embléma

Sós Antikvárium

alapítás éve 1985

Katalógus   in english   BelépésKönyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal.

Elkelt tételek

 könyv | térkép | metszet | levelezőlap | kézirat 

Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.

<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->

ko6118.   könyv/Baloldali kiadványok1945 előtt

Liebknecht Vilmos: A tudás: hatalom! A hatalom: tudás!.

Budapest. 1919. Népszava. 96 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm. foltos. gerincen nagy szakadás.

ELKELT

Liebknecht Vilmos: A tudás: hatalom! A hatalom: tudás!

ko6122.   könyv/vártörténet

Szántó Imre: A végvári rendszer kiépítése Magyarországon.

Szeged. 1971. JATE. 44 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm. gerincen kis szakadás.

ELKELT

Szántó Imre: A végvári rendszer kiépítése Magyarországon

ko6123.   könyv/régiség

Schapero, Ernesto Joh. Med(icinae) D(octori) Et Professore: DEMONSTRATIONES PHYSICAE CURIOSAE.

Rostock. 1701. Joh. Wepplingi. papírkötés. latin nyelvű.
méret: 18x15 cm. foltos.

ELKELT

28 számozatlan levél.
Schapero, Ernesto Joh. Med(icinae) D(octori) Et Professore: DEMONSTRATIONES PHYSICAE CURIOSAE

ko6124.   könyv/régiség

Exercitationem Iuris Feudalis, De Feudis Transmissione Faemininis, Germanis: Von den mancherley Arten der Reichs- und Adelichen Lehn-Rechte, besonders aber wie weibliche Herrschafften an männliche Persohnen gelangen können. Sub Praesidio Casparis Achatii.

Jena. 1754. Officina Helleriana. 68 p. papírkötés. latin nyelvű.
méret: 20x17 cm.

ELKELT

Exercitationem Iuris Feudalis, De Feudis Transmissione Faemininis, Germanis: Von den mancherley Arten der Reichs- und Adelichen Lehn-Rechte, besonders aber wie weibliche Herrschafften an männliche Persohnen gelangen können. Sub Praesidio Casparis Achatii

ko6125.   könyv/régiség

Wedel, Georg Wolfgang (1645 - 1721),: TRACTATIO DE DIAETA LITERATORUM. VON DER DIäT DER GELEHRTEN. CUM ADDITAMENTIS PARADOXIS.

Leipzig, Wittenberg. 1753. Officina Schlomachiana. 48 p. papírkötés. latin nyelvű.
méret: 23x17 cm. foltos.

ELKELT

Wedel, Georg Wolfgang (1645 - 1721),: TRACTATIO DE DIAETA LITERATORUM. VON DER DIäT DER GELEHRTEN. CUM ADDITAMENTIS PARADOXIS

ko6126.   könyv/régiség

Michaelis Bernhardi Valentini: Dissertatio Epistolica de Consuetudine Altera Natura.

Nürnberg. 1692. kn. 14 p. papírkötés. latin nyelvű.
méret: 20x15 cm. foltos.

ELKELT

Michaelis Bernhardi Valentini: Dissertatio Epistolica de Consuetudine Altera Natura

ko6127.   könyv/régiség

Guzmics Izidor: Pannonia századjai.

Győr. 1830. Streibig. 54 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x20 cm. kopott.

ELKELT

Guzmics Izidor László (Jánosfa, 1786. ápr. 7. – Bakonybél, 1839. szept. r.): író, fordító, bakonybéli bencés apát. Az MTA tagja (l. 1830, t. 1838). Kazinczy barátja és nyelvújításá...
Guzmics Izidor: Pannonia századjai

ko6128.   könyv/régiség

Vera et Deducta Descriptio Criminalium Processuum et secuti supplicii in tres reos comites Franciscum De Nadasd, Petrum a Zrin, et Franciscum Christophorum Frangepani.

Wien. 1671. Cosmerovij. félpergamen. latin nyelvű.
méret: 29x19 cm.

ELKELT

28 sztl. lev. 12 t. rézmetszet.
6 lev kézírással pótolva. (Feltehetőleg Nagy Iván kézírása). A lapszélek több helyen restauráltak.1 metszet közepe pótolt.
A címlap hátán Nagy Ivá...
Vera et Deducta Descriptio Criminalium Processuum et secuti supplicii in tres reos comites Franciscum De Nadasd, Petrum a Zrin, et Franciscum Christophorum Frangepani

ko6183.   könyv/régiség

Jacobum Masenium (MASENIUS Jacobus): ANIMA HISTORIAE HUJUS TEMPORIS, INJUNCTO CAROLI V. ET FERDINANDI I. FRATRUM IMPERIO, REPRAESENTATA PER R. P. JACOBUM MASENIUM č SOC. JESU.

Coloniae (Köln). 1672. Ioannis Wilhelmi Friessem. 410 p. pergamen. latin nyelvű.
méret: 22x17 cm. kopott.

ELKELT

Apponyiban Ez a kiadás nem szerepel!
2389. 1709
MASENIUS (Jacobus).
Anima Historiae hujus temporis, injuncto Caroli V. et Ferdinandi I. fratrum Imperio, repraesentata per R. P. Jacobum Masenium č...
Jacobum Masenium (MASENIUS Jacobus): ANIMA HISTORIAE HUJUS TEMPORIS, INJUNCTO CAROLI V. ET FERDINANDI I. FRATRUM IMPERIO, REPRAESENTATA PER R. P. JACOBUM MASENIUM č SOC. JESU

ko6184.   könyv/régiség

INSTRUCTIONS PRéLIMINAIRES POUR SERVIR DE RéGLES GéNéRALES DE CONDUITE A MESSIEURS LES PAGES DE LA COUR DE SAS : MONSEIGNEUR LEPRINCE, & EVéQUE D'AUSBOURG . LANDGRAVE DE HESSE, PRINCE DE HIRSFELD.

Dilinghen. 1759. Jean Caspar Bencaerd. 155 p. bőrkötés. francia nyelvű.
méret: 16x10 cm.

ELKELT

Gerincén szúrágás nyoma.
INSTRUCTIONS PRéLIMINAIRES POUR SERVIR DE RéGLES GéNéRALES DE CONDUITE A MESSIEURS LES PAGES DE LA COUR DE SAS : MONSEIGNEUR LEPRINCE, & EVéQUE D'AUSBOURG . LANDGRAVE DE HESSE, PRINCE DE HIRSFELD

ko6190.   könyv/régiség

Martini, Jacobi: DE TRIBUS ELOHIM LIBER PRIMUS PHOTINIANORUM NOVORUM ET CUM PRIMIS GEORGII ENIEDINI.

(Wittenberg). 1614. Zachariae Schur. 384 p. pergamen. latin nyelvű.
méret: 17x10 cm.

ELKELT

Hozzákötve:
Jacobi Martini : Liber Secundum de Tribus Elohim.....disputatio B. Keckermanum & Adamum Goslavium.
Wittenberg 1615. Zachariae Schureri. 512 p.
HUNGARICA. Apponyiban nem szerepel.
En...
Martini, Jacobi: DE TRIBUS ELOHIM LIBER PRIMUS PHOTINIANORUM NOVORUM ET CUM PRIMIS GEORGII ENIEDINI

ko6191.   könyv/régiség

Gabriele Hevenes (Hevenesi Gábor): SPECULUM INNOCENTIAE, SIVE VITA ANGELICA B. ALOYSII GONZAGAE SOC. JESU. Editio Secunda.

Monachii (München). 1699. Typis Rauchin Viduae. 233 p. illusztrált. bőrkötés. latin nyelvű.
méret: 13x7 cm.

ELKELT

1 + 48 t. rézmetszet. RMK. III. köt. 4142. (Szabóék 36 metszetet jeleztek).
Ritkán fordul elő. Kevés közgyűjteményben található meg.
-----------------------------------------------------...
Gabriele Hevenes (Hevenesi Gábor): SPECULUM INNOCENTIAE, SIVE VITA ANGELICA B. ALOYSII GONZAGAE SOC. JESU. Editio Secunda

ko6192.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Thomas, Bacon,: THE ORIENTAL ANNUAL CONTAINING A SERIES OF TALES, LEGENDS AND HISTORICAL ROMANCES.

London. 1840. Charles Tilt. 244 p. illusztrált. bőrkötés. angol nyelvű.
méret: 20x12 cm. minimálisan foltos. sarka benyomódva.

ELKELT

18 t. acélmetszet. (steel engraving, stahlstich)
1996-ban reprint kiadása volt.
Thomas, Bacon,: THE ORIENTAL  ANNUAL CONTAINING A SERIES OF TALES, LEGENDS AND HISTORICAL ROMANCES

ko6193.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Ritchie, Leitch,: SCOTT AND SCOTTLAND.

London. 1835. Longman. 256 p. illusztrált. bőrkötés. angol nyelvű.
méret: 20x13 cm. minimálisan foltos. kopott.

ELKELT

1+20 t. acélmetszet. (steel engraving, Stahlstich)
Heath's Picturesque Annual for 1835.
Ritchie, Leitch,: SCOTT AND SCOTTLAND

ko6194.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Horne, T. H: LANDSCAPE ILLUSTRATIONS OF THE BIBLE. I-II. Köt.

London. 1836. kn. illusztrált. bőrkötés. angol nyelvű.
méret: 24x17 cm. minimálisan foltos. kopott.

ELKELT

2+95 t. acélmetszet. (steel engraving, Stahlstich). Cplt.
Horne, T. H: LANDSCAPE ILLUSTRATIONS OF THE BIBLE. I-II. Köt

ko6200.   könyv/régiség

Kisfaludy Sándor: Hunyady János. Históriai Dráma.

Buda. 1816. Kir. M. Universitás. 308 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x12 cm.

ELKELT

2 t. hiányzik.
Az utolsó lapon szöveghiány.
Kopott, foltos.
-----------------------------
Kisfaludy Sándor (Sümeg, 1772. szept. 27. – Sümeg, 1844. okt. 18.): költő, az MTA tagja (r. 183...
Kisfaludy Sándor: Hunyady János. Históriai Dráma

ko6201.   könyv/folyóirat

Hasznos Mulatságok (Kultsár Istvánné).

Pest. 1831. kn. 416 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x11 cm. foltos. kopott.

ELKELT

Második fél esztendő.
Hasznos Mulatságok (Kultsár Istvánné)

ko6202.   könyv/régiség

Luntz György János: Oskolai tanító könyv. Írta német nyelven --. Most pedig szabadon fordítva, és némelly szükséges változtatásokkal ‘s bővítéssel alkalmaztatva a magyar ifjúság hasznára ki-adta Látzai Jósef.

Győr. 1793. Streibig. 331 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.
méret: 17x11 cm. foltos. kopott.

ELKELT

A mutatóból 1 lev. hiány.
Luntz György János: Oskolai tanító könyv. Írta német nyelven --. Most pedig szabadon fordítva, és némelly szükséges változtatásokkal ‘s bővítéssel alkalmaztatva a magyar ifjúság hasznára ki-adta Látzai Jósef

ko6204.   könyv/régiség

Havas Ignátz Rendszerénti Főorvosnak HIVATALOS JELENTÉSE A marhapestist enyhítő bánásmódról.

hn. (1839). kn. 160 p. fűzve. magyar nyelvű.
méret: 18x11 cm. kopott. címlapon tulajdonosi bélyegző.

ELKELT

Havas Ignátz Rendszerénti Főorvosnak HIVATALOS JELENTÉSE A marhapestist enyhítő bánásmódról

ko6205.   könyv/régiség

MANUALE PROCURATORUM, ET CAUSANTIUM, COMPLECTENS PROCESSUS IN JURE HUNGARICO OCCURRENTES, ORDINE ALPHABETICO EXPRIMENS INSTITUTA, QUO QUIS ACTOR, CONTRA QUEM INCATTUM, CORAM QUO JUDICE PROCEDENDUM, QUIDVE PROBANDUM HABEAT , UT OBJECTUM PROCESSUS ASSEQUAT.

Pest. 1828. Landerer. 172 p. félbőr-kötésben. latin nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ELKELT

MANUALE PROCURATORUM, ET CAUSANTIUM, COMPLECTENS PROCESSUS IN JURE HUNGARICO OCCURRENTES, ORDINE ALPHABETICO EXPRIMENS INSTITUTA, QUO QUIS ACTOR, CONTRA QUEM INCATTUM, CORAM QUO JUDICE PROCEDENDUM, QUIDVE PROBANDUM HABEAT  , UT OBJECTUM PROCESSUS ASSEQUAT

ko6206.   könyv/régiség

Hyacinthus, Campion: ANIMADVERSIONES PHYSICO-HISTORICO-MORALES DE BAPTISMO NONNATIS, ABORTIVIS, ET PROJECTIS CONFERENDO.

Buda. 1761. Landerer. 280 p. illusztrált. bőrkötés. latin nyelvű.
méret: 16x10 cm. szúrágott.

ELKELT

3 t.kihajtható rézmetszet a magzati állapotról.
-----------------------------------------------
Campion Jáczint,

szent Ferencz-rendi Kapisztrán-szerzetes, született 1725-ben Budán; tanulm...
Hyacinthus, Campion: ANIMADVERSIONES PHYSICO-HISTORICO-MORALES DE BAPTISMO NONNATIS, ABORTIVIS, ET PROJECTIS CONFERENDO

ko6207.   könyv/helytörténet

Sziklay János-Borovszky Samu (szerkesztők): Nyitravármegye.

Budapest. én. "Magyarország Vármegyéi és Városai". 736 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 29x20 cm. kopott. gerincen kis szakadás.

ELKELT

Gazdagon illusztrált.
Sziklay János-Borovszky Samu (szerkesztők): Nyitravármegye

ko6208.   könyv/régiség

Ciceronis, Tulli: LIBRI TRES DE OFFICIIS CUM CATONE MAJORE, LAELIO, PARADOXIS ET SOMNIO SCIPIONIS.

Lipsiae (Leipzig). 1721. Joh. Christoph. Koenogii. 856 p. pergamen. latin nyelvű.
méret: 17x10 cm.

ELKELT

COLLIGATUM.
Hozzákötve:
Gude, Gottlob. Frid: De Ecclesiae Ephesinae Statu....
Lipsiae. 1732. Braunii. 240 p.
Hozzákötve:
Georgium Maiorem: Vita S. Pauli Apostoli Breviter Ex Ipsius E...
Ciceronis, Tulli: LIBRI TRES DE OFFICIIS CUM CATONE MAJORE, LAELIO, PARADOXIS ET SOMNIO SCIPIONIS

ko6252.   könyv/természettudomány/biológia, mezőgazdaság/növény

Lorinser, [Friedrich Wilhelm] Frigyes Vilmos: A legnevezetesebb ehető, gyanús és mérges gombák természethű képei tizenkét táblán.

Bécs és Budapest. 1877. Hölzel Ede. . magyar nyelvű.
méret: 25x32 cm.

ELKELT

12 t. cromolitográfia. Teljes.
A kötés restaurált.
Csak az atlasz, a füzet hiányzik!.
Lorinser, [Friedrich Wilhelm] Frigyes Vilmos: A legnevezetesebb ehető, gyanús és mérges gombák természethű képei tizenkét táblán

ko6253.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Karinthy Frigyes: Barabbás.

Budapest. 1935. Hungária. 18 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 25x20 cm.

ELKELT

Hungária Könyvek I.
Karinthy Frigyes: Barabbás

ko6257.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Szilas Frida: Állok a parton.

Budapest. 1941. kn. 31 p. dedikált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x15 cm.

ELKELT

Hozzá tartozik:
Szilas Frida "A sárga folt" c. versének géppel írt és kézzel szignált kézirata.
Szilas Frida: Állok a parton

ko6261.   könyv/régiség

Néhai R. Sz. Birodalombéli gróf méltóságos széki Teleki Jósef úr sírhalma.

Pest. 1819. Trattner. 261 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm. foltos.

ELKELT

Teleki József III. széki gróf (1777-1817)
Főkormányszéki tanácsos, Teleki József fia, , szül. 1777-ben.
A marosvásárhelyi színészet támogatója.
Néhai R. Sz. Birodalombéli gróf méltóságos széki Teleki Jósef úr sírhalma

ko6266.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Vig Játék. Uj kis anthologia Harsányi, Karinthy, Komor, Lakatos, Liptai, Molnár kis szindarabjai.

Budapest. én. Vidám Könyvtár Kiadóhivatala. 80 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 16x12 cm. gerincen kis szakadás. szélén beszakadás.

ELKELT

Vig Játék. Uj kis anthologia Harsányi, Karinthy, Komor, Lakatos, Liptai, Molnár kis szindarabjai

ko6270.   könyv/judaika

Fehér Lili: Nem ér a nevem... Egy szökött zsidó naplója.

Budapest. 1945. Szerző. 31 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ELKELT

Major Tamásnak dedikálva!
Fehér Lili színésznő, Peti Sándor felesége.
Major Tamás a Nemzeti Színházhoz szerződtette, de szerepet nem adott neki.
Fehér Lili, feltételezhetően mellőz...
Fehér Lili: Nem ér a nevem... Egy szökött zsidó naplója

ko6280.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Weöres Sándor: A szerelem ábécéje.

Budapest. 1946. Új Idők. 52 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x15 cm.

ELKELT

Weöres Sándor: A szerelem ábécéje

ko6283.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Damaszkin Arzén: A mászai fensíkon.

Budapest. 1906. kn. 284 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 25x17 cm.

ELKELT

Vízfoltos példány.
Damaszkin Arzén: A mászai fensíkon

ko6286.   könyv/mese, gyerek, ifjúsági

Verne Gyula: Grant kapitány gyermekei. I-II. köt.

Budapest. én. Franklin. 508 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ELKELT

Verne Gyula: Grant kapitány gyermekei. I-II. köt

ko6287.   könyv/mese, gyerek, ifjúsági

Verne Gyula: Senki fia.

Budapest. 1896. Franklin. 468 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ELKELT

Kopott. A könyvtest laza, az első előzéklap hiányzik.
Verne Gyula: Senki fia

ko6288.   könyv/mese, gyerek, ifjúsági

Verne Gyula: Utazás a holdba.

Budapest. 1905. Franklin. 272 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ELKELT

Kopott. A gerincen szúrágás nyoma.
Verne Gyula: Utazás a holdba

ko6289.   könyv/mese, gyerek, ifjúsági

Verne Gyula: Két Kip-testvér.

Budapest. 1904. Franklin. 212 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ELKELT

Kopott.
Verne Gyula: Két Kip-testvér

ko6290.   könyv/mese, gyerek, ifjúsági

Verne Gyula: Branicanné asszonyság.

Budapest. 1892. Franklin. 472 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ELKELT

Kopott.
Verne Gyula: Branicanné asszonyság

ko6291.   könyv/mese, gyerek, ifjúsági

Verne Gyula: A Bégum ötszáz milliója.

Budapest. 1916. Franklin. 230 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ELKELT

Kopott.
Verne Gyula: A Bégum ötszáz milliója

ko6301.   könyv/természettudomány/biológia, mezőgazdaság/állat

Margó Tivadar: Az izomidegek végződéseiről.

Pest. 1862. MTA. 24 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 30x23 cm.

ELKELT

2 t. lith.
Margó Tivadar (Pest, 1816. márc. 5. – Pusztaszentlőrinc, ma Pestlőrinc, 1896. szept. 5.): zoológus, egyetemi tanár, az MTA tagja (l. 1860, r. 1870, t. 1891), az első magyar darwin...
Margó Tivadar: Az izomidegek végződéseiről

ko6308.   könyv/régiség

Boerhavens, Hermann: ABHANDLUNG VON AUGENKRANCKHEITEN.

Nürnberg. 1751. Engelbrechts. 288 p. bőrkötés. német nyelvű.
méret: 17x11 cm. gerincen nagy szakadás. szúrágott.

ELKELT

1 t. copper engraving.
Ophthalmology. Augenkrankheiten.
Boerhavens, Hermann: ABHANDLUNG VON AUGENKRANCKHEITEN

ko6318.   könyv/természettudomány/matematika

Szele Tibor: Bevezetés az algebrába.

Budapest. 1975. Tankönyvkiadó. 275 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x17 cm.

ELKELT

Szele Tibor: Bevezetés az algebrába

ko6324.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

200 DECORATIVE TITLE-PAGES: AN ANTHOLOGY OF COPYRIGHT-FREE ILLUSTRATIONS FOR ARTISTS AND DESIGNERS.

New York. 1963. Dover. papírkötés. angol nyelvű.
méret: 28x21 cm.

ELKELT

203 plates.
200 DECORATIVE TITLE-PAGES: AN ANTHOLOGY OF COPYRIGHT-FREE ILLUSTRATIONS FOR ARTISTS AND DESIGNERS

ko6334.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Beattie, William: THE DANUBE, ITS HISTORY, SCENERY, AND TOPOGRAPHY. BY...SPLENDIDLY ILLUSTRATED, FROM SKETCHES TAKEN ON THE SPOT, BY ABRESCH, AND DRAWN BY W. H. BARTLETT, ESQ.

London. 1844. George Virtue. 236 p. vászonkötés. angol nyelvű.
méret: 28x22 cm. foltos. gerincen nagy szakadás.

ELKELT

1 címkép acélmetszet).78 t. acélmetszet. 1t.- térkép.
First Edition.
One of the most fruitful collaborations of Dr. Beattie and the brilliant illustrator W. H. Bartlett, following the course ...
Beattie, William: THE DANUBE, ITS HISTORY, SCENERY, AND TOPOGRAPHY. BY...SPLENDIDLY ILLUSTRATED, FROM SKETCHES TAKEN ON THE SPOT, BY ABRESCH, AND DRAWN BY W. H. BARTLETT, ESQ

ko6335.   könyv/régiség

Kassics Ignácz: Extractus benignarum resolutionum regiarum= A' Magyar országi mester-embereket, ezeknek legényeit, és tanítványait, nem külömben a' mester-czéheket illető kegyelmes királyi rendeleteknek kivonatai.

Bécs. 1835. Haykul Antal. 356 p. kartonkötés. több nyelvű.
méret: 22x14 cm. kopott.

ELKELT

Latin, magyar nyelvű.

Kassics Ignácz (Kisfaludi),

ügyvéd, m. kir. udvari ágens, szül. 1792. jan. 29. Világosvárott (Aradm.); 1838. júl. 19. kapott nemességet kisfaludi előnévvel. Ves...
Kassics Ignácz: Extractus benignarum resolutionum regiarum= A' Magyar országi mester-embereket, ezeknek legényeit, és tanítványait, nem külömben a' mester-czéheket illető kegyelmes királyi rendeleteknek kivonatai

ko6336.   könyv/régiség

Antonium Gabon ( Gabon Antal): Panegyrici Praelatorum et Magnatum Hungariae, qui Saeculo XVII. pro fide Dei ac Regis laureata morte vitam terminarunt.

Tyrnaviae (Nagyszombat). 1718. Typis Acad. Per Frid. Gall. 116 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 13x8 cm. foltos.

ELKELT

Gabon Antal,

bölcseleti doktor s Jézus-társasági áldozópap, szül. 1677. febr. 16. Beszterczebányán (Zólyomm.), húsz éves korában lépett a rendbe; mint lelkész a pozsonyi pestises bet...
Antonium Gabon ( Gabon Antal): Panegyrici  Praelatorum et Magnatum Hungariae, qui Saeculo XVII. pro fide Dei ac Regis laureata morte vitam terminarunt

ko6338.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Szíj Rezső: Váci György kiállításáról.

Vác. 1979. kn. 20 p. aláírt. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm. kopott.

ELKELT

Szíj Rezső: Váci György kiállításáról

ko6341.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Gulyás Pál: A könyvek és könyvtárak hajdan és most.

Budapest. 1924. Magyar Jövő. 76 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 15x11 cm. kopott.

ELKELT

Gulyás Pál: A könyvek és könyvtárak hajdan és most

ko6346.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Adolf, Sennowitz: CARL GEIBEL IN PEST.

Altenburg. én. Geibel. 65 p. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 22x14 cm. gerincen kis szakadás.

ELKELT

Adolf, Sennowitz: CARL GEIBEL IN PEST

ko6350.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Romain Rolland: Pierre és Luce.

Budapest. 1961. Magyar Helikon. 127 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.
méret: 21x12 cm.

ELKELT

Rónay György fordítása. Frans Masereel fametszeteivel.
Számozott pld: 2100/716.
Romain Rolland: Pierre és Luce

ko6374.   könyv/művészet/képzőművészet

Heitler László: Beck Ö. Fülöp.

Budapest. 1969. Corvina. 34 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 16x15 cm.

ELKELT

Heitler László: Beck Ö. Fülöp

ko6383.   könyv/irodalom/dráma

Shakespeare: Összes drámái. I-IV. köt.

Budapest. 1955. Új Magyar Könyvkiadó. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm. kopott.

ELKELT

Hozzá tartozik Shakespeare : Versek
Európa. 1962.
Shakespeare: Összes drámái. I-IV. köt
<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->
Sós Antikvarium 1056 Budapest Váci utca 73.   lap tetejére