embléma

Sós Antikvárium

alapítás éve 1985

Katalógus   in english   BelépésKönyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal.

Elkelt tételek

 könyv | térkép | metszet | levelezőlap | kézirat 

Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.

<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->

ko9217.   könyv/művészet/képzőművészet

DORé'S ILLUSTRATIONS FOR DON QUIXOTE.

New York. 1982. Duver. 153 p. papírkötés. angol nyelvű.
méret: 31x23 cm.

ELKELT

A selection of 190 illustrations by Gustave Doré.
DORé'S ILLUSTRATIONS FOR DON QUIXOTE

ko9218.   könyv/művészet/képzőművészet

DORé'S ILLUSTRATIONS FOR ARIOSTO'S.

New York. 1980. Dover. 153 p. papírkötés. angol nyelvű.
méret: 31x23 cm.

ELKELT

A selections of 208 illustrations by Gustave Doré.
DORé'S ILLUSTRATIONS FOR ARIOSTO'S

ko9220.   könyv/művészet/képzőművészet

Ginzburg, Silvia: TURNER.

New York. 1990. Arch Cape. 98 p. vászonkötés. angol nyelvű.
méret: 31x27 cm.

ELKELT

color pictures.
Ginzburg, Silvia: TURNER

ko9221.   könyv/művészet/képzőművészet

Az esztergomi Keresztény Múzeum képtára.

Budapest. 1964. Akadémiai. 205 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 34x25 cm.

ELKELT

Az esztergomi Keresztény Múzeum képtára

ko9223.   könyv/művészet/általános művészet

Castiglione László: Görög művészet.

Budapest. 1961. Képzőművészeti. 261 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 28x21 cm.

ELKELT

Castiglione László: Görög művészet

ko9236.   könyv/művészet/építészet

Az európai fővárosok építéstörténeti forrásai.

Budapest. 1980. Corvina. 358 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 28x19 cm.

ELKELT

Az európai fővárosok építéstörténeti forrásai

ko9241.   könyv/művészet/képzőművészet

Walther F. Ingo: PAUL GAUGUIN. 1848-1903. THE PRIMITIVE SOPHISTICATE.

Köln. 1992. Benedikt. 95 p. illusztrált. papírkötés. angol nyelvű.
méret: 30x23 cm.

ELKELT

Walther F. Ingo: PAUL GAUGUIN. 1848-1903. THE PRIMITIVE SOPHISTICATE

ko9246.   könyv/művészet/építészet

Kühlenthal-Zunhamer: DER PASSAUER DOM UND DIE DECKENGEMäLDE CARPOFORO TENCALLAS.

München-Zürich. 1982. Schnell & Steiner. 106 p. illusztrált. papírkötés. német nyelvű.
méret: 30x21 cm.

ELKELT

Kühlenthal-Zunhamer: DER PASSAUER DOM UND DIE DECKENGEMäLDE CARPOFORO TENCALLAS

ko9256.   könyv/Szabadkőművesség

MacNulty, W. Kirk: FREEMASONRY.

London. 1994. Thames & Hudson. 96 p. illusztrált. papírkötés. angol nyelvű.
méret: 28x20 cm.

ELKELT

MacNulty, W. Kirk: FREEMASONRY

ko9260.   könyv/művészet/képzőművészet

Janssens, Jacques: JAMES ENSOR.

Naefels. 1978. Bonfini. 96 p. vászonkötés. angol nyelvű.
méret: 28x21 cm.

ELKELT

color pictures.
Janssens, Jacques: JAMES ENSOR

ko9267.   könyv/művészet/képzőművészet

Lippard: POP ART.

London. 1992. Thames And Hudson. 216 p. papírkötés. angol nyelvű.
méret: 21x15 cm.

ELKELT

color and black and white pictures.
Lippard: POP ART

ko9272.   könyv/művészet/képzőművészet

Pedroco, Filippo: TITIAN.

Florence. 1993. Scala/Riverside. 79 p. papírkötés. angol nyelvű.
méret: 28x21 cm.

ELKELT

color pictures.
Pedroco, Filippo: TITIAN

ko9273.   könyv/művészet/képzőművészet

Paolieri, Annarita: PAOLO UCCELLO DOMENICO VENEZIANO ANDREA DEL CASTAGNO.

Florence. 1991. Scala/Riverside. 79 p. papírkötés. angol nyelvű.
méret: 28x21 cm.

ELKELT

color pictures.
Paolieri, Annarita: PAOLO UCCELLO DOMENICO VENEZIANO ANDREA DEL CASTAGNO

ko9274.   könyv/művészet/képzőművészet

Jannella, Cecilia: DUCCIO.

Florence. 1991. Scala/Riverside. 79 p. papírkötés. angol nyelvű.
méret: 28x21 cm.

ELKELT

color pictures.
Jannella, Cecilia: DUCCIO

ko9277.   könyv/művészet/képzőművészet

Read Herbert: A modern szobrászat.

Budapest. 1971. Corvina. 299 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x17 cm.

ELKELT

Read Herbert: A modern szobrászat

ko9295.   könyv/művészet/képzőművészet

Passeron René: A szürrealizmus enciklopédiája.

Budapest. 1983. Corvina. 331 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ELKELT

Passeron René: A szürrealizmus enciklopédiája

ko9296.   könyv/művészet/képzőművészet

Claudon Francis: A romantika enciklopédiája.

Budapest. 1990. Corvina. 378 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ELKELT

Claudon Francis: A romantika enciklopédiája

ko9298.   könyv/művészet/képzőművészet

Cassou Jean: A szimbolizmus enciklopédiája.

Budapest. 1984. Corvina. 356 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ELKELT

Cassou Jean: A szimbolizmus enciklopédiája

ko9304.   könyv/művészet/képzőművészet

Ullmann Ernst: Raffaello.

Budapest. 1987. Corvina. 275 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 30x23 cm.

ELKELT

Ullmann Ernst: Raffaello

ko9315.   könyv/művészet/képzőművészet

Bernier, Olivier: DIE RENAISSANCEFüRSTEN.

München. 1989. Christian. 176 p. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 28x22 cm.

ELKELT

color pictures.
Bernier, Olivier: DIE RENAISSANCEFüRSTEN

ko9317.   könyv/művészet/képzőművészet

ARNOLD BöCKLIN 1827 1901. GEMäLDE ZEICHNUNGEN PLASTIKEN AUSSTELLUNG ZUM 150 GEBURTSTAG.

Basel-Stuttgart. 1977. Schwabe. 248 p. papírkötés. német nyelvű.
méret: 25x21 cm.

ELKELT

color and black and white pictures.
ARNOLD BöCKLIN 1827 1901. GEMäLDE ZEICHNUNGEN PLASTIKEN AUSSTELLUNG ZUM 150 GEBURTSTAG

ko9318.   könyv/művészet/képzőművészet

H, Hans Hofstätter: SYMBOLISMUS UND DIE KUNST DER JAHRHUNDERTWENDE.

Köln. 1865. DuMont. 274 p. illusztrált. papírkötés. német nyelvű.
méret: 21x15 cm.

ELKELT

H, Hans Hofstätter: SYMBOLISMUS UND DIE KUNST DER JAHRHUNDERTWENDE

ko9366.   könyv/filozófia

Babbie, Earl: A társadalomtudományi kutatás gyakorlata.

Budapest. 1996. Balassi. 704 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ELKELT

Babbie, Earl: A társadalomtudományi kutatás gyakorlata

ko9369.   könyv/történelem/egyetemes/Európa

Maurois, André: Anglia története. I-II. köt.

Budapest. én. Athenaeum. 576 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ELKELT

Maurois, André: Anglia története. I-II. köt

ko9386.   könyv/művészet/képzőművészet

Veneziano.

Milano. 1964. Fratelli Fabbri. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 35x26 cm.

ELKELT

I Maestri Del Colore.
60.
Veneziano

ko9406.   könyv/művészet/képzőművészet

Kandinsky.

Milano. 1964. Fratelli Fabbri. papírkötés. olasz nyelvű.
méret: 35x26 cm.

ELKELT

I Maestri Del Colore.
43.
Kandinsky

ko9408.   könyv/művészet/képzőművészet

Dal Surrealismo alle correnti piu recenti.

Milano. 1969. Fratelli Fabbri. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 35x26 cm.

ELKELT

I Maestri Del Colore.
278.
Dal Surrealismo alle correnti piu recenti

ko9426.   könyv/vallás, egyháztörténet

Hamilton Malcolm B: Vallás, ember, társadalom. Elméleti összehasonlító vallásszociológia.

Budapest. 1998. Aduprint. 293 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Hamilton Malcolm B: Vallás, ember, társadalom. Elméleti összehasonlító vallásszociológia

ko9430.   könyv/közgazdaság, pénzügy

Nagy közgazdászok az ókortól napjainkig. A nagy elődök élete és műve.

Budapest. 1997. Kossuth. 211 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Nagy közgazdászok az ókortól napjainkig. A nagy elődök élete és műve

ko9439.   könyv/pszichológia

Damasio Antonio R: Descartes tévedése. Érzelem, értelem, és az emberi agy.

Budapest. 1996. Aduprint. 285 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Damasio Antonio R: Descartes tévedése. Érzelem, értelem, és az emberi agy

ko9464.   könyv/filozófia

Platon: Válogatott művei. I-III. köt. (egybekötve) Fordította: Péterfy Jenő.

Budapest. 1909-1913. Franklin. 558 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x15 cm.

ELKELT

Platon: Válogatott művei. I-III. köt. (egybekötve) Fordította: Péterfy Jenő

ko9521.   könyv/politika

Mikó Imre: Nemzetiségi jog és nemzetiségi politika.

Budapest. 1989. Optimum. 551 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Mikó Imre: Nemzetiségi jog és nemzetiségi politika

ko9529.   könyv/természettudomány/matematika

Coxeter H. S. M: A geometriák alapjai.

Budapest. 1973. Műszaki. 470 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm. kopott.

ELKELT

Coxeter H. S. M: A geometriák alapjai

ko9534.   könyv/természettudomány/matematika

Lánczos Kornél: A geometriai térfogalom fejlődése.

Budapest. 1976. Gondolat. 323 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Lánczos Kornél: A geometriai térfogalom fejlődése

ko9537.   könyv/természettudomány/matematika

Rónyai-Ivanyos-Szabó: Algoritmusok.

Budapest. 1999. Typotex. 349 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Rónyai-Ivanyos-Szabó: Algoritmusok

ko9538.   könyv/természettudomány/matematika

Rejtő-Pach-Révész: Matematika.

Budapest. 1972. Mezőgazdasági. 1280 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm. kopott.

ELKELT

Rejtő-Pach-Révész: Matematika

ko9541.   könyv/természettudomány/matematika

Andrásfai Béla: Ismerkedés a gráfelmélettel.

Budapest. 1973. Tankönyvkiadó. 237 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Andrásfai Béla: Ismerkedés a gráfelmélettel

ko9543.   könyv/természettudomány/matematika

Szendrei János: Algebra és számelmélet.

Budapest. 1975. Tankönyvkiadó. 475 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm. kopott.

ELKELT

Szendrei János: Algebra és számelmélet

ko9558.   könyv/természettudomány/matematika

Bolyai János: Appendix. A tér tudománya.

Budapest. 1973. Akadémiai. 210 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Bolyai János: Appendix. A tér tudománya

ko9563.   könyv/természettudomány/matematika

Pólya György: A matematikai gondolkodás művészete. I-II. köt.

Budapest. 1988-89. Gondolat. 545 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Indukció és analógia.
A plauzibilis következtetés.
Pólya György: A matematikai gondolkodás művészete. I-II. köt

ko9615.   könyv/természettudomány/matematika

Coxeter H.S.M: Projektiv geometria.

Budapest. 1986. Gondolat. 179 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Coxeter H.S.M: Projektiv geometria

ko9616.   könyv/természettudomány/matematika

Kólya Dániel: Ábrázoló geometriai példatár.

Budapest. 1981. Műszaki. 305 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm. címlapon tulajdonosi bélyegző.

ELKELT

Kólya Dániel: Ábrázoló geometriai példatár

ko9620.   könyv/természettudomány/matematika

Banach Stefan: Differebciál- és integrálszámítás.

Budapest. 1969. Tankönyvkiadó. 459 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x15 cm.

ELKELT

Banach Stefan: Differebciál- és integrálszámítás

ko9622.   könyv/természettudomány/matematika

Pelle Béla: Geometria.

Budapest. 1979. Tankönyvkiadó. 478 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Pelle Béla: Geometria

ko9625.   könyv/természettudomány/matematika

Radó-Orbán: A geometria mai szemmel.

Kolozsvár. 1981. Dacia. 296 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Radó-Orbán: A geometria mai szemmel

ko9667.   könyv/művészet/képzőművészet

A szépművészetek könyve.

Budapest. 1940. Pesti Hirlap. 1184 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x14 cm.

ELKELT

1210 kép.
A szépművészetek könyve

ko9675.   könyv/természettudomány/matematika

Rózsa Pál: Lineária algebra és alkalmazásai.

Budapest. 1974. Műszaki. 685 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Rózsa Pál: Lineária algebra és alkalmazásai

ko9750.   könyv/természettudomány/matematika

Pontrjagin: Közönséges differenciálegyenletek.

Budapest. 1972. Akadémiai. 323 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm. kopott. címlapon tulajdonosi bélyegző.

ELKELT

Pontrjagin: Közönséges differenciálegyenletek

ko9754.   könyv/természettudomány/matematika

Rényi Alfréd: Valószínűségszámítás.

Budapest. 1973. Tankönyvkiadó. 510 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Rényi Alfréd: Valószínűségszámítás

ko9757.   könyv/természettudomány/matematika

Leonte-Trandafir: A valószínűségszámítás klasszikus és aktuális problémái.

Budapest. 1986. Műszaki. 275 p. velúr. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Leonte-Trandafir: A valószínűségszámítás klasszikus és aktuális problémái
<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->
Sós Antikvarium 1056 Budapest Váci utca 73.   lap tetejére