Katalógus
Belépés | Könyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal. |
Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.
ko8616. könyv/régiség LADIES POCKET MAGAZINE. 1829. I-II. köt. (2 parts bound as one).London. én. Joseph Robins. 488 p. fűzve. angol nyelvű.méret: 15x9 cm. gerincen nagy szakadás. ELKELT24 t. Fashion plates (copper engraving)
11 t. (Steel engraving). | ![]() |
ko8620. könyv/bibliofilia, első kiadás Endrődi Sándor: Kurucz nóták.Budapest. 1898. Athenaeum. 285 p. bőrkötés. magyar nyelvű.méret: 12x8 cm. ELKELTGottermayer. | ![]() |
ko8622. könyv/régiség Dugonics András: Etelka. Második könyv.Pozsony-Pest. 1805. Landerer. 494 p. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x12 cm. foltos. sérült. ELKELT1 t. címkép. Rézmetszet.
Az első kötet hiányzik. | ![]() |
ko8623. könyv/régiség Az isten mindenhatóságának tárháza, vagy is szent Anna a boldogságos szüz Mária édes annyának tiszteleti.Esztergom. 1824. Beimel. 372 p. bőrkötés. magyar nyelvű.méret: 18x11 cm. foltos. sérült. ELKELT7 t. rézmetszet. | ![]() |
ko8624. könyv/régiség Náraji Náray Antal: Máré-vára. Eredeti magyar román a magyar előidőből. Első rész.Pest. 1824. Trattner. 236 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 18x11 cm. foltos. kopott. ELKELTA második rész hiányzik. | ![]() |
ko8625. könyv/régiség Hanapo Nicolao [ Nicolaus, De Hanapis]: Exempla biblica in materias morales distributa.Augsburg. 1727. Mathiam Wolff. 367 p. bőrkötés. latin nyelvű.méret: 19x14 cm. foltos. sérült. ELKELT | ![]() |
ko8626. könyv/régiség MISSALE ROMANUM EX DECRETO SACRO SANCTI CONCILII TRIDENTINI RESTITUTUM, S. PII V. PONTIFICIS MAXIMI JUSSU EDITUM.Buda. 1817. T.R. Universitatis. 748 p. bőrkötés. latin nyelvű.méret: 38x26 cm. kopott. ELKELT4t rézmetszet.
A címlap alján folt. | ![]() |
ko8627. könyv/régiség Heltai Gáspár: Magyar krónika. Második darab.Győr. 1789. Streibig Jósef Betüivel. 384 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x12 cm. ELKELT | ![]() |
ko8628. könyv/régiség Georch Illés: Honnyi törvény. I-II. köt. ( háromba kötve) A harmadik kötet hiányzik.,.Pozsony. 1804-1808. Belnay. bőrkötés. magyar nyelvű.méret: 21x13 cm. sérült. kopott. ELKELT284,523,375 p.
Georch Illés (etre-karchai), ügyvéd a m. tudom. akadémia tiszteleti tagja, Pest és több megyék táblabirája, szül. 1772. szept. 28. Etre-Karcsán Pozsonymegyében szegén... | ![]() |
ko8629. könyv/régiség Pázmány Péter: Hodegus. Igazságra-vezerlő kalauz. Mellyet írt, és most sok helyen jobbítván ki-botsátot, Cardinal - - esztergami érsek.Nagyszombat. 1766. Jesus Társ. 1092 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 35x22 cm. foltos. sérült. kopott. ELKELT1 portré hiány. | ![]() |
ko8636. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Kacziányi Géza: A magyar mémoire-irodalom 1848-tól 1914-ig.Budapest. 1917. Lantos. 96 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 22x15 cm. ELKELTAz eredeti borító bekötve. | ![]() |
ko8642. könyv/bibliofilia, első kiadás Goethe [Johann Wolfgang Von]: Elegien und Epigramme aus Italien.München. 1919. Hesperos. 60 p. aláírt. félbőr-kötésben. német nyelvű.méret: 27x18 cm. ELKELT6 Orig.-Radierungen von Rolf Schott
Numerierte Ausgabe:51-150/125. | ![]() |
ko8644. könyv/régiség M, Breton: LES SAVANTS DE QUINZE ANS, OU ENTRETIENS D'UNE JEUNE FAMILLE, SUR LA GEOGRAPHIE, L'ASTRONOMIE, L'HISTOIRE NATURELLE EN GENERAL, L'HISTOIRE DES INSECTES, LA BOTANIQUE, LA PHYSIQUE, LA CHIMIE, LES BEAUX-ARTS, ETC. TOMES 1-2.Paris. 1811. Lepetit. bőrkötés. francia nyelvű.méret: 17x10 cm. sérült. ELKELT343, 354 p.36 engraved plates. | ![]() |
ko8645. könyv/régiség GESSNER Salomon: OEUVRES DE GESSNER. I-II.Paris. [1797]. Dufart. illusztrált. bőrkötés. francia nyelvű.méret: 21x12 cm. kopott. ELKELT367, 447 p.24 t. copper engraving.
................................................. Solomon Gessner (1 April 1730 - 2 March 1788), Swiss writer, translator, painter, and etcher, known throughout E... | ![]() |
ko8646. könyv/bibliofilia, első kiadás Vörösmaty Mihály: Összes költeményei. Sajtó alá rendezte: Gyulai Pál. I-VI. köt.Budapest. én. Méhner. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 17x12 cm. ELKELTAz első kötet gerincén szakadás.Kopott. | ![]() |
ko8660. könyv/régiség PROPERCE, CATULLE, TIBULE: CATULLUS, TIBULLUS, ET PROPERTIUS, PRISTINO NITORI RESTITUTI, & AD OPTIMA EXEMPLARIA EMENDATI. ACCEDUNT FRAGMENTA CORNELIO GALLO INSCRIPTA.Lugduni Batavorum (Lyon). 1743. kn. 344 p. illusztrált. bőrkötés. francia nyelvű.méret: 15x9 cm. ELKELT3 frontispices, 3 vignettes. | ![]() |
ko8662. könyv/régiség LES NOCES DE THETIS ET DE PELEE, POèME DE CATULLE, TRADUIT EN VERS FRANçAIS PAR M.P.L. GUINGUENE.Paris. 1812. MICHAUD Frères Libraires. 251 p. bőrkötés. francia nyelvű.méret: 14x9 cm. minimálisan foltos. ELKELTlatin-french language. | ![]() |
ko8663. könyv/régiség (Damaskosi Szent János): SZENT BARLAAM REMETÉNEK ÉS SZENT JOSAPHAT INDIAI KIRÁLYNAK ÉLETE.Esztergom. 1830. Beimel. 260 p. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x18 cm. kopott. ELKELTHíres vallásos tárgyú középkori regény, mely nagy népszerűségre jutott és a legtöbb európai nemzetnek irodalmában feltalálható. Tárgya az, hogy Barlaam, egy ázsiai remete miképen t... | ![]() |
ko8664. könyv/régiség [Julius Caesar, Patavinus]: Arithmetica practica az az. számvetõ-tábla, melyben minden-féle adásról és vételrõl… bizonyos számoknak summája készen… feltaláltathatik.Nagyszombat. 1775. kn. bőrkötés. magyar nyelvű.méret: 13x5 cm. foltos. sérült. gerincen nagy szakadás. szúrágott. ELKELT158 lev. | ![]() |
ko8665. könyv/régiség Dugonics András: Ulissesnek, ama híres, és nevezetes görög királynak csudálatos történetei. Mellyeket a magyar versekben gyönyörködőknek, s egygyütt a tiszteletes Régiségben történt dolgokat örömest olvasóknak kedvekért már ennek-elötte magyar versekbe foglalt, s most.Pest. 1780. Royer Ferenc. 224 p. bőrkötés. magyar nyelvű.méret: 20x12 cm. foltos. kopott. ELKELT1 t. Címkép. rézmetszet.
----------------------------------- Dugonyi András szegedi városi kapitány és Imre Katalin fia volt. Szülei gondos és alapos neveltetésben részesítették. Olyann... | ![]() |
ko8670. könyv/régiség Goldsmith [Oliver]: THE VICAR OF WAKEFIELD A TALE.Vienna. 1796. Sammer R. 441 p. félbőr-kötésben. angol nyelvű.méret: 12x8 cm. kopott. ELKELT1t rézmetszet.Copper engraving.
------------------------ Oliver Goldsmith (1730 november 10. vagy 1728; 1774. április 4.) angol-ír költő, író és orvos. | ![]() |
ko8671. könyv/régiség Kisfaludy Sándor: Regék a magyar előidőből.Pest. 1866. Heckenast Gusztáv. 255 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 15x10 cm. kopott. gerincen kis szakadás. ELKELT | ![]() |
ko8672. könyv/régiség Török Georg. (György) Jástfalvi: DE SUMMO PROPHETA CHRISTO ET TESTIMONIO JESU.Frankfurt Odera. 1711. Schwartz. 139 p. papírkötés. latin nyelvű.méret: 18x16 cm. ELKELTJástfalvi Török György (?, ? – ?, ?) ref. lelkész, erdélyi származású. Tanult Székelyudvarhelyen és Nagyenyeden, ahonnan 1706 júliusában külföldre indulván, 1707. júl. 23-án az ode... | ![]() |
ko8673. könyv/régiség SZENDREY WERES Dávid: A státistika tárgyainak és tanitása modjának meg esmértetésére vezetö út-mutatás. Melly a jobb gondolkodásu, és izlésü mind két Nemen lévö ifju rendnek addig leg alább kézi Könyv gyanánt szolgálhat, mig más valaki jobbat ir.Béts(Bécs). 1797. kn. 122 p. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x13 cm. kopott. címlapon tulajdonosi bélyegző. ELKELTTéves lapszámozással. (57=58). | ![]() |
ko8674. könyv/régiség CORNELIS Van Den Sten (Cornelio Cornelii A Lapide 1567-1637): Cornelii Cornelii a Lapide Commentarius in Acta Apostolorum. hozzákötve: .....Lapide...Commentaria in Omnes Divi Pauli Epistolas.Antverpiae (Antwerpen). 1698, 1705. Henricum & Cornelium. bőrkötés. latin nyelvű.méret: 34x21 cm. foltos. kopott. szúrágott. ELKELT366, 976 p. | ![]() |
ko8680. könyv/régiség Virgile (Vegilius): P. VIRGILII MARONIS OPERA INTERPRETATIONE ET NOTIS ILLUSTRAVIT CAROLUS RUAEUS, JUSSU CHRISTIANISSIMI REGIS, AD USUM SERENISSIMI DELPHINI. NOVA EDITION ACCURATè RECOGNITA.I-II. KöT.Venetiis (Velence). 1811. Fratrum Galles. bőrkötés. latin nyelvű.méret: 17x10 cm. kopott. ELKELTXLV, 374, 467 p. | ![]() |
ko8681. könyv/régiség BRUNEL, D'Arles J: PARNASSE Latin Moderne Ou Choix des meilleurs des Poètes latins qui sont le plus distingués depuis la Renaissance des lettres jusqu'à nos jours, avec leurs notices et la traduction françoise; à l'usage des professeurs de latinité.. I-II- köt.Lyon. 1808. YVERNAULT Et CABIN. bőrkötés. több nyelvű.méret: 17x10 cm. kopott. ELKELTXIV, 447, VII, 486 p
Latin-French language. | ![]() |
ko8682. könyv/régiség Martin(us), [Szent-Iványi Márton] Szent-Ivany: OECONOMIA PHILOSOPHICA, EX TRIBUS TOMIS.Tyrnaviae (Nagyszombat). 1754. T.A. Societatis Jesu. 300 p. kartonkötés. latin nyelvű.méret: 16x10 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko8684. könyv/irodalom/vers [Bartók Lajos] Don Pedrő: Rugott csillagok. Humoros költemények. [Irodalmi paródiák].Budapest. 1879. kn. 190 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 17x13 cm. foltos. ELKELT | ![]() |
ko8686. könyv/művelődéstörténet Bányai Elemér: Zuboly könyve. Válogatott munkái.Budapest. 1916. BUEK. 287 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x15 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko8688. könyv/bibliofilia, első kiadás Milton John: THE POETICAL WORKS OF JOHN MILTON.London And New York. 1897. Frederick Warne And Co. 607 p. bőrkötés. angol nyelvű.méret: 19x13 cm. aranymetszés. ELKELT | ![]() |
ko8691. könyv/bibliofilia, első kiadás Moore, Thomas: LALLA ROOKH. Oriental romance.London. 1828. Longman, Rees, Orme, Brown, Green. 376 p. illusztrált. bőrkötés. angol nyelvű.méret: 17x10 cm. ELKELT | ![]() |
ko8692. könyv/bibliofilia, első kiadás Eliot George: THE LEGEND OF JUBAL AND OTHER POEMS.Edinburgh-London. 1874. William Blackwood And Sons. 242 p. bőrkötés. angol nyelvű.méret: 17x11 cm. aranymetszés. ELKELTEliot George (pseud. of Mary Ann Evans)
First english edition. | ![]() |
ko8695. könyv/bibliofilia, első kiadás Kotzebue Után Déáky Fülöp Sámuel: Leontina. Román. I-II. köt egybekötve.Kolozsvár. 1831. Burian Pál. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 15x10 cm. foltos. kopott. ELKELT195, 207 p. | ![]() |
ko8696. könyv/bibliofilia, első kiadás Kolmár József: Epigrammok.Pozsony. 1871. kn. 118 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 21x13 cm. kopott. gerincen kis szakadás. ELKELTKolmár József,
nyug. kir. kath. főgymnasiumi tanár, K. Mihály ispán és Banay Sára (ki Márton István író kishuga volt) fia, szül. 1820. ápr. 3. Magyaród pusztán (Somogym.); anyját k... | ![]() |
ko8702. könyv/régiség WARDA, De Petri [Váradi Péter]: EPISTOLAE CUM NONNULLIS WLADISLAI II. REGIS HUNGARIAE LITERIS PETRI CAUSA SRIPTIS PRAEFATUS EST, ET INDICEM CHRONOLOGICUM SUBJECIT CAROLUS WAGNER.Pozsony-Kassa. 1776. Landerer. 280 p. kartonkötés. latin nyelvű.méret: 25x19 cm. ELKELT | ![]() |
ko8705. könyv/régiség Pankl, Mathaeo ( Pankl, Pankel Máté /Mátyás),: COMPENDIUM OECONOMIAE RURALIS.Buda. 1797. Universitatis. 414 p. kartonkötés. latin nyelvű.méret: 20x12 cm. kopott. címlapon tulajdonosi bélyegző. ELKELTA kötet végén 5 nyelvű szószedett.
Pankl Máté (Mátyás), Pankel (Oszlop, 1740. aug. 13. – Pozsony, 1798. márc. 23.) jezsuita, mezőgazdász. A rend eltörlése (1773) után mint világi p... | ![]() |
ko8706. könyv/mese, gyerek, ifjúsági D'Aulnoy Madame.-Anglada, Lola (Illus): LA CHATTE BLANCHE.Paris. ca.1920. Librairie Hachette. 55 p. félvászonkötés. francia nyelvű.méret: 27x20 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko8708. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Hunfalvy-Rohbock (illusztrátor): Magyarország és Erdély eredeti képekben. I-III. köt.Budapest. 1987. Európa. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELTAz 1856-os kiadás reprintje. | ![]() |
ko8710. könyv/régiség [Starck Johann August]: Theodul estvéi, vagy a különböző religiói-felek egybe-engeszteléséről.Buda. 1819. K.N.Univ. 488 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 19x12 cm. foltos. ELKELTfordította: Horvát Endre (pázmándi). | ![]() |
ko8715. könyv/bibliofilia, első kiadás Kisfaludy Károly, Kisfaludi: Pártütők. Eredeti vigjáték három felvonásban. hozzákötve: Ifj. pettényi Gyöngyössy János: Hazafiúi nefelejts.Budapest. 1920. Rózsavölgyi és Társa. 122 p. illusztrált. pergamen. magyar nyelvű.méret: 17x13 cm. ELKELTA három eredeti rézkarc Conrád Gyula műve.A művész maga készítette a levonatokat, azokat 1-től 111-ig számozta, aláírta és ezután a lemezeket megsemmísítette.
A könyvdíszeket Kozma ... | ![]() |
ko8716. könyv/bibliofilia, első kiadás (KISFALUDY Sándor): Regék a magyar elő-időből.Békéscsaba. (1920). Tevan. 262 p. illusztrált. bőrkötés. magyar nyelvű.méret: 17x11 cm. ELKELTXIV, 1 sztl. lev. 262 l. 2 sztl. lev. 4 t. (színezett fametsz.).
A címlap, a könyvdíszek és szövegképek Kolozsvári Sándor eredeti fametszetei. A színezett táblák a művész által aláí... | ![]() |
ko8717. könyv/bibliofilia, első kiadás Vörösmarty Mihály: Gondolatok a könyvtárban.Budapest. 1920. Amicus. 31 p. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 15x12 cm. ELKELT300 példányban készült.
Az első 25 példány egészbőr- és félbőr-kötésben. Könyvkereskedői forgalomba nem került. | ![]() |
ko8719. könyv/irodalomtörténet, sajtó Horánszky Lajos: Bacsányi János és kora.Budapest. 1907. Hornyánszky. 535 p. illusztrált. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 25x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko8720. könyv/családtört. címertan, segédtudományok Thaly Kálmán: A székesi gróf Bercsényi család. 1525-1835. Eredeti, kézirati kútfőkből. I-III. köt.Budapest. 1885-1892. MTA. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x15 cm. ELKELT364,547,823 p. | ![]() |
ko8721. könyv/bibliofilia, első kiadás Kozma Lajos: Utolsó ábrándok. Melódiák (Dekoratív rajzok) Varjas Sándor tanulmányával. A szimbólumról.Budapest. 1908. Világosság Ny. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 29x21 cm. sarka benyomódva. ELKELT21 sztl. lev.
Megjelent 300 számozott példányban.300/112 Irodalom: http://www.sosantikvarium.hu/grafikai_tanulmany-27.html. | ![]() |
ko8722. könyv/bibliofilia, első kiadás Gellért Oszkár: Valami a végtelen sugarakból.Budapest. 1929. Nyugat. 45 p. dedikált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 28x20 cm. ELKELTA könyvborító és a fametszetek Kozma Lajos munkái. | ![]() |
ko8723. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Ludvig István: Ludvig István könyve. Nyomdájának 10 éves fennállásának alkalmából.Miskolc. 1940. Ludvig. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 29x20 cm. ELKELT20 sztl. lev. Számozott.
Tervezte, rajzolta és linoleumba metszette: Czókoly István építész, grafikus. | ![]() |
ko8724. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat KNER Imre: A szinharmonia. Tanulmány.Gyoma. 1909. Szerző. 32 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 26x18 cm. ELKELTA szövegrészt, borítékot és mellékleteket tervezte Kner Imre.
Lévay-haiman 1.173. (Átdolgozott klny. a Magyar Nyomdászok Évkönyve 1909. évi XXIV. kötetéből.). | ![]() |
ko8725. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Tóth Ervin: A régi magyar fametszőművészet története.Debrecen. 1941. Debreceni Szemle. 14 p. aláírt. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 26x18 cm. ELKELTMegjelent 100 számozott pédányban. 100/80. | ![]() |