Katalógus
Belépés | Könyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal. |
Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.
ko1577. könyv/régiség FENELON, Franciskus Salignac De La Motte: Die wunderbaren Begebenheiten Telemachs Sohn des Ulysses. Ein Heldengedicht in vier und zwanzig Büchern.Nürnberg Und Altdor. 1798. kn. 719 p. félbőr-kötésben. német nyelvű.méret: 17x11 cm. ELKELT25 Kupfertafeln und einer mehrfach gefalteten Kupferstichkarte des Mittelmeerraumes. | ![]() |
ko1578. könyv/régiség Lamy, Bernard: Apparatus biblicus, sive manuductio ad Sacram Scripturam.Tyrnaviae, Nagyszombat. 1762. Typ. Acad. 645 p. bőrkötés. latin nyelvű.méret: 21x16 cm. ELKELT12 t. (3 térkép). | ![]() |
ko1580. könyv/vártörténet Éri István (szerkesztő): Kisvárda történetéből.Budapest. 1954. N.M.M. 88 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko1582. könyv/régiség Erdélyi János: Nemzeti iparunk. Bovitve 's jegyzetekkel kisérve kiadta Fényes Elek.Pest. 1843. Heckenast. 424 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 21x12 cm. ELKELTViseltes kötés, a címlap közepén pótlás. | ![]() |
ko1585. könyv/régiség DIVATCSARNOK. Szépirodalmi, művészeti és divatközlöny.Pest. 1860. kn. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 36x26 cm. ELKELT5 t. litográfia.(divatkép).
Kopott, korabeli félvászon-kötésben. 1860-as év 3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18, 19,20,21,22,23,24,25,26,47,49. szám. Több cikk Széchenyi István h... | ![]() |
ko1586. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Gróf Károly-könyvtár aukciója.Budapest. 1937. Postatakarékpénztár Árverési Csarnoka. 83 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 30x23 cm. ELKELT | ![]() |
ko1588. könyv/történelem/magyar/1826-1849 Czakó Elemér: Széchenyi a legnagyobb és leghívebb magyar.Budapest. 1941. Budapest Székesfőváros. 253 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 28x20 cm. ELKELT | ![]() |
ko1634. könyv/bibliofilia, első kiadás HEINE, (Heinrich) Henrik: Sabbat hercegnő románca. Ford. Jávor Bella.Budapest. 1920. Awiwa. 98 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 15x11 cm. ELKELTTábor János illusztrálta.
Készült 50 példányban. Számozott. | ![]() |
ko1648. könyv/bibliofilia, első kiadás Gábor Andor: Öregszem mégis.Budapest. én. Légrády Testvérek. 146 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 22x14 cm. ELKELTI. kiadás.
Viseltes állapotú. | ![]() |
ko1654. könyv/bibliofilia, első kiadás Rákosi Viktor: Verőfény.Budapest. 19831898. Rákosi Jenő. 237 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x10 cm. ELKELTKiadói, szignált, bordázott gerincű egészbőr-kötésben, a kötéstáblán préselt, aranyozott címképpel, a hátsó táblán A magyarságért-feliratú, aranyozott pecsétrajzzal, felül... | ![]() |
ko1725. könyv/művészet/általános művészet The Arts Of Britain: Edwin Mullins.Oxford. 1983. Phaidon. 288 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.méret: 29x22 cm. ELKELT | ![]() |
ko1741. könyv/régiség Márton István: A görög nyelv első kezdete.Győr. 1794. Streibig József. 264 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 19x12 cm. ELKELTA kötéstábla viseltes, szakadozott.
Az első magyar nyelvű görög nyelvtan!!! ---------------------------------------- A kötet megjelenéséről hírt adott a Magyar Kurír is. A cikket maga ... | ![]() |
ko1791. könyv/régiség Moore, Tamás (Thomas): Egy irlandus útazása az igaz vallás felkeresése végett.Nagyvárad. 1836. Tichy János. 579 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 17x11 cm. ELKELT2 rész egybekötve. 294, 285 p.
A könyvtest a kötéstáblától elvált. Az első rész címlapján bélyegző. Moore, Thomas. (Dublin, 1779. május 28. – Sloperton, 1852. február 25.). ír ... | ![]() |
ko1792. könyv/régiség Salomon, J. (herausgegeben): Lehrbuch der Arithmetik und Algebra zum öffentlichen Gebrauche und Selsbstunterrichte. Erste Abtheilung.Wien, Triest. 1821. Geistinger. 310 p. kartonkötés. német nyelvű.méret: 21x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko1795. könyv/bibliofilia, első kiadás Vahot Sándor: összes költeményei.Pest. 1856. Vahot Imre. 200 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 16x12 cm. ELKELTI. kiadás. Aranymetszés.
Címlapon bélyegző. Vachott Sándor (Gyöngyös, 1818. nov. 17. – Pest, 1861. ápr. 9.): költő, író, ügyvéd, az MTA l. tagja (1843); Vahot Imre bátyja. Kezdetbe... | ![]() |
ko1797. könyv/bibliofilia, első kiadás Kiss József: Mese a varrógépről.Budapest. 1884. Dobrowsky és Franke. 63 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x18 cm. ELKELTGerincén szakadás. A könyvtest kijár.
Kiss József (Mezőcsát, 1843 . nov. 30. – Bp., 1921, dec. 31.): költő, lapszerkesztő, a 19. sz. végi magyar líra egyik legkiemelkedőbb képviselőj... | ![]() |
ko1802. könyv/bibliofilia, első kiadás Karinthy Frigyes: Vitéz László szinháza.Bécs. 1922. Uj Modern Könyvtár. 101 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 18x13 cm. ELKELT | ![]() |
ko1804. könyv/bibliofilia, első kiadás Vajda János: Béla királyfi.Pest. 1854. Emich Gusztáv. 138 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 15x12 cm. ELKELTI. kiadás. felvágatlan példány.
Vajda János (Pest, 1829. máj. 8. – Bp., 1897. jan. 17.): a 19. század második felének jelentős költője, publicista. Apja uradalmi erdész volt Válon. K... | ![]() |
ko1808. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Paul Lacroix, Édouard Fournier, Ferdinand Seré: Histoire de l'imprimerie et des arts et professions qui se rattachent a la typographie.Paris. 1852. Librairie Historique, Archéologique Et S. 160 p. illusztrált. vászonkötés. francia nyelvű.méret: 29x20 cm. ELKELTKötéstábla vízfoltos. | ![]() |
ko1809. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Hübner Sándor: Séta a világ körűl I-II.Budapest. 1884. Ráth Mór. 806 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 18x14 cm. ELKELT402, 404 p.
Az első kötet címlapján szakadás. | ![]() |
ko1810. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Ujfalvy-Bourdon Mária: Ujfalvy Károly utazása Páristól-Samarkanding.Budapest. 1885. Révai Testvérek. 663 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x17 cm. ELKELT177 művészi kivitelű képpel.
Címlapon tulajdonosi bélyegző. Erősen kopott. | ![]() |
ko1811. könyv/régiség Virgilii Maronis: Bucolica.Parisiis. 1806. Apud Giguet Et Michaud. 341 p. illusztrált. félbőr-kötésben. francia nyelvű.méret: 22x15 cm. ELKELT11. t. rézmetszet. ( Kupferstich, copper engraving)Kopott kötés. | ![]() |
ko1812. könyv/régiség P. Francisco Pomey: Pantheum mythicum, seu fabulosa deorum historia, hoc primo epitomes eruditionis volumine breviter, dilucideque comprehensa.Glogaviae. 1795. Sumtibus Christ. Frid. Güntheri. 282 p. illusztrált. félbőr-kötésben. latin nyelvű.méret: 18x11 cm. ELKELTDíszcímlap. 28 t. rézmetszet ( Kupferstich, copper engraving). Kopott, gerincén beszakadás. | ![]() |
ko1849. könyv/bibliofilia, első kiadás Berde Mária: Versek.Budapest. én. Athenaeum. 36 p. fűzve. magyar nyelvű.méret: 18x12 cm. ELKELTModer Könyvtár 187-188.
Sérült, ragasztott boríték. | ![]() |
ko1866. könyv/vártörténet Virágh Ferenc: Török hódoltság Gyula térségében.Békéscsaba. 1960. Békés Megyei Lapkiadó Vállalat. 103 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 19x11 cm. ELKELT | ![]() |
ko1891. könyv/jog, jogtörténet, kriminológia Buza László: A kisebbségek jogi helyzete a békeszerződések és más nemzetközi egyezmények értelmében.Budapest. 1930. Magyar Tud. Akadémia. 432 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELTgerincén szakadás. | ![]() |
ko1894. könyv/bibliofilia, első kiadás Éjfél (Magyar írók misztikus novellái).Gyoma. 1917. Kner Izidor. 204 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 21x14 cm. ELKELTCímlapon könyvtári bélyegző. | ![]() |
ko1895. könyv/judaika Zalai Szalay László: A zsidó nők története.Budapest. én. kn. 355 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 21x15 cm. ELKELTViseltes példány. Gerincén szakadás. Címlapon tulajdonosi bélyegző. | ![]() |
ko1896. könyv/judaika Ararát.Budapest. 1944. Országos Izr. Leányárvaház. 150 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 19x13 cm. ELKELTMagyar zsidó évkönyv az 1944. évre. | ![]() |
ko1905. könyv/aprónyomat, papírrégiség T. ns. Komárom Vármegyének 1847-dik évi Január 11-ik napján tartott Közgyűléséből.hn. én. Kiadta Bossányi Recső Aljegyző. . magyar nyelvű.méret: 39x23 cm. ELKELT | ![]() |
ko2020. könyv/bibliofilia, első kiadás Hevesi Sándor: SHAW-BREVIÁRIUM. Az író, az ember és a művek.Budapest. én. Rózsavölgyi. 359 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 13x10 cm. ELKELTMegjelent 100 számozott példányban.
100/13 Hevesi Sándor (Nagykanizsa, 1873. máj. 3. – Bp., 1939. szept. 8.): rendező, dramaturg, író, színigazgató. A bp.-i egy.-en jogi és tanári dipl... | ![]() |
ko2021. könyv/régiség Bozóky István: A haza esedezése az ország gyűlése előtt a magyar nyelv tökélletesitése iránt.Vác. 1814. Gotlíb Antal. 30 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 20x12 cm. ELKELTHozzákötve:Hungaria Graviter Aegra Ab Successore Coronae Et Statibus Atque Ordinibus Regni In Comitiis Anni 1790mi Conngregatis Curam Postulans. Oratore Angelo Pacis. Latin nyelvű
Hn. 1790. kn.40 ... | ![]() |
ko2049. könyv/jog, jogtörténet, kriminológia B. Forster Gyula: A főkegyúri jog gyakorlása, midőn nincs koronás király. /Kézirat gyanánt/.hn. ca. 1920. kn. 92 p. fűzve. magyar nyelvű.méret: 22x15 cm. ELKELTA kötéstábla szakadozott, ragasztva. | ![]() |
ko2076. könyv/jog, jogtörténet, kriminológia A NÉPBÍRÁSKODÁSRÓL Szóló 81/1945. M.E. Számú Rendelet Szövege és Magyarázata.Budapest. 1945. Politzer. 68 p. fűzve. magyar nyelvű.méret: 16x12 cm. ELKELT | ![]() |
ko2077. könyv/családtört. címertan, segédtudományok Statuten für den Oesterreichisch-Kaiserlichen Orden der eisernen Krone. Statuti per L'Ordine Imperiale Austriaco delle Corona Di Ferro.Wien. 1884. kn. 16 p. illusztrált. vászonkötés. több nyelvű.méret: 40x28 cm. ELKELT16 p. 14 stl. lev. 7 t.rézmetszet. Kupferstich.
Német-olasz nyelvű. German-italian languages. | ![]() |
ko2087. könyv/erotika Ludwig Gurlitt: Erotica Plautina.München. 1921. Bei Georg Müller. 173 p. kartonkötés. német nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko2092. könyv/erotika Philip Rawson: Erotische Kunst aus Indien.Harenberg. 1981. Dortmund. 109 p. illusztrált. papírkötés. német nyelvű.méret: 18x12 cm. ELKELT | ![]() |
ko2093. könyv/erotika Hancarville: Denkmaler des Geheimkults der römischen Damen.Dortmund. 1978. Harenberg. 96 p. illusztrált. papírkötés. német nyelvű.méret: 18x12 cm. ELKELT | ![]() |
ko2095. könyv/erotika Oscar Koch: Der Indianische Eros.Berlin-Friedenau. 1925. Continent. 122 p. illusztrált. félbőr-kötésben. német nyelvű.méret: 19x13 cm. ELKELTkopott/shabbed. | ![]() |
ko2097. könyv/erotika Richard Wunderer: Iocus Pornographicus I-II.Stuttgart. 1969. Franz Decker. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT3 rész 2 kötetben. teljes. in blue case.
3 part in 2 volumes. complete. kék tokban. | ![]() |
ko2098. könyv/erotika Franz Helbing, Max Bauer: Die Tortur.Berlin. 1926. P. Langenscheidt. 430 p. illusztrált. félvászonkötés. német nyelvű.méret: 25x17 cm. ELKELTgerince sérült
backbone damadged. | ![]() |
ko2099. könyv/erotika Curt Moreck: Das Weib in der Kunst.Berlin. 1925. Carl Albert Kindle. 396 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 27x19 cm. ELKELT | ![]() |
ko2100. könyv/erotika Eduard Fuchs: Illustrierte Sittengeschichte vom Mittelalter bis zur Gegenwart. Erganzungsband. I-III.München. én. Albert Langen. 1005 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 28x20 cm. ELKELT336, 328, 341 p.
Renaissance. Die galante Zeit. Das bürgerliche Zeitalter Privatdruck. Eduard Fuchs (* 31. Januar 1870 in Göppingen; † 26. Januar 1940 in Paris) war ein marxistischer Kulturwi... | ![]() |
ko2101. könyv/erotika Eduard Fuchs, Alfred Rind: Die Weiberherrschaft in der Geschichte der Menschheit I-III.München. 1913. Albert Langen. 1378 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 28x22 cm. ELKELT348, 711, 319 p
Eduard Fuchs (* 31. Januar 1870 in Göppingen; † 26. Januar 1940 in Paris) war ein marxistischer Kulturwissenschaftler, Historiker, Schriftsteller und Kunstsammler. Der aus einer... | ![]() |
ko2102. könyv/erotika Eduard Fuchs: Illustrierte Sittengeschichte I-III.München. én. Albert Langen. 1480 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 28x21 cm. ELKELT500, 484, 496 p.
Renaissance. Die galante Zeit. Das bürgerliche Zeitalter Eduard Fuchs (* 31. Januar 1870 in Göppingen; † 26. Januar 1940 in Paris) war ein marxistischer Kulturwissenschaftler,... | ![]() |
ko2103. könyv/erotika Ludwig Von Brunn: Ars Erotica.Dortmund. 1989. Harenberg. 1153 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 33x23 cm. ELKELTDie erotische Buchillustration im Frankreich des 18. Jahrhunderts
399, 381, 373 p. | ![]() |
ko2108. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Harmath Judit: Magyar gyufacimke-katalógus.Dorog. 1961. József Attila Bányász-művelődésház. 31 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELTII. rész: 1951-1956
Ki mit gyűjt? kiskönyvtár 3. füzet. | ![]() |
ko2112. könyv/irodalomtörténet, sajtó Góth Sándor: Ha Moliere naplót írt volna.Budapest. én. Rózsavölgyi. 190 p. dedikált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 16x9 cm. ELKELTGóth Sándor dedikációja Sugár Jenőnek, a Rózsavölgyi cégvezetőjének.
Góth Sándor (Pest, 1869. okt. 19. – Bp., 1946. szept. 7.): színész, rendező és műfordító. A Színiak.-n Nagy... | ![]() |
ko2113. könyv/bibliofilia, első kiadás P. Pál Ödön: Fekete váza.Budapest. 1923. Élet. 63 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 19x13 cm. ELKELTMárton címlap.
Pitroff Pál, dr.( P. Pál Ödön) Gölle, 1884. július 16. - Budapest, 1965. május 10. Költő, műfordító, író, irodalomtörténész, esztéta. A kolozsvári piaris... | ![]() |
ko2114. könyv/bibliofilia, első kiadás Várnai Zseni: Egy asszony a milliók közül.Budapest. 1942. Várnai Zseni. 373 p. dedikált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x15 cm. ELKELT | ![]() |