The sold item heading purpose is showing rare, fine issues. We are proud of this issues were in our shop.
ko1404. book/bibliophilia, first edition Móricz Zsigmond: Forró mezők.Budapest. 1927. Athenaeum. 307 p. dedicated. cloth binding. Hungarian language.size: 16x11 cm. SOLDviseltes állapotú. | ![]() |
ko1409. book/bibliography Máté Sándor: A Budapesti Magyar Királyi Tudomány-egyetem könyvtára 1774-1895.Budapest. 1896. without publisher. 21 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.size: 23x15 cm. SOLD | ![]() |
ko1413. book/bibliography Dezsényi Béla: A magyar hirlapirodalom első százada(1705-1805).Budapest. 1941. OSZK. 66 p. paperbinding. Hungarian language.size: 24x16 cm. SOLDgerincén beszakadás. | ![]() |
ko1419. book/tale, children books Verne Gyula: Hatteras kapitány kalandjai.Budapest. 1899. Franklin-társulat. 479 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.size: 20x14 cm. SOLDVerne Gyula összes munkái. | ![]() |
ko1420. book/tale, children books Verne Gyula: Az új hazában.Budapest. 1901. Franklin-társulat. 247 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.size: 20x14 cm. SOLDVerne Gyula összes munkái. | ![]() |
ko1421. book/tale, children books Verne Gyula: A bégum ötszáz milliója. A.Budapest. 1903. Franklin-társulat. 238 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.size: 20x14 cm. SOLDVerne Gyula összes munkái. | ![]() |
ko1422. book/tale, children books Verne Gyula: Antifer mester csodálatos kalandjai.Budapest. 1896. Franklin-társulat. 448 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.size: 20x14 cm. SOLDVerne Gyula összes munkái. | ![]() |
ko1423. book/tale, children books Verne Gyula: Senki fia I-II.Budapest. without year. Franklin-társulat. 624 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.size: 20x14 cm. SOLD210, 414 p.
Verne Gyula összes munkái. | ![]() |
ko1428. book/bibliophilia, first edition Khern Ede: Az utósó czaporog.Brassó. 1860. Pfeifer Ferdinánd. 226 p. cloth binding. Hungarian language.size: 19x13 cm. SOLD | ![]() |
ko1429. book/religion, church A Szent-István-Társulat XV. közgyülésének jegyzőkönyve 1864-re.Pest. 1864. Szent-István-Társulat. 134 p. paperbinding. Hungarian language.size: 18x12 cm. SOLD | ![]() |
ko1430. book/bibliophilia, first edition Kis Lajos: Hunnia.Pest. 1866. without publisher. 47 p. paperbinding. Hungarian language.size: 18x13 cm. SOLDCímlapon könyvtári bélyegző. | ![]() |
ko1431. book/rare books Dalberg Károly Thodor: Visgálódások a' mindenség felett.Pest. 1828. Lánghy István. 124 p. paperbinding. Hungarian language.size: 19x12 cm. SOLD | ![]() |
ko1434. book/bibliophilia, first edition Balázs Béla: Doktor Szélpál Margit.Gyoma. 1918. Kner Izidor. 97 p. paperbinding. Hungarian language.size: 21x14 cm. SOLD | ![]() |
ko1436. book/rare books Andream Matúsík: Alphabetum et orthographia universalis.Rozsnyó. 1837. Josephi Kek. 82 p. paperbinding. Latin language.size: 20x13 cm. SOLDgerince kissé sérült
little damadge on the bone. | ![]() |
ko1437. book/rare books Klío, vagy lélek-nemesít, részént eredeti részént fordított, darabok kötött és kötetlen beszédben.Győr. 1825. Kis János. 146 p. paperbinding. Hungarian language.size: 19x12 cm. SOLDKis János (Rábaszentandrás, 1770. szept. 22. – Sopron, 1846. febr. 19.): költő, műfordító, ev. szuperintendens, az MTA r. tagja (1830). Kazinczy Ferenc baráti köréhez tartozott. Jobbágyc... | ![]() |
ko1438. book/rare books Csokonai Vitéz Mihály: Poétai munkái.Bécs. 1816. without publisher. 224 p. boarding. Hungarian language.size: 16x11 cm. SOLDI. kötet, tartalmazza: Tavasz, Lilla, Ódák
3 rész egybekötve, az első rész címlapja fénymásolva. | ![]() |
ko1444. book/geography, cartography, travel Serpa Pinto utazása Afrikán keresztül az Atlanti oczeántól az Indiai oczeánig.Budapest. 1884. Franklin-társulat. 310 p. cloth binding. Hungarian language.size: 21x15 cm. SOLDHozzákötve:
Asbóth János: A Zaharától az Arabáhig. Utazás Egyiptomban és Palesztinában. Budapest. 1883. Franklin. viseltes állapotú. | ![]() |
ko1445. book/geography, cartography, travel Nordenskiöld Ádolf Erik: Ázsia és Európa körülhalyózása a Vegán.Budapest. 1883. Franklin-társulat. 311 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.size: 21x15 cm. SOLD | ![]() |
ko1446. book/history/antiquity Desjardins, Ernő: A Magyar Nemzeti Muzeum római feliratos emlékei.Budapest. 1873. without publisher. 202 p. illustrated. half cloth binding. Hungarian language.size: 39x30 cm. SOLD61 táblával.
Desjardins francia szövegét fordította és kiegészítette Rómer Flóris. A kötéstábla elöl, hátul kopott. | ![]() |
ko1495. book/literature history Shakespeare-Breviárium.Budapest. 1924. Világirodalmi. 287 p. cloth binding. Hungarian language.size: 12x9 cm. SOLD | ![]() |
ko1513. book/history/Hungarian/1826-1849 Boross Vilmos(szerk): 1848 1898 Szabadságharczunk Emléke.Budapest. 1898. Laurencic Gyula. 187 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.size: 16x19 cm. SOLDA tartalomjegyzék ceruzával firkálva.
A fűzés a tartalomjegyzéknél szétválik. | ![]() |
ko1514. book/bibliophilia, first edition Balázs Béla: A fekete korsó.Gyoma. 1919. Kner Izidor. 95 p. paperbinding. Hungarian language.size: 17x12 cm. SOLD | ![]() |
ko1515. book/hunting, fishing Széchenyi Zsigmond: Hengergő homok.Budapest. without year. Széchenyi Zsigmond. 135 p. signed. illustrated. cloth binding. Hungarian language.size: 22x15 cm. SOLDVadászexpedíció a lybiai sivatagban. | ![]() |
ko1516. book/hunting, fishing Széchenyi Zsigmond: Csui!... Afrikai vadásznapló.Budapest. 1940. Vajna és Bokor. 223 p. signed. illustrated. cloth binding. Hungarian language.size: 25x17 cm. SOLDKötéstáblán kis nyomódások, a gerincén középen kis szakadás. Egyes lapszélek foltosak. | ![]() |
ko1517. book/hunting, fishing Nadler Herbert: Cserkészeten és lesen Nagymagyarországon.Budapest. 1926. Franklin-társulat. 266 p. dedicated. illustrated. cloth binding. Hungarian language.size: 25x18 cm. SOLD80 eredeti fényképfelvétellel. | ![]() |
ko1518. book/hunting, fishing Széchenyi Zsigmond: Elefántország.Budapest. without year. Vajna György és Társa. 259 p. signed. illustrated. cloth binding. Hungarian language.size: 24x16 cm. SOLDAfrikai vadásznaplójegyzetek
(1932-33, 1933-34) Gerincén hosszú beszakadás, lapszélek enyhén foltosak, viseltes állapotú. | ![]() |
ko1519. book/hunting, fishing Nadler Herbert: Vadásznapok vadászévek.Budapest. 1937. Vajna Görgy és Társa. 279 p. dedicated. illustrated. cloth binding. Hungarian language.size: 24x17 cm. SOLD | ![]() |
ko1520. book/hunting, fishing Igali Mészáros József: A hal, a horog és az ember.Budapest. without year. Fővárosi Könyvkiadó. 231 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.size: 24x16 cm. SOLDA kötéstábla piszkos. | ![]() |
ko1521. book/hunting, fishing K. Rhédey Zoltán: Verébtől a szarvasbikáig.Budapest. 1943. Vajna és Bokor. 286 p. illustrated. half cloth binding. Hungarian language.size: 21x15 cm. SOLDA kötéstábla foltos. | ![]() |
ko1522. book/hunting, fishing Nadler Herbert: A keleti- és déli Kárpátokban.Budapest. 1943. Vajna és Bokor. 295 p. illustrated. half cloth binding. Hungarian language.size: 21x16 cm. SOLDvadásznapló. a szerző 82 eredeti fényképével.
Hozzá tartozik Nadler Herbert fotója. (13x9 cm) A kötéstábla sérült. Kopott védőborító. | ![]() |
ko1523. book/hunting, fishing Nemeskéri-Kiss Sándor: Egyszer volt.Budapest. without year. Vajna György és Társa. 320 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.size: 23x16 cm. SOLDEgy vadászember emlékeiből.
viseltes példány. | ![]() |
ko1524. book/hunting, fishing Reminiczky Károly: Kassai vadászhistóriák.Kassa. 1940. "Wiko". 191 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.size: 23x16 cm. SOLD | ![]() |
ko1525. book/hunting, fishing Zsindely Ferenc: Dunáról fúj a szél.Budapest. without year. Franklin-társulat. 352 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.size: 25x18 cm. SOLDElbeszélések vadról, halról, fűről, fáról.
A kötéstábla, és a 158-159. lap szennyezett. | ![]() |
ko1526. book/hunting, fishing Reminiczky Károly: Bemutatom a vadászokat.Budapest. without year. Vajna és Bokor. 174 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.size: 23x16 cm. SOLD | ![]() |
ko1527. book/hunting, fishing Zsindely Ferenc: Isten szabad ege alatt.Budapest. without year. Franklin-társulat. 277 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.size: 25x18 cm. SOLDElbeszélések vadról, vadászatról vadászemberekről.
Viseltes állapotű példány. | ![]() |
ko1528. book/hunting, fishing Igali-Mészáros József: Magyar vizeken.Budapest. without year. Lampel R. 151 p. illustrated. half cloth binding. Hungarian language.size: 23x16 cm. SOLDA kötéstábla koszos, hátul foltos. | ![]() |
ko1530. book/hunting, fishing Koácsházy Vilmos: Horgászbottal.Budapest. 1943. Vajna és Bokor. 225 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.size: 21x15 cm. SOLD | ![]() |
ko1531. book/hunting, fishing Id. Bánó Iván: Hej, boldog vadászidők!.Budapest. without year. Hungária. 175 p. illustrated. half cloth binding. Hungarian language.size: 21x15 cm. SOLDMulatságos vadásztörténetek és egyébb emlékek. | ![]() |
ko1532. book/hunting, fishing Nemeskéri-Kiss Sándor: Hol nem volt.Budapest. 1943. Vajna és Bokor. 437 p. illustrated. half cloth binding. Hungarian language.size: 23x16 cm. SOLDViseltes állapotú. | ![]() |
ko1533. book/hunting, fishing Kittenberger Kálmán: A megváltozott Afrika.Budapest. without year. Franklin-társulat. 374 p. illustrated. half cloth binding. Hungarian language.size: 25x18 cm. SOLD109 képpel. | ![]() |
ko1534. book/hunting, fishing Avarffy Elek: Vadászutakon.Budapest. 1942. Vajna és Bokor. 202 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.size: 24x16 cm. SOLD43 képpel
gerince kopott, kicsi szakadás. | ![]() |
ko1535. book/hunting, fishing Averffy Elek: Hej! Vadászok!.Budapest. without year. Averffy Elek. 157 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.size: 24x16 cm. SOLDA kötése viseltes állapotú. | ![]() |
ko1536. book/hunting, fishing Apponyi Henrik: Úti- és vadásznaplóm.Budapest. 1931. Vajna György és Társa. 400 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.size: 24x17 cm. SOLDIndiából és a Himalayából 1930
221 képpel Kötéstábla enyhén viseltes állapotú. | ![]() |
ko1537. book/hunting, fishing Széchenyi Zsigmond: Két kecske.Budapest. 1942. Vajna és Bokor. 195 p. signed. illustrated. cloth binding. Hungarian language.size: 24x16 cm. SOLDEgyes lapok széle foltos. | ![]() |
ko1538. book/hunting, fishing Maderspach Viktor: Havasi vadászataim.Budapest. 1942. Vajna és Bokor. 230 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.size: 22x15 cm. SOLD | ![]() |
ko1539. book/hunting, fishing Maderspach Viktor: Páreng-Retyezát.Budapest. without year. Vajna György és Társa. 199 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.size: 22x15 cm. SOLDVadászataim a déli Kárpátokban. | ![]() |
ko1560. book/natural science/mathemtics Deák István: Véletlenszámgenerátorok és alkalmazásuk.Budapest. 1986. Akadémia. 235 p. cloth binding. Hungarian language.size: 24x17 cm. SOLDAz operációkutatás matematikai módszerei 3. | ![]() |
ko1573. book/history/Hungarian/1850-1919 Umlauft, Friedrich: Die Österreichisch-Ungarische Monarchie. Geographisch- statistisches Handbuch.Wien. 1883. Hartleben. 967 p. illustrated. cloth binding. German language.size: 24x17 cm. SOLDDúsan aranyozott kiadói vászonkötésben. | ![]() |
ko1574. book/geography, cartography, travel Körner, Friedrich: Vaterlandische Bilder aus Ungarn und Siebenbürgen., der Woiwodina und dem Banat, Kroatien, Slavonien, der Militargrenze sowie Dalmatien.Leipzig. 1858. Otto Spamer. 302 p. illustrated. half cloth binding. German language.size: 19x14 cm. SOLDGeographische Bilder aus Oesterreich.
III. Band/ 1-2 Abtheilung. Cplt. | ![]() |
ko1576. book/judaica Holberg, Ludvig: Jüdische Geschichte. Von Erschaffung der Welt bis auf gegenwärtige Zeiten. Von der unumschränkten Regierung der Makkabaer bis auf gegenwärtige Zeiten. Oversat af Georg August Detharding. I-II.Altona Und Flensburg. 1747. Korte. 1433 p. leather binding. German language.size: 22x18 cm. SOLD(24) + 714 + (10) + 719 p.
Javított korabelí bőrkötésben. | ![]() |