Katalógus
Belépés | Könyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal. |
Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.
ko7998. könyv/történelem/magyar/1919 után Ormos Mária: Magyarország a két világháború korában. 1914-1945.Debrecen. 1998. Csokonai. 324 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko8009. könyv/művészet/általános művészet Ohara Houn: IKEBANA. THE CREATIVE TRADITION.Tokyo-New York. 1970. Kodansha. 168 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.méret: 43x31 cm. ELKELT | ![]() |
ko8011. könyv/szakácskönyv, gasztronómia. háztartás Schuh Gotthard: TIRGGEL. EIN ALTES WEIHNACHTSGEBäCK. MIT EINER KULTURHISTORISCHEN EINFüHRUNG VON EDWIN ARNET.Zürich-Leipzig. 1941. Amstutz, Herdeg. 116 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 24x20 cm. ELKELTMézeskalács!! Karácsonyi sütemény, mézeskalács formák. | ![]() |
ko8013. könyv/művészet/építészet Kemény Mária-Váliné Pogány Jolán: A Magyar Tudományos Akadámia palotájának pályázati tervei. 1861.Budapest. 1996. MTA. 151 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 29x20 cm. ELKELT | ![]() |
ko8015. könyv/fotó Hongrie. ( Művészi fotógyűjtemény).hn. ca. 1940. kn. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 22x22 cm. ELKELT16 fotó. | ![]() |
ko8016. könyv/művészet/építészet Roth Alfred: La Nouvelle Architecture - Die Neue Architektur - the New Architecture.Erlenbach-Zürich. 1947. Les Editions D'Architecture. 227 p. illusztrált. vászonkötés. több nyelvű.méret: 24x29 cm. ELKELT | ![]() |
ko8085. könyv/történelem/magyar/1826-1849 Spira György: A magyar forradalom 1848-49-ben.Budapest. 1959. Gondolat. 676 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko8096. könyv/családtört. címertan, segédtudományok Ivánfi Ede: Magyarország címerei.Budapest. 1989. ÁKV. 158 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko8105. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Régi magyar nyomtatványok. 1473-1600.Budapest. 1971. Akadémiai. 928 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko8106. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Régi magyar nyomtatványok. 1601-1635.Budapest. 1983. Akadémiai. 855 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko8136. könyv/jog, jogtörténet, kriminológia Both-Csizmadia-Hajdu-Horváth-Nagyné: Egyetemes állam- és jogtörténet.Budapest. 1984. Tankönyvkiadó. 516 p. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko8179. könyv/régiség Tardieu, Amedee, M.S.Cherubini Und Noel Desverges,: SENEGAMBIE, GUINEE, NUBIE, ABYSSINIE.Paris. 1847. Didot. papírkötés. francia nyelvű.méret: 23x13 cm. foltos. ELKELT48,136, 386 p.3 maps. 38 engravings
L'Univers. Histoire et Description de tous les Peuples. Afrique Tome 3. | ![]() |
ko8180. könyv/régiség Gobat P. Georgio: ALPHABETUM QUADRUPLEX, QUO PLUS CLX CASIBUS FACTIS NON FICITS MAGNAM PARTEM RARIS... EXPLICATUR UNIVERSA MATERIA VOTI BLASPHEMIAE ET JURAMENTI SUPERSTITIONIS.Constantiae (Konstanz). 1672. Straub. 761 p. pergamen. latin nyelvű.méret: 15x9 cm. foltos. kopott. ELKELT | ![]() |
ko8183. könyv/régiség Vass Ladislao: RESPENSUM AD APPENDICUM JOANNIS NEP. ALBER.Pest. 1827. Landerer. 205 p. kartonkötés. latin nyelvű.méret: 21x14 cm. kopott. gerincen kis szakadás. ELKELTVass László (Salomvár, 1780. jún. 9. – Pest, 1842. márc. 24.): filozófus, egyháztörténész, egyetemi tanár, az MTA t. tagja (1832). Teológiai tanulmányai végeztével 1803-ban pappá sze... | ![]() |
ko8187. könyv/bibliofilia, első kiadás BAYROS Franz Von: DULCES UMBRAS.Wien. 1913. Wolf. 71 p. illusztrált. félbőr-kötésben. német nyelvű.méret: 23x15 cm. minimálisan foltos. kopott. ELKELT12 Heliogravure Bayros. | ![]() |
ko8188. könyv/mese, gyerek, ifjúsági Sokat eszel, erős leszel! Gyermekmérce.Budapest. 1953. kn. 8 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 11x29 cm. ELKELT | ![]() |
ko8217. könyv/folyóirat An das ungarische Volk. Neues Pester Journal. Extra Ausgabe.Budapest. 1919. kn. 1 p. . német nyelvű.méret: 0x0 cm. ELKELTJózsef főherceg kiáltványa. | ![]() |
ko8238. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Barcza-Thirring (szerkesztők): Budapest Duna jobbparti környéke.Budapest. 1924. TA. 216 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 17x12 cm. kopott. ELKELTA térképek hiányzanak. | ![]() |
ko8264. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Cholnoky Jenő: Erdélyi képek.Budapest. én. Franklin. 164 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x16 cm. ELKELTMagyar Földrajzi Társaság Könyvtára. | ![]() |
ko8265. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Hedin Sven: Ázsia sivatagjain keresztül.Budapest. én. Lampel. 219 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x16 cm. gerincen kis szakadás. ELKELTMagyar Földrajzi Társaság Könyvtára. | ![]() |
ko8271. könyv/történelem/magyar/1826-1849 Nagy Márta: Az 1848-1849-es emigráció memoire irodalma.Budapest. 1936. kn. 158 p. dedikált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 16x23 cm. ELKELTBeszakadások a borítón!. | ![]() |
ko8298. könyv/vártörténet Szabó Imre: Déva vára.Déva. 1910. HTRT. 28 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x13 cm. ELKELT1 illusztráció ragasztással javítva. | ![]() |
ko8299. könyv/vártörténet Balász Mihály: Krasznahorka várának története és kalauza.Rousnyó. 1939. Sajó-Vidék. 86 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 17x12 cm. ELKELT | ![]() |
ko8319. könyv/régiség Jansenii Cornelii [Jansen Cornelius (Jansenius )]: TETRATEUCHUS, SIVE COMMENTARIUS IN SANCTA JESU CHRISTI EVANGELIA.Labaci. 1792. Ignati Merk. félbőr-kötésben. latin nyelvű.méret: 17x10 cm. ELKELT816, 436, 480 p
------------------------------ Corneille Janssens, commonly known by the Latinized name Cornelius Jansen or Jansenius, (October 28, 1585–May 6, 1638) was Catholic bishop of Ypres (... | ![]() |
ko8320. könyv/vártörténet Gerő László: Magyar várak.Budapest. 1968. Műszaki. 321 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x23 cm. ELKELT | ![]() |
ko8324. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Hedin Sven: Transzhimalája.Budapest. én. Lampel. 330 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 22x15 cm. ELKELTA kötéstáblán benyomódás. | ![]() |
ko8326. könyv/régiség Nemzeti Szinházi zsebkönyv.Pest. 1842. Trattner. 68 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 19x11 cm. ELKELTGerince javítva. | ![]() |
ko8339. könyv/miniatür könyvek Tárca naptár az 1938. évre.Budapest. 1938. kn. bőrkötés. magyar nyelvű.méret: 5x3 cm. aranymetszés. ELKELT27 lev.
Kötéstáblán fém plakett. | ![]() |
ko8357. könyv/miniatür könyvek Mikszáth Kálmán: A gavallérok.Budapest. 1957. Szépirodalmi. 229 p. bőrkötés. magyar nyelvű.méret: 6x5 cm. ELKELT | ![]() |
ko8377. könyv/mese, gyerek, ifjúsági Ewarts H.G: Villám. Egy farkaskutya története.Wien. én. Danubia. 215 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 18x12 cm. ELKELT | ![]() |
ko8383. könyv/irodalom/dráma Shakespeare: Összes drámái. I-IV. köt.Budapest. 1972. Magyar Helikon. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x12 cm. ELKELTHelikon Klasszikusok. | ![]() |
ko8390. könyv/természettudomány/biológia, mezőgazdaság/állat Julius, VÖLSCHAU: ILLUSTRIRTES HüHNER-BUCH. ENTHALTEND DAS GESAMMTE DER HüHNERZUCHT, ALS: ANLAGE DER HüHNERSTäLLE, ANSCHAFFUNG VON HüHNERN, BEHANDLUNG DERSELBEN, KRANKHEITEN ETC. ETC. MIT EINEM VORWORT VON PROFESSOR DR. ZüRN.Hamburg. 1884. Richter. 282 p. vászonkötés. német nyelvű.méret: 27x20 cm. foltos. kopott. címlapon tulajdonosi bejegyzés. ELKELT40 chromolith.
2 lith.implosion on the margin. | ![]() |
ko8391. könyv/régiség BARSKETT JAMES & PLACIDE-JUSTIN M: HISTOIRE POLITIQUE ET STATISTIQUE DE L´ISLE D´HAYTI, SAINT - DOMINQUE :; éCRITE SUR LES DOCUMENTS OFFICIELS ET DES NOTES COMMUNIQUéES.Paris. 1826. Briére. 547 p. félbőr-kötésben. francia nyelvű.méret: 20x12 cm. kopott. ELKELTThe engraved and coloured map, 43 x 29 cm.,is folded in back of book. | ![]() |
ko8400. könyv/erotika Louys Pierre: LA FEMME. TRENTE-NEUF POÉMES ÉROTIQUES INÉDITS AVEC SEIZE DESSINS DE L'AUTEUR REPRODUITS EN FAC-SIMILÉ ET UN PORTRAIT GRAVÉ PAR P.-A. LAURENS.Mytiléne. 1938. A L'enseigne De Bilitis. 96 p. illusztrált. papírkötés. francia nyelvű.méret: 28x23 cm. ELKELTNumbered edition: 250/114. | ![]() |
ko8401. könyv/erotika (PIA Pascal.): La Semaine secrète de Sapho, illustré de huit gravures coloriées à la main.Paris. (1930). kn. 158 p. illusztrált. papírkötés. francia nyelvű.méret: 28x19 cm. ELKELTNumbered edition: 300/119. | ![]() |
ko8408. könyv/régiség Benkö Josepho (Benkő József): TRANSSILVANIA, SIVE MAGNUS TRANSSILVANIAE PRINCIPATUS, OLIM DACIA MEDITERRANEA DICTUS.Vindobonae (Wien). 1778. Kurtzbök. kartonkötés. latin nyelvű.méret: 20x13 cm. kopott. gerincen kis szakadás. szúrágott. ELKELT590, 624 p.
Benkő József (Bardóc, 1740. december 20. – Középajta, 1814. december 28.) református lelkész, teológus, botanikus, történetíró. Transsilvania sive Magnus Transsilvaniae Pri... | ![]() |
ko8457. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Taylor, Merlin Moore: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében.Budapest. 1926. Lampel. 188 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 22x16 cm. ELKELTA Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. | ![]() |
ko8458. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Pfizenmayer: Kelet-Szibíria ősvilága és ősnépei.Budapest. én. Lampel. 202 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 22x16 cm. ELKELT | ![]() |
ko8459. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Bergman Sten: Kamcsatka ősnépei.Budapest. én. Lampel. 272 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 22x16 cm. ELKELT | ![]() |
ko8476. könyv/mese, gyerek, ifjúsági ABC. Illusztrálta Kornélly J.Budapest. én. Korvin Testvérek. 12 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 11x16 cm. ELKELTFranck kávé reklámkiadvány!. | ![]() |
ko8498. könyv/művészet/általános művészet A. Donath: Psychologie des Kunstsammelns.Berlin. 1920. Richard Carl Schmidt. 214 p. kartonkötés. német nyelvű.méret: 22x14 cm. ELKELTBibliothek für Kunst.- und Antiquitätensammler, Band 9. | ![]() |
ko8521. könyv/miniatür könyvek Madách Imre: Az ember tragédiája. I-II.Budapest. 1975. Képzőművészeti Alap. 272 p. illusztrált. nyl kötés. magyar nyelvű.méret: 6x4 cm. ELKELTKass János illusztrálta.
299. sz. példány. | ![]() |
ko8522. könyv/miniatür könyvek Madách Imre: Az ember tragédiája.Budapest. 1975. Képzőművészeti Alap. 136 p. nyl kötés. magyar nyelvű.méret: 6x4 cm. ELKELTKass János illusztrálta.
Kass János aláírásával. | ![]() |
ko8580. könyv/régiség Wieland C. M: SINGSPIELE UND ABHANDLUNGEN. WIELANDS SäMTLICHE WERKE: BAND: XXVI.Wien. 1812. Anton Doll. 263 p. félbőr-kötésben. német nyelvű.méret: 20x12 cm. szúrágott. ELKELT1t. Kupfertstich. | ![]() |
ko8591. könyv/folyóirat SZÁZADOK. A Magyar Történelmi Társulat közlönye. Harmadik évfolyam . 1869.Pest. 1869. MTT. 752 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x16 cm. gerincen nagy szakadás. ELKELT | ![]() |
ko8609. könyv/régiség Nagyváthy János: [A szorgalmatos mezei gazda] I. köt.[Pest]. [1791]. [Trattner]. 564 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 18x11 cm. foltos. sérült. kopott. ELKELTCímlap hiány!
---------------------- Nagyváthy János (Miskolc, 1755. jan. 19. – Csurgó, 1819. febr. 13.): az első magyar mezőgazdasági kézikönyv írója, jószágkormányzó. Sárospat... | ![]() |
ko8612. könyv/történelem/egyetemes Miksa mexikói császár élete, halála és pöre. Eddig kiadatlan részletekkel.Pest. 1868. Emich. 150 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 12x9 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko8613. könyv/régiség METASTASIO, [Pietro Antonio, Trapassi]: Metastasiusnak egynehány játék darabjai. Fordította olaszból Döme Károl.Komárom. 1802. kn. 336 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 18x11 cm. ELKELTA címlapon és még néhány lapon tulajdonosi bejegyzés.
................................................................................. Abel halála. A meg-ismértt egyiptiusi József. Joas,... | ![]() |
ko8614. könyv/régiség [Csapó Dániel (kecskeméti)]: Gazdasági kistűkör. Falusi ifjuság számára. Karika Pál, Szentmiklósy Sámuel és Tahy Emánuel koszorúzott munkáikból szerkesztve kiadta a’ M. Gazdasági Egyesület.Buda. 1843. M.G.E. 172 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x12 cm. ELKELTCsapó Dániel
alispán és országgyűlési követ, szül. 1778. márcz. 21. Győrött. 1805-ben a francziákkal viselt háborúban a tolnamegyei nemes felkelő sereg tisztje volt; azután megyei h... | ![]() |
ko8615. könyv/régiség Galgóczi Károly: Népszerű gazdasági földmivelés.Pest. 1845. Beimel. 158 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x12 cm. ELKELTGalgóczy Károly
ügyvéd és a m. tud. akadémia lev. tagja, G. Gábor ev. ref. lelkész és Szikszay Eszter fia, szül. 1823. jan. 27. Lápafőn Tolnamegyében; középiskoláit 1832-ben a gyö... | ![]() |