Katalógus
Belépés | Könyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal. |
Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.
ko10801. könyv/művészet/általános művészet Bialostocki-Walicki: Europäisce malerei in polnischen sammlungen.Warsaw. 1957. PIW. 581 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 30x21 cm. ELKELT | ![]() |
ko10807. könyv/művészet/képzőművészet Vasari Giorgio: A legkiválóbb festők, szobrászok és építészek élete.Budapest. 1978. M. Helikon. 711 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. címlapon tulajdonosi bejegyzés. ELKELT | ![]() |
ko10824. könyv/művészet/építészet Hajnóczi Gábor: Az ideális város a reneszánszban.Budapest. 1994. Akadémiai. 272 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 22x19 cm. ELKELT | ![]() |
ko10826. könyv/irodalom/vers Hét évszázad magyar versei. I-III. köt.Budapest. 1972. Szépirodalmi. 3448 p. illusztrált. nyl kötés. magyar nyelvű.méret: 20x13 cm. ELKELT | ![]() |
ko10836. könyv/művészet/általános művészet Fülep Lajos (főszerkesztő): A magyarországi művészet története.Budapest. 1970. Corvina. 1068 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko10842. könyv/művészet/általános művészet Pók Lajos (szerkesztő): A szecesszió.Budapest. 1972. Gondolat. 521 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x10 cm. ELKELT | ![]() |
ko10845. könyv/művészet/általános művészet DAS STILISIEREN DER NATUR-FORMEN.Leipzig. 1989. Zentralantikvariat. 391 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 21x13 cm. ELKELTReprint. | ![]() |
ko10917. könyv/nyelvészet Bartos Tibor: Magyar szótár. Egymást magyarázó szavak és fordulatok tára. I-II. köt.Budapest. 2002. Corvina. 1216 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko10925. könyv/judaika Kraus, Naftali: Az ősi forrás.Budapest. 1990. Fórum. 575 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko10926. könyv/judaika Kraus, Naftali: Mózes öt könyve. A Haszid folklór tükrében.Budapest. 1995. Akadémiai. 369 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko11092. könyv/természettudomány/kémia Blázsovics József: Ötösöm lesz matematikából. Példatár. Megoldások. I-II. köt.Budapest. 1990. Novotrade. 953 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 25x18 cm. ELKELT | ![]() |
ko11120. könyv/természettudomány/fizika Gergely István: Elektrotechnika.Budapest. én. General Press. 344 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko11207. könyv/jog, jogtörténet, kriminológia Corpus Juris Civilis. - Editio stereotypa quarta. I-III. köt.Berolini. 1911-12. Weidmann. 2286 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 27x19 cm. gerincen kis szakadás. ELKELTLatin-görög kétnyelvű.
Volumen Primum. Institutiones recognovit Paulus Krueger. Digesta recognovit Theodorus Mommsen, retractavit Paulus Krueger. Volumen Secundum Codex Iustinianus recognov... | ![]() |
ko11277. könyv/művészet/építészet Hajnóczy Gyula: Az építészet története. Ókor.Budapest. 1976. Tankönykiadó. 461 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x24 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko11301. könyv/filozófia Haymann, Ronald: FRIEDRICH NIETZSCHE. DER MISSBRAUCHTE PHILOSOPH.München. 1985. Heyne. 554 p. papírkötés. német nyelvű.méret: 18x11 cm. ELKELT | ![]() |
ko11307. könyv/művészet/iparművészet Duke, Dennis-Harding, Debvorah: QUILTS.Köln. 1996. Könamann. 319 p. illusztrált. vászonkötés. több nyelvű.méret: 37x27 cm. ELKELTEnglish, French, German language. | ![]() |
ko11309. könyv/művészet/képzőművészet Plumb: THE HORIZON BOOK OF THE RENAISSANCE.New York. 1961. AHP. 431 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.méret: 31x24 cm. ELKELT | ![]() |
ko11315. könyv/művészet/képzőművészet Costantino, Maria: LEONARDO ARTIST, INVENTOR AND SCIENTIST.New York. 1993. Crescent. 128 p. illusztrált. kartonkötés. angol nyelvű.méret: 31x24 cm. ELKELTA művészet klasszikusai. | ![]() |
ko11316. könyv/művészet/általános művészet Bussagli, Mario-Calembus Sivaramamurti: 5000 Years of the Art of India.New York. én. Abrams. 335 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.méret: 31x26 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko11333. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Baumgartner, Alexander: Island und die Faröer.Freiburg. 1889. Herder. 462 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 24x16 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko11403. könyv/természettudomány/matematika Vetier András: Szemléletes mérték- és valószínűségelmélet.Budapest. 1991. Tankönyvkiadó. 587 p. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko11404. könyv/természettudomány/matematika Pólya György-Szegő Gábor: Feladatok és tételek az analízis köréből. I-II. köt.Budapest. 1980-81. Tankönykiadó. 917 p. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko11407. könyv/természettudomány/matematika Stachó Tibor: Felsőbb mennyiségtan.Budapest. 1943. Szerző. 623 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko11444. könyv/vallás, egyháztörténet DIE HEILIGE SCHRIFT DES ALTEN UND NEUEN TESTAMENTES.Augsburg. 1990. Pattloch. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 30x21 cm. ELKELT1069, 299 p. | ![]() |
ko11452. könyv/közgazdaság, pénzügy Weeks, John: A neoklasszikus közgazdaságtan kritikája.Budapest. 1998. Aula. 286 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELT | ![]() |
ko11499. könyv/pszichológia Adler, Alfred: Emberismeret. Gyakorlati individiálpszichológia.Budapest. én. Göncöl. 228 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko11562. könyv/irodalom/vers Klasszikus orosz költők. I-II. köt.Budapest. 1978. Európa. 1644 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko11726. könyv/filozófia Kecskés Pál: A bölcselet története.Budapest. 1981. Szent István Társulat. 549 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko11763. könyv/irodalomtörténet, sajtó Szabolcsi Miklós (szerkesztő): József Attila emlékkönyv.Budapest. 1957. Szépirodalmi. 493 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko11808. könyv/művészet/általános művészet Seibeert, Jutta: A keresztény művészet lexikona.Budapest. 1994. Corvina. 328 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko11813. könyv/jog, jogtörténet, kriminológia Deák Ferenc: Adalék a magyar közjoghoz.Budapest. 1987. Közgazdasági. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x14 cm. ELKELTReprint. | ![]() |
ko11912. könyv/művelődéstörténet Goldziher Ignácz: Az iszlám kultúrája. Művelődéstörténeti tanulmányok. I-II. köt.Budapest. 1981. Gondolat. 1094 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x13 cm. ELKELT | ![]() |
ko11980. könyv/művészet/építészet Wittkower, Rudolf: A humanizmus korának építészeti elvei.Budapest. 1986. Gondolat. 195 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko11985. könyv/természettudomány/genetika Czeizel Endre: Az emberi öröklődés.Budapest. 1983. Gondolat. 498 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko11987. könyv/antropológia Kamarás István: Bevezetés az embertanba.Budapest. én. PSZM. 428 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELT | ![]() |
ko12009. könyv/filozófia Lorenz, Konrad: Ember voltunk hanyatlása.Budapest. 1997. Cartafilus. 301 p. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x11 cm. ELKELT | ![]() |
ko12020. könyv/zene. tánc Eisler, Hanns: A zene értelméről és értelmetlenségéről.Budapest. 1977. Gondolat. 365 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 18x12 cm. ELKELT | ![]() |
ko12041. könyv/filozófia Platón: Összes művei. I-III.Budapest. 1984. Európa. 3584 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x12 cm. ELKELT | ![]() |
ko12053. könyv/filozófia Schopenhauer: Életbölcsesség. Aforizmák.Budapest. 1925. Pantheon. 278 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 15x11 cm. ELKELT | ![]() |
ko12147. könyv/Plakát, hirdetmény, röplap MAGYAROK! Nemzeti hadseregünk bevonul Budapestre! Budapest, 1919. november havában.hn. én. kn. . magyar nyelvű.méret: 92x65 cm. ELKELTA hajtogatásoknál ill. a széleknél szakadozott. | ![]() |
ko12168. könyv/műszaki Polinszky Károly (főszerkesztő): Műszaki lexikon. I-IV. köt.Budapest. 1970-78. Akadémiai. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko12266. könyv/művészet/képzőművészet Pope-Henessy, John: THE COMPLETE WORK OF PAOLO UCCELLO.New York. 1950. Phaidon. 173 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.méret: 30x22 cm. ELKELT | ![]() |
ko12274. könyv/művészet/képzőművészet DIE SAMMLUNGEN DES PRADO. MALEREI VOM 12.-18. JAHRHUNDERT.Köln. 1995. Könemann. 536 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 30x25 cm. ELKELT | ![]() |
ko12276. könyv/művészet/képzőművészet Walker, John: NATIONAL GALLERY OF ART WASHINGTON.New York. 1967. Abrams. 696 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.méret: 29x24 cm. ELKELT | ![]() |
ko12324. könyv/történelem/egyetemes/Európa Martin, Henri: HISTOIRE DE FRANCE POPULAIRE.DEPUIS LES TEMPS LES PLUS RECULéS JUSQU'à NOS JOURS.Paris. ca.1870. Furne-Jouvet. 4021 p. illusztrált. félbőr-kötésben. francia nyelvű.méret: 29x19 cm. foltos. kopott. ELKELT588 p. 580 p. 596 p. 608 p. 572 p. 556 p. 551 p. | ![]() |
ko12326. könyv/irodalom/vers Arany János: Balladái. Zichy Mihály rajzaival.Budapest. 1990. Téka. 46 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 45x37 cm. ELKELTHasonmás kiadás. | ![]() |
ko12330. könyv/művészet/képzőművészet Muhlberger, Richard: THE BIBLE IN ART. THE OLD TESTAMENT.New York. 1991. Portland House. 176 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.méret: 32x27 cm. ELKELT | ![]() |
ko12333. könyv/művészet/képzőművészet Dali, Salvador: RETROSPEKTIVE 1920-1980.München. 1980. Prestel. 464 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 30x22 cm. ELKELT | ![]() |
ko12335. könyv/művészet/képzőművészet Bisanz, Hans-Lascault, Gilbert: Alfred Kubin dessinateur, écrivain, philosophe.Paris. 199. Adam Biro. 203 p. illusztrált. vászonkötés. francia nyelvű.méret: 33x25 cm. ELKELT | ![]() |
ko12336. könyv/művészet/általános művészet Stierlin, Henri: THE ART OF MAYA.Fribourg. 1981. Evergreen. 216 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.méret: 32x24 cm. ELKELT | ![]() |