Katalógus
Belépés | Könyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal. |
Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.
ko5780. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek.Budapest. én. Franklin. 265 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x15 cm. ELKELT | ![]() |
ko5781. könyv/bibliofilia, első kiadás Ady Endre: Új versek.Budapest. 1909. Pallas. 127 p. textil. magyar nyelvű.méret: 18x13 cm. ELKELTNagy Sándor címlapjával.
II. kiadás. | ![]() |
ko5782. könyv/jog, jogtörténet, kriminológia A magyarországi hitbizományok átalakításáról......pályamunkák.Pest. 1847. Eggenberger. 264 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 21x14 cm. ELKELTI,
Keresztúry József: A hazánkban létező hitbizományok átalakítási terve. II, Benzúr János: A magyarországi hitbozományok czélszerű átváltoztatásáról. III, Varga Soma: A hazai... | ![]() |
ko5801. könyv/régiség Magyar és német levelezőkönxv, vagy részszerént regulákból, részszerént példákból álló oktatás, miképpen kellessék mindenféle leveleket, s a közönséges életben szükséges egyébb aprólékos irásokat ugy mint instantziákat, contractusokat vagy egyesség-level.Pest. 1811. Trattner. 388 p. bőrkötés. több nyelvű.méret: 17x11 cm. foltos. gerincen nagy szakadás. ELKELT | ![]() |
ko5804. könyv/bibliofilia, első kiadás Goethe: Utazás Itáliában. Fordította Bálint Aladár.Budapest. 1922. Genius. 419 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x13 cm. ELKELTSzámozott példány 300/224. | ![]() |
ko5807. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Vértesi Károly: Az éjféli nap országában. Svédország.Budapest. 1904. Szilágyi Béla. 215 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 14x9 cm. kopott. ELKELT15 színnyomatú kép. Kettő hiányzik. | ![]() |
ko5812. könyv/judaika Gombó Iván: Zsidókérdés?.Budapest. én. Diogenes. 87 p. dedikált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko5826. könyv/judaika Balázs Dezső: Halló! Itt Péter! Péter beszél! Egy budapesti zsidó család története az 1944-es esztendőben.Budapest. én. Magyar Kulturművek. 180 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 19x13 cm. ELKELTA hátsó borító hiányzik.
Viseltes. | ![]() |
ko5828. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Szűcs Gyula: Mátra tájékoztató. Gyögyös és a Mátra nevezetességei.(Gyöngyös). 1933. Hevesmegyei Lapok. 32 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 15x11 cm. ELKELT | ![]() |
ko5839. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Pekár Gyula: Délen és északon. I-II. köt.Budapest. 1898. Athenaeum. 429 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. címlapon tulajdonosi bejegyzés. ELKELTPekár Gyula
(Debrecen, 1867. nov. 8. – Bp., 1937. aug. 19.): író, politikus, miniszter, az MTA I. tagja (1911). ~ Imre fia. Bp.-en, Bécsben és Párizsban tanult, utána bírói pályára lép... | ![]() |
ko5841. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Szathmáry István: Kis könyvkötő.Budapest. én. Singer és Wolfner. 36 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 15x11 cm. ELKELT | ![]() |
ko5842. könyv/judaika Flavius, József: Ó-kori héber történetírónak a zsidók ősrégi voltáról szóló vitairata. Magyar-latin kiadás. Fordította: Istóczy Győző.Budapest. 1903. kn. 211 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 22x15 cm. foltos. ELKELTIstóczy Győző (Szentkereszt, 1842 – Bp., 1915. jan. 9.): ügyvéd, politikus. Vas vm.-ben aljegyző, szolgabíró. 1872-ben mint Deák Ferenc híve ogy.-i képviselő lett, 1875-ben csatlakozott ... | ![]() |
ko5846. könyv/régiség Carolus, Pfahler,: JUS GEORGICUM REGNI HUNGARIAE ET PARTIUM EIDEM ADNEXARUM / COMMENTATUS EST CAROLUS PFAHLER.Keszthely. 1820. Perger. 526 p. félbőr-kötésben. latin nyelvű.méret: 20x13 cm. ELKELTI-II rész egybekötve.
Pfahler Károly (18. sz. vége – 19. sz.): ügyvéd, jogi író. 1815 – 18 között a keszthelyi Georgikonban jogot tanított, utóbb a Festetics-uradalmak jogtanácsosa... | ![]() |
ko5852. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Vay Péter: Kelet császárai és császárságai.Budapest. 1906. Franklin. 465 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELT"17 szines műlappal, 50 műnelléklettel és 86 szövegképpel"
Vay Péter, gróf (Gyón, 1864. szept. 26. – Assisi, Olaszo., 1948. febr. 28.): író, c. püspök. Rómában végzett tanulmánya... | ![]() |
ko5853. könyv/történelem/magyar/általános történelem Benedek Elek: A magyar nép multja és jelene. I-II. köt.Budapest. 1898. Athenaeum. 1021 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 28x20 cm. kopott. ELKELT6 szines t.
Benedek Elek (Kisbacon, 1859. szept. 29. – Kisbacon, 1929. aug. 17.): újságíró, író. Bp.-en végezte a bölcsészetet. Diákkorában néprajzi gyűjtőútra ment Sebesi Jóbbal. ... | ![]() |
ko5855. könyv/történelem/ókor, klasszika filológia, ókori irodalo Eutropius: Római történetek rövid tartalma. A tanulók és történetek olvasását kedvellőkért hasznos zárgyakkal bővítve. Magyarúl kiadta irmesi Homonnai Imre, Múltkori Professor.Buda. 1832. Landerer. 205 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x12 cm. foltos. szúrágott. ELKELTKopott, szakadozott korabeli vászon. | ![]() |
ko5856. könyv/bibliofilia, első kiadás József Attila: összes versei és műfordításai. Sajtó alá rendezte Bálint György.Budapest. én. Cserépfalvi. 344 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 18x11 cm. ELKELTPérely Imre rajzaival. | ![]() |
ko5860. könyv/bibliofilia, első kiadás Szép Szó. József Attila emlékszám. 1938. VI. köt.Budapest. 1938. Pantheon. 128 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 21x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko5861. könyv/bibliofilia, első kiadás Szerb Antal: Budapesti kalauz. Marslakók számára. Devecseri gábor bevezetőjével.Budapest. 1945. Officina. 41 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELTII. kiadás.
Az eredeti védőborítóval. Szerb Antal (Bp., 1901. máj. 1. – Balf, 1945. jan. 27.): irodalomtörténész, író, esszéista. Egy.-i tanulmányait Bp.-en és Grazban végezte, m.-... | ![]() |
ko5863. könyv/bibliofilia, első kiadás Karinthy Frigyes: Nem mondhatom el senkinek.Budapest. én. Athenaeum. 64 p. dedikált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 19x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko5890. könyv/családtört. címertan, segédtudományok Seyler,Gustav: GESCHICHTE DER SIEGEL.Leipzig. (1894). Friesenhahn. 383 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 23x15 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko5912. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Tóth Béla (összeállító): DEBRECEN. Városismertető könyv.Debrecen. 1939. Szerző. 71 p. dedikált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x12 cm. ELKELT | ![]() |
ko5914. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Ecsedi István -Nyilas -Kolb Jenő (összeállítók): Debrecen és a Hortobágy.Budapest. én. Somló Béla. 88 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 23x15 cm. ELKELTA borító lejár. | ![]() |
ko5923. könyv/régiség Derhám Viliám: Physico-theologia, az az, az Isten' lételének és tulajdonságinak a' teremtés munkáiból való megmutattatása. Ford. Segesvári István.Bécs. 1793. Trattner. 552 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 21x13 cm. ELKELT1 t metszet. (Korabeli papirra pótolt)
Segesvári István a művet gróf Teleki Józsefnek ajánlotta. Az ajánlás után versek következnek. Derham műve 11 részből áll. Az első három rész ... | ![]() |
ko5924. könyv/történelem/magyar/1850-1919 Az 1861. évi magyar országgyűlés alatt a képviselőházban tartott jeles beszédek.Pest. 1861. Magyarország. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x13 cm. ELKELT | ![]() |
ko5925. könyv/régiség Katona Dienes: A hegyes szeglet meghármazása.Szeged. 1843. Grün János Betüivel. 18 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x12 cm. gerincen nagy szakadás. ELKELTMagyar-latin kétnyelvű.
Katona (Mihály) Dienes, bölcseleti doktor, kogyestanítórendi áldozópap és tanár, K. Gábor földmivelő (kinek őse Katona István 1717-ben nyert czímeres nemes ... | ![]() |
ko5927. könyv/bibliofilia, első kiadás Juhász Gyula: Versei.Szeged. 1907. Dugonics Ny. 77 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 17x12 cm. gerincen kis szakadás. ELKELTJuhász Gyula első verses kötete.
Ritkán fordul elő. Juhász Gyula (Szeged, 1883. ápr. 3. – Szeged, 1937. ápr. 3.): tanár, költő, hírlapíró. Szegedről a piaristák váci noviciátusá... | ![]() |
ko5929. könyv/bibliofilia, első kiadás Kosztolányi Dezső: Tinta.Gyoma. 1916. Kner Izidor. 213 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko5941. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Holub, Emil: A Fokvárostól a Masukulumbék országába. I-II. köt.Budapest. 1890. Ráth Mór. 1011 p. illusztrált. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 23x16 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko5942. könyv/mese, gyerek, ifjúsági May, Károly: Winnetou I-VI. köt.Budapest. én. Athenaeum. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 21x14 cm. ELKELTFáy Dezső rajzaival. | ![]() |
ko5949. könyv/bibliofilia, első kiadás Gelléri Andor Endre: Téli kikötő.Budapest. 1946. Szikra. 159 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 18x13 cm. ELKELTVálogatta és bevezette Füst Milán. | ![]() |
ko5962. könyv/régiség Márton, Szentiványi: CURIOSA ET SELECTIORA VARIARUM SCIENTIARUM MISCELLANEA. AVCTORE P. MARTINO SZENT-IVANY, SOCIETATIS JESU SACERDOTE, DECADIS SECUNDAE PARS PRIMA. CUM FACULTATE SUPERIORUM, & PRIVILEGIO SACRAE CAESAREAE REGIAEQ MAJESTATIS, SPECIALI.Tarnaviae (Nagyszombat). 1691. Typis Academicis, Per Ioan. Adamum Fried. 344 p. kartonkötés. latin nyelvű.méret: 21x16 cm. ELKELTRMK II. 1700.
Cak a II/1 kötet!!! Szentiványi Márton, Szent Iványi (Szentivány, 1633. okt. 20. – Nagyszombat, 1705. márc. 5.): író, tanár. 1653-tól jezsuita. Főisk. tanulmányait Nagysz... | ![]() |
ko5963. könyv/történelem/ókor, klasszika filológia, ókori irodalo Plutarkhosz: Párhuzamos életrajzok. I-II. köt.Budapest. 1978. Magyar Helikon. 2322 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x13 cm. ELKELT | ![]() |
ko5974. könyv/történelem/magyar/1826-1849 Steier Lajos: Görgey és Kossuth. Ismeretlen adalékok az 1848-49-iki szabadságharc történetéhez.Budapest. én. Genius. 311 p. textil. magyar nyelvű.méret: 19x12 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko5976. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Lőrincz Ernő: Könyvkereskedői és kiadói alapismeretek.Budapest. 1944. Szerző. 212 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko5977. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Fazekas József: A sárvár-újszigeti nyomda papirosai.Budapest. 1957. OSZK. 20 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko5978. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Klempa Károly: Az első keszthelyi nyomda.Pécs. 1943. Pannonia. 9 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELTKlny. | ![]() |
ko5979. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Borsy Károly: A pécsi nyomdászat kezdetei.Pécs. 1973. TIT. 143 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko5980. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Kapr, Albert: Könyvtervezés könyvművészet.Budapest. 1971. Műszaki. 376 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 29x21 cm. ELKELT | ![]() |
ko5995. könyv/természettudomány/kémia Fülöp Zsigmond: A bölcsek köve.Budapest. 1957. Műszaki. 343 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 18x24 cm. ELKELTA kémia története!. | ![]() |
ko5999. könyv/bibliofilia, első kiadás Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde. Színjáték öt felvonásban.Budapest. 1930. Könyvbarátok Szövetsége. 99 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x19 cm. ELKELTKádár Livia rajzaival. | ![]() |
ko6008. könyv/Baloldali kiadványok1945 előtt A somogymegyei földmives szövetkezetek.Budapest. 1919. Közoktatásügyi Népbiztosság. 16 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 22x15 cm. ELKELT | ![]() |
ko6033. könyv/régiség INSTITUTIONES ARITHMETICAE IN USUM GYMNASIORUM ET SCHOLARUM GRAMMATICARUM PER REGNUM HUNGARIAE ET PROVINCIAS EIDEM ADNEXAS. I-III. rész egybekötve.Buda. 1810-1811. Tybis Regaiae Universitatis. 337 p. félbőr-kötésben. latin nyelvű.méret: 17x11 cm. ELKELTA könyvtest alja végig vízfoltos. Gerincen szakadás. | ![]() |
ko6037. könyv/természettudomány/biológia, mezőgazdaság/növény Von, Falke, Jakob: DER GARTEN. SEINE KUNST UND KUNSTGESCHICHTE.Berlin Und Stuttgart. (1884). Speemann. 159 p. illusztrált. papírkötés. német nyelvű.méret: 28x20 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko6039. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Nyisztor Zoltán: Mandarinok, kulik és misszionáriusok.Budapest. 1938. Szent István-Társulat. 423 p. dedikált. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 19x13 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko6045. könyv/bibliofilia, első kiadás A halál himnusza.Budapest. 1936. Hungaria. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 25x19 cm. kopott. ELKELTHungária Könyvek 3. száma.
A halál himnusza a Példák könyvéből való és Ráskai Lea kezeírásában maradt fenn a XVI. század elejéről. Újra leírta és rajzolta Bródy Maróti Dóra. ... | ![]() |
ko6046. könyv/bibliofilia, első kiadás Az özönvíz. Károli Gáspár bibliafordítása szerint.Budapest. 1945. Hungária. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 25x19 cm. ELKELTBerény Róbert rajzaival. | ![]() |
ko6075. könyv/bibliofilia, első kiadás Abel, Pann,: DER TRAENEN - KRUG. 24 ZEICHNUNGEN VON ABEL PANN. VORWORT H. P. CHAJES.Jerusalem. 1926. Nationalmuseum Bezalel. 24 p. félvászonkötés. német nyelvű.méret: 30x22 cm. kopott. gerincen nagy szakadás. ELKELT---------------------------------------
Abel Pann (Fefferman), Painter. b. 1883, Latvia. Studies: 1898 Art School, Odessa; with Yehuda Pan, teacher of Chagall, Paris; 1903 Grande Chaumiere, Paris. Te... | ![]() |
ko6114. könyv/régiség Szabó István: Három esztendőre-való vasárnapi prédikátziók, mellyeket valaha élő nyelvel mondott, most pedig Istennek nagyobb dütsőségére, a romai anyaszentegyháznak gyarapodására, a magyar lelki pásztoroknak valamennyi segítségekre, a keresztény híveknek üdvösséges ha.Nagyszombat. 1746. kn. 954 p. bőrkötés. magyar nyelvű.méret: 32x21 cm. foltos. sérült. gerincen nagy szakadás. címlapon tulajdonosi bélyegző. ELKELTI-III. köt. egybekötve.
Címkép hiányzik. Szabó István bölcseleti doktor, Jézus-társasági áldozópap és tanár, szül. 1695. júl. 28. Egerben; 1714. decz. 4. lépett a rendbe; miut... | ![]() |
ko6115. könyv/helytörténet Törs Kálmán: Margit-sziget.Pest. 1872. Athenaeum. 137 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x13 cm. ELKELT1 nagyalakú, kiahajtható térkép. (Litográfia),78x60 cm. | ![]() |