Katalógus
Belépés | Könyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal. |
Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.
ko6118. könyv/Baloldali kiadványok1945 előtt Liebknecht Vilmos: A tudás: hatalom! A hatalom: tudás!.Budapest. 1919. Népszava. 96 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 19x13 cm. foltos. gerincen nagy szakadás. ELKELT | ![]() |
ko6122. könyv/vártörténet Szántó Imre: A végvári rendszer kiépítése Magyarországon.Szeged. 1971. JATE. 44 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. gerincen kis szakadás. ELKELT | ![]() |
ko6123. könyv/régiség Schapero, Ernesto Joh. Med(icinae) D(octori) Et Professore: DEMONSTRATIONES PHYSICAE CURIOSAE.Rostock. 1701. Joh. Wepplingi. papírkötés. latin nyelvű.méret: 18x15 cm. foltos. ELKELT28 számozatlan levél. | ![]() |
ko6124. könyv/régiség Exercitationem Iuris Feudalis, De Feudis Transmissione Faemininis, Germanis: Von den mancherley Arten der Reichs- und Adelichen Lehn-Rechte, besonders aber wie weibliche Herrschafften an männliche Persohnen gelangen können. Sub Praesidio Casparis Achatii.Jena. 1754. Officina Helleriana. 68 p. papírkötés. latin nyelvű.méret: 20x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko6125. könyv/régiség Wedel, Georg Wolfgang (1645 - 1721),: TRACTATIO DE DIAETA LITERATORUM. VON DER DIäT DER GELEHRTEN. CUM ADDITAMENTIS PARADOXIS.Leipzig, Wittenberg. 1753. Officina Schlomachiana. 48 p. papírkötés. latin nyelvű.méret: 23x17 cm. foltos. ELKELT | ![]() |
ko6126. könyv/régiség Michaelis Bernhardi Valentini: Dissertatio Epistolica de Consuetudine Altera Natura.Nürnberg. 1692. kn. 14 p. papírkötés. latin nyelvű.méret: 20x15 cm. foltos. ELKELT | ![]() |
ko6127. könyv/régiség Guzmics Izidor: Pannonia századjai.Győr. 1830. Streibig. 54 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x20 cm. kopott. ELKELTGuzmics Izidor László (Jánosfa, 1786. ápr. 7. – Bakonybél, 1839. szept. r.): író, fordító, bakonybéli bencés apát. Az MTA tagja (l. 1830, t. 1838). Kazinczy barátja és nyelvújításá... | ![]() |
ko6128. könyv/régiség Vera et Deducta Descriptio Criminalium Processuum et secuti supplicii in tres reos comites Franciscum De Nadasd, Petrum a Zrin, et Franciscum Christophorum Frangepani.Wien. 1671. Cosmerovij. félpergamen. latin nyelvű.méret: 29x19 cm. ELKELT28 sztl. lev. 12 t. rézmetszet.
6 lev kézírással pótolva. (Feltehetőleg Nagy Iván kézírása). A lapszélek több helyen restauráltak.1 metszet közepe pótolt. A címlap hátán Nagy Ivá... | ![]() |
ko6183. könyv/régiség Jacobum Masenium (MASENIUS Jacobus): ANIMA HISTORIAE HUJUS TEMPORIS, INJUNCTO CAROLI V. ET FERDINANDI I. FRATRUM IMPERIO, REPRAESENTATA PER R. P. JACOBUM MASENIUM č SOC. JESU.Coloniae (Köln). 1672. Ioannis Wilhelmi Friessem. 410 p. pergamen. latin nyelvű.méret: 22x17 cm. kopott. ELKELTApponyiban Ez a kiadás nem szerepel!
2389. 1709 MASENIUS (Jacobus). Anima Historiae hujus temporis, injuncto Caroli V. et Ferdinandi I. fratrum Imperio, repraesentata per R. P. Jacobum Masenium č... | ![]() |
ko6184. könyv/régiség INSTRUCTIONS PRéLIMINAIRES POUR SERVIR DE RéGLES GéNéRALES DE CONDUITE A MESSIEURS LES PAGES DE LA COUR DE SAS : MONSEIGNEUR LEPRINCE, & EVéQUE D'AUSBOURG . LANDGRAVE DE HESSE, PRINCE DE HIRSFELD.Dilinghen. 1759. Jean Caspar Bencaerd. 155 p. bőrkötés. francia nyelvű.méret: 16x10 cm. ELKELTGerincén szúrágás nyoma. | ![]() |
ko6190. könyv/régiség Martini, Jacobi: DE TRIBUS ELOHIM LIBER PRIMUS PHOTINIANORUM NOVORUM ET CUM PRIMIS GEORGII ENIEDINI.(Wittenberg). 1614. Zachariae Schur. 384 p. pergamen. latin nyelvű.méret: 17x10 cm. ELKELTHozzákötve:
Jacobi Martini : Liber Secundum de Tribus Elohim.....disputatio B. Keckermanum & Adamum Goslavium. Wittenberg 1615. Zachariae Schureri. 512 p. HUNGARICA. Apponyiban nem szerepel. En... | ![]() |
ko6191. könyv/régiség Gabriele Hevenes (Hevenesi Gábor): SPECULUM INNOCENTIAE, SIVE VITA ANGELICA B. ALOYSII GONZAGAE SOC. JESU. Editio Secunda.Monachii (München). 1699. Typis Rauchin Viduae. 233 p. illusztrált. bőrkötés. latin nyelvű.méret: 13x7 cm. ELKELT1 + 48 t. rézmetszet. RMK. III. köt. 4142. (Szabóék 36 metszetet jeleztek).
Ritkán fordul elő. Kevés közgyűjteményben található meg. -----------------------------------------------------... | ![]() |
ko6192. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Thomas, Bacon,: THE ORIENTAL ANNUAL CONTAINING A SERIES OF TALES, LEGENDS AND HISTORICAL ROMANCES.London. 1840. Charles Tilt. 244 p. illusztrált. bőrkötés. angol nyelvű.méret: 20x12 cm. minimálisan foltos. sarka benyomódva. ELKELT18 t. acélmetszet. (steel engraving, stahlstich)
1996-ban reprint kiadása volt. | ![]() |
ko6193. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Ritchie, Leitch,: SCOTT AND SCOTTLAND.London. 1835. Longman. 256 p. illusztrált. bőrkötés. angol nyelvű.méret: 20x13 cm. minimálisan foltos. kopott. ELKELT1+20 t. acélmetszet. (steel engraving, Stahlstich)
Heath's Picturesque Annual for 1835. | ![]() |
ko6194. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Horne, T. H: LANDSCAPE ILLUSTRATIONS OF THE BIBLE. I-II. Köt.London. 1836. kn. illusztrált. bőrkötés. angol nyelvű.méret: 24x17 cm. minimálisan foltos. kopott. ELKELT2+95 t. acélmetszet. (steel engraving, Stahlstich). Cplt. | ![]() |
ko6200. könyv/régiség Kisfaludy Sándor: Hunyady János. Históriai Dráma.Buda. 1816. Kir. M. Universitás. 308 p. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x12 cm. ELKELT2 t. hiányzik.
Az utolsó lapon szöveghiány. Kopott, foltos. ----------------------------- Kisfaludy Sándor (Sümeg, 1772. szept. 27. – Sümeg, 1844. okt. 18.): költő, az MTA tagja (r. 183... | ![]() |
ko6201. könyv/folyóirat Hasznos Mulatságok (Kultsár Istvánné).Pest. 1831. kn. 416 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 18x11 cm. foltos. kopott. ELKELTMásodik fél esztendő. | ![]() |
ko6202. könyv/régiség Luntz György János: Oskolai tanító könyv. Írta német nyelven --. Most pedig szabadon fordítva, és némelly szükséges változtatásokkal s bővítéssel alkalmaztatva a magyar ifjúság hasznára ki-adta Látzai Jósef.Győr. 1793. Streibig. 331 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 17x11 cm. foltos. kopott. ELKELTA mutatóból 1 lev. hiány. | ![]() |
ko6204. könyv/régiség Havas Ignátz Rendszerénti Főorvosnak HIVATALOS JELENTÉSE A marhapestist enyhítő bánásmódról.hn. (1839). kn. 160 p. fűzve. magyar nyelvű.méret: 18x11 cm. kopott. címlapon tulajdonosi bélyegző. ELKELT | ![]() |
ko6205. könyv/régiség MANUALE PROCURATORUM, ET CAUSANTIUM, COMPLECTENS PROCESSUS IN JURE HUNGARICO OCCURRENTES, ORDINE ALPHABETICO EXPRIMENS INSTITUTA, QUO QUIS ACTOR, CONTRA QUEM INCATTUM, CORAM QUO JUDICE PROCEDENDUM, QUIDVE PROBANDUM HABEAT , UT OBJECTUM PROCESSUS ASSEQUAT.Pest. 1828. Landerer. 172 p. félbőr-kötésben. latin nyelvű.méret: 21x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko6206. könyv/régiség Hyacinthus, Campion: ANIMADVERSIONES PHYSICO-HISTORICO-MORALES DE BAPTISMO NONNATIS, ABORTIVIS, ET PROJECTIS CONFERENDO.Buda. 1761. Landerer. 280 p. illusztrált. bőrkötés. latin nyelvű.méret: 16x10 cm. szúrágott. ELKELT3 t.kihajtható rézmetszet a magzati állapotról.
----------------------------------------------- Campion Jáczint, szent Ferencz-rendi Kapisztrán-szerzetes, született 1725-ben Budán; tanulm... | ![]() |
ko6207. könyv/helytörténet Sziklay János-Borovszky Samu (szerkesztők): Nyitravármegye.Budapest. én. "Magyarország Vármegyéi és Városai". 736 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 29x20 cm. kopott. gerincen kis szakadás. ELKELTGazdagon illusztrált. | ![]() |
ko6208. könyv/régiség Ciceronis, Tulli: LIBRI TRES DE OFFICIIS CUM CATONE MAJORE, LAELIO, PARADOXIS ET SOMNIO SCIPIONIS.Lipsiae (Leipzig). 1721. Joh. Christoph. Koenogii. 856 p. pergamen. latin nyelvű.méret: 17x10 cm. ELKELTCOLLIGATUM.
Hozzákötve: Gude, Gottlob. Frid: De Ecclesiae Ephesinae Statu.... Lipsiae. 1732. Braunii. 240 p. Hozzákötve: Georgium Maiorem: Vita S. Pauli Apostoli Breviter Ex Ipsius E... | ![]() |
ko6252. könyv/természettudomány/biológia, mezőgazdaság/növény Lorinser, [Friedrich Wilhelm] Frigyes Vilmos: A legnevezetesebb ehető, gyanús és mérges gombák természethű képei tizenkét táblán.Bécs és Budapest. 1877. Hölzel Ede. . magyar nyelvű.méret: 25x32 cm. ELKELT12 t. cromolitográfia. Teljes.
A kötés restaurált. Csak az atlasz, a füzet hiányzik!. | ![]() |
ko6253. könyv/bibliofilia, első kiadás Karinthy Frigyes: Barabbás.Budapest. 1935. Hungária. 18 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 25x20 cm. ELKELTHungária Könyvek I. | ![]() |
ko6257. könyv/bibliofilia, első kiadás Szilas Frida: Állok a parton.Budapest. 1941. kn. 31 p. dedikált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 22x15 cm. ELKELTHozzá tartozik:
Szilas Frida "A sárga folt" c. versének géppel írt és kézzel szignált kézirata. | ![]() |
ko6261. könyv/régiség Néhai R. Sz. Birodalombéli gróf méltóságos széki Teleki Jósef úr sírhalma.Pest. 1819. Trattner. 261 p. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x13 cm. foltos. ELKELTTeleki József III. széki gróf (1777-1817)
Főkormányszéki tanácsos, Teleki József fia, , szül. 1777-ben. A marosvásárhelyi színészet támogatója. | ![]() |
ko6266. könyv/bibliofilia, első kiadás Vig Játék. Uj kis anthologia Harsányi, Karinthy, Komor, Lakatos, Liptai, Molnár kis szindarabjai.Budapest. én. Vidám Könyvtár Kiadóhivatala. 80 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 16x12 cm. gerincen kis szakadás. szélén beszakadás. ELKELT | ![]() |
ko6270. könyv/judaika Fehér Lili: Nem ér a nevem... Egy szökött zsidó naplója.Budapest. 1945. Szerző. 31 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELTMajor Tamásnak dedikálva!
Fehér Lili színésznő, Peti Sándor felesége. Major Tamás a Nemzeti Színházhoz szerződtette, de szerepet nem adott neki. Fehér Lili, feltételezhetően mellőz... | ![]() |
ko6280. könyv/bibliofilia, első kiadás Weöres Sándor: A szerelem ábécéje.Budapest. 1946. Új Idők. 52 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 21x15 cm. ELKELT | ![]() |
ko6283. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Damaszkin Arzén: A mászai fensíkon.Budapest. 1906. kn. 284 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 25x17 cm. ELKELTVízfoltos példány. | ![]() |
ko6286. könyv/mese, gyerek, ifjúsági Verne Gyula: Grant kapitány gyermekei. I-II. köt.Budapest. én. Franklin. 508 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko6287. könyv/mese, gyerek, ifjúsági Verne Gyula: Senki fia.Budapest. 1896. Franklin. 468 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELTKopott. A könyvtest laza, az első előzéklap hiányzik. | ![]() |
ko6288. könyv/mese, gyerek, ifjúsági Verne Gyula: Utazás a holdba.Budapest. 1905. Franklin. 272 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELTKopott. A gerincen szúrágás nyoma. | ![]() |
ko6289. könyv/mese, gyerek, ifjúsági Verne Gyula: Két Kip-testvér.Budapest. 1904. Franklin. 212 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELTKopott. | ![]() |
ko6290. könyv/mese, gyerek, ifjúsági Verne Gyula: Branicanné asszonyság.Budapest. 1892. Franklin. 472 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELTKopott. | ![]() |
ko6291. könyv/mese, gyerek, ifjúsági Verne Gyula: A Bégum ötszáz milliója.Budapest. 1916. Franklin. 230 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELTKopott. | ![]() |
ko6301. könyv/természettudomány/biológia, mezőgazdaság/állat Margó Tivadar: Az izomidegek végződéseiről.Pest. 1862. MTA. 24 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 30x23 cm. ELKELT2 t. lith.
Margó Tivadar (Pest, 1816. márc. 5. – Pusztaszentlőrinc, ma Pestlőrinc, 1896. szept. 5.): zoológus, egyetemi tanár, az MTA tagja (l. 1860, r. 1870, t. 1891), az első magyar darwin... | ![]() |
ko6308. könyv/régiség Boerhavens, Hermann: ABHANDLUNG VON AUGENKRANCKHEITEN.Nürnberg. 1751. Engelbrechts. 288 p. bőrkötés. német nyelvű.méret: 17x11 cm. gerincen nagy szakadás. szúrágott. ELKELT1 t. copper engraving.
Ophthalmology. Augenkrankheiten. | ![]() |
ko6318. könyv/természettudomány/matematika Szele Tibor: Bevezetés az algebrába.Budapest. 1975. Tankönyvkiadó. 275 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 23x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko6324. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat 200 DECORATIVE TITLE-PAGES: AN ANTHOLOGY OF COPYRIGHT-FREE ILLUSTRATIONS FOR ARTISTS AND DESIGNERS.New York. 1963. Dover. papírkötés. angol nyelvű.méret: 28x21 cm. ELKELT203 plates. | ![]() |
ko6334. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Beattie, William: THE DANUBE, ITS HISTORY, SCENERY, AND TOPOGRAPHY. BY...SPLENDIDLY ILLUSTRATED, FROM SKETCHES TAKEN ON THE SPOT, BY ABRESCH, AND DRAWN BY W. H. BARTLETT, ESQ.London. 1844. George Virtue. 236 p. vászonkötés. angol nyelvű.méret: 28x22 cm. foltos. gerincen nagy szakadás. ELKELT1 címkép acélmetszet).78 t. acélmetszet. 1t.- térkép.
First Edition. One of the most fruitful collaborations of Dr. Beattie and the brilliant illustrator W. H. Bartlett, following the course ... | ![]() |
ko6335. könyv/régiség Kassics Ignácz: Extractus benignarum resolutionum regiarum= A' Magyar országi mester-embereket, ezeknek legényeit, és tanítványait, nem külömben a' mester-czéheket illető kegyelmes királyi rendeleteknek kivonatai.Bécs. 1835. Haykul Antal. 356 p. kartonkötés. több nyelvű.méret: 22x14 cm. kopott. ELKELTLatin, magyar nyelvű.
Kassics Ignácz (Kisfaludi), ügyvéd, m. kir. udvari ágens, szül. 1792. jan. 29. Világosvárott (Aradm.); 1838. júl. 19. kapott nemességet kisfaludi előnévvel. Ves... | ![]() |
ko6336. könyv/régiség Antonium Gabon ( Gabon Antal): Panegyrici Praelatorum et Magnatum Hungariae, qui Saeculo XVII. pro fide Dei ac Regis laureata morte vitam terminarunt.Tyrnaviae (Nagyszombat). 1718. Typis Acad. Per Frid. Gall. 116 p. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 13x8 cm. foltos. ELKELTGabon Antal,
bölcseleti doktor s Jézus-társasági áldozópap, szül. 1677. febr. 16. Beszterczebányán (Zólyomm.), húsz éves korában lépett a rendbe; mint lelkész a pozsonyi pestises bet... | ![]() |
ko6338. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Szíj Rezső: Váci György kiállításáról.Vác. 1979. kn. 20 p. aláírt. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 23x16 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko6341. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Gulyás Pál: A könyvek és könyvtárak hajdan és most.Budapest. 1924. Magyar Jövő. 76 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 15x11 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko6346. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Adolf, Sennowitz: CARL GEIBEL IN PEST.Altenburg. én. Geibel. 65 p. kartonkötés. német nyelvű.méret: 22x14 cm. gerincen kis szakadás. ELKELT | ![]() |
ko6350. könyv/bibliofilia, első kiadás Romain Rolland: Pierre és Luce.Budapest. 1961. Magyar Helikon. 127 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 21x12 cm. ELKELTRónay György fordítása. Frans Masereel fametszeteivel.
Számozott pld: 2100/716. | ![]() |
ko6374. könyv/művészet/képzőművészet Heitler László: Beck Ö. Fülöp.Budapest. 1969. Corvina. 34 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 16x15 cm. ELKELT | ![]() |
ko6383. könyv/irodalom/dráma Shakespeare: Összes drámái. I-IV. köt.Budapest. 1955. Új Magyar Könyvkiadó. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x13 cm. kopott. ELKELTHozzá tartozik Shakespeare : Versek
Európa. 1962. | ![]() |