The sold item heading purpose is showing rare, fine issues. We are proud of this issues were in our shop.
ko2503. book/Old progressive books Egy Földmunkás: Szózat a föld népéhez!.Budapest. without year. Népszava. 23 p. paperbinding. Hungarian language.size: 21x14 cm. SOLD | ![]() |
ko2504. book/Old progressive books Varga Ferenc: A korbács hatalma.Szeged. 1913. Szegedi Szociáldemokrata Párt. 32 p. paperbinding. Hungarian language.size: 20x14 cm. SOLD | ![]() |
ko2505. book/Old progressive books Wolfner Pál: A XIX. század történelméből.Budapest. 1905. Politzer Zsigmond és Fia. 19 p. paperbinding. Hungarian language.size: 25x17 cm. SOLDI. A februári forradalom
A huszadik század könyvtára 6. Különlenyomat a Huszadik század-ból. | ![]() |
ko2506. book/Old progressive books Rudas Béla: Tul a fordizmuson.Budapest. 1928. Munkáskultura. 69 p. paperbinding. Hungarian language.size: 20x14 cm. SOLDMunkáskultura-könyvtár. | ![]() |
ko2507. book/Old progressive books Buchinger Mano: Ez a demokrácia.Budapest. without year. Népszava. 16 p. paperbinding. Hungarian language.size: 21x15 cm. SOLDA Kunfi-garda könyvei. | ![]() |
ko2508. book/Old progressive books Büchler József: A községpolitikáról.Budapest. 1930. Népszava. 23 p. paperbinding. Hungarian language.size: 20x14 cm. SOLDSzociáldemokrata községpolitikai könyvtár. | ![]() |
ko2509. book/Old progressive books Barabás Tibor: Az európai szellem magyar úttörői.Budapest. 1942. Szociáldemokrata Párt. 95 p. paperbinding. Hungarian language.size: 23x16 cm. SOLD | ![]() |
ko2510. book/Old progressive books Marx Károly: Osztályharcok Franciaországban.Budapest. 1924. Népszava. 152 p. paperbinding. Hungarian language.size: 21x15 cm. SOLDGerince szakadt. | ![]() |
ko2511. book/Old progressive books Marx, Engels: A kommunista kiáltvány.Budapest. 1919. Népszava. 68 p. paperbinding. Hungarian language.size: 20x14 cm. SOLDGerince szakadt, a könyvtest a kötéstáblából kijár. | ![]() |
ko2512. book/Old progressive books Adolf Wagner: A tudományos gondolkodás alapvonalai.Budapest. 1923. Népszava. 76 p. paperbinding. Hungarian language.size: 20x14 cm. SOLD | ![]() |
ko2513. book/Old progressive books Rio: A Ferrer-gyilkosság.Budapest. 1909. Biraucz. 72 p. paperbinding. Hungarian language.size: 22x15 cm. SOLDGerince szakadt, a könyvtest a kötéstáblából kijár. | ![]() |
ko2514. book/Old progressive books Engels Frigyes: Szocializmus fejlődése utópiától a tudományig.Budapest. 1897. Népszava. 71 p. half cloth binding. Hungarian language.size: 18x11 cm. SOLDGerincén beszakadás, kopott példány. | ![]() |
ko2520. book/bibliophilia, first edition Ady Endre: A menekülő élet.Budapest. 1912. Nyugat. 141 p. paperbinding. Hungarian language.size: 21x13 cm. SOLDI. kiadás.
Gara Arnold borítójával. Viseltes példány!. | ![]() |
ko2521. book/bibliophilia, first edition Ady Endre: Igy is történhetik. Novellák.Budapest. 1910. Nyugat. 143 p. paperbinding. Hungarian language.size: 21x13 cm. SOLDI. kiadás!
Falus Elek borítójával. Viseltes példány!. | ![]() |
ko2522. book/philosophy Charles Hansen Toll: Die erste Antinomie Kants und der Pantheismus.Berlin. 1910. Reuther & Reichard. 46 p. half cloth binding. German language.size: 23x16 cm. SOLD | ![]() |
ko2525. book/bibliophilia, first edition Szomory Dezső: A selyemzsinór.Budapest. 1921. Genius. 104 p. half cloth binding. Hungarian language.size: 12x10 cm. SOLDI. kiadás!
Kopott. Szomory Dezső (Pest, 1869. jún. 2. – Bp., 1944. nov. 30.): író. ~ Emil bátyja. A Zeneművészeti Főisk.-ra iratkozott be, ahol még Liszt Ferenc vizsgáztatta. De csakham... | ![]() |
ko2536. book/philosophy Eduart Von Hartmann: Das Problem des Lebens.Berlin. without year. Wegweiser. 330 p. half cloth binding. German language.size: 23x16 cm. SOLDCímlapon tulajdonosi bejegyzés. | ![]() |
ko2559. book/bibliophilia, first edition Szép Ernő: Kenyér.Budapest. /1917/. Légrády. 208 p. half cloth binding. Hungarian language.size: 17x12 cm. SOLDI. kiadás!
Szép Ernő (Huszt, 1884. jún. 30. - Bp., 1953. okt. 2.): költő, író. Tizenkilenc éves korában hírlapíró lett. A Nyugat költői közt tűnt fel verseivel. A századforduló k... | ![]() |
ko2560. book/bibliophilia, first edition Szép Ernő: Zümzüm.Budapest. 1942. Szép Ernő. 103 p. paperbinding. Hungarian language.size: 16x11 cm. SOLDI. kiadás!
A címlapot Vadász Endre rajzolta. | ![]() |
ko2561. book/bibliophilia, first edition Móricz Zsigmond: A vadkan. Színdarab három felvonásban.Budapest. /1924/. Athenaeum. 118 p. paperbinding. Hungarian language.size: 17x11 cm. SOLDI. kiadás. | ![]() |
ko2562. book/bibliophilia, first edition Heltai Jenő: Utazás enmagam körül.Budapest. 1935. Athenaeum. 164 p. paperbinding. Hungarian language.size: 20x13 cm. SOLDI. kiadás!
Heltai Jenő (Bp., 1871. aug. 11. – Bp., 1957. szept. 3.): író, újságíró, Kossuth-díjas (1957). Első verse 14 éves korában jelent meg. Jogi tanulmányait 1890-ben félbeszakí... | ![]() |
ko2563. book/natural science/biology, agriculture/animal Rebau's Heinrich: NATURGESCHICHTE für Schule und Haus. Eine gemeinfassliche und ausführliche Beschreibung aller drei Reiche der Natur. Achte Auflage.Stuttgart. 1880. Julius Hoffmann. 833 p. illustrated. cloth binding. German language.size: 25x17 cm. SOLD51 Lith. | ![]() |
ko2566. book/bibliophilia, first edition Madách Imre: Az ember tragédiája.Budapest. without year. Athenaeum. 179 p. leather binding. Hungarian language.size: 13x10 cm. SOLDAlexander Bernát bevezetésével.
Alexander Bernát (Pest, 1850. ápr. 13. – Bp., 1927. okt. 23.): filozófus, esztétikus, egyetemi tanár, az MTA tagja (l. 1892, r. 1915). ~ Ferenc pszichoanalit... | ![]() |
ko2603. book/bibliophilia, first edition PETŐFI SÁNDOR összes költeményei 1842-1846 I-II.Pest. 1848. Emich Gusztáv. 759 p. cloth binding. Hungarian language.size: 16x12 cm. SOLDII. kiadás!. | ![]() |
ko2605. book/history of culture TRÓCSÁNYI ZOLTÁN: Magyar régiségek és furcsaságok I-VI.Budapest. (1924). Dante. 1362 p. cloth binding. Hungarian language.size: 14x10 cm. SOLD255, 189, 254, 204, 249, 211 p.
Trócsányi Zoltán (Sárospatak, 1886. dec. 25. – Bp., 1971. febr. 17.): nyelvész, irodalom- és könyvtörténész, műfordító, könyvtáros, a nyelvtudományok... | ![]() |
ko2606. book/art/general art Gerevich Tibor: MAGYARORSZÁG MŰVÉSZETI EMLÉKEI I-IV.Budapest. 1938-1943. Műemlékek Országos Bizottsága. illustrated. halfleather. Hungarian language.size: 26x19 cm. SOLDI. köt:
Gerevich Tibor: Magyarország románkori emlékei. 842 p. ( ebből CCLXIV fotó) II. köt: Horváth Henrik: Budapest művészeti emlékei. 63 p. CLX t. fotó. III. köt: Rados Jenő: Ma... | ![]() |
ko2617. book/history/Hungarian/1850-1919 Baján Mihály: László főherczeg élete és halála.Budapest. 1896. Szent-István-Társulat. 127 p. cloth binding. Hungarian language.size: 16x11 cm. SOLD | ![]() |
ko2626. book/art/fine art Varga Nándor Lajos: VONALMŰVÉSZET. gondolatok a rajz és nyomtatott vonalvilág művészetéről.Budapest. 1944. Szerző. 281 p. illustrated. paperbinding. Hungarian language.size: 24x18 cm. SOLDSzéteső példány.
333 példányban jelent meg. Varga Nándor Lajos (Losonc, 1895. jan. 1. – Bp., 1978. ápr. 18.): festő, grafikus, érdemes művész (1971). Kecskeméten Révész Imrénél, m... | ![]() |
ko2629. book/art/fine art Móricz Virág: Szárnyas oltárok A bártfai Szent Egyed templomban.Budapest. 1932. without publisher. 56 p. dedicated. illustrated. paperbinding. Hungarian language.size: 24x16 cm. SOLDA boríton Jeges Ernő grafikája.
Lázár Béla művészettörténésznek dedikálva!. | ![]() |
ko2637. book/transport Jerémiás Gábor: Mindenki érthet az autóhoz.Budapest. without year. Rekord. 205 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.size: 25x18 cm. SOLD | ![]() |
ko2644. book/geography, cartography, travel Reich Milton Oszkár: Erdély.Budapest. without year. Hoffmann és Vastagh. 181 p. illustrated. paperbinding. Hungarian language.size: 16x11 cm. SOLDTérképmelléklettel és képekkel.
Eggenberger-féle utikönyvek. | ![]() |
ko2651. book/bibliography Végh Gyula: Rariora et curiosa. Gróf Apponyi Sándor gyüjteményéből.Budapest. 1925. MNM. 99 p. paperbinding. Hungarian language.size: 24x16 cm. SOLD | ![]() |
ko2657. book/geography, cartography, travel Pásztor József: A Mátra úti kalauz.Budapest. 1929. Apostol. 300 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.size: 17x12 cm. SOLDKihajtható térképmelléklettel. | ![]() |
ko2674. book/fort history Könyöki József: A középkori várak különös tekintettel Magyarországra.Mudapest. 1906. MTA. 625 p. illustrated. half cloth binding. Hungarian language.size: 29x20 cm. SOLDGazdagon illusztrált!
Az eredeti borító bekötve. | ![]() |
ko2675. book/art/architecture Mittheilungen der K. K. Central-Commission zur Erforschung und Unterhaltung der Kunst- und historischen Denkmale.Wien. 1864. Prandel Und Ewald. 278 p. illustrated. halfleather. Hungarian language.size: 30x23 cm. SOLD278, LXXVIII P. Mit 216 Holzschnitten und 15 Tafeln.
Foltos. Stained! Gerincén szakadás, könyvtest kopott. Irodalom: Kovács Valéria: A műarchaeologia és szaksajtója a 19. századi Magyarors... | ![]() |
ko2676. book/fort history Möller István: A vajda-hunyadi vár építési korai.Budapest. 1913. Franklin. 32 p. illustrated. half cloth binding. Hungarian language.size: 34x24 cm. SOLD59 szöveg közti képpel és 23 táblával.
Modern félvászon-kötésben, az eredeti borító bekötve. Lechner Jenőnek dedikálva.!!!. | ![]() |
ko2683. book/fort history Pfannl Jenő: Gróf Wymes Ferenc A győri vár újraépítője a 17. században.Győr. 1933. Győri Szemle. 34 p. illustrated. paperbinding. Hungarian language.size: 23x16 cm. SOLDKihajtható illusztrációval. | ![]() |
ko2690. book/photo Hevesy Iván: Fényképezés télen.Budapest. without year. Hafa. 32 p. illustrated. paperbinding. Hungarian language.size: 17x12 cm. SOLD | ![]() |
ko2691. book/photo Hevesy Iván: Fotografálás fénnyel szemben.Budapest. without year. Hafa. 48 p. illustrated. paperbinding. Hungarian language.size: 17x12 cm. SOLD | ![]() |
ko2692. book/photo Hevesy Iván: Az infra-vörös fényképezés csodái.Budapest. without year. Hafa. 32 p. illustrated. paperbinding. Hungarian language.size: 17x12 cm. SOLD | ![]() |
ko2693. book/photo Hevesy Iván: Az éjjeli felvétel.Budapest. without year. Hafa. 46 p. illustrated. paperbinding. Hungarian language.size: 17x12 cm. SOLD | ![]() |
ko2698. book/Old progressive books Szende Pál: A nagybirtok és Magyarország jövője.Budapest. 1911. Galilei Kör. 31 p. paperbinding. Hungarian language.size: 22x15 cm. SOLD | ![]() |
ko2704. book/bibliophilia, first edition Poe, Edgar Allan: Nebelmeer. Mit einer Einleitung von H.H.Ewers. Zweite Auflage. Mit 29 Bildern von Alfred Kubin.München. ca. 1914. Georg Müller. 352 p. illustrated. halfleather. German language.size: 22x14 cm. SOLDNumerierte Ausgabe.(Nr 76 von 1-100)
Schöne Exemplar. ALFRED KUBIN Austrian illustrator (1877-1959) Alfred Kubin was born on 10th April 1877 in Leitneritz, Bohemia. Having begun as apprentice at ... | ![]() |
ko2705. book/bibliophilia, first edition Baron De La Motte Fouqué: UNDINE. Eine Erzahlung.München. 1913. Georg Dietrich. 97 p. illustrated. vellum. German language.size: 26x18 cm. SOLDMit 15 farbigen Taf und Buchschmuck von Arthur Rackham.
Numerierte Ausgabe.(Nr 16 von 1-100) Limited edition 100/16 The binding come loose!. | ![]() |
ko2719. book/bibliophilia, first edition Illyés Gyula: Szálló egek alatt.Budapest. without year. Nyugat. 116 p. paperbinding. Hungarian language.size: 21x15 cm. SOLD1. kiadás. | ![]() |
ko2721. book/bibliophilia, first edition Németh László: Széchenyi.Budapest. without year. Misztótfalusi. 40 p. paperbinding. Hungarian language.size: 24x17 cm. SOLD | ![]() |
ko2722. book/bibliophilia, first edition Tóth János: Apostolok útján.Szombathely. 1936. Martineum. 55 p. illustrated. paperbinding. Hungarian language.size: 24x16 cm. SOLD1. kiadás.
Németh József: Emlékezés Tóth Jánosra, a népi építészet kutatójára Zalaegerszegen, a páterdombi városrészben egymás mel-lett található a Gönczi Ferenc, a Holub Józs... | ![]() |
ko2729. book/eroticism Eduard Fuchs: Die grossen Meister der Erotik.Leipzig. without year. Hesse & Becker. 32 p. cloth binding. German language.size: 39x26 cm. SOLDKereskedők részére készített, ügynöki, bemutató kiadás!!!. | ![]() |
ko2736. book/sport/horse, horse sport Hans-Joachim Schwark: Pferde.Berlin. 1978. VEB Deutscher. 583 p. illustrated. cloth binding. German language.size: 25x18 cm. SOLD | ![]() |