Katalógus
Belépés | Könyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal. |
Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.
ko15175. könyv/régiség Ernesti, Johann August: ARCHEOLOGIA LITERARIA.Lipsiae. 1790. Fritsch. 368 p. kartonkötés. latin nyelvű.méret: 21x12 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko15176. könyv/régiség Lambertinis, Prosperi Card. De: INSTITUTIONUM ECCLESIASTICARUM BENEDICTI XIV. PONT. OPT. MAX... I-II. TOMUS.Parmae. 1762. Eorsi. 560 p. bőrkötés. latin nyelvű.méret: 23x17 cm. kopott. ELKELT256, 304 p. | ![]() |
ko15177. könyv/régiség METHODUS RECTE GUBERNANDI PAROCHIAM, ET DIRIGENDI ANIMAS IN S. TRIBUNALI POENITENTIAE.Tyrnaviae. 1803. Jelinek. 594 p. bőrkötés. latin nyelvű.méret: 21x12 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko15178. könyv/régiség Merz, Philippo Paulo: THESAURUS BIBLICUS COMPLETUS, LOCU PLETISSIMUS, EX IPSIS SACRARUM SCRIPTURARUM VISCERIBUS ET MEDULLIS CONGESTUS.Graecii. 1734. Veith. 784 p. pergamen. latin nyelvű.méret: 21x15 cm. ELKELTGerincen beszakadás, kopott, foxingos. | ![]() |
ko15180. könyv/régiség PROVINZIALBLäTTER FüR DIE VOLKSARZNEIKUNDE. ERSTER JAHRGANG I-III. HEFTE.Halberstadt. 1802. Johan Heinrich Gross. 424 p. illusztrált. kartonkötés. német nyelvű.méret: 18x10 cm. ELKELT | ![]() |
ko15181. könyv/régiség BERLINER JAHRBUCH FüR PHARMACIE UND DIE DAMIT VERBUNDENEN WISSENSCHAFTEN JAHR 1807.Berlin. 1808. Oehmigke. 152 p. illusztrált. kartonkötés. német nyelvű.méret: 13x9 cm. ELKELT152, CXIII p. 3 t. Kolorierte Kupferstiche. | ![]() |
ko15182. könyv/régiség Martialis,M.Val[erii]: EPIGRAMMATON LIBRI XII.Lugduni. 1620. Roussing. 330 p. bőrkötés. latin nyelvű.méret: 13x8 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko15183. könyv/régiség HORATII TURSELLINI E SOCIETATE JESU EPITOME HISTORIARUM, AB ORBE CONDITO USQUE AD ANNUM.Coloniae. 1670. Generali. 236 p. pergamen. latin nyelvű.méret: 16x10 cm. kopott. szúrágott. ELKELTHozzákötve:
EPITOME HISTORIARUM, AB ORBE CONDITO, USQUE AD ANNUM M.DC.LII Coloniae. Kinchium148 p. | ![]() |
ko15199. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Szamota István: Régi utazások Magyarországon és a Balkán-félszigeten.Budapest. 1891. Franklin. 559 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 14x10 cm. ELKELTHozzákötve:
Illés József: A magyar társadalom és állam szervezete a honfoglaláskor. Bo. 1916. Franklin. 47 p. | ![]() |
ko15284. könyv/családtört. címertan, segédtudományok GOTHAISCHER GENEALOGISCHER HOFKALENDER 17 VOLUME.-GOTHAISCHES GENEALOGISCHES TASCHENBUCH. 13 VOLUME.Gotha. én. Perthes. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 15x10 cm. kopott. ELKELTGothaischer Genealogischer Hofkalender:
1882, 1883, 1885, 1886, 1890, 1893, 1896, 1903, 1904, 1906, 1908, 1909, 1910, 1911, 1912, 1913, 1914, Gothaisches Genealogisches Taschenbuch: 1872, 1882,... | ![]() |
ko15299. könyv/régiség [LEHOTZKY ANDRÁS]: Stemmatographia nobilium familiarum regni Hungariae, praemissa est series chronologica quatour statuum et ordinum a diplomatibus eruta.Pozsony. 1796-98. Weber. félbőr-kötésben. latin nyelvű.méret: 22x17 cm. ELKELT1 pars. 256 p 1 kihajtható mell.
2. pars 266 p. Suppl. [Főrangú családok] 100 p. A II. kötet 267-470 p. hiányzik!! Ritka családtörténeti munka Sérült kötésben. | ![]() |
ko15313. könyv/régiség Cereseto: POESIE.Savona. 1845. Sambolino. 198 p. félbőr-kötésben. olasz nyelvű.méret: 14x9 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko15564. könyv/régiség Weszprémi István:: Magyar országi öt különös elmélkedések.Pozsony. 1795. Wéber Simon Péter. 138 p. . magyar nyelvű.méret: 17x11 cm. ELKELTI. A Magyar Szent Koronáról.
II. A Magyar Királyné’ Vizéről. III. A Leg-régibb Magyar Grammatikáról. IV. Némelly régi Magyar Királyoknak ritka Pénzeikről. V. A Magyar Orsz... | ![]() |
ko15623. könyv/bibliofilia, első kiadás Zweig, Stefan: A láthatatlan gyűjtemény.Bp. 2000. Borda Antikvárium. 17 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 29x20 cm. ELKELTFordította Endrei Walter György. Kesselyák Rita két akvatinta metszetével.
Tervezte Zigány Edit. Készült 25 számozott példányban. A 9. sz. pld. Kiadói papírkötésben, védőtokban... | ![]() |
ko15625. könyv/bibliofilia, első kiadás Gesta Typographorum. Borsa Gedeon 70. születésnapjára írt könyvészeti tanulmányok.Bp. 1993. Borda Antikvárium. 162 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 27x20 cm. ELKELTKészült 70 számozott példányban. A 25. sz. pld.
Kiadói papírkötésben, félbőr-tokban. Újszerű példány. | ![]() |
ko15635. könyv/bibliofilia, első kiadás Somogyváry Gyula: Ne sárgulj, fűzfa. I-II. köt. egybekötve.Bp. 1940. Singer és Wolfner. 605 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 19x12 cm. ELKELT | ![]() |
ko15637. könyv/régiség Meyers: UNIVERSUM. I-V. OCTAVAUSGABE.Hildburghausen. 1858-1860. kn. illusztrált. félvászonkötés. német nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELT205 t. acélmetszet (Stahlstiche).184,17,176,167,155 p.
Látképek: Budapest, Bacharach, Baden-Baden, Baireuth, Bremen, Braunschweig, Chiemsee, Düsseldorf, Emden, Burg Eltz, Erfurt, Esslingen, Ku... | ![]() |
ko15645. könyv/régiség Bowdler Sharpe: A Hand-Book to the birds of Great-Britain. Vol. IV.London. 1897. Edward LLoyd. 314 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 18x13 cm. ELKELT35 t. kromolitográfia. | ![]() |
ko15953. könyv/régiség TRATTNER és Károlyi Nemzeti Kalendárioma 1835-dik Esztendőre: Közhasznu és mulattató nemzeti vagy hazai Kalendáriom, mind a két magyar hazában lakó katholikusok evangelikusok és ó hitüek számára, Krisztus urunk születése után 1835-dik.Pest. 1835. Trattner J. M. és Károlyi István. . magyar nyelvű.méret: 22x19 cm. ELKELT44 sztl. lev.Korabeli kartonra ragasztott papírközésben. | ![]() |
ko15954. könyv/régiség TRATTNER és Károlyi Nemzeti Kalendárioma 1847-dik Esztendőre: Közhasznu és mulattató nemzeti vagy hazai Kalendáriom, magyarországi és erdélyi katholikusok evangelikusok és ó hitüek számára, Krisztus urunk születése után 1847-dik.Pest. én. Trattner J. M. és Károlyi István. . magyar nyelvű.méret: 22x19 cm. ELKELT43 sztl. lev.Kartonközésben.
A kötéstábal, a címlap, és az első lap foltos, a könvtest szétnyílik. | ![]() |
ko15955. könyv/régiség TRATTNER és Károlyi Nemzeti Kalendárioma 1856-dik Esztendőre: Közhasznu és mulattató nemzeti vagy hazai Kalendáriom, magyarországi és erdélyi katholikusok evangelikusok és ó hitüek számára, Krisztus urunk születése után 1856-dik.Pest. én. Trattner J. M. és Károlyi István. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 22x19 cm. ELKELT45 sztl. lev. | ![]() |
ko15956. könyv/régiség TRATTNER és Károlyi Nemzeti Kalendárioma 1867-dik Esztendőre: Közhasznu és mulattató nemzeti vagy hazai Kalendáriom, magyarországi és erdélyi katholikusok evangelikusok és ó hitüek számára, Krisztus urunk születése után 1867-dik.Pest. én. Trattner J. M. és Károlyi István. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 22x19 cm. ELKELT32 sztl lev. A kalendáriumi lapok hiányzanak!
Foltos, kopott. | ![]() |
ko15957. könyv/régiség Megbővített közhasznu nemzeti vagy hazai kalendariom katholikusok, evangelikusok, ó-hitüek és zsidók számára 1873.Pest. én. Bucsánszky. 118 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 25x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko15958. könyv/régiség Megbővített közhasznu nemzeti vagy hazai kalendariom katholikusok, evangelikusok, ó-hitüek és zsidók számára 1869.Pest. én. Bucsánszky. 116 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 25x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko15960. könyv/régiség Mezei naptár, gazdasági kalendáriom. A nép használatául 1848. szökő évre.Pest. én. Magyar Gazdasági Egyesület. 80 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 23x19 cm. ELKELT | ![]() |
ko15983. könyv/régiség Ideenmagazin. für Liebhaber von Gärten. Kert építészet, kerti építmények.Leipzig. 1802. kn. 10 p. illusztrált. papírkötés. német nyelvű.méret: 30x24 cm. ELKELT8 rézmetszetű tábla. 30x24 cm
No. XXXVI. | ![]() |
ko16236. könyv/régiség Vas Gereben: Régi képek. Jellemvonások nevezetesebb férfiaink életéből. I-II. köt. egybekötve.Pest. 1856. Gyurián. 376 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 17x12 cm. ELKELTBordázott félbőr-kötésben. Helyenként minimálisan hullámos lapok. | ![]() |
ko16237. könyv/bibliofilia, első kiadás Endrei Zalán (gyűjtötte): Tulipánkert. 48 nemzeti dal és magyar gondolat.Bp. 1906. Globus. 125 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 16x12 cm. ELKELTSzínes, dombornyomásos vászonkötésben, a koronával díszített előzéklapokkal. | ![]() |
ko16589. könyv/régiség Buda-Pest, a magyarok fővárosa vagyis ezen testvér-városban létező minden nevezetességek és látni méltó dolgok leirása. Vezéd vidékiek és benszülöttek számára.Pest. 1845. (Landerer és Heckenast.). 116 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 16x10 cm. ELKELTA metszetek hiányzanak!. | ![]() |
ko16592. könyv/régiség Babai, (Ferenc) Franciscus: Ungariae reges. Eorum genealogia, acta item illustratoria, et fata, compendio metrico deducta.(Tyrnaviae, Nagyszombat). 1773. Typis Tyrnaviensibus. 48 p. . latin nyelvű.méret: 21x14 cm. ELKELTXIX. sz. eleji kartonkötésben. | ![]() |
ko16593. könyv/történelem/magyar/1919 után Orbók Attila és Csatár István (Összeállították): Erdély és a visszatért keleti részek.Bp. 1941. Halász. 732 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 25x18 cm. ELKELT732 p. + 40 t. (20 levélen). Egész oldalas és szöveg közti rajzokkal. Makkai Sándor, Kozocsa Sándor, Nyirő József, Tamási Áron, Dutka Ákos és mások írásaival. A városok történetéve... | ![]() |
ko16594. könyv/családtört. címertan, segédtudományok FEJÉRPATAKY LÁSZLÓ – ÁLDÁSY ANTAL: Magyar czímeres emlékek. – Monumenta Hungariae Heraldica. I–III. füzet.Bp. 1901-1926. Magyar Heraldikai és Genealogiai Társasá. 246 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 30x22 cm. kopott. ELKELT86 + [1] p. + 25 t. (színes, kromolitográfia) − 68 + [1] p. + 25 t. (színes, ebből 24 kromolitográfia) − 92 + [1] p. + 31 t. (színes, kromolitográfia). | ![]() |
ko16695. könyv/régiség Énekes és imádságos ájtatosság a vátzi megyebéli közönséges keresztény híveknek számokra.Vác. 1830. Plöszl Ny. 272 p. illusztrált. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 15x10 cm. kopott. ELKELT3 t. rézmetszet. | ![]() |
ko16746. könyv/bibliofilia, első kiadás Verlaine, Paul: OEUVRES COMPLÉTES I-VIII. KöT. Illustrated by BERTHOLD MAHN.Paris. 1931. Librairie De France. 2281 p. illusztrált. félbőr-kötésben. francia nyelvű.méret: 24x19 cm. ELKELTLimitált, számozott kiadás: DV (505) sz. pld.
Apró kopások. Small scratches. | ![]() |
ko16781. könyv/régiség DANTE Alighieri: La divina commedia. I-III. köt.Venezia. 1793. Gatti. 822 p. félbőr-kötésben. olasz nyelvű.méret: 19x12 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko16783. könyv/régiség Patriarchi, Gaspare: VOCABOLARIO VENEZIANO E PADOVANO CO TERMINI, CO TERMINI E MODI CORRISPONDENTI TOSCANI.Padova. 1775. Stamperia Conzatti. 370 p. vászonkötés. olasz nyelvű.méret: 22x17 cm. sérült. ELKELT | ![]() |
ko16790. könyv/helytörténet Bács-Bodrogh vármegye egyetemes monografiája. Hazánk ezredéves fennállásának ünnepe alkalmából kiadta Bács-Bodrogh vármegye közönsége. I-II. kötet.Zombor. 1896. Bittermann N. és Fia Ny. 1 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 27x19 cm. kopott. ELKELTZombor, 1896. Bittermann N. és Fia ny. 1t. (színes) + [2] + IV + [6] + 640 p. + 13 t. (11 kihajt.) + 1 kihajt. mell. +1 színes, kihajt. térk. (Zentai csata,); VII + [4] + 613 p. + 8 t. (1 kihajt.)... | ![]() |
ko16982. könyv/régiség Koppi, (Károly József) Carolus: Jus electionis quondam ab Hungaris exercitum. Historia stirpis Arpadianae.Viennae. (1790). Typis Soc. Typographicae. 60 p. . latin nyelvű.méret: 20x12 cm. ELKELT1 kihajtható tábla. A kötés hiányzik.
Az Árpád-házi királyok választási jogának történetét dolgozza fel. A mű a magyar rendi alkotmányosság és a trónöröklési jog alapjait, vala... | ![]() |