embléma

Sós Antikvárium

alapítás éve 1985

Katalógus   in english   BelépésKönyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal.

Elkelt tételek

 könyv | térkép | metszet | levelezőlap | kézirat 

Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.

<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->

ko12345.   könyv/művészet/képzőművészet

SANTIAGO, ALCOLEA BLANCH: THE PRADO.

New York. 1991. Abrams. 474 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.
méret: 28x24 cm.

ELKELT

SANTIAGO, ALCOLEA BLANCH: THE PRADO

ko12346.   könyv/művészet/képzőművészet

Bacher Béla: Orosz szobrászat.

Budapest. 1960. Képzőművészeti. 271 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 29x23 cm.

ELKELT

Bacher Béla: Orosz szobrászat

ko12350.   könyv/művészet/képzőművészet

Felvinczi Takács Zoltán: Dürer.

Budapest. 1909. Lampel. 182 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm. kopott.

ELKELT

Művészeti Könyvtár.
A címlapon Fáy Dezső festő, grafikus aláírásával.
Felvinczi Takács Zoltán: Dürer

ko12356.   könyv/művészet/képzőművészet

Hammacher: Barbara Hepworth.

London. 1993. Thames And Hudson. 216 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ELKELT

Hammacher: Barbara Hepworth

ko12387.   könyv/néprajz, népművészet

Ortutay Gyula (főszerkesztő): Magyar néprajzi lexikon. I-V. köt.

Budapest. 1977-82. Akadémiai. 3570 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Ortutay Gyula (főszerkesztő): Magyar néprajzi lexikon. I-V. köt

ko12388.   könyv/zene. tánc

Ifj. Bartók Béla (szerkesztő): Bartók Béla családi levelei.

Budapest. 1981. Zeneműkiadó. 652 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Ifj. Bartók Béla (szerkesztő): Bartók Béla családi levelei

ko12397.   könyv/judaika

Goldziher Ignác: Napló.

Budapest. 1984. Magvető. 407 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x11 cm.

ELKELT

Goldziher Ignác: Napló

ko12449.   könyv/vallás, egyháztörténet

Vasady Béla (szerkesztő): Károly emlékkönyv. A vizsolyi biblia megjelenésének háromszázötvenedik évfordulójára.

Budapest. 1940. Bethlen. 373 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Tartalmazza :
Erdős Károly: Károlyi Gáspár bibliafordításának törzskönyve. (példányszám megjelöléssel)
Hozzákötve:
Bartha Tibor: Az isten igéje és igehírdetésünk.
Debrecen. 1...
Vasady Béla (szerkesztő): Károly emlékkönyv. A vizsolyi biblia megjelenésének háromszázötvenedik évfordulójára

ko12450.   könyv/vallás, egyháztörténet

Földváry László: Adalékok a dunamelléki ev. ref. egyházkerület történetéhez. I. rész.

Budapest. 1898. DRE. 318 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm. foltos.

ELKELT

Földváry László: Adalékok a dunamelléki ev. ref. egyházkerület történetéhez. I. rész

ko12519.   könyv/művészet/általános művészet

Barcsay, Jenő: ANATOMY FOR THE ARTIST.

Budapest. én. Corvina. 344 p. vászonkötés. angol nyelvű.
méret: 33x25 cm.

ELKELT

Barcsay, Jenő: ANATOMY FOR THE ARTIST

ko12617.   könyv/művészet/általános művészet

Singh, Madanjeet: THE SUN IN MYTH AND ART.

London. 1993. Thames And Hudson. 400 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.
méret: 30x24 cm.

ELKELT

Singh, Madanjeet: THE SUN IN MYTH AND ART

ko12618.   könyv/művelődéstörténet

Grof, Stanislav: BOOKS OF THE DEAD.

London. 1994. Thames And Hudson. 96 p. illusztrált. papírkötés. angol nyelvű.
méret: 28x20 cm.

ELKELT

Grof, Stanislav: BOOKS OF THE DEAD

ko12624.   könyv/művészet/képzőművészet

Steiner, Reinhard: Egon Schiele. 1890-1918. A művész éjféli lelke.

Budapest. 1993. Kulturtrade. 96 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 30x23 cm.

ELKELT

Steiner, Reinhard: Egon Schiele. 1890-1918. A művész éjféli lelke

ko12629.   könyv/művészet/képzőművészet

Végvári Lajos: Szinnyei merse Pál. 1845-1920.

Budapest. 1986. Képzőművészeti. 147 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 32x24 cm.

ELKELT

Végvári Lajos: Szinnyei merse Pál. 1845-1920

ko12642.   könyv/művészet/képzőművészet

ARCIMBOLDO.

Milano. 1990. Fabbri. 60 p. illusztrált. vászonkötés. francia nyelvű.
méret: 29x22 cm.

ELKELT

ARCIMBOLDO

ko12646.   könyv/művészet/képzőművészet

Orlandini, M. Volpi: VASSILY KANDINSKY.

Paris. Celiv. 1989. 123 p. illusztrált. vászonkötés. francia nyelvű.
méret: 31x23 cm.

ELKELT

Orlandini, M. Volpi: VASSILY KANDINSKY

ko12651.   könyv/művészet/képzőművészet

L. Kovásznai Viktória: Borsos Miklós.

Budapest. 1989. Képzőművészeti. 313 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x20 cm.

ELKELT

L. Kovásznai Viktória: Borsos Miklós

ko12653.   könyv/művészet/képzőművészet

Rhodes, Anthony: ART TREASURES OF EASTERN EUROPE.

New York. 1972. G. P. Putnam's Sons. 278 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.
méret: 30x20 cm. kopott.

ELKELT

Rhodes, Anthony: ART TREASURES OF EASTERN EUROPE

ko12673.   könyv/színháztörténet, film

Staud Géza: Magyar kastélyszínházak. I-III. köt.

Budapest. 1963-1964. Sz.I. 374 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x14 cm.

ELKELT

Staud Géza: Magyar kastélyszínházak. I-III. köt

ko12705.   könyv/történelem/ókor, klasszika filológia, ókori irodalo

Cicero: Az öregségről. A barátságról.

Bukarest. 1987. Kriterion. 148 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x10 cm.

ELKELT

Cicero: Az öregségről. A barátságról

ko12716.   könyv/művészet/általános művészet

Cellini, Benvenuto: Benvenuto Cellini mester élete, amiképpen ő maga megírta Velencében.

Budapest. 1968. Corvina. 432 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ELKELT

Cellini, Benvenuto: Benvenuto Cellini mester élete, amiképpen ő maga megírta Velencében

ko12760.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Szilágyi Géza: Vitustánc.

Budapest. 1918. Grill. 248 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ELKELT

Szilágyi Géza: Vitustánc

ko12777.   könyv/judaika

Sed-Rajna, Gabrielle: LA BIBLE HéBRAIQUE.

Fribourg. 1987. Office Du Livre. 173 p. illusztrált. vászonkötés. francia nyelvű.
méret: 35x31 cm.

ELKELT

Sed-Rajna, Gabrielle: LA BIBLE HéBRAIQUE

ko12779.   könyv/művészet/képzőművészet

Walther, Imgo F: MALEREI DER WELT. EINE KUNSTGESCHICHTE IN 900 BILDANALYSEN. I-II. KöT.

Köln. 1995. Benedikt. 760 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 31x24 cm.

ELKELT

Walther, Imgo F: MALEREI DER WELT. EINE KUNSTGESCHICHTE IN 900 BILDANALYSEN. I-II. KöT

ko12780.   könyv/művészet/képzőművészet

TOUT L'OEUVRE PEINT DE MEMLING.

Paris. 1973. Flammarion. 115 p. illusztrált. kartonkötés. francia nyelvű.
méret: 31x23 cm.

ELKELT

TOUT L'OEUVRE PEINT DE MEMLING

ko12784.   könyv/művelődéstörténet

Purce, Jill: THE MYSTIC SPIRAL. JOURNEY OF THE SOUL.

London. 1985. Thames & Hudson. 128 p. illusztrált. papírkötés. angol nyelvű.
méret: 28x20 cm.

ELKELT

Purce, Jill: THE MYSTIC SPIRAL. JOURNEY OF THE SOUL

ko12787.   könyv/művészet/képzőművészet

Fenyő Iván: Albrecht Dürer fametszetei és rézmetszetei.

Budapest. 1971. Magyar Helikon. 93 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 33x23 cm.

ELKELT

Fenyő Iván: Albrecht Dürer fametszetei és rézmetszetei

ko12789.   könyv/művészet/képzőművészet

Costantino, Maria: LEONARDO. ARTIST, INVENTOR AND SCIENTIST.

New York. 1993. Crescent. 128 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.
méret: 32x23 cm.

ELKELT

Costantino, Maria: LEONARDO. ARTIST, INVENTOR AND SCIENTIST

ko12791.   könyv/művészet/iparművészet

Weber, Christianne: SILBERGESTALTUNG. ZEITGENöSSISCHE FORMEN UND TENDENZEN.

München. 1992. Klinkhardt & Biermann. 264 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 27x22 cm.

ELKELT

Weber, Christianne: SILBERGESTALTUNG. ZEITGENöSSISCHE FORMEN UND TENDENZEN

ko12834.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

NANSEN, FRIDTJOF: AUF SCHNEESCHUHEN DURCH GRöNLAND. AUTORISIRTE DEUTSCHE UEBERSETZUNG VON M. MANN. I-II. VOLUMES.

Hamburg. 1891. Verlagsanstalt Und Druckerei AG. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 24x15 cm.

ELKELT

Mit 159 Abbildungen und 4 Karten.
400p, 455p.
NANSEN, FRIDTJOF: AUF SCHNEESCHUHEN DURCH GRöNLAND. AUTORISIRTE DEUTSCHE UEBERSETZUNG VON M. MANN. I-II. VOLUMES

ko12836.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Casati, Gaetano: ZEHN JAHRE IN ÄQUATORIA UND DIE RüCKKEHR MIT EMIN PASCHA. I-II. VOLUMES.

Bamberg. 1891. C.C. Buchner. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 23x14 cm.

ELKELT

340p, 365p
Mit über 150 Abbildungen und 4 Karten.
Casati, Gaetano: ZEHN JAHRE IN ÄQUATORIA UND DIE RüCKKEHR MIT EMIN PASCHA. I-II. VOLUMES

ko12837.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Lehnert, Josef: UM DIE ERDE: REISESKIZZEN VON DER ERDUMSEGLUNG MIT G. M. CORVETTE "ERZHERZOG FRIEDRICH" IN DEN JAHREN 1874, 1875 UND 1876. I-II. VOLUMES.

Wien. 1878. Hölder. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ELKELT

Mit 166 Original-Illustrationen und 2 Karten.
496p, 497-1128p.
Lehnert, Josef: UM DIE ERDE: REISESKIZZEN VON DER ERDUMSEGLUNG MIT G. M. CORVETTE

ko12926.   könyv/családtört. címertan, segédtudományok

Szluha Márton: Bács-Bodrog vármegye nemes családjai.

Budapest. 2002. Heraldika. 460 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 29x20 cm.

ELKELT

Szluha Márton: Bács-Bodrog vármegye nemes családjai

ko12933.   könyv/művészet/építészet

Entz Géza: A gyulafehérvári székesegyház.

Budapest. 1958. Akadémiai. 250 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 29x20 cm.

ELKELT

Entz Géza: A gyulafehérvári székesegyház

ko12960.   könyv/jog, jogtörténet, kriminológia

Ereky István: Közigazgatás és önkormányzat.

Budapest. 1939. M.T. Akadémia. 382 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Felvágatlan.
Ereky István: Közigazgatás és önkormányzat

ko12987.   könyv/művészet/képzőművészet

Medvey Lajos: Vezető Budapest szobrai megtekintéséhez.

Budapest. 1939. M.Ny. 148 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x12 cm.

ELKELT

Medvey Lajos: Vezető Budapest szobrai megtekintéséhez

ko12992.   könyv/szociológia, szociográfia

Erdei Ferenc: Magyar város.

Budapest. én. Athenaeum. 246 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x15 cm.

ELKELT

Erdei Ferenc: Magyar város

ko13004.   könyv/helytörténet

Thaly Tibor: A 200 éves városliget.

Budapest. 1958. Gondolat. 137 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Thaly Tibor: A 200 éves városliget

ko13035.   könyv/történelem/magyar/1000-1301

Király Ilona: Árpádházi szent Margit és a sziget.

Budapest. 1979. Szent István Társulat. 355 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ELKELT

Király Ilona: Árpádházi szent Margit és a sziget

ko13038.   könyv/történelem/magyar/1919 után

Gulácsy Irén: Erdély jogán. Cikkek, karcolatok.

Budapest. én. Singer és Wolfner. 171 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ELKELT

Gulácsy Irén: Erdély jogán. Cikkek, karcolatok

ko13044.   könyv/jog, jogtörténet, kriminológia

Ereky István: A modern magyar közigazgatás kialakulása.

Pécs. 1942. Pannónia. 65 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Ereky István: A modern magyar közigazgatás kialakulása

ko13046.   könyv/irodalom/magyar irodalom

Erdélyi történetek. Benedek Elek előszavával.

Budapest. én. Athenaeum. 239 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x11 cm.

ELKELT

Erdélyi történetek. Benedek Elek előszavával

ko13070.   könyv/művészet/iparművészet

Györgyi Kálmán (szerkesztő): Magyar iparművészet. XVI.-ik évfolyam. 1913.

Budapest. én. OMIT. 430 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 30x22 cm.

ELKELT

Györgyi Kálmán (szerkesztő): Magyar iparművészet. XVI.-ik évfolyam. 1913

ko13087.   könyv/történelem/egyetemes/általános

Hóman-Szekfű-Kerényi. (szerkesztők): Egyetemes történet. I. köt. Az ókor története.

Budapest. 1942. MSzT. 715 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.
méret: 25x16 cm.

ELKELT

Hóman-Szekfű-Kerényi. (szerkesztők): Egyetemes történet.  I. köt. Az ókor története

ko13088.   könyv/történelem/egyetemes/általános

Hóman-Szekfű-Kerényi. (szerkesztők): Egyetemes történet. IV. köt. A legújabb kor története.

Budapest. [1942]. MSzT. 660 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.
méret: 25x16 cm.

ELKELT

Hóman-Szekfű-Kerényi. (szerkesztők): Egyetemes történet. IV. köt. A legújabb kor története

ko13161.   könyv/filozófia

Bálint Alice: A gyermekszoba pszichológiája. Pszichoanalitikai tanulmány.

Budapest. 1931. Pantheon. 111 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x15 cm.

ELKELT

Széteső példány.
Bálint Alice: A gyermekszoba pszichológiája. Pszichoanalitikai tanulmány

ko13168.   könyv/művelődéstörténet

Tarr Béla: A régi Váci utca regényes krónikája.

Budapest. 1984. Helikon. 133 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 25x18 cm.

ELKELT

Tarr Béla: A régi Váci utca regényes krónikája

ko13174.   könyv/vallás, egyháztörténet

Mendlik Ágoston: IX. Pius római pápa és a magyar püspöki kar, vagyis főpapok s egyháznagyok életrajzgyűjteménye.

Pécs. 1864. kn. 160 p. . magyar nyelvű.
méret: 26x17 cm. foltos. kopott.

ELKELT

Kötésre szorul.
Mendlik Ágoston: IX. Pius római pápa és a magyar püspöki kar, vagyis főpapok s egyháznagyok életrajzgyűjteménye

ko13178.   könyv/művészet/iparművészet

Dávid, Katalin: SAKRALE KUNSTSCHäTZE IN UNGARN.

Budapest. 1982. Corvina. 31 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 31x23 cm.

ELKELT

Dávid, Katalin: SAKRALE KUNSTSCHäTZE IN UNGARN

ko13180.   könyv/művészet/építészet

Montclos, Jean-Marie Pérouse De: VERSAILLES.

Köln. 1996. Könemann. 423 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 32x27 cm.

ELKELT

Montclos, Jean-Marie Pérouse De: VERSAILLES
<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->
Sós Antikvarium 1056 Budapest Váci utca 73.   lap tetejére