embléma

Sós Antikvárium

alapítás éve 1985

Katalógus   in english   BelépésKönyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal.

Elkelt tételek

 könyv | térkép | metszet | levelezőlap | kézirat 

Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.

<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->

ko10801.   könyv/művészet/általános művészet

Bialostocki-Walicki: Europäisce malerei in polnischen sammlungen.

Warsaw. 1957. PIW. 581 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 30x21 cm.

ELKELT

Bialostocki-Walicki: Europäisce malerei in polnischen sammlungen

ko10807.   könyv/művészet/képzőművészet

Vasari Giorgio: A legkiválóbb festők, szobrászok és építészek élete.

Budapest. 1978. M. Helikon. 711 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm. címlapon tulajdonosi bejegyzés.

ELKELT

Vasari Giorgio: A legkiválóbb festők, szobrászok és építészek élete

ko10824.   könyv/művészet/építészet

Hajnóczi Gábor: Az ideális város a reneszánszban.

Budapest. 1994. Akadémiai. 272 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x19 cm.

ELKELT

Hajnóczi Gábor: Az ideális város a reneszánszban

ko10826.   könyv/irodalom/vers

Hét évszázad magyar versei. I-III. köt.

Budapest. 1972. Szépirodalmi. 3448 p. illusztrált. nyl kötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm.

ELKELT

Hét évszázad magyar versei. I-III. köt

ko10836.   könyv/művészet/általános művészet

Fülep Lajos (főszerkesztő): A magyarországi művészet története.

Budapest. 1970. Corvina. 1068 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Fülep Lajos (főszerkesztő): A magyarországi művészet története

ko10842.   könyv/művészet/általános művészet

Pók Lajos (szerkesztő): A szecesszió.

Budapest. 1972. Gondolat. 521 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x10 cm.

ELKELT

Pók Lajos (szerkesztő): A szecesszió

ko10845.   könyv/művészet/általános művészet

DAS STILISIEREN DER NATUR-FORMEN.

Leipzig. 1989. Zentralantikvariat. 391 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 21x13 cm.

ELKELT

Reprint.
DAS STILISIEREN DER NATUR-FORMEN

ko10917.   könyv/nyelvészet

Bartos Tibor: Magyar szótár. Egymást magyarázó szavak és fordulatok tára. I-II. köt.

Budapest. 2002. Corvina. 1216 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Bartos Tibor: Magyar szótár. Egymást magyarázó szavak és fordulatok tára. I-II. köt

ko10925.   könyv/judaika

Kraus, Naftali: Az ősi forrás.

Budapest. 1990. Fórum. 575 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ELKELT

Kraus, Naftali: Az ősi forrás

ko10926.   könyv/judaika

Kraus, Naftali: Mózes öt könyve. A Haszid folklór tükrében.

Budapest. 1995. Akadémiai. 369 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ELKELT

Kraus, Naftali: Mózes öt könyve. A Haszid folklór tükrében

ko11092.   könyv/természettudomány/kémia

Blázsovics József: Ötösöm lesz matematikából. Példatár. Megoldások. I-II. köt.

Budapest. 1990. Novotrade. 953 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 25x18 cm.

ELKELT

Blázsovics József: Ötösöm lesz matematikából. Példatár. Megoldások. I-II. köt

ko11120.   könyv/természettudomány/fizika

Gergely István: Elektrotechnika.

Budapest. én. General Press. 344 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Gergely István: Elektrotechnika

ko11207.   könyv/jog, jogtörténet, kriminológia

Corpus Juris Civilis. - Editio stereotypa quarta. I-III. köt.

Berolini. 1911-12. Weidmann. 2286 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 27x19 cm. gerincen kis szakadás.

ELKELT

Latin-görög kétnyelvű.

Volumen Primum.
Institutiones recognovit Paulus Krueger. Digesta recognovit Theodorus Mommsen, retractavit Paulus Krueger.
Volumen Secundum
Codex Iustinianus recognov...
Corpus Juris Civilis. - Editio stereotypa quarta. I-III. köt

ko11277.   könyv/művészet/építészet

Hajnóczy Gyula: Az építészet története. Ókor.

Budapest. 1976. Tankönykiadó. 461 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x24 cm. kopott.

ELKELT

Hajnóczy Gyula: Az építészet története. Ókor

ko11301.   könyv/filozófia

Haymann, Ronald: FRIEDRICH NIETZSCHE. DER MISSBRAUCHTE PHILOSOPH.

München. 1985. Heyne. 554 p. papírkötés. német nyelvű.
méret: 18x11 cm.

ELKELT

Haymann, Ronald: FRIEDRICH NIETZSCHE. DER MISSBRAUCHTE PHILOSOPH

ko11307.   könyv/művészet/iparművészet

Duke, Dennis-Harding, Debvorah: QUILTS.

Köln. 1996. Könamann. 319 p. illusztrált. vászonkötés. több nyelvű.
méret: 37x27 cm.

ELKELT

English, French, German language.
Duke, Dennis-Harding, Debvorah: QUILTS

ko11309.   könyv/művészet/képzőművészet

Plumb: THE HORIZON BOOK OF THE RENAISSANCE.

New York. 1961. AHP. 431 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.
méret: 31x24 cm.

ELKELT

Plumb: THE HORIZON BOOK OF THE RENAISSANCE

ko11315.   könyv/művészet/képzőművészet

Costantino, Maria: LEONARDO ARTIST, INVENTOR AND SCIENTIST.

New York. 1993. Crescent. 128 p. illusztrált. kartonkötés. angol nyelvű.
méret: 31x24 cm.

ELKELT

A művészet klasszikusai.
Costantino, Maria: LEONARDO ARTIST, INVENTOR AND SCIENTIST

ko11316.   könyv/művészet/általános művészet

Bussagli, Mario-Calembus Sivaramamurti: 5000 Years of the Art of India.

New York. én. Abrams. 335 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.
méret: 31x26 cm. kopott.

ELKELT

Bussagli, Mario-Calembus Sivaramamurti: 5000 Years of the Art of India

ko11333.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Baumgartner, Alexander: Island und die Faröer.

Freiburg. 1889. Herder. 462 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 24x16 cm. kopott.

ELKELT

Baumgartner, Alexander: Island und die Faröer

ko11403.   könyv/természettudomány/matematika

Vetier András: Szemléletes mérték- és valószínűségelmélet.

Budapest. 1991. Tankönyvkiadó. 587 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Vetier András: Szemléletes mérték- és valószínűségelmélet

ko11404.   könyv/természettudomány/matematika

Pólya György-Szegő Gábor: Feladatok és tételek az analízis köréből. I-II. köt.

Budapest. 1980-81. Tankönykiadó. 917 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Pólya György-Szegő Gábor: Feladatok és tételek az analízis köréből. I-II. köt

ko11407.   könyv/természettudomány/matematika

Stachó Tibor: Felsőbb mennyiségtan.

Budapest. 1943. Szerző. 623 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Stachó Tibor: Felsőbb mennyiségtan

ko11444.   könyv/vallás, egyháztörténet

DIE HEILIGE SCHRIFT DES ALTEN UND NEUEN TESTAMENTES.

Augsburg. 1990. Pattloch. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 30x21 cm.

ELKELT

1069, 299 p.
DIE HEILIGE SCHRIFT DES ALTEN UND NEUEN TESTAMENTES

ko11452.   könyv/közgazdaság, pénzügy

Weeks, John: A neoklasszikus közgazdaságtan kritikája.

Budapest. 1998. Aula. 286 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ELKELT

Weeks, John: A neoklasszikus közgazdaságtan kritikája

ko11499.   könyv/pszichológia

Adler, Alfred: Emberismeret. Gyakorlati individiálpszichológia.

Budapest. én. Göncöl. 228 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ELKELT

Adler, Alfred: Emberismeret. Gyakorlati individiálpszichológia

ko11562.   könyv/irodalom/vers

Klasszikus orosz költők. I-II. köt.

Budapest. 1978. Európa. 1644 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ELKELT

Klasszikus orosz költők. I-II. köt

ko11726.   könyv/filozófia

Kecskés Pál: A bölcselet története.

Budapest. 1981. Szent István Társulat. 549 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ELKELT

Kecskés Pál: A bölcselet története

ko11763.   könyv/irodalomtörténet, sajtó

Szabolcsi Miklós (szerkesztő): József Attila emlékkönyv.

Budapest. 1957. Szépirodalmi. 493 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Szabolcsi Miklós (szerkesztő): József Attila emlékkönyv

ko11808.   könyv/művészet/általános művészet

Seibeert, Jutta: A keresztény művészet lexikona.

Budapest. 1994. Corvina. 328 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Seibeert, Jutta: A keresztény művészet lexikona

ko11813.   könyv/jog, jogtörténet, kriminológia

Deák Ferenc: Adalék a magyar közjoghoz.

Budapest. 1987. Közgazdasági. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x14 cm.

ELKELT

Reprint.
Deák Ferenc: Adalék a magyar közjoghoz

ko11912.   könyv/művelődéstörténet

Goldziher Ignácz: Az iszlám kultúrája. Művelődéstörténeti tanulmányok. I-II. köt.

Budapest. 1981. Gondolat. 1094 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ELKELT

Goldziher Ignácz: Az iszlám kultúrája. Művelődéstörténeti tanulmányok. I-II. köt

ko11980.   könyv/művészet/építészet

Wittkower, Rudolf: A humanizmus korának építészeti elvei.

Budapest. 1986. Gondolat. 195 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Wittkower, Rudolf: A humanizmus korának építészeti elvei

ko11985.   könyv/természettudomány/genetika

Czeizel Endre: Az emberi öröklődés.

Budapest. 1983. Gondolat. 498 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Czeizel Endre: Az emberi öröklődés

ko11987.   könyv/antropológia

Kamarás István: Bevezetés az embertanba.

Budapest. én. PSZM. 428 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ELKELT

Kamarás István: Bevezetés az embertanba

ko12009.   könyv/filozófia

Lorenz, Konrad: Ember voltunk hanyatlása.

Budapest. 1997. Cartafilus. 301 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x11 cm.

ELKELT

Lorenz, Konrad: Ember voltunk hanyatlása

ko12020.   könyv/zene. tánc

Eisler, Hanns: A zene értelméről és értelmetlenségéről.

Budapest. 1977. Gondolat. 365 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ELKELT

Eisler, Hanns: A zene értelméről és értelmetlenségéről

ko12041.   könyv/filozófia

Platón: Összes művei. I-III.

Budapest. 1984. Európa. 3584 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x12 cm.

ELKELT

Platón: Összes művei. I-III

ko12053.   könyv/filozófia

Schopenhauer: Életbölcsesség. Aforizmák.

Budapest. 1925. Pantheon. 278 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 15x11 cm.

ELKELT

Schopenhauer: Életbölcsesség. Aforizmák

ko12147.   könyv/Plakát, hirdetmény, röplap

MAGYAROK! Nemzeti hadseregünk bevonul Budapestre! Budapest, 1919. november havában.

hn. én. kn. . magyar nyelvű.
méret: 92x65 cm.

ELKELT

A hajtogatásoknál ill. a széleknél szakadozott.
MAGYAROK! Nemzeti hadseregünk bevonul Budapestre! Budapest, 1919. november havában

ko12168.   könyv/műszaki

Polinszky Károly (főszerkesztő): Műszaki lexikon. I-IV. köt.

Budapest. 1970-78. Akadémiai. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm. kopott.

ELKELT

Polinszky Károly (főszerkesztő): Műszaki lexikon. I-IV. köt

ko12266.   könyv/művészet/képzőművészet

Pope-Henessy, John: THE COMPLETE WORK OF PAOLO UCCELLO.

New York. 1950. Phaidon. 173 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.
méret: 30x22 cm.

ELKELT

Pope-Henessy, John: THE COMPLETE WORK OF PAOLO UCCELLO

ko12274.   könyv/művészet/képzőművészet

DIE SAMMLUNGEN DES PRADO. MALEREI VOM 12.-18. JAHRHUNDERT.

Köln. 1995. Könemann. 536 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 30x25 cm.

ELKELT

DIE SAMMLUNGEN DES PRADO. MALEREI VOM 12.-18. JAHRHUNDERT

ko12276.   könyv/művészet/képzőművészet

Walker, John: NATIONAL GALLERY OF ART WASHINGTON.

New York. 1967. Abrams. 696 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.
méret: 29x24 cm.

ELKELT

Walker, John: NATIONAL GALLERY OF ART WASHINGTON

ko12324.   könyv/történelem/egyetemes/Európa

Martin, Henri: HISTOIRE DE FRANCE POPULAIRE.DEPUIS LES TEMPS LES PLUS RECULéS JUSQU'à NOS JOURS.

Paris. ca.1870. Furne-Jouvet. 4021 p. illusztrált. félbőr-kötésben. francia nyelvű.
méret: 29x19 cm. foltos. kopott.

ELKELT

588 p. 580 p. 596 p. 608 p. 572 p. 556 p. 551 p.
Martin, Henri: HISTOIRE DE FRANCE POPULAIRE.DEPUIS LES TEMPS LES PLUS RECULéS JUSQU'à NOS JOURS

ko12326.   könyv/irodalom/vers

Arany János: Balladái. Zichy Mihály rajzaival.

Budapest. 1990. Téka. 46 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 45x37 cm.

ELKELT

Hasonmás kiadás.
Arany János: Balladái. Zichy Mihály rajzaival

ko12330.   könyv/művészet/képzőművészet

Muhlberger, Richard: THE BIBLE IN ART. THE OLD TESTAMENT.

New York. 1991. Portland House. 176 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.
méret: 32x27 cm.

ELKELT

Muhlberger, Richard: THE BIBLE IN ART. THE OLD TESTAMENT

ko12333.   könyv/művészet/képzőművészet

Dali, Salvador: RETROSPEKTIVE 1920-1980.

München. 1980. Prestel. 464 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 30x22 cm.

ELKELT

Dali, Salvador: RETROSPEKTIVE 1920-1980

ko12335.   könyv/művészet/képzőművészet

Bisanz, Hans-Lascault, Gilbert: Alfred Kubin dessinateur, écrivain, philosophe.

Paris. 199. Adam Biro. 203 p. illusztrált. vászonkötés. francia nyelvű.
méret: 33x25 cm.

ELKELT

Bisanz, Hans-Lascault, Gilbert: Alfred Kubin dessinateur, écrivain, philosophe

ko12336.   könyv/művészet/általános művészet

Stierlin, Henri: THE ART OF MAYA.

Fribourg. 1981. Evergreen. 216 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.
méret: 32x24 cm.

ELKELT

Stierlin, Henri: THE ART OF MAYA
<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->
Sós Antikvarium 1056 Budapest Váci utca 73.   lap tetejére