embléma

Sós Antikvárium

alapítás éve 1985

Katalógus   in english   BelépésMűvészeti könyvtárat vásároltunk!!!

könyv/irodalomtörténet, sajtó

hasonló témakörök:
levelezőlap, fotó/Film, színház

<--      1 2 3 4 5       -->

ko3515.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

A Kisfaludy-társaság évlapjai 52. 1918-1920.

Budapest. 1920. Franklin-társulat. 152 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ár: 3.27 EURO

A Kisfaludy-társaság évlapjai 52. 1918-1920

ko3532.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Fodor András: Ezer este Fülep Lajossal I-II.

Budapest. 1986. Magvető. 1409 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 10.18 EURO

746, 663 p.
Fodor András: Ezer este Fülep Lajossal I-II

ko3540.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Falus Róbert: Az antik világ irodalmai.

Budapest. 1976. Gondolat. 759 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 9.09 EURO

A címlapon tulajdonosi bélyegző.
Falus Róbert: Az antik világ irodalmai

ko3786.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Pomogáts Béla: Déry Tibor.

Budapest. 1974. Akadémia. 199 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x13 cm.

ár: 1.45 EURO

Kortársaink.
Pomogáts Béla: Déry Tibor

ko3788.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Babits Mihály: Az európai irodalom olvasókönyve. Töredék és vázlat.

Budapest. 1978. Magvető. 237 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x13 cm.

ár: 1.82 EURO

Babits Mihály: Az európai irodalom olvasókönyve. Töredék és vázlat

ko4303.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Bisztray Gyula: Új magyar próza.

Budapest. 1948. MTA. 820 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ár: 2.55 EURO

Bisztray Gyula: Új magyar próza

ko4304.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Bendek Marcell: Irodalmi hármas könyv.

Budapest. 1967. Gondolat. 362 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x11 cm.

ár: 1.45 EURO

Bendek Marcell: Irodalmi hármas könyv

ko4323.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Riedl Frigyes: Arany János.

Budapest. 1957. Gondolat. 335 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 1.82 EURO

Riedl Frigyes: Arany János

ko4324.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Thomas Mann: Levelek 1934-1955.

Budapest. 1967. Európa. 644 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 1.82 EURO

Thomas Mann: Levelek 1934-1955

ko4337.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Illyés Gyuláné (szerk): Illyés Gyula emlékkönyv.

Budapest. 1984. Szépirodalmi. 611 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x18 cm.

ár: 4.36 EURO

A címlapon ex libris.
Illyés Gyuláné (szerk): Illyés Gyula emlékkönyv

ko4339.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

A. C. Ward: Longman companion to twentieth century literature.

London. 1970. Longman. 593 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 22x15 cm.

ár: 3.27 EURO

A. C. Ward: Longman companion to twentieth century literature

ko4354.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

A német irodalom a XX. században.

Budapest. 1966. Gondolat. 549 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 2.55 EURO

A német irodalom a XX. században

ko4355.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Az amerikai irodalom a huszadik században.

Budapest. 1965. Gondolat. 555 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 2.55 EURO

Az amerikai irodalom a huszadik században

ko4432.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Somlyó György: Philoktétész sebe.

Budapest. 1986. Szépirodalmi. 433 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 21x15 cm.

ár: 1.82 EURO

Bevezetés a modern költészetben.
Somlyó György: Philoktétész sebe

ko4447.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Móra Ferenc levelesládája.

Szeged. 1961. Tiszatáj. 329 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x10 cm.

ár: 1.45 EURO

Móra Ferenc levelesládája

ko4893.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Kardos Pál: Babits Mihály.

Budapest. 1972. Gondolat. 668 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x15 cm.

ár: 4.36 EURO

Kardos Pál: Babits Mihály

ko5032.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Nemeskürty István - Orosz László - Németh G. Béla - Tamás Attila - Görömbei András: A magyar irodalom története.

Budapest. 1982. Kossuth. 486 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x14 cm.

ár: 1.45 EURO

Nemeskürty István - Orosz László - Németh G. Béla - Tamás Attila - Görömbei András: A magyar irodalom története

ko5173.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Bundock, Clement J: THE NATIONAL UNION OF JOURNALISTS.

Oxford. 1957. University Press. 254 p. vászonkötés. angol nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 3.27 EURO

Bundock, Clement J: THE NATIONAL UNION OF JOURNALISTS

ko5180.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Miklós Róbert: A kecskeméti Katona József emlékház kiállítása.

Kecskemét. 1974. Katona József Múzeum. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x20 cm.

ár: 1.09 EURO

Miklós Róbert: A kecskeméti Katona József emlékház kiállítása

ko5494.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Balogh László: József Attila.

Budapest. 1969. Gondolat. 223 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x10 cm.

ár: 1.45 EURO

Nagy magyar írók.
Balogh László: József Attila

ko5761.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Egy barátság levelekben. Gulyás Pál és Németh László levelezése.

Budapest. 1990. Petőfi Irodalmi Múzeum. 523 p. illusztrált. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 23x16 cm.

ár: 1.45 EURO

Egy barátság levelekben. Gulyás Pál és Németh László levelezése

ko5763.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Horváth János: Az irodalmi műveltség megoszlása.

Budapest. 1988. Akadémiai. 318 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 4.36 EURO

Horváth János: Az irodalmi műveltség megoszlása

ko5766.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Kállay Miklós: A magyar irodalom története. I-III rész (egybekötve).

Budapest. én. Fővárosi Könyvkiadó. 223 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 13x9 cm.

ár: 1.64 EURO

Kállay Miklós: A magyar irodalom története. I-III rész (egybekötve)

ko6054.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Rónay György: A francia reneszánsz költészete.

Budapest. 1956. Magvető. 367 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x12 cm. kopott.

ár: 2.18 EURO

Rónay György: A francia reneszánsz költészete

ko6102.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Kovács László: Az irodalomútján.

Budapest. 1941. Révai. 179 p. félvászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x13 cm.

ár: 1.45 EURO

Kovács László: Az irodalomútján

ko6104.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Rónay György: Élet-mozaik.

Budapest. 2005. Szent István Társulat. 322 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 2.55 EURO

Rónay György: Élet-mozaik

ko6131.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Maurois, André: Voltaire.

Budapest. 1990. Akadémiai. 123 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 16x12 cm.

ár: 1.09 EURO

Maurois, André: Voltaire

ko6134.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Tarnóc Márton: Egy kuruckori vers szövegtörténetéhez.

Szeged. 1972. kn. 7 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 0.36 EURO

Irodalomtörténeti dolgozatok. 81.
Klny.
Tarnóc Márton: Egy kuruckori vers szövegtörténetéhez

ko6362.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

R, PAYER-THURN: GOETHE. EIN BILDERBUCH. SEIN LEBEN UND SCHAFFEN IN 444 BILDERN ERLäUTERT.

Leipzig. én. Günther Schulz. 192 p. illusztrált. vászonkötés. német nyelvű.
méret: 24x17 cm. foltos. kopott.

ár: 8.73 EURO

R, PAYER-THURN: GOETHE. EIN BILDERBUCH. SEIN LEBEN UND SCHAFFEN IN 444 BILDERN ERLäUTERT

ko6601.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Goethe és a világirodalom.

Bukarest. 1975. Kriterion. 205 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 16x12 cm.

ár: 1.45 EURO

Téka.
Goethe és a világirodalom

ko6606.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Itóka ( Bölönyi Györgyné): Ady Párizsban.

Bukarest. 1977. Kriterion. 296 p. kartonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x10 cm.

ár: 2.18 EURO

Téka.
Itóka ( Bölönyi Györgyné): Ady Párizsban

ko6634.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Mint különös hírmondó. Tanulmányok, dokumentumok Babits Mihály születésének 100. évfordulójára.

Budapest. 1983. PIM. 420 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ár: 3.27 EURO

Mint különös hírmondó. Tanulmányok, dokumentumok Babits Mihály születésének 100. évfordulójára

ko6648.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Fejes Endre: Gondolta a fene.

Budapest. 1977. Magvető. 381 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 1.09 EURO

Fejes Endre: Gondolta a fene

ko6862.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

NYUGAT. I-II. köt. 1908-1941. Válogatás.-Viták, programok, kritikák-.

Budapest. 1988. Szépirodalmi. 1250 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x17 cm.

ár: 8.73 EURO

NYUGAT. I-II. köt. 1908-1941. Válogatás.-Viták, programok, kritikák-

ko6898.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Kodolányi Júlia: Apám.

Budapest. 1988. Magvető. 282 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x11 cm.

ár: 1.45 EURO

Kodolányi Júlia: Apám

ko7048.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Seres József-Szappanos Balázs: Verselemzések.

Budapest. 1972. Tankönyvkiadó. 247 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 20x14 cm.

ár: 1.45 EURO

Seres József-Szappanos Balázs: Verselemzések

ko7056.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Szávai János: Boccacciótól Salingerig. Novellaértelmezések.

Budapest. 1987. Tankönyvkiadó. 198 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x10 cm.

ár: 1.45 EURO

Műelemzések Kiskönyvtára.
Szávai János: Boccacciótól Salingerig. Novellaértelmezések

ko7057.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Szávai János: Nagy francia regények.

Budapest. 1989. Tankönyvkiadó. 291 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x10 cm.

ár: 1.45 EURO

Műelemzések Kiskönyvtára.
Szávai János: Nagy francia regények

ko7058.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

H. Szász Anna Mária: A modern regény mesterei.

Budapest. 1985. Tankönyvkiadó. 198 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x10 cm.

ár: 1.45 EURO

Műelemzések Kiskönyvtára.
H. Szász Anna Mária: A modern regény mesterei

ko7185.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Muncker, Franz: FRIEDRICH GOTTLIEB KLOPSTOCK. GESCHICHTE EINES LEBENS UND EINES SCHRIFTEN.

Stutthart. 1893. Göschen. 566 p. félbőr-kötésben. német nyelvű.
méret: 21x14 cm. kopott. címlapon tulajdonosi bélyegző.

ár: 2.91 EURO

Muncker, Franz: FRIEDRICH GOTTLIEB KLOPSTOCK. GESCHICHTE EINES LEBENS UND EINES SCHRIFTEN

ko7192.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Schmidt Siegfried J. (Hrsg): DAS EXPERIMENT IN LITERATUR UND KUNST.

München. 1978. Fink. 128 p. illusztrált. papírkötés. német nyelvű.
méret: 21x15 cm.

ár: 1.82 EURO

Schmidt Siegfried J. (Hrsg): DAS EXPERIMENT IN LITERATUR UND KUNST

ko7194.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Grimm , Reinhold: DEUTSCHE DRAMENTHEORIEN; BEITRÄGE ZU EINER HISTORISCHEN POETIK DES DRAMAS IN DEUTSCHLAND.

Frankfurt Am Main. 1971. Athenäum. 591 p. papírkötés. német nyelvű.
méret: 23x15 cm. kopott.

ár: 4.36 EURO

Grimm , Reinhold: DEUTSCHE DRAMENTHEORIEN; BEITRÄGE ZU EINER HISTORISCHEN POETIK DES DRAMAS IN DEUTSCHLAND

ko7200.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Arisztotelész: Poétika.

Budapest. 1974. Magyar Helikon. 85 p. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 17x10 cm. kopott.

ár: 2.91 EURO

Arisztotelész: Poétika

ko7210.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Hartung, Harald: VOM NATURALISMUS BIS ZUR JAHRHUNDERTMITTE. GEDICHTE UND ITERPRETATIONEN 5.

Stuttgart. 1983. Philipp Reclam. 428 p. papírkötés. német nyelvű.
méret: 15x10 cm.

ár: 1.45 EURO

Hartung, Harald: VOM NATURALISMUS BIS ZUR JAHRHUNDERTMITTE. GEDICHTE UND ITERPRETATIONEN 5

ko7322.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Hegedűs Géza: Kalliopé bűvöletében avagy az európai verses epika évezredei.

Budapest. 1988. Kozmosz. 217 p. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 16x11 cm.

ár: 1.45 EURO

Hegedűs Géza: Kalliopé bűvöletében avagy az európai verses epika évezredei

ko7615.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Francia irodalmi szalonok.

Budapest. 1963. Gondolat. 216 p. illusztrált. vászonkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x12 cm.

ár: 2.91 EURO

Francia irodalmi szalonok

ko7648.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Nagy Miklós: Jókai Mór.

Budapest. 1975. Szépirodalmi. 261 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 19x12 cm.

ár: 1.45 EURO

Nagy Miklós: Jókai Mór

ko7733.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Györei Zsolt (szerkesztő): Heltai Jenő. I-II. köt.

Budapest. 2002. BFL. 554 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 24x16 cm.

ár: 4.36 EURO

Budapesti Negyed 38-39. szám.
Györei Zsolt (szerkesztő): Heltai Jenő. I-II. köt

ko7758.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Czine Mihály: Móricz Zsigmond.

Budapest. 1979. Gondolat. 192 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x10 cm.

ár: 1.45 EURO

Czine Mihály: Móricz Zsigmond

ko7759.   könyv/irodalomtörténet, sajtó   berak a kosárba

Tarján Tamás: Nagy Lajos.

Budapest. 1980. Gondolat. 254 p. illusztrált. papírkötés. magyar nyelvű.
méret: 18x10 cm.

ár: 1.45 EURO

Tarján Tamás: Nagy Lajos
<--      1 2 3 4 5       -->
Sós Antikvarium 1056 Budapest Váci utca 73.   lap tetejére