The sold item heading purpose is showing rare, fine issues. We are proud of this issues were in our shop.
ko6118. book/Old progressive books Liebknecht Vilmos: A tudás: hatalom! A hatalom: tudás!.Budapest. 1919. Népszava. 96 p. paperbinding. Hungarian language.size: 19x13 cm. stained. big rip on spine. SOLD | ![]() |
ko6122. book/fort history Szántó Imre: A végvári rendszer kiépítése Magyarországon.Szeged. 1971. JATE. 44 p. paperbinding. Hungarian language.size: 24x17 cm. small rip on spine. SOLD | ![]() |
ko6123. book/rare books Schapero, Ernesto Joh. Med(icinae) D(octori) Et Professore: DEMONSTRATIONES PHYSICAE CURIOSAE.Rostock. 1701. Joh. Wepplingi. paperbinding. Latin language.size: 18x15 cm. stained. SOLD28 számozatlan levél. | ![]() |
ko6124. book/rare books Exercitationem Iuris Feudalis, De Feudis Transmissione Faemininis, Germanis: Von den mancherley Arten der Reichs- und Adelichen Lehn-Rechte, besonders aber wie weibliche Herrschafften an männliche Persohnen gelangen können. Sub Praesidio Casparis Achatii.Jena. 1754. Officina Helleriana. 68 p. paperbinding. Latin language.size: 20x17 cm. SOLD | ![]() |
ko6125. book/rare books Wedel, Georg Wolfgang (1645 - 1721),: TRACTATIO DE DIAETA LITERATORUM. VON DER DIäT DER GELEHRTEN. CUM ADDITAMENTIS PARADOXIS.Leipzig, Wittenberg. 1753. Officina Schlomachiana. 48 p. paperbinding. Latin language.size: 23x17 cm. stained. SOLD | ![]() |
ko6126. book/rare books Michaelis Bernhardi Valentini: Dissertatio Epistolica de Consuetudine Altera Natura.Nürnberg. 1692. without publisher. 14 p. paperbinding. Latin language.size: 20x15 cm. stained. SOLD | ![]() |
ko6127. book/rare books Guzmics Izidor: Pannonia századjai.Győr. 1830. Streibig. 54 p. paperbinding. Hungarian language.size: 24x20 cm. shabby. SOLDGuzmics Izidor László (Jánosfa, 1786. ápr. 7. – Bakonybél, 1839. szept. r.): író, fordító, bakonybéli bencés apát. Az MTA tagja (l. 1830, t. 1838). Kazinczy barátja és nyelvújításá... | ![]() |
ko6128. book/rare books Vera et Deducta Descriptio Criminalium Processuum et secuti supplicii in tres reos comites Franciscum De Nadasd, Petrum a Zrin, et Franciscum Christophorum Frangepani.Wien. 1671. Cosmerovij. half vellum. Latin language.size: 29x19 cm. SOLD28 sztl. lev. 12 t. rézmetszet.
6 lev kézírással pótolva. (Feltehetőleg Nagy Iván kézírása). A lapszélek több helyen restauráltak.1 metszet közepe pótolt. A címlap hátán Nagy Ivá... | ![]() |
ko6183. book/rare books Jacobum Masenium (MASENIUS Jacobus): ANIMA HISTORIAE HUJUS TEMPORIS, INJUNCTO CAROLI V. ET FERDINANDI I. FRATRUM IMPERIO, REPRAESENTATA PER R. P. JACOBUM MASENIUM č SOC. JESU.Coloniae (Köln). 1672. Ioannis Wilhelmi Friessem. 410 p. vellum. Latin language.size: 22x17 cm. shabby. SOLDApponyiban Ez a kiadás nem szerepel!
2389. 1709 MASENIUS (Jacobus). Anima Historiae hujus temporis, injuncto Caroli V. et Ferdinandi I. fratrum Imperio, repraesentata per R. P. Jacobum Masenium č... | ![]() |
ko6184. book/rare books INSTRUCTIONS PRéLIMINAIRES POUR SERVIR DE RéGLES GéNéRALES DE CONDUITE A MESSIEURS LES PAGES DE LA COUR DE SAS : MONSEIGNEUR LEPRINCE, & EVéQUE D'AUSBOURG . LANDGRAVE DE HESSE, PRINCE DE HIRSFELD.Dilinghen. 1759. Jean Caspar Bencaerd. 155 p. leather binding. French language.size: 16x10 cm. SOLDGerincén szúrágás nyoma. | ![]() |
ko6190. book/rare books Martini, Jacobi: DE TRIBUS ELOHIM LIBER PRIMUS PHOTINIANORUM NOVORUM ET CUM PRIMIS GEORGII ENIEDINI.(Wittenberg). 1614. Zachariae Schur. 384 p. vellum. Latin language.size: 17x10 cm. SOLDHozzákötve:
Jacobi Martini : Liber Secundum de Tribus Elohim.....disputatio B. Keckermanum & Adamum Goslavium. Wittenberg 1615. Zachariae Schureri. 512 p. HUNGARICA. Apponyiban nem szerepel. En... | ![]() |
ko6191. book/rare books Gabriele Hevenes (Hevenesi Gábor): SPECULUM INNOCENTIAE, SIVE VITA ANGELICA B. ALOYSII GONZAGAE SOC. JESU. Editio Secunda.Monachii (München). 1699. Typis Rauchin Viduae. 233 p. illustrated. leather binding. Latin language.size: 13x7 cm. SOLD1 + 48 t. rézmetszet. RMK. III. köt. 4142. (Szabóék 36 metszetet jeleztek).
Ritkán fordul elő. Kevés közgyűjteményben található meg. -----------------------------------------------------... | ![]() |
ko6192. book/geography, cartography, travel Thomas, Bacon,: THE ORIENTAL ANNUAL CONTAINING A SERIES OF TALES, LEGENDS AND HISTORICAL ROMANCES.London. 1840. Charles Tilt. 244 p. illustrated. leather binding. English language.size: 20x12 cm. minimaly stained. pressed corner. SOLD18 t. acélmetszet. (steel engraving, stahlstich)
1996-ban reprint kiadása volt. | ![]() |
ko6193. book/geography, cartography, travel Ritchie, Leitch,: SCOTT AND SCOTTLAND.London. 1835. Longman. 256 p. illustrated. leather binding. English language.size: 20x13 cm. minimaly stained. shabby. SOLD1+20 t. acélmetszet. (steel engraving, Stahlstich)
Heath's Picturesque Annual for 1835. | ![]() |
ko6194. book/geography, cartography, travel Horne, T. H: LANDSCAPE ILLUSTRATIONS OF THE BIBLE. I-II. Köt.London. 1836. without publisher. illustrated. leather binding. English language.size: 24x17 cm. minimaly stained. shabby. SOLD2+95 t. acélmetszet. (steel engraving, Stahlstich). Cplt. | ![]() |
ko6200. book/rare books Kisfaludy Sándor: Hunyady János. Históriai Dráma.Buda. 1816. Kir. M. Universitás. 308 p. boarding. Hungarian language.size: 19x12 cm. SOLD2 t. hiányzik.
Az utolsó lapon szöveghiány. Kopott, foltos. ----------------------------- Kisfaludy Sándor (Sümeg, 1772. szept. 27. – Sümeg, 1844. okt. 18.): költő, az MTA tagja (r. 183... | ![]() |
ko6201. book/journal Hasznos Mulatságok (Kultsár Istvánné).Pest. 1831. without publisher. 416 p. paperbinding. Hungarian language.size: 18x11 cm. stained. shabby. SOLDMásodik fél esztendő. | ![]() |
ko6202. book/rare books Luntz György János: Oskolai tanító könyv. Írta német nyelven --. Most pedig szabadon fordítva, és némelly szükséges változtatásokkal s bővítéssel alkalmaztatva a magyar ifjúság hasznára ki-adta Látzai Jósef.Győr. 1793. Streibig. 331 p. halfleather. Hungarian language.size: 17x11 cm. stained. shabby. SOLDA mutatóból 1 lev. hiány. | ![]() |
ko6204. book/rare books Havas Ignátz Rendszerénti Főorvosnak HIVATALOS JELENTÉSE A marhapestist enyhítő bánásmódról.without place. (1839). without publisher. 160 p. pamphlet. Hungarian language.size: 18x11 cm. shabby. stamped title-page. SOLD | ![]() |
ko6205. book/rare books MANUALE PROCURATORUM, ET CAUSANTIUM, COMPLECTENS PROCESSUS IN JURE HUNGARICO OCCURRENTES, ORDINE ALPHABETICO EXPRIMENS INSTITUTA, QUO QUIS ACTOR, CONTRA QUEM INCATTUM, CORAM QUO JUDICE PROCEDENDUM, QUIDVE PROBANDUM HABEAT , UT OBJECTUM PROCESSUS ASSEQUAT.Pest. 1828. Landerer. 172 p. halfleather. Latin language.size: 21x14 cm. SOLD | ![]() |
ko6206. book/rare books Hyacinthus, Campion: ANIMADVERSIONES PHYSICO-HISTORICO-MORALES DE BAPTISMO NONNATIS, ABORTIVIS, ET PROJECTIS CONFERENDO.Buda. 1761. Landerer. 280 p. illustrated. leather binding. Latin language.size: 16x10 cm. gnawed by wood-worm. SOLD3 t.kihajtható rézmetszet a magzati állapotról.
----------------------------------------------- Campion Jáczint, szent Ferencz-rendi Kapisztrán-szerzetes, született 1725-ben Budán; tanulm... | ![]() |
ko6207. book/city history Sziklay János-Borovszky Samu (szerkesztők): Nyitravármegye.Budapest. without year. "Magyarország Vármegyéi és Városai". 736 p. cloth binding. Hungarian language.size: 29x20 cm. shabby. small rip on spine. SOLDGazdagon illusztrált. | ![]() |
ko6208. book/rare books Ciceronis, Tulli: LIBRI TRES DE OFFICIIS CUM CATONE MAJORE, LAELIO, PARADOXIS ET SOMNIO SCIPIONIS.Lipsiae (Leipzig). 1721. Joh. Christoph. Koenogii. 856 p. vellum. Latin language.size: 17x10 cm. SOLDCOLLIGATUM.
Hozzákötve: Gude, Gottlob. Frid: De Ecclesiae Ephesinae Statu.... Lipsiae. 1732. Braunii. 240 p. Hozzákötve: Georgium Maiorem: Vita S. Pauli Apostoli Breviter Ex Ipsius E... | ![]() |
ko6252. book/natural science/biology, agriculture/botanical Lorinser, [Friedrich Wilhelm] Frigyes Vilmos: A legnevezetesebb ehető, gyanús és mérges gombák természethű képei tizenkét táblán.Bécs és Budapest. 1877. Hölzel Ede. . Hungarian language.size: 25x32 cm. SOLD12 t. cromolitográfia. Teljes.
A kötés restaurált. Csak az atlasz, a füzet hiányzik!. | ![]() |
ko6253. book/bibliophilia, first edition Karinthy Frigyes: Barabbás.Budapest. 1935. Hungária. 18 p. half cloth binding. Hungarian language.size: 25x20 cm. SOLDHungária Könyvek I. | ![]() |
ko6257. book/bibliophilia, first edition Szilas Frida: Állok a parton.Budapest. 1941. without publisher. 31 p. dedicated. paperbinding. Hungarian language.size: 22x15 cm. SOLDHozzá tartozik:
Szilas Frida "A sárga folt" c. versének géppel írt és kézzel szignált kézirata. | ![]() |
ko6261. book/rare books Néhai R. Sz. Birodalombéli gróf méltóságos széki Teleki Jósef úr sírhalma.Pest. 1819. Trattner. 261 p. boarding. Hungarian language.size: 20x13 cm. stained. SOLDTeleki József III. széki gróf (1777-1817)
Főkormányszéki tanácsos, Teleki József fia, , szül. 1777-ben. A marosvásárhelyi színészet támogatója. | ![]() |
ko6266. book/bibliophilia, first edition Vig Játék. Uj kis anthologia Harsányi, Karinthy, Komor, Lakatos, Liptai, Molnár kis szindarabjai.Budapest. without year. Vidám Könyvtár Kiadóhivatala. 80 p. paperbinding. Hungarian language.size: 16x12 cm. small rip on spine. implosion on the margin. SOLD | ![]() |
ko6270. book/judaica Fehér Lili: Nem ér a nevem... Egy szökött zsidó naplója.Budapest. 1945. Szerző. 31 p. paperbinding. Hungarian language.size: 20x14 cm. SOLDMajor Tamásnak dedikálva!
Fehér Lili színésznő, Peti Sándor felesége. Major Tamás a Nemzeti Színházhoz szerződtette, de szerepet nem adott neki. Fehér Lili, feltételezhetően mellőz... | ![]() |
ko6280. book/bibliophilia, first edition Weöres Sándor: A szerelem ábécéje.Budapest. 1946. Új Idők. 52 p. paperbinding. Hungarian language.size: 21x15 cm. SOLD | ![]() |
ko6283. book/geography, cartography, travel Damaszkin Arzén: A mászai fensíkon.Budapest. 1906. without publisher. 284 p. cloth binding. Hungarian language.size: 25x17 cm. SOLDVízfoltos példány. | ![]() |
ko6286. book/tale, children books Verne Gyula: Grant kapitány gyermekei. I-II. köt.Budapest. without year. Franklin. 508 p. illustrated. cloth binding. Hungarian language.size: 20x14 cm. SOLD | ![]() |
ko6287. book/tale, children books Verne Gyula: Senki fia.Budapest. 1896. Franklin. 468 p. cloth binding. Hungarian language.size: 20x14 cm. SOLDKopott. A könyvtest laza, az első előzéklap hiányzik. | ![]() |
ko6288. book/tale, children books Verne Gyula: Utazás a holdba.Budapest. 1905. Franklin. 272 p. cloth binding. Hungarian language.size: 20x14 cm. SOLDKopott. A gerincen szúrágás nyoma. | ![]() |
ko6289. book/tale, children books Verne Gyula: Két Kip-testvér.Budapest. 1904. Franklin. 212 p. cloth binding. Hungarian language.size: 20x14 cm. SOLDKopott. | ![]() |
ko6290. book/tale, children books Verne Gyula: Branicanné asszonyság.Budapest. 1892. Franklin. 472 p. cloth binding. Hungarian language.size: 20x14 cm. SOLDKopott. | ![]() |
ko6291. book/tale, children books Verne Gyula: A Bégum ötszáz milliója.Budapest. 1916. Franklin. 230 p. cloth binding. Hungarian language.size: 20x14 cm. SOLDKopott. | ![]() |
ko6301. book/natural science/biology, agriculture/animal Margó Tivadar: Az izomidegek végződéseiről.Pest. 1862. MTA. 24 p. illustrated. paperbinding. Hungarian language.size: 30x23 cm. SOLD2 t. lith.
Margó Tivadar (Pest, 1816. márc. 5. – Pusztaszentlőrinc, ma Pestlőrinc, 1896. szept. 5.): zoológus, egyetemi tanár, az MTA tagja (l. 1860, r. 1870, t. 1891), az első magyar darwin... | ![]() |
ko6308. book/rare books Boerhavens, Hermann: ABHANDLUNG VON AUGENKRANCKHEITEN.Nürnberg. 1751. Engelbrechts. 288 p. leather binding. German language.size: 17x11 cm. big rip on spine. gnawed by wood-worm. SOLD1 t. copper engraving.
Ophthalmology. Augenkrankheiten. | ![]() |
ko6318. book/natural science/mathemtics Szele Tibor: Bevezetés az algebrába.Budapest. 1975. Tankönyvkiadó. 275 p. paperbinding. Hungarian language.size: 23x17 cm. SOLD | ![]() |
ko6324. book/bibliography 200 DECORATIVE TITLE-PAGES: AN ANTHOLOGY OF COPYRIGHT-FREE ILLUSTRATIONS FOR ARTISTS AND DESIGNERS.New York. 1963. Dover. paperbinding. English language.size: 28x21 cm. SOLD203 plates. | ![]() |
ko6334. book/geography, cartography, travel Beattie, William: THE DANUBE, ITS HISTORY, SCENERY, AND TOPOGRAPHY. BY...SPLENDIDLY ILLUSTRATED, FROM SKETCHES TAKEN ON THE SPOT, BY ABRESCH, AND DRAWN BY W. H. BARTLETT, ESQ.London. 1844. George Virtue. 236 p. cloth binding. English language.size: 28x22 cm. stained. big rip on spine. SOLD1 címkép acélmetszet).78 t. acélmetszet. 1t.- térkép.
First Edition. One of the most fruitful collaborations of Dr. Beattie and the brilliant illustrator W. H. Bartlett, following the course ... | ![]() |
ko6335. book/rare books Kassics Ignácz: Extractus benignarum resolutionum regiarum= A' Magyar országi mester-embereket, ezeknek legényeit, és tanítványait, nem külömben a' mester-czéheket illető kegyelmes királyi rendeleteknek kivonatai.Bécs. 1835. Haykul Antal. 356 p. boarding. polyglot language.size: 22x14 cm. shabby. SOLDLatin, magyar nyelvű.
Kassics Ignácz (Kisfaludi), ügyvéd, m. kir. udvari ágens, szül. 1792. jan. 29. Világosvárott (Aradm.); 1838. júl. 19. kapott nemességet kisfaludi előnévvel. Ves... | ![]() |
ko6336. book/rare books Antonium Gabon ( Gabon Antal): Panegyrici Praelatorum et Magnatum Hungariae, qui Saeculo XVII. pro fide Dei ac Regis laureata morte vitam terminarunt.Tyrnaviae (Nagyszombat). 1718. Typis Acad. Per Frid. Gall. 116 p. boarding. Hungarian language.size: 13x8 cm. stained. SOLDGabon Antal,
bölcseleti doktor s Jézus-társasági áldozópap, szül. 1677. febr. 16. Beszterczebányán (Zólyomm.), húsz éves korában lépett a rendbe; mint lelkész a pozsonyi pestises bet... | ![]() |
ko6338. book/bibliography Szíj Rezső: Váci György kiállításáról.Vác. 1979. without publisher. 20 p. signed. illustrated. paperbinding. Hungarian language.size: 23x16 cm. shabby. SOLD | ![]() |
ko6341. book/bibliography Gulyás Pál: A könyvek és könyvtárak hajdan és most.Budapest. 1924. Magyar Jövő. 76 p. paperbinding. Hungarian language.size: 15x11 cm. shabby. SOLD | ![]() |
ko6346. book/bibliography Adolf, Sennowitz: CARL GEIBEL IN PEST.Altenburg. without year. Geibel. 65 p. boarding. German language.size: 22x14 cm. small rip on spine. SOLD | ![]() |
ko6350. book/bibliophilia, first edition Romain Rolland: Pierre és Luce.Budapest. 1961. Magyar Helikon. 127 p. halfleather. Hungarian language.size: 21x12 cm. SOLDRónay György fordítása. Frans Masereel fametszeteivel.
Számozott pld: 2100/716. | ![]() |
ko6374. book/art/fine art Heitler László: Beck Ö. Fülöp.Budapest. 1969. Corvina. 34 p. illustrated. paperbinding. Hungarian language.size: 16x15 cm. SOLD | ![]() |
ko6383. book/literature/drama Shakespeare: Összes drámái. I-IV. köt.Budapest. 1955. Új Magyar Könyvkiadó. cloth binding. Hungarian language.size: 19x13 cm. shabby. SOLDHozzá tartozik Shakespeare : Versek
Európa. 1962. | ![]() |