embléma

Sós Antikvárium

alapítás éve 1985

Katalógus   in english   BelépésKönyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal.

Elkelt tételek

 könyv | térkép | metszet | levelezőlap | kézirat 

Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.

<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->

ko5507.   könyv/régiség

Wallaszky Pál: De bibliothecis quibusdam veterum memorabilibus , oratio Inauguralis Bibliothecae Senioratus Ev. Gömöriensis, dicata honori Illustr. Domini Leopoldi a Comitibus Andrássy de Szent-Király et Krasznahorka etc. dicta die 26. Junii 1816. in splendissima Panegy.

Kassa. 1816. Typis Stephani Ellinger. 57 p. papírkötés. latin nyelvű.
méret: 25x20 cm.

ELKELT

A gömöri ev. egyházmegyei könyvtár megnyitásakor.
Wallaszky Pál,

ág. evang. főespereslelkész, W. Jakab és Tomischovicz Mária földmíves szülők fia, szül. 1742. jan. 29. Bagyánban ...
Wallaszky Pál: De bibliothecis quibusdam veterum memorabilibus , oratio Inauguralis Bibliothecae Senioratus Ev. Gömöriensis, dicata honori Illustr. Domini Leopoldi a Comitibus Andrássy de Szent-Király et Krasznahorka etc. dicta die 26. Junii 1816. in splendissima Panegy

ko5510.   könyv/vallás, egyháztörténet

Dankó József: DIVUM HIERONYMUM OPPIDO STRIDONIS ETC. NATUM ESSE.

Moguntiae (Mainz). 1874. Kirchheim. 87 p. félpergamen. latin nyelvű.
méret: 28x22 cm.

ELKELT

Dankó József Károly,

theologiai doktor pozsonyi prépost, D. Antal építőmester és Kaitler Jozefin fia, szül. 1829. jan. 26. Pozsonyban; a gymnasiumot szülővárosában végezte, hol Takác...
Dankó József: DIVUM HIERONYMUM OPPIDO STRIDONIS ETC. NATUM ESSE

ko5518.   könyv/régiség

Lányi (Jacobi) Theophil Késmárki: LIS TRANSYLVANICA SEU PRACTICA, TRANSYLVANORIUM LITIGANDI METHODUS, QUAM.

Claudipoli (Kolozsvár). 1799. Hochmeister, Martini. 116 p. papírkötés. latin nyelvű.
méret: 18x11 cm. kopott.

ELKELT

Lányi (Jacobi) Theophil Késmárki: LIS TRANSYLVANICA SEU PRACTICA, TRANSYLVANORIUM LITIGANDI METHODUS, QUAM

ko5521.   könyv/történelem/magyar/1826-1849

Gyalokay Jenő: Az erdélyi hadjárat 1849 nyarán.

Budapest. én. Franklin-Társulat. 167 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ELKELT

Gyalokay Jenő: Az erdélyi hadjárat 1849 nyarán

ko5532.   könyv/régiség

CHRONOLOGISCHES BERZEICHNISS.

Hermannstadt (Nagyszeben). én. Filtsch Samuel. 24 p. papírkötés. német nyelvű.
méret: 19x12 cm. kopott.

ELKELT

CHRONOLOGISCHES BERZEICHNISS

ko5534.   könyv/régiség

FRANZ I. KAISER VON ÖSTERREICH.

Wien-Leipzig. 1816. Gerold, Brockhaus. 59 p. papírkötés. német nyelvű.
méret: 19x11 cm.

ELKELT

FRANZ I. KAISER VON ÖSTERREICH

ko5535.   könyv/régiség

Somogy Lipót: LOB, UND TRAUERREDE DEM HOCHSELIGEN ANDENKEN DES HOCHWüRDIGSTEN CARDINALS DER HEILIGEN RöMISCHEN KIRCHE, FüRSTENS DES HEILIGEN RöMISCHEN REICHS, JOSEPHS AUS DEM HAUSE DER GRAFEN VON BATTHYáN ... / VORGETRAGEN VON LEOPOLD SOMOGY.

Raab (Győr). 1799. Joseph Streibig. 40 p. papírkötés. német nyelvű.
méret: 20x12 cm.

ELKELT

Somogy Lipót,
Somogyi (Szentmárton, 1748. nov. 19. – Szombathely, 1822. febr. 20.): egyházi író, r. k. püspök. Bölcsészeli és teológiai tanulmányait Győrött és a bécsi Pazmaneumban...
Somogy Lipót: LOB, UND TRAUERREDE DEM HOCHSELIGEN ANDENKEN DES HOCHWüRDIGSTEN CARDINALS DER HEILIGEN RöMISCHEN KIRCHE, FüRSTENS DES HEILIGEN RöMISCHEN REICHS, JOSEPHS AUS DEM HAUSE DER GRAFEN VON BATTHYáN ... / VORGETRAGEN VON LEOPOLD SOMOGY

ko5540.   könyv/vártörténet

Vácz Elemér: Nógrád vára történetéhez.

Budapest. 1937. kn. 19 p. dedikált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ELKELT

Vácz Elemér: Nógrád vára történetéhez

ko5542.   könyv/művelődéstörténet

Nagy Emilné Vass Éva: Besztercebánya és a német szellemi élet.

Budapest. 1943. Danubia. 89 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ELKELT

Nagy Emilné Vass Éva: Besztercebánya és a német szellemi élet

ko5544.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Hepp Ferenc: A M. Kir. Testnevelési Főiskola múzeumi külön könyvgyűjteményének leírása.

Budapest. 1943. M. Kir. Testnevelési Főiskola. 88 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ELKELT

Antik sport, főleg vivással kapcsolatos illusztrált könyvek katalógusa.
Gazdagon illusztrált!.
Hepp Ferenc: A M. Kir. Testnevelési Főiskola múzeumi külön könyvgyűjteményének leírása

ko5555.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Szemző Piroska: A Pester Sonntagsblatt pesti szépirodalmi folyóirat az abszolutizmus korában. (1853-1855).

Budapest. 1942. Szemző Piroska. 9 p. dedikált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x15 cm.

ELKELT

A sajtó könyvtára 20. szám.
Szemző Piroska: A Pester Sonntagsblatt pesti szépirodalmi folyóirat az abszolutizmus korában. (1853-1855)

ko5566.   könyv/régiség

Zoványi József: Utolso kenet, mellyel néhai méltoságos liber báro hadadi Vesselényi István ur önagysága , az isten házának egy igaz valóságos tagja,.

Kolozsvár. 1759. kn. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x15 cm.

ELKELT

9 lev. Hátlapon 2 cm-es beszakadás!
hadadi Wesselényi István báró (1708–1758),
császári és királyi gyalogsági kapitány, a Vetéssy gyalog-ezredben kapitányságig szolgált, majd a ko...
Zoványi József: Utolso kenet, mellyel néhai méltoságos liber báro hadadi Vesselényi István ur önagysága , az isten házának egy igaz valóságos tagja,

ko5567.   könyv/régiség

Szörényi László: VINDICIAE SYRMIENSES SEU DESCRIPTIO SYRMII UNA CUM SUO EPISCOPATU.

Pozsony. 1734. Joannis Pauli Royer. 102 p. bőrkötés. latin nyelvű.
méret: 16x10 cm.

ELKELT

I. kiadás ! Gerincén sérülés, hiány.
Szörényi László

szerémi püspök, szül. 1670., pappá szenteltetett Rómában mint a Collegium germ.-hungaricum tagja; 1699. bajnai plébános az e...
Szörényi László: VINDICIAE SYRMIENSES SEU DESCRIPTIO SYRMII UNA CUM SUO EPISCOPATU

ko5569.   könyv/régiség

ISTHUANFFIO Nicolao (Istvánffy Miklós): Regni hungarici historia, Post obitum gloriosissimi Mathia Corvini regis XXXIV. Quo Apostolicum hoc Regnum Turcarum potissimum armis barbare invasum, libris XXXIV. Rerum in Pannonia, Dalmatia, Transylvania, Moldavia, Bosnia, Illyrico, caterisque confinii.

Coloniae Agrippinae /Köl. 1724. Henrici Rommerskirchen. 668 p. bőrkötés. latin nyelvű.
méret: 37x21 cm.

ELKELT

Gerincen több helyen hiány! Hátsó tábla hullámos.
Istvánffy Miklós
(Kisasszonyfa, 1538. dec. 8. – Vinica, 1615. ápr. 1.): humanista történetíró, alnádor. Oláh Miklós taníttatta I...
ISTHUANFFIO  Nicolao (Istvánffy Miklós): Regni hungarici historia, Post obitum gloriosissimi Mathia Corvini regis XXXIV.  Quo Apostolicum hoc Regnum Turcarum potissimum armis barbare invasum, libris XXXIV. Rerum in Pannonia, Dalmatia, Transylvania, Moldavia, Bosnia, Illyrico, caterisque confinii

ko5571.   könyv/régiség

Paulo Kolosvari (Kolosvári Pál): GEOGRAPHIA NOVA VETERUM LOCORUM, REGNORUMQUE NOMINIBUS, ET HISTORICA SYNOPSI AUCTA, ET HONORIBUS ... COMITIS JOANNIS CASPARI ESZTERHáZY DE GALANTHA ... OBLATA A CONDISCIPULIS PHYSICIS.

Tyrnaviae (Nagyszombat). 1724. Fridericum Gall. 208 p. bőrkötés. latin nyelvű.
méret: 13x8 cm. gerincen nagy szakadás.

ELKELT

Kolosvári Pál,
Jézus-társasági áldozópap és tanár, szül. 1684. nov. 24. Kolozsvárt unitárius szülőktől. Rákóczy Ferencznek 1707-1708-ban titkára volt. E minőségében a Moldvába s...
Paulo Kolosvari (Kolosvári Pál): GEOGRAPHIA NOVA VETERUM LOCORUM, REGNORUMQUE NOMINIBUS, ET HISTORICA SYNOPSI AUCTA, ET HONORIBUS ... COMITIS JOANNIS CASPARI ESZTERHáZY DE GALANTHA ... OBLATA A CONDISCIPULIS PHYSICIS

ko5575.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Fülöp Attila: A fejér megyei hírlapok és folyóiratok bibliográfiája.

Székesfehérvár. 1965. V.M.M.K. 191 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x15 cm. kopott.

ELKELT

Fülöp Attila: A fejér megyei hírlapok és folyóiratok bibliográfiája

ko5612.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Szomory Dezső: A selyemzsinór.

Budapest. 1921. Genius. 104 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 12x10 cm.

ELKELT

I. kiadás.
Szomory Dezső: A selyemzsinór

ko5620.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Debreceni kalauz.

Debrecen. 1927. Tiszántuli. 175 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x12 cm.

ELKELT

Kihajtható nagyméretű Debrecen térkép.
Debreceni kalauz

ko5621.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Polgárdy Géza (szerkesztő): Turista Zsebkönyv. 1941.

Budapest. 1941. kn. 116 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 15x11 cm.

ELKELT

Polgárdy Géza (szerkesztő): Turista Zsebkönyv. 1941

ko5623.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Magyar írók, művészek és tudósok ex librisei. Leíró katalgus.

Budapest. 1964. OSZK Kisgrafika B. Köre. 51 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x16 cm.

ELKELT

Magyar írók, művészek és tudósok ex librisei. Leíró katalgus

ko5634.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Boccaccio: Dekameron. I-III. köt. Fordította R. Vay József.

Budapest. én. Könyvkedvelők Kiadása. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 26x17 cm.

ELKELT

Az 1757-es londoni kiadás után készült, Boucher, Eisen, Gravelot rézmetszeteivel és könyvdíszeivel.
Boccaccio: Dekameron. I-III. köt. Fordította R. Vay József

ko5647.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Herczeg Ferenc: Szelek szárnyán.

Budapest. 1905. Az Újság. 111 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 30x25 cm.

ELKELT

Gazdagon illusztrált.
Herczeg Ferenc: Szelek szárnyán

ko5668.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Tompa Mihály: Virágregék.

Budapest. 1883. Franklin. 294 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 16x11 cm. aranymetszés.

ELKELT

Dúsan aranyozott, kiadói vászonkötésben.
Tompa Mihály: Virágregék

ko5685.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Bisztrai Farkas Ferenc (összeállította): Adassék e levél.... Régi és új magyar szerelmes levelek. 1528-1938. Illyés Gyula bevezetőjével.

Budapest. 1938. kn. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x19 cm.

ELKELT

31 sztl. lev.
Számozott pld./288.
Bisztrai Farkas Ferenc (összeállította): Adassék e levél.... Régi és új magyar szerelmes levelek. 1528-1938. Illyés Gyula bevezetőjével

ko5692.   könyv/vadász, horgász

Széchenyi Zsigmond: Két kecske.

Budapest. 1942. Vajna és Bokor. 195 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x15 cm. foltos.

ELKELT

Széchenyi Zsigmond: Két kecske

ko5694.   könyv/történelem/magyar/1000-1301

Pauler Gyula: A magyar nemzet története az árpádházi királyok alatt. I-II. köt.

Budapest. 1893. MTA. 1457 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ELKELT

Pauler Gyula: A magyar nemzet története az árpádházi királyok alatt.  I-II. köt

ko5695.   könyv/történelem/magyar/1527-1711

Takáts Sándor: Régi magyar kapitányok és generálisok.

Budapest. én. Genius. 641 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x12 cm.

ELKELT

Takáts Sándor: Régi magyar kapitányok és generálisok

ko5696.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Chernel István: Utazás Norvégia végvidékére.

Budapest. 1893. Szerző. 449 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Chernel István: Utazás Norvégia végvidékére

ko5701.   könyv/régiség

Szörény Alexandro (Szörény Sándor),: PHILIPPICAE SACRAE SEU ORETIONES DOCTISSIMORUM AEQUE, AC SANCTISSIMORUM ECCLESIAE PROCERUM NOMINE, IN CORONATOS ORTHODOXAE RELIGIONIS, AUT PIETATIS HOSTES VIBRATAE.

Tyrnaviae (Nagyszombat). 1762. Typ. Coll. Acad. Soc. Jesu. 106 p. . latin nyelvű.
méret: 13x8 cm. aranymetszés.

ELKELT

Korabeli, dekorativ, vaknyomásos bőrkötésben.

Szörény Sándor, Szörényi
(Nyitra, 1664. febr. 24. – Nagyszombat, 1719. szept. 16.): jezsuita tanár. Tanult Grazban. Tanított Grazban, Ka...
Szörény Alexandro (Szörény Sándor),: PHILIPPICAE SACRAE SEU ORETIONES DOCTISSIMORUM AEQUE, AC SANCTISSIMORUM ECCLESIAE PROCERUM NOMINE, IN CORONATOS ORTHODOXAE RELIGIONIS, AUT PIETATIS HOSTES VIBRATAE

ko5702.   könyv/régiség

Szegedy János (Szegedi János): Assertor libertatis ungaricae, dalmaticae, cropatiae et slavonicae, Andreas II. … Secundum lineamenta codicis legum ungaricam et praecepta artis critica, calamo juridico et historico adumbratus.

hn. 1750. kn. papírkötés. latin nyelvű.
méret: 16x10 cm.

ELKELT

52 lev. Petrik Pótlások V.490. p.
Szegedy János (mező-szegedi)

bölcseleti és theologiai doktor, Jézus-társasági áldozópap és tanár, egyetemi jogtanár, Sz. Pál megyei alispán és te...
Szegedy János (Szegedi János): Assertor libertatis ungaricae, dalmaticae, cropatiae et slavonicae, Andreas II. … Secundum lineamenta codicis legum ungaricam et praecepta artis critica, calamo juridico et historico adumbratus

ko5703.   könyv/régiség

(Corneli Johannes/Kornéli János/,: FRAGMENTA UNGARICAE HISTORIAE AD ANNUM CHRISTI M.DC LXXVIII & SEQUENTES PROSECUTIONEM BELLI CIVILIS AUSPICIIS EMERICI TÖKÖLII.

Cassoviae (Kassa). 1743. Typis Academicis Soc. Jesu. 170 p. bőrkötés. latin nyelvű.
méret: 13x9 cm.

ELKELT

Corneli Joannes (Kornéli János) 1686-1748.
Kassai tanár, történész, jogász.
Kosáry Domokos: Bevezetés a magyar történelem forrásaiba /I/398. p.
(Corneli Johannes/Kornéli János/,: FRAGMENTA UNGARICAE HISTORIAE AD ANNUM CHRISTI M.DC LXXVIII & SEQUENTES PROSECUTIONEM BELLI CIVILIS AUSPICIIS EMERICI TÖKÖLII

ko5704.   könyv/régiség

(Nieberle Aemilianus): Calendarium Seraphicum tam contemplativae Magdalenae, pro affectuosa meditatione.

Szakolcza. 1766. Skarniczl. 684 p. bőrkötés. latin nyelvű.
méret: 17x11 cm.

ELKELT

(Nieberle Aemilianus): Calendarium Seraphicum tam contemplativae Magdalenae, pro affectuosa meditatione

ko5707.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Tömörkény István: Ne engedjük a madarat.... S más holmik.

Budapest. 1911. Franklin. 286 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x12 cm.

ELKELT

Tömörkény István: Ne engedjük a madarat.... S más holmik

ko5708.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Tömörkény István: Förgeteg János mint közerő és más elbeszélések.

Budapest. 1905. Singer és Wolfner. 287 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ELKELT

Tömörkény István, Steingassner
(Cegléd, 1866. dec. 21. – Szeged, 1917. ápr. 24.): író. 1882 – 85-ben gyógyszerészgyakornok volt Szegeden. Miután megszerezte gyógyszerészi oklevelét...
Tömörkény István: Förgeteg János mint közerő és más elbeszélések

ko5709.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Molnár Ferencz: Muzsika. Elbeszélések.

Budapest. én. Franklin. 249 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm.

ELKELT

Molnár Ferenc
(Bp., 1878. jan. 12. – New York, 1952. ápr. 2.): író, hírlapíró. Molnár Márta Sárközi Györgyné apja. Jogot hallgatott Bp. en és Genfben. 1896-tól kizárólag hírlapí...
Molnár Ferencz: Muzsika. Elbeszélések

ko5712.   könyv/judaika

Sós Endre: Cion bölcsei a horogkereszt árnyékában.

Budapest. 1937. Viktória. 62 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm.

ELKELT

Sós Endre
(Bp., 1905. júl. 18. – Bp., 1969. júl. 12.): újságíró, író. Jogi tanulmányait a bp.-i Pázmány Péter Tudományegy.-en végezte, de a Népszavában megjelent verse miatt eltan...
Sós Endre: Cion bölcsei a horogkereszt árnyékában

ko5718.   könyv/vadász, horgász

Zsindely Ferenc: Dunárul fúj a szél. Elbeszélések vadról, halról, fűről, fáról.

Budapest. én. Franklin. 352 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

Zsindely Ferenc: Dunárul fúj a szél. Elbeszélések vadról, halról, fűről, fáról

ko5719.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Ignácz Rózsa: Levelek Erdélyből.

Budapest. 1942. Dante. 160 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm.

ELKELT

Ignácz Rózsa: Levelek Erdélyből

ko5720.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Ignácz Rózsa: Erdély lelke.

Budapest. 1940. Dante. 208 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ELKELT

Ignácz Rózsa: Erdély lelke

ko5721.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Ignácz Rózsa: Keleti magyarok nyomában.

Budapest. 1941. Dante. 198 p. dedikált. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm. gerincen kis szakadás.

ELKELT

Számozott!.
Ignácz Rózsa: Keleti magyarok nyomában

ko5725.   könyv/vallás, egyháztörténet

Békefi Remig: A pásztói apátság története. I-III. köt.

Budapest. 1898-1902. Hornyánszky Ny. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 27x18 cm. címlapon tulajdonosi bélyegző.

ELKELT

I. köt. 1190-1702
1898.778 p.9 t.
II. köt. 1702-1814.
1902.620 p.19 t
III. köt. Oklevéltár. 1342-1812.
1902. 512 p.
Békefi Remig
(Hajmáskér, 1858. aug. 3. – Eger, 1924, máj...
Békefi Remig: A pásztói apátság története. I-III. köt

ko5726.   könyv/néprajz, népművészet

Herman Ottó: A magyar nép arcza és jelleme.

Budapest. 1902. K. M. Természettudományi Társulat. 212 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ELKELT

Herman Ottó (Breznóbánya, 1835. jún. 26. – Bp., 1914. dec. 27.): természettudós, néprajzkutató, polihisztor, politikus. Tanulmányait Miskolcon, majd 1853-ban a bécsi politechnikumban vége...
Herman Ottó: A magyar nép arcza és jelleme

ko5727.   könyv/néprajz, népművészet

Herman Ottó: A magyar nép arcza és jelleme.

Budapest. 1902. K. M. Természettudományi Társulat. 212 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm. címlapon tulajdonosi bélyegző.

ELKELT

Herman Ottó (Breznóbánya, 1835. jún. 26. – Bp., 1914. dec. 27.): természettudós, néprajzkutató, polihisztor, politikus. Tanulmányait Miskolcon, majd 1853-ban a bécsi politechnikumban vége...
Herman Ottó: A magyar nép arcza és jelleme

ko5731.   könyv/természettudomány/biológia, mezőgazdaság/növény

Zelenyák János: A gyógynövények gyógyhatásai.

Budapest. 1908. Stephaneum Ny. 256 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ELKELT

20 t. (kétoldalas)chromolitográfia.
Zelenyák János
(Szepesalmás, 1860 – Bécs – Pozsony, 1929. nov. 23.): r. k. pap, politikus, természetgyógyász, a szegény nép „ingyenorvosa”. ...
Zelenyák János: A gyógynövények gyógyhatásai

ko5733.   könyv/erotika

Mirabeau,: EROTIKA BIBLION. DEUTSCHE AUSGABE VON HEINRICH CONRAD.

hn. én. Privatdruck. 201 p. bőrkötés. német nyelvű.
méret: 19x12 cm. kopott. gerincen kis szakadás.

ELKELT

Számozott kiadás! 400/24.
Numerierten Ausgabe! 400/24.
Mirabeau,: EROTIKA BIBLION. DEUTSCHE AUSGABE VON HEINRICH CONRAD

ko5740.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Leidenfrost Gyula: Kék Adria.

Budapest. én. Egy. Ny. 311 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm. foltos. címlapon tulajdonosi bejegyzés.

ELKELT

Leidenfrost Gyula: Kék Adria

ko5749.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Szász Károly: Trencsényi Csák. A Magyar Akadémia által Nádasdy dijból 100 arannyal koszorúzott történeti költői beszély tiz énekben.

Pest. 1861. Engel és Mandello. 239 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 16x12 cm. kopott.

ELKELT

Szász Károly, Barabás által készitett litografált portréjával.
Szász Károly
(Nagyenyed, 1829. jún. 15. – Bp., 1905. okt. 15.): költő, író, műfordító, az MTA tagja (l. 1858, r. 1...
Szász Károly: Trencsényi Csák. A Magyar Akadémia által Nádasdy dijból 100 arannyal koszorúzott történeti költői beszély tiz énekben

ko5755.   könyv/régiség

Fuchs, Francisci Xaverii: ARS LONGAEVAE VITAE PER MEDICAM CORPORIS, ET ANIMAE CURAM, QUAM QUISQUE SIBI DEBET EX LEGE RATIONIS PRACTICAE, PRAECIPIENTE ANIMAE, ET CORPORIS CULTURAM ITA: UT NATURAE PHYSICAE INSTINCTUS, AC STIMULUS IUCUNDITATIS, VOLUPTATIS, AC SENSUALIS CUIUSQUE UTILI.

Pozsony. 1804. Georgii Aloysii Belnay. 623 p. bőrkötés. latin nyelvű.
méret: 18x11 cm.

ELKELT

Címlapon javítás. Kötéstáblán szúrágás.
Fuchs Xavér Ferenc (Pándorfalu, Moson vm., 1744. aug. 24.-Eger, 1807. jún. 27.): érsek. - Pannonhalmán, a nagyszombati és a budai papnev-ben ta...
Fuchs, Francisci Xaverii: ARS LONGAEVAE VITAE PER MEDICAM CORPORIS, ET ANIMAE CURAM, QUAM QUISQUE SIBI DEBET EX LEGE RATIONIS PRACTICAE, PRAECIPIENTE ANIMAE, ET CORPORIS CULTURAM ITA: UT NATURAE PHYSICAE INSTINCTUS, AC STIMULUS IUCUNDITATIS, VOLUPTATIS, AC SENSUALIS CUIUSQUE UTILI

ko5756.   könyv/régiség

Adolph, Henke,: LEHRBUCH DER GERICHTLICHEN MEDIZIN.

Berlin. 1829. Ferdinand Dümmler. 471 p. félbőr-kötésben. német nyelvű.
méret: 21x13 cm. foltos. kopott.

ELKELT

Adolph, Henke,: LEHRBUCH DER GERICHTLICHEN MEDIZIN

ko5757.   könyv/régiség

Heinrich, Leonhardt, Johann: HANDBUCH DER PHARMAZEUTISCHEN CHEMIE.

Hannover. 1825. Hahn'schen. 283 p. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 21x11 cm.

ELKELT

Heinrich, Leonhardt, Johann: HANDBUCH DER PHARMAZEUTISCHEN CHEMIE
<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->
Sós Antikvarium 1056 Budapest Váci utca 73.   lap tetejére