Katalógus
Belépés | Könyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal. |
Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.
ko12345. könyv/művészet/képzőművészet SANTIAGO, ALCOLEA BLANCH: THE PRADO.New York. 1991. Abrams. 474 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.méret: 28x24 cm. ELKELT | ![]() |
ko12346. könyv/művészet/képzőművészet Bacher Béla: Orosz szobrászat.Budapest. 1960. Képzőművészeti. 271 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 29x23 cm. ELKELT | ![]() |
ko12350. könyv/művészet/képzőművészet Felvinczi Takács Zoltán: Dürer.Budapest. 1909. Lampel. 182 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. kopott. ELKELTMűvészeti Könyvtár.
A címlapon Fáy Dezső festő, grafikus aláírásával. | ![]() |
ko12356. könyv/művészet/képzőművészet Hammacher: Barbara Hepworth.London. 1993. Thames And Hudson. 216 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 21x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko12387. könyv/néprajz, népművészet Ortutay Gyula (főszerkesztő): Magyar néprajzi lexikon. I-V. köt.Budapest. 1977-82. Akadémiai. 3570 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko12388. könyv/zene. tánc Ifj. Bartók Béla (szerkesztő): Bartók Béla családi levelei.Budapest. 1981. Zeneműkiadó. 652 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko12397. könyv/judaika Goldziher Ignác: Napló.Budapest. 1984. Magvető. 407 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x11 cm. ELKELT | ![]() |
ko12449. könyv/vallás, egyháztörténet Vasady Béla (szerkesztő): Károly emlékkönyv. A vizsolyi biblia megjelenésének háromszázötvenedik évfordulójára.Budapest. 1940. Bethlen. 373 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELTTartalmazza :
Erdős Károly: Károlyi Gáspár bibliafordításának törzskönyve. (példányszám megjelöléssel) Hozzákötve: Bartha Tibor: Az isten igéje és igehírdetésünk. Debrecen. 1... | ![]() |
ko12450. könyv/vallás, egyháztörténet Földváry László: Adalékok a dunamelléki ev. ref. egyházkerület történetéhez. I. rész.Budapest. 1898. DRE. 318 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. foltos. ELKELT | ![]() |
ko12519. könyv/művészet/általános művészet Barcsay, Jenő: ANATOMY FOR THE ARTIST.Budapest. én. Corvina. 344 p. vászonkötés. angol nyelvű.méret: 33x25 cm. ELKELT | ![]() |
ko12617. könyv/művészet/általános művészet Singh, Madanjeet: THE SUN IN MYTH AND ART.London. 1993. Thames And Hudson. 400 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.méret: 30x24 cm. ELKELT | ![]() |
ko12618. könyv/művelődéstörténet Grof, Stanislav: BOOKS OF THE DEAD.London. 1994. Thames And Hudson. 96 p. illusztrált. papírkötés. angol nyelvű.méret: 28x20 cm. ELKELT | ![]() |
ko12624. könyv/művészet/képzőművészet Steiner, Reinhard: Egon Schiele. 1890-1918. A művész éjféli lelke.Budapest. 1993. Kulturtrade. 96 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 30x23 cm. ELKELT | ![]() |
ko12629. könyv/művészet/képzőművészet Végvári Lajos: Szinnyei merse Pál. 1845-1920.Budapest. 1986. Képzőművészeti. 147 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 32x24 cm. ELKELT | ![]() |
ko12642. könyv/művészet/képzőművészet ARCIMBOLDO.Milano. 1990. Fabbri. 60 p. illusztrált. vászonkötés. francia nyelvű.méret: 29x22 cm. ELKELT | ![]() |
ko12646. könyv/művészet/képzőművészet Orlandini, M. Volpi: VASSILY KANDINSKY.Paris. Celiv. 1989. 123 p. illusztrált. vászonkötés. francia nyelvű.méret: 31x23 cm. ELKELT | ![]() |
ko12651. könyv/művészet/képzőművészet L. Kovásznai Viktória: Borsos Miklós.Budapest. 1989. Képzőművészeti. 313 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x20 cm. ELKELT | ![]() |
ko12653. könyv/művészet/képzőművészet Rhodes, Anthony: ART TREASURES OF EASTERN EUROPE.New York. 1972. G. P. Putnam's Sons. 278 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.méret: 30x20 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko12673. könyv/színháztörténet, film Staud Géza: Magyar kastélyszínházak. I-III. köt.Budapest. 1963-1964. Sz.I. 374 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 19x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko12705. könyv/történelem/ókor, klasszika filológia, ókori irodalo Cicero: Az öregségről. A barátságról.Bukarest. 1987. Kriterion. 148 p. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 17x10 cm. ELKELT | ![]() |
ko12716. könyv/művészet/általános művészet Cellini, Benvenuto: Benvenuto Cellini mester élete, amiképpen ő maga megírta Velencében.Budapest. 1968. Corvina. 432 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko12760. könyv/bibliofilia, első kiadás Szilágyi Géza: Vitustánc.Budapest. 1918. Grill. 248 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 21x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko12777. könyv/judaika Sed-Rajna, Gabrielle: LA BIBLE HéBRAIQUE.Fribourg. 1987. Office Du Livre. 173 p. illusztrált. vászonkötés. francia nyelvű.méret: 35x31 cm. ELKELT | ![]() |
ko12779. könyv/művészet/képzőművészet Walther, Imgo F: MALEREI DER WELT. EINE KUNSTGESCHICHTE IN 900 BILDANALYSEN. I-II. KöT.Köln. 1995. Benedikt. 760 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 31x24 cm. ELKELT | ![]() |
ko12780. könyv/művészet/képzőművészet TOUT L'OEUVRE PEINT DE MEMLING.Paris. 1973. Flammarion. 115 p. illusztrált. kartonkötés. francia nyelvű.méret: 31x23 cm. ELKELT | ![]() |
ko12784. könyv/művelődéstörténet Purce, Jill: THE MYSTIC SPIRAL. JOURNEY OF THE SOUL.London. 1985. Thames & Hudson. 128 p. illusztrált. papírkötés. angol nyelvű.méret: 28x20 cm. ELKELT | ![]() |
ko12787. könyv/művészet/képzőművészet Fenyő Iván: Albrecht Dürer fametszetei és rézmetszetei.Budapest. 1971. Magyar Helikon. 93 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 33x23 cm. ELKELT | ![]() |
ko12789. könyv/művészet/képzőművészet Costantino, Maria: LEONARDO. ARTIST, INVENTOR AND SCIENTIST.New York. 1993. Crescent. 128 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.méret: 32x23 cm. ELKELT | ![]() |
ko12791. könyv/művészet/iparművészet Weber, Christianne: SILBERGESTALTUNG. ZEITGENöSSISCHE FORMEN UND TENDENZEN.München. 1992. Klinkhardt & Biermann. 264 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 27x22 cm. ELKELT | ![]() |
ko12834. könyv/földrajz, térképészet, útleírás NANSEN, FRIDTJOF: AUF SCHNEESCHUHEN DURCH GRöNLAND. AUTORISIRTE DEUTSCHE UEBERSETZUNG VON M. MANN. I-II. VOLUMES.Hamburg. 1891. Verlagsanstalt Und Druckerei AG. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 24x15 cm. ELKELTMit 159 Abbildungen und 4 Karten.
400p, 455p. | ![]() |
ko12836. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Casati, Gaetano: ZEHN JAHRE IN ÄQUATORIA UND DIE RüCKKEHR MIT EMIN PASCHA. I-II. VOLUMES.Bamberg. 1891. C.C. Buchner. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 23x14 cm. ELKELT340p, 365p
Mit über 150 Abbildungen und 4 Karten. | ![]() |
ko12837. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Lehnert, Josef: UM DIE ERDE: REISESKIZZEN VON DER ERDUMSEGLUNG MIT G. M. CORVETTE "ERZHERZOG FRIEDRICH" IN DEN JAHREN 1874, 1875 UND 1876. I-II. VOLUMES.Wien. 1878. Hölder. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELTMit 166 Original-Illustrationen und 2 Karten.
496p, 497-1128p. | ![]() |
ko12926. könyv/családtört. címertan, segédtudományok Szluha Márton: Bács-Bodrog vármegye nemes családjai.Budapest. 2002. Heraldika. 460 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 29x20 cm. ELKELT | ![]() |
ko12933. könyv/művészet/építészet Entz Géza: A gyulafehérvári székesegyház.Budapest. 1958. Akadémiai. 250 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 29x20 cm. ELKELT | ![]() |
ko12960. könyv/jog, jogtörténet, kriminológia Ereky István: Közigazgatás és önkormányzat.Budapest. 1939. M.T. Akadémia. 382 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELTFelvágatlan. | ![]() |
ko12987. könyv/művészet/képzőművészet Medvey Lajos: Vezető Budapest szobrai megtekintéséhez.Budapest. 1939. M.Ny. 148 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 19x12 cm. ELKELT | ![]() |
ko12992. könyv/szociológia, szociográfia Erdei Ferenc: Magyar város.Budapest. én. Athenaeum. 246 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x15 cm. ELKELT | ![]() |
ko13004. könyv/helytörténet Thaly Tibor: A 200 éves városliget.Budapest. 1958. Gondolat. 137 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko13035. könyv/történelem/magyar/1000-1301 Király Ilona: Árpádházi szent Margit és a sziget.Budapest. 1979. Szent István Társulat. 355 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko13038. könyv/történelem/magyar/1919 után Gulácsy Irén: Erdély jogán. Cikkek, karcolatok.Budapest. én. Singer és Wolfner. 171 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 18x12 cm. ELKELT | ![]() |
ko13044. könyv/jog, jogtörténet, kriminológia Ereky István: A modern magyar közigazgatás kialakulása.Pécs. 1942. Pannónia. 65 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko13046. könyv/irodalom/magyar irodalom Erdélyi történetek. Benedek Elek előszavával.Budapest. én. Athenaeum. 239 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 18x11 cm. ELKELT | ![]() |
ko13070. könyv/művészet/iparművészet Györgyi Kálmán (szerkesztő): Magyar iparművészet. XVI.-ik évfolyam. 1913.Budapest. én. OMIT. 430 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 30x22 cm. ELKELT | ![]() |
ko13087. könyv/történelem/egyetemes/általános Hóman-Szekfű-Kerényi. (szerkesztők): Egyetemes történet. I. köt. Az ókor története.Budapest. 1942. MSzT. 715 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 25x16 cm. ELKELT | ![]() |
ko13088. könyv/történelem/egyetemes/általános Hóman-Szekfű-Kerényi. (szerkesztők): Egyetemes történet. IV. köt. A legújabb kor története.Budapest. [1942]. MSzT. 660 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 25x16 cm. ELKELT | ![]() |
ko13161. könyv/filozófia Bálint Alice: A gyermekszoba pszichológiája. Pszichoanalitikai tanulmány.Budapest. 1931. Pantheon. 111 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 23x15 cm. ELKELTSzéteső példány. | ![]() |
ko13168. könyv/művelődéstörténet Tarr Béla: A régi Váci utca regényes krónikája.Budapest. 1984. Helikon. 133 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 25x18 cm. ELKELT | ![]() |
ko13174. könyv/vallás, egyháztörténet Mendlik Ágoston: IX. Pius római pápa és a magyar püspöki kar, vagyis főpapok s egyháznagyok életrajzgyűjteménye.Pécs. 1864. kn. 160 p. . magyar nyelvű.méret: 26x17 cm. foltos. kopott. ELKELTKötésre szorul. | ![]() |
ko13178. könyv/művészet/iparművészet Dávid, Katalin: SAKRALE KUNSTSCHäTZE IN UNGARN.Budapest. 1982. Corvina. 31 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 31x23 cm. ELKELT | ![]() |
ko13180. könyv/művészet/építészet Montclos, Jean-Marie Pérouse De: VERSAILLES.Köln. 1996. Könemann. 423 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 32x27 cm. ELKELT | ![]() |