embléma

Sós Antikvárium

alapítás éve 1985

Katalógus   in english   BelépésKönyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal.

Elkelt tételek

 könyv | térkép | metszet | levelezőlap | kézirat 

Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.

<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

ko15175.   könyv/régiség

Ernesti, Johann August: ARCHEOLOGIA LITERARIA.

Lipsiae. 1790. Fritsch. 368 p. kartonkötés. latin nyelvű.
méret: 21x12 cm. kopott.

ELKELT

Ernesti, Johann August: ARCHEOLOGIA LITERARIA

ko15176.   könyv/régiség

Lambertinis, Prosperi Card. De: INSTITUTIONUM ECCLESIASTICARUM BENEDICTI XIV. PONT. OPT. MAX... I-II. TOMUS.

Parmae. 1762. Eorsi. 560 p. bőrkötés. latin nyelvű.
méret: 23x17 cm. kopott.

ELKELT

256, 304 p.
Lambertinis, Prosperi Card. De: INSTITUTIONUM ECCLESIASTICARUM BENEDICTI XIV. PONT. OPT. MAX... I-II. TOMUS

ko15177.   könyv/régiség

METHODUS RECTE GUBERNANDI PAROCHIAM, ET DIRIGENDI ANIMAS IN S. TRIBUNALI POENITENTIAE.

Tyrnaviae. 1803. Jelinek. 594 p. bőrkötés. latin nyelvű.
méret: 21x12 cm. kopott.

ELKELT

METHODUS RECTE GUBERNANDI PAROCHIAM, ET DIRIGENDI ANIMAS IN S. TRIBUNALI POENITENTIAE

ko15178.   könyv/régiség

Merz, Philippo Paulo: THESAURUS BIBLICUS COMPLETUS, LOCU PLETISSIMUS, EX IPSIS SACRARUM SCRIPTURARUM VISCERIBUS ET MEDULLIS CONGESTUS.

Graecii. 1734. Veith. 784 p. pergamen. latin nyelvű.
méret: 21x15 cm.

ELKELT

Gerincen beszakadás, kopott, foxingos.
Merz, Philippo Paulo: THESAURUS BIBLICUS COMPLETUS, LOCU PLETISSIMUS, EX IPSIS SACRARUM SCRIPTURARUM VISCERIBUS ET MEDULLIS CONGESTUS

ko15180.   könyv/régiség

PROVINZIALBLäTTER FüR DIE VOLKSARZNEIKUNDE. ERSTER JAHRGANG I-III. HEFTE.

Halberstadt. 1802. Johan Heinrich Gross. 424 p. illusztrált. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 18x10 cm.

ELKELT

PROVINZIALBLäTTER FüR DIE VOLKSARZNEIKUNDE. ERSTER JAHRGANG I-III. HEFTE

ko15181.   könyv/régiség

BERLINER JAHRBUCH FüR PHARMACIE UND DIE DAMIT VERBUNDENEN WISSENSCHAFTEN JAHR 1807.

Berlin. 1808. Oehmigke. 152 p. illusztrált. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 13x9 cm.

ELKELT

152, CXIII p. 3 t. Kolorierte Kupferstiche.
BERLINER JAHRBUCH FüR PHARMACIE UND DIE DAMIT VERBUNDENEN WISSENSCHAFTEN JAHR 1807

ko15182.   könyv/régiség

Martialis,M.Val[erii]: EPIGRAMMATON LIBRI XII.

Lugduni. 1620. Roussing. 330 p. bőrkötés. latin nyelvű.
méret: 13x8 cm. kopott.

ELKELT

Martialis,M.Val[erii]: EPIGRAMMATON LIBRI XII

ko15183.   könyv/régiség

HORATII TURSELLINI E SOCIETATE JESU EPITOME HISTORIARUM, AB ORBE CONDITO USQUE AD ANNUM.

Coloniae. 1670. Generali. 236 p. pergamen. latin nyelvű.
méret: 16x10 cm. kopott. szúrágott.

ELKELT

Hozzákötve:
EPITOME HISTORIARUM, AB ORBE CONDITO, USQUE AD ANNUM M.DC.LII
Coloniae. Kinchium148 p.
HORATII TURSELLINI E SOCIETATE JESU EPITOME HISTORIARUM, AB ORBE CONDITO USQUE AD ANNUM

ko15199.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Szamota István: Régi utazások Magyarországon és a Balkán-félszigeten.

Budapest. 1891. Franklin. 559 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 14x10 cm.

ELKELT

Hozzákötve:
Illés József: A magyar társadalom és állam
szervezete a honfoglaláskor.
Bo. 1916. Franklin. 47 p.
Szamota István: Régi utazások Magyarországon és a Balkán-félszigeten

ko15284.   könyv/családtört. címertan, segédtudományok

GOTHAISCHER GENEALOGISCHER HOFKALENDER 17 VOLUME.-GOTHAISCHES GENEALOGISCHES TASCHENBUCH. 13 VOLUME.

Gotha. én. Perthes. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 15x10 cm. kopott.

ELKELT

Gothaischer Genealogischer Hofkalender:
1882, 1883, 1885, 1886, 1890, 1893,
1896, 1903, 1904, 1906, 1908, 1909,
1910, 1911, 1912, 1913, 1914,
Gothaisches Genealogisches Taschenbuch:
1872, 1882,...
GOTHAISCHER GENEALOGISCHER HOFKALENDER 17 VOLUME.-GOTHAISCHES GENEALOGISCHES TASCHENBUCH. 13 VOLUME

ko15299.   könyv/régiség

[LEHOTZKY ANDRÁS]: Stemmatographia nobilium familiarum regni Hungariae, praemissa est series chronologica quatour statuum et ordinum a diplomatibus eruta.

Pozsony. 1796-98. Weber. félbőr-kötésben. latin nyelvű.
méret: 22x17 cm.

ELKELT

1 pars. 256 p 1 kihajtható mell.
2. pars 266 p.
Suppl. [Főrangú családok] 100 p.
A II. kötet 267-470 p. hiányzik!!
Ritka családtörténeti munka
Sérült kötésben.
[LEHOTZKY ANDRÁS]: Stemmatographia nobilium familiarum regni Hungariae, praemissa est series chronologica quatour statuum et ordinum a diplomatibus eruta

ko15313.   könyv/régiség

Cereseto: POESIE.

Savona. 1845. Sambolino. 198 p. félbőr-kötésben. olasz nyelvű.
méret: 14x9 cm. kopott.

ELKELT

Cereseto: POESIE

ko15564.   könyv/régiség

Weszprémi István:: Magyar országi öt különös elmélkedések.

Pozsony. 1795. Wéber Simon Péter. 138 p. . magyar nyelvű.
méret: 17x11 cm.

ELKELT

I. A Magyar Szent Koronáról.

II. A Magyar Királyné’ Vizéről.

III. A Leg-régibb Magyar Grammatikáról.

IV. Némelly régi Magyar Királyoknak ritka Pénzeikről.

V. A Magyar Orsz...
Weszprémi István:: Magyar országi öt különös elmélkedések

ko15623.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Zweig, Stefan: A láthatatlan gyűjtemény.

Bp. 2000. Borda Antikvárium. 17 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 29x20 cm.

ELKELT

Fordította Endrei Walter György. Kesselyák Rita két akvatinta metszetével.
Tervezte Zigány Edit.
Készült 25 számozott példányban. A 9. sz. pld.

Kiadói papírkötésben, védőtokban...
Zweig, Stefan: A láthatatlan gyűjtemény

ko15625.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Gesta Typographorum. Borsa Gedeon 70. születésnapjára írt könyvészeti tanulmányok.

Bp. 1993. Borda Antikvárium. 162 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 27x20 cm.

ELKELT

Készült 70 számozott példányban. A 25. sz. pld.

Kiadói papírkötésben, félbőr-tokban. Újszerű példány.
Gesta Typographorum.  Borsa Gedeon 70. születésnapjára írt könyvészeti tanulmányok

ko15635.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Somogyváry Gyula: Ne sárgulj, fűzfa. I-II. köt. egybekötve.

Bp. 1940. Singer és Wolfner. 605 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.
méret: 19x12 cm.

ELKELT

Somogyváry Gyula: Ne sárgulj, fűzfa. I-II. köt. egybekötve

ko15637.   könyv/régiség

Meyers: UNIVERSUM. I-V. OCTAVAUSGABE.

Hildburghausen. 1858-1860. kn. illusztrált. félvászonkötés. német nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ELKELT

205 t. acélmetszet (Stahlstiche).184,17,176,167,155 p.
Látképek: Budapest, Bacharach, Baden-Baden, Baireuth, Bremen, Braunschweig, Chiemsee, Düsseldorf, Emden, Burg Eltz, Erfurt, Esslingen, Ku...
Meyers: UNIVERSUM. I-V. OCTAVAUSGABE

ko15645.   könyv/régiség

Bowdler Sharpe: A Hand-Book to the birds of Great-Britain. Vol. IV.

London. 1897. Edward LLoyd. 314 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x13 cm.

ELKELT

35 t. kromolitográfia.
Bowdler Sharpe: A Hand-Book to the birds of Great-Britain. Vol. IV

ko15953.   könyv/régiség

TRATTNER és Károlyi Nemzeti Kalendárioma 1835-dik Esztendőre: Közhasznu és mulattató nemzeti vagy hazai Kalendáriom, mind a két magyar hazában lakó katholikusok evangelikusok és ó hitüek számára, Krisztus urunk születése után 1835-dik.

Pest. 1835. Trattner J. M. és Károlyi István. . magyar nyelvű.
méret: 22x19 cm.

ELKELT

44 sztl. lev.Korabeli kartonra ragasztott papírközésben.
TRATTNER és Károlyi Nemzeti Kalendárioma 1835-dik Esztendőre: Közhasznu és mulattató nemzeti vagy hazai Kalendáriom, mind a két magyar hazában lakó katholikusok evangelikusok és ó hitüek számára, Krisztus urunk születése után 1835-dik

ko15954.   könyv/régiség

TRATTNER és Károlyi Nemzeti Kalendárioma 1847-dik Esztendőre: Közhasznu és mulattató nemzeti vagy hazai Kalendáriom, magyarországi és erdélyi katholikusok evangelikusok és ó hitüek számára, Krisztus urunk születése után 1847-dik.

Pest. én. Trattner J. M. és Károlyi István. . magyar nyelvű.
méret: 22x19 cm.

ELKELT

43 sztl. lev.Kartonközésben.
A kötéstábal, a címlap, és az első lap foltos, a könvtest szétnyílik.
TRATTNER és Károlyi Nemzeti Kalendárioma 1847-dik Esztendőre: Közhasznu és mulattató nemzeti vagy hazai Kalendáriom, magyarországi és erdélyi katholikusok evangelikusok és ó hitüek számára, Krisztus urunk születése után 1847-dik

ko15955.   könyv/régiség

TRATTNER és Károlyi Nemzeti Kalendárioma 1856-dik Esztendőre: Közhasznu és mulattató nemzeti vagy hazai Kalendáriom, magyarországi és erdélyi katholikusok evangelikusok és ó hitüek számára, Krisztus urunk születése után 1856-dik.

Pest. én. Trattner J. M. és Károlyi István. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x19 cm.

ELKELT

45 sztl. lev.
TRATTNER és Károlyi Nemzeti Kalendárioma 1856-dik Esztendőre: Közhasznu és mulattató nemzeti vagy hazai Kalendáriom, magyarországi és erdélyi katholikusok evangelikusok és ó hitüek számára, Krisztus urunk születése után 1856-dik

ko15956.   könyv/régiség

TRATTNER és Károlyi Nemzeti Kalendárioma 1867-dik Esztendőre: Közhasznu és mulattató nemzeti vagy hazai Kalendáriom, magyarországi és erdélyi katholikusok evangelikusok és ó hitüek számára, Krisztus urunk születése után 1867-dik.

Pest. én. Trattner J. M. és Károlyi István. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x19 cm.

ELKELT

32 sztl lev. A kalendáriumi lapok hiányzanak!
Foltos, kopott.
TRATTNER és Károlyi Nemzeti Kalendárioma 1867-dik Esztendőre: Közhasznu és mulattató nemzeti vagy hazai Kalendáriom, magyarországi és erdélyi katholikusok evangelikusok és ó hitüek számára, Krisztus urunk születése után 1867-dik

ko15957.   könyv/régiség

Megbővített közhasznu nemzeti vagy hazai kalendariom katholikusok, evangelikusok, ó-hitüek és zsidók számára 1873.

Pest. én. Bucsánszky. 118 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 25x17 cm.

ELKELT

Megbővített közhasznu nemzeti vagy hazai kalendariom katholikusok, evangelikusok, ó-hitüek és zsidók számára 1873

ko15958.   könyv/régiség

Megbővített közhasznu nemzeti vagy hazai kalendariom katholikusok, evangelikusok, ó-hitüek és zsidók számára 1869.

Pest. én. Bucsánszky. 116 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 25x17 cm.

ELKELT

Megbővített közhasznu nemzeti vagy hazai kalendariom katholikusok, evangelikusok, ó-hitüek és zsidók számára 1869

ko15960.   könyv/régiség

Mezei naptár, gazdasági kalendáriom. A nép használatául 1848. szökő évre.

Pest. én. Magyar Gazdasági Egyesület. 80 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x19 cm.

ELKELT

Mezei naptár, gazdasági kalendáriom. A nép használatául 1848. szökő évre

ko15983.   könyv/régiség

Ideenmagazin. für Liebhaber von Gärten. Kert építészet, kerti építmények.

Leipzig. 1802. kn. 10 p. illusztrált. papírkötés. német nyelvű.
méret: 30x24 cm.

ELKELT

8 rézmetszetű tábla. 30x24 cm
No. XXXVI.
Ideenmagazin. für Liebhaber von Gärten. Kert építészet, kerti építmények

ko16236.   könyv/régiség

Vas Gereben: Régi képek. Jellemvonások nevezetesebb férfiaink életéből. I-II. köt. egybekötve.

Pest. 1856. Gyurián. 376 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.
méret: 17x12 cm.

ELKELT

Bordázott félbőr-kötésben. Helyenként minimálisan hullámos lapok.
Vas Gereben: Régi képek. Jellemvonások nevezetesebb férfiaink életéből. I-II. köt. egybekötve

ko16237.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Endrei Zalán (gyűjtötte): Tulipánkert. 48 nemzeti dal és magyar gondolat.

Bp. 1906. Globus. 125 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.
méret: 16x12 cm.

ELKELT

Színes, dombornyomásos vászonkötésben, a koronával díszített előzéklapokkal.
Endrei Zalán (gyűjtötte): Tulipánkert. 48 nemzeti dal és magyar gondolat

ko16589.   könyv/régiség

Buda-Pest, a magyarok fővárosa vagyis ezen testvér-városban létező minden nevezetességek és látni méltó dolgok leirása. Vezéd vidékiek és benszülöttek számára.

Pest. 1845. (Landerer és Heckenast.). 116 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 16x10 cm.

ELKELT

A metszetek hiányzanak!.
Buda-Pest, a  magyarok fővárosa vagyis ezen testvér-városban létező minden nevezetességek és látni méltó dolgok leirása. Vezéd vidékiek és benszülöttek számára

ko16592.   könyv/régiség

Babai, (Ferenc) Franciscus: Ungariae reges. Eorum genealogia, acta item illustratoria, et fata, compendio metrico deducta.

(Tyrnaviae, Nagyszombat). 1773. Typis Tyrnaviensibus. 48 p. . latin nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ELKELT

XIX. sz. eleji kartonkötésben.
Babai, (Ferenc) Franciscus: Ungariae reges. Eorum genealogia, acta item illustratoria, et fata, compendio metrico deducta

ko16593.   könyv/történelem/magyar/1919 után

Orbók Attila és Csatár István (Összeállították): Erdély és a visszatért keleti részek.

Bp. 1941. Halász. 732 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 25x18 cm.

ELKELT

732 p. + 40 t. (20 levélen). Egész oldalas és szöveg közti rajzokkal. Makkai Sándor, Kozocsa Sándor, Nyirő József, Tamási Áron, Dutka Ákos és mások írásaival. A városok történetéve...
Orbók Attila és Csatár István (Összeállították): Erdély és a visszatért keleti részek

ko16594.   könyv/családtört. címertan, segédtudományok

FEJÉRPATAKY LÁSZLÓ – ÁLDÁSY ANTAL: Magyar czímeres emlékek. – Monumenta Hungariae Heraldica. I–III. füzet.

Bp. 1901-1926. Magyar Heraldikai és Genealogiai Társasá. 246 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 30x22 cm. kopott.

ELKELT

86 + [1] p. + 25 t. (színes, kromolitográfia) − 68 + [1] p. + 25 t. (színes, ebből 24 kromolitográfia) − 92 + [1] p. + 31 t. (színes, kromolitográfia).
FEJÉRPATAKY LÁSZLÓ – ÁLDÁSY ANTAL: Magyar czímeres emlékek. – Monumenta Hungariae Heraldica. I–III. füzet

ko16695.   könyv/régiség

Énekes és imádságos ájtatosság a vátzi megyebéli közönséges keresztény híveknek számokra.

Vác. 1830. Plöszl Ny. 272 p. illusztrált. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.
méret: 15x10 cm. kopott.

ELKELT

3 t. rézmetszet.
Énekes és imádságos ájtatosság a vátzi megyebéli közönséges keresztény híveknek számokra

ko16746.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Verlaine, Paul: OEUVRES COMPLÉTES I-VIII. KöT. Illustrated by BERTHOLD MAHN.

Paris. 1931. Librairie De France. 2281 p. illusztrált. félbőr-kötésben. francia nyelvű.
méret: 24x19 cm.

ELKELT

Limitált, számozott kiadás: DV (505) sz. pld.
Apró kopások. Small scratches.
Verlaine, Paul: OEUVRES COMPLÉTES I-VIII. KöT. Illustrated by BERTHOLD MAHN

ko16781.   könyv/régiség

DANTE Alighieri: La divina commedia. I-III. köt.

Venezia. 1793. Gatti. 822 p. félbőr-kötésben. olasz nyelvű.
méret: 19x12 cm. kopott.

ELKELT

DANTE Alighieri: La divina commedia. I-III. köt

ko16783.   könyv/régiség

Patriarchi, Gaspare: VOCABOLARIO VENEZIANO E PADOVANO CO TERMINI, CO TERMINI E MODI CORRISPONDENTI TOSCANI.

Padova. 1775. Stamperia Conzatti. 370 p. vászonkötés. olasz nyelvű.
méret: 22x17 cm. sérült.

ELKELT

Patriarchi, Gaspare: VOCABOLARIO VENEZIANO E PADOVANO CO TERMINI, CO TERMINI E MODI CORRISPONDENTI TOSCANI

ko16790.   könyv/helytörténet

Bács-Bodrogh vármegye egyetemes monografiája. Hazánk ezredéves fennállásának ünnepe alkalmából kiadta Bács-Bodrogh vármegye közönsége. I-II. kötet.

Zombor. 1896. Bittermann N. és Fia Ny. 1 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 27x19 cm. kopott.

ELKELT

Zombor, 1896. Bittermann N. és Fia ny. 1t. (színes) + [2] + IV + [6] + 640 p. + 13 t. (11 kihajt.) + 1 kihajt. mell. +1 színes, kihajt. térk. (Zentai csata,); VII + [4] + 613 p. + 8 t. (1 kihajt.)...
Bács-Bodrogh vármegye egyetemes monografiája. Hazánk ezredéves fennállásának ünnepe alkalmából kiadta Bács-Bodrogh vármegye közönsége. I-II. kötet

ko16982.   könyv/régiség

Koppi, (Károly József) Carolus: Jus electionis quondam ab Hungaris exercitum. Historia stirpis Arpadianae.

Viennae. (1790). Typis Soc. Typographicae. 60 p. . latin nyelvű.
méret: 20x12 cm.

ELKELT

1 kihajtható tábla. A kötés hiányzik.
Az Árpád-házi királyok választási jogának történetét dolgozza fel. A mű a magyar rendi alkotmányosság és a trónöröklési jog alapjait, vala...
Koppi, (Károly József) Carolus: Jus electionis quondam ab Hungaris exercitum. Historia stirpis Arpadianae
<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
Sós Antikvarium 1056 Budapest Váci utca 73.   lap tetejére