Katalógus
Belépés | Könyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal. |
Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.
ko13183. könyv/művészet/képzőművészet Williams, Jay: THE WORLD OF TITIAN. C. 1488-1576.Amsterdam. 1982. Time-Life. 192 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.méret: 31x22 cm. ELKELT | ![]() |
ko13184. könyv/művészet/képzőművészet Wedgwood, C.V: THE WORLD OF RUBENS. 1577-1640.Amsterdam. 1980. Time-Life. 191 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.méret: 31x22 cm. ELKELT | ![]() |
ko13185. könyv/művészet/képzőművészet Orlandi, Enzo: DüRER. EIN TEXT- UND BILDBAND üBER LEBEN UND WERK DES KüNSTLERS.Eltville. 1988. Bechtermünz. 75 p. illusztrált. papírkötés. német nyelvű.méret: 28x22 cm. ELKELT | ![]() |
ko13188. könyv/művészet/képzőművészet Prado Madrid.Budapest. 1990. Corvina. 116 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 31x23 cm. ELKELTA világ nagy múzeumai. | ![]() |
ko13189. könyv/művészet/képzőművészet Berlini múzeumsziget.Budapest. 1983. Coirvina. 274 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 31x24 cm. ELKELT | ![]() |
ko13190. könyv/művészet/képzőművészet Szinnyei Merse Anna (szerkesztő): Magyar Nemzeti Galéria.Budapest. 1993. Corvina. 160 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 32x24 cm. ELKELT | ![]() |
ko13191. könyv/művészet/képzőművészet Gádor-Pogány: Magyar szobrászat.Budapest. 1953. Képzőművészeti. 20 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 33x25 cm. ELKELT | ![]() |
ko13216. könyv/művészet/építészet Horler Miklós: A Bakócz-kápolna.Budapest. 1987. Helikon. 110 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 25x19 cm. ELKELT | ![]() |
ko13221. könyv/régiség Szent Irás, vagy is az Új Szövetségnek szent könyvei, Magyarúl Káldi György után A Közönséges Diák forditásból az eredeti Betűre is figyelmezve Jegyzetekkel. Négyesi báró Szepesy Ignátz Pétsi Püspöknek Felügyelése alatt. I-II. köt.Pozsony. 1834-35. Belnay Ny. bőrkötés. magyar nyelvű.méret: 21x13 cm. ELKELT722, 751 p.
Csak az Újszövetség. | ![]() |
ko13222. könyv/régiség Markovics [János] Joannis: EPITOME INSTITUTIONUM IURIS HUNGARICI PRIVATI.Buda. 1822. Typ. Reg. Univ. 340 p. bőrkötés. latin nyelvű.méret: 21x12 cm. ELKELTMarkovics János,
bölcseleti doktor, kir. tanácsos, a kir. itélőtábla birája, M. Mátyás Antal egyetemi tanár fia, szül. 1785. ápr. 3. Pesten; tanulmányait szülővárosában végezte s ... | ![]() |
ko13223. könyv/régiség PALMA Carolus Franciscus (Károly Ferenc): Notitia Rerum Hungaricarum. I-III. köt.Pest, Buda, Kassa. 1785. Weingand. félbőr-kötésben. latin nyelvű.méret: 21x12 cm. foltos. kopott. ELKELT783, 629, 590 p
Palma Károly Ferenc (Rózsahegy, 1735. aug. 18. – Pest, 1787. febr. 10.): történetíró. Jezsuita szerzetes. A bécsi Theresianumban tanított. A rend feloszlatása (1773) utá... | ![]() |
ko13226. könyv/művelődéstörténet Domanovszky György: A szkítáktól a magyarokig.Budapest. 1938. Officina. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 17x12 cm. ELKELTOfficina Képeskönyvek.
Gerincen szakadás. | ![]() |
ko13246. könyv/művelődéstörténet Szilágyi János: Aquincum.Budapest. 1939. Officina. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 17x12 cm. ELKELTOfficina Képeskönyvek. | ![]() |
ko13284. könyv/történelem/magyar/általános történelem Csánki Dezső-Fekete Nagy Antal: Magyarország történelmi földrajza a Hunyadiak korában. I-V. (reprint kiadás).Budapest. 1985. ÁKV. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 22x15 cm. ELKELT | ![]() |
ko13286. könyv/néprajz, népművészet Malonyay Dezső: A magyar nép művészete I-V. köt. (reprint).Budapest. 1984. Magyar Helikon. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 29x21 cm. ELKELT | ![]() |
ko13291. könyv/irodalomtörténet, sajtó Faludy György: Pokolbéli víg napjaim.Budapest. 1989. Magyar Világ. 463 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 23x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko13331. könyv/történelem/egyetemes/Európa Rowse: THE STORY OF BRITAIN.hn. 1979. Artus. 185 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.méret: 30x23 cm. ELKELT | ![]() |
ko13347. könyv/művészet/képzőművészet Wintermeier, Wolfgang: Hieronymus Bosch fantasztikus életműve.Budapest. 1983. Corvina. 33 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 30x23 cm. ELKELT | ![]() |
ko13348. könyv/művészet/képzőművészet Linfert, Carl: HIERONIMUS BOSCH.Köln. 1970. M.DuMont Schauberg. 134 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 32x23 cm. ELKELT | ![]() |
ko13406. könyv/orvosi/sebészet Littman Imre-Berentey György (szerkesztők): Sebészeti műtéttan.Budapest. 1988. Medicina. 1120 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 30x20 cm. ELKELT | ![]() |
ko13466. könyv/szociológia, szociográfia Simmel, Georg: Válogatott társadalomelméleti tanulmányok.Budapest. 1873. Gondolat. 559 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x13 cm. ELKELT | ![]() |
ko13585. könyv/régiség Erdély országának Három Könyvekre osztatott törvényes könyve. Melly approbata, compilata constitutiokbol, és novellaris articulusokból áll. Most újjabban, minden Haza-Fiaknak hasznokra ki-botsáttatott. I-III. köt. egybekötve.Kolozsvár. 1779. Reformatum Collegium. félbőr-kötésben. angol nyelvű.méret: 19x11 cm. foltos. kopott. ELKELT8 sztl. lev. 444 p. 1 sztl. lev.,
4 sztl. lev. 188 p., 1 sztl. lev. 137 p. 47 sztl. lev. Magyar, latin nyelvű Hozzákötve: FRONI(US), MATTHIAS Statuta Jurium municipalium saxonum in Transy... | ![]() |
ko13600. könyv/régiség Felséges Első Ferentz ausztriai császár,magyar,és cseh ország koronás királyától Posony szabad királyi városába 1825-dik esztendőben, rendeltetett Magyar ország gyűlésének írásai. II. köt.Pozsony. 1825-1826-. Véber S. Lajos Betüivel. félbőr-kötésben. több nyelvű.méret: 36x23 cm. kopott. ELKELT455-1048 p.
latin-magyar nyelvű. | ![]() |
ko13601. könyv/régiség Diarium comitiorum regni Hungariae, ab augustissimo romanorum imperatore, et Hungariae rege Leopoldo Secundo in liberam regiamque ac metropolitanam civitatem Budensem….Buda. 1791. Typis Regiae Universitatis. 692 p. félbőr-kötésben. több nyelvű.méret: 35x22 cm. ELKELTLatin-magyar nyelvű. | ![]() |
ko13602. könyv/régiség Az Erdéllyi Három Nemzetekből Álló Rendeknek 1792-dik Esztendöben Kis Asszony Havának 20-dik napjára Szabad Királlyi Városban Kolo'svárra hirdettetett, és több következett napokban tartatott közönséges gyűléseikben lett végezéseknek és foglalatosságoknak.Kolozsvár. (1795). Hochmeister Márton Ny. 576 p. félbőr-kötésben. több nyelvű.méret: 34x21 cm. sérült. ELKELTLatin-magyar nyelvű. | ![]() |
ko13674. könyv/miniatür könyvek Tevan Andor: A könyv évezredes útja.Budapest. 1973. Gondolat. 295 p. illusztrált. nyl kötés. magyar nyelvű.méret: 7x4 cm. ELKELT | ![]() |
ko14093. könyv/földrajz, térképészet, útleírás BARTLETT, W.H: Vues de la Hollande et de la Belgique.Londres. ca. 1850. George Virtue. 204 p. vászonkötés. francia nyelvű.méret: 24x15 cm. foltos. ELKELT61 t. steel engravings, 1 map. | ![]() |
ko14199. könyv/régiség Mátyus István: Ó és új diaetetica . Harmadik darab.Pozsony. 1787. Füskúti Landerer Mihály. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 20x12 cm. ELKELTMátyus István - Ó és új diaetetica
az az: az életnek és egésségnek fenn-tartására és gyámolgatására Istentől adattatott nevezetesebb természeti eszközöknek a’ szerint való elé-... | ![]() |
ko14307. könyv/mese, gyerek, ifjúsági Tanítás kezdete vagy is a kis gyermekeket gyönyörködtetve oktató képes-könyv amely haszonvehető azokra nézve is, akik még nem olvasnak. - Erste Lehren u. Bilder.Bécs. én. Pichler Antal. 200 p. . magyar nyelvű.méret: 22x13 cm. ELKELT45 t. színezett rézmetszet (50 helyett).Fec. Schmuzer
Restaurált példány a metszetek foltosak. Néhány szöveges lap pótolt, nem lehet észrevenni. Modern félbőr-kötésben Drescher 480. ... | ![]() |
ko14389. könyv/régiség MOLINAEUS, Péter: Pax animae az az a' lélek békességéről, és az elme gyönyörűségeről való Tracta, Frantzia Nyelven írattatot - - által, Ugyan azon Nyelvből Magyarra fordíttatott, Pápai Páriz Ferentz... által. Másodszor ki-adattatott.Kolozsvár. 1775. Reform. Coll. Betüivel. 652 p. bőrkötés. magyar nyelvű.méret: 16x9 cm. kopott. címlapon tulajdonosi bélyegző. ELKELT | ![]() |
ko14537. könyv/régiség Luntz, György János: Oskolai tanító könyv.Győr. 1793. Streibig. 331 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 16x10 cm. foltos. kopott. címlapon tulajdonosi bejegyzés. címlapon tulajdonosi bélyegző. ELKELT | ![]() |
ko14601. könyv/judaika Guttmann Simon: Az ősi szövetség. Elmélkedések, reflexiók és magyarázatok az Atyák mondásaihoz.Budapest. én. kn. 222 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x15 cm. ELKELT | ![]() |
ko14637. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Rümann, Arthur: DIE ILLUSTRIERTEN DEUTSCHEN BüCHER DES 18. JAHRHUNDERTS.Stuttgart. 1927. Julius Hoffmann. 231 p. vászonkötés. német nyelvű.méret: 19x12 cm. kopott. ELKELTTaschenbibliographie für Büchersammler V. | ![]() |
ko14640. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Sander, Max: DIE ILLUSTRIERTEN FRANZöSISCHEN BüCHER DES 18.JAHRHUNDERTS.Stuttgart. 1926. Julius Hoffmann. 376 p. vászonkötés. német nyelvű.méret: 19x12 cm. kopott. ELKELTTaschenbibliographie für Büchersammler III. | ![]() |
ko14710. könyv/aprónyomat, papírrégiség NEMZETI SZÍNHÁZ Plakát. Czakó Zsigmond: Leona.Pest. 1847. Szigligeti, Titkár. 1 p. . magyar nyelvű.méret: 43x36 cm. foltos. ELKELTEgressy, Lendvay, Lendvayné, Laborfalvi szereplésével. | ![]() |
ko14771. könyv/jog, jogtörténet, kriminológia Szabó Imre: Az emberi jogok mai értelme.Budapest. 1948. Hungária. 240 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. foltos. kopott. ELKELT | ![]() |
ko14860. könyv/régiség [Fuchs Xavér Ferenc]: LEGUM DECIMALIUM REGNI HUNGARIAE DISCUSSIO, , ET COMBINATIO BREVIS, ET SUCCINCTA; SIGNANTER AUTEM RELATE AD DOMINORUM DECIMAE JUS PROPRIETATIS IN DECIMAS SALVIS TRIBUS PRIMIS §§. ARTICULI 95. 1647.Agriae (Eger). 1807. Typis Lycei Archi-Episcopalis. kartonkötés. latin nyelvű.méret: 20x12 cm. foltos. kopott. ELKELTFuchs Xavér Ferenc (Pándorfalu, Moson vm., 1744. aug. 24.-Eger, 1807. jún. 27.):
érsek. - Pannonhalmán, a nagyszombati és a budai papnev-ben tanult. 1768: pappá szent. Esztergomban kp., maj... | ![]() |
ko14862. könyv/régiség TERENTIO LATINO, COMENTATO IN LINGUA TOSCANA, E RIDOTTO A LA SUA VERA LATINITA, A I GENEROSI, E MAGNANIMI SIGNORI DON FRANCESCO, E DON GIOVANNI MEDICI, DA GIOVANNI FABRINI DA FIGHINE FIORENTINO.Venezia. 1556. Giovambattista E Marchio Sessa Fratelli. 438 p. bőrkötés. latin nyelvű.méret: 21x15 cm. foltos. kopott. gerincen nagy szakadás. szúrágott. ELKELT | ![]() |
ko14863. könyv/régiség Reimarus, Hermann Samuel: Abhandlungen von den vornehmsten Wahrheiten der natürlichen Religion.Hamburg. 1791. Carl Ernst Bohn. 700 p. félbőr-kötésben. német nyelvű.méret: 21x12 cm. ELKELT | ![]() |
ko14864. könyv/régiség VELLEIUS PATERCULUS: M. Velleius Paterculus cum notis Gerardi Vossi G.F.Frankfurt. 1703. Nicolai Förster. 402 p. pergamen. latin nyelvű.méret: 13x8 cm. foltos. kopott. ELKELT | ![]() |
ko14868. könyv/judaika A zsidók közéleti és gazdasági térfoglalásának korlátozásáról szóló 1939:IV. törvénycikk és a házassági jogról szóló 1894:XXXI. t.-c. kiegészítéséről és módosításáról, valamint az ezzel kapcsolatban szükséges fajvédelmi rendelkezésekről szóló 1941:XV. tör.Budapest. 1944. Stádium. 77 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELT | ![]() |
ko14901. könyv/erotika Bayros, Franz Von: IM GARTEN DER APHRODITE. EROTISCHE ZEICHNUNGEN UND ILLUSTRATIONEN.Münxhen. 1980. Wilhelm Heyne. 263 p. illusztrált. papírkötés. német nyelvű.méret: 18x11 cm. ELKELT | ![]() |
ko14912. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Gönczy Pál (tervezte)-. Kogutowicz Manó(rajzolta): Magyarország megyéinek kézi atlasza.Budapest. ca.1890. Posner. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 45x31 cm. gerincen kis szakadás. ELKELT73 vármegyetérkép.A megyetérképek szélén, számos várostérkép. A térképek nagyobb része kétlapos.
Néhány lapon ceruzás bejegyzés. Teljes. | ![]() |
ko14989. könyv/történelem/magyar/általános történelem Révész Imre: Bod Péter mint történetíró.Kolozsvár. 1916. Stief Ny. 42 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x16 cm. kopott. ELKELTHozzákötve:
Révész Imre: Méliusz és Kálvin. Viszonyuk a Stancaro elleni harcban, a szentháromságtani küzdelemben és némely másodrendű teológiai vitakérdésekben. Kolozsvár. 1936.M... | ![]() |
ko14997. könyv/művészet/képzőművészet Engelmann, Wilhelm: DANIEL CHODOWIECKIS SäMMTLICHE KUPFERSTICHE, IM ANHANG NACHTRäGE UND BERICHTIGUNGEN VON ROBERT HIRSCH.Hildesheim. 1969. Georg Olms. vászonkötés. német nyelvű.méret: 22x14 cm. ELKELT543, 148 p.
Reprint der Ausgabe von 1857 plus des Vorworts, der Nachträge und der Berichtigungen der 2. Auflage von 1906. | ![]() |
ko15045. könyv/bibliofilia, első kiadás Gara Arnold (grafikus): MAGYAR PARNASSUS.Budapest. 1926. Szerző. félpergamen. magyar nyelvű.méret: 54x38 cm. ELKELTKarinthy Frigyes: Gara Arnold: Magyar parnasszus
(Tizenöt rézkarc tizenöt magyar vershez) Óriási kétíves album, világosbarna kötet. Még mielőtt kinyitná az ember, különös elfogód... | ![]() |
ko15103. könyv/irodalomtörténet, sajtó Waldapfel József: Ötven év Buda és Pest irodalmi életéből. 1780-1830.Budapest. 1935. MTA. 368 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 22x15 cm. ELKELT | ![]() |
ko15108. könyv/irodalomtörténet, sajtó Sámuel Aladár: Felsőcsernátori Bod Péter élete és művei.Budapest. 1899. Hornyánszky Ny. 224 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x15 cm. ELKELT | ![]() |
ko15172. könyv/régiség AKENSIDE, Mark: THE POETICAL WORKS OF MARK AKENSIDE.London. 1811. Suttaby, Evance And Co Crosby. 171 p. bőrkötés. angol nyelvű.méret: 13x8 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko15173. könyv/régiség NOVUM TESTAMENTUM GRAECUM AD OPTIMAS QUASQUE EDITIONES COLLATUM... ACCURANTE M. CHRISTIANO REINECCIO.Lipsiae. 1953. Breitkopf. 440 p. bőrkötés. ógörög nyelvű.méret: 17x10 cm. kopott. ELKELT | ![]() |