Katalógus
Belépés | Könyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal. |
Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.
ko7157. könyv/régiség Landovics István: Novus succursus az az új segétség, mellyet a' Magyar Nemzeten könyörülő Istennek szemlátomást segétő keze által killyebb terjesztett országunknak határiba a' lélek ellenségi ellen, a' bűnnek, és ördögnek ereje ellen, azon hatalmas Istennek igéje fegyverév.Nagyszombat. 1689. Háuck András. 864 p. pergamen. magyar nyelvű.méret: 20x15 cm. ELKELTElső rész.
RMK I. 1380 Erősen viseltes, szakadozott, foltos. -------- Landovics István, Jézus-társasági áldozópap és tanár, szül. 1635. aug. 24. Győrött és ugyanott a jezsuiták... | ![]() |
ko7158. könyv/régiség Baranyi Pál: Imago vitae et mortis. Az életnek és halálnak képe, avagy halotti predikácziók. Második része.Nagyszombat. 1719. Gáll Friderik. 1000 p. bőrkötés. magyar nyelvű.méret: 20x15 cm. foltos. sérült. kopott. ELKELTBaranyi Pál,
jezsuita hitszónok, szül. 1657. jan. 25. Jászberényben; a jezsuita rendbe lépett Gyöngyösön 1674-ben. Végezvén tanulását, világi ruhába öltözködve hatolt be Erdélybe... | ![]() |
ko7159. könyv/családtört. címertan, segédtudományok THE BRITISH COMPENDIUM: WHEREIN ARE CONTAIN'D, THE GENEALOGY TITLES, POSTS, MARRIAGES, INTER-MARRIAGES, ISSUE, PUBLICK TRANSLATIONS, AND NAMES OF THE SEATS OF ALL THE PRESENT NOBILITY OF ENGLAND.London. 1721. H. Meere. 362 p. illusztrált. bőrkötés. angol nyelvű.méret: 12x8 cm. kopott. ELKELT118 copper-plates. Complete.
2 ex libris copper engraving. | ![]() |
ko7160. könyv/régiség NICOLE PIERRE, Pseud.:) De DAMVILLIERS: LES IMAGINAIRES ET LES VISIONNAIRES. TRAITé DE LA FOY HUMAINE. JUGEMENT EQUITABLE TIRé DES œUVRES DE S. AUGUSTIN [SUIVI DE] LETTRE DE MESIRE NICOLAS PAUILLON.Cologne (Köln). 1683. Pierre Marteau. 696 p. vászonkötés. francia nyelvű.méret: 20x12 cm. ELKELT | ![]() |
ko7161. könyv/régiség Alexandre), Dulard (Paul: LA GRANDEUR DE DIEU DANS LES MERVEILLES DE LA NATURE, POEME.Paris. 1751. Nicolas Pierron. 243 p. bőrkötés. francia nyelvű.méret: 20x13 cm. kopott. gerincen nagy szakadás. ELKELT | ![]() |
ko7164. könyv/vártörténet Házi Jenő: Detrekő vára a középkorban.Budapest. 1917. Stephaneum. 72 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 23x15 cm. ELKELTTörténeti Értekezések 11. | ![]() |
ko7166. könyv/régiség Mendlik Ágoston: IX. Pius római pápa és a magyar püspöki kar, vagyis főpapok s egyháznagyok életrajzgyűjteménye.Pécs. 1864. kn. 160 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 26x18 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko7169. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Havrán János: Utazás keleten. ( Konstantinápoly, Sziria, Palesztina, Egyptom, Atén, Bukarest).Budapest. 1911. Szent-István Társ. 247 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT1 kihajtható látkép (Jeruzsálem)
1 térkép. | ![]() |
ko7170. könyv/régiség Vályi András: Magyar országnak leírása. I. kötet.Buda. 1796. Kir. Univ. Bet. 702 p. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x15 cm. ELKELTA portré hiány!
Irodalom: http://www.mtafki.hu/kiallitas/oldbooks/valyi.html. | ![]() |
ko7171. könyv/régiség Rousseau: OEUVRES COMPLÉTES. I-XXIV.Paris. 1828. Garnery. illusztrált. félbőr-kötésben. francia nyelvű.méret: 17x10 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko7177. könyv/mese, gyerek, ifjúsági Abonyi Árpád: Vitéz Balassa György.Budapest. én. MKKH és KV. 187 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 27x17 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko7179. könyv/régiség Wideburgio Bernhardo ( Johann Bernhard Wiedeburg ): MATHESIS BIBLICA SEPTEM SPECIMINIBVS COMPREHENSA : EXHIBENS EXPLICATIONES LOCORVM MATHEMATICORVM QVAE PER VNIVERSAM SCRIPTVRAM V. ET N. TESTAMENTI OCCVRVNT.Jena. 1730. Francisci Bortoletti. félpergamen. latin nyelvű.méret: 21x16 cm. kopott. címlapon tulajdonosi bélyegző. ELKELT1,
Mathesis Biblica Specimen Primus. Jena. 1731. 96 p. 2, Mathesis Biblica Specimen Secundum. Jena. 1735. 80 p. 3, Mathesis Biblica Specimen Tertium. Jena. 1736. 96 p. 4, Mathesis Bi... | ![]() |
ko7180. könyv/divat, viselet Nagy Géza: A magyar viseletek története.Budapest. 1900. Franklin. 240 p. bőrkötés. magyar nyelvű.méret: 34x28 cm. ELKELTRajzolta és festette Nemes Mihály
1 t. (díszcímlap; chromolith., színes) 39 t. (chromolith., színes) 71 t. (f.-f.) XLVII, 240 l. 1 sztl. lev. Kopott korabeli bőrkötésben, gerince új. | ![]() |
ko7181. könyv/művelődéstörténet Szent-Ivany Martino ( Szentiványi Márton): CURIOSIORA ET SELECTIORA VARIARUM SCIENTIARUM MISCELLANEA. A három rész egybekötve.Tyrnaviae (Nagyszombat). 1689. Typis Academicis. illusztrált. pergamen. latin nyelvű.méret: 21x15 cm. ELKELT1 t. (díszcímlap) + [10] + 444 p. + 4 t. (rézmetszet); 274 [helyesen 282] + [2] p.; [4] + [348] p.
A könyvtest jó állapotú. A kötés restaurálásra szorul! ----------------------- Szentiv... | ![]() |
ko7182. könyv/régiség Rhenferdii, Jacobi: COLLIGATUM: DISSERTATIONES PHILOLOGICAE DE DECEM OTIOSIS SYNAGOGAE. HOZZáKöTVE: ANIMADVERSIONUM IN V. CI. DECEM-VIROS OTIOSOS.Franekerae. 1686-1688. Gyselaar. bőrkötés. latin nyelvű.méret: 20x17 cm. címlapon tulajdonosi bélyegző. ELKELT296, 132 p. Restaurált példány
Rhenferd, Jakob (1654-1712. Orientalist, "Prof. in Franeker"). | ![]() |
ko7183. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Hans, Jensen: DIE SCHRIFT IN VERGANGENHEIT UND GEGENWART.Berlin. 1969. Veb Deutscher Verlag. 607 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 27x18 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko7185. könyv/irodalomtörténet, sajtó Muncker, Franz: FRIEDRICH GOTTLIEB KLOPSTOCK. GESCHICHTE EINES LEBENS UND EINES SCHRIFTEN.Stutthart. 1893. Göschen. 566 p. félbőr-kötésben. német nyelvű.méret: 21x14 cm. kopott. címlapon tulajdonosi bélyegző. ELKELT | ![]() |
ko7186. könyv/filozófia Barth, Paul: DIE STOA.Stuttgart. 1903. Frommanns. 191 p. vászonkötés. német nyelvű.méret: 21x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko7215. könyv/régiség Gottfried Johann Ludwig: HISTORISCHE CHRONICA ODER BESCHREIBUNG DER FüHRNEMBSTEN GESCHICHTEN SO SICH VON ANFANG DER WELT BIß AUFF UNSERE ZEITTEN ZUGETRAGEN/ NACH AUßTHEYLUNG DER VIER MONARCHEYEN UND BEYGEFüGTER JAHRRECHNUNG AUFFS FLEISSIGST IN ORDNUNG GEBRACHT. I-III köt.Frankfurt Am Main. 1630-1634. Caspar Rötel. illusztrált. papírkötés. német nyelvű.méret: 21x16 cm. foltos. kopott. ELKELTI kötet, 4 rész:
1 t. rézmetszetű címlap.[10], 136 p. 2 t. portré. 1 t. 20x30 cm világtérkép. (Merian: Typus Orbis Terrarum) 1 t. rézmetszetű címlap. [6], 170 p. 3 t. portré. 1 t.... | ![]() |
ko7216. könyv/mese, gyerek, ifjúsági Tutsek Anna: Nagy meséskönyv.Budapest. én. Dante. 63 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 32x24 cm. kopott. ELKELTRóna Emy rajzaival. | ![]() |
ko7218. könyv/régiség ( Nagy Károly): A kis számító.Bécs. 1837. (Sollinger) Nyomtatta. 320 p. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 18x11 cm. ELKELTLitografált kiadói kötésben.
...................................... Nagy Károly (Rév – Komárom, 1797. dec. 6. – Párizs, 1858. márc. 2.): matematikus, csillagász, közgazda és publicis... | ![]() |
ko7224. könyv/régiség 3 RÖPLAP 1644-BőL.hn. én. kn. kartonkötés. német nyelvű.méret: 18x14 cm. ELKELT1,
( I. Rákóczi György): Manifest an die Stände im Königreich Ungarn/ des durchleuchtichsten hochgebornen Fürsten und Herrn/ H. Georgij Rakoczi, Fürsten in Siebenbürgen/ Herrn eines Theils ... | ![]() |
ko7226. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Tiltott könyvek jegyzéke. XXI.Buda. én. 1864. 2 p. . magyar nyelvű.méret: 34x22 cm. ELKELT | ![]() |
ko7227. könyv/vadász, horgász Lafaucheux vadászfegyverek.Budapest. ca. 1880. kn. 1 p. . magyar nyelvű.méret: 25x17 cm. ELKELTFametszetes reklám. | ![]() |
ko7228. könyv/régiség Gusztini János ( Gusztinyi): Üdvösség mannája. Az az: Az Úr Jézus tulajdon szent testének és vérének sakramentoma, melylyel nem a Mózes fedele alatt ülő zsidóság, nem is az üres figurát áltató újjítás: hanem Krisztusnak igaz hive, a kegyelem törvényében, érezhető jelek és symbolumok.Eger. 1769. Püspöki Oskola Bet. 784 p. . magyar nyelvű.méret: 36x22 cm. foltos. kopott. ELKELTKorabeli kartonkötésben.
............................. Gusztinyi (Zubralovszky) János, nyitrai püspök, szül. 1718-ban Árvamegyében; a Hegyalján lakott plébános nagybátyja neveltette a... | ![]() |
ko7229. könyv/régiség Nicolao Isthvanfio ( Istvánfi Miklós): HISTORIA REGNI HUNGARIAE.Wien. 1758. Trattner. 524 p. . latin nyelvű.méret: 35x23 cm. foltos. kopott. ELKELTKiadói kartonkötésben.
..................... Istvánffy Miklós (baranyavári és kiasszonyfalvi) alnádor, I. Pál kir. tanácsos és Gyulay Hedvig fia, szül. 1538. decz. 8. Kis-Asszonyfalv... | ![]() |
ko7236. könyv/régiség Lesser Friedrich Christian: THEOLOGIE DES INSECTES, OU DEMONSTRATION DES PERFECTIONS DE DIEU DANS TOUT CE QUI CONCERNE LES INSECTES, TRADUIT DE L\'ALLEMAND PAR MR. LESSER ET AVEC DES REMARQUES DE MR. P. LYONNET. I-II.La Haye. 1742. Jean Swart. illusztrált. félbőr-kötésben. francia nyelvű.méret: 22x14 cm. ELKELT350, 317 p.
2 t. copper engraving First french edition. ..................... First edition: Insecto-Theologia. Frankfurt und Leipzig, Blochberger, 1738. ...................................... | ![]() |
ko7237. könyv/régiség Linnaei Caroli ( Carl Linne): [PHILOSOPHIA BOTANICA, IN QUA EXPLICANTUR FUNDAMENTA BOTANICA CUM DEFINITIONIBUS PARTIUM, EXEMPLIS TERMINORUM, OBSERVATIONIBUS RARIORUM ADJECTIS FIGURIS AENEIS].Stockholm. 1751. [Kiesewetter]. 362 p. félbőr-kötésben. latin nyelvű.méret: 19x13 cm. foltos. kopott. ELKELT10 t copper engraving.A címlap és 1t. hiányzik. (Title page and 1 t. missing)
First edition! .......................... Irodalom: http://www.origo.hu/tudomany/tarsadalom/20030110ketszaztizeno... | ![]() |
ko7245. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Jellinek János: A solymári barlang.Budapest. 1936. Szerző. 40 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 15x11 cm. ELKELT | ![]() |
ko7254. könyv/mese, gyerek, ifjúsági Verne Gyula: Várkastély a Kárpátokban.Budapest. én. Franklin. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x13 cm. foltos. kopott. ELKELT | ![]() |
ko7255. könyv/mese, gyerek, ifjúsági Verne Gyula: Utazás a holdba. Kilencvenhét óra és hús perc alatt.Budapest. én. Franklin. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x13 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko7256. könyv/mese, gyerek, ifjúsági Verne Gyula: Strogoff Mihály utazása Moszkvától Irkutskig.Budapest. én. Franklin. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x13 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko7257. könyv/mese, gyerek, ifjúsági Verne Gyula: Város a levegőben.Budapest. én. Franklin. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x13 cm. ELKELT | ![]() |
ko7258. könyv/mese, gyerek, ifjúsági Verne Gyula: Storitz Vilmos titka.Budapest. én. Franklin. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x13 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko7259. könyv/történelem/magyar/általános történelem Értekezések a Történeti Tudományok köréből . I-XXIV kötet.Budapest. 1867-1932. MTA. illusztrált. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 22x15 cm. ELKELT1. kötet (1867-1869)
2. kötet (1872-1873) 3. kötet (1873-1874) 4. kötet (1874-1875) 5. kötet (1875-1876) 6. kötet (1876-1877) 7. kötet (1877-1878) ... | ![]() |
ko7260. könyv/régiség (Léon TREICH): MONSIEUR DE VOLTAIRE PEINT PAR LUI-MêME OU LETTRES DE CET ÉCRIVAIN.Lausanne. 1775. Compagnie Des Libraires. 291 p. félbőr-kötésben. francia nyelvű.méret: 17x8 cm. címlapon tulajdonosi bejegyzés. gerincen nagy szakadás. szúrágott. ELKELT | ![]() |
ko7261. könyv/régiség Josephi Ege ( Ege József): COMPENDIUM BENIGNI URBARII ET EDITARUM EATENUS ALTISSIMARUM RESOLUTIONUMA.Sopron. 1821. Kultsar. 205 p. bőrkötés. latin nyelvű.méret: 18x11 cm. ELKELT | ![]() |
ko7262. könyv/mese, gyerek, ifjúsági Verne Gyula: A gőzház.Budapest. én. Franklin. 354 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x13 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko7268. könyv/régiség [Valero Jakab]: Nieuport G. H. DE RITIBUS VETERUM ROMANORUM, QUEM UNA CUM PROPOSITIONIBUS EX UNIVERSA PHILOSOPHIA. COLLIGATUM!.Buda. 1748. kn. 333 p. bőrkötés. latin nyelvű.méret: 21x16 cm. kopott. ELKELTHozzákötve:
Propositiones ex Universa Philosophia selecteae... Buda. 1748. Nottensteinin. XXXIV p. ------------------- Valero Jakab Antal (szerzetesi neve: Jacobus Antonius a S. Thoma Aquinate... | ![]() |
ko7269. könyv/mese, gyerek, ifjúsági Verne Jules: PAYS DES FOURRURES.Paris. én. Hetzel. 410 p. illusztrált. félbőr-kötésben. francia nyelvű.méret: 28x17 cm. foltos. ELKELT | ![]() |
ko7273. könyv/régiség ( Széchenyi István): EIN BLICK AUF DEN ANONYMEN RüCKBLICK.London. 1859. kn. 520 p. vászonkötés. német nyelvű.méret: 18x12 cm. ELKELTI. kiadás. | ![]() |
ko7274. könyv/bibliofilia, első kiadás Liszt Ferenc: Chopin.Budapest. 1873. Franklin. 157 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x13 cm. kopott. ELKELTAz első magyar nyelvű kiadás!
( Wass Ottilia fordítása franciából). | ![]() |
ko7277. könyv/régiség GRüNDLICHE ABBILDUNG UND VIER UNTERSCHIEDLICHE MANIFESTA ...das erste der römischen Keys. May. wegen Einbruchs dess Georg Ragotzki Fürsten in Siebenburgen in das Königreich Hungern.hn. 1644. kn. 20 p. papírkötés. német nyelvű.méret: 20x15 cm. ELKELTA Habsburg ellenes szövetség röplapja.
Apponyiban nem szerepel. | ![]() |
ko7283. könyv/jog, jogtörténet, kriminológia Eckhart Ferenc: A földesúri büntetőbíráskodás a XVI-XVII. században.Budapest. 1954. Akadémiai. 224 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELT | ![]() |
ko7288. könyv/bibliofilia, első kiadás Arany János: Toldi, koszorúzott költői beszély XII énekben --tól. - Tompa Mihály: Szuhay Mátyás, dicsérettel kitüntetetett költői beszély --tól. - Garay János: Bosnyák Zsófia, Koszorúzott legenda.Pest. 1847. Eggenberger. 120 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 22x15 cm. ELKELTElső kiadás!
A hátsó borító hiányzik. Restaurálásra szorul!. | ![]() |
ko7295. könyv/bibliofilia, első kiadás Az Erdélyi Helikon magyarországi barátainak aranykönyve. 1937.Kolozsvár. én. Erdélyi Szépmives Céh. 240 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 19x13 cm. ELKELT | ![]() |
ko7296. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Waddel L. Austine: A relytelmes Lhassza. Az 1903-1904. évi angol katonai ekszpedició története.Budapest. 1910. Lampel. 287 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x15 cm. ELKELTA Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. | ![]() |
ko7297. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Sven Hedin: Transzhimalája. Felfedezések és kalandok Tibetben.Budapest. 1910. Lampel. 330 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x15 cm. ELKELTA Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. | ![]() |
ko7298. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Scott F. Robert: Angolok a déli sarkvidéken.Budapest. 1911. Lampel. 298 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x15 cm. ELKELTA Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára
A térkép el van szakadva. | ![]() |
ko7299. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak Csillaga" ( Stella Polare) az északi sarktengeren. I-II. köt.Budapest. én. Lampel. 417 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x15 cm. ELKELTA Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. | ![]() |