embléma

Sós Antikvárium

alapítás éve 1985

Katalógus   in english   BelépésKönyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal.

Elkelt tételek

 könyv | térkép | metszet | levelezőlap | kézirat 

Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.

<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->

ko8726.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Tóth Ervin: A grafikai művészetek kis könyve.

Budapest. 1941. Exodus. 51 p. dedikált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 28x20 cm.

ELKELT

Megjelent 350 példányban.
A szerző könyvbarátoknak és gyűjtőknek 60 művet : I-XXX. és 1-30. jelöléssel megszámozott és aláírt.
30/26. Aláírt, dedikált!
A mű tartalmazza Élesdy ...
Tóth Ervin: A grafikai művészetek kis könyve

ko8727.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Radics Vilmos könyvnyomtató műhelye.

Budapest. én. Radics. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x28 cm.

ELKELT

37 sztl. lev.
Radics Vilmos könyvnyomtató műhelye

ko8730.   könyv/jog, jogtörténet, kriminológia

Natorp Tivadar-Bálványi Gyula (szerkesztők): A dohány és dohányjövedék Magyarországon. Történeti és statisztikai ismertetés.

Budapest. 1896. Tud.Egy. 254 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.
méret: 26x18 cm.

ELKELT

Natorp Tivadar-Bálványi Gyula (szerkesztők): A dohány és dohányjövedék Magyarországon. Történeti és statisztikai ismertetés

ko8745.   könyv/régiség

Engraved By Joseph Swan, Descriptions By John M. Leighton [William Ewart Gladstone 1809-1898]: Select Views on The River Clyde Engraved by Joseph Swan, From Drawings by J. Fleming With Historical and Descriptive Illustrations by John M. Leighton.

Glasgow-London. 1830. kn. 168 p. félbőr-kötésben. angol nyelvű.
méret: 27x20 cm. kopott.

ELKELT

42 t. steel engraving.
Engraved By Joseph Swan, Descriptions By John M. Leighton [William Ewart Gladstone 1809-1898]: Select Views on The River Clyde Engraved by Joseph Swan, From Drawings by J. Fleming With Historical and Descriptive Illustrations by John M. Leighton

ko8746.   könyv/régiség

MOULE, Thomas: A SERIES OF ORIGINAL VIEWS FROM DRAWINGS BY WILLIAM WESTALL, A.R.A.

London. 1830. Charles Tilt. 118 p. bőrkötés. angol nyelvű.
méret: 28x21 cm. foltos. kopott.

ELKELT

With engraved title-page with vignette (London from Greenwich) and 118 engraved plates on 59 sheets.
MOULE, Thomas: A SERIES OF ORIGINAL VIEWS FROM DRAWINGS BY WILLIAM WESTALL, A.R.A

ko8749.   könyv/régiség

ETRENNES MIGNONNES.POUR L'AN DE GRACE DE NOTRE SEIGNEUR. MDCC LXIII.

Liege. 1763. Everard Kints. bőrkötés. francia nyelvű.
méret: 9x6 cm. gerincen nagy szakadás.

ELKELT

The contents appear complete, unpaginated, sigs read: A-A8, B-4, C-C8, D-D4, E-E8, F-4, G-G8, H-H4, with 17 blank leaves interspersed throughout, plus 12 pages containing engraved currency illustrat...
ETRENNES MIGNONNES.POUR L'AN DE GRACE DE NOTRE SEIGNEUR. MDCC LXIII

ko8750.   könyv/régiség

SAS. Vegyes tárgyu iratok az olvasni és tudni méltó minden ágaiból. Több tudósokkal egyesülve kiadta Thaisz András.

Pest. 1831. Wigand. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x12 cm. foltos. kopott.

ELKELT

IV. V. VI. köt. egybekötve.
146, 146,151 p.
SAS. Vegyes tárgyu iratok az olvasni és tudni méltó minden ágaiból. Több tudósokkal egyesülve kiadta Thaisz András

ko8751.   könyv/régiség

SAS. Vegyes tárgyu iratok az olvasni és tudni méltó minden ágaiból. Több tudósokkal egyesülve kiadta Thaisz András.

Pest. 1832. Wigand. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x12 cm. foltos. kopott.

ELKELT

X. XI. XII. köt.
148, 148, 140 p.
SAS. Vegyes tárgyu iratok az olvasni és tudni méltó minden ágaiból. Több tudósokkal egyesülve kiadta Thaisz András

ko8752.   könyv/régiség

SAS. Vegyes tárgyu iratok az olvasni és tudni méltó minden ágaiból. Több tudósokkal egyesülve kiadta Thaisz András.

Pest. 1831-32. Wigand. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x12 cm. foltos. kopott.

ELKELT

VII. VIII. IX. köt.
152, 148, 148 p.
SAS. Vegyes tárgyu iratok az olvasni és tudni méltó minden ágaiból. Több tudósokkal egyesülve kiadta Thaisz András

ko8753.   könyv/régiség

[SALMON THOMAS]: DEL REGNO D'INGHILTERRA. VOLUME XII. LO STATO PRESENTE DI TUTTI I PAESI E POPOLI DEL MONDO.

Venezia. 1743. Albrizzi. 462 p. illusztrált. pergamen. olasz nyelvű.
méret: 20x12 cm.

ELKELT

Copper engraved frontespiece.
25 t. copper engraving views
2 folded copper engraved maps
UNITED KINGDOM.
[SALMON THOMAS]: DEL REGNO D'INGHILTERRA.  VOLUME XII. LO STATO PRESENTE DI TUTTI I PAESI E POPOLI DEL MONDO

ko8773.   könyv/jog, jogtörténet, kriminológia

Moldoványi István-Szentkuthy István-Pásztor Géza-Sárffy Andor-Bernhard Miksa-Kertész Sándor:: Polgári jogesetlexikon. Magánjog - hiteljog - eljárási jog.

Budapest. 1937. Grill. 877 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 27x20 cm. kopott. gerincen kis szakadás.

ELKELT

Moldoványi István-Szentkuthy István-Pásztor Géza-Sárffy Andor-Bernhard Miksa-Kertész Sándor:: Polgári jogesetlexikon. Magánjog - hiteljog - eljárási jog

ko8774.   könyv/jog, jogtörténet, kriminológia

Pongrácz Jenő (szerkesztő): Magyar Törvénykezés. VI. évf. 1932.

Budapest. 1932. M.T. 551 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x15 cm. kopott.

ELKELT

Pongrácz Jenő (szerkesztő): Magyar Törvénykezés. VI. évf. 1932

ko8777.   könyv/régiség

Poggendorf (edited By): ANNALEN DER PHYSIK UND CHEMIE.

Leipzig. 1829. Barth. 624 p. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 20x13 cm.

ELKELT

VII t.
Poggendorf (edited By): ANNALEN DER PHYSIK UND CHEMIE

ko8795.   könyv/régiség

Medical dissertations collection.

hn. én. kn. bőrkötés. latin nyelvű.
méret: 18x11 cm. foltos. gerincen nagy szakadás.

ELKELT

1) Stepano MADIER. Dissertatio medica de strumis.
Martel, Montpellier 1760. 43 p.
2) Josephus BRUN. Dissertatio de vasorum capillarium corporis humani suctu.
Martel, Montpellier 1747. 16 p.
3) Bar...
Medical dissertations collection

ko8800.   könyv/régiség

PISTORIS, Hartmann: QUAESTIONUM IURIS TAM ROMANI QUAM SAXONICI, LIBER PRIMUS (VON 4).

Lipsiae (Leipzig). 1596. Voegelini (Vögelin). 601 p. pergamen. német nyelvű.
méret: 23x16 cm. kopott.

ELKELT

Latin-German language.
PISTORIS, Hartmann: QUAESTIONUM IURIS TAM ROMANI QUAM SAXONICI, LIBER PRIMUS (VON 4)

ko8816.   könyv/vártörténet

Caplovic, Pavol: ORAVSKY ZáMOK ( ÁRVA VáRA).

hn. 1967. kn. 112 p. vászonkötés. angol nyelvű.
méret: 19x19 cm.

ELKELT

Szlovák nyelvű.
Gazdagon illusztrált.
Caplovic, Pavol: ORAVSKY ZáMOK ( ÁRVA VáRA)

ko8818.   könyv/vártörténet

Krásna Horka vára. A betliari kastély.

Bratislava. én. Sport. 24 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x21 cm.

ELKELT

Krásna Horka vára. A betliari kastély

ko8820.   könyv/vártörténet

Védett kastélyok hasznosítása Magyarországon.

Budapest. 1987. kn. 84 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x22 cm.

ELKELT

Védett kastélyok hasznosítása Magyarországon

ko8821.   könyv/vártörténet

Kavuljaková-Menclová: ORAVSKY ZáMOK ( ÁRVA VáRA).

hn. 1963. S.V.K.L. 108 p. vászonkötés. angol nyelvű.
méret: 17x12 cm.

ELKELT

Szlovák nyelvű.
Gazdagon illusztrált.
Kavuljaková-Menclová: ORAVSKY ZáMOK ( ÁRVA VáRA)

ko8822.   könyv/vártörténet

Eugen Vasiliak: Nad Hrady A Zámky. Czechoslovak castles. ( Old hungarian castles).

Praha. 1970. Olympia. illusztrált. vászonkötés. több nyelvű.
méret: 26x20 cm. címlapon tulajdonosi bélyegző.

ELKELT

Eugen Vasiliak: Nad Hrady A Zámky. Czechoslovak castles. ( Old hungarian castles)

ko8823.   könyv/vártörténet

Fabini, Hermann Und Alida: KIRCHENBURGEN IN SIEBENBüRGEN.

Leipzig. 1985. Koehler & Amelang. 242 p. illusztrált. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 22x19 cm.

ELKELT

Fabini, Hermann Und Alida: KIRCHENBURGEN IN SIEBENBüRGEN

ko8824.   könyv/vártörténet

Kubinyi Miklós: Árva vára.. Történelmi tanulmány.

Pest. 1872. Athenaeum. 178 p. . magyar nyelvű.
méret: 17x12 cm.

ELKELT

3 kihajtható melléklet.

A kihajtható térkép hiányzik.
Új kötésre szorul.
Kubinyi Miklós: Árva vára.. Történelmi tanulmány

ko8825.   könyv/vártörténet

Lupu, Nicolae: SIBIU (HERMANNSTADT) UND SEINE HISTORISCHEN BAUTEN. ( NAGYSZEBEN).

Bukarest. 1969. Meridiane. 63 p. illusztrált. papírkötés. német nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ELKELT

Lupu, Nicolae: SIBIU (HERMANNSTADT) UND SEINE HISTORISCHEN BAUTEN. ( NAGYSZEBEN)

ko8826.   könyv/vártörténet

Georghe Anghel: Középkori várak Erdélyben.

Bukarest. 1973. Meridiane. 137 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x15 cm.

ELKELT

Gazdagon illusztrált.
Georghe Anghel: Középkori várak Erdélyben

ko8827.   könyv/vártörténet

Fitz Jenő: Csókakő vára.

Székesfehérvár. 1958. I.K.M. 12 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ELKELT

Fitz Jenő: Csókakő vára

ko8830.   könyv/vártörténet

Balázs Mihály: Krasznahorka várának története és kalauza.

Rozsnyó. 1939. Sajó-Vidék. 86 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x12 cm.

ELKELT

Balázs Mihály: Krasznahorka várának története és kalauza

ko8836.   könyv/vártörténet

Sabol, Eugaen: KRáSNA HORKA.

hn. 1967. kn. 115 p. illusztrált. papírkötés. angol nyelvű.
méret: 19x10 cm.

ELKELT

Szlovák nyelvű.
Sabol, Eugaen: KRáSNA HORKA

ko8843.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Gárdonyi Albert: Magyarországi könyvnyomdászat és könyvkereskedelem a 18. században. Különös tekintettel Budára és Pestre.

Budapest. 1917. Lantos. 61 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm. gerincen nagy szakadás.

ELKELT

Gárdonyi Albert: Magyarországi könyvnyomdászat és könyvkereskedelem a 18. században. Különös tekintettel Budára és Pestre

ko8889.   könyv/történelem/magyar/általános történelem

Berzeviczy Albert: Fraknói Vilmos emlékezete.

Budapest. 1927. MTA. 45 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ELKELT

Berzeviczy Albert: Fraknói Vilmos emlékezete

ko8904.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Szavasi Margit: Magánkönyvtáraink a XVIII. században. (Főpapok és főurak, nemesek és polgárok gyűjteményei).

Budapest. 1939. OSZK. 131 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ELKELT

A borítólap lejár.
Szavasi Margit: Magánkönyvtáraink a XVIII. században. (Főpapok és főurak, nemesek és polgárok gyűjteményei)

ko8940.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Sz Koroknay Éva: Magyar reneszánsz könyvkötések.

Budapest. 1973. Akadémiai. 125 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Sz Koroknay Éva: Magyar reneszánsz könyvkötések

ko8947.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Molnár József: Széljegyzetek Tótfalusi Kis Miklós halotti kártájára.

Zürich. 1979. Új Látóhatár. 48 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x14 cm.

ELKELT

Molnár József: Széljegyzetek Tótfalusi Kis Miklós halotti kártájára

ko8967.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Varga Zsigmond: A Debreceni Református Főiskola Nagykönyvtára írásban és képekben. I. köt.

Debrecen. 1934. Tiszántuli Könyv-és Lapkiadó. 228 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ELKELT

A borítás lejár
Makkai Sándornak dedikált.
Varga Zsigmond: A Debreceni Református Főiskola Nagykönyvtára írásban és képekben. I. köt

ko8999.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

SZENTKÚTY Pál: Régi hazai nyomdák mintakönyvei. Adalékok a magyar betű és a nyomdai „cifra” történetéhez.

Budapest. 1940. Magyar Bibliophil Társ. 114 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 32x24 cm.

ELKELT

A borító szakadozott.
SZENTKÚTY Pál: Régi hazai nyomdák mintakönyvei. Adalékok a magyar betű és a nyomdai „cifra” történetéhez

ko9000.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Lepold Antal: Esztergom régi látképei.

Budapest. 1944. Sz. István Akadémia. 62 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm. kopott.

ELKELT

Lepold Antal: Esztergom régi látképei

ko9006.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Kiszlingstein Gusztáv: A magyar könyv- és zeneműkereskedő alkalmazottak országos egyesületének ("Csak Szorosan") negyvenéves története 1873-tól 1913-ig.

Budapest. 1913. Egyesület. 56 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm. kopott.

ELKELT

Kiszlingstein Gusztáv: A magyar könyv- és zeneműkereskedő alkalmazottak országos egyesületének (

ko9011.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Glaser Lajos: A karlsruhei gyűjtemények magyarvonatkozású térképanyaga.

Budapest. 1933. Állami Térképészet. 136 p. dedikált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Glaser Lajos: A karlsruhei gyűjtemények magyarvonatkozású térképanyaga

ko9021.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Orbán János: Sámboky Jánosról. (Zsámboki János).

Szeged. 1916. Endrényi. 70 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x15 cm.

ELKELT

Gerince szakadt.
Orbán János: Sámboky Jánosról. (Zsámboki János)

ko9023.   könyv/vártörténet

Bubics Zsigmond: Magyarországi várak és városoknak a M. N. Muzeum könyvtárában létező fa- és rézmetszetei.

Budapest. 1880. Egy. Ny. 104 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 30x22 cm. kopott.

ELKELT

22 t.
Bubics Zsigmond: Magyarországi várak és városoknak a M. N. Muzeum könyvtárában létező fa- és rézmetszetei

ko9030.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Régi győri könyvek, metszetek és térképek.

Győr. 1937. kn. 24 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x15 cm.

ELKELT

Régi győri könyvek, metszetek és térképek

ko9077.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Rózsa György: Budapest régi látképei (1493-1800).

Budapest. 1963. Akadémiai. 387 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm. kopott.

ELKELT

Rózsa György: Budapest régi látképei (1493-1800)

ko9166.   könyv/történelem/magyar/1850-1919

Sebess Dénes: Két Magyarország. Az elmúlt század politikai eszményei.

Budapest. én. KSzK. 258 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.
méret: 25x19 cm. kopott.

ELKELT

Sebess Dénes: Két Magyarország. Az elmúlt század politikai eszményei

ko9178.   könyv/néprajz, népművészet

Lechuga, Ruth D: MASK ARTS OF MEXICO.

London. 1994. Thames And Hudson. 96 p. papírkötés. angol nyelvű.
méret: 27x21 cm.

ELKELT

color pictures.
Lechuga, Ruth D: MASK ARTS OF MEXICO

ko9180.   könyv/művészet/képzőművészet

Wilson, Simon: TATE GALLERY. AN ILLUSTRATED COMPANION.

London. 1994. Tate Gallery. 311 p. papírkötés. angol nyelvű.
méret: 27x21 cm.

ELKELT

color pictures.
Wilson, Simon: TATE GALLERY. AN ILLUSTRATED COMPANION

ko9181.   könyv/művészet/képzőművészet

DIE GESCHICHTE DER SPANISCHEN KUNST. HERAUSGEBER XAVIER BARRAL I ALTET.

Köln. 1997. Könemann. 575 p. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 30x25 cm.

ELKELT

color pictures.
DIE GESCHICHTE DER SPANISCHEN KUNST. HERAUSGEBER XAVIER BARRAL I ALTET

ko9193.   könyv/művészet/képzőművészet

DE CHIRIO.

New York. én. Cameo/Abrams. 64 p. vászonkötés. angol nyelvű.
méret: 31x24 cm.

ELKELT

color pictures.
DE CHIRIO

ko9195.   könyv/művészet/képzőművészet

BACON.

New York. én. Cameo/Abrams. 64 p. vászonkötés. angol nyelvű.
méret: 31x24 cm.

ELKELT

color pictures.
BACON

ko9201.   könyv/művészet/képzőművészet

Schade Werner: A Cranach festőcsalád.

Budapest. 1983. Corvina. 476 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 30x24 cm.

ELKELT

color and black and white pictures.
Schade Werner: A Cranach festőcsalád

ko9213.   könyv/művészet/képzőművészet

Watney, Simon: FANTASTIC PAINTERS.

London. 1978. Thames & Hudson. 45 p. papírkötés. angol nyelvű.
méret: 28x20 cm.

ELKELT

color pictures.
Watney, Simon: FANTASTIC PAINTERS

ko9216.   könyv/művészet/képzőművészet

THE DORé ILLUSTRATIONS FOR DANTE'S DIVINE COMEDY.

New York. 1976. Dover. 135 p. papírkötés. angol nyelvű.
méret: 31x23 cm.

ELKELT

136 plates by Gustave Doré.
THE DORé ILLUSTRATIONS FOR DANTE'S DIVINE COMEDY
<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->
Sós Antikvarium 1056 Budapest Váci utca 73.   lap tetejére