 2. – Bp., 1944. nov. 30.): író. ~ Emil bátyja. A Zeneművészeti Főisk.-ra iratkozott be, ahol még Liszt Ferenc vizsgáztatta. De csakham... | ![]() |
ko2536. könyv/filozófia Eduart Von Hartmann: Das Problem des Lebens.Berlin. én. Wegweiser. 330 p. félvászonkötés. német nyelvű.méret: 23x16 cm. ELKELTCímlapon tulajdonosi bejegyzés. | ![]() |
ko2559. könyv/bibliofilia, első kiadás Szép Ernő: Kenyér.Budapest. /1917/. Légrády. 208 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 17x12 cm. ELKELTI. kiadás!
Szép Ernő (Huszt, 1884. jún. 30. - Bp., 1953. okt. 2.): költő, író. Tizenkilenc éves korában hírlapíró lett. A Nyugat költői közt tűnt fel verseivel. A századforduló k... | ![]() |
ko2560. könyv/bibliofilia, első kiadás Szép Ernő: Zümzüm.Budapest. 1942. Szép Ernő. 103 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 16x11 cm. ELKELTI. kiadás!
A címlapot Vadász Endre rajzolta. | ![]() |
ko2561. könyv/bibliofilia, első kiadás Móricz Zsigmond: A vadkan. Színdarab három felvonásban.Budapest. /1924/. Athenaeum. 118 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 17x11 cm. ELKELTI. kiadás. | ![]() |
ko2562. könyv/bibliofilia, első kiadás Heltai Jenő: Utazás enmagam körül.Budapest. 1935. Athenaeum. 164 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x13 cm. ELKELTI. kiadás!
Heltai Jenő (Bp., 1871. aug. 11. – Bp., 1957. szept. 3.): író, újságíró, Kossuth-díjas (1957). Első verse 14 éves korában jelent meg. Jogi tanulmányait 1890-ben félbeszakí... | ![]() |
ko2563. könyv/természettudomány/biológia, mezőgazdaság/állat Rebau's Heinrich: NATURGESCHICHTE für Schule und Haus. Eine gemeinfassliche und ausführliche Beschreibung aller drei Reiche der Natur. Achte Auflage.Stuttgart. 1880. Julius Hoffmann. 833 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 25x17 cm. ELKELT51 Lith. | ![]() |
ko2566. könyv/bibliofilia, első kiadás Madách Imre: Az ember tragédiája.Budapest. én. Athenaeum. 179 p. bőrkötés. magyar nyelvű.méret: 13x10 cm. ELKELTAlexander Bernát bevezetésével.
Alexander Bernát (Pest, 1850. ápr. 13. – Bp., 1927. okt. 23.): filozófus, esztétikus, egyetemi tanár, az MTA tagja (l. 1892, r. 1915). ~ Ferenc pszichoanalit... | ![]() |
ko2603. könyv/bibliofilia, első kiadás PETŐFI SÁNDOR összes költeményei 1842-1846 I-II.Pest. 1848. Emich Gusztáv. 759 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 16x12 cm. ELKELTII. kiadás!. | ![]() |
ko2605. könyv/művelődéstörténet TRÓCSÁNYI ZOLTÁN: Magyar régiségek és furcsaságok I-VI.Budapest. (1924). Dante. 1362 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 14x10 cm. ELKELT255, 189, 254, 204, 249, 211 p.
Trócsányi Zoltán (Sárospatak, 1886. dec. 25. – Bp., 1971. febr. 17.): nyelvész, irodalom- és könyvtörténész, műfordító, könyvtáros, a nyelvtudományok... | ![]() |
ko2606. könyv/művészet/általános művészet Gerevich Tibor: MAGYARORSZÁG MŰVÉSZETI EMLÉKEI I-IV.Budapest. 1938-1943. Műemlékek Országos Bizottsága. illusztrált. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 26x19 cm. ELKELTI. köt:
Gerevich Tibor: Magyarország románkori emlékei. 842 p. ( ebből CCLXIV fotó) II. köt: Horváth Henrik: Budapest művészeti emlékei. 63 p. CLX t. fotó. III. köt: Rados Jenő: Ma... | ![]() |
ko2617. könyv/történelem/magyar/1850-1919 Baján Mihály: László főherczeg élete és halála.Budapest. 1896. Szent-István-Társulat. 127 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 16x11 cm. ELKELT | ![]() |
ko2626. könyv/művészet/képzőművészet Varga Nándor Lajos: VONALMŰVÉSZET. gondolatok a rajz és nyomtatott vonalvilág művészetéről.Budapest. 1944. Szerző. 281 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x18 cm. ELKELTSzéteső példány.
333 példányban jelent meg. Varga Nándor Lajos (Losonc, 1895. jan. 1. – Bp., 1978. ápr. 18.): festő, grafikus, érdemes művész (1971). Kecskeméten Révész Imrénél, m... | ![]() |
ko2629. könyv/művészet/képzőművészet Móricz Virág: Szárnyas oltárok A bártfai Szent Egyed templomban.Budapest. 1932. kn. 56 p. dedikált. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELTA boríton Jeges Ernő grafikája.
Lázár Béla művészettörténésznek dedikálva!. | ![]() |
ko2637. könyv/közlekedés Jerémiás Gábor: Mindenki érthet az autóhoz.Budapest. én. Rekord. 205 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 25x18 cm. ELKELT | ![]() |
ko2644. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Reich Milton Oszkár: Erdély.Budapest. én. Hoffmann és Vastagh. 181 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 16x11 cm. ELKELTTérképmelléklettel és képekkel.
Eggenberger-féle utikönyvek. | ![]() |
ko2651. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Végh Gyula: Rariora et curiosa. Gróf Apponyi Sándor gyüjteményéből.Budapest. 1925. MNM. 99 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELT | ![]() |
ko2657. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Pásztor József: A Mátra úti kalauz.Budapest. 1929. Apostol. 300 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 17x12 cm. ELKELTKihajtható térképmelléklettel. | ![]() |
ko2674. könyv/vártörténet Könyöki József: A középkori várak különös tekintettel Magyarországra.Mudapest. 1906. MTA. 625 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 29x20 cm. ELKELTGazdagon illusztrált!
Az eredeti borító bekötve. | ![]() |
ko2675. könyv/művészet/építészet Mittheilungen der K. K. Central-Commission zur Erforschung und Unterhaltung der Kunst- und historischen Denkmale.Wien. 1864. Prandel Und Ewald. 278 p. illusztrált. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 30x23 cm. ELKELT278, LXXVIII P. Mit 216 Holzschnitten und 15 Tafeln.
Foltos. Stained! Gerincén szakadás, könyvtest kopott. Irodalom: Kovács Valéria: A műarchaeologia és szaksajtója a 19. századi Magyarors... | ![]() |
ko2676. könyv/vártörténet Möller István: A vajda-hunyadi vár építési korai.Budapest. 1913. Franklin. 32 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 34x24 cm. ELKELT59 szöveg közti képpel és 23 táblával.
Modern félvászon-kötésben, az eredeti borító bekötve. Lechner Jenőnek dedikálva.!!!. | ![]() |
ko2683. könyv/vártörténet Pfannl Jenő: Gróf Wymes Ferenc A győri vár újraépítője a 17. században.Győr. 1933. Győri Szemle. 34 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 23x16 cm. ELKELTKihajtható illusztrációval. | ![]() |
ko2690. könyv/fotó Hevesy Iván: Fényképezés télen.Budapest. én. Hafa. 32 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 17x12 cm. ELKELT | ![]() |
ko2691. könyv/fotó Hevesy Iván: Fotografálás fénnyel szemben.Budapest. én. Hafa. 48 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 17x12 cm. ELKELT | ![]() |
ko2692. könyv/fotó Hevesy Iván: Az infra-vörös fényképezés csodái.Budapest. én. Hafa. 32 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 17x12 cm. ELKELT | ![]() |
ko2693. könyv/fotó Hevesy Iván: Az éjjeli felvétel.Budapest. én. Hafa. 46 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 17x12 cm. ELKELT | ![]() |
ko2698. könyv/Baloldali kiadványok1945 előtt Szende Pál: A nagybirtok és Magyarország jövője.Budapest. 1911. Galilei Kör. 31 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 22x15 cm. ELKELT | ![]() |
ko2704. könyv/bibliofilia, első kiadás Poe, Edgar Allan: Nebelmeer. Mit einer Einleitung von H.H.Ewers. Zweite Auflage. Mit 29 Bildern von Alfred Kubin.München. ca. 1914. Georg Müller. 352 p. illusztrált. félbőr-kötésben. német nyelvű.méret: 22x14 cm. ELKELTNumerierte Ausgabe.(Nr 76 von 1-100)
Schöne Exemplar. ALFRED KUBIN Austrian illustrator (1877-1959) Alfred Kubin was born on 10th April 1877 in Leitneritz, Bohemia. Having begun as apprentice at ... | ![]() |
ko2705. könyv/bibliofilia, első kiadás Baron De La Motte Fouqué: UNDINE. Eine Erzahlung.München. 1913. Georg Dietrich. 97 p. illusztrált. pergamen. német nyelvű.méret: 26x18 cm. ELKELTMit 15 farbigen Taf und Buchschmuck von Arthur Rackham.
Numerierte Ausgabe.(Nr 16 von 1-100) Limited edition 100/16 The binding come loose!. | ![]() |
ko2719. könyv/bibliofilia, első kiadás Illyés Gyula: Szálló egek alatt.Budapest. én. Nyugat. 116 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 21x15 cm. ELKELT1. kiadás. | ![]() |
ko2721. könyv/bibliofilia, első kiadás Németh László: Széchenyi.Budapest. én. Misztótfalusi. 40 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko2722. könyv/bibliofilia, első kiadás Tóth János: Apostolok útján.Szombathely. 1936. Martineum. 55 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELT1. kiadás.
Németh József: Emlékezés Tóth Jánosra, a népi építészet kutatójára Zalaegerszegen, a páterdombi városrészben egymás mel-lett található a Gönczi Ferenc, a Holub Józs... | ![]() |
ko2729. könyv/erotika Eduard Fuchs: Die grossen Meister der Erotik.Leipzig. én. Hesse & Becker. 32 p. vászonkötés. német nyelvű.méret: 39x26 cm. ELKELTKereskedők részére készített, ügynöki, bemutató kiadás!!!. | ![]() |
ko2736. könyv/sport/ló, lósport Hans-Joachim Schwark: Pferde.Berlin. 1978. VEB Deutscher. 583 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 25x18 cm. ELKELT | ![]() |