Katalógus
Belépés | Könyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal. |
Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.
ko5507. könyv/régiség Wallaszky Pál: De bibliothecis quibusdam veterum memorabilibus , oratio Inauguralis Bibliothecae Senioratus Ev. Gömöriensis, dicata honori Illustr. Domini Leopoldi a Comitibus Andrássy de Szent-Király et Krasznahorka etc. dicta die 26. Junii 1816. in splendissima Panegy.Kassa. 1816. Typis Stephani Ellinger. 57 p. papírkötés. latin nyelvű.méret: 25x20 cm. ELKELTA gömöri ev. egyházmegyei könyvtár megnyitásakor.
Wallaszky Pál, ág. evang. főespereslelkész, W. Jakab és Tomischovicz Mária földmíves szülők fia, szül. 1742. jan. 29. Bagyánban ... | ![]() |
ko5510. könyv/vallás, egyháztörténet Dankó József: DIVUM HIERONYMUM OPPIDO STRIDONIS ETC. NATUM ESSE.Moguntiae (Mainz). 1874. Kirchheim. 87 p. félpergamen. latin nyelvű.méret: 28x22 cm. ELKELTDankó József Károly,
theologiai doktor pozsonyi prépost, D. Antal építőmester és Kaitler Jozefin fia, szül. 1829. jan. 26. Pozsonyban; a gymnasiumot szülővárosában végezte, hol Takác... | ![]() |
ko5518. könyv/régiség Lányi (Jacobi) Theophil Késmárki: LIS TRANSYLVANICA SEU PRACTICA, TRANSYLVANORIUM LITIGANDI METHODUS, QUAM.Claudipoli (Kolozsvár). 1799. Hochmeister, Martini. 116 p. papírkötés. latin nyelvű.méret: 18x11 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko5521. könyv/történelem/magyar/1826-1849 Gyalokay Jenő: Az erdélyi hadjárat 1849 nyarán.Budapest. én. Franklin-Társulat. 167 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELT | ![]() |
ko5532. könyv/régiség CHRONOLOGISCHES BERZEICHNISS.Hermannstadt (Nagyszeben). én. Filtsch Samuel. 24 p. papírkötés. német nyelvű.méret: 19x12 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko5534. könyv/régiség FRANZ I. KAISER VON ÖSTERREICH.Wien-Leipzig. 1816. Gerold, Brockhaus. 59 p. papírkötés. német nyelvű.méret: 19x11 cm. ELKELT | ![]() |
ko5535. könyv/régiség Somogy Lipót: LOB, UND TRAUERREDE DEM HOCHSELIGEN ANDENKEN DES HOCHWüRDIGSTEN CARDINALS DER HEILIGEN RöMISCHEN KIRCHE, FüRSTENS DES HEILIGEN RöMISCHEN REICHS, JOSEPHS AUS DEM HAUSE DER GRAFEN VON BATTHYáN ... / VORGETRAGEN VON LEOPOLD SOMOGY.Raab (Győr). 1799. Joseph Streibig. 40 p. papírkötés. német nyelvű.méret: 20x12 cm. ELKELTSomogy Lipót,
Somogyi (Szentmárton, 1748. nov. 19. – Szombathely, 1822. febr. 20.): egyházi író, r. k. püspök. Bölcsészeli és teológiai tanulmányait Győrött és a bécsi Pazmaneumban... | ![]() |
ko5540. könyv/vártörténet Vácz Elemér: Nógrád vára történetéhez.Budapest. 1937. kn. 19 p. dedikált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELT | ![]() |
ko5542. könyv/művelődéstörténet Nagy Emilné Vass Éva: Besztercebánya és a német szellemi élet.Budapest. 1943. Danubia. 89 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELT | ![]() |
ko5544. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Hepp Ferenc: A M. Kir. Testnevelési Főiskola múzeumi külön könyvgyűjteményének leírása.Budapest. 1943. M. Kir. Testnevelési Főiskola. 88 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELTAntik sport, főleg vivással kapcsolatos illusztrált könyvek katalógusa.
Gazdagon illusztrált!. | ![]() |
ko5555. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Szemző Piroska: A Pester Sonntagsblatt pesti szépirodalmi folyóirat az abszolutizmus korában. (1853-1855).Budapest. 1942. Szemző Piroska. 9 p. dedikált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 23x15 cm. ELKELTA sajtó könyvtára 20. szám. | ![]() |
ko5566. könyv/régiség Zoványi József: Utolso kenet, mellyel néhai méltoságos liber báro hadadi Vesselényi István ur önagysága , az isten házának egy igaz valóságos tagja,.Kolozsvár. 1759. kn. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x15 cm. ELKELT9 lev. Hátlapon 2 cm-es beszakadás!
hadadi Wesselényi István báró (1708–1758), császári és királyi gyalogsági kapitány, a Vetéssy gyalog-ezredben kapitányságig szolgált, majd a ko... | ![]() |
ko5567. könyv/régiség Szörényi László: VINDICIAE SYRMIENSES SEU DESCRIPTIO SYRMII UNA CUM SUO EPISCOPATU.Pozsony. 1734. Joannis Pauli Royer. 102 p. bőrkötés. latin nyelvű.méret: 16x10 cm. ELKELTI. kiadás ! Gerincén sérülés, hiány.
Szörényi László szerémi püspök, szül. 1670., pappá szenteltetett Rómában mint a Collegium germ.-hungaricum tagja; 1699. bajnai plébános az e... | ![]() |
ko5569. könyv/régiség ISTHUANFFIO Nicolao (Istvánffy Miklós): Regni hungarici historia, Post obitum gloriosissimi Mathia Corvini regis XXXIV. Quo Apostolicum hoc Regnum Turcarum potissimum armis barbare invasum, libris XXXIV. Rerum in Pannonia, Dalmatia, Transylvania, Moldavia, Bosnia, Illyrico, caterisque confinii.Coloniae Agrippinae /Köl. 1724. Henrici Rommerskirchen. 668 p. bőrkötés. latin nyelvű.méret: 37x21 cm. ELKELTGerincen több helyen hiány! Hátsó tábla hullámos.
Istvánffy Miklós (Kisasszonyfa, 1538. dec. 8. – Vinica, 1615. ápr. 1.): humanista történetíró, alnádor. Oláh Miklós taníttatta I... | ![]() |
ko5571. könyv/régiség Paulo Kolosvari (Kolosvári Pál): GEOGRAPHIA NOVA VETERUM LOCORUM, REGNORUMQUE NOMINIBUS, ET HISTORICA SYNOPSI AUCTA, ET HONORIBUS ... COMITIS JOANNIS CASPARI ESZTERHáZY DE GALANTHA ... OBLATA A CONDISCIPULIS PHYSICIS.Tyrnaviae (Nagyszombat). 1724. Fridericum Gall. 208 p. bőrkötés. latin nyelvű.méret: 13x8 cm. gerincen nagy szakadás. ELKELTKolosvári Pál,
Jézus-társasági áldozópap és tanár, szül. 1684. nov. 24. Kolozsvárt unitárius szülőktől. Rákóczy Ferencznek 1707-1708-ban titkára volt. E minőségében a Moldvába s... | ![]() |
ko5575. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Fülöp Attila: A fejér megyei hírlapok és folyóiratok bibliográfiája.Székesfehérvár. 1965. V.M.M.K. 191 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x15 cm. kopott. ELKELT | ![]() |
ko5612. könyv/bibliofilia, első kiadás Szomory Dezső: A selyemzsinór.Budapest. 1921. Genius. 104 p. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 12x10 cm. ELKELTI. kiadás. | ![]() |
ko5620. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Debreceni kalauz.Debrecen. 1927. Tiszántuli. 175 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x12 cm. ELKELTKihajtható nagyméretű Debrecen térkép. | ![]() |
ko5621. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Polgárdy Géza (szerkesztő): Turista Zsebkönyv. 1941.Budapest. 1941. kn. 116 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 15x11 cm. ELKELT | ![]() |
ko5623. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Magyar írók, művészek és tudósok ex librisei. Leíró katalgus.Budapest. 1964. OSZK Kisgrafika B. Köre. 51 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 21x16 cm. ELKELT | ![]() |
ko5634. könyv/bibliofilia, első kiadás Boccaccio: Dekameron. I-III. köt. Fordította R. Vay József.Budapest. én. Könyvkedvelők Kiadása. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 26x17 cm. ELKELTAz 1757-es londoni kiadás után készült, Boucher, Eisen, Gravelot rézmetszeteivel és könyvdíszeivel. | ![]() |
ko5647. könyv/bibliofilia, első kiadás Herczeg Ferenc: Szelek szárnyán.Budapest. 1905. Az Újság. 111 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 30x25 cm. ELKELTGazdagon illusztrált. | ![]() |
ko5668. könyv/bibliofilia, első kiadás Tompa Mihály: Virágregék.Budapest. 1883. Franklin. 294 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 16x11 cm. aranymetszés. ELKELTDúsan aranyozott, kiadói vászonkötésben. | ![]() |
ko5685. könyv/bibliofilia, első kiadás Bisztrai Farkas Ferenc (összeállította): Adassék e levél.... Régi és új magyar szerelmes levelek. 1528-1938. Illyés Gyula bevezetőjével.Budapest. 1938. kn. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x19 cm. ELKELT31 sztl. lev.
Számozott pld./288. | ![]() |
ko5692. könyv/vadász, horgász Széchenyi Zsigmond: Két kecske.Budapest. 1942. Vajna és Bokor. 195 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x15 cm. foltos. ELKELT | ![]() |
ko5694. könyv/történelem/magyar/1000-1301 Pauler Gyula: A magyar nemzet története az árpádházi királyok alatt. I-II. köt.Budapest. 1893. MTA. 1457 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x13 cm. ELKELT | ![]() |
ko5695. könyv/történelem/magyar/1527-1711 Takáts Sándor: Régi magyar kapitányok és generálisok.Budapest. én. Genius. 641 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x12 cm. ELKELT | ![]() |
ko5696. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Chernel István: Utazás Norvégia végvidékére.Budapest. 1893. Szerző. 449 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko5701. könyv/régiség Szörény Alexandro (Szörény Sándor),: PHILIPPICAE SACRAE SEU ORETIONES DOCTISSIMORUM AEQUE, AC SANCTISSIMORUM ECCLESIAE PROCERUM NOMINE, IN CORONATOS ORTHODOXAE RELIGIONIS, AUT PIETATIS HOSTES VIBRATAE.Tyrnaviae (Nagyszombat). 1762. Typ. Coll. Acad. Soc. Jesu. 106 p. . latin nyelvű.méret: 13x8 cm. aranymetszés. ELKELTKorabeli, dekorativ, vaknyomásos bőrkötésben.
Szörény Sándor, Szörényi (Nyitra, 1664. febr. 24. – Nagyszombat, 1719. szept. 16.): jezsuita tanár. Tanult Grazban. Tanított Grazban, Ka... | ![]() |
ko5702. könyv/régiség Szegedy János (Szegedi János): Assertor libertatis ungaricae, dalmaticae, cropatiae et slavonicae, Andreas II. … Secundum lineamenta codicis legum ungaricam et praecepta artis critica, calamo juridico et historico adumbratus.hn. 1750. kn. papírkötés. latin nyelvű.méret: 16x10 cm. ELKELT52 lev. Petrik Pótlások V.490. p.
Szegedy János (mező-szegedi) bölcseleti és theologiai doktor, Jézus-társasági áldozópap és tanár, egyetemi jogtanár, Sz. Pál megyei alispán és te... | ![]() |
ko5703. könyv/régiség (Corneli Johannes/Kornéli János/,: FRAGMENTA UNGARICAE HISTORIAE AD ANNUM CHRISTI M.DC LXXVIII & SEQUENTES PROSECUTIONEM BELLI CIVILIS AUSPICIIS EMERICI TÖKÖLII.Cassoviae (Kassa). 1743. Typis Academicis Soc. Jesu. 170 p. bőrkötés. latin nyelvű.méret: 13x9 cm. ELKELTCorneli Joannes (Kornéli János) 1686-1748.
Kassai tanár, történész, jogász. Kosáry Domokos: Bevezetés a magyar történelem forrásaiba /I/398. p. | ![]() |
ko5704. könyv/régiség (Nieberle Aemilianus): Calendarium Seraphicum tam contemplativae Magdalenae, pro affectuosa meditatione.Szakolcza. 1766. Skarniczl. 684 p. bőrkötés. latin nyelvű.méret: 17x11 cm. ELKELT | ![]() |
ko5707. könyv/bibliofilia, első kiadás Tömörkény István: Ne engedjük a madarat.... S más holmik.Budapest. 1911. Franklin. 286 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x12 cm. ELKELT | ![]() |
ko5708. könyv/bibliofilia, első kiadás Tömörkény István: Förgeteg János mint közerő és más elbeszélések.Budapest. 1905. Singer és Wolfner. 287 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 19x13 cm. ELKELTTömörkény István, Steingassner
(Cegléd, 1866. dec. 21. – Szeged, 1917. ápr. 24.): író. 1882 – 85-ben gyógyszerészgyakornok volt Szegeden. Miután megszerezte gyógyszerészi oklevelét... | ![]() |
ko5709. könyv/bibliofilia, első kiadás Molnár Ferencz: Muzsika. Elbeszélések.Budapest. én. Franklin. 249 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x13 cm. ELKELTMolnár Ferenc
(Bp., 1878. jan. 12. – New York, 1952. ápr. 2.): író, hírlapíró. Molnár Márta Sárközi Györgyné apja. Jogot hallgatott Bp. en és Genfben. 1896-tól kizárólag hírlapí... | ![]() |
ko5712. könyv/judaika Sós Endre: Cion bölcsei a horogkereszt árnyékában.Budapest. 1937. Viktória. 62 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 20x13 cm. ELKELTSós Endre
(Bp., 1905. júl. 18. – Bp., 1969. júl. 12.): újságíró, író. Jogi tanulmányait a bp.-i Pázmány Péter Tudományegy.-en végezte, de a Népszavában megjelent verse miatt eltan... | ![]() |
ko5718. könyv/vadász, horgász Zsindely Ferenc: Dunárul fúj a szél. Elbeszélések vadról, halról, fűről, fáról.Budapest. én. Franklin. 352 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELT | ![]() |
ko5719. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Ignácz Rózsa: Levelek Erdélyből.Budapest. 1942. Dante. 160 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x13 cm. ELKELT | ![]() |
ko5720. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Ignácz Rózsa: Erdély lelke.Budapest. 1940. Dante. 208 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELT | ![]() |
ko5721. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Ignácz Rózsa: Keleti magyarok nyomában.Budapest. 1941. Dante. 198 p. dedikált. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x13 cm. gerincen kis szakadás. ELKELTSzámozott!. | ![]() |
ko5725. könyv/vallás, egyháztörténet Békefi Remig: A pásztói apátság története. I-III. köt.Budapest. 1898-1902. Hornyánszky Ny. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 27x18 cm. címlapon tulajdonosi bélyegző. ELKELTI. köt. 1190-1702
1898.778 p.9 t. II. köt. 1702-1814. 1902.620 p.19 t III. köt. Oklevéltár. 1342-1812. 1902. 512 p. Békefi Remig (Hajmáskér, 1858. aug. 3. – Eger, 1924, máj... | ![]() |
ko5726. könyv/néprajz, népművészet Herman Ottó: A magyar nép arcza és jelleme.Budapest. 1902. K. M. Természettudományi Társulat. 212 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x16 cm. ELKELTHerman Ottó (Breznóbánya, 1835. jún. 26. – Bp., 1914. dec. 27.): természettudós, néprajzkutató, polihisztor, politikus. Tanulmányait Miskolcon, majd 1853-ban a bécsi politechnikumban vége... | ![]() |
ko5727. könyv/néprajz, népművészet Herman Ottó: A magyar nép arcza és jelleme.Budapest. 1902. K. M. Természettudományi Társulat. 212 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x16 cm. címlapon tulajdonosi bélyegző. ELKELTHerman Ottó (Breznóbánya, 1835. jún. 26. – Bp., 1914. dec. 27.): természettudós, néprajzkutató, polihisztor, politikus. Tanulmányait Miskolcon, majd 1853-ban a bécsi politechnikumban vége... | ![]() |
ko5731. könyv/természettudomány/biológia, mezőgazdaság/növény Zelenyák János: A gyógynövények gyógyhatásai.Budapest. 1908. Stephaneum Ny. 256 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 21x14 cm. ELKELT20 t. (kétoldalas)chromolitográfia.
Zelenyák János (Szepesalmás, 1860 – Bécs – Pozsony, 1929. nov. 23.): r. k. pap, politikus, természetgyógyász, a szegény nép „ingyenorvosa”. ... | ![]() |
ko5733. könyv/erotika Mirabeau,: EROTIKA BIBLION. DEUTSCHE AUSGABE VON HEINRICH CONRAD.hn. én. Privatdruck. 201 p. bőrkötés. német nyelvű.méret: 19x12 cm. kopott. gerincen kis szakadás. ELKELTSzámozott kiadás! 400/24.
Numerierten Ausgabe! 400/24. | ![]() |
ko5740. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Leidenfrost Gyula: Kék Adria.Budapest. én. Egy. Ny. 311 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. foltos. címlapon tulajdonosi bejegyzés. ELKELT | ![]() |
ko5749. könyv/bibliofilia, első kiadás Szász Károly: Trencsényi Csák. A Magyar Akadémia által Nádasdy dijból 100 arannyal koszorúzott történeti költői beszély tiz énekben.Pest. 1861. Engel és Mandello. 239 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 16x12 cm. kopott. ELKELTSzász Károly, Barabás által készitett litografált portréjával.
Szász Károly (Nagyenyed, 1829. jún. 15. – Bp., 1905. okt. 15.): költő, író, műfordító, az MTA tagja (l. 1858, r. 1... | ![]() |
ko5755. könyv/régiség Fuchs, Francisci Xaverii: ARS LONGAEVAE VITAE PER MEDICAM CORPORIS, ET ANIMAE CURAM, QUAM QUISQUE SIBI DEBET EX LEGE RATIONIS PRACTICAE, PRAECIPIENTE ANIMAE, ET CORPORIS CULTURAM ITA: UT NATURAE PHYSICAE INSTINCTUS, AC STIMULUS IUCUNDITATIS, VOLUPTATIS, AC SENSUALIS CUIUSQUE UTILI.Pozsony. 1804. Georgii Aloysii Belnay. 623 p. bőrkötés. latin nyelvű.méret: 18x11 cm. ELKELTCímlapon javítás. Kötéstáblán szúrágás.
Fuchs Xavér Ferenc (Pándorfalu, Moson vm., 1744. aug. 24.-Eger, 1807. jún. 27.): érsek. - Pannonhalmán, a nagyszombati és a budai papnev-ben ta... | ![]() |
ko5756. könyv/régiség Adolph, Henke,: LEHRBUCH DER GERICHTLICHEN MEDIZIN.Berlin. 1829. Ferdinand Dümmler. 471 p. félbőr-kötésben. német nyelvű.méret: 21x13 cm. foltos. kopott. ELKELT | ![]() |
ko5757. könyv/régiség Heinrich, Leonhardt, Johann: HANDBUCH DER PHARMAZEUTISCHEN CHEMIE.Hannover. 1825. Hahn'schen. 283 p. kartonkötés. német nyelvű.méret: 21x11 cm. ELKELT | ![]() |