embléma

Sós Antikvárium

alapítás éve 1985

Katalógus   in english   BelépésKönyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal.

Elkelt tételek

 könyv | térkép | metszet | levelezőlap | kézirat 

Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.

<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->

ko6390.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Keöpe Viktor: Japán két arca.

Budapest. 1943. Vörösváry. 206 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x15 cm. kopott.

ELKELT

Keöpe Viktor: Japán két arca

ko6426.   könyv/irodalom/dráma

Madách Imre: Az ember tragédiája.

Budapest. 1962. Szépirodalmi. 357 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 14x10 cm.

ELKELT

Madách Imre: Az ember tragédiája

ko6431.   könyv/művészet/általános művészet

Reinach Salamon: A művészet kistükre.

Budapest. 1906. Athenaeum. 346 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x11 cm.

ELKELT

600 képpel.
Reinach Salamon: A művészet kistükre

ko6451.   könyv/művészet/általános művészet

Gink Károly-Rubovszky Éva: A perzsa művészet évezredei.

Budapest. 1982. Corvin. 18 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 25x22 cm.

ELKELT

112 kép.
Gink Károly-Rubovszky Éva: A perzsa művészet évezredei

ko6462.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Kodolányi János: Suomi titka.

Budapest. 1939. Magyar Élet. 146 p. aláírt. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm.

ELKELT

Kodolányi János: Suomi titka

ko6480.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Gottschalk Elke: Papierantiquitäten. Luxuspapiere von 1820bis 1920.

Augsburg. 1996. Battenberg. 180 p. illusztrált. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 25x21 cm.

ELKELT

Gottschalk Elke: Papierantiquitäten. Luxuspapiere von 1820bis 1920

ko6481.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Nimmergut Jörg: Historische Wertpapiere.

Augsburg. 1991. Battenberg. 190 p. illusztrált. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 25x21 cm.

ELKELT

Nimmergut Jörg: Historische Wertpapiere

ko6487.   könyv/régiség

(hodosi), Pierer József (Ferencz): REDE üBER DEN GROSSEN WERTH DER SCHMERZHAFTEN BRUDERSCHAFT, WELCHE BEY GELEGENHEIT DES HOHEN TITULAR-FESTS DERSELBEN, IN DER KIRCHE DER DIENER MARIENS IN PEST GEHALTEN WORDEN.

Pest. én. kn. 16 p. . német nyelvű.
méret: 20x15 cm. gerincen nagy szakadás.

ELKELT

Pierer József (Ferencz)

szül. 1730-ban Sopronmegyében, 1749. okt. 14-től jezsuita és a bécsi Theresianum magyar tanára volt, később győri kanonok és nagyprépost, tinnini püspök. Megha...
(hodosi), Pierer József (Ferencz): REDE üBER DEN GROSSEN WERTH DER SCHMERZHAFTEN BRUDERSCHAFT, WELCHE BEY GELEGENHEIT DES HOHEN TITULAR-FESTS DERSELBEN, IN DER KIRCHE DER DIENER MARIENS IN PEST GEHALTEN WORDEN

ko6488.   könyv/régiség

Sermage, Karlo Ivan Petar: SERMO INAUGURALIS, QUEM ... DOMINUS CAR. JOAN. PETR. C. SERMAGE DE SZOMSZEDVAR, ... SUPERIOR STUDIORUM AC SCHOLARUM DIRECTOR, CUM POSTERIUS HOC MUNUS DIE 11. MAJI 1834 ADIRET, AD ALMUM SENATUM ACADEMICUM CONGREGATAMQUE STUDIOSAM JUVENTUTEM : HABUIT.

Zagrabiae (Zagrab). én. Typis Francisci Suppan. 12 p. . latin nyelvű.
méret: 22x17 cm. kopott.

ELKELT

Croatia.
Sermage, Karlo Ivan Petar: SERMO INAUGURALIS, QUEM ... DOMINUS CAR. JOAN. PETR. C. SERMAGE DE SZOMSZEDVAR, ... SUPERIOR STUDIORUM AC SCHOLARUM DIRECTOR, CUM POSTERIUS HOC MUNUS DIE 11. MAJI 1834 ADIRET, AD ALMUM SENATUM ACADEMICUM CONGREGATAMQUE STUDIOSAM JUVENTUTEM : HABUIT

ko6490.   könyv/régiség

Dionis: COURS D’OPÉRATIONS DE CHIRURGIE, DÉMONTRÉES AU JARDIN ROYAL. QUATRIÉME ÉDITION REVûE, AUGMENTÉE DE REMARQUES IMPORTANTES, ET ENRICHIE DE FIGURES EN TAILLES-DOUCES QUI REPRÉSENTENT LES INSTRUMENTS NOUVEAUX LES PLUS EN USAGE. PAR G. DE LA FAYE.

Paris. 1740. Houry. bőrkötés. francia nyelvű.
méret: 20x13 cm. szélén beszakadás.

ELKELT

XXXII.920 p. 1 címképmetszet (Jardin Royal) 1 portré. 15 t. rézmetszet (Kupferstich, copper engraving).
49 számozott metszetből, 39 szövegközti fametszet.
Teljes.
Dionis: COURS D’OPÉRATIONS DE CHIRURGIE, DÉMONTRÉES AU JARDIN ROYAL. QUATRIÉME ÉDITION REVûE, AUGMENTÉE DE REMARQUES IMPORTANTES, ET ENRICHIE DE FIGURES EN TAILLES-DOUCES QUI REPRÉSENTENT LES INSTRUMENTS NOUVEAUX LES PLUS EN USAGE. PAR G. DE LA FAYE

ko6491.   könyv/régiség

Alfonso, Ulloa: LE HISTORIE DI EUROPA DEL SIG. ALFONSO VLLOA, NUOUAMENTE MANDATE IN LUCE. NELLE QUALI PRINCIPALMENTE SI CONTIENE LA GUERRA VLTIMAMENTE FATTA IN VNGHERIA TRA MASSIMILIANO IMPERATORE DE' CHRISTIANI, & SULTAN SOLIMANO RE DE' TURCHI.

Venetia. 1570. Bolognino Zaltieri. 176 p. pergamen. olasz nyelvű.
méret: 21x16 cm. kopott.

ELKELT

A 9-16. lap hiányzik.
Hungarica. Apponyi 437.
Alfonso, Ulloa: LE HISTORIE DI EUROPA DEL SIG. ALFONSO VLLOA, NUOUAMENTE MANDATE IN LUCE. NELLE QUALI PRINCIPALMENTE SI CONTIENE LA GUERRA VLTIMAMENTE FATTA IN VNGHERIA TRA MASSIMILIANO IMPERATORE DE' CHRISTIANI, & SULTAN SOLIMANO RE DE' TURCHI

ko6493.   könyv/régiség

Raff Georg Christian: NATURGESCHICHTE FüR KINDER.

Göttingen. 1833. Dieterichschen Buchhandlung. 648 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 19x13 cm. foltos. kopott.

ELKELT

12 t. Kupferstich.
Raff Georg Christian: NATURGESCHICHTE FüR KINDER

ko6494.   könyv/régiség

Comenius Amos Johannes: UNUM NECESSARIUM, SCIRE, QUID SIBI SIT NECESSARIUM IN VITA, ET MORTE, ET POST MORTEM, QUOD NON-NECESSARIIS MUNDI FATIGATUS, ET AD UNUM NECESSARIUM SESE RECIPIENS, SENEX IO. AMOS COMENIUS, ANNO AETATIS SUAE LXXVII. MUNDO EXPENDENDUM OFFERT.

Leipzig. 1724. Walther. 243 p. bőrkötés. latin nyelvű.
méret: 11x7 cm. foltos. sérült. gerincen kis szakadás. szúrágott.

ELKELT

Comenius utolsó műve.
Comenius Amos Johannes: UNUM NECESSARIUM, SCIRE, QUID SIBI SIT NECESSARIUM IN VITA, ET MORTE, ET POST MORTEM, QUOD NON-NECESSARIIS MUNDI FATIGATUS, ET AD UNUM NECESSARIUM SESE RECIPIENS, SENEX IO. AMOS COMENIUS, ANNO AETATIS SUAE LXXVII. MUNDO EXPENDENDUM OFFERT

ko6495.   könyv/régiség

Martini, Szent-Ivany: OECONOMIA PHILOSPHICA EX TRIBUS TOMIS.

Tyrnaviae (Nagyszombat). 1754. Soc. Jesu. 300 p. félbőr-kötésben. latin nyelvű.
méret: 17x10 cm. címlapon tulajdonosi bélyegző.

ELKELT

Szentiványi Márton, Szent Iványi (Szentivány, 1633. okt. 20. – Nagyszombat, 1705. márc. 5.): író, tanár. 1653-tól jezsuita. Főisk. tanulmányait Nagyszombatban és Bécsben végezte. 1667-...
Martini, Szent-Ivany: OECONOMIA PHILOSPHICA  EX TRIBUS TOMIS

ko6496.   könyv/régiség

Etienne, La Fosse Philippe: GUIDE DU MARECHAL - OUVRAGE CONTENANT UNE CONNAISSANCE EXACTE DU CHEVAL, ET LA MANIERE DE DISTINGUER ET DE GUERIR SES MALADIES. ENSEMBLE UN TRAITE DE LA FERRURE QUI TUI EST CONVENABLE.

Paris. 1822. Mme Huzard. 420 p. félbőr-kötésben. francia nyelvű.
méret: 21x13 cm. sérült.

ELKELT

10 t. kupferstich, copper engraving.
Etienne, La Fosse  Philippe: GUIDE DU MARECHAL - OUVRAGE CONTENANT UNE CONNAISSANCE EXACTE DU CHEVAL, ET LA MANIERE DE DISTINGUER ET DE GUERIR SES MALADIES. ENSEMBLE UN TRAITE DE LA FERRURE QUI TUI EST CONVENABLE

ko6497.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Kisértethistóriák. Idegen írók novellái. Fordította Balázs Béla.

Gyoma. 1917. Kner Izidor. 200 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ELKELT

A címlapot és az illusztrációkat Divéky József rajzolta.
Kisértethistóriák. Idegen írók novellái. Fordította Balázs Béla

ko6499.   könyv/judaika

Ernst Cohn-Wiener: DIE JÜDISCHE KUNST.

Berlin. 1929. Martin Waservogel. 267 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 25x19 cm. kopott.

ELKELT

Ernst Cohn-Wiener: DIE JÜDISCHE KUNST

ko6509.   könyv/régiség

KALENDER ZUM GEBRAUCHE DES OESTERREICHISCH-KAISERLICHEN HOFES FüR DAS JAHR 1832.

Wien. én. Ghelen. 150 p. papírkötés. német nyelvű.
méret: 22x17 cm. foltos. kopott.

ELKELT

1 t. címer.
KALENDER ZUM GEBRAUCHE DES OESTERREICHISCH-KAISERLICHEN HOFES FüR DAS JAHR 1832

ko6518.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Kner Izidor: Agyafurt alakjai.

Gyoma. 1926. Kner. 367 p. dedikált. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm. kopott.

ELKELT

Kner Izidor: Agyafurt alakjai

ko6523.   könyv/művészet/iparművészet

Schmidt Robert: Das Glas. Mit 218 Abbildungen.

Berlin. 1912. Georg Reimer. 401 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm. kopott.

ELKELT

Schmidt Robert: Das Glas. Mit 218 Abbildungen

ko6553.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Az exlibris művészei.

Budapest. 1970. K.B.K. 14 p. kartonkötés. több nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Számozott: 450/189
133 eredeti ex-libris.
Az exlibris művészei

ko6569.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

A M. Kir. József-Műegyetem könyvtárának czimjegyzéke.

Budapest. 1893. kn. 609 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.
méret: 23x15 cm. gerincen kis szakadás. címlapon tulajdonosi bélyegző.

ELKELT

A M. Kir. József-Műegyetem könyvtárának czimjegyzéke

ko6638.   könyv/irodalomtörténet, sajtó

Király István: Ady Endre. I-II. köt.

Budapest. 1970. Magvető. 1566 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x13 cm.

ELKELT

Darvas Józsefnek dedikált példány!.
Király István: Ady Endre.  I-II. köt

ko6639.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Justh Béla: Költemények. 1895-1896.

Budapest. én. Singer és Wolfner. 151 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ELKELT

Justh Béla, (neczpáli).

cs. kir. kamarás, földbirtokos, J. Sándor, országgyűlési képviselő és Keczer Ilona fia, szül. 1867. jún. 14. Neczpálon (Turóczm.); középiskoláit a budapest...
Justh Béla: Költemények. 1895-1896

ko6772.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Sugár Jenő: A jövő könyvkereskedelméről.

Budapest. 1912. kn. 16 p. dedikált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x13 cm. sérült.

ELKELT

Sugár Jenő, a Rózsavölgyi cégvezetője.
Sugár Jenő: A jövő könyvkereskedelméről

ko6785.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Heltai Jenő: Madmazel.

Budapest. 1905. Singer és Wolfner. 254 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ELKELT

Heltai Jenő: Madmazel

ko6863.   könyv/történelem/magyar/általános történelem

Hóman Bálint-Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V köt.

Budapest. 1990. Maecenas. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ELKELT

Hóman Bálint-Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V köt

ko6866.   könyv/néprajz, népművészet

Kovács Dénes: Gyímesi írott tojások.

Csíkszereda. 1969. H.M.N.A.H. 40 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x17 cm.

ELKELT

Kovács Dénes: Gyímesi írott tojások

ko6908.   könyv/judaika

De-Rossi Johannis Bernardi: DE HEBRAICAE TYPOGRAPHIAE ORIGINE AC PRIMITIIS SEU ANTIGUIS AC RARISSIMUS HEBRAICORUM LIBRORUM EDITIONIBUS SECULI XV DISCUISITIO HISTORICO-CRITICA.

Parma. 1776. Ex Regio Typographeo. 100 p. félbőr-kötésben. latin nyelvű.
méret: 25x20 cm. kopott.

ELKELT

De-Rossi Johannis Bernardi: DE HEBRAICAE TYPOGRAPHIAE ORIGINE AC PRIMITIIS SEU ANTIGUIS AC RARISSIMUS HEBRAICORUM LIBRORUM EDITIONIBUS SECULI XV DISCUISITIO HISTORICO-CRITICA

ko6913.   könyv/természettudomány/matematika

Sain Márton: Nincs királyi út. Matematikatörténet.

Budapest. 1986. Gondolat. 831 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Sain Márton: Nincs királyi út. Matematikatörténet

ko6943.   könyv/művelődéstörténet

Szántó András: Eleink örömei . Gasztronómiai emlékek a hajdani metszeteken.

Budapest. 2007. Gabbiano Print. 221 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 30x23 cm.

ELKELT

Néhány órára kapcsoljuk ki a televíziót..... tegyük le az újságot a napi hírekkel,
és hagyjuk, hogy e könyv kalauzoljon egy olyan világba,
amit talán ismerünk is, de igy még soha ne...
Szántó András: Eleink örömei . Gasztronómiai emlékek a hajdani metszeteken

ko6959.   könyv/művészet/képzőművészet

Ybl Ervin: Lotz Károly élete és művei.

Budapest. 1981. Képzőművészeti. 106 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 31x23 cm.

ELKELT

Ybl Ervin: Lotz Károly élete és művei

ko7011.   könyv/régiség

König: LEHRBUCH DER ARITHMETIK FüR HöHERE BURGERSCHULEN.

Nürnberg. 1827. Schrag Leonhard Johann. félbőr-kötésben. német nyelvű.
méret: 19x11 cm. kopott.

ELKELT

291,XIV, 415 p.
Hátlapján benyomódás.
König: LEHRBUCH DER ARITHMETIK FüR HöHERE BURGERSCHULEN

ko7069.   könyv/művészet/általános művészet

Sz. Kürti Katalin: Köztéri szobrok éa épületdíszítő alkotások Debrecenben és Hajdú-Biharban.

Debrecen. 1977. HBT. 219 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Sz. Kürti Katalin: Köztéri szobrok éa épületdíszítő alkotások Debrecenben és Hajdú-Biharban

ko7121.   könyv/régiség

Dionysii Halicarnassei: Dionysii Halicarnassei Scripta quae extant omnia : historica et rhetorica.

Frankfurt. 1586. Andreae Wecheli. pergamen. több nyelvű.
méret: 37x23 cm.

ELKELT

Dionysii Halicarnassei Scripta quae extant omnia : historica et rhetorica
Francofurdi, Apud heredes Anreae Wecheli, MDLXXXVI.
Eveterum librorum auctoritat, doctorumq; hominum animaduersionibus, qua...
Dionysii Halicarnassei: Dionysii Halicarnassei Scripta quae extant omnia : historica et rhetorica

ko7122.   könyv/régiség

Epicteti (Epiktetosz): Enchiridion et Cebitis Tabula Graecé & Latiné.

Antwerpen. 1616. Ex Officina Plantiniana Raphelengii. 247 p. bőrkötés. több nyelvű.
méret: 7x5 cm.

ELKELT

XVIII. századi ex librissel.
Latin-görög nyelvű.
Greek-Latin language.
Miniatűr kiadás, amatőr, bordázott félbőr-kötéses tokban.
Szakszerűen restaurált példány.
------------------...
Epicteti (Epiktetosz): Enchiridion et Cebitis Tabula Graecé & Latiné

ko7123.   könyv/régiség

Gellius Aulus: Auli Gellii Noctes Atticae, qua fieri potuit recognitione, ad optima exemplaria nouissime bona fide redditae. Cum genuino indice, et Graecarum dictionum uersione.

Venetiis (Velence). 1565. Apud Georgium De Caballis. félbőr-kötésben. latin nyelvű.
méret: 15x10 cm. körülvágva. címlapon tulajdonosi bejegyzés. szúrágott.

ELKELT

[56], 629, [3] p.
---------------------------------
Gellius, Aulus (Róma, Kr. u. 130 körül – ?, Kr. u. 165), római író, polihisztor.

Tanulmányait Rómában kezdte meg, ahol retorikát ta...
Gellius Aulus: Auli Gellii Noctes Atticae, qua fieri potuit recognitione, ad optima exemplaria nouissime bona fide redditae. Cum genuino indice, et Graecarum dictionum uersione

ko7125.   könyv/bibliofilia, első kiadás

József Attila: Medevetánc. Válogatott versek. 1922-1934.

Budapest. 1934. Révai. 107 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 25x18 cm.

ELKELT

József Attila: Medevetánc. Válogatott versek. 1922-1934

ko7126.   könyv/régiség

Széchenyi Stephan (István): EINIGES ÜBER UNGARN. NACH DEM " NÉHÁNY SZÓ A LÓVERSENY KÖRÜL"...ÜBERSETZT VON HERMANN KLEIN.

Pesth. 1839. Heckenast Gustav. 240 p. félvászonkötés. német nyelvű.
méret: 20x14 cm. címlapon tulajdonosi bejegyzés.

ELKELT

II. kiadás.
A gerinc alsó részén sérülés. Kopott.
Széchenyi Stephan (István): EINIGES ÜBER UNGARN. NACH DEM

ko7130.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Vörösmarty Mihály: Minden munkái. Kiadták barátai Bajza J. és Schedel F.

Pest. 1847. Kilián. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.
méret: 27x18 cm. foltos. kopott. címlapon tulajdonosi bejegyzés.

ELKELT

1824 hasáb.
Vörösmarty Mihály: Minden munkái. Kiadták barátai Bajza J. és Schedel F

ko7133.   könyv/régiség

(Szegedy János, Szegedi János): Assertor libertatis ungaricae, dalmaticae, cropatiae et slavonicae, Andreas II. … Secundum lineamenta codicis legum ungaricam et praecepta artis critica, calamo juridico et historico adumbratus.

Jaurini (Győr). 1750. Streibig. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 16x10 cm.

ELKELT

A "ko5702" kolofonos változata.
52 lev. Petrik Pótlások V.490. p.
Irodalom: http://mek.oszk.hu/02200/02228/html/02/385.html
-----------------------------------
Szegedy János (mező-szegedi)
...
(Szegedy János, Szegedi János): Assertor libertatis ungaricae, dalmaticae, cropatiae et slavonicae, Andreas II. … Secundum lineamenta codicis legum ungaricam et praecepta artis critica, calamo juridico et historico adumbratus

ko7134.   könyv/régiség

Haberle C. C: Succincta rei herbariae Hungariae et Transsylvaniae historia.

Buda. 1830. Typis Regiae Universitatis. 66 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm. kopott.

ELKELT

A címlapon restaurálás nyoma.
Irodalom: http://www.asherbooks.com/S307_v.html

Haberle Károly Konstantin Keresztély
(Erfurt, 1764. febr. 11. – Pest, 1832. júl. 1.) orvos, botanikus, egy. ...
Haberle C. C: Succincta rei herbariae Hungariae et Transsylvaniae historia

ko7135.   könyv/régiség

Ransano Petri: EPITOME RERUM HUNGARICARUM VELUT PER INDICES DESCRIPTA.

Buda. 1746. Veronicae Nottensteinin. 298 p. . latin nyelvű.
méret: 19x15 cm.

ELKELT

XIX. századi leszakadt gerincű vászonkötésben.
-------------------------------
Az Epithome Rerum Hungaricarum (A magyarok történetének rövid foglalata) című, latin nyelvű történeti mű...
Ransano Petri: EPITOME RERUM HUNGARICARUM VELUT PER INDICES DESCRIPTA

ko7137.   könyv/régiség

Johann, Hübner: GEOGRAPHICA GLOBI TERRAQUEI SYNOPSIS, A MULTIS PRAESERTIM QUOD HUNGARIAM ATTINET, ERRORIBUS, QUI IN CELEBERRIMO ALIAS GEOGRAPHO HüBNERO, ALIISQUE CIRCUMFERUNTUR, EXPURGATA, IN QUA OMNIUM MUNDI REGIONUM, ET LOCORUM SITUS PRO MAPPARUM GEOGRAPHICARUM USU EXA.

Tyrnaviae (Nagyszombat). 1745. Soc. Jesu. 353 p. bőrkötés. latin nyelvű.
méret: 17x11 cm. foltos. kopott. gerincen nagy szakadás.

ELKELT

Johann, Hübner: GEOGRAPHICA GLOBI TERRAQUEI SYNOPSIS, A MULTIS PRAESERTIM QUOD HUNGARIAM ATTINET, ERRORIBUS, QUI IN CELEBERRIMO ALIAS GEOGRAPHO HüBNERO, ALIISQUE CIRCUMFERUNTUR, EXPURGATA, IN QUA OMNIUM MUNDI REGIONUM, ET LOCORUM SITUS PRO MAPPARUM GEOGRAPHICARUM USU EXA

ko7138.   könyv/régiség

Honművész. 1839. Januarius-Juniusra. A Regélő Folyóiratnak Társa. Alapítá és szerkezé Mátray Gábor.

Pest. 1839. Trattner. 416 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x14 cm. foltos. kopott. sarka megtörve.

ELKELT

21 t. divat. 5 t. hiányzik.
Irodalom:Bene Zoltán:
Az újságíró és könyvtáros Mátray Gábor.
Tart:
II. A Regélő-Honművész kilenc esztendeje (1833. április 1.-től 1841. végéig)
1.,...
Honművész. 1839. Januarius-Juniusra. A Regélő Folyóiratnak Társa. Alapítá és szerkezé Mátray Gábor

ko7140.   könyv/régiség

Réthy Andream: LINGUA UNIVERSALIS.

Viennae. 1821. Strauss. 144 p. kartonkötés. latin nyelvű.
méret: 21x13 cm. kopott.

ELKELT

A könyvtest kijár.

---------------------
Réthy András,

róm. kath. lelkész és akadémiai tanár, született 1778-ban; a theologiát 1798-tól Pozsonyban hallgatta; fölszenteltetett 1802-...
Réthy  Andream: LINGUA UNIVERSALIS

ko7143.   könyv/régiség

Hadaly Carolus: ELEMENTA HYDROTECHNIAE, QVAE IN VSVM AVDITORVM SVORVM ELVCUBRATVS EST.

Posonii. 1803. Weber. 151 p. . latin nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ELKELT

2 kihajtható rézmetszetű tábla.
Modern gerincű, karton-kötésben
-------------------
Hadaly Károly, Hadai (Nagysziget, 1743 – Pest, 1834. júl. 19.): matematikus, egyetemi tanár, 1781-tő...
Hadaly Carolus: ELEMENTA HYDROTECHNIAE, QVAE IN VSVM AVDITORVM SVORVM ELVCUBRATVS EST

ko7153.   könyv/régiség

Fridericus, Gronovius Johannes: JOH. FRED. GRONOVII AD L. & M. ANNAEOS SENECAS NOTAE.

Lugd. Batav. (Leiden). 1649. Ex Officina Elzeviriana. 429 p. bőrkötés. latin nyelvű.
méret: 13x8 cm. szúrágott.

ELKELT

Fridericus, Gronovius  Johannes: JOH. FRED. GRONOVII AD L. & M. ANNAEOS SENECAS NOTAE

ko7154.   könyv/családtört. címertan, segédtudományok

Kozma György: A leveldi Kozma-család története. Kozma Sándor, Kozma Ferenc, Kozma Ferenc Bárd Miklós -, Kozma Andor, Perczelné Kozma Flóra és Kozma Miklós életrajzával.

Budapest. 1940. Szerző. 238 p. dedikált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ELKELT

Számozott: 200/149.
Kozma György: A leveldi Kozma-család története. Kozma Sándor, Kozma Ferenc, Kozma Ferenc Bárd Miklós -, Kozma Andor, Perczelné Kozma Flóra és Kozma Miklós életrajzával

ko7156.   könyv/régiség

Olahi Nicolai: HUNGARIA ET ATILA S. DE ORIGINIBUS GENTIS REGNI HUNGARIAE.

Vindobonae. (Bécs). 1763. Trattner. 258 p. bőrkötés. latin nyelvű.
méret: 19x12 cm. foltos. sérült.

ELKELT

Erősen vízfoltos!!.
Olahi Nicolai: HUNGARIA ET ATILA S. DE ORIGINIBUS GENTIS REGNI HUNGARIAE
<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->
Sós Antikvarium 1056 Budapest Váci utca 73.   lap tetejére