logo

Sós Antikvárium

since 1985

Catalog   magyarul   Login

Sold items

 book | map | engraving | postcard | manuscript 

The sold item heading purpose is showing rare, fine issues. We are proud of this issues were in our shop.

<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->

ko2503.   book/Old progressive books

Egy Földmunkás: Szózat a föld népéhez!.

Budapest. without year. Népszava. 23 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 21x14 cm.

SOLD

Egy Földmunkás: Szózat a föld népéhez!

ko2504.   book/Old progressive books

Varga Ferenc: A korbács hatalma.

Szeged. 1913. Szegedi Szociáldemokrata Párt. 32 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 20x14 cm.

SOLD

Varga Ferenc: A korbács hatalma

ko2505.   book/Old progressive books

Wolfner Pál: A XIX. század történelméből.

Budapest. 1905. Politzer Zsigmond és Fia. 19 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 25x17 cm.

SOLD

I. A februári forradalom
A huszadik század könyvtára 6.
Különlenyomat a Huszadik század-ból.
Wolfner Pál: A XIX. század történelméből

ko2506.   book/Old progressive books

Rudas Béla: Tul a fordizmuson.

Budapest. 1928. Munkáskultura. 69 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 20x14 cm.

SOLD

Munkáskultura-könyvtár.
Rudas Béla: Tul a fordizmuson

ko2507.   book/Old progressive books

Buchinger Mano: Ez a demokrácia.

Budapest. without year. Népszava. 16 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 21x15 cm.

SOLD

A Kunfi-garda könyvei.
Buchinger Mano: Ez a demokrácia

ko2508.   book/Old progressive books

Büchler József: A községpolitikáról.

Budapest. 1930. Népszava. 23 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 20x14 cm.

SOLD

Szociáldemokrata községpolitikai könyvtár.
Büchler József: A községpolitikáról

ko2509.   book/Old progressive books

Barabás Tibor: Az európai szellem magyar úttörői.

Budapest. 1942. Szociáldemokrata Párt. 95 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 23x16 cm.

SOLD

Barabás Tibor: Az európai szellem magyar úttörői

ko2510.   book/Old progressive books

Marx Károly: Osztályharcok Franciaországban.

Budapest. 1924. Népszava. 152 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 21x15 cm.

SOLD

Gerince szakadt.
Marx Károly: Osztályharcok Franciaországban

ko2511.   book/Old progressive books

Marx, Engels: A kommunista kiáltvány.

Budapest. 1919. Népszava. 68 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 20x14 cm.

SOLD

Gerince szakadt, a könyvtest a kötéstáblából kijár.
Marx, Engels: A kommunista kiáltvány

ko2512.   book/Old progressive books

Adolf Wagner: A tudományos gondolkodás alapvonalai.

Budapest. 1923. Népszava. 76 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 20x14 cm.

SOLD

Adolf Wagner: A tudományos gondolkodás alapvonalai

ko2513.   book/Old progressive books

Rio: A Ferrer-gyilkosság.

Budapest. 1909. Biraucz. 72 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 22x15 cm.

SOLD

Gerince szakadt, a könyvtest a kötéstáblából kijár.
Rio: A Ferrer-gyilkosság

ko2514.   book/Old progressive books

Engels Frigyes: Szocializmus fejlődése utópiától a tudományig.

Budapest. 1897. Népszava. 71 p. half cloth binding. Hungarian language.
size: 18x11 cm.

SOLD

Gerincén beszakadás, kopott példány.
Engels Frigyes: Szocializmus fejlődése utópiától a tudományig

ko2520.   book/bibliophilia, first edition

Ady Endre: A menekülő élet.

Budapest. 1912. Nyugat. 141 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 21x13 cm.

SOLD

I. kiadás.
Gara Arnold borítójával.
Viseltes példány!.
Ady Endre: A menekülő élet

ko2521.   book/bibliophilia, first edition

Ady Endre: Igy is történhetik. Novellák.

Budapest. 1910. Nyugat. 143 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 21x13 cm.

SOLD

I. kiadás!
Falus Elek borítójával.
Viseltes példány!.
Ady Endre: Igy is történhetik. Novellák

ko2522.   book/philosophy

Charles Hansen Toll: Die erste Antinomie Kants und der Pantheismus.

Berlin. 1910. Reuther & Reichard. 46 p. half cloth binding. German language.
size: 23x16 cm.

SOLD

Charles Hansen Toll: Die erste Antinomie Kants und der Pantheismus

ko2525.   book/bibliophilia, first edition

Szomory Dezső: A selyemzsinór.

Budapest. 1921. Genius. 104 p. half cloth binding. Hungarian language.
size: 12x10 cm.

SOLD

I. kiadás!
Kopott.
Szomory Dezső (Pest, 1869. jún. 2. – Bp., 1944. nov. 30.): író. ~ Emil bátyja. A Zeneművészeti Főisk.-ra iratkozott be, ahol még Liszt Ferenc vizsgáztatta. De csakham...
Szomory Dezső: A selyemzsinór

ko2536.   book/philosophy

Eduart Von Hartmann: Das Problem des Lebens.

Berlin. without year. Wegweiser. 330 p. half cloth binding. German language.
size: 23x16 cm.

SOLD

Címlapon tulajdonosi bejegyzés.
Eduart Von Hartmann: Das Problem des Lebens

ko2559.   book/bibliophilia, first edition

Szép Ernő: Kenyér.

Budapest. /1917/. Légrády. 208 p. half cloth binding. Hungarian language.
size: 17x12 cm.

SOLD

I. kiadás!
Szép Ernő
(Huszt, 1884. jún. 30. - Bp., 1953. okt. 2.): költő, író. Tizenkilenc éves korában hírlapíró lett. A Nyugat költői közt tűnt fel verseivel. A századforduló k...
Szép Ernő: Kenyér

ko2560.   book/bibliophilia, first edition

Szép Ernő: Zümzüm.

Budapest. 1942. Szép Ernő. 103 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 16x11 cm.

SOLD

I. kiadás!
A címlapot Vadász Endre rajzolta.
Szép Ernő: Zümzüm

ko2561.   book/bibliophilia, first edition

Móricz Zsigmond: A vadkan. Színdarab három felvonásban.

Budapest. /1924/. Athenaeum. 118 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 17x11 cm.

SOLD

I. kiadás.
Móricz Zsigmond: A vadkan. Színdarab három felvonásban

ko2562.   book/bibliophilia, first edition

Heltai Jenő: Utazás enmagam körül.

Budapest. 1935. Athenaeum. 164 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 20x13 cm.

SOLD

I. kiadás!
Heltai Jenő (Bp., 1871. aug. 11. – Bp., 1957. szept. 3.): író, újságíró, Kossuth-díjas (1957). Első verse 14 éves korában jelent meg. Jogi tanulmányait 1890-ben félbeszakí...
Heltai Jenő: Utazás enmagam körül

ko2563.   book/natural science/biology, agriculture/animal

Rebau's Heinrich: NATURGESCHICHTE für Schule und Haus. Eine gemeinfassliche und ausführliche Beschreibung aller drei Reiche der Natur. Achte Auflage.

Stuttgart. 1880. Julius Hoffmann. 833 p. illustrated. cloth binding. German language.
size: 25x17 cm.

SOLD

51 Lith.
Rebau's Heinrich: NATURGESCHICHTE für Schule und Haus. Eine gemeinfassliche und ausführliche Beschreibung aller drei Reiche der Natur. Achte Auflage

ko2566.   book/bibliophilia, first edition

Madách Imre: Az ember tragédiája.

Budapest. without year. Athenaeum. 179 p. leather binding. Hungarian language.
size: 13x10 cm.

SOLD

Alexander Bernát bevezetésével.
Alexander Bernát (Pest, 1850. ápr. 13. – Bp., 1927. okt. 23.): filozófus, esztétikus, egyetemi tanár, az MTA tagja (l. 1892, r. 1915). ~ Ferenc pszichoanalit...
Madách Imre: Az ember tragédiája

ko2569.   book/bibliophilia, first edition

Dalkönyvecske A Magyar Nép Számára.

Pest. 1856. Lampel. 333 p. cloth binding. Hungarian language.
size: 13x8 cm.

SOLD

Dúsan aranyozott kiadói vászon-kötésben, aranymetszéssel.
Dalkönyvecske A Magyar Nép Számára

ko2603.   book/bibliophilia, first edition

PETŐFI SÁNDOR összes költeményei 1842-1846 I-II.

Pest. 1848. Emich Gusztáv. 759 p. cloth binding. Hungarian language.
size: 16x12 cm.

SOLD

II. kiadás!.
PETŐFI SÁNDOR összes költeményei 1842-1846 I-II

ko2605.   book/history of culture

TRÓCSÁNYI ZOLTÁN: Magyar régiségek és furcsaságok I-VI.

Budapest. (1924). Dante. 1362 p. cloth binding. Hungarian language.
size: 14x10 cm.

SOLD

255, 189, 254, 204, 249, 211 p.
Trócsányi Zoltán (Sárospatak, 1886. dec. 25. – Bp., 1971. febr. 17.): nyelvész, irodalom- és könyvtörténész, műfordító, könyvtáros, a nyelvtudományok...
TRÓCSÁNYI ZOLTÁN: Magyar régiségek és furcsaságok I-VI

ko2606.   book/art/general art

Gerevich Tibor: MAGYARORSZÁG MŰVÉSZETI EMLÉKEI I-IV.

Budapest. 1938-1943. Műemlékek Országos Bizottsága. illustrated. halfleather. Hungarian language.
size: 26x19 cm.

SOLD

I. köt:
Gerevich Tibor: Magyarország románkori emlékei. 842 p. ( ebből CCLXIV fotó)
II. köt:
Horváth Henrik: Budapest művészeti emlékei. 63 p. CLX t. fotó.
III. köt:
Rados Jenő: Ma...
Gerevich Tibor: MAGYARORSZÁG MŰVÉSZETI EMLÉKEI I-IV

ko2617.   book/history/Hungarian/1850-1919

Baján Mihály: László főherczeg élete és halála.

Budapest. 1896. Szent-István-Társulat. 127 p. cloth binding. Hungarian language.
size: 16x11 cm.

SOLD

Baján Mihály: László főherczeg élete és halála

ko2626.   book/art/fine art

Varga Nándor Lajos: VONALMŰVÉSZET. gondolatok a rajz és nyomtatott vonalvilág művészetéről.

Budapest. 1944. Szerző. 281 p. illustrated. paperbinding. Hungarian language.
size: 24x18 cm.

SOLD

Széteső példány.
333 példányban jelent meg.
Varga Nándor Lajos (Losonc, 1895. jan. 1. – Bp., 1978. ápr. 18.): festő, grafikus, érdemes művész (1971). Kecskeméten Révész Imrénél, m...
Varga Nándor Lajos: VONALMŰVÉSZET. gondolatok a rajz és nyomtatott vonalvilág művészetéről

ko2629.   book/art/fine art

Móricz Virág: Szárnyas oltárok A bártfai Szent Egyed templomban.

Budapest. 1932. without publisher. 56 p. dedicated. illustrated. paperbinding. Hungarian language.
size: 24x16 cm.

SOLD

A boríton Jeges Ernő grafikája.
Lázár Béla művészettörténésznek dedikálva!.
Móricz Virág: Szárnyas oltárok A bártfai Szent Egyed templomban

ko2637.   book/transport

Jerémiás Gábor: Mindenki érthet az autóhoz.

Budapest. without year. Rekord. 205 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.
size: 25x18 cm.

SOLD

Jerémiás Gábor: Mindenki érthet az autóhoz

ko2644.   book/geography, cartography, travel

Reich Milton Oszkár: Erdély.

Budapest. without year. Hoffmann és Vastagh. 181 p. illustrated. paperbinding. Hungarian language.
size: 16x11 cm.

SOLD

Térképmelléklettel és képekkel.
Eggenberger-féle utikönyvek.
Reich Milton Oszkár: Erdély

ko2651.   book/bibliography

Végh Gyula: Rariora et curiosa. Gróf Apponyi Sándor gyüjteményéből.

Budapest. 1925. MNM. 99 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 24x16 cm.

SOLD

Végh Gyula: Rariora et curiosa. Gróf Apponyi Sándor gyüjteményéből

ko2657.   book/geography, cartography, travel

Pásztor József: A Mátra úti kalauz.

Budapest. 1929. Apostol. 300 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.
size: 17x12 cm.

SOLD

Kihajtható térképmelléklettel.
Pásztor József: A Mátra úti kalauz

ko2674.   book/fort history

Könyöki József: A középkori várak különös tekintettel Magyarországra.

Mudapest. 1906. MTA. 625 p. illustrated. half cloth binding. Hungarian language.
size: 29x20 cm.

SOLD

Gazdagon illusztrált!
Az eredeti borító bekötve.
Könyöki József: A középkori várak különös tekintettel Magyarországra

ko2675.   book/art/architecture

Mittheilungen der K. K. Central-Commission zur Erforschung und Unterhaltung der Kunst- und historischen Denkmale.

Wien. 1864. Prandel Und Ewald. 278 p. illustrated. halfleather. Hungarian language.
size: 30x23 cm.

SOLD

278, LXXVIII P. Mit 216 Holzschnitten und 15 Tafeln.
Foltos. Stained!
Gerincén szakadás, könyvtest kopott.
Irodalom: Kovács Valéria: A műarchaeologia és szaksajtója a 19. századi Magyarors...
Mittheilungen der K. K. Central-Commission zur Erforschung und Unterhaltung der Kunst- und historischen Denkmale

ko2676.   book/fort history

Möller István: A vajda-hunyadi vár építési korai.

Budapest. 1913. Franklin. 32 p. illustrated. half cloth binding. Hungarian language.
size: 34x24 cm.

SOLD

59 szöveg közti képpel és 23 táblával.
Modern félvászon-kötésben, az eredeti borító bekötve.
Lechner Jenőnek dedikálva.!!!.
Möller István: A vajda-hunyadi vár építési korai

ko2683.   book/fort history

Pfannl Jenő: Gróf Wymes Ferenc A győri vár újraépítője a 17. században.

Győr. 1933. Győri Szemle. 34 p. illustrated. paperbinding. Hungarian language.
size: 23x16 cm.

SOLD

Kihajtható illusztrációval.
Pfannl Jenő: Gróf Wymes Ferenc A győri vár újraépítője a 17. században

ko2690.   book/photo

Hevesy Iván: Fényképezés télen.

Budapest. without year. Hafa. 32 p. illustrated. paperbinding. Hungarian language.
size: 17x12 cm.

SOLD

Hevesy Iván: Fényképezés télen

ko2691.   book/photo

Hevesy Iván: Fotografálás fénnyel szemben.

Budapest. without year. Hafa. 48 p. illustrated. paperbinding. Hungarian language.
size: 17x12 cm.

SOLD

Hevesy Iván: Fotografálás fénnyel szemben

ko2692.   book/photo

Hevesy Iván: Az infra-vörös fényképezés csodái.

Budapest. without year. Hafa. 32 p. illustrated. paperbinding. Hungarian language.
size: 17x12 cm.

SOLD

Hevesy Iván: Az infra-vörös fényképezés csodái

ko2693.   book/photo

Hevesy Iván: Az éjjeli felvétel.

Budapest. without year. Hafa. 46 p. illustrated. paperbinding. Hungarian language.
size: 17x12 cm.

SOLD

Hevesy Iván: Az éjjeli felvétel

ko2698.   book/Old progressive books

Szende Pál: A nagybirtok és Magyarország jövője.

Budapest. 1911. Galilei Kör. 31 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 22x15 cm.

SOLD

Szende Pál: A nagybirtok és Magyarország jövője

ko2704.   book/bibliophilia, first edition

Poe, Edgar Allan: Nebelmeer. Mit einer Einleitung von H.H.Ewers. Zweite Auflage. Mit 29 Bildern von Alfred Kubin.

München. ca. 1914. Georg Müller. 352 p. illustrated. halfleather. German language.
size: 22x14 cm.

SOLD

Numerierte Ausgabe.(Nr 76 von 1-100)
Schöne Exemplar.
ALFRED KUBIN
Austrian illustrator (1877-1959)
Alfred Kubin was born on 10th April 1877 in Leitneritz, Bohemia. Having begun as apprentice at ...
Poe, Edgar Allan: Nebelmeer. Mit einer Einleitung von H.H.Ewers. Zweite Auflage. Mit 29 Bildern von Alfred Kubin

ko2705.   book/bibliophilia, first edition

Baron De La Motte Fouqué: UNDINE. Eine Erzahlung.

München. 1913. Georg Dietrich. 97 p. illustrated. vellum. German language.
size: 26x18 cm.

SOLD

Mit 15 farbigen Taf und Buchschmuck von Arthur Rackham.
Numerierte Ausgabe.(Nr 16 von 1-100)
Limited edition 100/16
The binding come loose!.
Baron De La Motte Fouqué: UNDINE. Eine Erzahlung

ko2719.   book/bibliophilia, first edition

Illyés Gyula: Szálló egek alatt.

Budapest. without year. Nyugat. 116 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 21x15 cm.

SOLD

1. kiadás.
Illyés Gyula: Szálló egek alatt

ko2721.   book/bibliophilia, first edition

Németh László: Széchenyi.

Budapest. without year. Misztótfalusi. 40 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 24x17 cm.

SOLD

Németh László: Széchenyi

ko2722.   book/bibliophilia, first edition

Tóth János: Apostolok útján.

Szombathely. 1936. Martineum. 55 p. illustrated. paperbinding. Hungarian language.
size: 24x16 cm.

SOLD

1. kiadás.
Németh József: Emlékezés Tóth Jánosra, a népi építészet kutatójára

Zalaegerszegen, a páterdombi városrészben egymás mel-lett található a Gönczi Ferenc, a Holub Józs...
Tóth János: Apostolok útján

ko2729.   book/eroticism

Eduard Fuchs: Die grossen Meister der Erotik.

Leipzig. without year. Hesse & Becker. 32 p. cloth binding. German language.
size: 39x26 cm.

SOLD

Kereskedők részére készített, ügynöki, bemutató kiadás!!!.
Eduard Fuchs: Die grossen Meister der Erotik

ko2736.   book/sport/horse, horse sport

Hans-Joachim Schwark: Pferde.

Berlin. 1978. VEB Deutscher. 583 p. illustrated. cloth binding. German language.
size: 25x18 cm.

SOLD

Hans-Joachim Schwark: Pferde
<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->
Sós Antikvarium Váci street 73. Budapest 1056 Hungary   top of the page