Katalógus
Belépés | Könyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal. |
Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.
ko6390. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Keöpe Viktor: Japán két arca.Budapest. 1943. Vörösváry. 206 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 22x15 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko6426. könyv/irodalom/dráma Madách Imre: Az ember tragédiája.Budapest. 1962. Szépirodalmi. 357 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 14x10 cm. ELKELT | ![]() |
ko6431. könyv/művészet/általános művészet Reinach Salamon: A művészet kistükre.Budapest. 1906. Athenaeum. 346 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 18x11 cm. ELKELT600 képpel. | ![]() |
ko6451. könyv/művészet/általános művészet Gink Károly-Rubovszky Éva: A perzsa művészet évezredei.Budapest. 1982. Corvin. 18 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 25x22 cm. ELKELT112 kép. | ![]() |
ko6462. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Kodolányi János: Suomi titka.Budapest. 1939. Magyar Élet. 146 p. aláírt. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x13 cm. ELKELT | ![]() |
ko6480. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Gottschalk Elke: Papierantiquitäten. Luxuspapiere von 1820bis 1920.Augsburg. 1996. Battenberg. 180 p. illusztrált. kartonkötés. német nyelvű.méret: 25x21 cm. ELKELT | ![]() |
ko6481. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Nimmergut Jörg: Historische Wertpapiere.Augsburg. 1991. Battenberg. 190 p. illusztrált. kartonkötés. német nyelvű.méret: 25x21 cm. ELKELT | ![]() |
ko6487. könyv/régiség (hodosi), Pierer József (Ferencz): REDE üBER DEN GROSSEN WERTH DER SCHMERZHAFTEN BRUDERSCHAFT, WELCHE BEY GELEGENHEIT DES HOHEN TITULAR-FESTS DERSELBEN, IN DER KIRCHE DER DIENER MARIENS IN PEST GEHALTEN WORDEN.Pest. én. kn. 16 p. . német nyelvű.méret: 20x15 cm. gerincen nagy szakadás. ELKELTPierer József (Ferencz)
szül. 1730-ban Sopronmegyében, 1749. okt. 14-től jezsuita és a bécsi Theresianum magyar tanára volt, később győri kanonok és nagyprépost, tinnini püspök. Megha... | ![]() |
ko6488. könyv/régiség Sermage, Karlo Ivan Petar: SERMO INAUGURALIS, QUEM ... DOMINUS CAR. JOAN. PETR. C. SERMAGE DE SZOMSZEDVAR, ... SUPERIOR STUDIORUM AC SCHOLARUM DIRECTOR, CUM POSTERIUS HOC MUNUS DIE 11. MAJI 1834 ADIRET, AD ALMUM SENATUM ACADEMICUM CONGREGATAMQUE STUDIOSAM JUVENTUTEM : HABUIT.Zagrabiae (Zagrab). én. Typis Francisci Suppan. 12 p. . latin nyelvű.méret: 22x17 cm. kopott. ELKELTCroatia. | ![]() |
ko6490. könyv/régiség Dionis: COURS D’OPÉRATIONS DE CHIRURGIE, DÉMONTRÉES AU JARDIN ROYAL. QUATRIÉME ÉDITION REVûE, AUGMENTÉE DE REMARQUES IMPORTANTES, ET ENRICHIE DE FIGURES EN TAILLES-DOUCES QUI REPRÉSENTENT LES INSTRUMENTS NOUVEAUX LES PLUS EN USAGE. PAR G. DE LA FAYE.Paris. 1740. Houry. bőrkötés. francia nyelvű.méret: 20x13 cm. szélén beszakadás. ELKELTXXXII.920 p. 1 címképmetszet (Jardin Royal) 1 portré. 15 t. rézmetszet (Kupferstich, copper engraving).
49 számozott metszetből, 39 szövegközti fametszet. Teljes. | ![]() |
ko6491. könyv/régiség Alfonso, Ulloa: LE HISTORIE DI EUROPA DEL SIG. ALFONSO VLLOA, NUOUAMENTE MANDATE IN LUCE. NELLE QUALI PRINCIPALMENTE SI CONTIENE LA GUERRA VLTIMAMENTE FATTA IN VNGHERIA TRA MASSIMILIANO IMPERATORE DE' CHRISTIANI, & SULTAN SOLIMANO RE DE' TURCHI.Venetia. 1570. Bolognino Zaltieri. 176 p. pergamen. olasz nyelvű.méret: 21x16 cm. kopott. ELKELTA 9-16. lap hiányzik.
Hungarica. Apponyi 437. | ![]() |
ko6493. könyv/régiség Raff Georg Christian: NATURGESCHICHTE FüR KINDER.Göttingen. 1833. Dieterichschen Buchhandlung. 648 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 19x13 cm. foltos. kopott. ELKELT12 t. Kupferstich. | ![]() |
ko6494. könyv/régiség Comenius Amos Johannes: UNUM NECESSARIUM, SCIRE, QUID SIBI SIT NECESSARIUM IN VITA, ET MORTE, ET POST MORTEM, QUOD NON-NECESSARIIS MUNDI FATIGATUS, ET AD UNUM NECESSARIUM SESE RECIPIENS, SENEX IO. AMOS COMENIUS, ANNO AETATIS SUAE LXXVII. MUNDO EXPENDENDUM OFFERT.Leipzig. 1724. Walther. 243 p. bőrkötés. latin nyelvű.méret: 11x7 cm. foltos. sérült. gerincen kis szakadás. szúrágott. ELKELTComenius utolsó műve. | ![]() |
ko6495. könyv/régiség Martini, Szent-Ivany: OECONOMIA PHILOSPHICA EX TRIBUS TOMIS.Tyrnaviae (Nagyszombat). 1754. Soc. Jesu. 300 p. félbőr-kötésben. latin nyelvű.méret: 17x10 cm. címlapon tulajdonosi bélyegző. ELKELTSzentiványi Márton, Szent Iványi (Szentivány, 1633. okt. 20. – Nagyszombat, 1705. márc. 5.): író, tanár. 1653-tól jezsuita. Főisk. tanulmányait Nagyszombatban és Bécsben végezte. 1667-... | ![]() |
ko6496. könyv/régiség Etienne, La Fosse Philippe: GUIDE DU MARECHAL - OUVRAGE CONTENANT UNE CONNAISSANCE EXACTE DU CHEVAL, ET LA MANIERE DE DISTINGUER ET DE GUERIR SES MALADIES. ENSEMBLE UN TRAITE DE LA FERRURE QUI TUI EST CONVENABLE.Paris. 1822. Mme Huzard. 420 p. félbőr-kötésben. francia nyelvű.méret: 21x13 cm. sérült. ELKELT10 t. kupferstich, copper engraving. | ![]() |
ko6497. könyv/bibliofilia, első kiadás Kisértethistóriák. Idegen írók novellái. Fordította Balázs Béla.Gyoma. 1917. Kner Izidor. 200 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELTA címlapot és az illusztrációkat Divéky József rajzolta. | ![]() |
ko6499. könyv/judaika Ernst Cohn-Wiener: DIE JÜDISCHE KUNST.Berlin. 1929. Martin Waservogel. 267 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 25x19 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko6509. könyv/régiség KALENDER ZUM GEBRAUCHE DES OESTERREICHISCH-KAISERLICHEN HOFES FüR DAS JAHR 1832.Wien. én. Ghelen. 150 p. papírkötés. német nyelvű.méret: 22x17 cm. foltos. kopott. ELKELT1 t. címer. | ![]() |
ko6518. könyv/bibliofilia, első kiadás Kner Izidor: Agyafurt alakjai.Gyoma. 1926. Kner. 367 p. dedikált. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko6523. könyv/művészet/iparművészet Schmidt Robert: Das Glas. Mit 218 Abbildungen.Berlin. 1912. Georg Reimer. 401 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x13 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko6553. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Az exlibris művészei.Budapest. 1970. K.B.K. 14 p. kartonkötés. több nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELTSzámozott: 450/189
133 eredeti ex-libris. | ![]() |
ko6569. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat A M. Kir. József-Műegyetem könyvtárának czimjegyzéke.Budapest. 1893. kn. 609 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 23x15 cm. gerincen kis szakadás. címlapon tulajdonosi bélyegző. ELKELT | ![]() |
ko6638. könyv/irodalomtörténet, sajtó Király István: Ady Endre. I-II. köt.Budapest. 1970. Magvető. 1566 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 18x13 cm. ELKELTDarvas Józsefnek dedikált példány!. | ![]() |
ko6639. könyv/bibliofilia, első kiadás Justh Béla: Költemények. 1895-1896.Budapest. én. Singer és Wolfner. 151 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 18x12 cm. ELKELTJusth Béla, (neczpáli).
cs. kir. kamarás, földbirtokos, J. Sándor, országgyűlési képviselő és Keczer Ilona fia, szül. 1867. jún. 14. Neczpálon (Turóczm.); középiskoláit a budapest... | ![]() |
ko6772. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Sugár Jenő: A jövő könyvkereskedelméről.Budapest. 1912. kn. 16 p. dedikált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 18x13 cm. sérült. ELKELTSugár Jenő, a Rózsavölgyi cégvezetője. | ![]() |
ko6785. könyv/bibliofilia, első kiadás Heltai Jenő: Madmazel.Budapest. 1905. Singer és Wolfner. 254 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x13 cm. ELKELT | ![]() |
ko6863. könyv/történelem/magyar/általános történelem Hóman Bálint-Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V köt.Budapest. 1990. Maecenas. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELT | ![]() |
ko6866. könyv/néprajz, népművészet Kovács Dénes: Gyímesi írott tojások.Csíkszereda. 1969. H.M.N.A.H. 40 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko6908. könyv/judaika De-Rossi Johannis Bernardi: DE HEBRAICAE TYPOGRAPHIAE ORIGINE AC PRIMITIIS SEU ANTIGUIS AC RARISSIMUS HEBRAICORUM LIBRORUM EDITIONIBUS SECULI XV DISCUISITIO HISTORICO-CRITICA.Parma. 1776. Ex Regio Typographeo. 100 p. félbőr-kötésben. latin nyelvű.méret: 25x20 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko6913. könyv/természettudomány/matematika Sain Márton: Nincs királyi út. Matematikatörténet.Budapest. 1986. Gondolat. 831 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko6943. könyv/művelődéstörténet Szántó András: Eleink örömei . Gasztronómiai emlékek a hajdani metszeteken.Budapest. 2007. Gabbiano Print. 221 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 30x23 cm. ELKELTNéhány órára kapcsoljuk ki a televíziót..... tegyük le az újságot a napi hírekkel,
és hagyjuk, hogy e könyv kalauzoljon egy olyan világba, amit talán ismerünk is, de igy még soha ne... | ![]() |
ko6959. könyv/művészet/képzőművészet Ybl Ervin: Lotz Károly élete és művei.Budapest. 1981. Képzőművészeti. 106 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 31x23 cm. ELKELT | ![]() |
ko7011. könyv/régiség König: LEHRBUCH DER ARITHMETIK FüR HöHERE BURGERSCHULEN.Nürnberg. 1827. Schrag Leonhard Johann. félbőr-kötésben. német nyelvű.méret: 19x11 cm. kopott. ELKELT291,XIV, 415 p.
Hátlapján benyomódás. | ![]() |
ko7069. könyv/művészet/általános művészet Sz. Kürti Katalin: Köztéri szobrok éa épületdíszítő alkotások Debrecenben és Hajdú-Biharban.Debrecen. 1977. HBT. 219 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko7121. könyv/régiség Dionysii Halicarnassei: Dionysii Halicarnassei Scripta quae extant omnia : historica et rhetorica.Frankfurt. 1586. Andreae Wecheli. pergamen. több nyelvű.méret: 37x23 cm. ELKELTDionysii Halicarnassei Scripta quae extant omnia : historica et rhetorica
Francofurdi, Apud heredes Anreae Wecheli, MDLXXXVI. Eveterum librorum auctoritat, doctorumq; hominum animaduersionibus, qua... | ![]() |
ko7122. könyv/régiség Epicteti (Epiktetosz): Enchiridion et Cebitis Tabula Graecé & Latiné.Antwerpen. 1616. Ex Officina Plantiniana Raphelengii. 247 p. bőrkötés. több nyelvű.méret: 7x5 cm. ELKELTXVIII. századi ex librissel.
Latin-görög nyelvű. Greek-Latin language. Miniatűr kiadás, amatőr, bordázott félbőr-kötéses tokban. Szakszerűen restaurált példány. ------------------... | ![]() |
ko7123. könyv/régiség Gellius Aulus: Auli Gellii Noctes Atticae, qua fieri potuit recognitione, ad optima exemplaria nouissime bona fide redditae. Cum genuino indice, et Graecarum dictionum uersione.Venetiis (Velence). 1565. Apud Georgium De Caballis. félbőr-kötésben. latin nyelvű.méret: 15x10 cm. körülvágva. címlapon tulajdonosi bejegyzés. szúrágott. ELKELT[56], 629, [3] p.
--------------------------------- Gellius, Aulus (Róma, Kr. u. 130 körül – ?, Kr. u. 165), római író, polihisztor. Tanulmányait Rómában kezdte meg, ahol retorikát ta... | ![]() |
ko7125. könyv/bibliofilia, első kiadás József Attila: Medevetánc. Válogatott versek. 1922-1934.Budapest. 1934. Révai. 107 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 25x18 cm. ELKELT | ![]() |
ko7126. könyv/régiség Széchenyi Stephan (István): EINIGES ÜBER UNGARN. NACH DEM " NÉHÁNY SZÓ A LÓVERSENY KÖRÜL"...ÜBERSETZT VON HERMANN KLEIN.Pesth. 1839. Heckenast Gustav. 240 p. félvászonkötés. német nyelvű.méret: 20x14 cm. címlapon tulajdonosi bejegyzés. ELKELTII. kiadás.
A gerinc alsó részén sérülés. Kopott. | ![]() |
ko7130. könyv/bibliofilia, első kiadás Vörösmarty Mihály: Minden munkái. Kiadták barátai Bajza J. és Schedel F.Pest. 1847. Kilián. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 27x18 cm. foltos. kopott. címlapon tulajdonosi bejegyzés. ELKELT1824 hasáb. | ![]() |
ko7133. könyv/régiség (Szegedy János, Szegedi János): Assertor libertatis ungaricae, dalmaticae, cropatiae et slavonicae, Andreas II. … Secundum lineamenta codicis legum ungaricam et praecepta artis critica, calamo juridico et historico adumbratus.Jaurini (Győr). 1750. Streibig. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 16x10 cm. ELKELTA "ko5702" kolofonos változata.
52 lev. Petrik Pótlások V.490. p. Irodalom: http://mek.oszk.hu/02200/02228/html/02/385.html ----------------------------------- Szegedy János (mező-szegedi) ... | ![]() |
ko7134. könyv/régiség Haberle C. C: Succincta rei herbariae Hungariae et Transsylvaniae historia.Buda. 1830. Typis Regiae Universitatis. 66 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x13 cm. kopott. ELKELTA címlapon restaurálás nyoma.
Irodalom: http://www.asherbooks.com/S307_v.html Haberle Károly Konstantin Keresztély (Erfurt, 1764. febr. 11. – Pest, 1832. júl. 1.) orvos, botanikus, egy. ... | ![]() |
ko7135. könyv/régiség Ransano Petri: EPITOME RERUM HUNGARICARUM VELUT PER INDICES DESCRIPTA.Buda. 1746. Veronicae Nottensteinin. 298 p. . latin nyelvű.méret: 19x15 cm. ELKELTXIX. századi leszakadt gerincű vászonkötésben.
------------------------------- Az Epithome Rerum Hungaricarum (A magyarok történetének rövid foglalata) című, latin nyelvű történeti mű... | ![]() |
ko7137. könyv/régiség Johann, Hübner: GEOGRAPHICA GLOBI TERRAQUEI SYNOPSIS, A MULTIS PRAESERTIM QUOD HUNGARIAM ATTINET, ERRORIBUS, QUI IN CELEBERRIMO ALIAS GEOGRAPHO HüBNERO, ALIISQUE CIRCUMFERUNTUR, EXPURGATA, IN QUA OMNIUM MUNDI REGIONUM, ET LOCORUM SITUS PRO MAPPARUM GEOGRAPHICARUM USU EXA.Tyrnaviae (Nagyszombat). 1745. Soc. Jesu. 353 p. bőrkötés. latin nyelvű.méret: 17x11 cm. foltos. kopott. gerincen nagy szakadás. ELKELT | ![]() |
ko7138. könyv/régiség Honművész. 1839. Januarius-Juniusra. A Regélő Folyóiratnak Társa. Alapítá és szerkezé Mátray Gábor.Pest. 1839. Trattner. 416 p. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 22x14 cm. foltos. kopott. sarka megtörve. ELKELT21 t. divat. 5 t. hiányzik.
Irodalom:Bene Zoltán: Az újságíró és könyvtáros Mátray Gábor. Tart: II. A Regélő-Honművész kilenc esztendeje (1833. április 1.-től 1841. végéig) 1.,... | ![]() |
ko7140. könyv/régiség Réthy Andream: LINGUA UNIVERSALIS.Viennae. 1821. Strauss. 144 p. kartonkötés. latin nyelvű.méret: 21x13 cm. kopott. ELKELTA könyvtest kijár.
--------------------- Réthy András, róm. kath. lelkész és akadémiai tanár, született 1778-ban; a theologiát 1798-tól Pozsonyban hallgatta; fölszenteltetett 1802-... | ![]() |
ko7143. könyv/régiség Hadaly Carolus: ELEMENTA HYDROTECHNIAE, QVAE IN VSVM AVDITORVM SVORVM ELVCUBRATVS EST.Posonii. 1803. Weber. 151 p. . latin nyelvű.méret: 19x13 cm. ELKELT2 kihajtható rézmetszetű tábla.
Modern gerincű, karton-kötésben ------------------- Hadaly Károly, Hadai (Nagysziget, 1743 – Pest, 1834. júl. 19.): matematikus, egyetemi tanár, 1781-tő... | ![]() |
ko7153. könyv/régiség Fridericus, Gronovius Johannes: JOH. FRED. GRONOVII AD L. & M. ANNAEOS SENECAS NOTAE.Lugd. Batav. (Leiden). 1649. Ex Officina Elzeviriana. 429 p. bőrkötés. latin nyelvű.méret: 13x8 cm. szúrágott. ELKELT | ![]() |
ko7154. könyv/családtört. címertan, segédtudományok Kozma György: A leveldi Kozma-család története. Kozma Sándor, Kozma Ferenc, Kozma Ferenc Bárd Miklós -, Kozma Andor, Perczelné Kozma Flóra és Kozma Miklós életrajzával.Budapest. 1940. Szerző. 238 p. dedikált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x16 cm. ELKELTSzámozott: 200/149. | ![]() |
ko7156. könyv/régiség Olahi Nicolai: HUNGARIA ET ATILA S. DE ORIGINIBUS GENTIS REGNI HUNGARIAE.Vindobonae. (Bécs). 1763. Trattner. 258 p. bőrkötés. latin nyelvű.méret: 19x12 cm. foltos. sérült. ELKELTErősen vízfoltos!!. | ![]() |