Katalógus
Belépés | Könyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal. |
Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.
ko9763. könyv/természettudomány/matematika Arnold V. I: A differenciálegyenletek elméletének geometriei fejezetei.Budapest. 1988. Műszaki. 276 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko9764. könyv/természettudomány/matematika Arnold V. I: Közönséges differenciálegyenletek.Budapest. 1987. Műszaki. 284 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko9766. könyv/természettudomány/matematika Dienes Zoltán: Építsük fel a matematikát.Budapest. 1973. Gondolat. 308 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 18x12 cm. ELKELT | ![]() |
ko9769. könyv/természettudomány/matematika Jaglom: Galilei relativitás elve és egy nemeuklideszi geometria.Budapest. 1985. Gondolat. 458 p. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko9770. könyv/judaika Kraus Naftali: A Talmud bölcsei.Budapest. 1993. Pesti Szalon. 303 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko9812. könyv/filozófia Hegel, Georg Wilhelm Friedrich: A jogfilozófia alapvonalai vagy a természetjog és államtudomány vázlata.Budapest. 1983. Akadémiai. 381 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko9851. könyv/filozófia Toffler, Alvin: Hatalomváltás. Tudás, gazdaság és erőszak a XXI. század küszöbén.Budapest. 1993. Európa. 653 p. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko9856. könyv/filozófia Theophrasztosz: Az érzékekről. Jellemrajzok.Budapest. 1995. Kossuth. 147 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 18x10 cm. ELKELTGörög Gondolkodók 5. | ![]() |
ko9857. könyv/filozófia A kürénéi hedonizmus.Budapest. 1995. Kossuth. 104 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 18x10 cm. ELKELTGörög Gondolkodók 4. | ![]() |
ko9858. könyv/filozófia A cinikus és a megarai filozófia.Budapest. 1994. Kossuth. 125 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 18x10 cm. ELKELTGörög Gondolkodók 3. | ![]() |
ko9859. könyv/filozófia Empedoklésztől Démokritoszig.Budapest. 1996. Kossuth. 137 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 18x10 cm. ELKELTGörög Gondolkodók 2. | ![]() |
ko9860. könyv/filozófia Thalésztól Anaxagoraszig.Budapest. 1996. Kossuth. 133 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 18x10 cm. ELKELTGörög Gondolkodók 1. | ![]() |
ko9864. könyv/művészet/képzőművészet John Pope-Hennessy: Paradiso. The Illuminations to Dante's Divine Comedy by Giovanni di Paolo.London. 1993. Thames & Hudson. 223 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.méret: 28x26 cm. ELKELT | ![]() |
ko9883. könyv/természettudomány/matematika March-Steadman: Geometria az építészetben.Budapest. 1975. Műszaki. 312 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko9884. könyv/természettudomány/matematika Burris-Sankappanavar: Bevezetés az univerzális algebrába.Budapest. 1988. Tankönyvkiadó. 347 p. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELT | ![]() |
ko9962. könyv/természettudomány/matematika Mises-Frank (szerkesztők): A mechanika és fizika differenciál- és integrálegyenletei. I-II. köt.Budapest. 1966-67. Műszaki. 2189 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELTAz első kötetben gyakori aláhúzások!. | ![]() |
ko9994. könyv/bibliofilia, első kiadás [SHAKESPEARE, William]: SHAKSPERE - - színművei. Fordítják többen. Bev. és jegyzetekkel ellátta Csiky Gergely. Jav. kiad. 1-4. köt.Budapest. én. Ráth Mór. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 30x22 cm. foltos. kopott. ELKELT | ![]() |
ko10008. könyv/történelem/ókor, klasszika filológia, ókori irodalo Boissier, Gaston: Cicero és barátai. Tanulmány a Caesar korabeli római társadalom fölött.Budapest. 1876. MTA. 436 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 18x12 cm. ELKELT | ![]() |
ko10052. könyv/természettudomány/matematika Papy: Ismerkedés a topológiával.Budapest. 1973. Műszaki. 259 p. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko10060. könyv/természettudomány/matematika Tomescu, Ioan: Kombinatorika és alkalmazásai.Budapest. 1978. Műszaki. 270 p. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko10068. könyv/természettudomány/matematika Obádovics J. Gyula: Felsőbb matematikai feladatgyűjtemény.Budapest. 1999. Scolar. 558 p. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x13 cm. ELKELT | ![]() |
ko10069. könyv/természettudomány/fizika Hajach-Meluzin-Bernáth: Elektrotechnikai számítások.Budapest. 1971. Műszaki. 373 p. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko10076. könyv/filozófia Vezércsillagok. Velős mondatok és költői gondolatok.Budapest. 1901. Franklin. 532 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 25x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko10126. könyv/politika Politikai filozófiák enciklopédiája.Budapest. 1995. Kossuth. 575 p. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko10150. könyv/természettudomány/matematika Obádovics J. Gyula: Gazdaságmatematikai alapok.Budapest. 1998. Perfekt. 355 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELT | ![]() |
ko10158. könyv/bibliofilia, első kiadás Szilágyi Géza: Szó és könny.Budapest. 1927. Pesti. 147 p. dedikált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 22x15 cm. ELKELTSZILÁGYI GÉZA
(1875-1958) Vannak költők, akik egy történelmi pillanatban úgy tűnnek, mintha ők ütnék meg azt a hangot, amely új korszakot kezd az irodalomtörténetben, azután nyomu... | ![]() |
ko10180. könyv/művészet/képzőművészet Janson: HISTORY OF ART.New York. 1991. Harry N. Abrams. 960 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.méret: 30x23 cm. ELKELT | ![]() |
ko10187. könyv/művészet/általános művészet Toman, Rolf: DIE KUNST DER ROMANIK.Köln. 1996. Könemann. 481 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 32x27 cm. ELKELT | ![]() |
ko10189. könyv/művészet/általános művészet Honour-Fleming: A WORLD HISTORY OF ART.London. 1995. Laurence King. 864 p. illusztrált. velúr. angol nyelvű.méret: 28x21 cm. ELKELT | ![]() |
ko10217. könyv/természettudomány/fizika Simonyi Károly: A fizika kultúrtörténete.Budapest. 1986. Gondolat. 538 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 29x20 cm. ELKELT | ![]() |
ko10225. könyv/természettudomány/matematika Bronstein-Szemengyajev: Matematikai zsebkönyv Mérnökök és mérnökhallgatók számára.Budapest. 1974. Műszaki. 768 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 17x12 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko10279. könyv/zene. tánc Hevesy Iván: Wagner Richárd élete.Budapest. 1924. Táltos. 30 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 18x13 cm. ELKELT | ![]() |
ko10319. könyv/filozófia Hankiss Elemér: Az emberi kaland. Egy civilizáció-elmélet vázlata.Budapest. 1997. Helikon. 264 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko10428. könyv/természettudomány/kémia Korcsmáros-Szőkefalvi: Szervetlen kémia.Budapest. 1980. Tankönyvkiadó. 513 p. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko10455. könyv/természettudomány/matematika Kaufman, A: Pontok, élek, ívek... gráfok.Budapest. 1972. Műszaki. 173 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 16x12 cm. ELKELT | ![]() |
ko10469. könyv/természettudomány/matematika Érdekes matematikai gyakorló feladatok II. Geometria.Budapest. 1971. Tankönyvkiadó. 187 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko10476. könyv/természettudomány/matematika Kosztolányi-Mike-Vincze: Érdekes matematikai feladatok. 1.Szeged. 1996. Mozaik. 139 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko10482. könyv/természettudomány/matematika Kazarinoff, Nicholas D: Geometriai egyenlőtlenségek.Budapest. 1980. Gondolat. 213 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 18x12 cm. ELKELT | ![]() |
ko10506. könyv/művészet/iparművészet Ward, Geofrey: DIE MAHARADSCHAS.hn. 1989. Pawlak. 176 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 29x23 cm. ELKELT | ![]() |
ko10532. könyv/pszichológia Mérei Ferenc: Társ és csoport.Budapest. 1989. Akadémiai. 369 p. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko10557. könyv/természettudomány/biológia, mezőgazdaság/állat Lorenz, Konrad: Válogatott tanulmányok.Budapest. 1977. Gondolat. 508 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x12 cm. ELKELT | ![]() |
ko10585. könyv/néprajz, népművészet A nyolcszirmú lótusz. Tibeti legendák és mesék.Budapest. 1958. Európa. 128 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x12 cm. ELKELTNépek Meséi. | ![]() |
ko10591. könyv/okkultizmus, misztika, jóga Maheshwarananda Swami: Jóga.Budapest. 1984. Sport. 127 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko10615. könyv/jog, jogtörténet, kriminológia Webőczy István: Hármaskönyve.Pécs. 1989. Szikra Ny. 437 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELTAz 1897-es kiadás reprintje. | ![]() |
ko10650. könyv/jog, jogtörténet, kriminológia Kapa-Szabó-Udvary: A polgári perrendtartásról szóló 1952. évi III. törvény magyarázata. I-III. köt.Budapest. 2006. MHK. 1543 p. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 21x15 cm. ELKELT | ![]() |
ko10669. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Stein Aurél: Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelt-Turkesztánba 1900-1901-ben.Budapest. 1908. Lampel. 326 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x15 cm. ELKELTMagyar Földrajzi Társaság Könyvtára. | ![]() |
ko10675. könyv/bibliofilia, első kiadás Bayros, Franz: DIE BAYROS MAPPE I.München. (1911). Ex-Libris Verlag K.Th. Senger. . német nyelvű.méret: 28x23 cm. kopott. ELKELTIn Originalhalbpergamentmappe.
4 S. Text und 12 unter Passepartout montierte signierte Heliogravuren uaf Japanpapier. Nr. 86 von 500 numerierten Exemplaren. | ![]() |
ko10719. könyv/művészet/képzőművészet Bindman, David: HOGARTH.New York. 1991. Thames & Hudson. 216 p. illusztrált. papírkötés. angol nyelvű.méret: 21x15 cm. ELKELT | ![]() |
ko10724. könyv/művészet/általános művészet Végvári Lajos: Az európai művészet története.Budapest. 1989. Képzőművészeti. 181 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x20 cm. ELKELT | ![]() |
ko10798. könyv/művészet/iparművészet Scheurleer,, Lungsingh: CHINESISCHES UND JAPANISCHES PORZELLAN IN EUROPäISCHEN FASSUNGEN. ÜBERSETZT VON ROBERT KEYSZELITZ.Braunschweig. 1980. kn. 492 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 33x24 cm. ELKELT | ![]() |