embléma

Sós Antikvárium

alapítás éve 1985

Katalógus   in english   BelépésKönyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal.

Elkelt tételek

 könyv | térkép | metszet | levelezőlap | kézirat 

Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.

<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->

ko9763.   könyv/természettudomány/matematika

Arnold V. I: A differenciálegyenletek elméletének geometriei fejezetei.

Budapest. 1988. Műszaki. 276 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Arnold V. I: A differenciálegyenletek elméletének geometriei fejezetei

ko9764.   könyv/természettudomány/matematika

Arnold V. I: Közönséges differenciálegyenletek.

Budapest. 1987. Műszaki. 284 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Arnold V. I: Közönséges differenciálegyenletek

ko9766.   könyv/természettudomány/matematika

Dienes Zoltán: Építsük fel a matematikát.

Budapest. 1973. Gondolat. 308 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ELKELT

Dienes Zoltán: Építsük fel a matematikát

ko9769.   könyv/természettudomány/matematika

Jaglom: Galilei relativitás elve és egy nemeuklideszi geometria.

Budapest. 1985. Gondolat. 458 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ELKELT

Jaglom: Galilei relativitás elve és egy nemeuklideszi geometria

ko9770.   könyv/judaika

Kraus Naftali: A Talmud bölcsei.

Budapest. 1993. Pesti Szalon. 303 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ELKELT

Kraus Naftali: A Talmud bölcsei

ko9812.   könyv/filozófia

Hegel, Georg Wilhelm Friedrich: A jogfilozófia alapvonalai vagy a természetjog és államtudomány vázlata.

Budapest. 1983. Akadémiai. 381 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ELKELT

Hegel, Georg Wilhelm Friedrich: A jogfilozófia alapvonalai vagy a természetjog és államtudomány vázlata

ko9851.   könyv/filozófia

Toffler, Alvin: Hatalomváltás. Tudás, gazdaság és erőszak a XXI. század küszöbén.

Budapest. 1993. Európa. 653 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ELKELT

Toffler, Alvin: Hatalomváltás. Tudás, gazdaság és erőszak a XXI. század küszöbén

ko9856.   könyv/filozófia

Theophrasztosz: Az érzékekről. Jellemrajzok.

Budapest. 1995. Kossuth. 147 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x10 cm.

ELKELT

Görög Gondolkodók 5.
Theophrasztosz: Az érzékekről. Jellemrajzok

ko9857.   könyv/filozófia

A kürénéi hedonizmus.

Budapest. 1995. Kossuth. 104 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x10 cm.

ELKELT

Görög Gondolkodók 4.
A kürénéi hedonizmus

ko9858.   könyv/filozófia

A cinikus és a megarai filozófia.

Budapest. 1994. Kossuth. 125 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x10 cm.

ELKELT

Görög Gondolkodók 3.
A cinikus és a megarai filozófia

ko9859.   könyv/filozófia

Empedoklésztől Démokritoszig.

Budapest. 1996. Kossuth. 137 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x10 cm.

ELKELT

Görög Gondolkodók 2.
Empedoklésztől Démokritoszig

ko9860.   könyv/filozófia

Thalésztól Anaxagoraszig.

Budapest. 1996. Kossuth. 133 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x10 cm.

ELKELT

Görög Gondolkodók 1.
Thalésztól Anaxagoraszig

ko9864.   könyv/művészet/képzőművészet

John Pope-Hennessy: Paradiso. The Illuminations to Dante's Divine Comedy by Giovanni di Paolo.

London. 1993. Thames & Hudson. 223 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.
méret: 28x26 cm.

ELKELT

John Pope-Hennessy: Paradiso. The Illuminations to Dante's Divine Comedy by Giovanni di Paolo

ko9883.   könyv/természettudomány/matematika

March-Steadman: Geometria az építészetben.

Budapest. 1975. Műszaki. 312 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

March-Steadman: Geometria az építészetben

ko9884.   könyv/természettudomány/matematika

Burris-Sankappanavar: Bevezetés az univerzális algebrába.

Budapest. 1988. Tankönyvkiadó. 347 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ELKELT

Burris-Sankappanavar: Bevezetés az univerzális algebrába

ko9962.   könyv/természettudomány/matematika

Mises-Frank (szerkesztők): A mechanika és fizika differenciál- és integrálegyenletei. I-II. köt.

Budapest. 1966-67. Műszaki. 2189 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ELKELT

Az első kötetben gyakori aláhúzások!.
Mises-Frank (szerkesztők): A mechanika és fizika differenciál- és integrálegyenletei. I-II. köt

ko9994.   könyv/bibliofilia, első kiadás

[SHAKESPEARE, William]: SHAKSPERE - - színművei. Fordítják többen. Bev. és jegyzetekkel ellátta Csiky Gergely. Jav. kiad. 1-4. köt.

Budapest. én. Ráth Mór. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 30x22 cm. foltos. kopott.

ELKELT

[SHAKESPEARE, William]: SHAKSPERE - - színművei. Fordítják többen. Bev. és jegyzetekkel ellátta Csiky Gergely. Jav. kiad. 1-4. köt

ko10008.   könyv/történelem/ókor, klasszika filológia, ókori irodalo

Boissier, Gaston: Cicero és barátai. Tanulmány a Caesar korabeli római társadalom fölött.

Budapest. 1876. MTA. 436 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ELKELT

Boissier, Gaston: Cicero és barátai. Tanulmány a Caesar korabeli római társadalom fölött

ko10052.   könyv/természettudomány/matematika

Papy: Ismerkedés a topológiával.

Budapest. 1973. Műszaki. 259 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ELKELT

Papy: Ismerkedés a topológiával

ko10060.   könyv/természettudomány/matematika

Tomescu, Ioan: Kombinatorika és alkalmazásai.

Budapest. 1978. Műszaki. 270 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ELKELT

Tomescu, Ioan: Kombinatorika és alkalmazásai

ko10068.   könyv/természettudomány/matematika

Obádovics J. Gyula: Felsőbb matematikai feladatgyűjtemény.

Budapest. 1999. Scolar. 558 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ELKELT

Obádovics J. Gyula: Felsőbb matematikai feladatgyűjtemény

ko10069.   könyv/természettudomány/fizika

Hajach-Meluzin-Bernáth: Elektrotechnikai számítások.

Budapest. 1971. Műszaki. 373 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm. kopott.

ELKELT

Hajach-Meluzin-Bernáth: Elektrotechnikai számítások

ko10076.   könyv/filozófia

Vezércsillagok. Velős mondatok és költői gondolatok.

Budapest. 1901. Franklin. 532 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 25x17 cm.

ELKELT

Vezércsillagok. Velős mondatok és költői gondolatok

ko10126.   könyv/politika

Politikai filozófiák enciklopédiája.

Budapest. 1995. Kossuth. 575 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Politikai filozófiák enciklopédiája

ko10150.   könyv/természettudomány/matematika

Obádovics J. Gyula: Gazdaságmatematikai alapok.

Budapest. 1998. Perfekt. 355 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ELKELT

Obádovics J. Gyula: Gazdaságmatematikai alapok

ko10158.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Szilágyi Géza: Szó és könny.

Budapest. 1927. Pesti. 147 p. dedikált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x15 cm.

ELKELT

SZILÁGYI GÉZA

(1875-1958)

Vannak költők, akik egy történelmi pillanatban úgy tűnnek, mintha ők ütnék meg azt a hangot, amely új korszakot kezd az irodalomtörténetben, azután nyomu...
Szilágyi Géza: Szó és könny

ko10180.   könyv/művészet/képzőművészet

Janson: HISTORY OF ART.

New York. 1991. Harry N. Abrams. 960 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.
méret: 30x23 cm.

ELKELT

Janson: HISTORY OF ART

ko10187.   könyv/művészet/általános művészet

Toman, Rolf: DIE KUNST DER ROMANIK.

Köln. 1996. Könemann. 481 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 32x27 cm.

ELKELT

Toman, Rolf: DIE KUNST DER ROMANIK

ko10189.   könyv/művészet/általános művészet

Honour-Fleming: A WORLD HISTORY OF ART.

London. 1995. Laurence King. 864 p. illusztrált. velúr. angol nyelvű.
méret: 28x21 cm.

ELKELT

Honour-Fleming: A WORLD HISTORY OF ART

ko10217.   könyv/természettudomány/fizika

Simonyi Károly: A fizika kultúrtörténete.

Budapest. 1986. Gondolat. 538 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 29x20 cm.

ELKELT

Simonyi Károly: A fizika kultúrtörténete

ko10225.   könyv/természettudomány/matematika

Bronstein-Szemengyajev: Matematikai zsebkönyv Mérnökök és mérnökhallgatók számára.

Budapest. 1974. Műszaki. 768 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x12 cm. kopott.

ELKELT

Bronstein-Szemengyajev: Matematikai zsebkönyv Mérnökök és mérnökhallgatók számára

ko10279.   könyv/zene. tánc

Hevesy Iván: Wagner Richárd élete.

Budapest. 1924. Táltos. 30 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x13 cm.

ELKELT

Hevesy Iván: Wagner Richárd élete

ko10319.   könyv/filozófia

Hankiss Elemér: Az emberi kaland. Egy civilizáció-elmélet vázlata.

Budapest. 1997. Helikon. 264 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Hankiss Elemér: Az emberi kaland. Egy civilizáció-elmélet vázlata

ko10428.   könyv/természettudomány/kémia

Korcsmáros-Szőkefalvi: Szervetlen kémia.

Budapest. 1980. Tankönyvkiadó. 513 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Korcsmáros-Szőkefalvi: Szervetlen kémia

ko10455.   könyv/természettudomány/matematika

Kaufman, A: Pontok, élek, ívek... gráfok.

Budapest. 1972. Műszaki. 173 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 16x12 cm.

ELKELT

Kaufman, A: Pontok, élek, ívek... gráfok

ko10469.   könyv/természettudomány/matematika

Érdekes matematikai gyakorló feladatok II. Geometria.

Budapest. 1971. Tankönyvkiadó. 187 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Érdekes matematikai gyakorló feladatok II. Geometria

ko10476.   könyv/természettudomány/matematika

Kosztolányi-Mike-Vincze: Érdekes matematikai feladatok. 1.

Szeged. 1996. Mozaik. 139 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Kosztolányi-Mike-Vincze: Érdekes matematikai feladatok. 1

ko10482.   könyv/természettudomány/matematika

Kazarinoff, Nicholas D: Geometriai egyenlőtlenségek.

Budapest. 1980. Gondolat. 213 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ELKELT

Kazarinoff, Nicholas D: Geometriai egyenlőtlenségek

ko10506.   könyv/művészet/iparművészet

Ward, Geofrey: DIE MAHARADSCHAS.

hn. 1989. Pawlak. 176 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 29x23 cm.

ELKELT

Ward, Geofrey: DIE MAHARADSCHAS

ko10532.   könyv/pszichológia

Mérei Ferenc: Társ és csoport.

Budapest. 1989. Akadémiai. 369 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Mérei Ferenc: Társ és csoport

ko10557.   könyv/természettudomány/biológia, mezőgazdaság/állat

Lorenz, Konrad: Válogatott tanulmányok.

Budapest. 1977. Gondolat. 508 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x12 cm.

ELKELT

Lorenz, Konrad: Válogatott tanulmányok

ko10585.   könyv/néprajz, népművészet

A nyolcszirmú lótusz. Tibeti legendák és mesék.

Budapest. 1958. Európa. 128 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x12 cm.

ELKELT

Népek Meséi.
A nyolcszirmú lótusz. Tibeti legendák és mesék

ko10591.   könyv/okkultizmus, misztika, jóga

Maheshwarananda Swami: Jóga.

Budapest. 1984. Sport. 127 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ELKELT

Maheshwarananda Swami: Jóga

ko10615.   könyv/jog, jogtörténet, kriminológia

Webőczy István: Hármaskönyve.

Pécs. 1989. Szikra Ny. 437 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ELKELT

Az 1897-es kiadás reprintje.
Webőczy István: Hármaskönyve

ko10650.   könyv/jog, jogtörténet, kriminológia

Kapa-Szabó-Udvary: A polgári perrendtartásról szóló 1952. évi III. törvény magyarázata. I-III. köt.

Budapest. 2006. MHK. 1543 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x15 cm.

ELKELT

Kapa-Szabó-Udvary: A polgári perrendtartásról szóló 1952. évi III. törvény magyarázata. I-III. köt

ko10669.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Stein Aurél: Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelt-Turkesztánba 1900-1901-ben.

Budapest. 1908. Lampel. 326 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x15 cm.

ELKELT

Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.
Stein Aurél: Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelt-Turkesztánba 1900-1901-ben

ko10675.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Bayros, Franz: DIE BAYROS MAPPE I.

München. (1911). Ex-Libris Verlag K.Th. Senger. . német nyelvű.
méret: 28x23 cm. kopott.

ELKELT

In Originalhalbpergamentmappe.
4 S. Text und 12 unter Passepartout montierte signierte Heliogravuren uaf Japanpapier.
Nr. 86 von 500 numerierten Exemplaren.
Bayros, Franz: DIE BAYROS MAPPE I

ko10719.   könyv/művészet/képzőművészet

Bindman, David: HOGARTH.

New York. 1991. Thames & Hudson. 216 p. illusztrált. papírkötés. angol nyelvű.
méret: 21x15 cm.

ELKELT

Bindman, David: HOGARTH

ko10724.   könyv/művészet/általános művészet

Végvári Lajos: Az európai művészet története.

Budapest. 1989. Képzőművészeti. 181 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x20 cm.

ELKELT

Végvári Lajos: Az európai művészet története

ko10798.   könyv/művészet/iparművészet

Scheurleer,, Lungsingh: CHINESISCHES UND JAPANISCHES PORZELLAN IN EUROPäISCHEN FASSUNGEN. ÜBERSETZT VON ROBERT KEYSZELITZ.

Braunschweig. 1980. kn. 492 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 33x24 cm.

ELKELT

Scheurleer,, Lungsingh: CHINESISCHES UND JAPANISCHES PORZELLAN IN EUROPäISCHEN FASSUNGEN. ÜBERSETZT VON ROBERT KEYSZELITZ
<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->
Sós Antikvarium 1056 Budapest Váci utca 73.   lap tetejére