embléma

Sós Antikvárium

alapítás éve 1985

Katalógus   in english   BelépésKönyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal.

Elkelt tételek

 könyv | térkép | metszet | levelezőlap | kézirat 

Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.

<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->

ko7157.   könyv/régiség

Landovics István: Novus succursus az az új segétség, mellyet a' Magyar Nemzeten könyörülő Istennek szemlátomást segétő keze által killyebb terjesztett országunknak határiba a' lélek ellenségi ellen, a' bűnnek, és ördögnek ereje ellen, azon hatalmas Istennek igéje fegyverév.

Nagyszombat. 1689. Háuck András. 864 p. pergamen. magyar nyelvű.
méret: 20x15 cm.

ELKELT

Első rész.
RMK I. 1380
Erősen viseltes, szakadozott, foltos.
--------
Landovics István,

Jézus-társasági áldozópap és tanár, szül. 1635. aug. 24. Győrött és ugyanott a jezsuiták...
Landovics István: Novus succursus az az új segétség, mellyet a' Magyar Nemzeten könyörülő Istennek szemlátomást segétő keze által killyebb terjesztett országunknak határiba a' lélek ellenségi ellen, a' bűnnek, és ördögnek ereje ellen, azon hatalmas Istennek igéje fegyverév

ko7158.   könyv/régiség

Baranyi Pál: Imago vitae et mortis. Az életnek és halálnak képe, avagy halotti predikácziók. Második része.

Nagyszombat. 1719. Gáll Friderik. 1000 p. bőrkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x15 cm. foltos. sérült. kopott.

ELKELT

Baranyi Pál,

jezsuita hitszónok, szül. 1657. jan. 25. Jászberényben; a jezsuita rendbe lépett Gyöngyösön 1674-ben. Végezvén tanulását, világi ruhába öltözködve hatolt be Erdélybe...
Baranyi Pál: Imago vitae et mortis. Az életnek és halálnak képe, avagy halotti predikácziók. Második része

ko7159.   könyv/családtört. címertan, segédtudományok

THE BRITISH COMPENDIUM: WHEREIN ARE CONTAIN'D, THE GENEALOGY TITLES, POSTS, MARRIAGES, INTER-MARRIAGES, ISSUE, PUBLICK TRANSLATIONS, AND NAMES OF THE SEATS OF ALL THE PRESENT NOBILITY OF ENGLAND.

London. 1721. H. Meere. 362 p. illusztrált. bőrkötés. angol nyelvű.
méret: 12x8 cm. kopott.

ELKELT

118 copper-plates. Complete.
2 ex libris copper engraving.
THE BRITISH COMPENDIUM:  WHEREIN ARE CONTAIN'D, THE GENEALOGY TITLES, POSTS, MARRIAGES, INTER-MARRIAGES, ISSUE, PUBLICK TRANSLATIONS, AND NAMES OF THE SEATS OF ALL THE PRESENT NOBILITY OF ENGLAND

ko7160.   könyv/régiség

NICOLE PIERRE, Pseud.:) De DAMVILLIERS: LES IMAGINAIRES ET LES VISIONNAIRES. TRAITé DE LA FOY HUMAINE. JUGEMENT EQUITABLE TIRé DES œUVRES DE S. AUGUSTIN [SUIVI DE] LETTRE DE MESIRE NICOLAS PAUILLON.

Cologne (Köln). 1683. Pierre Marteau. 696 p. vászonkötés. francia nyelvű.
méret: 20x12 cm.

ELKELT

NICOLE  PIERRE, Pseud.:) De DAMVILLIERS: LES IMAGINAIRES ET LES VISIONNAIRES. TRAITé DE LA FOY HUMAINE. JUGEMENT EQUITABLE TIRé DES œUVRES DE S. AUGUSTIN [SUIVI DE] LETTRE DE MESIRE NICOLAS PAUILLON

ko7161.   könyv/régiség

Alexandre), Dulard (Paul: LA GRANDEUR DE DIEU DANS LES MERVEILLES DE LA NATURE, POEME.

Paris. 1751. Nicolas Pierron. 243 p. bőrkötés. francia nyelvű.
méret: 20x13 cm. kopott. gerincen nagy szakadás.

ELKELT

Alexandre), Dulard  (Paul: LA GRANDEUR DE DIEU DANS LES MERVEILLES DE LA NATURE, POEME

ko7164.   könyv/vártörténet

Házi Jenő: Detrekő vára a középkorban.

Budapest. 1917. Stephaneum. 72 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x15 cm.

ELKELT

Történeti Értekezések 11.
Házi Jenő: Detrekő vára a középkorban

ko7166.   könyv/régiség

Mendlik Ágoston: IX. Pius római pápa és a magyar püspöki kar, vagyis főpapok s egyháznagyok életrajzgyűjteménye.

Pécs. 1864. kn. 160 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 26x18 cm. kopott.

ELKELT

Mendlik Ágoston: IX. Pius római pápa és a magyar püspöki kar, vagyis főpapok s egyháznagyok életrajzgyűjteménye

ko7169.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Havrán János: Utazás keleten. ( Konstantinápoly, Sziria, Palesztina, Egyptom, Atén, Bukarest).

Budapest. 1911. Szent-István Társ. 247 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

1 kihajtható látkép (Jeruzsálem)
1 térkép.
Havrán János: Utazás keleten. ( Konstantinápoly, Sziria, Palesztina, Egyptom, Atén, Bukarest)

ko7170.   könyv/régiség

Vályi András: Magyar országnak leírása. I. kötet.

Buda. 1796. Kir. Univ. Bet. 702 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x15 cm.

ELKELT

A portré hiány!
Irodalom:
http://www.mtafki.hu/kiallitas/oldbooks/valyi.html.
Vályi András: Magyar országnak leírása. I. kötet

ko7171.   könyv/régiség

Rousseau: OEUVRES COMPLÉTES. I-XXIV.

Paris. 1828. Garnery. illusztrált. félbőr-kötésben. francia nyelvű.
méret: 17x10 cm. kopott.

ELKELT

Rousseau: OEUVRES COMPLÉTES. I-XXIV

ko7177.   könyv/mese, gyerek, ifjúsági

Abonyi Árpád: Vitéz Balassa György.

Budapest. én. MKKH és KV. 187 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 27x17 cm. kopott.

ELKELT

Abonyi Árpád: Vitéz Balassa György

ko7179.   könyv/régiség

Wideburgio Bernhardo ( Johann Bernhard Wiedeburg ): MATHESIS BIBLICA SEPTEM SPECIMINIBVS COMPREHENSA : EXHIBENS EXPLICATIONES LOCORVM MATHEMATICORVM QVAE PER VNIVERSAM SCRIPTVRAM V. ET N. TESTAMENTI OCCVRVNT.

Jena. 1730. Francisci Bortoletti. félpergamen. latin nyelvű.
méret: 21x16 cm. kopott. címlapon tulajdonosi bélyegző.

ELKELT

1,
Mathesis Biblica Specimen Primus.
Jena. 1731. 96 p.
2,
Mathesis Biblica Specimen Secundum.
Jena. 1735. 80 p.
3,
Mathesis Biblica Specimen Tertium.
Jena. 1736. 96 p.
4,
Mathesis Bi...
Wideburgio Bernhardo ( Johann Bernhard Wiedeburg ): MATHESIS BIBLICA SEPTEM SPECIMINIBVS COMPREHENSA : EXHIBENS EXPLICATIONES LOCORVM MATHEMATICORVM QVAE PER VNIVERSAM SCRIPTVRAM V. ET N. TESTAMENTI OCCVRVNT

ko7180.   könyv/divat, viselet

Nagy Géza: A magyar viseletek története.

Budapest. 1900. Franklin. 240 p. bőrkötés. magyar nyelvű.
méret: 34x28 cm.

ELKELT

Rajzolta és festette Nemes Mihály
1 t. (díszcímlap; chromolith., színes) 39 t. (chromolith., színes) 71 t. (f.-f.) XLVII, 240 l. 1 sztl. lev.
Kopott korabeli bőrkötésben, gerince új.
Nagy Géza: A magyar viseletek története

ko7181.   könyv/művelődéstörténet

Szent-Ivany Martino ( Szentiványi Márton): CURIOSIORA ET SELECTIORA VARIARUM SCIENTIARUM MISCELLANEA. A három rész egybekötve.

Tyrnaviae (Nagyszombat). 1689. Typis Academicis. illusztrált. pergamen. latin nyelvű.
méret: 21x15 cm.

ELKELT

1 t. (díszcímlap) + [10] + 444 p. + 4 t. (rézmetszet); 274 [helyesen 282] + [2] p.; [4] + [348] p.
A könyvtest jó állapotú.
A kötés restaurálásra szorul!
-----------------------
Szentiv...
Szent-Ivany Martino ( Szentiványi Márton): CURIOSIORA ET SELECTIORA VARIARUM SCIENTIARUM MISCELLANEA. A három rész egybekötve

ko7182.   könyv/régiség

Rhenferdii, Jacobi: COLLIGATUM: DISSERTATIONES PHILOLOGICAE DE DECEM OTIOSIS SYNAGOGAE. HOZZáKöTVE: ANIMADVERSIONUM IN V. CI. DECEM-VIROS OTIOSOS.

Franekerae. 1686-1688. Gyselaar. bőrkötés. latin nyelvű.
méret: 20x17 cm. címlapon tulajdonosi bélyegző.

ELKELT

296, 132 p. Restaurált példány
Rhenferd, Jakob (1654-1712. Orientalist, "Prof. in Franeker").
Rhenferdii, Jacobi: COLLIGATUM: DISSERTATIONES PHILOLOGICAE DE DECEM OTIOSIS SYNAGOGAE. HOZZáKöTVE: ANIMADVERSIONUM IN V. CI. DECEM-VIROS OTIOSOS

ko7183.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Hans, Jensen: DIE SCHRIFT IN VERGANGENHEIT UND GEGENWART.

Berlin. 1969. Veb Deutscher Verlag. 607 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 27x18 cm. kopott.

ELKELT

Hans, Jensen: DIE SCHRIFT IN VERGANGENHEIT UND GEGENWART

ko7185.   könyv/irodalomtörténet, sajtó

Muncker, Franz: FRIEDRICH GOTTLIEB KLOPSTOCK. GESCHICHTE EINES LEBENS UND EINES SCHRIFTEN.

Stutthart. 1893. Göschen. 566 p. félbőr-kötésben. német nyelvű.
méret: 21x14 cm. kopott. címlapon tulajdonosi bélyegző.

ELKELT

Muncker, Franz: FRIEDRICH GOTTLIEB KLOPSTOCK. GESCHICHTE EINES LEBENS UND EINES SCHRIFTEN

ko7186.   könyv/filozófia

Barth, Paul: DIE STOA.

Stuttgart. 1903. Frommanns. 191 p. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ELKELT

Barth, Paul: DIE STOA

ko7215.   könyv/régiség

Gottfried Johann Ludwig: HISTORISCHE CHRONICA ODER BESCHREIBUNG DER FüHRNEMBSTEN GESCHICHTEN SO SICH VON ANFANG DER WELT BIß AUFF UNSERE ZEITTEN ZUGETRAGEN/ NACH AUßTHEYLUNG DER VIER MONARCHEYEN UND BEYGEFüGTER JAHRRECHNUNG AUFFS FLEISSIGST IN ORDNUNG GEBRACHT. I-III köt.

Frankfurt Am Main. 1630-1634. Caspar Rötel. illusztrált. papírkötés. német nyelvű.
méret: 21x16 cm. foltos. kopott.

ELKELT

I kötet, 4 rész:
1 t. rézmetszetű címlap.[10], 136 p. 2 t. portré. 1 t. 20x30 cm világtérkép.
(Merian: Typus Orbis Terrarum)
1 t. rézmetszetű címlap. [6], 170 p. 3 t. portré.
1 t....
Gottfried Johann Ludwig: HISTORISCHE CHRONICA ODER BESCHREIBUNG DER FüHRNEMBSTEN GESCHICHTEN SO SICH VON ANFANG DER WELT BIß AUFF UNSERE ZEITTEN ZUGETRAGEN/ NACH AUßTHEYLUNG DER VIER MONARCHEYEN UND BEYGEFüGTER JAHRRECHNUNG AUFFS FLEISSIGST IN ORDNUNG GEBRACHT. I-III köt

ko7216.   könyv/mese, gyerek, ifjúsági

Tutsek Anna: Nagy meséskönyv.

Budapest. én. Dante. 63 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 32x24 cm. kopott.

ELKELT

Róna Emy rajzaival.
Tutsek Anna: Nagy meséskönyv

ko7218.   könyv/régiség

( Nagy Károly): A kis számító.

Bécs. 1837. (Sollinger) Nyomtatta. 320 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x11 cm.

ELKELT

Litografált kiadói kötésben.
......................................
Nagy Károly (Rév – Komárom, 1797. dec. 6. – Párizs, 1858. márc. 2.): matematikus, csillagász, közgazda és publicis...
( Nagy Károly): A kis számító

ko7224.   könyv/régiség

3 RÖPLAP 1644-BőL.

hn. én. kn. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 18x14 cm.

ELKELT

1,
( I. Rákóczi György):
Manifest an die Stände im Königreich Ungarn/ des durchleuchtichsten hochgebornen Fürsten und Herrn/ H. Georgij Rakoczi, Fürsten in Siebenbürgen/ Herrn eines Theils ...
3 RÖPLAP 1644-BőL

ko7226.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Tiltott könyvek jegyzéke. XXI.

Buda. én. 1864. 2 p. . magyar nyelvű.
méret: 34x22 cm.

ELKELT

Tiltott könyvek jegyzéke. XXI

ko7227.   könyv/vadász, horgász

Lafaucheux vadászfegyverek.

Budapest. ca. 1880. kn. 1 p. . magyar nyelvű.
méret: 25x17 cm.

ELKELT

Fametszetes reklám.
Lafaucheux vadászfegyverek

ko7228.   könyv/régiség

Gusztini János ( Gusztinyi): Üdvösség mannája. Az az: Az Úr Jézus tulajdon szent testének és vérének sakramentoma, melylyel nem a Mózes fedele alatt ülő zsidóság, nem is az üres figurát áltató újjítás: hanem Krisztusnak igaz hive, a kegyelem törvényében, érezhető jelek és symbolumok.

Eger. 1769. Püspöki Oskola Bet. 784 p. . magyar nyelvű.
méret: 36x22 cm. foltos. kopott.

ELKELT

Korabeli kartonkötésben.
.............................
Gusztinyi (Zubralovszky) János,

nyitrai püspök, szül. 1718-ban Árvamegyében; a Hegyalján lakott plébános nagybátyja neveltette a...
Gusztini János ( Gusztinyi): Üdvösség mannája. Az az: Az Úr Jézus tulajdon szent testének és vérének sakramentoma, melylyel nem a Mózes fedele alatt ülő zsidóság, nem is az üres figurát áltató újjítás: hanem Krisztusnak igaz hive, a kegyelem törvényében, érezhető jelek és symbolumok

ko7229.   könyv/régiség

Nicolao Isthvanfio ( Istvánfi Miklós): HISTORIA REGNI HUNGARIAE.

Wien. 1758. Trattner. 524 p. . latin nyelvű.
méret: 35x23 cm. foltos. kopott.

ELKELT

Kiadói kartonkötésben.
.....................
Istvánffy Miklós (baranyavári és kiasszonyfalvi)

alnádor, I. Pál kir. tanácsos és Gyulay Hedvig fia, szül. 1538. decz. 8. Kis-Asszonyfalv...
Nicolao Isthvanfio ( Istvánfi Miklós): HISTORIA REGNI HUNGARIAE

ko7236.   könyv/régiség

Lesser Friedrich Christian: THEOLOGIE DES INSECTES, OU DEMONSTRATION DES PERFECTIONS DE DIEU DANS TOUT CE QUI CONCERNE LES INSECTES, TRADUIT DE L\'ALLEMAND PAR MR. LESSER ET AVEC DES REMARQUES DE MR. P. LYONNET. I-II.

La Haye. 1742. Jean Swart. illusztrált. félbőr-kötésben. francia nyelvű.
méret: 22x14 cm.

ELKELT

350, 317 p.
2 t. copper engraving

First french edition.
.....................
First edition:
Insecto-Theologia.
Frankfurt und Leipzig, Blochberger, 1738.
......................................
Lesser Friedrich Christian: THEOLOGIE DES INSECTES, OU DEMONSTRATION DES PERFECTIONS DE DIEU DANS TOUT CE QUI CONCERNE LES INSECTES, TRADUIT DE L\'ALLEMAND PAR MR. LESSER ET AVEC DES REMARQUES DE MR. P. LYONNET.  I-II

ko7237.   könyv/régiség

Linnaei Caroli ( Carl Linne): [PHILOSOPHIA BOTANICA, IN QUA EXPLICANTUR FUNDAMENTA BOTANICA CUM DEFINITIONIBUS PARTIUM, EXEMPLIS TERMINORUM, OBSERVATIONIBUS RARIORUM ADJECTIS FIGURIS AENEIS].

Stockholm. 1751. [Kiesewetter]. 362 p. félbőr-kötésben. latin nyelvű.
méret: 19x13 cm. foltos. kopott.

ELKELT

10 t copper engraving.A címlap és 1t. hiányzik. (Title page and 1 t. missing)
First edition!
..........................

Irodalom:
http://www.origo.hu/tudomany/tarsadalom/20030110ketszaztizeno...
Linnaei Caroli  ( Carl Linne): [PHILOSOPHIA BOTANICA, IN QUA EXPLICANTUR FUNDAMENTA BOTANICA CUM DEFINITIONIBUS PARTIUM, EXEMPLIS TERMINORUM, OBSERVATIONIBUS RARIORUM ADJECTIS FIGURIS AENEIS]

ko7245.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Jellinek János: A solymári barlang.

Budapest. 1936. Szerző. 40 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 15x11 cm.

ELKELT

Jellinek János: A solymári barlang

ko7254.   könyv/mese, gyerek, ifjúsági

Verne Gyula: Várkastély a Kárpátokban.

Budapest. én. Franklin. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm. foltos. kopott.

ELKELT

Verne Gyula: Várkastély a Kárpátokban

ko7255.   könyv/mese, gyerek, ifjúsági

Verne Gyula: Utazás a holdba. Kilencvenhét óra és hús perc alatt.

Budapest. én. Franklin. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm. kopott.

ELKELT

Verne Gyula: Utazás a holdba. Kilencvenhét óra és hús perc alatt

ko7256.   könyv/mese, gyerek, ifjúsági

Verne Gyula: Strogoff Mihály utazása Moszkvától Irkutskig.

Budapest. én. Franklin. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm. kopott.

ELKELT

Verne Gyula: Strogoff Mihály utazása Moszkvától Irkutskig

ko7257.   könyv/mese, gyerek, ifjúsági

Verne Gyula: Város a levegőben.

Budapest. én. Franklin. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm.

ELKELT

Verne Gyula: Város a levegőben

ko7258.   könyv/mese, gyerek, ifjúsági

Verne Gyula: Storitz Vilmos titka.

Budapest. én. Franklin. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm. kopott.

ELKELT

Verne Gyula: Storitz Vilmos titka

ko7259.   könyv/történelem/magyar/általános történelem

Értekezések a Történeti Tudományok köréből . I-XXIV kötet.

Budapest. 1867-1932. MTA. illusztrált. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.
méret: 22x15 cm.

ELKELT

1. kötet (1867-1869)
2. kötet (1872-1873)
3. kötet (1873-1874)
4. kötet (1874-1875)
5. kötet (1875-1876)
6. kötet (1876-1877)
7. kötet (1877-1878) ...
Értekezések a Történeti Tudományok köréből . I-XXIV kötet

ko7260.   könyv/régiség

(Léon TREICH): MONSIEUR DE VOLTAIRE PEINT PAR LUI-MêME OU LETTRES DE CET ÉCRIVAIN.

Lausanne. 1775. Compagnie Des Libraires. 291 p. félbőr-kötésben. francia nyelvű.
méret: 17x8 cm. címlapon tulajdonosi bejegyzés. gerincen nagy szakadás. szúrágott.

ELKELT

(Léon TREICH): MONSIEUR DE VOLTAIRE PEINT PAR LUI-MêME OU LETTRES DE CET ÉCRIVAIN

ko7261.   könyv/régiség

Josephi Ege ( Ege József): COMPENDIUM BENIGNI URBARII ET EDITARUM EATENUS ALTISSIMARUM RESOLUTIONUMA.

Sopron. 1821. Kultsar. 205 p. bőrkötés. latin nyelvű.
méret: 18x11 cm.

ELKELT

Josephi Ege ( Ege József): COMPENDIUM BENIGNI URBARII ET EDITARUM EATENUS ALTISSIMARUM RESOLUTIONUMA

ko7262.   könyv/mese, gyerek, ifjúsági

Verne Gyula: A gőzház.

Budapest. én. Franklin. 354 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm. kopott.

ELKELT

Verne Gyula: A gőzház

ko7268.   könyv/régiség

[Valero Jakab]: Nieuport G. H. DE RITIBUS VETERUM ROMANORUM, QUEM UNA CUM PROPOSITIONIBUS EX UNIVERSA PHILOSOPHIA. COLLIGATUM!.

Buda. 1748. kn. 333 p. bőrkötés. latin nyelvű.
méret: 21x16 cm. kopott.

ELKELT

Hozzákötve:
Propositiones ex Universa Philosophia selecteae...
Buda. 1748. Nottensteinin. XXXIV p.
-------------------
Valero Jakab Antal
(szerzetesi neve: Jacobus Antonius a S. Thoma Aquinate...
[Valero Jakab]: Nieuport G. H.  DE RITIBUS VETERUM ROMANORUM, QUEM UNA CUM PROPOSITIONIBUS EX UNIVERSA PHILOSOPHIA.  COLLIGATUM!

ko7269.   könyv/mese, gyerek, ifjúsági

Verne Jules: PAYS DES FOURRURES.

Paris. én. Hetzel. 410 p. illusztrált. félbőr-kötésben. francia nyelvű.
méret: 28x17 cm. foltos.

ELKELT

Verne Jules: PAYS DES FOURRURES

ko7273.   könyv/régiség

( Széchenyi István): EIN BLICK AUF DEN ANONYMEN RüCKBLICK.

London. 1859. kn. 520 p. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ELKELT

I. kiadás.
( Széchenyi István): EIN BLICK AUF DEN ANONYMEN RüCKBLICK

ko7274.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Liszt Ferenc: Chopin.

Budapest. 1873. Franklin. 157 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm. kopott.

ELKELT

Az első magyar nyelvű kiadás!
( Wass Ottilia fordítása franciából).
Liszt Ferenc: Chopin

ko7277.   könyv/régiség

GRüNDLICHE ABBILDUNG UND VIER UNTERSCHIEDLICHE MANIFESTA ...das erste der römischen Keys. May. wegen Einbruchs dess Georg Ragotzki Fürsten in Siebenburgen in das Königreich Hungern.

hn. 1644. kn. 20 p. papírkötés. német nyelvű.
méret: 20x15 cm.

ELKELT

A Habsburg ellenes szövetség röplapja.
Apponyiban nem szerepel.
GRüNDLICHE ABBILDUNG UND VIER UNTERSCHIEDLICHE MANIFESTA ...das erste der römischen Keys. May.  wegen Einbruchs dess Georg Ragotzki Fürsten in Siebenburgen in das Königreich Hungern

ko7283.   könyv/jog, jogtörténet, kriminológia

Eckhart Ferenc: A földesúri büntetőbíráskodás a XVI-XVII. században.

Budapest. 1954. Akadémiai. 224 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ELKELT

Eckhart Ferenc: A földesúri büntetőbíráskodás a XVI-XVII. században

ko7288.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Arany János: Toldi, koszorúzott költői beszély XII énekben --tól. - Tompa Mihály: Szuhay Mátyás, dicsérettel kitüntetetett költői beszély --tól. - Garay János: Bosnyák Zsófia, Koszorúzott legenda.

Pest. 1847. Eggenberger. 120 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x15 cm.

ELKELT

Első kiadás!
A hátsó borító hiányzik.
Restaurálásra szorul!.
Arany János: Toldi, koszorúzott költői beszély XII énekben --tól. - Tompa Mihály: Szuhay Mátyás, dicsérettel kitüntetetett költői beszély --tól. - Garay János: Bosnyák Zsófia, Koszorúzott legenda

ko7295.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Az Erdélyi Helikon magyarországi barátainak aranykönyve. 1937.

Kolozsvár. én. Erdélyi Szépmives Céh. 240 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ELKELT

Az Erdélyi Helikon magyarországi barátainak aranykönyve. 1937

ko7296.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Waddel L. Austine: A relytelmes Lhassza. Az 1903-1904. évi angol katonai ekszpedició története.

Budapest. 1910. Lampel. 287 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x15 cm.

ELKELT

A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.
Waddel L. Austine: A relytelmes Lhassza. Az 1903-1904. évi angol katonai ekszpedició története

ko7297.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Sven Hedin: Transzhimalája. Felfedezések és kalandok Tibetben.

Budapest. 1910. Lampel. 330 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x15 cm.

ELKELT

A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.
Sven Hedin: Transzhimalája. Felfedezések és kalandok Tibetben

ko7298.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Scott F. Robert: Angolok a déli sarkvidéken.

Budapest. 1911. Lampel. 298 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x15 cm.

ELKELT

A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára
A térkép el van szakadva.
Scott F. Robert: Angolok a déli sarkvidéken

ko7299.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak Csillaga" ( Stella Polare) az északi sarktengeren. I-II. köt.

Budapest. én. Lampel. 417 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x15 cm.

ELKELT

A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.
Szavójai Lajos Amádé: Az
<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->
Sós Antikvarium 1056 Budapest Váci utca 73.   lap tetejére