embléma

Sós Antikvárium

alapítás éve 1985

Katalógus   in english   BelépésKönyv, könyvtár, térkép, metszet, levelezőlap, hagyaték folyamatos felvásárlása készpénzért, 52 éves szakmai tapasztalattal.

Elkelt tételek

 könyv | térkép | metszet | levelezőlap | kézirat 

Az elkelt tételek rovat célja ritkaságok, különlegességek bemutatása, melyekre büszkék vagyunk hogy megfordultak üzletünkben.

<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->

ko4673.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Vigyázó János (szerk): Turistaság és Alpinizmus.

hn. 1914-15. Vigyázó János. 399 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

V. évfolyam.
Vigyázó János (szerk): Turistaság és Alpinizmus

ko4674.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Vigyázó János (szerk): Turistaság és Alpinizmus.

hn. 1917-18. Vigyázó János. 323 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ELKELT

VIII. évfolyam.
Vigyázó János (szerk): Turistaság és Alpinizmus

ko4686.   könyv/évkönyv, naptár, almanach

Urania. Taschenbuch auf das Jahr 1843.

Leipzig. 1843. F. U. Brockhaus. 384 p. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ELKELT

1 t. portré.
Urania. Taschenbuch auf das Jahr 1843

ko4688.   könyv/bibliofilia, első kiadás

André Suares: Variables.

Paris. 1929. Émile Paul Fréres. 215 p. félbőr-kötésben. francia nyelvű.
méret: 20x15 cm.

ELKELT

számozott/numbered edition: 414.
André Suares: Variables

ko4689.   könyv/régiség

Le Sage: Histoire de Gil Blas de santillane I-III (I-VI) complete.

Paris. 1798. Bertin. 1209 p. illusztrált. félbőr-kötésben. francia nyelvű.
méret: 15x9 cm.

ELKELT

220, 249, 130, 232, 224, 154 p.
7 t. illustration.
Le Sage: Histoire de Gil Blas de santillane I-III (I-VI) complete

ko4691.   könyv/régiség

(Ehrenfels, Joseph Michael Von): Unterricht für Bauersleute von den Krankheiten der Pferde des Hornviehs der Schaafe und Schweine] Erdmann Hülfreichs Unterricht für Bauersleute von den Krankheiten der Pferde des Hornviehs der Schaafe und Schweine.

Wien. 1801. Doll. 198 p. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 18x11 cm. foltos.

ELKELT

1 t. címkép. (frontispiece).
(Ehrenfels, Joseph Michael Von): Unterricht für Bauersleute von den Krankheiten der Pferde des Hornviehs der Schaafe und Schweine] Erdmann Hülfreichs Unterricht für Bauersleute von den Krankheiten der Pferde des Hornviehs der Schaafe und Schweine

ko5042.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Henrik Ibsen: Színművei I-II.

Budapest. 1966. Magyar Helikon. 2263 p. bőrkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ELKELT

982, 1281 p.
számozott: 1200/988.
Henrik Ibsen: Színművei I-II

ko5055.   könyv/régiség

Fessler Után Mihálkovics Jósef: Korvinus Mátyás magyar király.

Pest. 1813. Trattner. 417 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ELKELT

2 t. rézmetszet.
Leszakadt gerincű, átkötésre szorul.
Fessler Után Mihálkovics Jósef: Korvinus Mátyás magyar király

ko5091.   könyv/irodalom/magyar irodalom

Zrínyi Miklós: összes művei.

Budapest. 1958. Szépirodalmi. 1378 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 16x11 cm.

ELKELT

754, 624 p.
Zrínyi Miklós: összes művei

ko5112.   könyv/régiség

Payer, Joannis Leopoldi: MEDICINA APHORISTICA ...COMMENTARIUS SEU NOVA THEORIA MEDICA.

Graecij. 1710. Typis Haeredum Widmanstadij. 124 p. . latin nyelvű.
méret: 15x9 cm.

ELKELT

Gerince leszakadt, kötéstábla lejár.
Payer, Joannis Leopoldi: MEDICINA APHORISTICA ...COMMENTARIUS SEU NOVA THEORIA MEDICA

ko5119.   könyv/természettudomány/biológia, mezőgazdaság/növény

W, Hampel,: DIE MODERNE TEPPICHGARTNEREI. ( Kerttervezés).

Berlin. 1907. Paul Parey. 187 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 27x20 cm.

ELKELT

W, Hampel,: DIE MODERNE TEPPICHGARTNEREI. ( Kerttervezés)

ko5126.   könyv/vártörténet

Varjú Elemér: MAGYAR VÁRAK.

Budapest. én. Műemlékek Orsz. Biz. - Könybarátok Szöv. 211 p. illusztrált. vászonkötés. több nyelvű.
méret: 24x31 cm.

ELKELT

magyar, német, francia, angol nyelvű
hungarian, german, french, english languages.
Varjú Elemér: MAGYAR VÁRAK

ko5127.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Siklóssy László (szerk),: A GYŰJTŐ EX-LIBRIS SZÁMA AZ EX-LIBRIS MAGYARORSZÁGON ÉS KÜLFÖLDÖN.

Budapest. 1913. Szent György Céh. 158 p. aláírt. illusztrált. félbőr-kötésben. több nyelvű.
méret: 27x22 cm.

ELKELT

magyar, francia nyelvű
számozott: 150/51
az eredeti borítólap bekötve
25 tábla illusztráció.
Siklóssy László (szerk),: A GYŰJTŐ EX-LIBRIS SZÁMA AZ EX-LIBRIS MAGYARORSZÁGON ÉS KÜLFÖLDÖN

ko5128.   könyv/régiség

Werdenhagen, Johan. Angelius: GERMANIA SUPPLEX DIVO FERDINANDO III. CAESARI INVICTISSIMO & IMPERII ROMANO-GERMANICI SEMPER AUGUSTO.

Frankfurt. 1641. Merianum Matthaeum. 249 p. pergamen. latin nyelvű.
méret: 17x10 cm. foltos. gerincen nagy szakadás. szélén beszakadás. sarka megtörve. szúrágott.

ELKELT

1 t. címkép.13 szövegközti portré , rézmetszet ( német-római császár ill magyar király ábrázolás). 1 táblázat.
A kötés erősen viseltes, sérült.
Werdenhagen, Johan. Angelius: GERMANIA SUPPLEX DIVO FERDINANDO III. CAESARI INVICTISSIMO & IMPERII ROMANO-GERMANICI SEMPER AUGUSTO

ko5146.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Ford, John: ACKERMANN 1783-1983 THE BUSINESS OF ART.

London. 1983. Ackermann. 256 p. illusztrált. vászonkötés. angol nyelvű.
méret: 30x22 cm.

ELKELT

Ford, John: ACKERMANN 1783-1983 THE BUSINESS OF ART

ko5174.   könyv/régiség

Montaigne,: ESSAIS. I-VIII (1-16) kötet.

Paris. 1801. GhesLouis Libraire. félbőr-kötésben. francia nyelvű.
méret: 13x8 cm.

ELKELT

1 t. címkép. Teljes!.
Montaigne,: ESSAIS. I-VIII (1-16) kötet

ko5175.   könyv/régiség

GEOGRAPHIAE COMPENDIUM, ET HISPANIAE, GALLIAE AC ITALIAE TOTIUS, BREVIS ACCURATA DESCRIPTIO.

Utrecht. 1659. Typis Gisberti à Zyll, & Theodori A. 474 p. pergamen. latin nyelvű.
méret: 12x8 cm. foltos.

ELKELT

GEOGRAPHIAE COMPENDIUM, ET HISPANIAE, GALLIAE AC ITALIAE TOTIUS, BREVIS   ACCURATA DESCRIPTIO

ko5176.   könyv/régiség

Sleidani, Johannis (Johannes Sleidan): QUATOUR SUMMIS IMPERIIS LIBRI TRES AB HENRICO MEIBOMIO OLIM MATERIARUM FEDIBUS ILLUSTRATI.

Wittenberg. 1662. Friderici Bergeri. pergamen. latin nyelvű.
méret: 13x7 cm. foltos.

ELKELT

488, 334 p.
Johannes Sleidanus (1506 - 1556) was a German historian, the annalist of the Reformation.
He was born at Schleiden near Aix-la-Chapelle. He studied ancient languages and literatures at L...
Sleidani, Johannis (Johannes Sleidan): QUATOUR SUMMIS IMPERIIS LIBRI TRES AB HENRICO MEIBOMIO OLIM MATERIARUM FEDIBUS ILLUSTRATI

ko5179.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Prinz Gyula - Cholnoky Jenő - Teleki Pál - Barutcz Lajos: Magyar föld magyar faj. I-IV. kötet.

Budapest. én. Kir. Magy. Egy. Nyomda. 1839 p. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.
méret: 25x20 cm.

ELKELT

394, 442, 494, 509 p.
Prinz Gyula - Cholnoky Jenő - Teleki Pál - Barutcz Lajos: Magyar föld magyar faj. I-IV. kötet

ko5219.   könyv/filozófia

Erdey Ferenc: Kant valláserkölcsi világnézete.

Budapest. 1929. Apostoli Szentszék. 137 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ELKELT

Szent István könyvek 68.
Erdey Ferenc: Kant valláserkölcsi világnézete

ko5225.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Baktay Ervin: A világ tetején.

Budapest. én. Lampel R. 310 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ELKELT

A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.
vízfoltos.
Baktay Ervin: A világ tetején

ko5226.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Leidenfrost Gyula: Keserű tenger.

Budapest. én. Franklin-Társulat. 223 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm. címlapon tulajdonosi bejegyzés.

ELKELT

A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.
Leidenfrost Gyula: Keserű tenger

ko5228.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Almásy László: Az ismeretlen szahara.

Budapest. én. Franklin-Társulat. 216 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ELKELT

A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.
Almásy László: Az ismeretlen szahara

ko5230.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Almásy László: Levegőben... Homokon.

Budapest. én. Franklin-Társulat. 146 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ELKELT

A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.
Almásy László: Levegőben... Homokon

ko5231.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Sven Hedin: A selyem útja I-II.

Budapest. én. Franklin-Társulat. 452 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ELKELT

A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.
144, 308 p.
Sven Hedin: A selyem útja I-II

ko5233.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Temesy Győző: Sasok országában.

Budapest. én. Franklin-Társulat. 209 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ELKELT

A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.
Temesy Győző: Sasok országában

ko5237.   könyv/történelem/magyar/1527-1711

Magyar Történeti Életrajzok.

Budapest. 1899. Méhner. illusztrált. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ELKELT

Dézsi Lajos: Misztótfalusi Kis Miklós. 1650-1702.
Budapest. 1899. Méhner. 208 p.

Dézsi Lajos: Pápai Páriz Ferenz. 1649-1716.
Budapest. 1899. Méhner.212-332 p

Széchy Károly: Zrinyi Mi...
Magyar Történeti Életrajzok

ko5250.   könyv/könyvészet, könyvtörténet, nyomdászat

Magyar Grafika 10.

Budapest. 1958. kn. 768 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 25x17 cm.

ELKELT

II. évfolyam 6. szám.
Magyar Grafika 10

ko5254.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Móricz József: Kassa sz. kir. város tájékoztató kalauza.

Kassa. 1939. Athenaeum. 32 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ELKELT

Móricz József: Kassa sz. kir. város tájékoztató kalauza

ko5255.   könyv/judaika

Lévai Jenő (szerk): Védelmünkben. Zsidómagyarok Családi Könyvtára.

Budapest. 1942. Képes Családi Lapok. 208 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm. celluxszal javított.

ELKELT

Lévai Jenő (szerk): Védelmünkben. Zsidómagyarok Családi Könyvtára

ko5262.   könyv/családtört. címertan, segédtudományok

JAHRBUCH DER K. K. HERALDISCHEN GESELLSCHAFT "ADLER".

Wien. 1908. Carl Gerold's Sohn. 288 p. papírkötés. német nyelvű.
méret: 28x21 cm. gerincen nagy szakadás.

ELKELT

achtzehnter band.
hátsó borító hiányzik.
JAHRBUCH DER K. K. HERALDISCHEN GESELLSCHAFT

ko5267.   könyv/bibliofilia, első kiadás

Kosztolányi: Zsivajgó természet.

Budapest. én. Genius. 101 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 13x10 cm.

ELKELT

Kosztolányi: Zsivajgó természet

ko5271.   könyv/régiség

Veres Márton (ford): Elisa, avagy millyennek kell lenni az asszonynak.

Pozsony. 1803. Belnay Györy Aloys. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x11 cm.

ELKELT

Veres Márton (ford): Elisa, avagy millyennek kell lenni az asszonynak

ko5283.   könyv/régiség

(1542, Schoppero, Hartmanno (Schopper, Hartmann - 1595)), Nach: SPECULUM VITAE AULICAE; DE ADMIRABILI FALLACIA ET ASTUTIA VULPECULAE REINIKES LIBRI QUATUOR; NUNC PRIMUM EX IDIOMATE GERMANICO LATINITATE DONATI ... AUCTORE HARTMANNO SCHOPPERO.

Frankfurt Am Main. 1595. kn. 465 p. illusztrált. pergamen. latin nyelvű.
méret: 14x9 cm. foltos. gerincen nagy szakadás. szövegben aláhúzás.

ELKELT

57 wood engraving between texts.
"Reinecke Fuchs" Ausgabe!.
(1542, Schoppero, Hartmanno (Schopper, Hartmann - 1595)), Nach: SPECULUM VITAE AULICAE; DE ADMIRABILI FALLACIA ET ASTUTIA VULPECULAE REINIKES LIBRI QUATUOR; NUNC PRIMUM EX IDIOMATE GERMANICO LATINITATE DONATI ... AUCTORE HARTMANNO SCHOPPERO

ko5285.   könyv/régiség

Catullus, Tibullus, Propertius Cum C. Galli.

Amsterdam. 1640. Janssonius. 240 p. félbőr-kötésben. latin nyelvű.
méret: 10x6 cm. foltos.

ELKELT

Miniatűr kiadás.
Catullus, Tibullus, Propertius Cum C. Galli

ko5286.   könyv/régiség

RELIGIO BIBLIOPOLAE: ODER DIE RELIGION EINES BUCHHäNDLERS.

Frankfurt Und Leipzig. 1737. Martini. 157 p. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 17x10 cm. foltos. gerincen nagy szakadás.

ELKELT

RELIGIO BIBLIOPOLAE: ODER DIE RELIGION EINES BUCHHäNDLERS

ko5287.   könyv/régiség

DEUTSCH UND FRANZÖSISCHES TITULARBUCH.

Frankfurt Und Leipzig. 1776. kn. 119 p. félvászonkötés. német nyelvű.
méret: 15x10 cm. foltos.

ELKELT

DEUTSCH UND FRANZÖSISCHES TITULARBUCH

ko5288.   könyv/régiség

E.E, Haberle,: METEOROLOGISCHE APHORISMEN ZUR ERLERNUNG WISSENSCHAFTLICHER WITTERUNGS-BEURTHEILUNG UND ERFOSCHUNG FüR GEBILDETE MENSCHEN AUS ALLEN STäNDEN.

Weimar. 1812. Landes -Industrie-Comptoirs. 116 p. kartonkötés. német nyelvű.
méret: 20x12 cm.

ELKELT

E.E, Haberle,: METEOROLOGISCHE APHORISMEN ZUR ERLERNUNG WISSENSCHAFTLICHER WITTERUNGS-BEURTHEILUNG UND ERFOSCHUNG FüR GEBILDETE MENSCHEN AUS ALLEN STäNDEN

ko5289.   könyv/régiség

Márton Jósef (József): NÉMET-MAGYAR- DEÁK LEXIKON. DEUTSCH-UNGARISCH- LATINISCHES LEXIKON.

Wien. 1823. Bauer. 1014 p. bőrkötés. több nyelvű.
méret: 22x14 cm. foltos. gerincen kis szakadás.

ELKELT

Márton Jósef (József): NÉMET-MAGYAR- DEÁK LEXIKON. DEUTSCH-UNGARISCH- LATINISCHES LEXIKON

ko5290.   könyv/régiség

Kirschs, Adam Friedrich: CORNU COPIAE LINGUAE LATINAE ET GERMANICAE SELECTUM.

Wien. 1775. Emerici Felicis Bader. 1055 p. bőrkötés. több nyelvű.
méret: 22x13 cm. foltos. gerincen nagy szakadás.

ELKELT

Kirschs, Adam Friedrich: CORNU COPIAE LINGUAE LATINAE ET GERMANICAE SELECTUM

ko5291.   könyv/régiség

Dubrocsanina, Joakima Stulli: RJECSOSLOXJE U KOMU DONOSUSE UPOTREBJENIA, UREDNIA MUCSNIA ISTIEH KEZIKA KRASNOSLOVJA NACSINI, IZGOVARANJA I PRORJECSJA. ILLIR. ITAL. LAT. I-II. KöT.

Dubrovnik. 1806. Antunu Martekini. 1401 p. félvászonkötés. több nyelvű.
méret: 25x19 cm. foltos. gerincen kis szakadás. sarka megtörve.

ELKELT

Dubrocsanina, Joakima Stulli: RJECSOSLOXJE U KOMU DONOSUSE UPOTREBJENIA, UREDNIA MUCSNIA ISTIEH KEZIKA KRASNOSLOVJA NACSINI, IZGOVARANJA I PRORJECSJA. ILLIR. ITAL. LAT. I-II. KöT

ko5293.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Brózik Károly (szerkesztő): Nagy magyar atlasz.

Budapest. 1906. Lampel. félbőr-kötésben. magyar nyelvű.
méret: 39x26 cm. foltos. sarka megtörve.

ELKELT

"158 színes főtérkép"
A címlap felső részéből 2 cm levágva.
Brózik Károly (szerkesztő): Nagy magyar atlasz

ko5298.   könyv/régiség

RESPONSVM, CIVITATIS FLVMINENSIS AD LIBELLVM, CVITITVLVS, “LITORALE HUNGARICUM. REFLEXIONES I. I. STATIBUS, AT ORDINIBUS REGNI HUNGARIAE IN COMITIIS ANNO 1790. BUDAE CONGREGATIS PROPOSITAE A NUNCIIS URBIS MARITIMAE SEGNIENFIS… LISTEM I.I.STATI.

Buda. 1790. Regiae Universitatis. 55 p. papírkötés. latin nyelvű.
méret: 16x11 cm.

ELKELT

Horvát bibliográfiákban szerepel.
RESPONSVM, CIVITATIS FLVMINENSIS AD LIBELLVM, CVITITVLVS, “LITORALE HUNGARICUM. REFLEXIONES I. I. STATIBUS, AT ORDINIBUS REGNI HUNGARIAE IN COMITIIS ANNO 1790. BUDAE CONGREGATIS PROPOSITAE A NUNCIIS URBIS MARITIMAE SEGNIENFIS… LISTEM I.I.STATI

ko5299.   könyv/régiség

(Forgách Miklós),: AB OPTIMO PRINCIPE CANDIDA POSTULATA.

hn. 1790. kn. 28 p. papírkötés. latin nyelvű.
méret: 17x11 cm.

ELKELT

Forgách Miklós gróf ebben a röpiratában fejtette ki az alkotmány reorganizálására vonatkozó nézeteit.
Ballagi/455.lap.
---------------------
Forgách Miklós (ghymesi és gácsi gróf), ...
(Forgách Miklós),: AB OPTIMO PRINCIPE CANDIDA POSTULATA

ko5301.   könyv/természettudomány/biológia, mezőgazdaság/állat

Hans Freiharrn Von Berlepsch: Der gesamte Vogelschutz seine Begründung und Ausführung.

Gera-Untermhaus. 1899. Köhler. 89 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ELKELT

8 t. Chromolith.
Hans Freiharrn Von Berlepsch: Der gesamte Vogelschutz seine Begründung und Ausführung

ko5307.   könyv/művészet/építészet

DEUTSCHE BAUZEITUNG.

Berlin. 1890. Ernst Toeche. 638 p. illusztrált. félvászonkötés. német nyelvű.
méret: 32x23 cm. gerincen nagy szakadás.

ELKELT

címlapon kisebb beszakadások/small implosions on the titlepage.
DEUTSCHE BAUZEITUNG

ko5311.   könyv/művészet/építészet

Heuer, Ann Rooney: IRISH COUNTRY.

New York. 1998. Friedman - Fairfax. 96 p. illusztrált. kartonkötés. angol nyelvű.
méret: 25x25 cm.

ELKELT

Heuer, Ann Rooney: IRISH COUNTRY

ko5313.   könyv/művészet/iparművészet

Karlsruhe, Hermann Götz: ILUSTRIRTE KUNSTGEWERBLICHE ZEITSCHRIFT FüR INNEN-DEKORATION.

Darmstadt. én. Alexander Koch. 196 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 37x27 cm.

ELKELT

Karlsruhe, Hermann Götz: ILUSTRIRTE KUNSTGEWERBLICHE ZEITSCHRIFT FüR INNEN-DEKORATION

ko5333.   könyv/földrajz, térképészet, útleírás

Henry S. Landor: Utazás a rejtelmes Tibetben.

Budapest. én. Tolnai Nyomdai Műintézet. 315 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x15 cm.

ELKELT

Henry S. Landor: Utazás a rejtelmes Tibetben

ko5506.   könyv/régiség

ARTICULI DIAETALES ANNI M.DCC.XCVI.

hn. 1796. kn. . latin nyelvű.
méret: 35x22 cm. foltos.

ELKELT

5 lev.
Comes Carolus Palffy aláírásával.
Pálffy Károly József Jeromos, herceg
(Bécs, 1735. okt. 1. – Bécs, 1816. máj. 28.): udvari kancellár. ~ Miklós országbíró fia. 1757-től mi...
ARTICULI DIAETALES ANNI M.DCC.XCVI
<--      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26       -->
Sós Antikvarium 1056 Budapest Váci utca 73.   lap tetejére