embléma

Sós Antikvárium

alapítás éve 1985

Katalógus   in english   BelépésKönyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal.

Elkelt tételek

 könyv | térkép | metszet | levelezőlap | kézirat 

Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.

<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->

ko7998.   könyv/történelem/magyar/1919 után

Ormos Mária: Magyarország a két világháború korában. 1914-1945.

Debrecen. 1998. Csokonai. 324 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ELKELT

Ormos Mária: Magyarország a két világháború korában. 1914-1945

ko8009.   könyv/művészet/általános művészet

Ohara Houn: IKEBANA. THE CREATIVE TRADITION.

Tokyo-New York. 1970. Kodansha. 168 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.
méret: 43x31 cm.

ELKELT

Ohara Houn: IKEBANA. THE CREATIVE TRADITION

ko8011.   könyv/szakácskönyv, gasztronómia. háztartás

Schuh Gotthard: TIRGGEL. EIN ALTES WEIHNACHTSGEBäCK. MIT EINER KULTURHISTORISCHEN EINFüHRUNG VON EDWIN ARNET.

Zürich-Leipzig. 1941. Amstutz, Herdeg. 116 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 24x20 cm.

ELKELT

Mézeskalács!! Karácsonyi sütemény, mézeskalács formák.
Schuh Gotthard: TIRGGEL. EIN ALTES WEIHNACHTSGEBäCK. MIT EINER KULTURHISTORISCHEN EINFüHRUNG VON EDWIN ARNET

ko8013.   könyv/művészet/építészet

Kemény Mária-Váliné Pogány Jolán: A Magyar Tudományos Akadámia palotájának pályázati tervei. 1861.

Budapest. 1996. MTA. 151 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 29x20 cm.

ELKELT

Kemény Mária-Váliné Pogány Jolán: A Magyar Tudományos Akadámia palotájának pályázati tervei. 1861

ko8015.   könyv/fotó

Hongrie. ( Művészi fotógyűjtemény).

hn. ca. 1940. kn. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x22 cm.

ELKELT

16 fotó.
Hongrie. ( Művészi fotógyűjtemény)

ko8016.   könyv/művészet/építészet

Roth Alfred: La Nouvelle Architecture - Die Neue Architektur - the New Architecture.

Erlenbach-Zürich. 1947. Les Editions D'Architecture. 227 p. illusztrált. vászonkötés. több nyelvű.
méret: 24x29 cm.

ELKELT

Roth Alfred: La Nouvelle Architecture - Die Neue Architektur - the New Architecture

ko8085.   könyv/történelem/magyar/1826-1849

Spira György: A magyar forradalom 1848-49-ben.

Budapest. 1959. Gondolat. 676 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm. kopott.

ELKELT

Spira György: A magyar forradalom 1848-49-ben

ko8096.   könyv/családtört. címertan, segédtudományok

Ivánfi Ede: Magyarország címerei.

Budapest. 1989. ÁKV. 158 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Ivánfi Ede: Magyarország címerei

ko8105.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Régi magyar nyomtatványok. 1473-1600.

Budapest. 1971. Akadémiai. 928 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Régi magyar nyomtatványok. 1473-1600

ko8106.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Régi magyar nyomtatványok. 1601-1635.

Budapest. 1983. Akadémiai. 855 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Régi magyar nyomtatványok.  1601-1635

ko8136.   könyv/jog, jogtörténet, kriminológia

Both-Csizmadia-Hajdu-Horváth-Nagyné: Egyetemes állam- és jogtörténet.

Budapest. 1984. Tankönyvkiadó. 516 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Both-Csizmadia-Hajdu-Horváth-Nagyné: Egyetemes állam- és jogtörténet

ko8179.   könyv/régiség

Tardieu, Amedee, M.S.Cherubini Und Noel Desverges,: SENEGAMBIE, GUINEE, NUBIE, ABYSSINIE.

Paris. 1847. Didot. papírkötés. francia nyelvű.
méret: 23x13 cm. foltos.

ELKELT

48,136, 386 p.3 maps. 38 engravings
L'Univers. Histoire et Description de tous les Peuples.
Afrique Tome 3.
Tardieu, Amedee, M.S.Cherubini Und Noel Desverges,: SENEGAMBIE, GUINEE, NUBIE, ABYSSINIE

ko8180.   könyv/régiség

Gobat P. Georgio: ALPHABETUM QUADRUPLEX, QUO PLUS CLX CASIBUS FACTIS NON FICITS MAGNAM PARTEM RARIS... EXPLICATUR UNIVERSA MATERIA VOTI BLASPHEMIAE ET JURAMENTI SUPERSTITIONIS.

Constantiae (Konstanz). 1672. Straub. 761 p. pergamen. latin nyelvű.
méret: 15x9 cm. foltos. kopott.

ELKELT

Gobat P. Georgio: ALPHABETUM QUADRUPLEX, QUO PLUS CLX CASIBUS FACTIS NON FICITS MAGNAM PARTEM RARIS... EXPLICATUR UNIVERSA MATERIA VOTI BLASPHEMIAE ET JURAMENTI SUPERSTITIONIS

ko8183.   könyv/régiség

Vass Ladislao: RESPENSUM AD APPENDICUM JOANNIS NEP. ALBER.

Pest. 1827. Landerer. 205 p. kartonkötés. latin nyelvű.
méret: 21x14 cm. kopott. gerincen kis szakadás.

ELKELT

Vass László (Salomvár, 1780. jún. 9. – Pest, 1842. márc. 24.): filozófus, egyháztörténész, egyetemi tanár, az MTA t. tagja (1832). Teológiai tanulmányai végeztével 1803-ban pappá sze...
Vass Ladislao: RESPENSUM AD APPENDICUM JOANNIS NEP. ALBER

ko8187.   könyv/bibliofilia, első kiadás

BAYROS Franz Von: DULCES UMBRAS.

Wien. 1913. Wolf. 71 p. illusztrált. félbőr-kötésben. német nyelvű.
méret: 23x15 cm. minimálisan foltos. kopott.

ELKELT

12 Heliogravure Bayros.
BAYROS Franz Von: DULCES UMBRAS

ko8188.   könyv/mese, gyerek, ifjúsági

Sokat eszel, erős leszel! Gyermekmérce.

Budapest. 1953. kn. 8 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 11x29 cm.

ELKELT

Sokat eszel, erős leszel! Gyermekmérce

ko8217.   könyv/folyóirat

An das ungarische Volk. Neues Pester Journal. Extra Ausgabe.

Budapest. 1919. kn. 1 p. . német nyelvű.
méret: 0x0 cm.

ELKELT

József főherceg kiáltványa.
An das ungarische Volk. Neues Pester Journal. Extra Ausgabe

ko8238.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Barcza-Thirring (szerkesztők): Budapest Duna jobbparti környéke.

Budapest. 1924. TA. 216 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x12 cm. kopott.

ELKELT

A térképek hiányzanak.
Barcza-Thirring (szerkesztők): Budapest Duna jobbparti környéke

ko8264.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Cholnoky Jenő: Erdélyi képek.

Budapest. én. Franklin. 164 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ELKELT

Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.
Cholnoky Jenő: Erdélyi képek

ko8265.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Hedin Sven: Ázsia sivatagjain keresztül.

Budapest. én. Lampel. 219 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm. gerincen kis szakadás.

ELKELT

Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.
Hedin Sven: Ázsia sivatagjain keresztül

ko8271.   könyv/történelem/magyar/1826-1849

Nagy Márta: Az 1848-1849-es emigráció memoire irodalma.

Budapest. 1936. kn. 158 p. dedikált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 16x23 cm.

ELKELT

Beszakadások a borítón!.
Nagy Márta: Az 1848-1849-es emigráció memoire irodalma

ko8298.   könyv/vártörténet

Szabó Imre: Déva vára.

Déva. 1910. HTRT. 28 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm.

ELKELT

1 illusztráció ragasztással javítva.
Szabó Imre: Déva vára

ko8299.   könyv/vártörténet

Balász Mihály: Krasznahorka várának története és kalauza.

Rousnyó. 1939. Sajó-Vidék. 86 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x12 cm.

ELKELT

Balász Mihály: Krasznahorka várának története és kalauza

ko8319.   könyv/régiség

Jansenii Cornelii [Jansen Cornelius (Jansenius )]: TETRATEUCHUS, SIVE COMMENTARIUS IN SANCTA JESU CHRISTI EVANGELIA.

Labaci. 1792. Ignati Merk. félbőr-kötésben. latin nyelvű.
méret: 17x10 cm.

ELKELT

816, 436, 480 p
------------------------------
Corneille Janssens, commonly known by the Latinized name Cornelius Jansen or Jansenius, (October 28, 1585–May 6, 1638) was Catholic bishop of Ypres (...
Jansenii Cornelii [Jansen Cornelius (Jansenius )]: TETRATEUCHUS, SIVE COMMENTARIUS IN SANCTA JESU CHRISTI EVANGELIA

ko8320.   könyv/vártörténet

Gerő László: Magyar várak.

Budapest. 1968. Műszaki. 321 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x23 cm.

ELKELT

Gerő László: Magyar várak

ko8324.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Hedin Sven: Transzhimalája.

Budapest. én. Lampel. 330 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x15 cm.

ELKELT

A kötéstáblán benyomódás.
Hedin Sven: Transzhimalája

ko8326.   könyv/régiség

Nemzeti Szinházi zsebkönyv.

Pest. 1842. Trattner. 68 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x11 cm.

ELKELT

Gerince javítva.
Nemzeti Szinházi zsebkönyv

ko8339.   könyv/miniatür könyvek

Tárca naptár az 1938. évre.

Budapest. 1938. kn. bőrkötés. magyar nyelvű.
méret: 5x3 cm. aranymetszés.

ELKELT

27 lev.
Kötéstáblán fém plakett.
Tárca naptár az 1938. évre

ko8357.   könyv/miniatür könyvek

Mikszáth Kálmán: A gavallérok.

Budapest. 1957. Szépirodalmi. 229 p. bőrkötés. magyar nyelvű.
méret: 6x5 cm.

ELKELT

Mikszáth Kálmán: A gavallérok

ko8377.   könyv/mese, gyerek, ifjúsági

Ewarts H.G: Villám. Egy farkaskutya története.

Wien. én. Danubia. 215 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ELKELT

Ewarts H.G: Villám. Egy farkaskutya története

ko8383.   könyv/irodalom/dráma

Shakespeare: Összes drámái. I-IV. köt.

Budapest. 1972. Magyar Helikon. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x12 cm.

ELKELT

Helikon Klasszikusok.
Shakespeare: Összes drámái. I-IV. köt

ko8390.   könyv/természettudomány/biológia, mezőgazdaság/állat

Julius, VÖLSCHAU: ILLUSTRIRTES HüHNER-BUCH. ENTHALTEND DAS GESAMMTE DER HüHNERZUCHT, ALS: ANLAGE DER HüHNERSTäLLE, ANSCHAFFUNG VON HüHNERN, BEHANDLUNG DERSELBEN, KRANKHEITEN ETC. ETC. MIT EINEM VORWORT VON PROFESSOR DR. ZüRN.

Hamburg. 1884. Richter. 282 p. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 27x20 cm. foltos. kopott. címlapon tulajdonosi bejegyzés.

ELKELT

40 chromolith.
2 lith.implosion on the margin.
Julius, VÖLSCHAU: ILLUSTRIRTES HüHNER-BUCH. ENTHALTEND DAS GESAMMTE DER HüHNERZUCHT, ALS: ANLAGE DER HüHNERSTäLLE, ANSCHAFFUNG VON HüHNERN, BEHANDLUNG DERSELBEN, KRANKHEITEN ETC. ETC. MIT EINEM VORWORT VON PROFESSOR DR. ZüRN

ko8391.   könyv/régiség

BARSKETT JAMES & PLACIDE-JUSTIN M: HISTOIRE POLITIQUE ET STATISTIQUE DE L´ISLE D´HAYTI, SAINT - DOMINQUE :; éCRITE SUR LES DOCUMENTS OFFICIELS ET DES NOTES COMMUNIQUéES.

Paris. 1826. Briére. 547 p. félbőr-kötésben. francia nyelvű.
méret: 20x12 cm. kopott.

ELKELT

The engraved and coloured map, 43 x 29 cm.,is folded in back of book.
BARSKETT   JAMES & PLACIDE-JUSTIN  M: HISTOIRE POLITIQUE ET STATISTIQUE DE L´ISLE D´HAYTI, SAINT - DOMINQUE :; éCRITE SUR LES DOCUMENTS OFFICIELS ET DES NOTES COMMUNIQUéES

ko8400.   könyv/erotika

Louys Pierre: LA FEMME. TRENTE-NEUF POÉMES ÉROTIQUES INÉDITS AVEC SEIZE DESSINS DE L'AUTEUR REPRODUITS EN FAC-SIMILÉ ET UN PORTRAIT GRAVÉ PAR P.-A. LAURENS.

Mytiléne. 1938. A L'enseigne De Bilitis. 96 p. illusztrált. papírkötés. francia nyelvű.
méret: 28x23 cm.

ELKELT

Numbered edition: 250/114.
Louys Pierre: LA FEMME. TRENTE-NEUF POÉMES ÉROTIQUES INÉDITS AVEC SEIZE DESSINS DE L'AUTEUR REPRODUITS EN FAC-SIMILÉ ET UN PORTRAIT GRAVÉ PAR P.-A. LAURENS

ko8401.   könyv/erotika

(PIA Pascal.): La Semaine secrète de Sapho, illustré de huit gravures coloriées à la main.

Paris. (1930). kn. 158 p. illusztrált. papírkötés. francia nyelvű.
méret: 28x19 cm.

ELKELT

Numbered edition: 300/119.
(PIA Pascal.): La Semaine secrète de Sapho, illustré de huit gravures coloriées à la main

ko8408.   könyv/régiség

Benkö Josepho (Benkő József): TRANSSILVANIA, SIVE MAGNUS TRANSSILVANIAE PRINCIPATUS, OLIM DACIA MEDITERRANEA DICTUS.

Vindobonae (Wien). 1778. Kurtzbök. kartonkötés. latin nyelvű.
méret: 20x13 cm. kopott. gerincen kis szakadás. szúrágott.

ELKELT

590, 624 p.
Benkő József (Bardóc, 1740. december 20. – Középajta, 1814. december 28.) református lelkész, teológus, botanikus, történetíró.
Transsilvania sive Magnus Transsilvaniae Pri...
Benkö Josepho (Benkő József): TRANSSILVANIA, SIVE MAGNUS TRANSSILVANIAE PRINCIPATUS, OLIM DACIA MEDITERRANEA DICTUS

ko8457.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Taylor, Merlin Moore: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében.

Budapest. 1926. Lampel. 188 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x16 cm.

ELKELT

A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.
Taylor, Merlin Moore: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében

ko8458.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Pfizenmayer: Kelet-Szibíria ősvilága és ősnépei.

Budapest. én. Lampel. 202 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x16 cm.

ELKELT

Pfizenmayer: Kelet-Szibíria ősvilága és ősnépei

ko8459.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Bergman Sten: Kamcsatka ősnépei.

Budapest. én. Lampel. 272 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x16 cm.

ELKELT

Bergman Sten: Kamcsatka ősnépei

ko8476.   könyv/mese, gyerek, ifjúsági

ABC. Illusztrálta Kornélly J.

Budapest. én. Korvin Testvérek. 12 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 11x16 cm.

ELKELT

Franck kávé reklámkiadvány!.
ABC. Illusztrálta Kornélly J

ko8498.   könyv/művészet/általános művészet

A. Donath: Psychologie des Kunstsammelns.

Berlin. 1920. Richard Carl Schmidt. 214 p. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 22x14 cm.

ELKELT

Bibliothek für Kunst.- und Antiquitätensammler, Band 9.
A. Donath: Psychologie des Kunstsammelns

ko8521.   könyv/miniatür könyvek

Madách Imre: Az ember tragédiája. I-II.

Budapest. 1975. Képzőművészeti Alap. 272 p. illusztrált. nyl kötés. magyar nyelvű.
méret: 6x4 cm.

ELKELT

Kass János illusztrálta.
299. sz. példány.
Madách Imre: Az ember tragédiája. I-II

ko8522.   könyv/miniatür könyvek

Madách Imre: Az ember tragédiája.

Budapest. 1975. Képzőművészeti Alap. 136 p. nyl kötés. magyar nyelvű.
méret: 6x4 cm.

ELKELT

Kass János illusztrálta.
Kass János aláírásával.
Madách Imre: Az ember tragédiája

ko8580.   könyv/régiség

Wieland C. M: SINGSPIELE UND ABHANDLUNGEN. WIELANDS SäMTLICHE WERKE: BAND: XXVI.

Wien. 1812. Anton Doll. 263 p. félbőr-kötésben. német nyelvű.
méret: 20x12 cm. szúrágott.

ELKELT

1t. Kupfertstich.
Wieland C. M: SINGSPIELE UND ABHANDLUNGEN. WIELANDS SäMTLICHE WERKE: BAND:  XXVI

ko8591.   könyv/folyóirat

SZÁZADOK. A Magyar Történelmi Társulat közlönye. Harmadik évfolyam . 1869.

Pest. 1869. MTT. 752 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm. gerincen nagy szakadás.

ELKELT

SZÁZADOK. A Magyar Történelmi Társulat közlönye. Harmadik évfolyam . 1869

ko8609.   könyv/régiség

Nagyváthy János: [A szorgalmatos mezei gazda] I. köt.

[Pest]. [1791]. [Trattner]. 564 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.
méret: 18x11 cm. foltos. sérült. kopott.

ELKELT

Címlap hiány!
----------------------

Nagyváthy János (Miskolc, 1755. jan. 19. – Csurgó, 1819. febr. 13.): az első magyar mezőgazdasági kézikönyv írója, jószágkormányzó. Sárospat...
Nagyváthy János: [A szorgalmatos mezei gazda] I. köt

ko8612.   könyv/történelem/egyetemes

Miksa mexikói császár élete, halála és pöre. Eddig kiadatlan részletekkel.

Pest. 1868. Emich. 150 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 12x9 cm. kopott.

ELKELT

Miksa mexikói császár élete, halála és pöre. Eddig kiadatlan részletekkel

ko8613.   könyv/régiség

METASTASIO, [Pietro Antonio, Trapassi]: Metastasiusnak egynehány játék darabjai. Fordította olaszból Döme Károl.

Komárom. 1802. kn. 336 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x11 cm.

ELKELT

A címlapon és még néhány lapon tulajdonosi bejegyzés.
.................................................................................

Abel halála. A meg-ismértt egyiptiusi József. Joas,...
METASTASIO, [Pietro Antonio, Trapassi]: Metastasiusnak egynehány játék darabjai. Fordította olaszból Döme Károl

ko8614.   könyv/régiség

[Csapó Dániel (kecskeméti)]: Gazdasági kistűkör. Falusi ifjuság számára. Karika Pál, Szentmiklósy Sámuel és Tahy Emánuel koszorúzott munkáikból szerkesztve kiadta a’ M. Gazdasági Egyesület.

Buda. 1843. M.G.E. 172 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x12 cm.

ELKELT

Csapó Dániel
alispán és országgyűlési követ, szül. 1778. márcz. 21. Győrött. 1805-ben a francziákkal viselt háborúban a tolnamegyei nemes felkelő sereg tisztje volt; azután megyei h...
[Csapó Dániel (kecskeméti)]: Gazdasági kistűkör. Falusi ifjuság számára. Karika Pál, Szentmiklósy Sámuel és Tahy Emánuel koszorúzott munkáikból szerkesztve kiadta a’ M. Gazdasági Egyesület

ko8615.   könyv/régiség

Galgóczi Károly: Népszerű gazdasági földmivelés.

Pest. 1845. Beimel. 158 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x12 cm.

ELKELT

Galgóczy Károly

ügyvéd és a m. tud. akadémia lev. tagja, G. Gábor ev. ref. lelkész és Szikszay Eszter fia, szül. 1823. jan. 27. Lápafőn Tolnamegyében; középiskoláit 1832-ben a gyö...
Galgóczi Károly: Népszerű gazdasági földmivelés
<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->
Sós Antikvarium 1056 Budapest Váci utca 73.   lap tetejére