logo

Sós Antikvárium

since 1985

Catalog   magyarul   Login

Sold items

 book | map | engraving | postcard | manuscript 

The sold item heading purpose is showing rare, fine issues. We are proud of this issues were in our shop.

<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->

ko1404.   book/bibliophilia, first edition

Móricz Zsigmond: Forró mezők.

Budapest. 1927. Athenaeum. 307 p. dedicated. cloth binding. Hungarian language.
size: 16x11 cm.

SOLD

viseltes állapotú.
Móricz Zsigmond: Forró mezők

ko1409.   book/bibliography

Máté Sándor: A Budapesti Magyar Királyi Tudomány-egyetem könyvtára 1774-1895.

Budapest. 1896. without publisher. 21 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.
size: 23x15 cm.

SOLD

Máté Sándor: A Budapesti Magyar Királyi Tudomány-egyetem könyvtára 1774-1895

ko1413.   book/bibliography

Dezsényi Béla: A magyar hirlapirodalom első százada(1705-1805).

Budapest. 1941. OSZK. 66 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 24x16 cm.

SOLD

gerincén beszakadás.
Dezsényi Béla: A magyar hirlapirodalom első százada(1705-1805)

ko1419.   book/tale, children books

Verne Gyula: Hatteras kapitány kalandjai.

Budapest. 1899. Franklin-társulat. 479 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.
size: 20x14 cm.

SOLD

Verne Gyula összes munkái.
Verne Gyula: Hatteras kapitány kalandjai

ko1420.   book/tale, children books

Verne Gyula: Az új hazában.

Budapest. 1901. Franklin-társulat. 247 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.
size: 20x14 cm.

SOLD

Verne Gyula összes munkái.
Verne Gyula: Az új hazában

ko1421.   book/tale, children books

Verne Gyula: A bégum ötszáz milliója. A.

Budapest. 1903. Franklin-társulat. 238 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.
size: 20x14 cm.

SOLD

Verne Gyula összes munkái.
Verne Gyula: A bégum ötszáz milliója. A

ko1422.   book/tale, children books

Verne Gyula: Antifer mester csodálatos kalandjai.

Budapest. 1896. Franklin-társulat. 448 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.
size: 20x14 cm.

SOLD

Verne Gyula összes munkái.
Verne Gyula: Antifer mester csodálatos kalandjai

ko1423.   book/tale, children books

Verne Gyula: Senki fia I-II.

Budapest. without year. Franklin-társulat. 624 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.
size: 20x14 cm.

SOLD

210, 414 p.
Verne Gyula összes munkái.
Verne Gyula: Senki fia I-II

ko1428.   book/bibliophilia, first edition

Khern Ede: Az utósó czaporog.

Brassó. 1860. Pfeifer Ferdinánd. 226 p. cloth binding. Hungarian language.
size: 19x13 cm.

SOLD

Khern Ede: Az utósó czaporog

ko1429.   book/religion, church

A Szent-István-Társulat XV. közgyülésének jegyzőkönyve 1864-re.

Pest. 1864. Szent-István-Társulat. 134 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 18x12 cm.

SOLD

A Szent-István-Társulat XV. közgyülésének jegyzőkönyve 1864-re

ko1430.   book/bibliophilia, first edition

Kis Lajos: Hunnia.

Pest. 1866. without publisher. 47 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 18x13 cm.

SOLD

Címlapon könyvtári bélyegző.
Kis Lajos: Hunnia

ko1431.   book/rare books

Dalberg Károly Thodor: Visgálódások a' mindenség felett.

Pest. 1828. Lánghy István. 124 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 19x12 cm.

SOLD

Dalberg Károly Thodor: Visgálódások a' mindenség felett

ko1434.   book/bibliophilia, first edition

Balázs Béla: Doktor Szélpál Margit.

Gyoma. 1918. Kner Izidor. 97 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 21x14 cm.

SOLD

Balázs Béla: Doktor Szélpál Margit

ko1436.   book/rare books

Andream Matúsík: Alphabetum et orthographia universalis.

Rozsnyó. 1837. Josephi Kek. 82 p. paperbinding. Latin language.
size: 20x13 cm.

SOLD

gerince kissé sérült
little damadge on the bone.
Andream Matúsík: Alphabetum et orthographia universalis

ko1437.   book/rare books

Klío, vagy lélek-nemesít, részént eredeti részént fordított, darabok kötött és kötetlen beszédben.

Győr. 1825. Kis János. 146 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 19x12 cm.

SOLD

Kis János (Rábaszentandrás, 1770. szept. 22. – Sopron, 1846. febr. 19.): költő, műfordító, ev. szuperintendens, az MTA r. tagja (1830). Kazinczy Ferenc baráti köréhez tartozott. Jobbágyc...
Klío, vagy lélek-nemesít, részént eredeti részént fordított, darabok kötött és kötetlen beszédben

ko1438.   book/rare books

Csokonai Vitéz Mihály: Poétai munkái.

Bécs. 1816. without publisher. 224 p. boarding. Hungarian language.
size: 16x11 cm.

SOLD

I. kötet, tartalmazza: Tavasz, Lilla, Ódák
3 rész egybekötve, az első rész címlapja fénymásolva.
Csokonai Vitéz Mihály: Poétai munkái

ko1444.   book/geography, cartography, travel

Serpa Pinto utazása Afrikán keresztül az Atlanti oczeántól az Indiai oczeánig.

Budapest. 1884. Franklin-társulat. 310 p. cloth binding. Hungarian language.
size: 21x15 cm.

SOLD

Hozzákötve:
Asbóth János: A Zaharától az Arabáhig.
Utazás Egyiptomban és Palesztinában.
Budapest. 1883. Franklin.
viseltes állapotú.
Serpa Pinto utazása Afrikán keresztül az Atlanti oczeántól az Indiai oczeánig

ko1445.   book/geography, cartography, travel

Nordenskiöld Ádolf Erik: Ázsia és Európa körülhalyózása a Vegán.

Budapest. 1883. Franklin-társulat. 311 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.
size: 21x15 cm.

SOLD

Nordenskiöld Ádolf Erik: Ázsia és Európa körülhalyózása a Vegán

ko1446.   book/history/antiquity

Desjardins, Ernő: A Magyar Nemzeti Muzeum római feliratos emlékei.

Budapest. 1873. without publisher. 202 p. illustrated. half cloth binding. Hungarian language.
size: 39x30 cm.

SOLD

61 táblával.
Desjardins francia szövegét fordította és kiegészítette Rómer Flóris.
A kötéstábla elöl, hátul kopott.
Desjardins, Ernő: A Magyar Nemzeti Muzeum római feliratos emlékei

ko1495.   book/literature history

Shakespeare-Breviárium.

Budapest. 1924. Világirodalmi. 287 p. cloth binding. Hungarian language.
size: 12x9 cm.

SOLD

Shakespeare-Breviárium

ko1513.   book/history/Hungarian/1826-1849

Boross Vilmos(szerk): 1848 1898 Szabadságharczunk Emléke.

Budapest. 1898. Laurencic Gyula. 187 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.
size: 16x19 cm.

SOLD

A tartalomjegyzék ceruzával firkálva.
A fűzés a tartalomjegyzéknél szétválik.
Boross Vilmos(szerk): 1848 1898 Szabadságharczunk Emléke

ko1514.   book/bibliophilia, first edition

Balázs Béla: A fekete korsó.

Gyoma. 1919. Kner Izidor. 95 p. paperbinding. Hungarian language.
size: 17x12 cm.

SOLD

Balázs Béla: A fekete korsó

ko1515.   book/hunting, fishing

Széchenyi Zsigmond: Hengergő homok.

Budapest. without year. Széchenyi Zsigmond. 135 p. signed. illustrated. cloth binding. Hungarian language.
size: 22x15 cm.

SOLD

Vadászexpedíció a lybiai sivatagban.
Széchenyi Zsigmond: Hengergő homok

ko1516.   book/hunting, fishing

Széchenyi Zsigmond: Csui!... Afrikai vadásznapló.

Budapest. 1940. Vajna és Bokor. 223 p. signed. illustrated. cloth binding. Hungarian language.
size: 25x17 cm.

SOLD

Kötéstáblán kis nyomódások, a gerincén középen kis szakadás. Egyes lapszélek foltosak.
Széchenyi Zsigmond: Csui!... Afrikai vadásznapló

ko1517.   book/hunting, fishing

Nadler Herbert: Cserkészeten és lesen Nagymagyarországon.

Budapest. 1926. Franklin-társulat. 266 p. dedicated. illustrated. cloth binding. Hungarian language.
size: 25x18 cm.

SOLD

80 eredeti fényképfelvétellel.
Nadler Herbert: Cserkészeten és lesen Nagymagyarországon

ko1518.   book/hunting, fishing

Széchenyi Zsigmond: Elefántország.

Budapest. without year. Vajna György és Társa. 259 p. signed. illustrated. cloth binding. Hungarian language.
size: 24x16 cm.

SOLD

Afrikai vadásznaplójegyzetek
(1932-33, 1933-34)
Gerincén hosszú beszakadás, lapszélek enyhén foltosak, viseltes állapotú.
Széchenyi Zsigmond: Elefántország

ko1519.   book/hunting, fishing

Nadler Herbert: Vadásznapok vadászévek.

Budapest. 1937. Vajna Görgy és Társa. 279 p. dedicated. illustrated. cloth binding. Hungarian language.
size: 24x17 cm.

SOLD

Nadler Herbert: Vadásznapok vadászévek

ko1520.   book/hunting, fishing

Igali Mészáros József: A hal, a horog és az ember.

Budapest. without year. Fővárosi Könyvkiadó. 231 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.
size: 24x16 cm.

SOLD

A kötéstábla piszkos.
Igali Mészáros József: A hal, a horog és az ember

ko1521.   book/hunting, fishing

K. Rhédey Zoltán: Verébtől a szarvasbikáig.

Budapest. 1943. Vajna és Bokor. 286 p. illustrated. half cloth binding. Hungarian language.
size: 21x15 cm.

SOLD

A kötéstábla foltos.
K. Rhédey Zoltán: Verébtől a szarvasbikáig

ko1522.   book/hunting, fishing

Nadler Herbert: A keleti- és déli Kárpátokban.

Budapest. 1943. Vajna és Bokor. 295 p. illustrated. half cloth binding. Hungarian language.
size: 21x16 cm.

SOLD

vadásznapló. a szerző 82 eredeti fényképével.
Hozzá tartozik Nadler Herbert fotója. (13x9 cm)
A kötéstábla sérült. Kopott védőborító.
Nadler Herbert: A keleti- és déli Kárpátokban

ko1523.   book/hunting, fishing

Nemeskéri-Kiss Sándor: Egyszer volt.

Budapest. without year. Vajna György és Társa. 320 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.
size: 23x16 cm.

SOLD

Egy vadászember emlékeiből.
viseltes példány.
Nemeskéri-Kiss Sándor: Egyszer volt

ko1524.   book/hunting, fishing

Reminiczky Károly: Kassai vadászhistóriák.

Kassa. 1940. "Wiko". 191 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.
size: 23x16 cm.

SOLD

Reminiczky Károly: Kassai vadászhistóriák

ko1525.   book/hunting, fishing

Zsindely Ferenc: Dunáról fúj a szél.

Budapest. without year. Franklin-társulat. 352 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.
size: 25x18 cm.

SOLD

Elbeszélések vadról, halról, fűről, fáról.
A kötéstábla, és a 158-159. lap szennyezett.
Zsindely Ferenc: Dunáról fúj a szél

ko1526.   book/hunting, fishing

Reminiczky Károly: Bemutatom a vadászokat.

Budapest. without year. Vajna és Bokor. 174 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.
size: 23x16 cm.

SOLD

Reminiczky Károly: Bemutatom a vadászokat

ko1527.   book/hunting, fishing

Zsindely Ferenc: Isten szabad ege alatt.

Budapest. without year. Franklin-társulat. 277 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.
size: 25x18 cm.

SOLD

Elbeszélések vadról, vadászatról vadászemberekről.
Viseltes állapotű példány.
Zsindely Ferenc: Isten szabad ege alatt

ko1528.   book/hunting, fishing

Igali-Mészáros József: Magyar vizeken.

Budapest. without year. Lampel R. 151 p. illustrated. half cloth binding. Hungarian language.
size: 23x16 cm.

SOLD

A kötéstábla koszos, hátul foltos.
Igali-Mészáros József: Magyar vizeken

ko1530.   book/hunting, fishing

Koácsházy Vilmos: Horgászbottal.

Budapest. 1943. Vajna és Bokor. 225 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.
size: 21x15 cm.

SOLD

Koácsházy Vilmos: Horgászbottal

ko1531.   book/hunting, fishing

Id. Bánó Iván: Hej, boldog vadászidők!.

Budapest. without year. Hungária. 175 p. illustrated. half cloth binding. Hungarian language.
size: 21x15 cm.

SOLD

Mulatságos vadásztörténetek és egyébb emlékek.
Id. Bánó Iván: Hej, boldog vadászidők!

ko1532.   book/hunting, fishing

Nemeskéri-Kiss Sándor: Hol nem volt.

Budapest. 1943. Vajna és Bokor. 437 p. illustrated. half cloth binding. Hungarian language.
size: 23x16 cm.

SOLD

Viseltes állapotú.
Nemeskéri-Kiss Sándor: Hol nem volt

ko1533.   book/hunting, fishing

Kittenberger Kálmán: A megváltozott Afrika.

Budapest. without year. Franklin-társulat. 374 p. illustrated. half cloth binding. Hungarian language.
size: 25x18 cm.

SOLD

109 képpel.
Kittenberger Kálmán: A megváltozott Afrika

ko1534.   book/hunting, fishing

Avarffy Elek: Vadászutakon.

Budapest. 1942. Vajna és Bokor. 202 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.
size: 24x16 cm.

SOLD

43 képpel
gerince kopott, kicsi szakadás.
Avarffy Elek: Vadászutakon

ko1535.   book/hunting, fishing

Averffy Elek: Hej! Vadászok!.

Budapest. without year. Averffy Elek. 157 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.
size: 24x16 cm.

SOLD

A kötése viseltes állapotú.
Averffy Elek: Hej! Vadászok!

ko1536.   book/hunting, fishing

Apponyi Henrik: Úti- és vadásznaplóm.

Budapest. 1931. Vajna György és Társa. 400 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.
size: 24x17 cm.

SOLD

Indiából és a Himalayából 1930
221 képpel
Kötéstábla enyhén viseltes állapotú.
Apponyi Henrik: Úti- és vadásznaplóm

ko1537.   book/hunting, fishing

Széchenyi Zsigmond: Két kecske.

Budapest. 1942. Vajna és Bokor. 195 p. signed. illustrated. cloth binding. Hungarian language.
size: 24x16 cm.

SOLD

Egyes lapok széle foltos.
Széchenyi Zsigmond: Két kecske

ko1538.   book/hunting, fishing

Maderspach Viktor: Havasi vadászataim.

Budapest. 1942. Vajna és Bokor. 230 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.
size: 22x15 cm.

SOLD

Maderspach Viktor: Havasi vadászataim

ko1539.   book/hunting, fishing

Maderspach Viktor: Páreng-Retyezát.

Budapest. without year. Vajna György és Társa. 199 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.
size: 22x15 cm.

SOLD

Vadászataim a déli Kárpátokban.
Maderspach Viktor: Páreng-Retyezát

ko1560.   book/natural science/mathemtics

Deák István: Véletlenszámgenerátorok és alkalmazásuk.

Budapest. 1986. Akadémia. 235 p. cloth binding. Hungarian language.
size: 24x17 cm.

SOLD

Az operációkutatás matematikai módszerei 3.
Deák István: Véletlenszámgenerátorok és alkalmazásuk

ko1573.   book/history/Hungarian/1850-1919

Umlauft, Friedrich: Die Österreichisch-Ungarische Monarchie. Geographisch- statistisches Handbuch.

Wien. 1883. Hartleben. 967 p. illustrated. cloth binding. German language.
size: 24x17 cm.

SOLD

Dúsan aranyozott kiadói vászonkötésben.
Umlauft, Friedrich: Die Österreichisch-Ungarische Monarchie. Geographisch- statistisches Handbuch

ko1574.   book/geography, cartography, travel

Körner, Friedrich: Vaterlandische Bilder aus Ungarn und Siebenbürgen., der Woiwodina und dem Banat, Kroatien, Slavonien, der Militargrenze sowie Dalmatien.

Leipzig. 1858. Otto Spamer. 302 p. illustrated. half cloth binding. German language.
size: 19x14 cm.

SOLD

Geographische Bilder aus Oesterreich.
III. Band/ 1-2 Abtheilung. Cplt.
Körner, Friedrich: Vaterlandische Bilder aus Ungarn und Siebenbürgen., der Woiwodina und dem Banat, Kroatien, Slavonien, der Militargrenze sowie Dalmatien

ko1576.   book/judaica

Holberg, Ludvig: Jüdische Geschichte. Von Erschaffung der Welt bis auf gegenwärtige Zeiten. Von der unumschränkten Regierung der Makkabaer bis auf gegenwärtige Zeiten. Oversat af Georg August Detharding. I-II.

Altona Und Flensburg. 1747. Korte. 1433 p. leather binding. German language.
size: 22x18 cm.

SOLD

(24) + 714 + (10) + 719 p.
Javított korabelí bőrkötésben.
Holberg, Ludvig: Jüdische Geschichte. Von Erschaffung der Welt bis auf gegenwärtige Zeiten. Von der unumschränkten Regierung der Makkabaer bis auf gegenwärtige Zeiten. Oversat af Georg August Detharding. I-II
<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->
Sós Antikvarium Váci street 73. Budapest 1056 Hungary   top of the page