Katalógus
Belépés | Könyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal. |
Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.
ko7302. könyv/bibliofilia, első kiadás Hadwiger Victor: IL PANTEGAN.Berlin. 1919. Axel Juncker. 75 p. félvászonkötés. német nyelvű.méret: 28x25 cm. gerincen kis szakadás. ELKELTNumbered edition: 500/359. | ![]() |
ko7310. könyv/régiség FESTIVALE TYRNAVIENSE, HOC EST: CONCIONES IN OMNIA TOTIUS ANNI FESTA PER APOSTOLICUM HUNGARIAE REGNUM CELEBRARI SOLITA.Tyrnaviae (Nagyszombat). 1743. Acad. Soc. Jesu. 390 p. bőrkötés. latin nyelvű.méret: 33x21 cm. ELKELT1 t. címkép. Rézmetszet.
Alul Nagyszombat látképe. A lapok helyenkén foltosak. Szalai/Nagyszombat/1743/1. | ![]() |
ko7312. könyv/régiség VIRIDARIUM ANIMAE, IN QUO SELECTISSIMI VARIARUM SANCTARUM PRECUM FLOSCULI CONTINENTUR.Viennae. 1673. Lackner Georgii. 610 p. bőrkötés. latin nyelvű.méret: 15x10 cm. sérült. ELKELT | ![]() |
ko7313. könyv/régiség Buchleri Joannis: THESAURUS.... EPISTOLARUM.Viennae. 1702. Conrad Ludwig. 418 p. pergamen. latin nyelvű.méret: 14x8 cm. kopott. ELKELT1 t. címkép színes rézmetszet. | ![]() |
ko7318. könyv/helytörténet Gallina Frigyes: BUDAPEST székesfőváros története képekben.Budapest. 1932. Székesfőváros. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 22x31 cm. ELKELT50 sztl. lev. (42 képből 15 színes.) Hártyapapírral védve a képek
Gerincen szakadás. | ![]() |
ko7326. könyv/régiség Dorell Josef ( Darell William): Istenes jóságra, és szerentsés boldog életre oktatott nemes urfi. Fordította: Faludi Ferentz.Pozsony. 1787. Patzko Ágost. 220 p. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 18x11 cm. ELKELTElázott példány. | ![]() |
ko7327. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Baktay Ervin: A boldog völgy országa. Barangolások Kasmirban.Budapest. én. Franklin. 220 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 22x15 cm. ELKELT | ![]() |
ko7328. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Baktay Ervin: Királyfiak földjén. ( Rádzsputána és Gudzsarát).Budapest. én. Franklin. 208 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 22x15 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko7329. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Baktay Ervin: A világ tetején . Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain nyugati Tibetbe. I-II. köt.Budapest. én. Lampel. 312 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 22x15 cm. ELKELT | ![]() |
ko7330. könyv/történelem/magyar/1919 után NAGYMIHÁLY Sándor: Egyszer nem volt Magyarország. Horthy Miklós és a szegedi ellenforradalom. Előszó: vitéz bádoki Soós Károly.Budapest. 1940. Halász. 228 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x16 cm. ELKELT | ![]() |
ko7331. könyv/művelődéstörténet Siklóssy László: A régi budapest erkölcse. I-III. köt.Budapest. 1922-23. Táltos. 708 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x15 cm. címlapon tulajdonosi bejegyzés. ELKELT | ![]() |
ko7346. könyv/mese, gyerek, ifjúsági Verne Gyula: Utazás a föld középpontja felé.Budapest. 1897. Franklin. 336 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x13 cm. ELKELT | ![]() |
ko7347. könyv/mese, gyerek, ifjúsági Verne Gyula: Bombarnac Klaudius.Budapest. 1894. Franklin. 319 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x13 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko7348. könyv/mese, gyerek, ifjúsági Verne Gyula: A francia zászló.Budapest. én. Franklin. 224 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x13 cm. ELKELT | ![]() |
ko7352. könyv/Plakát, hirdetmény, röplap MIT ADHAT A TANÁCSKÖZTÁRSASÁG? Mit hozhat a nemzetgyűlési választás a proletárnak?.hn. 1919. KMP. 1 p. . magyar nyelvű.méret: 28x21 cm. ELKELT | ![]() |
ko7354. könyv/Plakát, hirdetmény, röplap Katonák! Röplap.hn. 1919. KMP. 1 p. . magyar nyelvű.méret: 24x15 cm. ELKELT | ![]() |
ko7399. könyv/régiség WOOD J. G: THE COMMON OBJECTS OF THE SEA SHORE SHORE. INCLUDING HINTS FOR AN AQUARIUM.London. (1857). GEORGE ROUTELEDGE AND SONS. 204 p. illusztrált. bőrkötés. angol nyelvű.méret: 17x10 cm. ELKELT12 t. colorued lithography.
WITH COLOURED ILLUSTRATIONS FROM DESIGNS BY SOWERBY. | ![]() |
ko7401. könyv/régiség (JOUY Victor-Joseph Etienne De.): L'HERMITE DE LA CHAUSSÉE-D'ANTIN, OU OBSERVATIONS SUR LES MOEURS ET USAGES PARISIENS AU COMMENCEMENT DU XIX SIÉCLE. I-IV.Paris. 1813-14. Pillet. illusztrált. félbőr-kötésben. francia nyelvű.méret: 17x10 cm. gerincen kis szakadás. ELKELT(1), 332; (2), vi, 396; (4), 356; (2), iii, 388; (2)p.
6 t. copper engraving. | ![]() |
ko7402. könyv/régiség Choffin David Etienne: Dictionnaire abrege de la fable, ou de la mythologie : pour l'intelligence des poetes, de l'histoire fabuleuse, des tableaux, des monumens historiques, des termes d'astronomie, & de l'excellent poeme epique, intule Les Avantures de Telemaque. Servant de s.Halle. 1775. A La Maison Des Orphelin. 440 p. félbőr-kötésben. francia nyelvű.méret: 17x10 cm. ELKELT1 t. Frontisp. copper engraving. | ![]() |
ko7403. könyv/bibliofilia, első kiadás Milton, John: THE POEMS OF JOHN MILTON, WITH NOTES BY THOMAS KEIGHTLEY. TWO VOLUMES.London. 1859. Chapman And Hall. 940 p. bőrkötés. angol nyelvű.méret: 22x14 cm. gerincen kis szakadás. ELKELT | ![]() |
ko7404. könyv/bibliofilia, első kiadás Ward Adolphus William: DICKENS.London. 1906. Macmillan. 232 p. bőrkötés. angol nyelvű.méret: 19x12 cm. ELKELT | ![]() |
ko7405. könyv/régiség Linné Charles: SYTéME SEUEL DES VéGéTAUX. PREMIèRE INTERPRéTATION FRANçAISE, CALQUéE SUR LES EDITIONS DE MURRAY, DE PERSON, ET DE WILDENOW. AUGMENTéE ET ENRICHIE DE NOTIONS éLéMENTAIRES, DE NOTES DIVERSES, D'UNE CONCORDANCE AVEC LA MéTHODE DE TOURNEFORT ET LES FAMILLES.Paris. 1810. Bertrand. 931 p. félbőr-kötésben. francia nyelvű.méret: 20x13 cm. kopott. gerincen kis szakadás. ELKELT | ![]() |
ko7435. könyv/folyóirat Századok. A Magyat Történelmi Társulat közlönye.1884. 18 évf.Budapest. 1884. MTT. 918 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELTTeljes évfolyam. | ![]() |
ko7441. könyv/régiség NOVUM JESU CHRISTI TESTAMENTUM. VULGATAE EDITIONIS.Paris. 1844. Gaume Fratres Bibliopolas. 400 p. pergamen. latin nyelvű.méret: 10x6 cm. ELKELTHozzákötve:
Kempis Thomae: DE IMITATIONE CHRISTI libri quator. Paeis. 1842. Apud Gaume Fratres Bibliopolas.131 p. Miniature edition!. | ![]() |
ko7442. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Borbély Andor: Erdélyi városok képeskönyve 1736-ból.Kolozsvár. 1943. Erd.Múz. Egy. 21 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELTErdélyi Tudományos füzetek 161.sz.
21 kihajtható kép. Kötése sérült. | ![]() |
ko7448. könyv/bibliofilia, első kiadás Vas István: Összegyűjtött versei I. köt.Budapest. 1970. Szépirodalmi. 338 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x15 cm. kopott. ELKELTDarvas Józsefnek és feleségének, Nyulassy Judit rendezőnőnek dedikálva.
------------------- NYILASSY JUDIT 1929-2007 Nyilassy Judit Jászai Mari- és érdemes Művész-díjas rendező V... | ![]() |
ko7450. könyv/régiség Beattie William: THE DANUBE: ITS HISTORY, SCENERY, AND TOPOGRAPHY. SPLENDIDLY ILLUSTRATED, FROM SKETCHES TAKEN ON THE SPOT, BY ABRESCH, AND DRAWN BY W. H. BARTLETT,.London. 1844. George Virtue. 235 p. félbőr-kötésben. angol nyelvű.méret: 27x21 cm. foltos. kopott. ELKELT79 t. acélmetszet (78 városkép, 1 metszetes címlap). 1 térkép. | ![]() |
ko7454. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Novák László ( Szerkesztő): Magyar nyomdászok évkönyve az ezerkilencszáztizedik esztendőre. XXV. évf.hn. én. K.Sz. 206 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 27x18 cm. ELKELTGerincen ragsztott sorszám. | ![]() |
ko7472. könyv/régiség Gottlieb, Fichte, Johann: VERSUCH EINER KRITIK ALLER OFFENBARUNG. ZWEITE , VERMEHRTE UND VERBESSERTE AUFLAGE.Königsberg. 1793. Hartung. 249 p. kartonkötés. német nyelvű.méret: 19x11 cm. foltos. kopott. szúrágott. ELKELTHozzákötve:
Fichte: Grundlage des Naturrechtes nach Principen der Wissenschaftlehre. Jena und Leipzig. 1796. Gabler. 229 p. Hozzákötve: Kant Immanuel: Grundlegung zur Metaphysik der Sitten. ... | ![]() |
ko7480. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Gáspár Gyula: A visszatért Erdély útikönyve.Budapest. én. Franklin. 67 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 17x11 cm. foltos. ELKELT | ![]() |
ko7488. könyv/erotika Louÿs, Pierre: LES AVENTURES DU ROI PAUSOLE. ILLUSTRATIONS EN COULEURS DE JACQUES TOUCHET.Paris. (1939). L ' Édition D' Art H. Piazza,. 349 p. illusztrált. papírkötés. francia nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELTNumbered edition. 3000/1727. | ![]() |
ko7489. könyv/erotika [Mac Orlan Pierre]: PETITES COUSINES. SOUVENIRS EROTIQUES D'UN HOMME DE QUALITE TOUCHANT LES JOLIES PETITES COUSINES ... LES BONNES A TOUT FAIRE ... LES FEMMES DU MONDE ET LES BELLES FILLES DE PROVINCE.(Paris). 1934. Aux Dépens D'un Amateur. 92 p. illusztrált. bőrkötés. francia nyelvű.méret: 24x18 cm. ELKELT10 t. lithographs
175 numbered copies.(unnumbered). | ![]() |
ko7491. könyv/erotika [COURBOULEIX]: SUZON EN VACANCES. JOURNAL SECRET D'UNE JEUNE FILLE. Aux Depens Des Amis De Cupidon.hn. (1935). kn. 52 p. illusztrált. papírkötés. francia nyelvű.méret: 26x20 cm. ELKELTOriginal edition, the illustrations etchings.
http://www.erotomane.org/vintage-erotica/title/erotic-literature-1930s/suzon-en-vacances/47/. | ![]() |
ko7492. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Söltl, J. M: MüNCHEN MIT SEINEN UMGEBUNGEN HISTORISCH, TOPOGRAPHISCH, STATISTISCH DARGESTELLT.München. 1838. kn. 468 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 21x12 cm. minimálisan foltos. ELKELTMit 10 Stahlstichtafeln, 1 Holzstichtafel, 4 lithographie.
Zweite verbesserte und vermehrte Auflage. | ![]() |
ko7502. könyv/bibliofilia, első kiadás DIE KREUZZüGE IN DEN BILDERN VON GUSTAV DORE. MIT EINFüHRUNG VON ANDREAS BUSCH.München. 1925. Josef Müller. 43 p. vászonkötés. német nyelvű.méret: 26x19 cm. ELKELT100 ganzs. Bildtaf. | ![]() |
ko7503. könyv/régiség Angyalffy Mátyás András [szerkesztő]: Mezei Gazdák Barátja.Pest. 1829. Trattner J. M. és Károlyi I. 408 p. félpergamen. magyar nyelvű.méret: 19x11 cm. ELKELTjul. 2- szept. 27-ig.negyed év.
Angyalffy Mátyás András, keszthelyi Georgikon tanára s a magy. tud. akadémia lev. tagja, született 1776. február 5. Naszályon, Komárommegyében. Korán vé... | ![]() |
ko7628. könyv/vártörténet Nagy László: A végvári dicsőség nyomában.Budapest. én. Zrinyi. 274 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko7632. könyv/vártörténet Csorba Csaba: Várak a Hegyalján.Budapest. 1980. Zrinyi. 197 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko7633. könyv/vártörténet Csorba Csaba: Esztergom hadi krónikája.Budapest. én. Zrinyi. 235 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko7635. könyv/vártörténet Sugár István: Szigetvár és viadala.Budapest. 1976. Zrinyi. 227 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko7636. könyv/vártörténet Veress D. Csaba: A győri vár.Budapest. 1993. Zrinyi. 195 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 19x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko7638. könyv/vártörténet Veress D. Csaba: Várak a Bakonyban.Budapest. 1983. Zrinyi. 266 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko7640. könyv/vártörténet Sugár István: Az egri vár és viadala.Budapest. 1971. Zrinyi. 149 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko7641. könyv/vártörténet Veress D. Csaba-Siklósi Gyula: Székesfehérvár, a királyok városa.Budapest. 1990. Zrinyi. 276 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko7642. könyv/vártörténet Kecskés László: Komárom az erődök városa.Budapest. 1984. Zrinyi. 231 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko7699. könyv/folyóirat Kossuth Lajos (szerkesztő): Pesti Hirlap.Pest. 1843. Landerer és Heckenast. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 42x29 cm. kopott. ELKELTMásodik félév.
júl. 8-dec. 28-ig 381-894 p. | ![]() |
ko7731. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Ritoók Zsigmond (főszerkesztő): A magyar ókortudomány bibliográfiája. 1951-1975.Budapest. 1986. Akadémiai. 971 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko7823. könyv/jog, jogtörténet, kriminológia Bónis György: A jogtudó értelmiség a középkori Nyugat- és Közép-Európában.Budapest. 177. Akadémia. 177 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko7826. könyv/vártörténet Fügedi Erik: Vár és társadalom a 13-14. századi Magyarországon.Budapest. 1977. Akadémiai. 218 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko7828. könyv/történelem/ókor, klasszika filológia, ókori irodalo Suetonius Gaius Tranquillus: A caesarok élete.Budapest. 1975. Helikon. 377 p. nyl kötés. magyar nyelvű.méret: 12x13 cm. kopott. ELKELTSzámozott.
A védőborító foltos. | ![]() |