embléma

Sós Antikvárium

alapítás éve 1985

Katalógus   in english   BelépésKönyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal.

Elkelt tételek

 könyv | térkép | metszet | levelezőlap | kézirat 

Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.

<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->

ko7302.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Hadwiger Victor: IL PANTEGAN.

Berlin. 1919. Axel Juncker. 75 p. félvászonkötés. német nyelvű.
méret: 28x25 cm. gerincen kis szakadás.

ELKELT

Numbered edition: 500/359.
Hadwiger Victor: IL PANTEGAN

ko7310.   könyv/régiség

FESTIVALE TYRNAVIENSE, HOC EST: CONCIONES IN OMNIA TOTIUS ANNI FESTA PER APOSTOLICUM HUNGARIAE REGNUM CELEBRARI SOLITA.

Tyrnaviae (Nagyszombat). 1743. Acad. Soc. Jesu. 390 p. bőrkötés. latin nyelvű.
méret: 33x21 cm.

ELKELT

1 t. címkép. Rézmetszet.
Alul Nagyszombat látképe.
A lapok helyenkén foltosak.
Szalai/Nagyszombat/1743/1.
FESTIVALE TYRNAVIENSE, HOC EST: CONCIONES IN OMNIA TOTIUS ANNI FESTA PER APOSTOLICUM HUNGARIAE REGNUM CELEBRARI SOLITA

ko7312.   könyv/régiség

VIRIDARIUM ANIMAE, IN QUO SELECTISSIMI VARIARUM SANCTARUM PRECUM FLOSCULI CONTINENTUR.

Viennae. 1673. Lackner Georgii. 610 p. bőrkötés. latin nyelvű.
méret: 15x10 cm. sérült.

ELKELT

VIRIDARIUM ANIMAE, IN QUO SELECTISSIMI VARIARUM SANCTARUM PRECUM FLOSCULI CONTINENTUR

ko7313.   könyv/régiség

Buchleri Joannis: THESAURUS.... EPISTOLARUM.

Viennae. 1702. Conrad Ludwig. 418 p. pergamen. latin nyelvű.
méret: 14x8 cm. kopott.

ELKELT

1 t. címkép színes rézmetszet.
Buchleri Joannis: THESAURUS.... EPISTOLARUM

ko7318.   könyv/helytörténet

Gallina Frigyes: BUDAPEST székesfőváros története képekben.

Budapest. 1932. Székesfőváros. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x31 cm.

ELKELT

50 sztl. lev. (42 képből 15 színes.) Hártyapapírral védve a képek
Gerincen szakadás.
Gallina Frigyes: BUDAPEST székesfőváros története képekben

ko7326.   könyv/régiség

Dorell Josef ( Darell William): Istenes jóságra, és szerentsés boldog életre oktatott nemes urfi. Fordította: Faludi Ferentz.

Pozsony. 1787. Patzko Ágost. 220 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x11 cm.

ELKELT

Elázott példány.
Dorell Josef ( Darell William): Istenes jóságra, és szerentsés boldog életre oktatott nemes urfi. Fordította: Faludi Ferentz

ko7327.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Baktay Ervin: A boldog völgy országa. Barangolások Kasmirban.

Budapest. én. Franklin. 220 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x15 cm.

ELKELT

Baktay Ervin: A boldog völgy országa. Barangolások Kasmirban

ko7328.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Baktay Ervin: Királyfiak földjén. ( Rádzsputána és Gudzsarát).

Budapest. én. Franklin. 208 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x15 cm. kopott.

ELKELT

Baktay Ervin: Királyfiak földjén. ( Rádzsputána és Gudzsarát)

ko7329.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Baktay Ervin: A világ tetején . Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain nyugati Tibetbe. I-II. köt.

Budapest. én. Lampel. 312 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x15 cm.

ELKELT

Baktay Ervin: A világ tetején . Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain nyugati Tibetbe. I-II. köt

ko7330.   könyv/történelem/magyar/1919 után

NAGYMIHÁLY Sándor: Egyszer nem volt Magyarország. Horthy Miklós és a szegedi ellenforradalom. Előszó: vitéz bádoki Soós Károly.

Budapest. 1940. Halász. 228 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ELKELT

NAGYMIHÁLY Sándor: Egyszer nem volt Magyarország.  Horthy Miklós és a szegedi ellenforradalom. Előszó: vitéz bádoki Soós Károly

ko7331.   könyv/művelődéstörténet

Siklóssy László: A régi budapest erkölcse. I-III. köt.

Budapest. 1922-23. Táltos. 708 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x15 cm. címlapon tulajdonosi bejegyzés.

ELKELT

Siklóssy László: A régi budapest erkölcse. I-III. köt

ko7346.   könyv/mese, gyerek, ifjúsági

Verne Gyula: Utazás a föld középpontja felé.

Budapest. 1897. Franklin. 336 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm.

ELKELT

Verne Gyula: Utazás a föld középpontja felé

ko7347.   könyv/mese, gyerek, ifjúsági

Verne Gyula: Bombarnac Klaudius.

Budapest. 1894. Franklin. 319 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm. kopott.

ELKELT

Verne Gyula: Bombarnac Klaudius

ko7348.   könyv/mese, gyerek, ifjúsági

Verne Gyula: A francia zászló.

Budapest. én. Franklin. 224 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm.

ELKELT

Verne Gyula: A francia zászló

ko7352.   könyv/Plakát, hirdetmény, röplap

MIT ADHAT A TANÁCSKÖZTÁRSASÁG? Mit hozhat a nemzetgyűlési választás a proletárnak?.

hn. 1919. KMP. 1 p. . magyar nyelvű.
méret: 28x21 cm.

ELKELT

MIT ADHAT A TANÁCSKÖZTÁRSASÁG? Mit hozhat a nemzetgyűlési választás a proletárnak?

ko7354.   könyv/Plakát, hirdetmény, röplap

Katonák! Röplap.

hn. 1919. KMP. 1 p. . magyar nyelvű.
méret: 24x15 cm.

ELKELT

Katonák! Röplap

ko7399.   könyv/régiség

WOOD J. G: THE COMMON OBJECTS OF THE SEA SHORE SHORE. INCLUDING HINTS FOR AN AQUARIUM.

London. (1857). GEORGE ROUTELEDGE AND SONS. 204 p. illusztrált. bőrkötés. angol nyelvű.
méret: 17x10 cm.

ELKELT

12 t. colorued lithography.
WITH COLOURED ILLUSTRATIONS FROM DESIGNS BY SOWERBY.
WOOD J. G: THE COMMON OBJECTS OF THE SEA SHORE SHORE. INCLUDING HINTS FOR AN AQUARIUM

ko7401.   könyv/régiség

(JOUY Victor-Joseph Etienne De.): L'HERMITE DE LA CHAUSSÉE-D'ANTIN, OU OBSERVATIONS SUR LES MOEURS ET USAGES PARISIENS AU COMMENCEMENT DU XIX SIÉCLE. I-IV.

Paris. 1813-14. Pillet. illusztrált. félbőr-kötésben. francia nyelvű.
méret: 17x10 cm. gerincen kis szakadás.

ELKELT

(1), 332; (2), vi, 396; (4), 356; (2), iii, 388; (2)p.
6 t. copper engraving.
(JOUY Victor-Joseph Etienne De.): L'HERMITE DE LA CHAUSSÉE-D'ANTIN, OU OBSERVATIONS SUR LES MOEURS ET USAGES PARISIENS AU COMMENCEMENT DU XIX SIÉCLE. I-IV

ko7402.   könyv/régiség

Choffin David Etienne: Dictionnaire abrege de la fable, ou de la mythologie : pour l'intelligence des poetes, de l'histoire fabuleuse, des tableaux, des monumens historiques, des termes d'astronomie, & de l'excellent poeme epique, intule Les Avantures de Telemaque. Servant de s.

Halle. 1775. A La Maison Des Orphelin. 440 p. félbőr-kötésben. francia nyelvű.
méret: 17x10 cm.

ELKELT

1 t. Frontisp. copper engraving.
Choffin David Etienne: Dictionnaire abrege de la fable, ou de la mythologie : pour l'intelligence des poetes, de l'histoire fabuleuse, des tableaux, des monumens historiques, des termes d'astronomie, & de l'excellent poeme epique, intule Les Avantures de Telemaque. Servant de s

ko7403.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Milton, John: THE POEMS OF JOHN MILTON, WITH NOTES BY THOMAS KEIGHTLEY. TWO VOLUMES.

London. 1859. Chapman And Hall. 940 p. bőrkötés. angol nyelvű.
méret: 22x14 cm. gerincen kis szakadás.

ELKELT

Milton, John: THE POEMS OF JOHN MILTON, WITH NOTES BY THOMAS KEIGHTLEY. TWO VOLUMES

ko7404.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Ward Adolphus William: DICKENS.

London. 1906. Macmillan. 232 p. bőrkötés. angol nyelvű.
méret: 19x12 cm.

ELKELT

Ward  Adolphus William: DICKENS

ko7405.   könyv/régiség

Linné Charles: SYTéME SEUEL DES VéGéTAUX. PREMIèRE INTERPRéTATION FRANçAISE, CALQUéE SUR LES EDITIONS DE MURRAY, DE PERSON, ET DE WILDENOW. AUGMENTéE ET ENRICHIE DE NOTIONS éLéMENTAIRES, DE NOTES DIVERSES, D'UNE CONCORDANCE AVEC LA MéTHODE DE TOURNEFORT ET LES FAMILLES.

Paris. 1810. Bertrand. 931 p. félbőr-kötésben. francia nyelvű.
méret: 20x13 cm. kopott. gerincen kis szakadás.

ELKELT

Linné Charles: SYTéME SEUEL DES VéGéTAUX. PREMIèRE INTERPRéTATION FRANçAISE, CALQUéE SUR LES EDITIONS DE MURRAY, DE PERSON, ET DE WILDENOW. AUGMENTéE ET ENRICHIE DE NOTIONS éLéMENTAIRES, DE NOTES DIVERSES, D'UNE CONCORDANCE AVEC LA MéTHODE DE TOURNEFORT ET LES FAMILLES

ko7435.   könyv/folyóirat

Századok. A Magyat Történelmi Társulat közlönye.1884. 18 évf.

Budapest. 1884. MTT. 918 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Teljes évfolyam.
Századok. A Magyat Történelmi Társulat közlönye.1884. 18 évf

ko7441.   könyv/régiség

NOVUM JESU CHRISTI TESTAMENTUM. VULGATAE EDITIONIS.

Paris. 1844. Gaume Fratres Bibliopolas. 400 p. pergamen. latin nyelvű.
méret: 10x6 cm.

ELKELT

Hozzákötve:
Kempis Thomae: DE IMITATIONE CHRISTI libri quator.
Paeis. 1842. Apud Gaume Fratres Bibliopolas.131 p.

Miniature edition!.
NOVUM JESU CHRISTI TESTAMENTUM. VULGATAE EDITIONIS

ko7442.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Borbély Andor: Erdélyi városok képeskönyve 1736-ból.

Kolozsvár. 1943. Erd.Múz. Egy. 21 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Erdélyi Tudományos füzetek 161.sz.
21 kihajtható kép.
Kötése sérült.
Borbély Andor: Erdélyi városok képeskönyve 1736-ból

ko7448.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Vas István: Összegyűjtött versei I. köt.

Budapest. 1970. Szépirodalmi. 338 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x15 cm. kopott.

ELKELT

Darvas Józsefnek és feleségének, Nyulassy Judit rendezőnőnek dedikálva.
-------------------

NYILASSY JUDIT
1929-2007

Nyilassy Judit Jászai Mari- és érdemes Művész-díjas rendező V...
Vas István: Összegyűjtött versei I. köt

ko7450.   könyv/régiség

Beattie William: THE DANUBE: ITS HISTORY, SCENERY, AND TOPOGRAPHY. SPLENDIDLY ILLUSTRATED, FROM SKETCHES TAKEN ON THE SPOT, BY ABRESCH, AND DRAWN BY W. H. BARTLETT,.

London. 1844. George Virtue. 235 p. félbőr-kötésben. angol nyelvű.
méret: 27x21 cm. foltos. kopott.

ELKELT

79 t. acélmetszet (78 városkép, 1 metszetes címlap). 1 térkép.
Beattie William: THE DANUBE: ITS HISTORY, SCENERY, AND TOPOGRAPHY. SPLENDIDLY ILLUSTRATED, FROM SKETCHES TAKEN ON THE SPOT, BY ABRESCH, AND DRAWN BY W. H. BARTLETT,

ko7454.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Novák László ( Szerkesztő): Magyar nyomdászok évkönyve az ezerkilencszáztizedik esztendőre. XXV. évf.

hn. én. K.Sz. 206 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 27x18 cm.

ELKELT

Gerincen ragsztott sorszám.
Novák László ( Szerkesztő): Magyar nyomdászok évkönyve az ezerkilencszáztizedik esztendőre. XXV. évf

ko7472.   könyv/régiség

Gottlieb, Fichte, Johann: VERSUCH EINER KRITIK ALLER OFFENBARUNG. ZWEITE , VERMEHRTE UND VERBESSERTE AUFLAGE.

Königsberg. 1793. Hartung. 249 p. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 19x11 cm. foltos. kopott. szúrágott.

ELKELT

Hozzákötve:
Fichte: Grundlage des Naturrechtes nach Principen der Wissenschaftlehre.
Jena und Leipzig. 1796. Gabler. 229 p.
Hozzákötve:
Kant Immanuel: Grundlegung zur Metaphysik der Sitten. ...
Gottlieb, Fichte, Johann: VERSUCH EINER KRITIK ALLER OFFENBARUNG. ZWEITE , VERMEHRTE UND VERBESSERTE AUFLAGE

ko7480.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Gáspár Gyula: A visszatért Erdély útikönyve.

Budapest. én. Franklin. 67 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x11 cm. foltos.

ELKELT

Gáspár Gyula: A visszatért Erdély útikönyve

ko7488.   könyv/erotika

Louÿs, Pierre: LES AVENTURES DU ROI PAUSOLE. ILLUSTRATIONS EN COULEURS DE JACQUES TOUCHET.

Paris. (1939). L ' Édition D' Art H. Piazza,. 349 p. illusztrált. papírkötés. francia nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ELKELT

Numbered edition. 3000/1727.
Louÿs, Pierre: LES AVENTURES DU ROI PAUSOLE. ILLUSTRATIONS EN COULEURS DE JACQUES TOUCHET

ko7489.   könyv/erotika

[Mac Orlan Pierre]: PETITES COUSINES. SOUVENIRS EROTIQUES D'UN HOMME DE QUALITE TOUCHANT LES JOLIES PETITES COUSINES ... LES BONNES A TOUT FAIRE ... LES FEMMES DU MONDE ET LES BELLES FILLES DE PROVINCE.

(Paris). 1934. Aux Dépens D'un Amateur. 92 p. illusztrált. bőrkötés. francia nyelvű.
méret: 24x18 cm.

ELKELT

10 t. lithographs
175 numbered copies.(unnumbered).
[Mac Orlan Pierre]: PETITES COUSINES. SOUVENIRS EROTIQUES D'UN HOMME DE QUALITE TOUCHANT LES JOLIES PETITES COUSINES ... LES BONNES A TOUT FAIRE ... LES FEMMES DU MONDE ET LES BELLES FILLES DE PROVINCE

ko7491.   könyv/erotika

[COURBOULEIX]: SUZON EN VACANCES. JOURNAL SECRET D'UNE JEUNE FILLE. Aux Depens Des Amis De Cupidon.

hn. (1935). kn. 52 p. illusztrált. papírkötés. francia nyelvű.
méret: 26x20 cm.

ELKELT

Original edition, the illustrations etchings.
http://www.erotomane.org/vintage-erotica/title/erotic-literature-1930s/suzon-en-vacances/47/.
[COURBOULEIX]: SUZON EN VACANCES. JOURNAL SECRET D'UNE JEUNE FILLE. Aux Depens Des Amis De Cupidon

ko7492.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Söltl, J. M: MüNCHEN MIT SEINEN UMGEBUNGEN HISTORISCH, TOPOGRAPHISCH, STATISTISCH DARGESTELLT.

München. 1838. kn. 468 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 21x12 cm. minimálisan foltos.

ELKELT

Mit 10 Stahlstichtafeln, 1 Holzstichtafel, 4 lithographie.
Zweite verbesserte und vermehrte Auflage.
Söltl, J. M: MüNCHEN MIT SEINEN UMGEBUNGEN HISTORISCH, TOPOGRAPHISCH, STATISTISCH DARGESTELLT

ko7502.   könyv/bibliofilia, első kiadás

DIE KREUZZüGE IN DEN BILDERN VON GUSTAV DORE. MIT EINFüHRUNG VON ANDREAS BUSCH.

München. 1925. Josef Müller. 43 p. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 26x19 cm.

ELKELT

100 ganzs. Bildtaf.
DIE KREUZZüGE IN DEN BILDERN VON GUSTAV DORE. MIT EINFüHRUNG VON ANDREAS BUSCH

ko7503.   könyv/régiség

Angyalffy Mátyás András [szerkesztő]: Mezei Gazdák Barátja.

Pest. 1829. Trattner J. M. és Károlyi I. 408 p. félpergamen. magyar nyelvű.
méret: 19x11 cm.

ELKELT

jul. 2- szept. 27-ig.negyed év.
Angyalffy Mátyás András,
keszthelyi Georgikon tanára s a magy. tud. akadémia lev. tagja, született 1776. február 5. Naszályon, Komárommegyében. Korán vé...
Angyalffy Mátyás András [szerkesztő]: Mezei Gazdák Barátja

ko7628.   könyv/vártörténet

Nagy László: A végvári dicsőség nyomában.

Budapest. én. Zrinyi. 274 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x17 cm.

ELKELT

Nagy László: A végvári dicsőség nyomában

ko7632.   könyv/vártörténet

Csorba Csaba: Várak a Hegyalján.

Budapest. 1980. Zrinyi. 197 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x17 cm.

ELKELT

Csorba Csaba: Várak a Hegyalján

ko7633.   könyv/vártörténet

Csorba Csaba: Esztergom hadi krónikája.

Budapest. én. Zrinyi. 235 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x17 cm.

ELKELT

Csorba Csaba: Esztergom hadi krónikája

ko7635.   könyv/vártörténet

Sugár István: Szigetvár és viadala.

Budapest. 1976. Zrinyi. 227 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x17 cm.

ELKELT

Sugár István: Szigetvár és viadala

ko7636.   könyv/vártörténet

Veress D. Csaba: A győri vár.

Budapest. 1993. Zrinyi. 195 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x17 cm.

ELKELT

Veress D. Csaba: A győri vár

ko7638.   könyv/vártörténet

Veress D. Csaba: Várak a Bakonyban.

Budapest. 1983. Zrinyi. 266 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x17 cm.

ELKELT

Veress D. Csaba: Várak a Bakonyban

ko7640.   könyv/vártörténet

Sugár István: Az egri vár és viadala.

Budapest. 1971. Zrinyi. 149 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x17 cm.

ELKELT

Sugár István: Az egri vár és viadala

ko7641.   könyv/vártörténet

Veress D. Csaba-Siklósi Gyula: Székesfehérvár, a királyok városa.

Budapest. 1990. Zrinyi. 276 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x17 cm.

ELKELT

Veress D. Csaba-Siklósi Gyula: Székesfehérvár, a királyok városa

ko7642.   könyv/vártörténet

Kecskés László: Komárom az erődök városa.

Budapest. 1984. Zrinyi. 231 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x17 cm.

ELKELT

Kecskés László: Komárom az erődök városa

ko7699.   könyv/folyóirat

Kossuth Lajos (szerkesztő): Pesti Hirlap.

Pest. 1843. Landerer és Heckenast. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.
méret: 42x29 cm. kopott.

ELKELT

Második félév.
júl. 8-dec. 28-ig
381-894 p.
Kossuth Lajos (szerkesztő): Pesti Hirlap

ko7731.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Ritoók Zsigmond (főszerkesztő): A magyar ókortudomány bibliográfiája. 1951-1975.

Budapest. 1986. Akadémiai. 971 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Ritoók Zsigmond (főszerkesztő): A magyar ókortudomány bibliográfiája. 1951-1975

ko7823.   könyv/jog, jogtörténet, kriminológia

Bónis György: A jogtudó értelmiség a középkori Nyugat- és Közép-Európában.

Budapest. 177. Akadémia. 177 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ELKELT

Bónis György: A jogtudó értelmiség a középkori Nyugat- és Közép-Európában

ko7826.   könyv/vártörténet

Fügedi Erik: Vár és társadalom a 13-14. századi Magyarországon.

Budapest. 1977. Akadémiai. 218 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ELKELT

Fügedi Erik: Vár és társadalom a 13-14. századi Magyarországon

ko7828.   könyv/történelem/ókor, klasszika filológia, ókori irodalo

Suetonius Gaius Tranquillus: A caesarok élete.

Budapest. 1975. Helikon. 377 p. nyl kötés. magyar nyelvű.
méret: 12x13 cm. kopott.

ELKELT

Számozott.
A védőborító foltos.
Suetonius Gaius Tranquillus: A caesarok élete
<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->
Sós Antikvarium 1056 Budapest Váci utca 73.   lap tetejére