embléma

Sós Antikvárium

alapítás éve 1985

Katalógus   in english   BelépésMűvészeti könyvtárat vásároltunk!!!

könyv/vallás, egyháztörténet


ko1429.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

A Szent-István-Társulat XV. közgyülésének jegyzőkönyve 1864-re.

Pest. 1864. Szent-István-Társulat. 134 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 5.45 EURO

A Szent-István-Társulat XV. közgyülésének jegyzőkönyve 1864-re

ko1946.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Helmuth von Glasenapp: Az öt világvallás.

Budapest. 1987. Gondolat. 523 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x15 cm.

ár: 2.55 EURO

Bráhmanizmus
Buddhizmus
Kínai univerzizmus
Kereszténység
Iszlám.
Helmuth von Glasenapp: Az öt világvallás

ko2166.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Körmöczy Imre: A keresztény hit 's egyház történeti kifejlése. I-IV.

Pest. 1845. Trattner-Károlyi. 619 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ár: 29.09 EURO

Címlapon tulajdonosi bélyegző.
A kötéstábla kopottas.
I-IV.egybekötve.
Körmöczy Imre: A keresztény hit 's egyház történeti kifejlése. I-IV

ko3022.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Gombos Gyula: Szűk esztendők.

Washington. 1960. Occidental Press. 138 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 5.45 EURO

Gombos Gyula: Szűk esztendők

ko3075.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Lukács József: Istenek útjai.

Budapest. 1973. Kossuth. 349 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 1.09 EURO

A kereszténység előzményeinek tipológiájához.
Lukács József: Istenek útjai

ko5510.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Dankó József: DIVUM HIERONYMUM OPPIDO STRIDONIS ETC. NATUM ESSE.

Moguntiae (Mainz). 1874. Kirchheim. 87 p. félpergamen. latin nyelvű.
méret: 28x22 cm.

ár: 18.18 EURO

Dankó József Károly,

theologiai doktor pozsonyi prépost, D. Antal építőmester és Kaitler Jozefin fia, szül. 1829. jan. 26. Pozsonyban; a gymnasiumot szülővárosában végezte, hol Takác...
Dankó József: DIVUM HIERONYMUM OPPIDO STRIDONIS ETC. NATUM ESSE

ko6016.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Alfqaric, Prosper: A kereszténység társadalmi gyökerei.

Budapest. 1966. Gondolat. 438 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x15 cm.

ár: 4.36 EURO

Alfqaric, Prosper: A kereszténység társadalmi gyökerei

ko6048.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Chesterton, Gilbert: Igazságot.

Budapest. 2004. Szent István Társulat. 226 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x11 cm.

ár: 2.18 EURO

Chesterton, Gilbert: Igazságot

ko6091.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Pázmány Péter: Összes munkái. V. köt.

Budapest. 1901. Bp-i K. M. Tudomány-Egyetem. 822 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 26x20 cm. foltos. kopott. címlapon tulajdonosi bélyegző.

ár: 13.09 EURO

A könyvtest laza.
Tart:
Csepregi mesterség. Calvinista tűkör. Az igazságnak győzedelme. Csepregi szégyenvallás. Rövid felelet két calvinista könyvecskére. Bizonyos okok. A sz. irásrúl ...
Pázmány Péter: Összes munkái. V. köt

ko6325.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Velics László: Vázlatok a magyar jezsuiták multjából. Második füzet. (1610-1690).

Budapest. 1913. Szent-István Társulat. 162 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 27x19 cm. kopott.

ár: 5.45 EURO

Velics László: Vázlatok a magyar jezsuiták multjából. Második füzet. (1610-1690)

ko6326.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Velics László: Vázlatok a magyar jezsuiták multjából. Első füzet (1560-1610).

Budapest. 1912. Szent-István Társulat. 130 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 27x19 cm. foltos.

ár: 5.45 EURO

Velics László: Vázlatok a magyar jezsuiták multjából. Első füzet (1560-1610)

ko8040.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Téchy Olivér: Buddha.

Budapest. 1986. Gondolat. 455 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ár: 2.91 EURO

Téchy Olivér: Buddha

ko8082.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Gergely Jenő: A pápaság története.

Budapest. 1982. Kossuth. 456 p. illusztrált. bőrkötés. magyar nyelvű.
méret: 25x19 cm.

ár: 4.36 EURO

Gergely Jenő: A pápaság története

ko8382.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Schütz Antal: Krisztus.

Budapest. 1940. Szent István Társulat. 299 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x11 cm.

ár: 2.18 EURO

Kopott, a gerincen beszakadások.
Schütz Antal: Krisztus

ko8783.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Puskely Mária: Árpádházi Boldog Erzsébet. A tössi nővérek és a 14. századi misztika.

Róma. 1980. kn. 114 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x13 cm.

ár: 1.82 EURO

Puskely Mária: Árpádházi Boldog Erzsébet. A tössi nővérek és a 14. századi misztika

ko9161.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Bartha Tibor (szerkesztő): A szentírás magyarázata.

Budapest. 1981. VII. Budapesti Zsinat. 1278 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 28x19 cm.

ár: 5.45 EURO

Bartha Tibor (szerkesztő): A szentírás magyarázata

ko9427.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Balassa József: A "bosszúálló" Isten.

Budapest. 1942. kn. 8 p. dedikált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x15 cm.

ár: 1.45 EURO

Balassa József: A

ko9597.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Ravasz László: Emlékezéseim.

Budapest. 1992. REZSI. 427 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 2.18 EURO

Ravasz László: Emlékezéseim

ko9598.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Hangay Zoltán: A pápák könyve.

Budapest. 1991. Trezor. 253 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x16 cm.

ár: 2.18 EURO

Hangay Zoltán: A pápák könyve

ko9658.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Kónya István: Kálvinizmus és társadalomelmélet.

Budapest. 1979. Akadémiai. 481 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x15 cm.

ár: 2.18 EURO

Kónya István: Kálvinizmus és társadalomelmélet

ko9659.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Armstrong Karen: Isten története. A judaizmus, a kereszténység és az iszlám 4000 éve.

Budapest. 1996. Európa. 536 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x15 cm.

ár: 4.36 EURO

Armstrong Karen: Isten története. A judaizmus, a kereszténység és az iszlám 4000 éve

ko9684.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Radó Polikárp: Az ószövetség története a szentírás alapján.

Budapest. én. Szentírás-Egyesület. 285 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 31x23 cm. kopott.

ár: 6.55 EURO

Radó Polikárp: Az ószövetség története a szentírás alapján

ko9686.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Biblikus teológiai szótár.

Budapest. 1972. Szent István Társ. 1518 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x19 cm.

ár: 6.55 EURO

Biblikus teológiai szótár

ko9836.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Ravasz László: Ószövetségi magyarázatok.

Budapest. 1993. Kálvin. 357 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 2.18 EURO

Ravasz László: Ószövetségi magyarázatok

ko9937.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Bolberitz Pál: Isten, ember, vallás.

Budapest. én. Ecclesia. 440 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.45 EURO

Bolberitz Pál: Isten, ember, vallás

ko9995.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Stathmáry Sándor: Bibliaismeret. II. Újszövetség.

Budapest. 1995. RZSI. 500 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 1.45 EURO

Stathmáry Sándor: Bibliaismeret. II. Újszövetség

ko9996.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Havener, Ivan: 1. és 2. Tesszaloniki, Filippi. Kolosszei, Efezusi és Filemonhoz írt levél.

Budapest. 1995. Korda. 111 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x13 cm.

ár: 0.73 EURO

Havener, Ivan: 1. és 2. Tesszaloniki, Filippi. Kolosszei, Efezusi és Filemonhoz írt levél

ko9997.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

MacRae, George W: Zsidókhoz írt levél.

Budapest. 1996. Korda. 56 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x13 cm.

ár: 0.73 EURO

MacRae, George W: Zsidókhoz írt levél

ko9998.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Neyrey, Jerome H: 1. és 2. Timoteushoz és Tituszhoz írt levél, Jakab, Péter1. és 2. és Judás levele.

Budapest. 1995. Korda. 120 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x13 cm.

ár: 0.73 EURO

Neyrey, Jerome H: 1. és 2. Timoteushoz és Tituszhoz írt levél, Jakab, Péter1. és 2. és Judás levele

ko9999.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Perkins, Pheme: Jelenések könyve.

Budapest. 1996. Korda. 94 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x13 cm.

ár: 0.73 EURO

Perkins, Pheme: Jelenések könyve

ko10000.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Czeglédy Sándor: Hit és történet. 1936. A választott nép. 1940.

Budapest. 1994. kn. 289 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x15 cm.

ár: 0.73 EURO

Czeglédy Sándor: Hit és történet. 1936. A választott nép. 1940

ko10001.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Czanik Péter: Ézsiaiás könyvének magyarázata. 13-39. fejezet.

Budapest. 1997. Iránytű. 446 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm.

ár: 0.73 EURO

Czanik Péter: Ézsiaiás könyvének magyarázata. 13-39. fejezet

ko10002.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Szikszai György: Keresztyényi tanítások és imádságok. 1786.

Budapest. 1993. MRE. 423 p. velúr. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.82 EURO

Szikszai György: Keresztyényi tanítások és imádságok. 1786

ko10003.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Kálvin János: Tanítás a keresztyén vallásra. 1559.

Budapest. 1991. MRE. 311 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x13 cm.

ár: 1.82 EURO

Kálvin János: Tanítás a keresztyén vallásra. 1559

ko10252.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Daniel-Rops, Henri: Jézus és kora. I-II. köt.

Budapest. 1991. Ecclesia. 637 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.82 EURO

Daniel-Rops, Henri: Jézus és kora. I-II. köt

ko10253.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Horváth Pál: Vallásismeret.

Budapest. én. Calibra. 314 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 1.45 EURO

Horváth Pál: Vallásismeret

ko10261.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Juhász Vilmos: Megváltás felé. Új vallásttörténet. A nemkeresztény világ.

Budapest. 1943. Barkóczy. 462 p. illusztrált. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 2.18 EURO

A könyvtest kijár.
Juhász Vilmos: Megváltás felé. Új vallásttörténet. A nemkeresztény világ

ko10262.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Gecse Gusztáv: Vallástörténeti kislexikon.

Budapest. 1973. Kossuth. 338 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.45 EURO

Gecse Gusztáv: Vallástörténeti kislexikon

ko10263.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Gecse-Horváth: Bibliai kislexikon.

Budapest. 1984. Kossuth. 244 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.45 EURO

Gecse-Horváth: Bibliai kislexikon

ko10264.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Rapcsányi László (szerkesztő): Beszélgetések a Bibliáról. Mítoszok és legendák a Bibliában.

Budapest. 1984. Minerva. 312 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.09 EURO

Rapcsányi László (szerkesztő): Beszélgetések a Bibliáról. Mítoszok és legendák a Bibliában

ko10265.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Gesztelyi Tamás (szerkesztette): Egyházak és vallások a mai Magyarországon.

Budapest. 1991. Akadémiai. 211 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ár: 1.82 EURO

Gesztelyi Tamás (szerkesztette): Egyházak és vallások a mai Magyarországon

ko10266.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

White, Ellen G: Jézus élete.

Budapest. 2002. Advent. 804 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x14 cm.

ár: 1.45 EURO

White, Ellen G: Jézus élete

ko10267.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Kónya István: A "keskeny úton" a "szolgáló egyház felé".

Budapest. 1988. Akadémiai. 244 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 1.45 EURO

Kónya István: A

ko10268.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Kónya István: Tanulmányok a kálvinizmusról.

Budapest. 1975. Akadémiai. 179 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 2.18 EURO

Kónya István: Tanulmányok a kálvinizmusról

ko10269.   könyv/vallás, egyháztörténet   berak a kosárba

Elexander , David és Pat (szerkesztők): A Biblia kézikönyve.

Budapest. 1989. Novi Sad. 685 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 1.82 EURO

A hátsó előzéklapon szakadás.
Elexander , David és Pat (szerkesztők): A Biblia kézikönyve
Sós Antikvarium 1056 Budapest Váci utca 73.   lap tetejére