logo

Sós Antikvárium

since 1985

Catalog   magyarul   Login

Sold items

 book | map | engraving | postcard | manuscript 

The sold item heading purpose is showing rare, fine issues. We are proud of this issues were in our shop.

<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->

ko1577.   book/rare books

FENELON, Franciskus Salignac De La Motte: Die wunderbaren Begebenheiten Telemachs Sohn des Ulysses. Ein Heldengedicht in vier und zwanzig Büchern.

Nürnberg Und Altdor. 1798. without publisher. 719 p. halfleather. German language.
size: 17x11 cm.

SOLD

25 Kupfertafeln und einer mehrfach gefalteten Kupferstichkarte des Mittelmeerraumes.
FENELON, Franciskus Salignac De La Motte: Die wunderbaren Begebenheiten Telemachs Sohn des Ulysses. Ein Heldengedicht in vier und zwanzig Büchern

ko1578.   book/rare books

Lamy, Bernard: Apparatus biblicus, sive manuductio ad Sacram Scripturam.

Tyrnaviae, Nagyszombat. 1762. Typ. Acad. 645 p. leather binding. Latin language.
size: 21x16 cm.

SOLD

12 t. (3 térkép).
Lamy, Bernard: Apparatus biblicus, sive manuductio ad Sacram Scripturam

ko1580.   book/fort history

Éri István (szerkesztő): Kisvárda történetéből.

Budapest. 1954. N.M.M. 88 p. illustrated. paperbinding. Hungarian language.
size: 20x14 cm.

SOLD

Éri István (szerkesztő): Kisvárda történetéből

ko1582.   book/rare books

Erdélyi János: Nemzeti iparunk. Bovitve 's jegyzetekkel kisérve kiadta Fényes Elek.

Pest. 1843. Heckenast. 424 p. half cloth binding. Hungarian language.
size: 21x12 cm.

SOLD

Viseltes kötés, a címlap közepén pótlás.
Erdélyi János: Nemzeti iparunk. Bovitve 's jegyzetekkel kisérve kiadta Fényes Elek

ko1585.   book/rare books

DIVATCSARNOK. Szépirodalmi, művészeti és divatközlöny.

Pest. 1860. without publisher. illustrated. half cloth binding. Hungarian language.
size: 36x26 cm.

SOLD

5 t. litográfia.(divatkép).
Kopott, korabeli félvászon-kötésben.
1860-as év
3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,
19,20,21,22,23,24,25,26,47,49. szám.
Több cikk Széchenyi István h...
DIVATCSARNOK. Szépirodalmi, művészeti és divatközlöny

ko1586.   book/bibliography

Gróf Károly-könyvtár aukciója.

Budapest. 1937. Postatakarékpénztár Árverési Csarnoka. 83 p. illustrated. paperbinding. Hungarian language.
size: 30x23 cm.

SOLD

Gróf Károly-könyvtár aukciója

ko1588.   book/history/Hungarian/1826-1849

Czakó Elemér: Széchenyi a legnagyobb és leghívebb magyar.

Budapest. 1941. Budapest Székesfőváros. 253 p. illustrated. boarding. Hungarian language.
size: 28x20 cm.

SOLD

Czakó Elemér: Széchenyi a legnagyobb és leghívebb magyar

ko1634.   book/bibliophilia, first edition

HEINE, (Heinrich) Henrik: Sabbat hercegnő románca. Ford. Jávor Bella.

Budapest. 1920. Awiwa. 98 p. halfleather. Hungarian language.
size: 15x11 cm.

SOLD

Tábor János illusztrálta.
Készült 50 példányban.
Számozott.
HEINE, (Heinrich) Henrik: Sabbat hercegnő románca. Ford. Jávor Bella

ko1648.   book/bibliophilia, first edition

Gábor Andor: Öregszem mégis.

Budapest. without year. Légrády Testvérek. 146 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 22x14 cm.

SOLD

I. kiadás.
Viseltes állapotú.
Gábor Andor: Öregszem mégis

ko1654.   book/bibliophilia, first edition

Rákosi Viktor: Verőfény.

Budapest. 19831898. Rákosi Jenő. 237 p. cloth binding. Hungarian language.
size: 20x10 cm.

SOLD

Kiadói, szignált, bordázott gerincű egészbőr-kötésben, a kötéstáblán préselt, aranyozott címképpel, a hátsó táblán “A magyarságért”-feliratú, aranyozott pecsétrajzzal, felül...
Rákosi Viktor: Verőfény

ko1725.   book/art/general art

The Arts Of Britain: Edwin Mullins.

Oxford. 1983. Phaidon. 288 p. illustrated. cloth binding. English language.
size: 29x22 cm.

SOLD

The Arts Of Britain: Edwin Mullins

ko1741.   book/rare books

Márton István: A görög nyelv első kezdete.

Győr. 1794. Streibig József. 264 p. halfleather. Hungarian language.
size: 19x12 cm.

SOLD

A kötéstábla viseltes, szakadozott.
Az első magyar nyelvű görög nyelvtan!!!
----------------------------------------
A kötet megjelenéséről hírt adott a Magyar Kurír is. A cikket maga ...
Márton István: A görög nyelv első kezdete

ko1791.   book/rare books

Moore, Tamás (Thomas): Egy irlandus útazása az igaz vallás felkeresése végett.

Nagyvárad. 1836. Tichy János. 579 p. half cloth binding. Hungarian language.
size: 17x11 cm.

SOLD

2 rész egybekötve. 294, 285 p.
A könyvtest a kötéstáblától elvált. Az első rész címlapján bélyegző.
Moore, Thomas.
(Dublin, 1779. május 28. – Sloperton, 1852. február 25.). ír ...
Moore, Tamás (Thomas): Egy irlandus útazása az igaz vallás felkeresése végett

ko1792.   book/rare books

Salomon, J. (herausgegeben): Lehrbuch der Arithmetik und Algebra zum öffentlichen Gebrauche und Selsbstunterrichte. Erste Abtheilung.

Wien, Triest. 1821. Geistinger. 310 p. boarding. German language.
size: 21x14 cm.

SOLD

Salomon, J. (herausgegeben): Lehrbuch der Arithmetik und Algebra zum öffentlichen Gebrauche und Selsbstunterrichte. Erste Abtheilung

ko1795.   book/bibliophilia, first edition

Vahot Sándor: összes költeményei.

Pest. 1856. Vahot Imre. 200 p. cloth binding. Hungarian language.
size: 16x12 cm.

SOLD

I. kiadás. Aranymetszés.
Címlapon bélyegző.
Vachott Sándor (Gyöngyös, 1818. nov. 17. – Pest, 1861. ápr. 9.): költő, író, ügyvéd, az MTA l. tagja (1843); Vahot Imre bátyja. Kezdetbe...
Vahot Sándor: összes költeményei

ko1797.   book/bibliophilia, first edition

Kiss József: Mese a varrógépről.

Budapest. 1884. Dobrowsky és Franke. 63 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.
size: 24x18 cm.

SOLD

Gerincén szakadás. A könyvtest kijár.
Kiss József (Mezőcsát, 1843 . nov. 30. – Bp., 1921, dec. 31.): költő, lapszerkesztő, a 19. sz. végi magyar líra egyik legkiemelkedőbb képviselőj...
Kiss József: Mese a varrógépről

ko1802.   book/bibliophilia, first edition

Karinthy Frigyes: Vitéz László szinháza.

Bécs. 1922. Uj Modern Könyvtár. 101 p. illustrated. paperbinding. Hungarian language.
size: 18x13 cm.

SOLD

Karinthy Frigyes: Vitéz László szinháza

ko1804.   book/bibliophilia, first edition

Vajda János: Béla királyfi.

Pest. 1854. Emich Gusztáv. 138 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 15x12 cm.

SOLD

I. kiadás. felvágatlan példány.
Vajda János (Pest, 1829. máj. 8. – Bp., 1897. jan. 17.): a 19. század második felének jelentős költője, publicista. Apja uradalmi erdész volt Válon. K...
Vajda János: Béla királyfi

ko1808.   book/bibliography

Paul Lacroix, Édouard Fournier, Ferdinand Seré: Histoire de l'imprimerie et des arts et professions qui se rattachent a la typographie.

Paris. 1852. Librairie Historique, Archéologique Et S. 160 p. illustrated. cloth binding. French language.
size: 29x20 cm.

SOLD

Kötéstábla vízfoltos.
Paul Lacroix, Édouard Fournier, Ferdinand Seré: Histoire de l'imprimerie et des arts et professions qui se rattachent a la typographie

ko1809.   book/geography, cartography, travel

Hübner Sándor: Séta a világ körűl I-II.

Budapest. 1884. Ráth Mór. 806 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.
size: 18x14 cm.

SOLD

402, 404 p.
Az első kötet címlapján szakadás.
Hübner Sándor: Séta a világ körűl I-II

ko1810.   book/geography, cartography, travel

Ujfalvy-Bourdon Mária: Ujfalvy Károly utazása Páristól-Samarkanding.

Budapest. 1885. Révai Testvérek. 663 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.
size: 23x17 cm.

SOLD

177 művészi kivitelű képpel.
Címlapon tulajdonosi bélyegző.
Erősen kopott.
Ujfalvy-Bourdon Mária: Ujfalvy Károly utazása Páristól-Samarkanding

ko1811.   book/rare books

Virgilii Maronis: Bucolica.

Parisiis. 1806. Apud Giguet Et Michaud. 341 p. illustrated. halfleather. French language.
size: 22x15 cm.

SOLD

11. t. rézmetszet. ( Kupferstich, copper engraving)Kopott kötés.
Virgilii Maronis: Bucolica

ko1812.   book/rare books

P. Francisco Pomey: Pantheum mythicum, seu fabulosa deorum historia, hoc primo epitomes eruditionis volumine breviter, dilucideque comprehensa.

Glogaviae. 1795. Sumtibus Christ. Frid. Güntheri. 282 p. illustrated. halfleather. Latin language.
size: 18x11 cm.

SOLD

Díszcímlap. 28 t. rézmetszet ( Kupferstich, copper engraving). Kopott, gerincén beszakadás.
P. Francisco Pomey: Pantheum mythicum, seu fabulosa deorum historia, hoc primo epitomes eruditionis volumine breviter, dilucideque comprehensa

ko1849.   book/bibliophilia, first edition

Berde Mária: Versek.

Budapest. without year. Athenaeum. 36 p. pamphlet. Hungarian language.
size: 18x12 cm.

SOLD

Moder Könyvtár 187-188.
Sérült, ragasztott boríték.
Berde Mária: Versek

ko1866.   book/fort history

Virágh Ferenc: Török hódoltság Gyula térségében.

Békéscsaba. 1960. Békés Megyei Lapkiadó Vállalat. 103 p. illustrated. paperbinding. Hungarian language.
size: 19x11 cm.

SOLD

Virágh Ferenc: Török hódoltság Gyula térségében

ko1891.   book/law, law history, criminology

Buza László: A kisebbségek jogi helyzete a békeszerződések és más nemzetközi egyezmények értelmében.

Budapest. 1930. Magyar Tud. Akadémia. 432 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 24x16 cm.

SOLD

gerincén szakadás.
Buza László: A kisebbségek jogi helyzete a békeszerződések és más nemzetközi egyezmények értelmében

ko1894.   book/bibliophilia, first edition

Éjfél (Magyar írók misztikus novellái).

Gyoma. 1917. Kner Izidor. 204 p. half cloth binding. Hungarian language.
size: 21x14 cm.

SOLD

Címlapon könyvtári bélyegző.
Éjfél (Magyar írók misztikus novellái)

ko1895.   book/judaica

Zalai Szalay László: A zsidó nők története.

Budapest. without year. without publisher. 355 p. cloth binding. Hungarian language.
size: 21x15 cm.

SOLD

Viseltes példány. Gerincén szakadás. Címlapon tulajdonosi bélyegző.
Zalai Szalay László: A zsidó nők története

ko1896.   book/judaica

Ararát.

Budapest. 1944. Országos Izr. Leányárvaház. 150 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 19x13 cm.

SOLD

Magyar zsidó évkönyv az 1944. évre.
Ararát

ko1905.   book/old paper

T. ns. Komárom Vármegyének 1847-dik évi Január 11-ik napján tartott Közgyűléséből.

without place. without year. Kiadta Bossányi Recső Aljegyző. . Hungarian language.
size: 39x23 cm.

SOLD

T. ns. Komárom Vármegyének 1847-dik évi Január 11-ik napján tartott Közgyűléséből

ko2020.   book/bibliophilia, first edition

Hevesi Sándor: SHAW-BREVIÁRIUM. Az író, az ember és a művek.

Budapest. without year. Rózsavölgyi. 359 p. halfleather. Hungarian language.
size: 13x10 cm.

SOLD

Megjelent 100 számozott példányban.
100/13
Hevesi Sándor (Nagykanizsa, 1873. máj. 3. – Bp., 1939. szept. 8.): rendező, dramaturg, író, színigazgató. A bp.-i egy.-en jogi és tanári dipl...
Hevesi Sándor: SHAW-BREVIÁRIUM. Az író, az ember és a művek

ko2021.   book/rare books

Bozóky István: A haza esedezése az ország gyűlése előtt a magyar nyelv tökélletesitése iránt.

Vác. 1814. Gotlíb Antal. 30 p. halfleather. Hungarian language.
size: 20x12 cm.

SOLD

Hozzákötve:Hungaria Graviter Aegra Ab Successore Coronae Et Statibus Atque Ordinibus Regni In Comitiis Anni 1790mi Conngregatis Curam Postulans. Oratore Angelo Pacis. Latin nyelvű
Hn. 1790. kn.40 ...
Bozóky István: A haza esedezése az ország gyűlése előtt a magyar nyelv tökélletesitése iránt

ko2049.   book/law, law history, criminology

B. Forster Gyula: A főkegyúri jog gyakorlása, midőn nincs koronás király. /Kézirat gyanánt/.

without place. ca. 1920. without publisher. 92 p. pamphlet. Hungarian language.
size: 22x15 cm.

SOLD

A kötéstábla szakadozott, ragasztva.
B. Forster Gyula: A főkegyúri jog gyakorlása, midőn nincs koronás király. /Kézirat gyanánt/

ko2076.   book/law, law history, criminology

A NÉPBÍRÁSKODÁSRÓL Szóló 81/1945. M.E. Számú Rendelet Szövege és Magyarázata.

Budapest. 1945. Politzer. 68 p. pamphlet. Hungarian language.
size: 16x12 cm.

SOLD

A NÉPBÍRÁSKODÁSRÓL Szóló 81/1945. M.E. Számú Rendelet Szövege és Magyarázata

ko2077.   book/genealogy, heraldry, honours

Statuten für den Oesterreichisch-Kaiserlichen Orden der eisernen Krone. Statuti per L'Ordine Imperiale Austriaco delle Corona Di Ferro.

Wien. 1884. without publisher. 16 p. illustrated. cloth binding. polyglot language.
size: 40x28 cm.

SOLD

16 p. 14 stl. lev. 7 t.rézmetszet. Kupferstich.
Német-olasz nyelvű. German-italian languages.
Statuten für den Oesterreichisch-Kaiserlichen Orden der eisernen Krone. Statuti per L'Ordine Imperiale Austriaco delle Corona Di Ferro

ko2087.   book/eroticism

Ludwig Gurlitt: Erotica Plautina.

München. 1921. Bei Georg Müller. 173 p. boarding. German language.
size: 24x17 cm.

SOLD

Ludwig Gurlitt: Erotica Plautina

ko2092.   book/eroticism

Philip Rawson: Erotische Kunst aus Indien.

Harenberg. 1981. Dortmund. 109 p. illustrated. paperbinding. German language.
size: 18x12 cm.

SOLD

Philip Rawson: Erotische Kunst aus Indien

ko2093.   book/eroticism

Hancarville: Denkmaler des Geheimkults der römischen Damen.

Dortmund. 1978. Harenberg. 96 p. illustrated. paperbinding. German language.
size: 18x12 cm.

SOLD

Hancarville: Denkmaler des Geheimkults der römischen Damen

ko2095.   book/eroticism

Oscar Koch: Der Indianische Eros.

Berlin-Friedenau. 1925. Continent. 122 p. illustrated. halfleather. German language.
size: 19x13 cm.

SOLD

kopott/shabbed.
Oscar Koch: Der Indianische Eros

ko2097.   book/eroticism

Richard Wunderer: Iocus Pornographicus I-II.

Stuttgart. 1969. Franz Decker. illustrated. cloth binding. German language.
size: 24x17 cm.

SOLD

3 rész 2 kötetben. teljes. in blue case.
3 part in 2 volumes. complete. kék tokban.
Richard Wunderer: Iocus Pornographicus I-II

ko2098.   book/eroticism

Franz Helbing, Max Bauer: Die Tortur.

Berlin. 1926. P. Langenscheidt. 430 p. illustrated. half cloth binding. German language.
size: 25x17 cm.

SOLD

gerince sérült
backbone damadged.
Franz Helbing, Max Bauer: Die Tortur

ko2099.   book/eroticism

Curt Moreck: Das Weib in der Kunst.

Berlin. 1925. Carl Albert Kindle. 396 p. illustrated. cloth binding. German language.
size: 27x19 cm.

SOLD

Curt Moreck: Das Weib in der Kunst

ko2100.   book/eroticism

Eduard Fuchs: Illustrierte Sittengeschichte vom Mittelalter bis zur Gegenwart. Erganzungsband. I-III.

München. without year. Albert Langen. 1005 p. illustrated. cloth binding. German language.
size: 28x20 cm.

SOLD

336, 328, 341 p.
Renaissance.
Die galante Zeit.
Das bürgerliche Zeitalter
Privatdruck.
Eduard Fuchs (* 31. Januar 1870 in Göppingen; † 26. Januar 1940 in Paris) war ein marxistischer Kulturwi...
Eduard Fuchs: Illustrierte Sittengeschichte vom Mittelalter bis zur Gegenwart. Erganzungsband. I-III

ko2101.   book/eroticism

Eduard Fuchs, Alfred Rind: Die Weiberherrschaft in der Geschichte der Menschheit I-III.

München. 1913. Albert Langen. 1378 p. illustrated. cloth binding. German language.
size: 28x22 cm.

SOLD

348, 711, 319 p
Eduard Fuchs (* 31. Januar 1870 in Göppingen; † 26. Januar 1940 in Paris) war ein marxistischer Kulturwissenschaftler, Historiker, Schriftsteller und Kunstsammler.

Der aus einer...
Eduard Fuchs, Alfred Rind: Die Weiberherrschaft in der Geschichte der Menschheit I-III

ko2102.   book/eroticism

Eduard Fuchs: Illustrierte Sittengeschichte I-III.

München. without year. Albert Langen. 1480 p. illustrated. cloth binding. German language.
size: 28x21 cm.

SOLD

500, 484, 496 p.
Renaissance.
Die galante Zeit.
Das bürgerliche Zeitalter
Eduard Fuchs (* 31. Januar 1870 in Göppingen; † 26. Januar 1940 in Paris) war ein marxistischer Kulturwissenschaftler,...
Eduard Fuchs: Illustrierte Sittengeschichte I-III

ko2103.   book/eroticism

Ludwig Von Brunn: Ars Erotica.

Dortmund. 1989. Harenberg. 1153 p. illustrated. cloth binding. German language.
size: 33x23 cm.

SOLD

Die erotische Buchillustration im Frankreich des 18. Jahrhunderts
399, 381, 373 p.
Ludwig Von Brunn: Ars Erotica

ko2108.   book/bibliography

Harmath Judit: Magyar gyufacimke-katalógus.

Dorog. 1961. József Attila Bányász-művelődésház. 31 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 20x14 cm.

SOLD

II. rész: 1951-1956
Ki mit gyűjt? kiskönyvtár 3. füzet.
Harmath Judit: Magyar gyufacimke-katalógus

ko2112.   book/literature history

Góth Sándor: Ha Moliere naplót írt volna.

Budapest. without year. Rózsavölgyi. 190 p. dedicated. paperbinding. Hungarian language.
size: 16x9 cm.

SOLD

Góth Sándor dedikációja Sugár Jenőnek, a Rózsavölgyi cégvezetőjének.
Góth Sándor (Pest, 1869. okt. 19. – Bp., 1946. szept. 7.): színész, rendező és műfordító. A Színiak.-n Nagy...
Góth Sándor: Ha Moliere naplót írt volna

ko2113.   book/bibliophilia, first edition

P. Pál Ödön: Fekete váza.

Budapest. 1923. Élet. 63 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 19x13 cm.

SOLD

Márton címlap.
Pitroff Pál, dr.( P. Pál Ödön)

Gölle, 1884. július 16. - Budapest, 1965. május 10.

Költő, műfordító, író, irodalomtörténész, esztéta. A kolozsvári piaris...
P. Pál Ödön: Fekete váza

ko2114.   book/bibliophilia, first edition

Várnai Zseni: Egy asszony a milliók közül.

Budapest. 1942. Várnai Zseni. 373 p. dedicated. cloth binding. Hungarian language.
size: 20x15 cm.

SOLD

Várnai Zseni: Egy asszony a milliók közül
<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->
Sós Antikvarium Váci street 73. Budapest 1056 Hungary   top of the page