embléma

Sós Antikvárium

alapítás éve 1985

Katalógus   in english   BelépésKönyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal.

Elkelt tételek

 könyv | térkép | metszet | levelezőlap | kézirat 

Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.

<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->

ko8616.   könyv/régiség

LADIES POCKET MAGAZINE. 1829. I-II. köt. (2 parts bound as one).

London. én. Joseph Robins. 488 p. fűzve. angol nyelvű.
méret: 15x9 cm. gerincen nagy szakadás.

ELKELT

24 t. Fashion plates (copper engraving)
11 t. (Steel engraving).
LADIES POCKET MAGAZINE. 1829. I-II. köt. (2 parts bound as one)

ko8620.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Endrődi Sándor: Kurucz nóták.

Budapest. 1898. Athenaeum. 285 p. bőrkötés. magyar nyelvű.
méret: 12x8 cm.

ELKELT

Gottermayer.
Endrődi Sándor: Kurucz nóták

ko8622.   könyv/régiség

Dugonics András: Etelka. Második könyv.

Pozsony-Pest. 1805. Landerer. 494 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x12 cm. foltos. sérült.

ELKELT

1 t. címkép. Rézmetszet.
Az első kötet hiányzik.
Dugonics András: Etelka. Második könyv

ko8623.   könyv/régiség

Az isten mindenhatóságának tárháza, vagy is szent Anna a boldogságos szüz Mária édes annyának tiszteleti.

Esztergom. 1824. Beimel. 372 p. bőrkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x11 cm. foltos. sérült.

ELKELT

7 t. rézmetszet.
Az isten mindenhatóságának tárháza, vagy is szent Anna a boldogságos szüz Mária édes annyának tiszteleti

ko8624.   könyv/régiség

Náraji Náray Antal: Máré-vára. Eredeti magyar román a magyar előidőből. Első rész.

Pest. 1824. Trattner. 236 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x11 cm. foltos. kopott.

ELKELT

A második rész hiányzik.
Náraji Náray Antal: Máré-vára. Eredeti magyar román a magyar előidőből. Első rész

ko8625.   könyv/régiség

Hanapo Nicolao [ Nicolaus, De Hanapis]: Exempla biblica in materias morales distributa.

Augsburg. 1727. Mathiam Wolff. 367 p. bőrkötés. latin nyelvű.
méret: 19x14 cm. foltos. sérült.

ELKELT

Hanapo Nicolao [ Nicolaus, De Hanapis]: Exempla biblica in materias morales distributa

ko8626.   könyv/régiség

MISSALE ROMANUM EX DECRETO SACRO SANCTI CONCILII TRIDENTINI RESTITUTUM, S. PII V. PONTIFICIS MAXIMI JUSSU EDITUM.

Buda. 1817. T.R. Universitatis. 748 p. bőrkötés. latin nyelvű.
méret: 38x26 cm. kopott.

ELKELT

4t rézmetszet.
A címlap alján folt.
MISSALE ROMANUM EX DECRETO SACRO SANCTI CONCILII TRIDENTINI RESTITUTUM, S. PII V. PONTIFICIS MAXIMI JUSSU EDITUM

ko8627.   könyv/régiség

Heltai Gáspár: Magyar krónika. Második darab.

Győr. 1789. Streibig Jósef Betüivel. 384 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x12 cm.

ELKELT

Heltai Gáspár: Magyar krónika. Második darab

ko8628.   könyv/régiség

Georch Illés: Honnyi törvény. I-II. köt. ( háromba kötve) A harmadik kötet hiányzik.,.

Pozsony. 1804-1808. Belnay. bőrkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x13 cm. sérült. kopott.

ELKELT

284,523,375 p.

Georch Illés (etre-karchai),

ügyvéd a m. tudom. akadémia tiszteleti tagja, Pest és több megyék táblabirája, szül. 1772. szept. 28. Etre-Karcsán Pozsonymegyében szegén...
Georch Illés: Honnyi törvény. I-II. köt. ( háromba kötve) A harmadik kötet hiányzik.,

ko8629.   könyv/régiség

Pázmány Péter: Hodegus. Igazságra-vezerlő kalauz. Mellyet írt, és most sok helyen jobbítván ki-botsátot, Cardinal - - esztergami érsek.

Nagyszombat. 1766. Jesus Társ. 1092 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.
méret: 35x22 cm. foltos. sérült. kopott.

ELKELT

1 portré hiány.
Pázmány Péter: Hodegus. Igazságra-vezerlő kalauz. Mellyet írt, és most sok helyen jobbítván ki-botsátot, Cardinal - - esztergami érsek

ko8636.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Kacziányi Géza: A magyar mémoire-irodalom 1848-tól 1914-ig.

Budapest. 1917. Lantos. 96 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x15 cm.

ELKELT

Az eredeti borító bekötve.
Kacziányi Géza: A magyar mémoire-irodalom 1848-tól 1914-ig

ko8642.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Goethe [Johann Wolfgang Von]: Elegien und Epigramme aus Italien.

München. 1919. Hesperos. 60 p. aláírt. félbőr-kötésben. német nyelvű.
méret: 27x18 cm.

ELKELT

6 Orig.-Radierungen von Rolf Schott
Numerierte Ausgabe:51-150/125.
Goethe [Johann Wolfgang Von]: Elegien und Epigramme aus Italien

ko8644.   könyv/régiség

M, Breton: LES SAVANTS DE QUINZE ANS, OU ENTRETIENS D'UNE JEUNE FAMILLE, SUR LA GEOGRAPHIE, L'ASTRONOMIE, L'HISTOIRE NATURELLE EN GENERAL, L'HISTOIRE DES INSECTES, LA BOTANIQUE, LA PHYSIQUE, LA CHIMIE, LES BEAUX-ARTS, ETC. TOMES 1-2.

Paris. 1811. Lepetit. bőrkötés. francia nyelvű.
méret: 17x10 cm. sérült.

ELKELT

343, 354 p.36 engraved plates.
M, Breton: LES SAVANTS DE QUINZE ANS, OU ENTRETIENS D'UNE JEUNE FAMILLE, SUR LA GEOGRAPHIE, L'ASTRONOMIE, L'HISTOIRE NATURELLE EN GENERAL, L'HISTOIRE DES INSECTES, LA BOTANIQUE, LA PHYSIQUE, LA CHIMIE, LES BEAUX-ARTS, ETC. TOMES 1-2

ko8645.   könyv/régiség

GESSNER Salomon: OEUVRES DE GESSNER. I-II.

Paris. [1797]. Dufart. illusztrált. bőrkötés. francia nyelvű.
méret: 21x12 cm. kopott.

ELKELT

367, 447 p.24 t. copper engraving.
.................................................
Solomon Gessner (1 April 1730 - 2 March 1788),
Swiss writer, translator, painter, and etcher, known throughout E...
GESSNER Salomon: OEUVRES DE GESSNER. I-II

ko8646.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Vörösmaty Mihály: Összes költeményei. Sajtó alá rendezte: Gyulai Pál. I-VI. köt.

Budapest. én. Méhner. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x12 cm.

ELKELT

Az első kötet gerincén szakadás.Kopott.
Vörösmaty Mihály: Összes költeményei.  Sajtó alá rendezte: Gyulai Pál. I-VI. köt

ko8660.   könyv/régiség

PROPERCE, CATULLE, TIBULE: CATULLUS, TIBULLUS, ET PROPERTIUS, PRISTINO NITORI RESTITUTI, & AD OPTIMA EXEMPLARIA EMENDATI. ACCEDUNT FRAGMENTA CORNELIO GALLO INSCRIPTA.

Lugduni Batavorum (Lyon). 1743. kn. 344 p. illusztrált. bőrkötés. francia nyelvű.
méret: 15x9 cm.

ELKELT

3 frontispices, 3 vignettes.
PROPERCE, CATULLE, TIBULE: CATULLUS, TIBULLUS, ET PROPERTIUS, PRISTINO NITORI RESTITUTI, & AD OPTIMA EXEMPLARIA EMENDATI. ACCEDUNT FRAGMENTA CORNELIO GALLO INSCRIPTA

ko8662.   könyv/régiség

LES NOCES DE THETIS ET DE PELEE, POèME DE CATULLE, TRADUIT EN VERS FRANçAIS PAR M.P.L. GUINGUENE.

Paris. 1812. MICHAUD Frères Libraires. 251 p. bőrkötés. francia nyelvű.
méret: 14x9 cm. minimálisan foltos.

ELKELT

latin-french language.
LES NOCES DE THETIS ET DE PELEE, POèME DE CATULLE, TRADUIT EN VERS FRANçAIS PAR M.P.L. GUINGUENE

ko8663.   könyv/régiség

(Damaskosi Szent János): SZENT BARLAAM REMETÉNEK ÉS SZENT JOSAPHAT INDIAI KIRÁLYNAK ÉLETE.

Esztergom. 1830. Beimel. 260 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x18 cm. kopott.

ELKELT

Híres vallásos tárgyú középkori regény, mely nagy népszerűségre jutott és a legtöbb európai nemzetnek irodalmában feltalálható. Tárgya az, hogy Barlaam, egy ázsiai remete miképen t...
(Damaskosi Szent János): SZENT BARLAAM REMETÉNEK ÉS SZENT JOSAPHAT INDIAI KIRÁLYNAK ÉLETE

ko8664.   könyv/régiség

[Julius Caesar, Patavinus]: Arithmetica practica az az. számvetõ-tábla, melyben minden-féle adásról és vételrõl… bizonyos számoknak summája készen… feltaláltathatik.

Nagyszombat. 1775. kn. bőrkötés. magyar nyelvű.
méret: 13x5 cm. foltos. sérült. gerincen nagy szakadás. szúrágott.

ELKELT

158 lev.
[Julius Caesar, Patavinus]: Arithmetica practica az az. számvetõ-tábla, melyben minden-féle adásról és vételrõl… bizonyos számoknak summája készen… feltaláltathatik

ko8665.   könyv/régiség

Dugonics András: Ulissesnek, ama híres, és nevezetes görög királynak csudálatos történetei. Mellyeket a magyar versekben gyönyörködőknek, s egygyütt a tiszteletes Régiségben történt dolgokat örömest olvasóknak kedvekért már ennek-elötte magyar versekbe foglalt, s most.

Pest. 1780. Royer Ferenc. 224 p. bőrkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x12 cm. foltos. kopott.

ELKELT

1 t. Címkép. rézmetszet.
-----------------------------------
Dugonyi András szegedi városi kapitány és Imre Katalin fia volt. Szülei gondos és alapos neveltetésben részesítették. Olyann...
Dugonics András: Ulissesnek, ama híres, és nevezetes görög királynak csudálatos történetei. Mellyeket a magyar versekben gyönyörködőknek, s egygyütt a tiszteletes Régiségben történt dolgokat örömest olvasóknak kedvekért már ennek-elötte magyar versekbe foglalt, s most

ko8670.   könyv/régiség

Goldsmith [Oliver]: THE VICAR OF WAKEFIELD A TALE.

Vienna. 1796. Sammer R. 441 p. félbőr-kötésben. angol nyelvű.
méret: 12x8 cm. kopott.

ELKELT

1t rézmetszet.Copper engraving.
------------------------
Oliver Goldsmith (1730 november 10. vagy 1728; 1774. április 4.) angol-ír költő, író és orvos.
Goldsmith [Oliver]: THE VICAR OF WAKEFIELD A TALE

ko8671.   könyv/régiség

Kisfaludy Sándor: Regék a magyar előidőből.

Pest. 1866. Heckenast Gusztáv. 255 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 15x10 cm. kopott. gerincen kis szakadás.

ELKELT

Kisfaludy Sándor: Regék a magyar előidőből

ko8672.   könyv/régiség

Török Georg. (György) Jástfalvi: DE SUMMO PROPHETA CHRISTO ET TESTIMONIO JESU.

Frankfurt Odera. 1711. Schwartz. 139 p. papírkötés. latin nyelvű.
méret: 18x16 cm.

ELKELT

Jástfalvi Török György (?, ? – ?, ?) ref. lelkész, erdélyi származású. Tanult Székelyudvarhelyen és Nagyenyeden, ahonnan 1706 júliusában külföldre indulván, 1707. júl. 23-án az ode...
Török Georg. (György) Jástfalvi: DE SUMMO PROPHETA CHRISTO ET TESTIMONIO JESU

ko8673.   könyv/régiség

SZENDREY WERES Dávid: A státistika tárgyainak és tanitása modjának meg esmértetésére vezetö út-mutatás. Melly a jobb gondolkodásu, és izlésü mind két Nemen lévö ifju rendnek addig leg alább kézi Könyv gyanánt szolgálhat, mig más valaki jobbat ir.

Béts(Bécs). 1797. kn. 122 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm. kopott. címlapon tulajdonosi bélyegző.

ELKELT

Téves lapszámozással. (57=58).
SZENDREY WERES Dávid: A státistika tárgyainak és tanitása modjának meg esmértetésére vezetö út-mutatás. Melly a jobb gondolkodásu, és izlésü mind két Nemen lévö ifju rendnek addig leg alább kézi Könyv gyanánt szolgálhat, mig más valaki jobbat ir

ko8674.   könyv/régiség

CORNELIS Van Den Sten (Cornelio Cornelii A Lapide 1567-1637): Cornelii Cornelii a Lapide Commentarius in Acta Apostolorum. hozzákötve: .....Lapide...Commentaria in Omnes Divi Pauli Epistolas.

Antverpiae (Antwerpen). 1698, 1705. Henricum & Cornelium. bőrkötés. latin nyelvű.
méret: 34x21 cm. foltos. kopott. szúrágott.

ELKELT

366, 976 p.
CORNELIS Van Den Sten (Cornelio Cornelii A Lapide 1567-1637): Cornelii Cornelii a Lapide Commentarius in Acta Apostolorum. hozzákötve: .....Lapide...Commentaria in Omnes Divi Pauli Epistolas

ko8680.   könyv/régiség

Virgile (Vegilius): P. VIRGILII MARONIS OPERA INTERPRETATIONE ET NOTIS ILLUSTRAVIT CAROLUS RUAEUS, JUSSU CHRISTIANISSIMI REGIS, AD USUM SERENISSIMI DELPHINI. NOVA EDITION ACCURATè RECOGNITA.I-II. KöT.

Venetiis (Velence). 1811. Fratrum Galles. bőrkötés. latin nyelvű.
méret: 17x10 cm. kopott.

ELKELT

XLV, 374, 467 p.
Virgile (Vegilius): P. VIRGILII MARONIS OPERA INTERPRETATIONE ET NOTIS ILLUSTRAVIT CAROLUS RUAEUS, JUSSU CHRISTIANISSIMI REGIS, AD USUM SERENISSIMI DELPHINI. NOVA EDITION ACCURATè RECOGNITA.I-II. KöT

ko8681.   könyv/régiség

BRUNEL, D'Arles J: PARNASSE Latin Moderne Ou Choix des meilleurs des Poètes latins qui sont le plus distingués depuis la Renaissance des lettres jusqu'à nos jours, avec leurs notices et la traduction françoise; à l'usage des professeurs de latinité.. I-II- köt.

Lyon. 1808. YVERNAULT Et CABIN. bőrkötés. több nyelvű.
méret: 17x10 cm. kopott.

ELKELT

XIV, 447, VII, 486 p
Latin-French language.
BRUNEL, D'Arles J: PARNASSE Latin Moderne Ou Choix des meilleurs des Poètes latins qui sont le plus distingués depuis la Renaissance des lettres jusqu'à nos jours, avec leurs notices et la traduction françoise; à l'usage des professeurs de latinité.. I-II- köt

ko8682.   könyv/régiség

Martin(us), [Szent-Iványi Márton] Szent-Ivany: OECONOMIA PHILOSOPHICA, EX TRIBUS TOMIS.

Tyrnaviae (Nagyszombat). 1754. T.A. Societatis Jesu. 300 p. kartonkötés. latin nyelvű.
méret: 16x10 cm. kopott.

ELKELT

Martin(us), [Szent-Iványi Márton] Szent-Ivany: OECONOMIA PHILOSOPHICA, EX TRIBUS TOMIS

ko8684.   könyv/irodalom/vers

[Bartók Lajos] Don Pedrő: Rugott csillagok. Humoros költemények. [Irodalmi paródiák].

Budapest. 1879. kn. 190 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.
méret: 17x13 cm. foltos.

ELKELT

[Bartók Lajos] Don Pedrő: Rugott csillagok. Humoros költemények. [Irodalmi paródiák]

ko8686.   könyv/művelődéstörténet

Bányai Elemér: Zuboly könyve. Válogatott munkái.

Budapest. 1916. BUEK. 287 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x15 cm. kopott.

ELKELT

Bányai Elemér: Zuboly könyve. Válogatott munkái

ko8688.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Milton John: THE POETICAL WORKS OF JOHN MILTON.

London And New York. 1897. Frederick Warne And Co. 607 p. bőrkötés. angol nyelvű.
méret: 19x13 cm. aranymetszés.

ELKELT

Milton John: THE POETICAL WORKS  OF JOHN MILTON

ko8691.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Moore, Thomas: LALLA ROOKH. Oriental romance.

London. 1828. Longman, Rees, Orme, Brown, Green. 376 p. illusztrált. bőrkötés. angol nyelvű.
méret: 17x10 cm.

ELKELT

Moore, Thomas: LALLA ROOKH. Oriental romance

ko8692.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Eliot George: THE LEGEND OF JUBAL AND OTHER POEMS.

Edinburgh-London. 1874. William Blackwood And Sons. 242 p. bőrkötés. angol nyelvű.
méret: 17x11 cm. aranymetszés.

ELKELT

Eliot George (pseud. of Mary Ann Evans)
First english edition.
Eliot George: THE LEGEND OF JUBAL AND OTHER POEMS

ko8695.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Kotzebue Után Déáky Fülöp Sámuel: Leontina. Román. I-II. köt egybekötve.

Kolozsvár. 1831. Burian Pál. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 15x10 cm. foltos. kopott.

ELKELT

195, 207 p.
Kotzebue Után Déáky Fülöp Sámuel: Leontina. Román. I-II. köt egybekötve

ko8696.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Kolmár József: Epigrammok.

Pozsony. 1871. kn. 118 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x13 cm. kopott. gerincen kis szakadás.

ELKELT

Kolmár József,

nyug. kir. kath. főgymnasiumi tanár, K. Mihály ispán és Banay Sára (ki Márton István író kishuga volt) fia, szül. 1820. ápr. 3. Magyaród pusztán (Somogym.); anyját k...
Kolmár József: Epigrammok

ko8702.   könyv/régiség

WARDA, De Petri [Váradi Péter]: EPISTOLAE CUM NONNULLIS WLADISLAI II. REGIS HUNGARIAE LITERIS PETRI CAUSA SRIPTIS PRAEFATUS EST, ET INDICEM CHRONOLOGICUM SUBJECIT CAROLUS WAGNER.

Pozsony-Kassa. 1776. Landerer. 280 p. kartonkötés. latin nyelvű.
méret: 25x19 cm.

ELKELT

WARDA, De Petri  [Váradi Péter]: EPISTOLAE CUM NONNULLIS WLADISLAI II. REGIS HUNGARIAE LITERIS PETRI CAUSA SRIPTIS PRAEFATUS EST, ET INDICEM CHRONOLOGICUM SUBJECIT CAROLUS WAGNER

ko8705.   könyv/régiség

Pankl, Mathaeo ( Pankl, Pankel Máté /Mátyás),: COMPENDIUM OECONOMIAE RURALIS.

Buda. 1797. Universitatis. 414 p. kartonkötés. latin nyelvű.
méret: 20x12 cm. kopott. címlapon tulajdonosi bélyegző.

ELKELT

A kötet végén 5 nyelvű szószedett.
Pankl Máté (Mátyás), Pankel (Oszlop, 1740. aug. 13. – Pozsony, 1798. márc. 23.) jezsuita, mezőgazdász.
A rend eltörlése (1773) után mint világi p...
Pankl, Mathaeo ( Pankl, Pankel Máté /Mátyás),: COMPENDIUM OECONOMIAE RURALIS

ko8706.   könyv/mese, gyerek, ifjúsági

D'Aulnoy Madame.-Anglada, Lola (Illus): LA CHATTE BLANCHE.

Paris. ca.1920. Librairie Hachette. 55 p. félvászonkötés. francia nyelvű.
méret: 27x20 cm. kopott.

ELKELT

D'Aulnoy Madame.-Anglada, Lola (Illus): LA CHATTE BLANCHE

ko8708.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Hunfalvy-Rohbock (illusztrátor): Magyarország és Erdély eredeti képekben. I-III. köt.

Budapest. 1987. Európa. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ELKELT

Az 1856-os kiadás reprintje.
Hunfalvy-Rohbock (illusztrátor): Magyarország és Erdély eredeti képekben. I-III. köt

ko8710.   könyv/régiség

[Starck Johann August]: Theodul estvéi, vagy a különböző religiói-felek egybe-engeszteléséről.

Buda. 1819. K.N.Univ. 488 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x12 cm. foltos.

ELKELT

fordította: Horvát Endre (pázmándi).
[Starck Johann August]: Theodul  estvéi, vagy a  különböző religiói-felek  egybe-engeszteléséről

ko8715.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Kisfaludy Károly, Kisfaludi: Pártütők. Eredeti vigjáték három felvonásban. hozzákötve: Ifj. pettényi Gyöngyössy János: Hazafiúi nefelejts.

Budapest. 1920. Rózsavölgyi és Társa. 122 p. illusztrált. pergamen. magyar nyelvű.
méret: 17x13 cm.

ELKELT

A három eredeti rézkarc Conrád Gyula műve.A művész maga készítette a levonatokat, azokat 1-től 111-ig számozta, aláírta és ezután a lemezeket megsemmísítette.
A könyvdíszeket Kozma ...
Kisfaludy Károly, Kisfaludi: Pártütők. Eredeti vigjáték három felvonásban. hozzákötve: Ifj. pettényi Gyöngyössy János: Hazafiúi nefelejts

ko8716.   könyv/bibliofilia, első kiadás

(KISFALUDY Sándor): Regék a magyar elő-időből.

Békéscsaba. (1920). Tevan. 262 p. illusztrált. bőrkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x11 cm.

ELKELT

XIV, 1 sztl. lev. 262 l. 2 sztl. lev. 4 t. (színezett fametsz.).
A címlap, a könyvdíszek és szövegképek Kolozsvári Sándor eredeti fametszetei.
A színezett táblák a művész által aláí...
(KISFALUDY Sándor): Regék a magyar elő-időből

ko8717.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Vörösmarty Mihály: Gondolatok a könyvtárban.

Budapest. 1920. Amicus. 31 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 15x12 cm.

ELKELT

300 példányban készült.
Az első 25 példány egészbőr- és félbőr-kötésben.
Könyvkereskedői forgalomba nem került.
Vörösmarty Mihály: Gondolatok a könyvtárban

ko8719.   könyv/irodalomtörténet, sajtó

Horánszky Lajos: Bacsányi János és kora.

Budapest. 1907. Hornyánszky. 535 p. illusztrált. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.
méret: 25x17 cm.

ELKELT

Horánszky Lajos: Bacsányi János és kora

ko8720.   könyv/családtört. címertan, segédtudományok

Thaly Kálmán: A székesi gróf Bercsényi család. 1525-1835. Eredeti, kézirati kútfőkből. I-III. köt.

Budapest. 1885-1892. MTA. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x15 cm.

ELKELT

364,547,823 p.
Thaly Kálmán: A székesi gróf Bercsényi család. 1525-1835. Eredeti, kézirati kútfőkből. I-III. köt

ko8721.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Kozma Lajos: Utolsó ábrándok. Melódiák (Dekoratív rajzok) Varjas Sándor tanulmányával. A szimbólumról.

Budapest. 1908. Világosság Ny. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 29x21 cm. sarka benyomódva.

ELKELT

21 sztl. lev.
Megjelent 300 számozott példányban.300/112
Irodalom:
http://www.sosantikvarium.hu/grafikai_tanulmany-27.html.
Kozma Lajos: Utolsó ábrándok. Melódiák (Dekoratív rajzok) Varjas Sándor tanulmányával. A szimbólumról

ko8722.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Gellért Oszkár: Valami a végtelen sugarakból.

Budapest. 1929. Nyugat. 45 p. dedikált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 28x20 cm.

ELKELT

A könyvborító és a fametszetek Kozma Lajos munkái.
Gellért Oszkár: Valami a végtelen sugarakból

ko8723.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Ludvig István: Ludvig István könyve. Nyomdájának 10 éves fennállásának alkalmából.

Miskolc. 1940. Ludvig. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 29x20 cm.

ELKELT

20 sztl. lev. Számozott.
Tervezte, rajzolta és linoleumba metszette: Czókoly István építész, grafikus.
Ludvig István: Ludvig István könyve. Nyomdájának 10 éves fennállásának alkalmából

ko8724.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

KNER Imre: A szinharmonia. Tanulmány.

Gyoma. 1909. Szerző. 32 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 26x18 cm.

ELKELT

A szövegrészt, borítékot és mellékleteket tervezte Kner Imre.
Lévay-haiman 1.173.
(Átdolgozott klny. a Magyar Nyomdászok Évkönyve 1909. évi XXIV. kötetéből.).
KNER Imre: A szinharmonia. Tanulmány

ko8725.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Tóth Ervin: A régi magyar fametszőművészet története.

Debrecen. 1941. Debreceni Szemle. 14 p. aláírt. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 26x18 cm.

ELKELT

Megjelent 100 számozott pédányban. 100/80.
Tóth Ervin: A régi magyar fametszőművészet története
<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->
Sós Antikvarium 1056 Budapest Váci utca 73.   lap tetejére