The sold item heading purpose is showing rare, fine issues. We are proud of this issues were in our shop.
ko1577. book/rare books FENELON, Franciskus Salignac De La Motte: Die wunderbaren Begebenheiten Telemachs Sohn des Ulysses. Ein Heldengedicht in vier und zwanzig Büchern.Nürnberg Und Altdor. 1798. without publisher. 719 p. halfleather. German language.size: 17x11 cm. SOLD25 Kupfertafeln und einer mehrfach gefalteten Kupferstichkarte des Mittelmeerraumes. | ![]() |
ko1578. book/rare books Lamy, Bernard: Apparatus biblicus, sive manuductio ad Sacram Scripturam.Tyrnaviae, Nagyszombat. 1762. Typ. Acad. 645 p. leather binding. Latin language.size: 21x16 cm. SOLD12 t. (3 térkép). | ![]() |
ko1580. book/fort history Éri István (szerkesztő): Kisvárda történetéből.Budapest. 1954. N.M.M. 88 p. illustrated. paperbinding. Hungarian language.size: 20x14 cm. SOLD | ![]() |
ko1582. book/rare books Erdélyi János: Nemzeti iparunk. Bovitve 's jegyzetekkel kisérve kiadta Fényes Elek.Pest. 1843. Heckenast. 424 p. half cloth binding. Hungarian language.size: 21x12 cm. SOLDViseltes kötés, a címlap közepén pótlás. | ![]() |
ko1585. book/rare books DIVATCSARNOK. Szépirodalmi, művészeti és divatközlöny.Pest. 1860. without publisher. illustrated. half cloth binding. Hungarian language.size: 36x26 cm. SOLD5 t. litográfia.(divatkép).
Kopott, korabeli félvászon-kötésben. 1860-as év 3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18, 19,20,21,22,23,24,25,26,47,49. szám. Több cikk Széchenyi István h... | ![]() |
ko1586. book/bibliography Gróf Károly-könyvtár aukciója.Budapest. 1937. Postatakarékpénztár Árverési Csarnoka. 83 p. illustrated. paperbinding. Hungarian language.size: 30x23 cm. SOLD | ![]() |
ko1588. book/history/Hungarian/1826-1849 Czakó Elemér: Széchenyi a legnagyobb és leghívebb magyar.Budapest. 1941. Budapest Székesfőváros. 253 p. illustrated. boarding. Hungarian language.size: 28x20 cm. SOLD | ![]() |
ko1634. book/bibliophilia, first edition HEINE, (Heinrich) Henrik: Sabbat hercegnő románca. Ford. Jávor Bella.Budapest. 1920. Awiwa. 98 p. halfleather. Hungarian language.size: 15x11 cm. SOLDTábor János illusztrálta.
Készült 50 példányban. Számozott. | ![]() |
ko1648. book/bibliophilia, first edition Gábor Andor: Öregszem mégis.Budapest. without year. Légrády Testvérek. 146 p. paperbinding. Hungarian language.size: 22x14 cm. SOLDI. kiadás.
Viseltes állapotú. | ![]() |
ko1654. book/bibliophilia, first edition Rákosi Viktor: Verőfény.Budapest. 19831898. Rákosi Jenő. 237 p. cloth binding. Hungarian language.size: 20x10 cm. SOLDKiadói, szignált, bordázott gerincű egészbőr-kötésben, a kötéstáblán préselt, aranyozott címképpel, a hátsó táblán A magyarságért-feliratú, aranyozott pecsétrajzzal, felül... | ![]() |
ko1725. book/art/general art The Arts Of Britain: Edwin Mullins.Oxford. 1983. Phaidon. 288 p. illustrated. cloth binding. English language.size: 29x22 cm. SOLD | ![]() |
ko1741. book/rare books Márton István: A görög nyelv első kezdete.Győr. 1794. Streibig József. 264 p. halfleather. Hungarian language.size: 19x12 cm. SOLDA kötéstábla viseltes, szakadozott.
Az első magyar nyelvű görög nyelvtan!!! ---------------------------------------- A kötet megjelenéséről hírt adott a Magyar Kurír is. A cikket maga ... | ![]() |
ko1791. book/rare books Moore, Tamás (Thomas): Egy irlandus útazása az igaz vallás felkeresése végett.Nagyvárad. 1836. Tichy János. 579 p. half cloth binding. Hungarian language.size: 17x11 cm. SOLD2 rész egybekötve. 294, 285 p.
A könyvtest a kötéstáblától elvált. Az első rész címlapján bélyegző. Moore, Thomas. (Dublin, 1779. május 28. – Sloperton, 1852. február 25.). ír ... | ![]() |
ko1792. book/rare books Salomon, J. (herausgegeben): Lehrbuch der Arithmetik und Algebra zum öffentlichen Gebrauche und Selsbstunterrichte. Erste Abtheilung.Wien, Triest. 1821. Geistinger. 310 p. boarding. German language.size: 21x14 cm. SOLD | ![]() |
ko1795. book/bibliophilia, first edition Vahot Sándor: összes költeményei.Pest. 1856. Vahot Imre. 200 p. cloth binding. Hungarian language.size: 16x12 cm. SOLDI. kiadás. Aranymetszés.
Címlapon bélyegző. Vachott Sándor (Gyöngyös, 1818. nov. 17. – Pest, 1861. ápr. 9.): költő, író, ügyvéd, az MTA l. tagja (1843); Vahot Imre bátyja. Kezdetbe... | ![]() |
ko1797. book/bibliophilia, first edition Kiss József: Mese a varrógépről.Budapest. 1884. Dobrowsky és Franke. 63 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.size: 24x18 cm. SOLDGerincén szakadás. A könyvtest kijár.
Kiss József (Mezőcsát, 1843 . nov. 30. – Bp., 1921, dec. 31.): költő, lapszerkesztő, a 19. sz. végi magyar líra egyik legkiemelkedőbb képviselőj... | ![]() |
ko1802. book/bibliophilia, first edition Karinthy Frigyes: Vitéz László szinháza.Bécs. 1922. Uj Modern Könyvtár. 101 p. illustrated. paperbinding. Hungarian language.size: 18x13 cm. SOLD | ![]() |
ko1804. book/bibliophilia, first edition Vajda János: Béla királyfi.Pest. 1854. Emich Gusztáv. 138 p. paperbinding. Hungarian language.size: 15x12 cm. SOLDI. kiadás. felvágatlan példány.
Vajda János (Pest, 1829. máj. 8. – Bp., 1897. jan. 17.): a 19. század második felének jelentős költője, publicista. Apja uradalmi erdész volt Válon. K... | ![]() |
ko1808. book/bibliography Paul Lacroix, Édouard Fournier, Ferdinand Seré: Histoire de l'imprimerie et des arts et professions qui se rattachent a la typographie.Paris. 1852. Librairie Historique, Archéologique Et S. 160 p. illustrated. cloth binding. French language.size: 29x20 cm. SOLDKötéstábla vízfoltos. | ![]() |
ko1809. book/geography, cartography, travel Hübner Sándor: Séta a világ körűl I-II.Budapest. 1884. Ráth Mór. 806 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.size: 18x14 cm. SOLD402, 404 p.
Az első kötet címlapján szakadás. | ![]() |
ko1810. book/geography, cartography, travel Ujfalvy-Bourdon Mária: Ujfalvy Károly utazása Páristól-Samarkanding.Budapest. 1885. Révai Testvérek. 663 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.size: 23x17 cm. SOLD177 művészi kivitelű képpel.
Címlapon tulajdonosi bélyegző. Erősen kopott. | ![]() |
ko1811. book/rare books Virgilii Maronis: Bucolica.Parisiis. 1806. Apud Giguet Et Michaud. 341 p. illustrated. halfleather. French language.size: 22x15 cm. SOLD11. t. rézmetszet. ( Kupferstich, copper engraving)Kopott kötés. | ![]() |
ko1812. book/rare books P. Francisco Pomey: Pantheum mythicum, seu fabulosa deorum historia, hoc primo epitomes eruditionis volumine breviter, dilucideque comprehensa.Glogaviae. 1795. Sumtibus Christ. Frid. Güntheri. 282 p. illustrated. halfleather. Latin language.size: 18x11 cm. SOLDDíszcímlap. 28 t. rézmetszet ( Kupferstich, copper engraving). Kopott, gerincén beszakadás. | ![]() |
ko1849. book/bibliophilia, first edition Berde Mária: Versek.Budapest. without year. Athenaeum. 36 p. pamphlet. Hungarian language.size: 18x12 cm. SOLDModer Könyvtár 187-188.
Sérült, ragasztott boríték. | ![]() |
ko1866. book/fort history Virágh Ferenc: Török hódoltság Gyula térségében.Békéscsaba. 1960. Békés Megyei Lapkiadó Vállalat. 103 p. illustrated. paperbinding. Hungarian language.size: 19x11 cm. SOLD | ![]() |
ko1891. book/law, law history, criminology Buza László: A kisebbségek jogi helyzete a békeszerződések és más nemzetközi egyezmények értelmében.Budapest. 1930. Magyar Tud. Akadémia. 432 p. paperbinding. Hungarian language.size: 24x16 cm. SOLDgerincén szakadás. | ![]() |
ko1894. book/bibliophilia, first edition Éjfél (Magyar írók misztikus novellái).Gyoma. 1917. Kner Izidor. 204 p. half cloth binding. Hungarian language.size: 21x14 cm. SOLDCímlapon könyvtári bélyegző. | ![]() |
ko1895. book/judaica Zalai Szalay László: A zsidó nők története.Budapest. without year. without publisher. 355 p. cloth binding. Hungarian language.size: 21x15 cm. SOLDViseltes példány. Gerincén szakadás. Címlapon tulajdonosi bélyegző. | ![]() |
ko1896. book/judaica Ararát.Budapest. 1944. Országos Izr. Leányárvaház. 150 p. paperbinding. Hungarian language.size: 19x13 cm. SOLDMagyar zsidó évkönyv az 1944. évre. | ![]() |
ko1905. book/old paper T. ns. Komárom Vármegyének 1847-dik évi Január 11-ik napján tartott Közgyűléséből.without place. without year. Kiadta Bossányi Recső Aljegyző. . Hungarian language.size: 39x23 cm. SOLD | ![]() |
ko2020. book/bibliophilia, first edition Hevesi Sándor: SHAW-BREVIÁRIUM. Az író, az ember és a művek.Budapest. without year. Rózsavölgyi. 359 p. halfleather. Hungarian language.size: 13x10 cm. SOLDMegjelent 100 számozott példányban.
100/13 Hevesi Sándor (Nagykanizsa, 1873. máj. 3. – Bp., 1939. szept. 8.): rendező, dramaturg, író, színigazgató. A bp.-i egy.-en jogi és tanári dipl... | ![]() |
ko2021. book/rare books Bozóky István: A haza esedezése az ország gyűlése előtt a magyar nyelv tökélletesitése iránt.Vác. 1814. Gotlíb Antal. 30 p. halfleather. Hungarian language.size: 20x12 cm. SOLDHozzákötve:Hungaria Graviter Aegra Ab Successore Coronae Et Statibus Atque Ordinibus Regni In Comitiis Anni 1790mi Conngregatis Curam Postulans. Oratore Angelo Pacis. Latin nyelvű
Hn. 1790. kn.40 ... | ![]() |
ko2049. book/law, law history, criminology B. Forster Gyula: A főkegyúri jog gyakorlása, midőn nincs koronás király. /Kézirat gyanánt/.without place. ca. 1920. without publisher. 92 p. pamphlet. Hungarian language.size: 22x15 cm. SOLDA kötéstábla szakadozott, ragasztva. | ![]() |
ko2076. book/law, law history, criminology A NÉPBÍRÁSKODÁSRÓL Szóló 81/1945. M.E. Számú Rendelet Szövege és Magyarázata.Budapest. 1945. Politzer. 68 p. pamphlet. Hungarian language.size: 16x12 cm. SOLD | ![]() |
ko2077. book/genealogy, heraldry, honours Statuten für den Oesterreichisch-Kaiserlichen Orden der eisernen Krone. Statuti per L'Ordine Imperiale Austriaco delle Corona Di Ferro.Wien. 1884. without publisher. 16 p. illustrated. cloth binding. polyglot language.size: 40x28 cm. SOLD16 p. 14 stl. lev. 7 t.rézmetszet. Kupferstich.
Német-olasz nyelvű. German-italian languages. | ![]() |
ko2087. book/eroticism Ludwig Gurlitt: Erotica Plautina.München. 1921. Bei Georg Müller. 173 p. boarding. German language.size: 24x17 cm. SOLD | ![]() |
ko2092. book/eroticism Philip Rawson: Erotische Kunst aus Indien.Harenberg. 1981. Dortmund. 109 p. illustrated. paperbinding. German language.size: 18x12 cm. SOLD | ![]() |
ko2093. book/eroticism Hancarville: Denkmaler des Geheimkults der römischen Damen.Dortmund. 1978. Harenberg. 96 p. illustrated. paperbinding. German language.size: 18x12 cm. SOLD | ![]() |
ko2095. book/eroticism Oscar Koch: Der Indianische Eros.Berlin-Friedenau. 1925. Continent. 122 p. illustrated. halfleather. German language.size: 19x13 cm. SOLDkopott/shabbed. | ![]() |
ko2097. book/eroticism Richard Wunderer: Iocus Pornographicus I-II.Stuttgart. 1969. Franz Decker. illustrated. cloth binding. German language.size: 24x17 cm. SOLD3 rész 2 kötetben. teljes. in blue case.
3 part in 2 volumes. complete. kék tokban. | ![]() |
ko2098. book/eroticism Franz Helbing, Max Bauer: Die Tortur.Berlin. 1926. P. Langenscheidt. 430 p. illustrated. half cloth binding. German language.size: 25x17 cm. SOLDgerince sérült
backbone damadged. | ![]() |
ko2099. book/eroticism Curt Moreck: Das Weib in der Kunst.Berlin. 1925. Carl Albert Kindle. 396 p. illustrated. cloth binding. German language.size: 27x19 cm. SOLD | ![]() |
ko2100. book/eroticism Eduard Fuchs: Illustrierte Sittengeschichte vom Mittelalter bis zur Gegenwart. Erganzungsband. I-III.München. without year. Albert Langen. 1005 p. illustrated. cloth binding. German language.size: 28x20 cm. SOLD336, 328, 341 p.
Renaissance. Die galante Zeit. Das bürgerliche Zeitalter Privatdruck. Eduard Fuchs (* 31. Januar 1870 in Göppingen; † 26. Januar 1940 in Paris) war ein marxistischer Kulturwi... | ![]() |
ko2101. book/eroticism Eduard Fuchs, Alfred Rind: Die Weiberherrschaft in der Geschichte der Menschheit I-III.München. 1913. Albert Langen. 1378 p. illustrated. cloth binding. German language.size: 28x22 cm. SOLD348, 711, 319 p
Eduard Fuchs (* 31. Januar 1870 in Göppingen; † 26. Januar 1940 in Paris) war ein marxistischer Kulturwissenschaftler, Historiker, Schriftsteller und Kunstsammler. Der aus einer... | ![]() |
ko2102. book/eroticism Eduard Fuchs: Illustrierte Sittengeschichte I-III.München. without year. Albert Langen. 1480 p. illustrated. cloth binding. German language.size: 28x21 cm. SOLD500, 484, 496 p.
Renaissance. Die galante Zeit. Das bürgerliche Zeitalter Eduard Fuchs (* 31. Januar 1870 in Göppingen; † 26. Januar 1940 in Paris) war ein marxistischer Kulturwissenschaftler,... | ![]() |
ko2103. book/eroticism Ludwig Von Brunn: Ars Erotica.Dortmund. 1989. Harenberg. 1153 p. illustrated. cloth binding. German language.size: 33x23 cm. SOLDDie erotische Buchillustration im Frankreich des 18. Jahrhunderts
399, 381, 373 p. | ![]() |
ko2108. book/bibliography Harmath Judit: Magyar gyufacimke-katalógus.Dorog. 1961. József Attila Bányász-művelődésház. 31 p. paperbinding. Hungarian language.size: 20x14 cm. SOLDII. rész: 1951-1956
Ki mit gyűjt? kiskönyvtár 3. füzet. | ![]() |
ko2112. book/literature history Góth Sándor: Ha Moliere naplót írt volna.Budapest. without year. Rózsavölgyi. 190 p. dedicated. paperbinding. Hungarian language.size: 16x9 cm. SOLDGóth Sándor dedikációja Sugár Jenőnek, a Rózsavölgyi cégvezetőjének.
Góth Sándor (Pest, 1869. okt. 19. – Bp., 1946. szept. 7.): színész, rendező és műfordító. A Színiak.-n Nagy... | ![]() |
ko2113. book/bibliophilia, first edition P. Pál Ödön: Fekete váza.Budapest. 1923. Élet. 63 p. paperbinding. Hungarian language.size: 19x13 cm. SOLDMárton címlap.
Pitroff Pál, dr.( P. Pál Ödön) Gölle, 1884. július 16. - Budapest, 1965. május 10. Költő, műfordító, író, irodalomtörténész, esztéta. A kolozsvári piaris... | ![]() |
ko2114. book/bibliophilia, first edition Várnai Zseni: Egy asszony a milliók közül.Budapest. 1942. Várnai Zseni. 373 p. dedicated. cloth binding. Hungarian language.size: 20x15 cm. SOLD | ![]() |