Katalógus
Belépés | Könyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal. |
Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.
ko4673. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Vigyázó János (szerk): Turistaság és Alpinizmus.hn. 1914-15. Vigyázó János. 399 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELTV. évfolyam. | ![]() |
ko4674. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Vigyázó János (szerk): Turistaság és Alpinizmus.hn. 1917-18. Vigyázó János. 323 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 24x17 cm. ELKELTVIII. évfolyam. | ![]() |
ko4686. könyv/évkönyv, naptár, almanach Urania. Taschenbuch auf das Jahr 1843.Leipzig. 1843. F. U. Brockhaus. 384 p. vászonkötés. német nyelvű.méret: 18x12 cm. ELKELT1 t. portré. | ![]() |
ko4688. könyv/bibliofilia, első kiadás André Suares: Variables.Paris. 1929. Émile Paul Fréres. 215 p. félbőr-kötésben. francia nyelvű.méret: 20x15 cm. ELKELTszámozott/numbered edition: 414. | ![]() |
ko4689. könyv/régiség Le Sage: Histoire de Gil Blas de santillane I-III (I-VI) complete.Paris. 1798. Bertin. 1209 p. illusztrált. félbőr-kötésben. francia nyelvű.méret: 15x9 cm. ELKELT220, 249, 130, 232, 224, 154 p.
7 t. illustration. | ![]() |
ko4691. könyv/régiség (Ehrenfels, Joseph Michael Von): Unterricht für Bauersleute von den Krankheiten der Pferde des Hornviehs der Schaafe und Schweine] Erdmann Hülfreichs Unterricht für Bauersleute von den Krankheiten der Pferde des Hornviehs der Schaafe und Schweine.Wien. 1801. Doll. 198 p. kartonkötés. német nyelvű.méret: 18x11 cm. foltos. ELKELT1 t. címkép. (frontispiece). | ![]() |
ko5042. könyv/bibliofilia, első kiadás Henrik Ibsen: Színművei I-II.Budapest. 1966. Magyar Helikon. 2263 p. bőrkötés. magyar nyelvű.méret: 19x13 cm. ELKELT982, 1281 p.
számozott: 1200/988. | ![]() |
ko5055. könyv/régiség Fessler Után Mihálkovics Jósef: Korvinus Mátyás magyar király.Pest. 1813. Trattner. 417 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 18x12 cm. ELKELT2 t. rézmetszet.
Leszakadt gerincű, átkötésre szorul. | ![]() |
ko5091. könyv/irodalom/magyar irodalom Zrínyi Miklós: összes művei.Budapest. 1958. Szépirodalmi. 1378 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 16x11 cm. ELKELT754, 624 p. | ![]() |
ko5112. könyv/régiség Payer, Joannis Leopoldi: MEDICINA APHORISTICA ...COMMENTARIUS SEU NOVA THEORIA MEDICA.Graecij. 1710. Typis Haeredum Widmanstadij. 124 p. . latin nyelvű.méret: 15x9 cm. ELKELTGerince leszakadt, kötéstábla lejár. | ![]() |
ko5119. könyv/természettudomány/biológia, mezőgazdaság/növény W, Hampel,: DIE MODERNE TEPPICHGARTNEREI. ( Kerttervezés).Berlin. 1907. Paul Parey. 187 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 27x20 cm. ELKELT | ![]() |
ko5126. könyv/vártörténet Varjú Elemér: MAGYAR VÁRAK.Budapest. én. Műemlékek Orsz. Biz. - Könybarátok Szöv. 211 p. illusztrált. vászonkötés. több nyelvű.méret: 24x31 cm. ELKELTmagyar, német, francia, angol nyelvű
hungarian, german, french, english languages. | ![]() |
ko5127. könyv/bibliofilia, első kiadás Siklóssy László (szerk),: A GYŰJTŐ EX-LIBRIS SZÁMA AZ EX-LIBRIS MAGYARORSZÁGON ÉS KÜLFÖLDÖN.Budapest. 1913. Szent György Céh. 158 p. aláírt. illusztrált. félbőr-kötésben. több nyelvű.méret: 27x22 cm. ELKELTmagyar, francia nyelvű
számozott: 150/51 az eredeti borítólap bekötve 25 tábla illusztráció. | ![]() |
ko5128. könyv/régiség Werdenhagen, Johan. Angelius: GERMANIA SUPPLEX DIVO FERDINANDO III. CAESARI INVICTISSIMO & IMPERII ROMANO-GERMANICI SEMPER AUGUSTO.Frankfurt. 1641. Merianum Matthaeum. 249 p. pergamen. latin nyelvű.méret: 17x10 cm. foltos. gerincen nagy szakadás. szélén beszakadás. sarka megtörve. szúrágott. ELKELT1 t. címkép.13 szövegközti portré , rézmetszet ( német-római császár ill magyar király ábrázolás). 1 táblázat.
A kötés erősen viseltes, sérült. | ![]() |
ko5146. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Ford, John: ACKERMANN 1783-1983 THE BUSINESS OF ART.London. 1983. Ackermann. 256 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.méret: 30x22 cm. ELKELT | ![]() |
ko5174. könyv/régiség Montaigne,: ESSAIS. I-VIII (1-16) kötet.Paris. 1801. GhesLouis Libraire. félbőr-kötésben. francia nyelvű.méret: 13x8 cm. ELKELT1 t. címkép. Teljes!. | ![]() |
ko5175. könyv/régiség GEOGRAPHIAE COMPENDIUM, ET HISPANIAE, GALLIAE AC ITALIAE TOTIUS, BREVIS ACCURATA DESCRIPTIO.Utrecht. 1659. Typis Gisberti à Zyll, & Theodori A. 474 p. pergamen. latin nyelvű.méret: 12x8 cm. foltos. ELKELT | ![]() |
ko5176. könyv/régiség Sleidani, Johannis (Johannes Sleidan): QUATOUR SUMMIS IMPERIIS LIBRI TRES AB HENRICO MEIBOMIO OLIM MATERIARUM FEDIBUS ILLUSTRATI.Wittenberg. 1662. Friderici Bergeri. pergamen. latin nyelvű.méret: 13x7 cm. foltos. ELKELT488, 334 p.
Johannes Sleidanus (1506 - 1556) was a German historian, the annalist of the Reformation. He was born at Schleiden near Aix-la-Chapelle. He studied ancient languages and literatures at L... | ![]() |
ko5179. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Prinz Gyula - Cholnoky Jenő - Teleki Pál - Barutcz Lajos: Magyar föld magyar faj. I-IV. kötet.Budapest. én. Kir. Magy. Egy. Nyomda. 1839 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 25x20 cm. ELKELT394, 442, 494, 509 p. | ![]() |
ko5219. könyv/filozófia Erdey Ferenc: Kant valláserkölcsi világnézete.Budapest. 1929. Apostoli Szentszék. 137 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 18x12 cm. ELKELTSzent István könyvek 68. | ![]() |
ko5225. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Baktay Ervin: A világ tetején.Budapest. én. Lampel R. 310 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x16 cm. ELKELTA Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.
vízfoltos. | ![]() |
ko5226. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Leidenfrost Gyula: Keserű tenger.Budapest. én. Franklin-Társulat. 223 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x16 cm. címlapon tulajdonosi bejegyzés. ELKELTA Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. | ![]() |
ko5228. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Almásy László: Az ismeretlen szahara.Budapest. én. Franklin-Társulat. 216 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x16 cm. ELKELTA Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. | ![]() |
ko5230. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Almásy László: Levegőben... Homokon.Budapest. én. Franklin-Társulat. 146 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x16 cm. ELKELTA Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. | ![]() |
ko5231. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Sven Hedin: A selyem útja I-II.Budapest. én. Franklin-Társulat. 452 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x16 cm. ELKELTA Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.
144, 308 p. | ![]() |
ko5233. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Temesy Győző: Sasok országában.Budapest. én. Franklin-Társulat. 209 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 23x16 cm. ELKELTA Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. | ![]() |
ko5237. könyv/történelem/magyar/1527-1711 Magyar Történeti Életrajzok.Budapest. 1899. Méhner. illusztrált. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 24x16 cm. ELKELTDézsi Lajos: Misztótfalusi Kis Miklós. 1650-1702.
Budapest. 1899. Méhner. 208 p. Dézsi Lajos: Pápai Páriz Ferenz. 1649-1716. Budapest. 1899. Méhner.212-332 p Széchy Károly: Zrinyi Mi... | ![]() |
ko5250. könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat Magyar Grafika 10.Budapest. 1958. kn. 768 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 25x17 cm. ELKELTII. évfolyam 6. szám. | ![]() |
ko5254. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Móricz József: Kassa sz. kir. város tájékoztató kalauza.Kassa. 1939. Athenaeum. 32 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 19x13 cm. ELKELT | ![]() |
ko5255. könyv/judaika Lévai Jenő (szerk): Védelmünkben. Zsidómagyarok Családi Könyvtára.Budapest. 1942. Képes Családi Lapok. 208 p. papírkötés. magyar nyelvű.méret: 19x13 cm. celluxszal javított. ELKELT | ![]() |
ko5262. könyv/családtört. címertan, segédtudományok JAHRBUCH DER K. K. HERALDISCHEN GESELLSCHAFT "ADLER".Wien. 1908. Carl Gerold's Sohn. 288 p. papírkötés. német nyelvű.méret: 28x21 cm. gerincen nagy szakadás. ELKELTachtzehnter band.
hátsó borító hiányzik. | ![]() |
ko5267. könyv/bibliofilia, első kiadás Kosztolányi: Zsivajgó természet.Budapest. én. Genius. 101 p. vászonkötés. magyar nyelvű.méret: 13x10 cm. ELKELT | ![]() |
ko5271. könyv/régiség Veres Márton (ford): Elisa, avagy millyennek kell lenni az asszonynak.Pozsony. 1803. Belnay Györy Aloys. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 18x11 cm. ELKELT | ![]() |
ko5283. könyv/régiség (1542, Schoppero, Hartmanno (Schopper, Hartmann - 1595)), Nach: SPECULUM VITAE AULICAE; DE ADMIRABILI FALLACIA ET ASTUTIA VULPECULAE REINIKES LIBRI QUATUOR; NUNC PRIMUM EX IDIOMATE GERMANICO LATINITATE DONATI ... AUCTORE HARTMANNO SCHOPPERO.Frankfurt Am Main. 1595. kn. 465 p. illusztrált. pergamen. latin nyelvű.méret: 14x9 cm. foltos. gerincen nagy szakadás. szövegben aláhúzás. ELKELT57 wood engraving between texts.
"Reinecke Fuchs" Ausgabe!. | ![]() |
ko5285. könyv/régiség Catullus, Tibullus, Propertius Cum C. Galli.Amsterdam. 1640. Janssonius. 240 p. félbőr-kötésben. latin nyelvű.méret: 10x6 cm. foltos. ELKELTMiniatűr kiadás. | ![]() |
ko5286. könyv/régiség RELIGIO BIBLIOPOLAE: ODER DIE RELIGION EINES BUCHHäNDLERS.Frankfurt Und Leipzig. 1737. Martini. 157 p. kartonkötés. német nyelvű.méret: 17x10 cm. foltos. gerincen nagy szakadás. ELKELT | ![]() |
ko5287. könyv/régiség DEUTSCH UND FRANZÖSISCHES TITULARBUCH.Frankfurt Und Leipzig. 1776. kn. 119 p. félvászonkötés. német nyelvű.méret: 15x10 cm. foltos. ELKELT | ![]() |
ko5288. könyv/régiség E.E, Haberle,: METEOROLOGISCHE APHORISMEN ZUR ERLERNUNG WISSENSCHAFTLICHER WITTERUNGS-BEURTHEILUNG UND ERFOSCHUNG FüR GEBILDETE MENSCHEN AUS ALLEN STäNDEN.Weimar. 1812. Landes -Industrie-Comptoirs. 116 p. kartonkötés. német nyelvű.méret: 20x12 cm. ELKELT | ![]() |
ko5289. könyv/régiség Márton Jósef (József): NÉMET-MAGYAR- DEÁK LEXIKON. DEUTSCH-UNGARISCH- LATINISCHES LEXIKON.Wien. 1823. Bauer. 1014 p. bőrkötés. több nyelvű.méret: 22x14 cm. foltos. gerincen kis szakadás. ELKELT | ![]() |
ko5290. könyv/régiség Kirschs, Adam Friedrich: CORNU COPIAE LINGUAE LATINAE ET GERMANICAE SELECTUM.Wien. 1775. Emerici Felicis Bader. 1055 p. bőrkötés. több nyelvű.méret: 22x13 cm. foltos. gerincen nagy szakadás. ELKELT | ![]() |
ko5291. könyv/régiség Dubrocsanina, Joakima Stulli: RJECSOSLOXJE U KOMU DONOSUSE UPOTREBJENIA, UREDNIA MUCSNIA ISTIEH KEZIKA KRASNOSLOVJA NACSINI, IZGOVARANJA I PRORJECSJA. ILLIR. ITAL. LAT. I-II. KöT.Dubrovnik. 1806. Antunu Martekini. 1401 p. félvászonkötés. több nyelvű.méret: 25x19 cm. foltos. gerincen kis szakadás. sarka megtörve. ELKELT | ![]() |
ko5293. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Brózik Károly (szerkesztő): Nagy magyar atlasz.Budapest. 1906. Lampel. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.méret: 39x26 cm. foltos. sarka megtörve. ELKELT"158 színes főtérkép"
A címlap felső részéből 2 cm levágva. | ![]() |
ko5298. könyv/régiség RESPONSVM, CIVITATIS FLVMINENSIS AD LIBELLVM, CVITITVLVS, “LITORALE HUNGARICUM. REFLEXIONES I. I. STATIBUS, AT ORDINIBUS REGNI HUNGARIAE IN COMITIIS ANNO 1790. BUDAE CONGREGATIS PROPOSITAE A NUNCIIS URBIS MARITIMAE SEGNIENFIS… LISTEM I.I.STATI.Buda. 1790. Regiae Universitatis. 55 p. papírkötés. latin nyelvű.méret: 16x11 cm. ELKELTHorvát bibliográfiákban szerepel. | ![]() |
ko5299. könyv/régiség (Forgách Miklós),: AB OPTIMO PRINCIPE CANDIDA POSTULATA.hn. 1790. kn. 28 p. papírkötés. latin nyelvű.méret: 17x11 cm. ELKELTForgách Miklós gróf ebben a röpiratában fejtette ki az alkotmány reorganizálására vonatkozó nézeteit.
Ballagi/455.lap. --------------------- Forgách Miklós (ghymesi és gácsi gróf), ... | ![]() |
ko5301. könyv/természettudomány/biológia, mezőgazdaság/állat Hans Freiharrn Von Berlepsch: Der gesamte Vogelschutz seine Begründung und Ausführung.Gera-Untermhaus. 1899. Köhler. 89 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.méret: 20x14 cm. ELKELT8 t. Chromolith. | ![]() |
ko5307. könyv/művészet/építészet DEUTSCHE BAUZEITUNG.Berlin. 1890. Ernst Toeche. 638 p. illusztrált. félvászonkötés. német nyelvű.méret: 32x23 cm. gerincen nagy szakadás. ELKELTcímlapon kisebb beszakadások/small implosions on the titlepage. | ![]() |
ko5311. könyv/művészet/építészet Heuer, Ann Rooney: IRISH COUNTRY.New York. 1998. Friedman - Fairfax. 96 p. illusztrált. kartonkötés. angol nyelvű.méret: 25x25 cm. ELKELT | ![]() |
ko5313. könyv/művészet/iparművészet Karlsruhe, Hermann Götz: ILUSTRIRTE KUNSTGEWERBLICHE ZEITSCHRIFT FüR INNEN-DEKORATION.Darmstadt. én. Alexander Koch. 196 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.méret: 37x27 cm. ELKELT | ![]() |
ko5333. könyv/földrajz, térképészet, útleírás Henry S. Landor: Utazás a rejtelmes Tibetben.Budapest. én. Tolnai Nyomdai Műintézet. 315 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.méret: 22x15 cm. ELKELT | ![]() |
ko5506. könyv/régiség ARTICULI DIAETALES ANNI M.DCC.XCVI.hn. 1796. kn. . latin nyelvű.méret: 35x22 cm. foltos. ELKELT5 lev.
Comes Carolus Palffy aláírásával. Pálffy Károly József Jeromos, herceg (Bécs, 1735. okt. 1. – Bécs, 1816. máj. 28.): udvari kancellár. ~ Miklós országbíró fia. 1757-től mi... | ![]() |