Katalógus
Belépés | Könyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal. |
Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.
ko8726. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Tóth Ervin: A grafikai művészetek kis könyve.Budapest. 1941. Exodus. 51 p. dedikált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 28x20 cm. ELKELTMegjelent 350 példányban.
A szerző könyvbarátoknak és gyűjtőknek 60 művet : I-XXX. és 1-30. jelöléssel megszámozott és aláírt. 30/26. Aláírt, dedikált! A mű tartalmazza Élesdy ... | ![]() |
ko8727. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Radics Vilmos könyvnyomtató műhelye.Budapest. én. Radics. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x28 cm. ELKELT37 sztl. lev. | ![]() |
ko8730. könyv/jog, jogtörténet, kriminológia Natorp Tivadar-Bálványi Gyula (szerkesztők): A dohány és dohányjövedék Magyarországon. Történeti és statisztikai ismertetés.Budapest. 1896. Tud.Egy. 254 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 26x18 cm. ELKELT | ![]() |
ko8745. könyv/régiség Engraved By Joseph Swan, Descriptions By John M. Leighton [William Ewart Gladstone 1809-1898]: Select Views on The River Clyde Engraved by Joseph Swan, From Drawings by J. Fleming With Historical and Descriptive Illustrations by John M. Leighton.Glasgow-London. 1830. kn. 168 p. félbőr-kötésben. angol nyelvű.méret: 27x20 cm. kopott. ELKELT42 t. steel engraving. | ![]() |
ko8746. könyv/régiség MOULE, Thomas: A SERIES OF ORIGINAL VIEWS FROM DRAWINGS BY WILLIAM WESTALL, A.R.A.London. 1830. Charles Tilt. 118 p. bőrkötés. angol nyelvű.méret: 28x21 cm. foltos. kopott. ELKELTWith engraved title-page with vignette (London from Greenwich) and 118 engraved plates on 59 sheets. | ![]() |
ko8749. könyv/régiség ETRENNES MIGNONNES.POUR L'AN DE GRACE DE NOTRE SEIGNEUR. MDCC LXIII.Liege. 1763. Everard Kints. bőrkötés. francia nyelvű.méret: 9x6 cm. gerincen nagy szakadás. ELKELTThe contents appear complete, unpaginated, sigs read: A-A8, B-4, C-C8, D-D4, E-E8, F-4, G-G8, H-H4, with 17 blank leaves interspersed throughout, plus 12 pages containing engraved currency illustrat... | ![]() |
ko8750. könyv/régiség SAS. Vegyes tárgyu iratok az olvasni és tudni méltó minden ágaiból. Több tudósokkal egyesülve kiadta Thaisz András.Pest. 1831. Wigand. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 21x12 cm. foltos. kopott. ELKELTIV. V. VI. köt. egybekötve.
146, 146,151 p. | ![]() |
ko8751. könyv/régiség SAS. Vegyes tárgyu iratok az olvasni és tudni méltó minden ágaiból. Több tudósokkal egyesülve kiadta Thaisz András.Pest. 1832. Wigand. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 21x12 cm. foltos. kopott. ELKELTX. XI. XII. köt.
148, 148, 140 p. | ![]() |
ko8752. könyv/régiség SAS. Vegyes tárgyu iratok az olvasni és tudni méltó minden ágaiból. Több tudósokkal egyesülve kiadta Thaisz András.Pest. 1831-32. Wigand. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 21x12 cm. foltos. kopott. ELKELTVII. VIII. IX. köt.
152, 148, 148 p. | ![]() |
ko8753. könyv/régiség [SALMON THOMAS]: DEL REGNO D'INGHILTERRA. VOLUME XII. LO STATO PRESENTE DI TUTTI I PAESI E POPOLI DEL MONDO.Venezia. 1743. Albrizzi. 462 p. illusztrált. pergamen. olasz nyelvű.méret: 20x12 cm. ELKELTCopper engraved frontespiece.
25 t. copper engraving views 2 folded copper engraved maps UNITED KINGDOM. | ![]() |
ko8773. könyv/jog, jogtörténet, kriminológia Moldoványi István-Szentkuthy István-Pásztor Géza-Sárffy Andor-Bernhard Miksa-Kertész Sándor:: Polgári jogesetlexikon. Magánjog - hiteljog - eljárási jog.Budapest. 1937. Grill. 877 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 27x20 cm. kopott. gerincen kis szakadás. ELKELT | ![]() |
ko8774. könyv/jog, jogtörténet, kriminológia Pongrácz Jenő (szerkesztő): Magyar Törvénykezés. VI. évf. 1932.Budapest. 1932. M.T. 551 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 22x15 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko8777. könyv/régiség Poggendorf (edited By): ANNALEN DER PHYSIK UND CHEMIE.Leipzig. 1829. Barth. 624 p. kartonkötés. német nyelvű.méret: 20x13 cm. ELKELTVII t. | ![]() |
ko8795. könyv/régiség Medical dissertations collection.hn. én. kn. bőrkötés. latin nyelvű.méret: 18x11 cm. foltos. gerincen nagy szakadás. ELKELT1) Stepano MADIER. Dissertatio medica de strumis.
Martel, Montpellier 1760. 43 p. 2) Josephus BRUN. Dissertatio de vasorum capillarium corporis humani suctu. Martel, Montpellier 1747. 16 p. 3) Bar... | ![]() |
ko8800. könyv/régiség PISTORIS, Hartmann: QUAESTIONUM IURIS TAM ROMANI QUAM SAXONICI, LIBER PRIMUS (VON 4).Lipsiae (Leipzig). 1596. Voegelini (Vögelin). 601 p. pergamen. német nyelvű.méret: 23x16 cm. kopott. ELKELTLatin-German language. | ![]() |
ko8816. könyv/vártörténet Caplovic, Pavol: ORAVSKY ZáMOK ( ÁRVA VáRA).hn. 1967. kn. 112 p. vászonkötés. angol nyelvű.méret: 19x19 cm. ELKELTSzlovák nyelvű.
Gazdagon illusztrált. | ![]() |
ko8818. könyv/vártörténet Krásna Horka vára. A betliari kastély.Bratislava. én. Sport. 24 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 21x21 cm. ELKELT | ![]() |
ko8820. könyv/vártörténet Védett kastélyok hasznosítása Magyarországon.Budapest. 1987. kn. 84 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x22 cm. ELKELT | ![]() |
ko8821. könyv/vártörténet Kavuljaková-Menclová: ORAVSKY ZáMOK ( ÁRVA VáRA).hn. 1963. S.V.K.L. 108 p. vászonkötés. angol nyelvű.méret: 17x12 cm. ELKELTSzlovák nyelvű.
Gazdagon illusztrált. | ![]() |
ko8822. könyv/vártörténet Eugen Vasiliak: Nad Hrady A Zámky. Czechoslovak castles. ( Old hungarian castles).Praha. 1970. Olympia. illusztrált. vászonkötés. több nyelvű.méret: 26x20 cm. címlapon tulajdonosi bélyegző. ELKELT | ![]() |
ko8823. könyv/vártörténet Fabini, Hermann Und Alida: KIRCHENBURGEN IN SIEBENBüRGEN.Leipzig. 1985. Koehler & Amelang. 242 p. illusztrált. kartonkötés. német nyelvű.méret: 22x19 cm. ELKELT | ![]() |
ko8824. könyv/vártörténet Kubinyi Miklós: Árva vára.. Történelmi tanulmány.Pest. 1872. Athenaeum. 178 p. . magyar nyelvű.méret: 17x12 cm. ELKELT3 kihajtható melléklet.
A kihajtható térkép hiányzik. Új kötésre szorul. | ![]() |
ko8825. könyv/vártörténet Lupu, Nicolae: SIBIU (HERMANNSTADT) UND SEINE HISTORISCHEN BAUTEN. ( NAGYSZEBEN).Bukarest. 1969. Meridiane. 63 p. illusztrált. papírkötés. német nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko8826. könyv/vártörténet Georghe Anghel: Középkori várak Erdélyben.Bukarest. 1973. Meridiane. 137 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x15 cm. ELKELTGazdagon illusztrált. | ![]() |
ko8827. könyv/vártörténet Fitz Jenő: Csókakő vára.Székesfehérvár. 1958. I.K.M. 12 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko8830. könyv/vártörténet Balázs Mihály: Krasznahorka várának története és kalauza.Rozsnyó. 1939. Sajó-Vidék. 86 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 17x12 cm. ELKELT | ![]() |
ko8836. könyv/vártörténet Sabol, Eugaen: KRáSNA HORKA.hn. 1967. kn. 115 p. illusztrált. papírkötés. angol nyelvű.méret: 19x10 cm. ELKELTSzlovák nyelvű. | ![]() |
ko8843. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Gárdonyi Albert: Magyarországi könyvnyomdászat és könyvkereskedelem a 18. században. Különös tekintettel Budára és Pestre.Budapest. 1917. Lantos. 61 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. gerincen nagy szakadás. ELKELT | ![]() |
ko8889. könyv/történelem/magyar/általános történelem Berzeviczy Albert: Fraknói Vilmos emlékezete.Budapest. 1927. MTA. 45 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELT | ![]() |
ko8904. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Szavasi Margit: Magánkönyvtáraink a XVIII. században. (Főpapok és főurak, nemesek és polgárok gyűjteményei).Budapest. 1939. OSZK. 131 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELTA borítólap lejár. | ![]() |
ko8940. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Sz Koroknay Éva: Magyar reneszánsz könyvkötések.Budapest. 1973. Akadémiai. 125 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko8947. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Molnár József: Széljegyzetek Tótfalusi Kis Miklós halotti kártájára.Zürich. 1979. Új Látóhatár. 48 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 23x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko8967. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Varga Zsigmond: A Debreceni Református Főiskola Nagykönyvtára írásban és képekben. I. köt.Debrecen. 1934. Tiszántuli Könyv-és Lapkiadó. 228 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELTA borítás lejár
Makkai Sándornak dedikált. | ![]() |
ko8999. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat SZENTKÚTY Pál: Régi hazai nyomdák mintakönyvei. Adalékok a magyar betű és a nyomdai „cifra” történetéhez.Budapest. 1940. Magyar Bibliophil Társ. 114 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 32x24 cm. ELKELTA borító szakadozott. | ![]() |
ko9000. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Lepold Antal: Esztergom régi látképei.Budapest. 1944. Sz. István Akadémia. 62 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko9006. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Kiszlingstein Gusztáv: A magyar könyv- és zeneműkereskedő alkalmazottak országos egyesületének ("Csak Szorosan") negyvenéves története 1873-tól 1913-ig.Budapest. 1913. Egyesület. 56 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 23x16 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko9011. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Glaser Lajos: A karlsruhei gyűjtemények magyarvonatkozású térképanyaga.Budapest. 1933. Állami Térképészet. 136 p. dedikált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko9021. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Orbán János: Sámboky Jánosról. (Zsámboki János).Szeged. 1916. Endrényi. 70 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 23x15 cm. ELKELTGerince szakadt. | ![]() |
ko9023. könyv/vártörténet Bubics Zsigmond: Magyarországi várak és városoknak a M. N. Muzeum könyvtárában létező fa- és rézmetszetei.Budapest. 1880. Egy. Ny. 104 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 30x22 cm. kopott. ELKELT22 t. | ![]() |
ko9030. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Régi győri könyvek, metszetek és térképek.Győr. 1937. kn. 24 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 23x15 cm. ELKELT | ![]() |
ko9077. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Rózsa György: Budapest régi látképei (1493-1800).Budapest. 1963. Akadémiai. 387 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko9166. könyv/történelem/magyar/1850-1919 Sebess Dénes: Két Magyarország. Az elmúlt század politikai eszményei.Budapest. én. KSzK. 258 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 25x19 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko9178. könyv/néprajz, népművészet Lechuga, Ruth D: MASK ARTS OF MEXICO.London. 1994. Thames And Hudson. 96 p. papírkötés. angol nyelvű.méret: 27x21 cm. ELKELTcolor pictures. | ![]() |
ko9180. könyv/művészet/képzőművészet Wilson, Simon: TATE GALLERY. AN ILLUSTRATED COMPANION.London. 1994. Tate Gallery. 311 p. papírkötés. angol nyelvű.méret: 27x21 cm. ELKELTcolor pictures. | ![]() |
ko9181. könyv/művészet/képzőművészet DIE GESCHICHTE DER SPANISCHEN KUNST. HERAUSGEBER XAVIER BARRAL I ALTET.Köln. 1997. Könemann. 575 p. vászonkötés. német nyelvű.méret: 30x25 cm. ELKELTcolor pictures. | ![]() |
ko9193. könyv/művészet/képzőművészet DE CHIRIO.New York. én. Cameo/Abrams. 64 p. vászonkötés. angol nyelvű.méret: 31x24 cm. ELKELTcolor pictures. | ![]() |
ko9195. könyv/művészet/képzőművészet BACON.New York. én. Cameo/Abrams. 64 p. vászonkötés. angol nyelvű.méret: 31x24 cm. ELKELTcolor pictures. | ![]() |
ko9201. könyv/művészet/képzőművészet Schade Werner: A Cranach festőcsalád.Budapest. 1983. Corvina. 476 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 30x24 cm. ELKELTcolor and black and white pictures. | ![]() |
ko9213. könyv/művészet/képzőművészet Watney, Simon: FANTASTIC PAINTERS.London. 1978. Thames & Hudson. 45 p. papírkötés. angol nyelvű.méret: 28x20 cm. ELKELTcolor pictures. | ![]() |
ko9216. könyv/művészet/képzőművészet THE DORé ILLUSTRATIONS FOR DANTE'S DIVINE COMEDY.New York. 1976. Dover. 135 p. papírkötés. angol nyelvű.méret: 31x23 cm. ELKELT136 plates by Gustave Doré. | ![]() |